15.12.2006 |
LV |
Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis |
CE 306/1 |
PROTOKOLS
(2006/C 306 E/01)
SĒDES NORISE
SĒDI VADA: Josep BORRELL FONTELLES
Priekšsēdētājs
1. Sesijas atsākšana
Sēde tika atklāta plkst.17.00.
2. Iepriekšējās sēdes protokola apstiprināšana
Kļūdas labojums 15. punktā “Lēmums par noteiktiem dokumentiem”
Paziņojums
Lēmums sagatavot ziņojumu saskaņā ar Reglamenta 202. punktu
AFCO komiteja
— |
Reglamenta 29. panta “Politisko grupu izveidošana” grozīšana (2006/2201(REG)) |
nav spēkā.
*
* *
Iepriekšējās sēdes protokols tika apstiprināts.
3. Komiteju un delegāciju sastāvs
Pēc PPE-DE grupas pieprasījuma Parlaments apstiprināja šāda deputāta iecelšanu amatā:
Delegācija attiecībām ar Irānu — Michael Gahler.
4. Pilnvaru pārbaude
Pēc JURI komitejas ierosinājuma Parlaments pieņēma lēmumu apstiprināt deputātu Vincenzo Aita, Antonio De Blasio un Brian Simpson pilnvaras.
Šīs pilnvaras stājās spēkā attiecīgi 2006. gada 19. jūnijā, 2006. gada 31. jūlijā un 2006. gada 28. augustā.
5. Sesiju kalendārs
Priekšsēdētāju konference 2006. gada 21. septembra sanāksmē pieņēma lēmumu rīkot sesiju pirmdien, 2006. gada 18. decembrī no plkst.11.00 līdz plkst.13.00.
Šajā sesijā Padome informēs Parlamentu par 2006. gada 14. un 15. decembrī Briselē notikušās Eiropadomes rezultātiem un iepazīstinās ar Somijas prezidentūras secinājumiem.
6. Priekšsēdētāja paziņojums
Priekšsēdētājs paziņoja, ka Toomas Hendrik Ilves 2006. gada 23. septembrī ir ievēlēts par Igaunijas Republikas prezidentu.
7. Dokumentu iesniegšana
Tika iesniegti turpmāk minētie dokumenti.
1. |
Parlamenta komitejas
|
2. |
Deputāti
|
8. Lūgumraksti
Saskaņā ar Reglamenta 191. panta 5. punktu atbildīgajai komitejai ir iesniegti šādi lūgumraksti, kas ir iekļauti vispārējā reģistrā minētajos datumos:
2006. gada 12. septembris
John De Zulueta Greenebaum (Asociación Contra el Ruido Ciudalcampo) (Nr. 484/2006);
Marko Vuk (The civil initiative of foreign pleasure boat owners in Croatia) (Nr. 485/2006);
Alvaro Bordallo Sainz (Nr. 486/2006);
Brian Semmens (Nr. 487/2006);
Nikolaos Maliakkas (Nr. 488/2006);
Magdalena Mosiewicz (Nr. 489/2006);
Michael Tanti-Dougall (Feerated Association of Travel and Tourism Agents) (Nr. 490/2006);
Derek Young (Nr. 491/2006);
Timothy Higgs (Nr. 492/2006);
Marco Sillva (Nr. 493/2006);
Thomas C. Burke (Nr. 494/2006);
Chris Andrews (Nr. 495/2006);
M T Turvey (Nr. 496/2006);
R Chamberlain (Nr. 497/2006);
P. de Bos (Nr. 498/2006);
Andrew Bentz (Nr. 499/2006);
James P Walsh (Nr. 500/2006);
Verity Butterfield (un vēl 286 paraksti) (Nr. 501/2006);
Maija Liisa Keränen (Nr. 502/2006);
Michael Gare-Simmons (Nr. 503/2006);
Jaroslav Hanzel (FIRMA JAROSLAV HANZEL s. r. o.) (un vēl 149 paraksti) (Nr. 504/2006);
Gabriela Melicherová (Nr. 505/2006);
Ivo Plecko (Piters Foundation) (Nr. 506/2006);
Vlado Ferčec (Društvo oškodovanih zdomcev) (un vēl 2 paraksti) (Nr. 507/2006);
Rüdiger Krege (POLY-MARKRT GmbH) (Nr. 508/2006);
2006. gada 18. septembris
Grazyna Nicia (Nr. 509/2006);
Andreas Bunk (Nr. 510/2006);
Arthur Kruska (Nr. 511/2006);
Georg Zenker (Nr. 512/2006);
Daniel Kollinger (853 elektroniski paraksti) (Nr. 513/2006);
Jan Hajek (Nr. 514/2006);
Stefan Schmelzle (Nr. 515/2006);
Raimund Popp (Nr. 516/2006);
Dietlind Schmidt (Nr. 517/2006);
Rudolf Schorp — Rechtsanwälte Schorp & Kollegen (Nr. 518/2006);
Jutta Klein (Nr. 519/2006);
Karl-Heinz Frank (Nr. 520/2006);
Stefan Becker (Nr. 521/2006);
Damir Bakarsic (Nr. 522/2006);
Elke Patzer — Abero International Gmbh (Nr. 523/2006);
Klaus Hoffmann (Nr. 524/2006);
David F. Prentis — Die Ehepaarliga in der Tschechischen Republik (Nr. 525/2006);
Johannes Engelmann — RAE Engelmann — Gorev-Drozd (Nr. 526/2006);
Silvia Falkenstein (Nr. 527/2006);
Stefan Jaudas (Nr. 528/2006);
Elena Petruschko — RAE Engelmann — Gorev-Drozd (Nr. 529/2006);
Lutz Blume (Nr. 530/2006);
(Iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 531/2006);
Heinz Raudsepp (Nr. 532/2006);
Christine Kossmann (Nr. 533/2006);
Stefan Juranek (Nr. 534/2006);
Mario Biaggio (Nr. 535/2006);
Andreas Jagger (Nr. 536/2006);
Stefan Husli (Nr. 537/2006);
Matthias Peick (Nr. 538/2006);
Ursula Smarz (Nr. 539/2006);
Gabriele Prüfer (Nr. 540/2006);
Heinz-Gerd Kremers (Nr. 541/2006);
Martin Trauthwein (Nr. 542/2006);
Rodica Tönsmann (Nr. 543/2006);
Vlado Fercec — Društvo oškodovanih zdomcev (Nr. 544/2006);
Maria Polyakov (Nr. 545/2006);
Birgit Kramer (Nr. 546/2006);
Jürgen Bernd Friedemann (102 paraksti) (Nr. 547/2006);
Beate Offermanns de Bruin (Nr. 548/2006);
Christopher Omokhuale (Nr. 549/2006);
Mariano Aguayo Fernandez de Cordova — Asociacion de accionistas minoritarios de empresas energeticas (Nr. 550/2006);
José Angel Blanco Nuñez — Asociacion de Empresarios y Profesionales Compostela Monumental (Nr. 551/2006);
Charles Mercier (Nr. 552/2006);
Andreas Riedl (Nr. 553/2006);
Mieczyslaw Chorazy (Nr. 554/2006);
Victor Monchamp (Nr. 555/2006);
Jean-Pierre Zuryk (Nr. 556/2006);
Yvan Cuinat (Nr. 557/2006);
Nadia Chouchane (Nr. 558/2006);
Eric Perrin (Nr. 559/2006);
Agostino Spennacchi (Nr. 560/2006);
Donato Lavanga (Nr. 561/2006);
Andrea Bucci (Nr. 562/2006);
(Iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 563/2006);
Sandro Adriani (Nr. 564/2006);
Antonietta Iannotta (Nr. 565/2006);
Roberto Martinelli — Sindacato Autonomo Polizia Penitenziaria (Nr. 566/2006);
Alfredo Gonçalves (Nr. 567/2006);
P Clarke (Nr. 568/2006);
Joseph Vincent Caruana (Nr. 569/2006);
Danik Williams (Nr. 570/2006);
Claire Baker (Nr. 571/2006);
Randoph Cabban (Nr. 572/2006);
Jonathan Bishop (Nr. 573/2006);
(Iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 574/2006);
Brian Guckian (Nr. 575/2006);
Stephen Vassallo (Nr. 576/2006);
Douglas Salt (Federation of Estate Agents Malta) (Nr. 577/2006).
9. Padomes nosūtītie nolīgumu teksti
Padome ir nosūtījusi oficiāli apstiprinātu kopiju šādam dokumentam:
— |
Partnerattiecību nolīgums zivsaimniecības nozarē starp Eiropas Kopienu un Marokas Karalisti. |
10. Saistībā ar Parlamenta nostājām un rezolūcijām veiktie pasākumi
Tika izplatīti Komisijas paziņojumi par pasākumiem, kas veikti saistībā ar Parlamenta 2006. gada aprīļa pirmajā un otrajā sesijā, maija pirmajā un otrajā sesijā, kā arī jūnija sesijā pieņemtajām nostājām un rezolūcijām.
11. Darba kārtība
Nākamais punkts bija darba kārtība.
Izdalīja septembra otrās un oktobra pirmās plenārsēdes (PE 378.364/PDOJ) darba kārtības galīgo projektu, kurā ierosināja turpmāk minētās izmaiņas (Reglamenta 132. pants).
2006. gada 25.—28. septembra sēdes
Pirmdiena
— |
bez grozījumiem. |
Otrdiena
— |
Verts/ALE grupas pieprasījums pievienot Komisijas paziņojumu par to tiesību aktu īstenošanu, kuri attiecas uz pārtikas drošumu (bojāta gaļa). |
Uzstājās: Daniel Cohn-Bendit Verts/ALE grupas vārdā, kurš pamatoja pieprasījumu, un John Bowis.
Parlaments šo pieprasījumu noraidīja.
Trešdiena
— |
bez grozījumiem. |
Ceturtdiena
— |
PPE-DE un PSE grupu pieprasījums nerīkot balsošanu par rezolūcijas priekšlikumu pēc debatēm par Komisijas paziņojumu par ASEM tikšanos augstākajā līmenī. |
Uzstājās: Hannes Swoboda PSE grupas vārdā, kurš pamatoja pieprasījumu, Georg Jarzembowski un Jules Maaten.
Parlaments šo pieprasījumu apstiprināja.
2006. gada 11. un 12. oktobra sēdes
— |
bez grozījumiem. |
*
* *
Tādējādi darba kārtība tika noteikta.
12. Vienas minūtes runas par politiski svarīgiem jautājumiem
Saskaņā ar Reglamenta 144. pantu ar vienu minūti ilgu runu uzstājās šādi deputāti, kuri vēlējās pievērst Parlamenta uzmanību politiski svarīgiem jautājumiem:
Ljudmila Novak, Lasse Lehtinen, Marianne Mikko, Gisela Kallenbach, Tadeusz Zwiefka, Zita Pleštinská, Libor Rouček, Viktória Mohácsi, József Szájer, Luis Yañez-Barnuevo García, Mary Lou McDonald, Tunne Kelam, Martin Schulz, Ilda Figueiredo, Hanna Foltyn-Kubicka, Peter Baco, Gerard Batten, Alojz Peterle, Willy Meyer Pleite, Manolis Mavrommatis, Urszula Krupa, Etelka Barsi-Pataky, Witold Tomczak, Vladimír Maňka, Stanisław Jałowiecki, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marian Harkin, Godfrey Bloom, Edit Herczog un Bogusław Rogalski.
Uzstājās: Jörg Leichtfried, kas izteica neapmierinātību par to, ka viņam netika dots vārds, un Marios Matsakis par Godfrey Bloom uzstāšanos.
SĒDI VADA: Gérard ONESTA
Priekšsēdētāja vietnieks
13. Apkārtējā gaisa kvalitāte un tīrāks gaiss Eiropai ***I — Tematiskā stratēģija par gaisa piesārņojumu (debates)
Ziņojums par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par apkārtējā gaisa kvalitāti un tīrāku gaisu Eiropai [COM(2005)0447 — C6-0356/2005 — 2005/0183(COD)] — Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja.
Referents: Holger Krahmer (A6-0234/2006).
Ziņojums attiecībā uz tematisko stratēģiju par gaisa piesārņojumu [2006/2060(INI)] — Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja.
Referente: Dorette Corbey (A6-0235/2006).
Uzstājās Stavros Dimas (Komisijas loceklis).
Holger Krahmer iepazīstināja ar ziņojumu (A6-0234/2006).
Dorette Corbey iepazīstināja ar ziņojumu (A6-0235/2006).
Uzstājās: Anja Weisgerber PPE-DE grupas vārdā, Riitta Myller PSE grupas vārdā, Jules Maaten ALDE grupas vārdā, Satu Hassi Verts/ALE grupas vārdā, Jonas Sjöstedt GUE/NGL grupas vārdā, Liam Aylward UEN grupas vārdā, Johannes Blokland IND/DEM grupas vārdā, Irena Belohorská, pie grupām nepiederoša deputāte, John Bowis, Matthias Groote, Sarah Ludford, Marie Anne Isler Béguin, Adamos Adamou, Urszula Krupa, Karl-Heinz Florenz, Gyula Hegyi un Hiltrud Breyer.
SĒDI VADA: Janusz ONYSZKIEWICZ
Priekšsēdētāja vietnieks
Uzstājās: Ria Oomen-Ruijten, Françoise Grossetête, Pilar Ayuso, Péter Olajos un Stavros Dimas.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2006. gada 26. septembra protokola 5.6. punkts un 2006. gada 26. septembra protokola 7.4. punkts.
14. Pilsētvides tematiskā stratēģija (debates)
Ziņojums par pilsētvides tematisko stratēģiju [2006/2061(INI)] — Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja.
Referents: Gyula Hegyi (A6-0233/2006).
Gyula Hegyi iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās Stavros Dimas (Komisijas loceklis).
Uzstājās: Seán Ó Neachtain (TRAN komitejas atzinuma sagatavotājs), Gisela Kallenbach (REGI komitejas atzinuma sagatavotāja), Renate Sommer PPE-DE grupas vārdā, Anne Laperrouze ALDE grupas vārdā, Claude Turmes Verts/ALE grupas vārdā, Erik Meijer GUE/NGL grupas vārdā, John Bowis, Gyula Hegyi un Stavros Dimas.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2006. gada 26. septembra protokola 7.5. punkts.
15. 2004. finanšu gada vispārējā budžeta izpildes apstiprināšana: I iedaļa — Eiropas Parlaments (debates)
Otrais ziņojums par Eiropas Savienības 2004. finanšu gada vispārējā budžeta izpildes apstiprināšanu: I iedaļa — Eiropas Parlaments [N6-0027/2005 — C6-0357/2002 — 2005/2091(DEC)] — Budžeta kontroles komiteja.
Referents: Markus Ferber (A6-0280/2006).
Markus Ferber iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Simon Busuttil PPE-DE grupas vārdā, Edith Mastenbroek PSE grupas vārdā, Jan Mulder ALDE grupas vārdā, Bart Staes Verts/ALE grupas vārdā, Janusz Wojciechowski UEN grupas vārdā un Jeffrey Titford IND/DEM grupas vārdā.
SĒDI VADA: Pierre MOSCOVICI
Priekšsēdētāja vietnieks
Uzstājās: Alexander Stubb, Herbert Bösch, Bill Newton Dunn, Jens-Peter Bonde, Albert Jan Maat, Inés Ayala Sender, Nathalie Griesbeck, Ingeborg Gräßle un Markus Ferber, kas izteica nožēlu, ka Parlamenta priekšsēdētājs nepiedalās šajās debatēs (sēdes vadītājs viņam atbildēja, ka šī informācija tiks nodota Parlamenta priekšsēdētājam).
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2006. gada 26. septembra protokola 7.1. punkts.
16. Eiropas Mobilitātes kvalitātes harta (izglītība un apmācība) ***I (debates)
Ziņojums par Eiropas Parlamenta un Padomes ieteikuma priekšlikumu par pārrobežu mobilitāti Kopienā izglītības un apmācības nolūkā: Eiropas Mobilitātes kvalitātes harta [COM(2005)0450 — C6-0291/2005 — 2005/0179(COD)] — Kultūras un izglītības komiteja.
Referente: Christa Prets (A6-0255/2006).
Uzstājās Ján Figeľ (Komisijas loceklis).
Christa Prets iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Sepp Kusstatscher (EMPL komitejas atzinuma sagatavotājs), Erna Hennicot-Schoepges PPE-DE grupas vārdā, Nikolaos Sifunakis PSE grupas vārdā, Ljudmila Novak un Ján Figeľ.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2006. gada 26. septembra protokola 7.2. punkts.
17. Pamatprasmes mūžizglītībā ***I (debates)
Ziņojums par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes ieteikumam par pamatprasmēm mūžizglītībā [COM(2005)0548 — C6-0375/2005 — 2005/0221(COD)] — Kultūras un izglītības komiteja.
Referente: Helga Trüpel (A6-0262/2006).
Uzstājās Ján Figeľ (Komisijas loceklis)
Helga Trüpel iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Thomas Mann (EMPL komitejas atzinuma sagatavotājs), Anneli Jäätteenmäki (FEMM komitejas atzinuma sagatavotāja) un Nina Škottová PPE-DE grupas vārdā.
SĒDI VADA: Miroslav OUZKÝ
Priekšsēdētāja vietnieks
Uzstājās: Lissy Gröner PSE grupas vārdā, Marian Harkin ALDE grupas vārdā, Doris Pack, Marianne Mikko un Ján Figeľ.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2006. gada 26. septembra protokola 7.3. punkts.
18. Piemērots atbalsts Eiropas dimensijas iekļaušanai skolu mācību programmās (debates)
Ziņojums par iniciatīvām papildināt skolu mācību programmas, nodrošinot piemērotu atbalstu Eiropas dimensijas iekļaušanai tajās [2006/2041(INI)] — Kultūras un izglītības komiteja.
Referents: Christopher Beazley (A6-0267/2006).
Christopher Beazley iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās Ján Figeľ (Komisijas loceklis).
Uzstājās: Vasco Graça Moura PPE-DE grupas vārdā, Maria Badia I Cutchet PSE grupas vārdā, Hannu Takkula ALDE grupas vārdā, Bernat Joan i Marí Verts/ALE grupas vārdā, Věra Flasarová GUE/NGL grupas vārdā, Zdzisław Zbigniew Podkański UEN grupas vārdā, Thomas Wise IND/DEM grupas vārdā, Maciej Marian Giertych, pie grupām nepiederošs deputāts, un Ján Figeľ.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2006. gada 26. septembra protokola 5.5. punkts.
19. Eiropas kvalifikācijas pamatdokumenta izstrādāšana (debates)
Ziņojums par Eiropas kvalifikāciju pamatdokumenta izstrādāšanu [2006/2002(INI)] — Nodarbinātības un sociālo lietu komiteja.
Referents: Thomas Mann (A6-0248/2006).
Thomas Mann iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Ján Figeľ (Komisijas loceklis).
Uzstājās: Stefano Zappalà (IMCO komitejas atzinuma sagatavotājs), Milan Gaľa (CULT komitejas atzinuma sagatavotājs), Zita Pleštinská PPE-DE grupas vārdā, Françoise Castex PSE grupas vārdā, Anne E. Jensen ALDE grupas vārdā, Sepp Kusstatscher Verts/ALE grupas vārdā, Guntars Krasts UEN grupas vārdā, Jan Tadeusz Masiel, pie grupām nepiederošs deputāts, Maria Matsouka un Ján Figeľ.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2006. gada 26. septembra protokola 7.6. punkts.
20. Nākamās sēdes darba kārtība
Tika noteikta nākamās dienas sēdes darba kārtība (dokuments “Darba kārtība” PE 378.364/OJMA).
21. Sēdes slēgšana
Sēde tika slēgta plkst. 22.20.
Julian Priestley
Ģenerālsekretārs
Josep Borrell Fontelles
Priekšsēdētājs
APMEKLĒJUMU REĢISTRS
Parakstīja:
Adamou, Agnoletto, Aita, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andrikienė, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bachelot-Narquin, Baco, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Bauer, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belohorská, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Budreikaitė, van Buitenen, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlshamre, Carnero González, Casa, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbey, Cornillet, Correia, Cottigny, Coûteaux, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, de Brún, Degutis, De Keyser, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dobolyi, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Duff, Duka-Zólyomi, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jill Evans, Jonathan Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gewalt, Gierek, Giertych, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Horáček, Hudacký, Hudghton, Hutchinson, Ilves, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Kohlíček, Konrad, Korhola, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Krupa, Kuc, Kuhne, Kułakowski, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Lang, Langen, Laperrouze, La Russa, Lax, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Le Rachinel, Lévai, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Louis, Ludford, Lulling, Lynne, Maat, Maaten, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Markov, Marques, Martens, David Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Mohácsi, Montoro Romero, Moreno Sánchez, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscat, Musotto, Myller, Napoletano, Nassauer, Newton Dunn, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Achille Occhetto, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Pahor, Panayotopoulos-Cassiotou, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinior, Piotrowski, Pirker, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Pomés Ruiz, Posselt, Prets, Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Remek, Reul, Reynaud, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salinas García, Salvini, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Scheele, Schenardi, Schlyter, Frithjof Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schröder, Schroedter, Schulz, Schwab, Seeber, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Simpson, Siwiec, Sjöstedt, Škottová, Smith, Sommer, Sonik, Sousa Pinto, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stauner, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Susta, Svensson, Swoboda, Szájer, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Toia, Tomczak, Toubon, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Ulmer, Väyrynen, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Veneto, Veraldi, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras, de Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Whittaker, Wieland, Wiersma, Willmott, Wise, von Wogau, Wohlin, Bernard Piotr Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zapałowski, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Novērotāji:
Abadjiev Dimitar, Ali Nedzhmi, Anastase Roberta Alma, Arabadjiev Alexander, Athanasiu Alexandru, Bărbuleţiu Tiberiu, Becşenescu Dumitru, Bliznashki Georgi, Buruiană Aprodu Daniela, Cappone Maria, Christova Christina Velcheva, Ciornei Silvia, Cioroianu Adrian Mihai, Corlăţean Titus, Coşea Dumitru Gheorghe Mircea, Creţu Corina, Creţu Gabriela, Dimitrov Martin, Duca Viorel, Dumitrescu Cristian, Ganţ Ovidiu Victor, Hogea Vlad Gabriel, Iacob Ridzi Monica Maria, Ilchev Stanimir, Ivanova Iglika, Kazak Tchetin, Kelemen Atilla Béla Ladislau, Kirilov Evgeni, Kónya-Hamar Sándor, Marinescu Marian-Jean, Mihăescu Eugen, Mihalache Dan, Morţun Alexandru Ioan, Paparizov Atanas Atanassov, Parvanova Antonyia, Paşcu Ioan Mircea, Petre Maria, Podgorean Radu, Popa Nicolae Vlad, Popeangă Petre, Sârbu Daciana Octavia, Severin Adrian, Shouleva Lydia, Silaghi Ovidiu Ioan, Sofianski Stefan, Stoyanov Dimitar, Szabó Károly Ferenc, Ţicău Silvia Adriana, Vigenin Kristian