14.3.2013   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 75/1


PAZIŅOJUMS PAR ATKLĀTU KONKURSU

EPSO/AD/249/13

(2013/C 75 A/01)

Eiropas Personāla atlases birojs (EPSO) organizē atklātu konkursu, pamatojoties uz kvalifikāciju un pārbaudījumiem, lai izveidotu rezervi administratoru pieņemšanai darbā (1).

ADMINISTRATORI (AD 7)

šādās jomās:

1.

MAKROEKONOMIKA

2.

FINANŠU EKONOMIKA

Šā konkursa mērķis ir izveidot rezervi vakanto amata vietu aizpildīšanai Eiropas Savienības iestādēs.

Pirms piesakāties, rūpīgi izlasiet rokasgrāmatu, kas publicēta “Oficiālā Vēstneša” 2012. gada 7. septembra numurā C 270 A un EPSO tīmekļa vietnē.

Šī rokasgrāmata ir konkursa paziņojuma neatņemama sastāvdaļa un palīdzēs jums izprast procedūrai piemērojamos noteikumus un reģistrēšanās kārtību.

SATURA RĀDĪTĀJS

I.

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA

II.

PIENĀKUMI

III.

PIEŅEMŠANAS NOSACĪJUMI

IV.

PRIEKŠATLASES TESTI

V.

PIELAIŠANA KONKURSAM UN ATLASE, PAMATOJOTIES UZ KVALIFIKĀCIJU

VI.

VĒRTĒŠANAS CENTRA PĀRBAUDĪJUMI

VII.

KANDIDĀTU REZERVE

VIII.

KĀ PIETEIKTIES?

PIELIKUMI

I.   VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA

1.

Atlasāmo kandidātu skaits

1. joma = 37

2. joma = 27

2.

Piezīmes

Šajā konkursā ietvertas divas jomas. Drīkst pieteikties tikai vienai no šīm jomām.

Šī izvēle izdarāma elektroniskās reģistrācijas brīdī, un pēc elektroniskā pieteikuma apstiprināšanas un iesniegšanas jūs to vairs nevarat mainīt.

II.   PIENĀKUMI

Specifiskie profili ir aprakstīti pielikumā.

III.   PIEŅEMŠANAS NOSACĪJUMI

Elektroniskās reģistrācijas beigu datumā jums ir jāatbilst visiem turpmāk norādītajiem vispārīgajiem un īpašajiem nosacījumiem.

1.

Vispārīgie nosacījumi

a)

Jābūt Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim.

b)

Jābūt tiesīgam izmantot visas pilsoņa tiesības.

c)

Jābūt izpildījušam tiesību aktos noteiktās obligātā militārā dienesta prasības.

d)

Jāspēj uzrādīt atbilstīgas rekomendācijas par piemērotību paredzēto pienākumu veikšanai.

2.

Īpašie nosacījumi

2.1.

Kvalifikācija un diplomi

Skatīt pielikumu 2. punktu

2.2.

Darba pieredze

Skatīt pielikumu 3. punktu

2.3.

Valodu zināšanas (2)

 

1. valoda

Galvenā valoda

Padziļināti jāpārzina viena no Eiropas Savienības 23 oficiālajām valodām.

un

 

2. valoda

Otrā valoda, obligāti cita nekā 1. valoda

Pietiekamas angļu, franču vai vācu valodas zināšanas.

Saskaņā ar Eiropas Savienības Tiesas (virspalātas) spriedumu lietā C-566/10 P, Itālijas Republika pret Komisiju, Eiropas Savienības iestādēm ir jāpamato, kāpēc tiek ierobežota otrās valodas izvēle dalībai šajā konkursā, ļaujot izvēlēties tikai ierobežotu skaitu ES oficiālo valodu.

Tādēļ kandidāti tiek informēti, ka šajā konkursā otrās valodas izvēles iespējas ir noteiktas saskaņā ar dienesta interesēm, kurš pieprasa, lai jaunie darbā pieņemtie kolēģi varētu sākt strādāt nekavējoties un būtu spējīgi efektīvi sazināties savā ikdienas darbā. Pretējā gadījumā varētu tikt ievērojami traucēta iestāžu efektīva darbība.

Pamatojoties uz ES iestāžu ilgstošo pieredzi attiecībā uz iekšējā saziņā izmantotajām valodām un ņemot vērā dienestu vajadzības saistībā ar ārējo saziņu un dokumentu apstrādi, angļu, franču un vācu valoda joprojām ir visbiežāk lietotās valodas. Turklāt angļu, franču un vācu valoda ir kandidātu visbiežāk izvēlētā otrā valoda konkursos, kuros viņiem ir brīva izvēle. Tas apstiprina pašreizējos izglītības un profesionālos standartus, saskaņā ar kuriem Eiropas Savienības iestāžu amata vietu kandidātiem var tikt prasīts pārvaldīt vismaz vienu no šīm valodām. Tādēļ, līdzsvarojot dienesta intereses un kandidātu vajadzības un spējas, vienlaikus ņemot vērā šā konkursa īpašo jomu, ir likumīgi rīkot pārbaudījumus šajās trīs valodās, lai nodrošinātu, ka visi kandidāti neatkarīgi no viņu pirmās oficiālās valodas pārvalda darbam nepieciešamajā līmenī vismaz vienu no šīm trim oficiālajām valodām. Turklāt, lai tiktu nodrošināta vienlīdzīga attieksme pret visiem kandidātiem, tostarp pret tiem, kuru pirmā oficiālā valoda ir viena no šīm trim valodām, ikvienam tiek prasīts kārtot pārbaudījumus viņa otrajā valodā, kura ir viena no šīm trim valodām. Šādā veidā veiktā konkrēto kompetenču novērtēšana attiecīgajā jomā ļauj iestādēm novērtēt kandidātu spējas nekavējoties strādāt tādā vidē, kas tuvu atbilst reālajai situācijai, ar kuru tiem būtu jāsaskaras savā darbā. Tas neskar vēlāku valodu apmācību, lai iegūtu spējas strādāt trešajā valodā saskaņā ar Civildienesta noteikumu 45. panta 2. punktu.

IV.   PRIEKŠATLASES TESTI

Priekšatlases testi, izmantojot datoru, tiks organizēti tikai tad, ja reģistrējušos kandidātu skaits būs lielāks par noteiktu robežlielumu. Šo robežlielumu noteiks EPSO direktors kā iecēlēja amatpersona pēc tam, kad tiks slēgta kandidātu reģistrācija. Šis robežlielums katrā jomā var būt atšķirīgs, un jums par to tiks paziņots ar jūsu EPSO konta starpniecību.

Atlases komisija nosaka testu grūtības pakāpi un apstiprina testu galveno saturu, pamatojoties uz EPSO izteiktajiem priekšlikumiem.

1.

Uzaicinājums

Jūs tiksiet uzaicināts uz testiem, ja būsiet noteiktajā termiņā apstiprinājis savu kandidatūru (skatīt VIII sadaļu).

Uzmanību!

1.

Apstiprinot savu kandidatūru, jūs apliecināt, ka atbilstat III sadaļas vispārīgajiem un īpašajiem nosacījumiem.

2.

Lai piedalītos testos, jums ir jārezervē datums; šī rezervācija obligāti ir jāizdara termiņā, kas jums tiks paziņots ar jūsu EPSO konta starpniecību.

2.

Testu veids un vērtēšana

Virkne testu, kas balstās uz jautājumiem ar atbilžu variantiem, ar mērķi novērtēt jūsu vispārīgās spējas un zināšanas:

Tests a)

teksta loģiskās analīzes tests

vērtējums: 0 līdz 20 punkti

nepieciešamais minimums: 10 punkti

Tests b)

matemātisko iemaņu tests

vērtējums: 0 līdz 10 punkti

Tests c)

abstraktās domāšanas tests

vērtējums: 0 līdz 10 punkti

 

Testā b) un c) kopā jāiegūst vismaz 10 punkti.

3.

Testu valoda

1. valoda

V.   PIELAIŠANA KONKURSAM UN ATLASE, PAMATOJOTIES UZ KVALIFIKĀCIJU

1.   Procedūra

Atbilstības noskaidrošana vispārīgajiem un īpašajiem nosacījumiem un atlase, pamatojoties uz kvalifikāciju, sākotnēji tiek veikta, balstoties uz kandidāta elektroniskajā pieteikumā sniegto informāciju.

a)

Jūsu sniegtās atbildes saistībā ar vispārīgajiem un īpašajiem nosacījumiem tiks izskatītas, lai noteiktu, vai jūs esat to kandidātu sarakstā, kuri atbilst visiem pieņemšanas nosacījumiem konkursā.

Gadījumā, ja iepriekš tiek rīkoti priekšatlases testi, vispārīgie un īpašie nosacījumi tiks izskatīti priekšatlases testos iegūto punktu skaita dilstošā secībā katrā jomā, līdz tiks sasniegts iecēlējas amatpersonas noteiktais to kandidātu skaits, kuri:

ieguvuši vienlaikus vismaz minimāli nepieciešamo punktu skaitu un lielāko kopējo punktu skaitu priekšatlases testos un

atbilst konkursa pieņemšanas nosacījumiem.

Ja attiecībā uz pēdējo vietu sarakstā izrādīsies, ka vairāki kandidāti ir ieguvuši vienādu punktu skaitu, posmā, kurā tiek veikta atlase, pamatojoties uz kvalifikāciju, tiks iekļauti visi šie kandidāti. Pārējo kandidātu elektroniskie pieteikumi netiks izskatīti.

b)

Pēc tam atlases komisija no kandidātiem, kuri atbilst pieņemšanas nosacījumiem konkursā, izvēlas tos, kuriem ir vispiemērotākā kvalifikācija (jo īpaši diplomi un darba pieredze) salīdzinājumā ar šajā konkursa paziņojumā aprakstītajiem pienākumiem un atlases kritērijiem. Šī atlase notiek, ņemot vērā tikai jūsu sniegto informāciju pieteikuma sadaļā “talanta vērtētājs”, un tā notiek divās daļās:

pirmā atlase, pamatojoties uz kvalifikāciju, notiek, ņemot vērā tikai atzīmētās atbildes kandidāta pieteikuma sadaļā “talanta vērtētājs” un katra šā jautājuma vērtējuma svērumu. Ņemot vērā katram kritērijam, kas minēts pielikumu 4. punktā, piešķirto nozīmi, atlases komisija nosaka reizinātāju (no 1 līdz 3), pirms tiek sākta kandidātu pieteikumu izskatīšana. Pēc tam attiecībā uz tiem kandidātu elektroniskajiem pieteikumiem, kuri ieguvuši vislielāko punktu skaitu, tiek veikta otrā atlase,

katrā jomā pieteikumu skaits, ko izskata šajā otrajā atlases posmā, ir aptuveni deviņas reizes lielāks nekā atlasāmo kandidātu skaits, kas norādīts šajā konkursa paziņojumā. Atlases komisija izskata kandidātu atbildes un piešķir no 0 līdz 4 punktiem par katru atbildi. Šos punktus, kas reizināti ar katra jautājuma reizinātāju, saskaita, iegūstot kopējo punktu skaitu.

Pēc tam atlases komisija sarindo kandidātus pēc iegūto kopējo punktu skaita. Katrā jomā uz pārbaudījumiem vērtēšanas centrā aicināto (3) kandidātu skaits būs maksimāli trīs reizes lielāks nekā atlasāmo kandidātu skaits. Šis skaits tiks publicēts EPSO tīmekļa vietnē (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.   Kandidātu sniegto ziņu pārbaude

Pēc pārbaudījumiem vērtēšanas centrā un ņemot vērā tajos iegūtos rezultātus, tiks pārbaudītas ziņas, ko kandidāti snieguši savā elektroniskajā pieteikumā: EPSO veiks pārbaudi saistībā ar vispārīgajiem nosacījumiem un atlases komisija – saistībā ar īpašajiem nosacījumiem, pamatojoties uz kandidātu iesniegtajiem apliecinošajiem dokumentiem. Kvalifikācijas novērtēšanai apliecinošie dokumenti tiks ņemti vērā tikai, lai apstiprinātu atbildes, kas jau sniegtas sadaļā “talanta vērtētājs”. Ja pārbaudes rezultātā atklāsies, ka sniegtās ziņas (4) nav pamatotas ar atbilstīgiem apliecinošajiem dokumentiem, attiecīgie kandidāti tiks izslēgti no dalības konkursā.

Pārbaudi veic dilstošā rezultātu secībā tiem kandidātiem, kuri ir saņēmuši vismaz minimāli nepieciešamo punktu skaitu un ir ieguvuši lielāko kopējo punktu skaitu vērtēšanas centra pārbaudījumos d), e), f) un g). Šiem kandidātiem jābūt saņēmušiem arī vismaz minimāli nepieciešamo punktu skaitu spēju testos a), b) un c). Pārbaudi veic, līdz visiem pieņemšanas nosacījumiem atbilstīgo kandidātu skaits sasniedz rezervē iekļaujamo kandidātu skaitu. Pārējo kandidātu apliecinošie dokumenti netiks izskatīti.

VI.   VĒRTĒŠANAS CENTRA PĀRBAUDĪJUMI

1.

Aicinājums uz vērtēšanas centru

Ja būsiet to kandidātu vidū (5):

kuri, ņemot vērā elektroniskās reģistrācijas brīdī sniegtās ziņas, atbilst III sadaļas vispārīgajiem un īpašajiem pieņemšanas nosacījumiem

un

kuru vērtējums atlasē, pamatojoties uz kvalifikāciju, ir labāko vidū,

jūs tiksiet uzaicināts uz pārbaudījumiem vērtēšanas centrā (6), kuri parasti notiek Briselē un kuru ilgums ir viena vai divas dienas.

2.

Vērtēšanas centra pārbaudījumi

Tiks vērtētas:

loģiskās analīzes spējas un iemaņas, ja tās jau nebūs bijušas vērtētas iepriekš rīkotajos priekšatlases testos: testi a), b) un c),

kompetences konkrētajā jomā: pārbaudījums d),

vispārīgās kompetences: pārbaudījumi e), f) un g),

jūsu loģiskās analīzes spējas un iemaņas , izmantojot šādus testus (7):

a)

teksta loģiskās analīzes testu;

b)

matemātisko iemaņu testu;

c)

abstraktās domāšanas testu,

jūsu kompetences konkrētajā jomā , izmantojot šādu pārbaudījumu (7):

d)

strukturētu interviju par kompetencēm konkrētajā jomā, balstoties uz atbildēm, kas sniegtas pieteikuma sadaļā talanta vērtētājs ,

jūsu vispārīgā s kompetences  (8), izmantojot šādus pārbaudījumus (7):

e)

konkrēta gadījuma izpēti;

f)

uzdevumu grupā;

g)

strukturētu interviju par vispārīgajām kompetencēm.

Katra no šīm vispārīgajām kompetencēm tiks pārbaudīta saskaņā ar šādu shēmu:

 

Konkrēta gadījuma izpēte

Uzdevums grupā

Strukturēta intervija

Analītiskās spējas un problēmu risināšana

x

x

 

Saziņa

x

 

x

Orientācija uz kvalitāti un rezultātu

x

 

x

Spēja mācīties un pilnveidoties

 

x

x

Māka noteikt prioritātes un organizēt

x

x

 

Izturība

 

x

x

Māka strādāt komandā

 

x

x

Vadītāja spējas

 

x

x

3.

Vērtēšanas centra pārbaudījumu valodas

1. valoda testiem a), b) un c)

2. valoda pārbaudījumiem d), e), f) un g)

4.

Vērtējums un svērums

Analīzes spējas un iemaņas

a)

teksta loģiskā analīze: 0 līdz 20 punkti

Nepieciešamais minimums: 10 punkti

b)

matemātiskās iemaņas: 0 līdz 10 punkti

c)

abstraktā domāšana: 0 līdz 10 punkti

Testā b) un c) kopā jāiegūst vismaz 10 punkti.

Testus a), b) un c) izmanto kandidātu atsijāšanai, un tajos iegūtos punktus nepieskaita pārējos vērtēšanas centra pārbaudījumos saņemtajiem punktiem.

Konkrētās kompetences (pārbaudījums d))

0 līdz 100 punkti

Nepieciešamais minimums: 50 punkti

Svērums: 55 % no kopējā vērtējuma

Vispārīgās kompetences (pārbaudījumi e), f) un g))

0–80 punkti par vispārīgajām kompetencēm kopā (10 punkti par kompetenci)

Nepieciešamais minimums:

 

3 punkti par katru kompetenci

un

 

40 punkti par visām astoņām vispārīgajām kompetencēm kopā

Svērums: 45 % no kopējā vērtējuma

VII.   KANDIDĀTU REZERVE

1.

Iekļaušana kandidātu rezervē

Atlases komisija iekļaus rezervē tos kandidātus:

kuri būs saņēmuši (9) vismaz minimāli nepieciešamo punktu skaitu visos testos un pārbaudījumos a) līdz g) un ieguvuši lielāko kopējo punktu skaitu vērtēšanas centra pārbaudījumos d), e), f) un g) (skatīt atlasāmo kandidātu skaitu I sadaļas 1. punktā)

un kuri, ņemot vērā apliecinošos dokumentus, atbilst visiem pieņemšanas nosacījumiem.

2.

Klasifikācija

Kandidātu rezervi sagatavo alfabēta secībā attiecībā uz katru jomu.

VIII.   KĀ PIETEIKTIES?

1.

Elektroniskā reģistrācija

Jāreģistrējas elektroniski, ievērojot EPSO tīmekļa vietnē, un jo īpaši reģistrācijas norādījumos, aprakstīto procedūru.

Termiņš (ieskaitot apstiprināšanu): 2013. gada 16. aprīlis līdz pulksten 12.00 (dienā) pēc Briseles laika

2.

Pieteikums

Ja jūs būsiet to kandidātu vidū, kuri aicināti uz pārbaudījumiem vērtēšanas centrā, jums būs jāatnes (10) pilns pieteikums (parakstīts elektroniskais pieteikums un apliecinošie dokumenti) uz vērtēšanas centru, kad piedalīsieties pārbaudījumos.

Kārtība: skatīt atklāto konkursu rokasgrāmatas 6.1. punktu.


(1)  Ikviena šajā paziņojumā ietvertā atsauce uz vīriešu dzimuma personām vienlīdz attiecas arī uz sieviešu dzimuma personām.

(2)  Skatīt Eiropas vienoto valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēmu (CECR) – nepieciešamais minimums: 1. valoda = C1/2. valoda = B2

(http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp).

(3)  Kandidāti, kuri nav uzaicināti uz vērtēšanas centru, saņems atlases komisijas aizpildītā novērtējuma rezultātus, kā arī informāciju par katra jautājuma reizinātāju.

(4)  Šī informācija tiks pārbaudīta, balstoties uz apliecinošiem dokumentiem, pirms rezerves saraksta sagatavošanas (skatīt VII sadaļas 1. punktu un VIII sadaļas 2. punktu).

(5)  Ja attiecībā uz pēdējo vietu sarakstā izrādīsies, ka vairāki kandidāti ir ieguvuši vienādu punktu skaitu, uz vērtēšanas centru tiks aicināti visi šie kandidāti.

(6)  Organizatorisku iemeslu dēļ loģiskās analīzes testi, kā arī gadījuma izpētes tests (kas ir neatņemama vērtēšanas centra pārbaudījumu sastāvdaļa) varētu tikt rīkots pārbaudījumu centros dalībvalstīs neatkarīgi no pārējiem pārbaudījumiem vērtēšanas centrā.

(7)  Saturu apstiprina atlases komisija.

(8)  Šīs kompetences sīkāk skaidrotas atklāto konkursu rokasgrāmatas 1.2. punktā.

(9)  Ja attiecībā uz pēdējo vietu sarakstā izrādīsies, ka vairāki kandidāti ir ieguvuši vienādu punktu skaitu, uz vērtēšanas centru tiks aicināti visi šie kandidāti.

(10)  Vērtēšanas centra pārbaudījumu datums jums tiks paziņots savlaicīgi ar jūsu EPSO konta starpniecību.


I PIELIKUMS

1. JOMA. MAKROEKONOMIKA

1.   Pienākumi

Šā atklātā konkursa mērķis ir pieņemt darbā administratorus (AD 7) makroekonomikas jomā ar uzsvaru uz daudzpusēju un valsts uzraudzību, kā arī uz politikas analīzi un izstrādi.

Galvenie pienākumi ir šādi:

dalībvalstu, eurozonas un Eiropas Savienības makroekonomiskās attīstības un politikas uzraudzība,

makroekonomikas korekciju programmu izstrāde un īstenošana,

empīriskā analīze un/vai modelēšana, lai pamatotu ekonomikas politikas sagatavošanu un novērtēšanu, tostarp tādās jomās kā valsts finanses, strukturālās reformas un finanšu iestādes un tirgi,

analītisko sistēmu un rīku izstrāde ekonomikas attīstības un politikas darbības rezultātu analīzei,

Eiropas Komisijas ekonomikas prognožu sagatavošana,

sadarbība ar starptautiskajām ekonomikas un finanšu iestādēm, valsts iestādēm un citām ieinteresētajām personām, ieviešot ekonomikas uzraudzības un ekonomikas korekciju programmas,

saistībā ar iepriekš minētajiem pienākumiem analītisku, politikas un juridisku dokumentu sagatavošana iekšējai lietošanai un publicēšanai.

2.   Diploms

Jūsu izglītības līmenim ir jāatbilst vismaz četrus gadus ilgai pabeigtai augstākajai izglītībai ekonomikā, ko apliecina diploms.

VAI

Jūsu izglītības līmenim ir jāatbilst vismaz trīs gadus ilgai pabeigtai augstākajai izglītībai ekonomikā, ko apliecina diploms, un vismaz vienu gadu ilgai darba pieredzei, kas tieši saistīta ar 1. punktā minētajiem pienākumiem.

NB! Šī vismaz vienu gadu ilgā darba pieredze ir diploma neatņemama sastāvdaļa, un to nevarēs ņemt vērā darba pieredzes gadu skaitā, kas pieprasīts turpmāk.

3.   Darba pieredze

Vismaz sešus gadus ilga darba pieredze makroekonomikas jomā.

Tiek ņemta vērā tikai tā darba pieredze, kas gūta pēc tam, kad iegūts diploms, kurš dod tiesības piedalīties šajā konkursā.

4.   Atlases kritēriji

Atlasē, pamatojoties uz kvalifikāciju, atlases komisija ņems vērā šādus kritērijus:

1.

Diploms (izņemot doktora grāda diplomu) vai sertifikāts papildus diplomam, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā (kā izklāstīts iepriekš 2. punktā) vienā no šādām jomām: ekonomika, kvantitatīvā analīze, finanses un lietišķā makroekonomika.

2.

Doktora grāds vienā no šīm jomām: ekonomika, kvantitatīvā analīze, finanses un lietišķā makroekonomika.

3.

Vismaz divus gadus ilga darba pieredze starptautiskās ekonomikas un/vai finanšu iestādēs.

4.

Vismaz divus gadus ilga darba pieredze valsts iestādēs, kas atbild par ekonomikas, fiskālās vai monetārās politikas izstrādāšanu un īstenošanu.

5.

Vismaz divus gadus ilga darba pieredze mācību, politikas un pētniecības iestādēs (kas specializējušās ekonomikas vai ekonomikas politikas jomā).

6.

Publikācijas zinātniski recenzētos ekonomikas žurnālos kvantitatīvās analīzes un modelēšanas jomā.

7.

Publikācijas zinātniski recenzētos ekonomikas žurnālos makroekonomikas jomā.

8.

Pieredze tehnisku un ar tehniskiem aspektiem nesaistītu ziņojumu izstrādē par makroekonomikas tendencēm, uzraudzību un prognozēm.

9.

Pieredze tehnisku un ar tehniskiem aspektiem nesaistītu ziņojumu izstrādē par konkurētspējas uzlabošanai paredzētu strukturālo reformu un politikas ekonomisko ietekmi.

10.

Pieredze tehnisku un ar tehniskiem aspektiem nesaistītu ziņojumu izstrādē par valsts finansēm un Eiropas ekonomikas pārvaldību.

11.

Vismaz divus gadus ilga pieredze lietišķajā ekonometrijā, piemēram, laika rindu un paneļa regresijas analīzē.

12.

Pieredze makroekonomisko modeļu (piemēram, DSGE modeļu) izstrādē un/vai lietošanā.

13.

Darba pieredze ekonomikas korekciju programmu izstrādē un īstenošanā.


II PIELIKUMS

2. JOMA. FINANŠU EKONOMIKA

1.   Pienākumi

Šā atklātā konkursa mērķis ir pieņemt darbā administratorus (AD 7) finanšu ekonomikas jomā ar uzsvaru uz daudzpusēju un valsts uzraudzību, kā arī uz politikas analīzi un izstrādi.

Galvenie pienākumi ir šādi:

dalībvalstu, eurozonas un Eiropas Savienības finanšu tirgu vai tirgus segmentu darbības uzraudzība un analīze, tostarp iespējamu tirgus darbības traucējumu un nepareizas cenu noteikšanas konstatēšana,

dalībvalstu finanšu iestāžu un tirgu (tostarp tādu, uz kuriem attiecas ekonomikas korekciju programma) dzīvotspējas, efektivitātes un ilgtspējības analīze un novērtējums,

(teorētiska, empīriska vai uz modelēšanu balstīta) analīze, lai sniegtu atbalstu finanšu tirgu, finanšu iestāžu un finanšu infrastruktūras regulēšanas politikas noformulēšanā un novērtēšanā,

finanšu, monetāro un ekonomisko datu apstrādes un interpretēšanas metožu, rīku un procedūru izstrādāšana un piemērošana; tajos ietverti arī dati par vērtspapīriem, kas varētu radīt nepieciešamību izmantot modernas kvantitatīvās metodes novērtējuma un aprēķinu vajadzībām,

ES politiku īstenošanas atbalstam paredzētu finanšu instrumentu vai īpašam mērķim paredzētu instrumentu (piemēram, parāda instrumentu garantijas shēmu vai riska dalīšanas instrumentu) izstrādāšana, sarunu vešana par tiem un to īstenošana,

sadarbība ar starptautiskajām ekonomikas un finanšu iestādēm, valsts iestādēm un citām ieinteresētajām personām, ieviešot finanšu tirgu ekonomikas uzraudzības programmas, tostarp uzraudzību saistībā ar ekonomikas korekciju programmām,

saistībā ar iepriekš minētajiem pienākumiem analītisku, politikas un juridisku dokumentu sagatavošana iekšējai un ārējai lietošanai.

2.   Diploms

Jūsu izglītības līmenim ir jāatbilst vismaz četrus gadus ilgai pabeigtai augstākajai izglītībai ekonomikas vai finanšu jomā, ko apliecina diploms.

VAI

Jūsu izglītības līmenim ir jāatbilst vismaz trīs gadus ilgai pabeigtai augstākajai izglītībai ekonomikas vai finanšu jomā, ko apliecina diploms, un vismaz vienu gadu ilgai darba pieredzei, kas tieši saistīta ar 1. punktā minētajiem pienākumiem.

NB! Šī vismaz vienu gadu ilgā darba pieredze ir diploma neatņemama sastāvdaļa, un to nevarēs ņemt vērā darba pieredzes gadu skaitā, kas pieprasīts turpmāk.

3.   Darba pieredze

Vismaz sešus gadus ilga darba pieredze finanšu sektora analīzes jomā.

Tiek ņemta vērā tikai tā darba pieredze, kas gūta pēc tam, kad iegūts diploms, kurš dod tiesības piedalīties šajā konkursā.

4.   Atlases kritēriji

Atlasē, pamatojoties uz kvalifikāciju, atlases komisija ņems vērā šādus kritērijus:

1.

Diploms (izņemot doktora grāda diplomu) vai sertifikāts papildus diplomam, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā (kā izklāstīts iepriekš 2. punktā) vienā no šādām jomām: finanšu ekonomika, ekonomika, korporatīvās finanses, kvantitatīvā analīze, statistika, lietišķā ekonomika vai finanšu matemātika.

2.

Doktora grāds vienā no šīm jomām: finanšu ekonomika, ekonomika, korporatīvās finanses, kvantitatīvā analīze, statistika, lietišķā ekonomika vai finanšu matemātika.

3.

Vismaz divus gadus ilga darba pieredze banku un/vai citās finanšu iestādēs.

4.

Vismaz divus gadus ilga darba pieredze valsts vai starptautiskās iestādēs, kas atbild par mikrouzraudzību vai makrouzraudzību.

5.

Vismaz divus gadus ilga darba pieredze valsts vai starptautiskās iestādēs, kas atbild par finanšu stabilitātes programmu izstrādi, pārvaldi un īstenošanu.

6.

Vismaz divus gadus ilga darba pieredze mācību un pētniecības iestādēs, kas specializējušās finanšu un ekonomikas jomā.

7.

Vismaz divus gadus ilga darba pieredze finanšu iestāžu dzīvotspējas un efektivitātes analīzē.

8.

Publikācijas zinātniski recenzētos ekonomikas žurnālos, jo īpaši kvantitatīvās finanšu ekonomikas, finanšu stabilitātes un korporatīvo finanšu jomā.

9.

Pieredze tehnisku un ar tehniskiem aspektiem nesaistītu ziņojumu izstrādē par finanšu tirgu attīstību, finanšu stabilitāti un tendencēm banku sektorā.

10.

Vismaz divus gadus ilga pieredze lietišķajā ekonometrijā, piemēram, laika rindu analīzē un paneļa regresijas analīzē.

11.

Pieredze makroekonomisko modeļu (piemēram, DSGE modeļu) izstrādē un/vai lietošanā.

12.

Darba pieredze ekonomikas korekciju programmu izstrādē un īstenošanā.