Lieta C-382/16: Tiesas (otrā palāta) 2018. gada 31. maija spriedums (Finanzgericht Rheinland-Pfalz (Vācija) lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu) – Hornbach-Baumarkt-AG/Finanzamt Landau (Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu — Brīvība veikt uzņēmējdarbību — Uzņēmumu ienākuma nodoklis — Dalībvalsts tiesiskais regulējums — Sabiedrību ar nodokli apliekamo ienākumu noteikšana — Priekšrocība, ko sabiedrība rezidente bez maksas piešķīrusi sabiedrībai nerezidentei, ar kuru to saista savstarpējās atkarības attiecības — Sabiedrības rezidentes ar nodokli apliekamo ienākumu koriģēšana — Ar nodokli apliekamo ienākumu nekoriģēšana gadījumā, kad sabiedrība rezidente piešķīrusi identiskas priekšrocības citai sabiedrībai rezidentei, ar kuru to saista šādas attiecības — Brīvības veikt uzņēmējdarbību ierobežojums — Pamatojums)
Tiesas (otrā palāta) 2018. gada 31. maija spriedums (Finanzgericht Rheinland-Pfalz (Vācija) lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu) – Hornbach-Baumarkt-AG/Finanzamt Landau
(Lieta C-382/16) ( 1 )
“(Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu — Brīvība veikt uzņēmējdarbību — Uzņēmumu ienākuma nodoklis — Dalībvalsts tiesiskais regulējums — Sabiedrību ar nodokli apliekamo ienākumu noteikšana — Priekšrocība, ko sabiedrība rezidente bez maksas piešķīrusi sabiedrībai nerezidentei, ar kuru to saista savstarpējās atkarības attiecības — Sabiedrības rezidentes ar nodokli apliekamo ienākumu koriģēšana — Ar nodokli apliekamo ienākumu nekoriģēšana gadījumā, kad sabiedrība rezidente piešķīrusi identiskas priekšrocības citai sabiedrībai rezidentei, ar kuru to saista šādas attiecības — Brīvības veikt uzņēmējdarbību ierobežojums — Pamatojums)”
2018/C 259/05Tiesvedības valoda – vācuIesniedzējtiesa
Finanzgericht Rheinland-Pfalz
Pamatlietas puses
Prasītāja: Hornbach-Baumarkt-AG
Atbildētāja: Finanzamt Landau
Rezolutīvā daļa
EKL 43. pants (tagad – LESD 49. pants), skatīts kopā ar EKL 48. pantu (tagad – LESD 54. pants), ir jāinterpretē tādējādi, ka principā tam nav pretrunā tāds valsts tiesiskais regulējums, kāds ir pamatlietā, atbilstoši kuram dalībvalstī tādas sabiedrības rezidentes ienākumi, kas ir piešķīrusi citā dalībvalstī reģistrētai sabiedrībai, ar kuru to saista savstarpējas atkarības attiecības, priekšrocības ar nosacījumiem, kas atšķiras no tiem, par kādiem identiskos vai līdzīgos apstākļos būtu vienojušās savstarpēji neatkarīgas trešās personas, ir jāaprēķina saskaņā ar to, kādi tie būtu, ja būtu piemērojami nosacījumi, par kādiem būtu vienošanās ar šādām trešajām personām, un jāizdara korekcijas, lai gan šāda ar nodokli apliekamo ienākumu korekcija netiek veikta, ja šīs pašas priekšrocības sabiedrība rezidente piešķir citai sabiedrībai rezidentei, ar kuru to saista savstarpējas atkarības attiecības. Tomēr iesniedzējtiesai ir jāpārbauda, vai saskaņā ar pamatlietā aplūkoto tiesisko regulējumu nodokļu maksātājs rezidents var pierādīt, ka nosacījumu, par ko ir vienošanās, pamatā ir bijuši komerciāli iemesli, kas izriet no tā sabiedrības nerezidentes dalībnieka statusa.