22.4.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 96/20


Prasība, kas celta 2006. gada 22. februārī — Kendrion N.V. pret Komisiju

(Lieta T-54/06)

(2006/C 96/36)

Tiesvedības valoda — holandiešu

Lietas dalībnieki

Prasītāja: Kendrion N.V., Zeist, Nīderlande (pārstāvji — P. Glazener un C.C. Meijer, advokāti)

Atbildētāja: Eiropas Kopienu Komisija

Prasītājas prasījumi:

pilnībā vai daļēji atcelt prasītājai adresēto lēmumu;

atcelt vai samazināt prasītājai piespriesto naudas sodu;

piespriest Eiropas Kopienu Komisijai atlīdzināt visus tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasītāja apstrīd Komisijas pieņemto 2005. gada 30. novembra lēmumu procedūrā saskaņā ar EKL 81. pantu (Lieta COMP/F/38.354 — Rūpnieciskie maisi), ar kuru prasītājai noteikta atbildība saistībā ar konkurences noteikumu pārkāpumiem un piespriests naudas sods.

Savas prasības atbalstam prasītāja norāda, ka ir pārkāpts EKL 81., 253. pants un Regulas Nr. 1/2003 15. panta 2. punkts, jo lēmuma lemjošā daļa ir pretrunā lēmuma pamatojumam. Apstrīdētā lēmuma pamatojumā prasītāja netika saistīta ar piedalīšanos pārkāpumā, savukārt lemjošajā daļā tā tika vainota EKL 81. panta pārkāpumā.

Turklāt tādējādi ir pārkāpts EKL 81., 253. pants un Regulas Nr. 1/2003 23. panta 2. punkts, jo Komisija nepamatoti ir pieņēmusi, ka prasītāja un Fardem Packaging B.V. veido vienotu ekonomisku vienību, kā rezultātā prasītājai Fardem Packaging pārkāpuma dēļ nepamatoti ir piespriests naudas sods.

Bez tam Komisija ir pārkāpusi ne tikai EKL 81., 253. pantu un Regulas Nr. 1/2003 23. panta 2. punktu, bet arī vispārējos tiesību principus, tostarp pienācīgas rūpības, aizlieguma patvaļīgi rīkoties un vienlīdzības un samērīguma principu.

Komisija atšķirībā no citiem tās lēmumiem, kuros mātes sabiedrībai nav noteikta atbildība, ir noteikusi prasītājas atbildību par Fardem Packaging pārkāpumu. Bez tam mātes sabiedrībai ir noteikts augstāks naudas sods nekā meitas sabiedrībai, kura ir izdarījusi pārkāpumu. Tāpat pret prasītāju salīdzinājumā ar citām mātes sabiedrībām attieksme ir bijusi atšķirīga, kurām ir noteikta solidāra atbildība saistībā ar to meitas sabiedrību pārkāpumiem. Prasītājai piespriestais naudas sods nav saderīgs ar samērīguma principu un pienācīgas rūpības principu.

Visbeidzot prasītāja atsaucas uz Pamatnostādņu naudas soda noteikšanā pārkāpumu, it īpaši attiecībā uz to, ka nav ticis piemērots to 5. punkta b) apakšpunkts. Komisija nav ievērojusi uzņēmuma īpašās īpatnības.