14.4.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 131/1


UZAICINĀJUMS IZTEIKT IEINTERESĒTĪBU

LĪGUMDARBINIEKI — I FUNKCIJU GRUPA — AUTOVADĪTĀJI (V/S)

EP/CAST/S/16/2016

(2016/C 131 A/01)

 

I.   IEVADS

Eiropas Parlaments izsludina šo uzaicinājumu izteikt ieinteresētību, lai izveidotu tādu kandidātu datubāzi, kurus varētu pieņemt darbā kā I funkciju grupas (I FG) līgumdarbiniekus – autovadītājus (vīriešus/sievietes).

Atlases procedūra tiek rīkota ar Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) tehnisko atbalstu.

Šo datubāzi izmantos Eiropas Parlaments. Darbvietas atradīsies galvenokārt Briselē.

Ir pieejamas aptuveni 110 darbvietu. Kandidāti, kas saņems darba piedāvājumu, tiks pieņemti darbā saskaņā ar nosacījumiem, kuri izklāstīti šā uzaicinājuma izteikt ieinteresētību IX sadaļā.

Līgumdarbinieku darba nosacījumi ir izklāstīti Eiropas Savienības Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā (PDNK) (1).

Mēneša pamatalga (I FG, 1. kategorija, 1. pakāpe) ir EUR 1 907,24. Pamatalga var tikt papildināta ar PDNK paredzētajiem pabalstiem un piemaksām. No atalgojuma tiek ieturēts Kopienas nodoklis un citi PDNK paredzētie atskaitījumi. Atalgojumu neapliek ar valsts nodokļiem.

Līgumdarbiniekus pieņem darbā, aptverot pēc iespējas plašāku ģeogrāfisko teritoriju un izvēloties viņus no Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem.

Visas atsauces šajā uzaicinājumā uz vīriešu dzimuma personu uzskatāmas par atsauci arī uz sieviešu dzimuma personu un otrādi.

II.   PIENĀKUMU APRAKSTS

Līgumdarbiniekam, strādājot ierēdņa vai pagaidu darbinieka uzraudzībā, būs jānodrošina autovadītāja pienākumu izpilde. Paredzamos pienākumus var rezumēt šādi:

pārvadāt prominentas Eiropas Parlamenta personas, kā arī ierēdņus vai citus darbiniekus galvenokārt Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā, kā arī citās dalībvalstīs un trešās valstīs,

pārvadāt apmeklētājus (diplomātiskā korpusa pārstāvjus un citas personas),

transportēt preces un dokumentus,

transportēt pastu,

nodrošināt transportlīdzekļa, jo īpaši tā tehnoloģiskā aprīkojuma, pareizu izmantošanu,

nodrošināt pasažieru un preču drošību pārvadāšanas laikā, ievērojot valsts ceļu satiksmes noteikumus,

ja nepieciešams, veikt iekraušanu un izkraušanu,

ja nepieciešams, veikt administratīvus pienākumus un nodrošināt loģistikas atbalstu.

Eiropas Parlaments autovadītājiem izsniegs formastērpu. Uz tā būs iestādes zīmotnes.

Līgumdarbiniekam attiecīgā gadījumā var nākties strādāt vakarā un nedēļas nogalēs saskaņā ar elastīgu darbalaiku, kas saistīts ar dienesta vajadzībām.

III.   APTUVENS ATLASES PROCEDŪRAS GRAFIKS

Procedūras pārvaldību nodrošinās Eiropas Parlaments sadarbībā ar EPSO. Tiks izveidota atlases komisija, kuras sastāvā būs Eiropas Parlamenta pārstāvji. Orientējošais grafiks ir šāds:

Posmi

Orientējošie datumi

Elektroniskā reģistrācija

2016. gada 14. aprīlis–18. maijs

Atlase pēc kvalifikāciju apliecinošiem dokumentiem

2016. gada jūnijs

Rezultātu paziņošana

2016. gada jūlijs

IV.   PIEŅEMAMĪBAS NOSACĪJUMI

Eiropas Parlaments īsteno vienlīdzīgu iespēju politiku un pieņem kandidātu pieteikumus neatkarīgi no viņu rases vai etniskās izcelsmes, politiskajiem, filozofiskajiem vai reliģiskajiem uzskatiem, vecuma vai invaliditātes, dzimuma vai seksuālās orientācijas un civilstāvokļa vai ģimenes stāvokļa.

Līgumdarbinieka pieņemšana darbā ir iespējama tikai tad, ja noteiktajā elektroniskās reģistrācijas slēgšanas dienā ir izpildīti turpmāk izklāstītie nosacījumi.

A.

Vispārīgie nosacījumi

a)

Jābūt kādas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim.

b)

Jābūt tiesīgam izmantot savas pilsoņa tiesības.

c)

Jābūt izpildījušam tiesību aktos noteiktās militārā dienesta saistības.

d)

Jāatbilst uzvedības prasībām, kas jāievēro, veicot paredzamos pienākumus.

e)

Jāatbilst psihiskās piemērotības nosacījumiem, lai veiktu pienākumus.

B.

Minimālie īpašie nosacījumi – izglītība/pieredze

Nepieciešamā minimālā izglītība

Sekmīgi pabeigta obligātā izglītība.

Derīga B kategorijas transportlīdzekļu vadītāja apliecība.

Profesionālā pieredze

Elektroniskās reģistrācijas slēgšanas dienā kandidātam, lai viņš drīkstētu piedalīties šajā atlasē, jābūt ar apliecinātu vismaz divu gadu profesionālo autovadītāja pieredzi personu pārvadāšanā, kas iegūta pēc obligātās izglītības pabeigšanas.

C.

Valodu prasmes

a)

1. valoda (L1)

un

b)

2. valoda (L2)

Galvenā valoda: padziļināta (vismaz C1 (2) līmenis) prasme vienai no 24 Eiropas Savienības oficiālajām valodām (3).

Pietiekama (B2 līmenis) angļu, franču vai vācu valodas prasme; 2. valodai jābūt atšķirīgai no 1. valodas.

Ievērojot Eiropas Savienības Tiesas (virspalātas) spriedumu lietā C-566/10 P, Itālijas Republika pret Komisiju, Eiropas Parlamentam ir jāpamato, kāpēc saistībā ar šo uzaicinājumu izteikt ieinteresētību tiek ierobežota otrās valodas izvēle, pieļaujot tikai ierobežotu skaitu Savienības oficiālo valodu.

Attiecīgi informējam kandidātus, ka šajā uzaicinājumā izteikt ieinteresētību trīs 2. valodas izvēles iespējas ir noteiktas saskaņā ar dienesta interesēm, kas prasa, lai jaunie darbā pieņemtie darbinieki nekavējoties varētu sākt strādāt un būtu spējīgi efektīvi sazināties savā ikdienas darbā.

Angļu, franču un vācu valoda joprojām ir visbiežāk lietotās valodas, ko nosaka ilgstošā to lietošanas prakse Eiropas Parlamenta iekšējā saziņā un dienesta vajadzības saistībā ar ārējo saziņu un dokumentu apriti. Turklāt 2013. gada novērtējuma ziņojumos 92 % no visiem darbiniekiem norādīja, ka viņiem ir angļu valodas zināšanas, 84 % – franču valodas zināšanas un 56 % no visiem darbiniekiem norādīja, ka viņiem ir vācu valodas zināšanas. Attiecībā uz pārējām oficiālajām valodām apmierinošas zināšanas norādīja mazāk nekā 50 % no visiem darbiniekiem.

Tādēļ, līdzsvarojot dienesta intereses un vajadzības un kandidātu spējas un ņemot vērā konkrēto jomu, uz kuru attiecas šī atlase, ir pamatoti rīkot pārbaudījumus šajās trijās valodās, lai nodrošinātu, ka visi kandidāti neatkarīgi no viņu pirmās oficiālās valodas vismaz vienu no šīm trim oficiālajām valodām pārvalda kā darba valodu.

Turklāt, lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi pret visiem kandidātiem, tostarp pret tiem, kuru pirmā oficiālā valoda ir viena no minētajām trim valodām, ikvienam tiek prasīts pietiekamā līmenī prast otro valodu, kura ir viena no šīm trim valodām.

Šādā veidā novērtējot īpašās valodu prasmes, Eiropas Parlaments var konstatēt kandidātu spējas nekavējoties sākt strādāt vidē, kas lielā mērā atbilst reālajai situācijai, kādā viņiem būs jāstrādā.

Reģistrējoties kandidāti par galveno valodu (L1) var izvēlēties tikai vienu no 24 Eiropas Savienības oficiālajām valodām. Pēc elektroniskās reģistrācijas veidlapas apstiprināšanas mainīt valodu izvēli vairs nebūs iespējams.

V.   PRASMES

Jābūt noteiktam un ar vēlmi strādāt multikulturālā komandā,

jābūt precīzam, atsaucīgam un elastīgam,

jāprot labi sastrādāties, jābūt diplomātiskam, pieklājīgam un diskrētam,

jāprot uzņemties iniciatīvu, noteikt prioritātes, veicot vienlaikus vairākus uzdevumus, un organizēt.

VI.   PIETEIKUMU IESNIEGŠANAS PROCEDŪRA UN IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ

Kandidātiem jāreģistrējas elektroniski EPSO vietnē, kuras adrese ir šāda: http://europa.eu/epso/apply/jobs/index_en.htm, un jāseko tur izklāstītajām instrukcijām, jo īpaši norādījumiem par elektronisko reģistrāciju.

Kandidātiem jādara viss iespējamais, lai elektronisko reģistrāciju pabeigtu noteiktajā termiņā. Ieteicams negaidīt reģistrācijas laikposma beigas, jo ārkārtējas līniju pārslodzes vai neveiksmīga interneta savienojuma dēļ var nākties elektronisko reģistrāciju atkārtot, un tas pēc termiņa beigām vairs nav izdarāms.

Tiklīdz reģistrācija būs apstiprināta, to vairs nevarēs mainīt, jo Eiropas Parlaments sadarbībā ar EPSO datus nekavējoties apstrādās, lai rīkotu atlasi.

TERMIŅŠ PIETEIKUMU IESNIEGŠANAI (ieskaitot apstiprināšanu):

2016. gada 18. maijs plkst. 12.00 (Briseles laiks).

VII.   ATLASES POSMI

ATLASE PĒC KVALIFIKĀCIJU APLIECINOŠIEM DOKUMENTIEM

Atlases procedūra notiek, pamatojoties tikai uz kvalifikāciju apliecinošiem dokumentiem un reģistrācijas veidlapas sadaļā “Talent Screener/Évaluateur de talent/Talentfilter” (Talantu vērtētājs) sniegto detalizēto atbilžu novērtējumu:

katra jautājuma vērtība tiek svērta, izmantojot skalu no 1 līdz 3 atkarībā no attiecīgā kritērija svarīguma,

ja atbilde ir pozitīva, atlases komisija izskatīs kandidātu sniegtās atbildes un piešķirs no 0 līdz 4 punktiem katrai no tām; pēc tam punktus sareizinās ar attiecīgajam kritērijam piešķirto koeficientu.

Jautājumu pamatā ir šādi kritēriji:

1)

profesionāla pieredze kā autovadītājam pasažieru pārvadāšanā pēdējo piecu gadu laikā;

2)

vismaz vienu gadu ilga profesionālā pieredze kā autovadītājam oficiālu personu pārvadāšanā (piemēram, limuzīnu vadītājs, diplomātiskā korpusa, ministru, augsta līmeņa amatpersonu u. c. šoferis);

3)

iegūta apliecība vai cits dokuments, kas dod tiesības strādāt par taksometra vadītāju un ko izsniegusi apstiprināta kompetentā iestāde;

4)

piesardzīgas transportlīdzekļu vadīšanas apmācība;

5)

videi saudzīgas braukšanas apmācība;

6)

apmācība un/vai profesionālā pieredze pasažieru drošības jomā;

7)

valsts un/vai ES drošības pielaide vai līdzvērtīga atļauja;

8)

apliecinājums par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, ko izsniegusi apstiprināta kompetentā iestāde;

9)

profesionāla pieredze, kas kā autovadītājam iegūta Eiropas Savienības vai starptautiskās organizācijās vai multikulturālā/daudznacionālā vidē;

10)

vienas vai vairāku citu tādu Eiropas Savienības valodu prasme (vismaz A2 līmenī) (4), kuras nav 1. un 2. valoda, kas tiek norādītas saskaņā ar šā uzaicinājuma izteikt ieinteresētību IV sadaļas C daļu.

Atlase notiek, pamatojoties tikai uz reģistrācijas veidlapas cilnē “Talent Screener/Évaluateur de talent/Talentfilter” (Talantu vērtētājs) kandidāta sniegto informāciju.

VIII.   ATLASES REZULTĀTI

Atlases rezultātus publicēs kandidātu EPSO kontos.

To 300 kandidātu vārdus, kuri atlases beigās būs ieguvuši lielāko punktu skaitu (5) un kuri atbilst vispārīgajiem un īpašajiem nosacījumiem, kas izklāstīti šā uzaicinājuma izteikt ieinteresētību IV sadaļas A un B daļā, tiks iekļauti datubāzē, taču nekur citur tos nepubliskos. Datubāzei varēs piekļūt Eiropas Parlaments.

Datubāze būs derīga līdz 2019. gada 31. decembrim.

IX.   PIEŅEMŠANA DARBĀ

Iekļaušana datubāzē negarantē pieņemšanu darbā.

Ja būs iespēja noslēgt darba līgumu, darbā pieņemšanas dienesti izmantos datubāzi un uzaicinās tos kandidātus, kuru profils vislabāk atbilst attiecīgās darbvietas prasībām.

Šiem kandidātiem būs jāpiedalās intervijā, kuras mērķis ir novērtēt, vai viņu profils atbilst pieejamai darbvietai. Šīs intervijas laikā tiks novērtētas arī kandidāta 1. un 2. valodas prasmes. Var tikt pārbaudītas arī citu to valodu prasmes, ko kandidāti norādījuši.

Intervija var būt papildināta ar teorētiskiem un/vai praktisko iemaņu pārbaudījumiem.

Atkarībā no intervijas un teorētisko un/vai praktisko iemaņu pārbaudījumu rezultātiem kandidāti var saņemt darba piedāvājumu.

Uzaicinātajiem kandidātiem intervijā būs jāiesniedz dokumentu kopums, kas apliecina, ka viņi atbilst visiem šā uzaicinājuma izteikt ieinteresētību nosacījumiem. Pretējā gadījumā darbs viņiem netiks piedāvāts. Turklāt, ja tiks konstatēts, ka sniegtā informācija ir nepatiesa, kandidātus izslēgs no atlases procedūras un viņu vārdu svītros no datubāzes.

Līgums būs sagatavots atbilstoši PDNK 3.a, 84. un 85. pantam. To slēgs uz vienu (1) gadu. Līgumu varēs atjaunot uz vienu (1) gadu, kam, iespējams, var sekot otra atjaunošana uz nenoteiktu laiku.

Līguma atjaunošana var būt atkarīga no:

Eiropas Parlamenta dienestu izsniegta drošības sertifikāta iegūšanas un/vai

piedalīšanās Eiropas Parlamenta organizētās obligātās mācībās, kam seko sekmīgi nokārtots noslēguma eksāmens, un/vai

kompetento valsts iestāžu piešķirtas drošības pielaides iegūšanas.

Jebkuru līgumu var izbeigt, ja kāds no iepriekšminētajiem nosacījumiem nav izpildīts.

X.   SAZIŅA

Eiropas Parlaments ar kandidātiem sazināsies, izmantojot viņu EPSO kontu vai pa e-pastu. Viņiem jāseko līdzi procedūras gaitai un jāpārbauda informācija, kas attiecas uz viņiem, regulāri (vismaz divas reizes nedēļā) pārbaudot savu EPSO kontu un savu personīgo elektronisko pastkasti. Ja kandidāti tehniskas problēmas dēļ šo informāciju nevar pārbaudīt, viņu pienākums ir par to nekavējoties ziņot, nosūtot e-pasta vēstuli uz funkcionālo procedūras e-pasta adresi:

ACdrivers2016@ep.europa.eu

Jebkādai citai saziņai saistībā ar šo procedūru jānosūta e-pasta vēstule uz funkcionālo e-pasta adresi.

XI.   IZSLĒGŠANAS GADĪJUMI SAISTĪBĀ AR REĢISTRĀCIJU

Eiropas Parlaments rūpīgi raugās, lai tiktu ievērots vienlīdzīgas attieksmes princips. Tāpēc, ja Eiropas Parlaments jebkurā no procedūras posmiem konstatē, ka kandidātam ir vairāk nekā viens EPSO konts vai viņš ir iesniedzis vairākus pieteikumus dalībai šajā atlases procedūrā, vai ir sniedzis nepatiesus paziņojumus, viņu no atlases procedūras izslēgs.

Krāpšanas vai krāpšanas mēģinājuma gadījumā iespējamas attiecīgas sankcijas. Tāpēc kandidātiem jāņem vērā, ka Eiropas Parlaments pieņem darbā tikai tādas personas, kas ir apliecinājušas visaugstāko godprātību.

XII.   ĪPAŠI NOTEIKUMI

Kandidātiem ar invaliditāti vai kandidātiem, kuriem ir īpaša situācija, kas varētu radīt grūtības intervijas laikā, jāatzīmē šim nolūkam kandidatūras pieteikumā paredzētais lodziņš un jāsniedz visa noderīgā informācija, lai Eiropas Parlamenta administrācija varētu, ja iespējams, veikt visus nepieciešamos pasākumus.

XIII.   PĀRSKATĪŠANAS/PĀRSŪDZĪBAS PROCEDŪRAS

Kandidāti, kas uzskata, ka attiecībā uz viņiem ir pieņemts netaisnīgs lēmums, var pieprasīt attiecīgā lēmuma pārskatīšanu, iesniegt pārsūdzību vai iesniegt sūdzību Eiropas Ombudam (6).

Pārskatīšanas pieprasījumi

Iesniegt pamatotu pārskatīšanas pieprasījumu, to kā e-pasta vēstuli nosūtot uz funkcionālo procedūras e-pasta adresi:

ACdrivers2016@ep.europa.eu

desmit kalendāro dienu laikā, skaitot no dienas, kurā atlases rezultāti publicēti kandidātu EPSO kontos. Atbilde attiecīgajai personai tiks nosūtīta pēc iespējas drīz.

Pārsūdzības veidi (šo iespēju var izmantot visos procedūras posmos)

Iesniegt sūdzību, pamatojoties uz Eiropas Savienības Civildienesta noteikumu 90. panta 2. punktu, to nosūtot uz šādu adresi:

M. le Secrétaire général

Parlement européen

Bât. Konrad Adenauer

2929 Luxembourg

LUXEMBOURG

Kandidātiem jāņem vērā, ka atlases komisijām ir plašas vērtēšanas pilnvaras, tās darbojas pilnīgi neatkarīgi un iecēlējinstitūcija to lēmumus grozīt nevar. Atlases komisiju plašās vērtēšanas pilnvaras tiek kontrolētas tikai tad, ja ir acīmredzami pārkāpti noteikumi, kas regulē atlases komisiju darbu. Pārkāpuma gadījumā komisijas lēmumu var pārsūdzēt tieši Eiropas Savienības Civildienesta tiesā un nav vajadzīgs pirms tam iesniegt sūdzību Civildienesta noteikumu 90. panta 2. punkta nozīmē.

Iesniegt pārsūdzību, to nosūtot uz šādu adresi:

Tribunal de la fonction publique de l’Union européenne

2925 Luxembourg

LUXEMBOURG,

pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienības darbību 270. pantu un Civildienesta noteikumu 91. pantu.

Šo iespēju var izmantot tikai attiecībā uz atlases komisijas pieņemtajiem lēmumiem.

Pārsūdzības pret administratīvajiem lēmumiem par kandidatūras nepieņemšanu, kuri pamatoti ar kandidāta neatbilstību atlases procedūras pieņemamības kritērijiem, kas izklāstīti šā uzaicinājuma izteikt ieinteresētību IV sadaļas B daļā, Eiropas Savienības Civildienesta tiesā var iesniegt tikai tad, ja pirms tam ir iesniegta iepriekš minētā sūdzība.

Pārsūdzības iesniegšana Eiropas Savienības Civildienesta tiesā nozīmē obligātu tāda advokāta iesaistīšanu, kas ir tiesīgs praktizēt Eiropas Savienības dalībvalstu tiesās vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstu tiesās.

Civildienesta noteikumu 90. un 91. pantā (7) minētie un abiem šiem pārsūdzības veidiem paredzētie termiņi sākas no dienas, kad ir paziņots par sākotnējo lēmumu, uz kuru sūdzība attiecas, vai (tikai attiecībā uz pārskatīšanas pieprasījumu) no dienas, kad ir paziņota sākotnējā atlases komisijas atbilde uz šo pieprasījumu.

Sūdzības Eiropas Ombudam

Kā visi Eiropas Savienības pilsoņi, kandidāts var iesniegt sūdzību Eiropas Ombudam, to nosūtot uz šādu adresi:

Médiateur européen

1 avenue du Président Robert Schuman – BP 403

67001 Strasbourg Cedex

FRANCE,

saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 228. panta 1. punktu un atbilstoši nosacījumiem, kas paredzēti Eiropas Parlamenta 1994. gada 9. marta Lēmumā 94/262/EOTK, EK, Euratom par noteikumiem un vispārējiem nosacījumiem, kas reglamentē ombuda pienākumu izpildi (OV L 113, 4.5.1994.).

Kandidātu uzmanība tiek vērsta uz to, ka sūdzības iesniegšana Ombudam nepārtrauc Civildienesta noteikumu 91. pantā noteikto termiņu, lai iesniegtu pārsūdzību Eiropas Savienības Civildienesta tiesā, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienības darbību 270. pantu.


(1)  Padomes Regula (EEK, Euratom, EOTK) Nr. 259/68 (OV L 56, 4.3.1968., 1. lpp.), kura grozīta ar Regulu (EK, Euratom) Nr. 723/2004 (OV L 124, 27.4.2004., 1. lpp.) un kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 22. oktobra Regulu (ES, Euratom) Nr. 1023/2013, ar ko groza Eiropas Savienības Civildienesta noteikumus un Eiropas Savienības Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību (OV L 287, 29.10.2013., 15. lpp.).

(2)  Skatīt pamatnostādnes vietnē Europass:

http://europass.cedefop.europa.eu/lv/resources/european-language-levels-cefr

(3)  Eiropas Savienības oficiālās valodas ir šādas: angļu (EN), bulgāru (BG), čehu (CS), dāņu (DA), franču (FR), gēlu (GA), grieķu (EL), horvātu (HR), igauņu (ET), itāliešu (IT), lietuviešu (LT), latviešu (LV), maltiešu (MT), nīderlandiešu (NL), poļu (PL), portugāļu (PT), rumāņu (RO) slovāku (SK), slovēņu (SL), somu (FI), spāņu (ES), ungāru (HU), vācu (DE) un zviedru (SV).

(4)  Skatīt pamatnostādnes vietnē Europass:

http://europass.cedefop.europa.eu/lv/resources/european-language-levels-cefr

(5)  Ja vairāki kandidāti ir saņēmuši vienādu punktu skaitu, ierindodamies pēdējā vietā, komisija viņus atzīs par vienlīdzīgiem kandidātiem.

(6)  Pieprasījums pārskatīt lēmumu, pārsūdzība vai sūdzība Eiropas Ombudam neaptur atlases komisijas darbu.

(7)  Skatīt 1. zemsvītras piezīmi.