18.1.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 15/7


Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu, ko 2013. gada 21. oktobrī iesniedza Stockholms tingsrätt (Zviedrija) — Abcur AB/Apoteket AB un Apoteket Farmaci AB

(Lieta C-545/13)

2014/C 15/09

Tiesvedības valoda — zviedru

Iesniedzējtiesa

Stockholms tingsrätt

Lietas dalībnieki pamata procesā

Prasītāja: Abcur AB

Atbildētājas: Apoteket AB un Apoteket Farmaci AB

Prejudiciālie jautājumi

1)

Vai cilvēkiem paredzētas recepšu zāles, kas atbilstošajā procedūrā tiek pagatavotas un nodotas saskaņā ar definētiem nosacījumiem, taču to tirdzniecībai dalībvalsts kompetenta iestāde nav izsniegusi atļauju vai tā nav izsniegta saskaņā ar Regulu (EEK) Nr. 2309/93, ir uzskatāmas par zālēm Direktīvas 2001/83/EK par Kopienas kodeksu, kas attiecas uz cilvēkiem paredzētām zālēm, 3. panta 1. vai 2. punkta izpratnē, it īpaši, ja ir pieejamas citas atļautas zāles ar to pašu aktīvo vielu, tādu pašu lietošanas daudzumu un tādā pašā formā?

2)

Vai Direktīvas 2001/83 piemērošanas gadījumā cilvēkiem paredzētām recepšu zālēm, kas atbilstošā procedūrā tiek pagatavotas un nodotas saskaņā ar definētiem nosacījumiem, saistībā ar tā sauktajiem reklāmas pasākumiem vienlaicīgi ar augšminēto direktīvu ir jāpiemēro arī Direktīva 2005/29, kas attiecas uz uzņēmēju negodīgu komercpraksi iekšējā tirgū attiecībā pret patērētājiem?

3)

Vai Direktīvas 2001/83 3. panta 1. vai 2. punkta vai 5. panta 1. punkta piemērošanas gadījumā cilvēkiem paredzētām recepšu zālēm, kas atbilstošajā procedūrā tiek pagatavotas un nodotas saskaņā ar definētiem nosacījumiem, tiesību normas par zāļu reklāmu ir uzskatāmas par nesaskaņotām, vai arī uz tādiem pasākumiem kā šajā lietā, saistībā ar kuriem tiek apgalvots, ka tie ir maldinoši, attiecas a) Direktīva 2006/114 par maldinošu un salīdzinošu reklāmu un/vai b) Direktīva 2005/29, kas attiecas uz uzņēmēju negodīgu komercpraksi iekšējā tirgū attiecībā pret patērētājiem?

4)

Ja uz trešo jautājumu ir jāatbild tādējādi, ka ir jāpiemēro Direktīva 2006/114 par maldinošu un salīdzinošu reklāmu, ar kādiem principiāliem priekšnosacījumiem Stockholms tingsrätt vērtējamie pasākumi tādā gadījumā ir uzskatāmi par reklāmu Direktīvas 2006/114 izpratnē? Pie šādiem pasākumiem ir pieskaitāms nosaukuma, preču numura un ATC koda uz zālēm lietojums vai norādīšana, fiksētas cenas zālēm piemērošana, informācijas par zālēm iekļaušana NPL, NPL identifikācijas numura norādīšana uz zālēm, informatīvas lapas par zālēm izplatīšana, zāļu un informācijas par to nodošana veselības aprūpes iestādēm ar elektroniskas pasūtināšanas sistēmas starpniecību vai savā interneta vietnē, informācijas par zālēm sniegšana valsts nozaru organizāciju izdotā publikācijā, Apotekets Centrala Artikelregister un ar to saistītajā reģistrā (JACA), citā valsts datu bāzē par zālēm (SIL), par terminālu sistēmu Apotekets Terminalsystem ATS vai citu atbilstošu piegādes sistēmu, par ziņām par savām zālēm un konkurējoša piegādātāja zālēm sarakstē ar patērētājiem un pacientu organizācijām, par zāļu laišanu tirgū, par zāļu un konkurējošo zāļu farmaceitiskās kontroles pasākumiem, par neesošu skaidrojošu informāciju saistībā ar pierādītām būtiskām atšķirībām starp preparātiem, savu zāļu sastāvu un Läkemedelsverket (Zviedrijas Zāļu aģentūra) vērtējumu par tām, par veselības aprūpes iestāžu neinformēšanu par konkurējoša produkta vērtējumu, ko veikusi Zviedrijas Zāļu aģentūras Zinātniskā padome, par noteikta cenu līmeņa uzturēšanu zālēm, par zāļu receptes derīguma termiņa ierobežošanu līdz trim mēnešiem, par aptiekas veiktu zāļu un nevis konkurējošu zāļu piegādi, lai gan pacientam ir recepte konkurējošām zālēm, par konkurējošo zāļu standarta sagatavju tirdzniecības aizliegumu un šķēršļiem, ieskaitot to, ka vietējā aptieka ir atteikusies piegādāt konkurējošas zāles par fiksētu cenu saskaņā ar sistēmu par subsīdijām zālēm pirms valsts iestāde nav pieņēmusi lēmumu.