13.1.2020   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 10/51


Prasība, kas celta 2019. gada 15. novembrī – Tirreno Power/Komisija

(Lieta T-793/19)

(2020/C 10/62)

Tiesvedības valoda – itāļu

Lietas dalībnieces

Prasītāja: Tirreno Power SpA (Roma, Itālija) (pārstāvji: A. Clarizia, T. Ferrario, M. Vasari, P. Ziotti un M. Pagliarulo, advokāti)

Atbildētāja: Eiropas Komisija

Prasījumi

Prasītājas prasījumi Vispārējai tiesai ir šādi:

atcelt apstrīdēto lēmumu, ar kuru Komisija nolēma neizteikt iebildumus attiecībā uz “Grozījumu izdarīšanu kārtībā, kādā atlīdzina resursu pieejamību, lai nodrošinātu [elektroenerģijas] pietiekamību. Prasību vides jomā ieviešana”, Valsts atbalsts SA.53821 (2019/N);

piespriest atbildētajai atlīdzināt prasītājai šajā tiesvedībā radušos tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Ar šo prasību prasītāja lūdz atcelt 2019. gada 14. jūnija Lēmumu C(2019) 4509, ar kuru Eiropas Komisija – saņēmusi no Itālijas valsts informāciju par grozījumu izdarīšanu elektroenerģijas ražošanas jaudas (“jaudas tirgus”) pieejamības atlīdzināšanas kārtībā, kura ir atļauta ar 2018. gada 7. februāra Lēmumu C(2018) 617 un vēl nav uzsākta – nolēma neizteikt iebildumus attiecībā uz jauno paziņoto pasākumu, uzskatot to par saderīgu ar iekšējo tirgu LESD 107. panta 3. punkta c) apakšpunkta izpratnē, neveicot jau atļautajā pasākumā veikto grozījumu atbilstošu novērtējumu.

Prasības pamatošanai prasītāja izvirza divus pamatus.

1.

Ar pirmo pamatu tiek apgalvots tās no LESD 108. panta 2. punkta izrietošo procesuālo tiesību pārkāpums, jo saistībā ar formālo izmeklēšanas procedūru, kas konkrētajā gadījumā nebija uzsākta, tā nav tikusi aicināta iesniegt apsvērumus saistībā ar vēlmi paplašināt jaudas tirgus dalībnieku darbības jomu, jēdzienā “jaunā jauda” līdzās jaunajām ražošanas vienībām, kurām jau ir izsniegtas visas licences iekārtu uzstādīšanai un ekspluatācijai, ietverot arī jaunas ražošanas vienības, kuras ir tikai uzsākušas administratīvās procedūras attiecīgo atļauju saņemšanai.

Šajā ziņā tā norāda, ka lēmums esot prettiesisks, jo tas acīmredzami pieņemts, neveicot izmeklēšanu un pārkāpjot samērīguma principu, ciktāl Komisija nav atbilstoši izvērtējusi sekas, kas izriet no šādiem 2018. gadā apstiprinātajā kārtībā par pastāvošo iekārtu darbību veiktajiem grozījumiem.

2.

Ar otro pamatu tiek apgalvota izmeklēšanas un lēmuma pamatojuma neesamība.

Šajā ziņā tā norāda, ka Komisija neesot veikusi nekādu pārbaudi par vēlākiem regulējuma aspektiem, kuri maina iepriekš atļauto kārtību, lai gan tie ir aspekti, kas spēcīgi ietekmējot sistēmu un tiem var būt būtiska ietekme uz operatoru, kas darbojas jaudas tirgū, darbību.