10.11.2007   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 269/70


Prasība, kas celta 2007. gada 29. jūnijā — Aayhan u.c./Parlaments

(Lieta F-65/07)

(2007/C 269/127)

Tiesvedības valoda — franču

Lietas dalībnieki

Prasītāji: Laleh Aayhan, Strasbūra (Francija) un citi (pārstāvis — R. Blindauer, advokāts)

Atbildētājs: Eiropas Parlaments

Prasītāju prasījumi:

atcelt netieši pieņemto Eiropas Parlamenta 2007. gada 20. aprīļa lēmumu, ar ko ir noraidīta prasītāju 2006. gada 19. decembra sūdzība;

pārkvalificēt visus uz noteiktu laiku noslēgtos darba līgumus, kas prasītājus saista ar Parlamentu, par vienu līgumu uz nenoteiktu laiku;

atzīt, ka Parlamentam ir pienākums atjaunot visiem saviem darbiniekiem tiesības noslēgt līgumu uz nenoteiktu laiku;

atzīt, ka Parlamenta darbiniekiem, kas tiek saukti par sesiju palīgdarbiniekiem, ir jāsaņem pabalsts atbilstoši viņu iegūtajam tiesībām uz apmaksātu atvaļinājumu par visiem laika posmiem, kas nostrādāti kopš darba uzsākšanas;

piespriest Parlamentam izmaksāt katram prasītājam EUR 2 000, sedzot neatgūstamos izdevumus tiesvedības uzturēšanai;

piespriest Parlamentam atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasītāji ir sesiju palīgdarbinieki, kurus Parlaments nodarbina plenārsesiju laikā Strasbūrā, organizējot 12 plenārsesijas gadā.

Savas prasības pamatojumam prasītāji vispirms atsaucas uz Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 78. panta prettiesiskumu, jo ar šo normu tiek liegts sesiju palīgdarbinieku kategorijai piešķirt jebkāda veida tiesības gan valsts, gan Kopienu līmenī.

Turklāt prasītāji atsaucas uz Eiropas Sociālajā hartā un Starptautiskās Darba organizācijas (SDO) konvencijā C111 par diskrimināciju nodarbinātības un profesijas jomā minētā nediskriminācijas principa pārkāpumu. Viņi pie tam apgalvo, ka Parlaments neievēro principu, saskaņā ar kuru katram darba devējam ir jāpamato lēmums par atlaišanu no darba, kas tostarp tiek atzīts SDO konvencijas C 158 par darba attiecību izbeigšanu pēc darba devēja iniciatīvas 4. pantā.

Visbeidzot prasītāji apgalvo, kā tas it īpaši ir paredzēts Direktīvā 1999/70 (1), parastais darba attiecību veids ir līgums uz nenoteiktu laiku.


(1)  Padomes 1999. gada 28. jūnija Direktīva 1999/70/EK par UNICE, CEEP un EAK noslēgto pamatnolīgumu par darbu uz noteiktu laiku (OV L 175, 43. lpp.).