Strasbūrā, 11.2.2025

COM(2025) 45 final

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI, EIROPAS EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJAI UN REĢIONU KOMITEJAI

Komisijas darba programma 2025. gadam
































Kopā uz priekšu: drosmīgāka, vienkāršāka, ātrāka Savienība


“Mūsu laikmeta lielākās problēmas – no drošības līdz klimata pārmaiņām un konkurētspējai – var atrisināt tikai ar kopīgu rīcību. Esmu pārliecināta, ka šajos apstākļos Eiropai ir jāizvēlas labākais pieejamais risinājums – Savienība.” Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, 2024. gada 18. jūlijs.

1.Ceļā uz spēcīgu un vienotu Eiropu

Eiropas iedzīvotājiem šis ir gan lielas nestabilitātes, gan lielu cerību laiks, un izvēles, ko mūsu Savienība izdarīs šogad, visticamāk, ietekmēs Eiropu vēl vairākas turpmākās desmitgades. Tas atspoguļo nestabilitāti un nedrošību, ar ko saskaras Eiropa un ko daudzi vēlētāji izteica rekordlielā skaitā pagājušā gada jūnija Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tas parāda mums, visām eiropiešu paaudzēm, priekšā stāvošo problēmu mērogu. Taču tas liecina arī par to, kā drosmīgāka, vienkāršāka un ātrāka Savienība ar sava apjoma, ietekmes un vērtību palīdzību var radīt reālas pārmaiņas cilvēku dzīvē – gan atbalstot viņus šodien, gan sagatavojot drošāku, pārtikušāku un veselīgāku nākotni turpmākajām paaudzēm.

Šīs darba programmas kontekstu veido virkne savstarpēji saistītu problēmu. Ņemot vērā pieaugošo ekonomisko konkurenci un draudus uz noteikumiem balstītai kārtībai, ir jāstiprina Eiropas ekonomikas konkurētspēja. Tā kā Eiropas uzņēmumi šodien saskaras ar tādām problēmām kā negodīga konkurence, augstas enerģijas izmaksas, darbaspēka un prasmju trūkums, kā arī šķēršļi kapitāla pieejamībai un Eiropas ilgtermiņa mērķa – līdz 2050. gadam kļūt par pirmo klimatneitrālo kontinentu – sasniegšanai, mums ir jānovērš ES konkurētspējas strukturālie kavēkļi. Uzņēmumi un iedzīvotāji arī pieprasa noteikumus, kurus būtu vienkāršāk ievērot, un rīcību, kas ļauj ātrāk īstenot pārmaiņas.

Ģeopolitiskā nestabilitāte un Krievijas agresijas karš pret Ukrainu ir būtiski mainījuši Eiropas drošības situāciju. Problēma, kas joprojām raisa bažas, ir neatbilstīga migrācija, un cilvēkiem ir jāspēj paļauties, ka valdības un iestādes efektīvi pārvalda situāciju, vienlaikus atzīstot nepieciešamību risināt prasmju trūkumu arī ar darbaspēka migrāciju. Klimata pārmaiņām ir acīmredzama, arvien spēcīgāka ietekme uz iedzīvotāju un uzņēmumu ikdienas dzīvi visā Eiropā, par ko liecina daudzas ekstremālu laikapstākļu epizodes, kuras pēdējos gados ir pārdzīvojis mūsu kontinents. Ir jāstiprina mūsu sabiedrība un pastāvīgi jāuztur dzīves kvalitāte – no pārtikas un enerģijas nodrošinājuma līdz mūsu dabiskajai videi. Notiek uzbrukumi pamatvērtībām, mūsu Savienības stūrakmeņiem, tostarp mūsu demokrātijai, un ir skaidri pierādījumi par ārvalstu iejaukšanās kampaņām.

Tas viss vēlreiz apstiprina, ka izaicinājumi Eiropai ir pārāk nopietni, lai ar tiem tiktu galā individuāli. Mūsu iespējas ir pārāk plašas, lai tiktu izmantotas vienatnē. Tikai spēcīga un vienota Savienība var nodrošināt, ka Eiropa turpina sasniegt rezultātus pašu mājās un realizē savu ietekmi un intereses pasaulē. Šāda vienotība aizsargā mūsu Eiropas vērtības, veicinot demokrātiju, solidaritāti un līdztiesību un nodrošinot sociāli taisnīgu kontinentu, kur neviens netiek pamests novārtā.

Tas ir šīs jaunās kolēģijas pirmās Komisijas darba programmas virzītājspēks. Atbilstoši politiskajām pamatnostādnēm un pilnvarojuma vēstulēm, ko priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena ir nosūtījusi katram kolēģijas loceklim, tajā ir izklāstītas galvenās iniciatīvas, pie kurām Komisija strādās savu pilnvaru pirmajā gadā. Galvenā uzmanība tiek pievērsta drosmīgai rīcībai, kam jāstiprina mūsu drošība, labklājība un demokrātija un jāpievēršas jautājumiem, kuri eiropiešiem ir vissvarīgākie. Te atspoguļota gan iedzīvotāju, gan uzņēmumu paustā nepieciešamība padarīt Eiropu ātrāku un vienkāršāku savā rīcībā un mijiedarbībā, un nodrošināt, ka mūsu priekšlikumu ietekme uz atbalstu cilvēkiem un mūsu sociālās tirgus ekonomikas stiprināšanu izpaužas pēc iespējas drīzāk.

Kopīga iezīme visas kolēģijas darbā būs nepieciešamība palielināt investīcijas mūsu prioritāšu sasniegšanai, un iespējamie risinājumi tiks ieskicēti ar jauna ilgtermiņa budžeta priekšlikumu. Mēs veiksim pasākumus, lai sagatavotos plašākai Savienībai, un pastiprināsim centienus atbalstīt kandidātvalstis visā uz nopelniem balstītajā pievienošanās procesā. Mūsdienu pasaules konflikti un satricinājumi ir arī ļāvuši labāk saprast, ka lielāka Savienība ir spēcīgāka Savienība, jo padara mūsu kontinentu drošāku, mūsu tirgu konkurētspējīgāku un tālāk nostiprina Eiropas demokrātiju.

2.Noteikumu vienkāršošana un efektīva īstenošana

ES jau ilgi ir rūpniecības un inovācijas centrs ar savdabīgu sociālo tirgus ekonomiku. Lai palīdzētu palielināt konkurētspēju, labklājību un noturību ES, šai darba programmai pievienotajā paziņojumā ir izklāstīts īstenošanas un vienkāršošanas programmas redzējums un instrumenti. Ciešā partnerībā ar uzņēmumiem un ieinteresētajām personām mēs izpētīsim mūsu tiesību aktu izstrādi un piemērošanu, lai racionalizētu regulējumu un efektīvāk īstenotu politiku. Tas pirmkārt un galvenokārt nāks par labu maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU).

Šajā darba programmā ir izklāstīts pirmais Omnibus priekšlikumu kopums, ar ko tiek vienkāršoti dažādi tiesību akti, kā arī vēl nepieredzēts iniciatīvu daudzums ar izteiktu vienkāršošanas dimensiju. Tās palīdzēs sasniegt mērķi: samazināt administratīvo slogu vismaz par 25 %, bet attiecībā uz MVU – vismaz par 35 %. Programmā ietverts arī izvērtējumu un atbilstības pārbaužu gada plāns, kam jānodrošina vienkāršošanas un sloga samazināšanas nepārtrauktība.

Turpmākajos posmos pieņemtie Omnibus priekšlikumi attieksies uz prioritārajām nozarēm, uz kurām norādījušas ieinteresētās personas un kuras minētas Dragi ziņojumā. Tie ļaus koncentrēt centienus, lai nodrošinātu saskaņotību, radītu impulsu un tādējādi maksimāli palielinātu vienkāršošanu, pievēršoties dažādu tiesību aktu mijiedarbības sekām. Konkrēti, Komisija ierosinās racionalizēt un vienkāršot ilgtspējas ziņu sniegšanu, pienācīgu rūpību ilgtspējas jomā un taksonomiju un izveidos jaunu mazu vidējas kapitalizācijas uzņēmumu kategoriju ar pielāgotām prasībām. Citi pasākumi atvieglos programmas InvestEU un Eiropas Stratēģisko investīciju fonda īstenošanu, tostarp vienkāršojot ziņošanu un veicinot investīcijas.

Mēs paātrināsim virzību uz digitālu regulatīvo vidi, ierosināsim neefektīvu prasību pēc papīra formāta atcelšanu tiesību aktos par produktiem un iestrādāsim sinerģiju un konsekvenci datu aizsardzības un kiberdrošības noteikumos. Vienkāršošanas pasākumi attiecībā uz kopējo lauksaimniecības politiku un citu politiku, kas skar lauksaimniekus, vēl vairāk novērsīs sarežģītības un pārmērīga administratīvā sloga cēloņus valstu pārvaldes iestādēm un lauksaimniekiem. Tiks izskatīti turpmāki vienkāršošanas priekšlikumi, tostarp iespējams Omnibus priekšlikums aizsardzības jomā, kas palīdzētu sasniegt Baltajā grāmatā noteiktos investīciju mērķus un ļautu uzplaukt inovatīviem uzņēmumiem.

Papildus Omnibus priekšlikumiem citas iniciatīvas pievēršas tiesību aktu vienkāršošanai, lai racionalizētu atļauju piešķiršanas, licenču saņemšanas un ziņošanas prasības un atvieglotu investēšanu Eiropā. Tas attiecas, piemēram, uz Rūpniecības dekarbonizācijas paātrināšanas aktu, ar ko tiks atbalstītas energoietilpīgas nozares.

Izvērtējumu un atbilstības pārbaužu gada plāns mums ļaus kritiski izvērtēt iespējas vienkāršot, konsolidēt un kodificēt ES acquis un rast iespējas samazināt izmaksas stresa testu ietvaros. Daudzgadu finanšu shēmas programmu un fondu izvērtējums ir vēl viena iespēja novērtēt, kā samazināt ar ES finanšu programmām saistīto slogu.

Papildus vienkāršošanai izšķiroša nozīme ES tiesību aktu un politikas pienācīgas darbības nodrošināšanā ir to efektīvai īstenošanai. Komisija sadarbosies ar Eiropas Parlamentu, Padomi, dalībvalstu iestādēm visos līmeņos un ieinteresētajām personām, lai novērstu pārmērīgu reglamentēšanu, vienkāršotu noteikumus un efektīvāk īstenotu politiku. Lai to panāktu, visām iestādēm būs aktīvi jāiesaistās vērienīgā īstenošanas un vienkāršošanas programmā.

Lai veicinātu visu iestāžu kopīgas atbildības sajūtu par noteikumu un politikas labāku īstenošanu, katrs komisārs iesniegs gada progresa ziņojumu par izpildi un īstenošanu attiecīgajai Eiropas Parlamenta komitejai un Padomes sastāvam.

Sadarbība ar ieinteresētajām personām un praktiķiem būs stūrakmens Komisijas pieejā sekmīgai ES noteikumu īstenošanai. Regulāri īstenošanas dialogi starp komisāriem un ieinteresētajām personām sniegs iespējas novērtēt progresu, apzināt jomas, kurām jāpievērš uzmanība, un saņemt atsauksmes par sekmēm vai to trūkumu.

Ja ar preventīviem pasākumiem un sadarbību ar dalībvalstīm nepietiks, lai izvairītos no ES tiesību aktu pārkāpumiem, Komisija arī turpmāk nelokāmi ierosinās pārkāpuma procedūras. Tā kā izskatīšanā patlaban ir vairāk nekā 1500 pārkāpumu lietu, šis darbs joprojām ir būtisks, lai nodrošinātu ES tiesību aktu vienādu piemērošanu un izpildi visās dalībvalstīs.

3.Mūsu Eiropas spēka un vienotības plāna īstenošana

3.1.Jauns plāns ilgtspējīgai Eiropas labklājībai un konkurētspējai

Eiropa jau sen ir bijusi rūpniecības, inovācijas un uzņēmējdarbības centrs, kas var lepoties ar pasaules līmeņa pētniekiem un universitātēm, plaukstošiem mazajiem uzņēmumiem un stabilu tiesisko regulējumu. Tomēr globālā sacensība par klimatneitralitātes sasniegšanu un izraušanos vadībā tādu tehnoloģiju izstrādē, kas turpmākajās desmitgadēs veidos pasaules ekonomiku, ir nopietns pārbaudījums. Eiropas konkurētspēju joprojām nomāc strukturālas problēmas, jo uzņēmumi saskaras ar nestabilu globālo vidi, ko raksturo negodīga konkurence, trauslas piegādes ķēdes, pieaugošas enerģijas izmaksas, darbaspēka un prasmju trūkums un ierobežota piekļuve kapitālam. Lai palīdzētu ar to cīnīties, Konkurētspējas kompass visu pilnvaru laiku vadīs mūsu centienus uz Eiropas konkurētspējas uzlabošanu, kas ir šīs Komisijas svarīga prioritāte.

Eiropas vienotais tirgus būs mūsu nākotnes konkurētspējas centrālais elements. Vienotais tirgus ir viens no lielākajiem ES sasniegumiem – tas veicina ekonomikas izaugsmi un atvieglo ikdienas dzīvi Eiropas uzņēmumiem un patērētājiem. Vienotā tirgus stratēģijā mēs iepazīstināsim ar jaunu horizontālu stratēģiju modernizētam vienotajam tirgum. Tā skaidri iezīmēs ceļu uz pakalpojumu un preču pārrobežu tirdzniecības tālāku atvieglošanu. Šajā stratēģijā tiks aplūkota arī spēkā esošo noteikumu pilnīga īstenošana un šķēršļu likvidēšana, kas palielinātu konkurētspējīgu ES uzņēmumu potenciālu. Spēcīgam vienotajam tirgum nepieciešama arī taisnīga un efektīva darbaspēka mobilitāte visā Savienībā. Tajā pašā laikā kandidātvalstu agrīna un pakāpeniska integrācija atsevišķās vienotā tirgus daļās attīstīs Eiropas vērtības ķēdes un atvieglos konverģences procesu.

Mēs īpašu uzmanību pievērsīsim jauniem un augošiem uzņēmumiem, lai risinātu problēmas, kas skar ES jaunuzņēmumus un augošus uzņēmumus, tostarp attiecībā uz piekļuvi finansējumam un infrastruktūrai, ienākšanu jaunos tirgos, datu iegūšanu un nepieciešamo talantu piesaistīšanu. Šis darbs kļūs par pamatu Inovācijas aktam, ko Komisija ierosinās vēlāk pilnvaru termiņa laikā. Ar mērķi atbalstīt inovatīvu uzņēmumu investīcijas un darbību vienotajā tirgū bez saskarsmes ar 27 atšķirīgiem tiesiskiem režīmiem, Komisija strādās pie 28. tiesiskā režīma, lai vienkāršotu piemērojamos noteikumus un samazinātu neveiksmes izmaksas, tostarp visus attiecīgos uzņēmējdarbības tiesību, maksātnespējas, darba tiesību un nodokļu tiesību aspektus.

Mūsu sadarbības plāna pamatā dekarbonizācijas, ilgtspējas un konkurētspējas jomā ir tīras rūpniecības kurss. Šajā iniciatīvā tiks izklāstīta mūsu steidzamā īstermiņa stratēģija, kuras mērķis ir atbalstīt un radīt optimālus apstākļus, lai rūpniecība dekarbonizācijas ceļā atgūtu konkurētspēju. Tā palīdzēs Eiropai sasniegt Eiropas zaļā kursa mērķus, vienlaikus uzlabojot piekļuvi cenas ziņā pieejamai enerģijai, radot vadošus tirgus un paaugstinot aprites materiālu, produktu un pakalpojumu pieprasījumu un piedāvājumu, kā arī stiprinot ekonomisko drošību. Līdztekus tam mēs ierosināsim rīcības plānu, kā padarīt enerģiju cenas ziņā pieejamāku Eiropai, lai varētu īstenot tīras rūpniecības kursu. Mēs arī izstrādāsim jaunu valsts atbalsta satvaru, lai paātrinātu atjaunīgās enerģijas izvēršanu, stiprinātu rūpniecības dekarbonizāciju un nodrošinātu pietiekamas ražošanas jaudas tīrām tehnoloģijām. Un mēs veicināsim investīcijas tīrā enerģijā, tostarp piesaistot privāto kapitālu.

Šie centieni būs saistīti ar visaptverošu pasākumu kopumu enerģētikas integrācijas jomā, kuri pievērsīsies Eiropas vajadzībai pēc modernizētas un digitalizētas tīkla infrastruktūras, īpašu uzmanību veltot elektrotīklam. Plānā tiks pētītas iespējas dekarbonizēt Eiropas siltumapgādes un aukstumapgādes sistēmas un iesaistīt iedzīvotājus un kopienas kā nozīmīgus dalībniekus enerģētikas pārkārtošanā. Mēs pieņemsim arī ceļvedi enerģijas importa izbeigšanai no Krievijas, lai vēl vairāk samazinātu mūsu atkarību no Krievijas un pilnībā izbeigtu visu enerģijas importu no tās. Komisija arī nāks klajā ar 2025. gada Kodolenerģijas ilustratīvo programmu un iesniegs stratēģisku Eiropas mazo modulāro reaktoru (MMR) industriālās alianses plānu, lai atbalstītu MMR ieviešanas paātrināšanu.

Viens no tīras rūpniecības kursa mērķiem būs arī padarīt galvenās Eiropas rūpniecības nozares apritīgākas un ilgtspējīgākas, vienlaikus atvieglojot administrēšanu un samazinot atbilstības nodrošināšanas izmaksas, lai palielinātu konkurētspēju. Ķīmiskās rūpniecības tiesību aktu pakete paaugstinās ES ķīmiskās rūpniecības konkurētspēju un nodrošinās vienkāršāku režīmu ķimikāliju reģistrēšanai, izvērtēšanai un atļauju piešķiršanai un skaidrību par “mūžīgajām ķimikālijām”. ES ķīmisko vielu noteikumu (REACH) mērķtiecīga pārskatīšana palīdzēs vienkāršot noteikumus ķīmijas rūpniecībai, nepieļaujot kompromisus drošības un vides aizsardzības jomā.

Lai atvieglotu tik ļoti nepieciešamo piekļuvi investīcijām un finansējuma saņemšanas iespējām, uzkrājumu un investīciju savienība iezīmēs vispārīgu plānu pasākumiem reāla kapitāla iekšējā tirgus izveidei, palīdzot finanšu iestādēm kāpināt darbības apjomus un kļūt konkurētspējīgākām pasaules tirgū, vienlaikus sniedzot būtisku ieguldījumu ES vēl nepieredzēto finansējuma vajadzību apmierināšanā. Daļa no tās būs vērtspapīrošanas regulējuma pārskatīšana ar mērķi stimulēt privāto finansējumu un vēl vairāk palielināt konkurētspēju. Turklāt ar konkurētspējas koordinācijas rīku, kas papildinās Eiropas pusgadu, mēs saskaņosim gan privātā, gan publiskā sektora reformas un investīcijas valstu un ES līmenī, lai sekmīgāk īstenotu mūsu politikas prioritātes.

Tīras rūpniecības kurss arī tiks realizēts paralēli ar mērķrādītāju samazināt emisijas par 90 % līdz 2040. gadam, kas tiks nostiprināts mūsu Eiropas Klimata aktā. Gatavojoties COP30 sanāksmei, kas 2025. gada novembrī notiks Belenā, Brazīlijā, mēs izklāstīsim savu globālo redzējumu klimata un enerģētikas jomā.

Komisija centīsies izmantot Eiropas dzīvības zinātnes, lai veicinātu inovāciju biotehnoloģijā, apvienotu resursus, likvidētu regulatīvos šķēršļus, pilnībā izmantotu datu un mākslīgā intelekta (MI) potenciālu un stimulētu ieviešanu. Plaukstoša bioekonomika, kas balstīsies uz šo zinātību, būs nozīmīga, lai saglabātu ES vadošo lomu rūpniecībā un padarītu mūsu rūpniecības nozares noturīgas pret klimata pārmaiņu, bioloģiskās daudzveidības zuduma un piesārņojuma problēmām. Bioekonomikas stratēģija veicinās apritīgāku un ilgtspējīgāku bioloģisko resursu ražošanu, izmantošanu un patēriņu pārtikas, materiālu, enerģijas un pakalpojumu vajadzībām.

Plaukstošas ekonomikas un spēcīgas rūpniecības pamats būs labi funkcionējoša, nākotnes prasībām atbilstoša un ilgtspējīga transporta sistēma, kas ļaus efektīvi nosūtīt produktus pa dažādiem transporta kanāliem un pāri robežām. Komisija nāks klajā ar ilgtspējīga transporta investīciju plānu – stratēģisku satvaru ilgtspējīgu transporta degvielu ražošanas un izplatīšanas atbalstam. Tas ietvers pasākumus, kuru mērķis ir atbalstīt uzlādes un uzpildes infrastruktūras paātrinātu izbūvi, un īpašas zaļās tirdzniecības un investīciju partnerības ar trešām valstīm atjaunīgo un mazoglekļa transporta degvielu jomā.

Svarīgākais plaukstošas digitālās ekonomikas priekšnoteikums ir uzticama un augstas veiktspējas digitālā infrastruktūra. Tāpēc Digitālo tīklu akts radīs iespējas pārrobežu tīklu ekspluatācijai un pakalpojumu sniegšanai, uzlabos nozares konkurētspēju un uzlabos spektra koordināciju.

Līdz ar labākas piekļuves nodrošināšanu datiem, ko atbalstīs Mākoņdatošanas un MI attīstības akts, mēs strādāsim arī pie tā, lai maksimāli izmantotu mākslīgā intelekta piedāvātās iespējas. Tāds mērķis būs MI kontinenta rīcības plānam, kurā būs runa par MI fabrikām, kas veicina konkurētspējīgas MI ekosistēmas Eiropā, kā arī par MI pielietošanas stratēģiju. Ar ES Kvantu stratēģiju, kam sekos Kvantu akts, mēs saglabāsim vadošo pozīciju pasaulē šajā kritiski svarīgajā nozarē, aizsargāsim stratēģiskos aktīvus, intereses, autonomiju un drošību un novērsīsim situāciju, kad pastāv stratēģiska atkarība no trešo valstu avotiem. Stratēģija palīdzēs pilnveidot mūsu spējas pētīt un izstrādāt kvantu tehnoloģijas un uz tām balstītas ierīces un sistēmas.

Ar Eiropas darījumdarbības maku mēs vienkāršosim uzņēmumiem savstarpējo informācijas apmaiņu, kā arī informācijas apmaiņu ar valsts pārvaldes iestādēm. Uzņēmējdarbības maks gan veicinātu drošu datu apmaiņu, gan pavērtu jaunas uzņēmējdarbības iespējas uzticamības pakalpojumu sniedzējiem.

Mūsu savienotajā ekonomikā izšķiroša nozīme ir darbībām kosmosā, tostarp inovatīviem pakalpojumiem, piemēram, vides un klimata monitoringam. Mēs nāksim klajā ar Kosmosa aktu, lai izveidotu ES regulējumu, kas reglamentētu Eiropas kosmosa operatoru rīcību un nodrošinātu stabilu, paredzamu un konkurētspējīgu uzņēmējdarbības vidi. Tajā būs runa arī par milstošo kosmosa atkritumu problēmu un kosmosa darbību ietekmi uz vidi. Mēs arī veiksim pasākumus, lai labāk izmantotu kosmosa ekonomikas sniegtās priekšrocības.

3.2.Jauns Eiropas aizsardzības un drošības laikmets

Nesenās ģeopolitiskās norises vēlreiz pierāda, ka Eiropas drošība ir jāaizsargā, lai garantētu mieru, stabilitāti un mūsu ekonomikas un sabiedrības labklājību. Tāpēc Eiropas krīžgatavības un aizsardzības gatavības stiprināšana ir steidzami risināms jautājums, jo ES un tās dalībvalstis saskaras ar daudzdimensionāliem, sarežģītiem pārrobežu apdraudējumiem un krīzēm. Krievijas agresijas karš pret Ukrainu rada eksistenciālu apdraudējumu Eiropas drošībai, un mūsu atbalsts Ukrainai nedrīkst atslābt. Eiropai ir jābūt līdzekļiem, ar ko aizstāvēties un aizsargāt sevi un atturēt potenciālos pretiniekus – mēs nevaram riskēt būt nesagatavoti vai pārāk atkarīgi no citiem. Mums ir jāveido īsta ES aizsardzības savienība ar konkurētspējīgu aizsardzības rūpniecību. Eiropai ir jāinvestē vairāk, jāinvestē kopīgi un jāinvestē Eiropā. Mēs cieši sadarbosimies ar NATO un citiem tuviem partneriem un palielināsim investīcijas, lai stiprinātu mūsu aizsardzības rūpniecisko bāzi un divējāda lietojuma infrastruktūru. Kopā ar Augsto pārstāvi mēs nāksim klajā ar Balto grāmatu par Eiropas aizsardzības nākotni, lai sāktu plašu apspriešanos par Savienības satvara izveidi attiecībā uz aizsardzības investīciju vajadzībām un kritiski svarīgām aizsardzības spējām, kā arī finansēšanas iespējām.

Mēs vairs nevaram vienkārši reaģēt uz krīzēm, kad tās jau iestājušās drošības un ekonomiskās stabilitātes, klimata, tehnoloģiju un sabiedrības veselības jomās. Mums ir jānodrošina Eiropai spējas labāk paredzēt un novērst krīzes un tām sagatavoties. Parādoties jauniem globāliem, bieži vien hibrīdveida apdraudējumiem un nedrošībai, Savienības krīžgatavības stratēģija, kas sagatavota, pamatojoties uz Sauli Nīnistes īpašo ziņojumu, kalpos par pamatu spēcīgākai, labāk sagatavotai un noturīgākai Savienībai. To papildinās centieni atbalstīt medicīniskos pretpasākumus sabiedrības veselības apdraudējumiem un ES krājumu veidošanas stratēģija, kuras mērķis ir uzlabot mūsu sagatavotību un reaģēšanu uz pārrobežu apdraudējumiem. Ar Kritiski svarīgo zāļu aktu mēs samazināsim atkarību no pavisam nedaudziem ražotājiem vai valstīm, kas piegādā kritiski svarīgas zāles un to sastāvdaļas.

Lai novērstu arvien sarežģītākus un pārrobežu drošības apdraudējumus, ar kuriem saskaras Eiropa, jaunajā Eiropas iekšējās drošības stratēģijā tiks izklāstīts visaptverošs darbību kopums, kas ļautu paredzēt apdraudējumus, kā arī stiprināt ES noturību un spējas novērst jaunus un jau esošus noziegumus un apdraudējumus un reaģēt uz tiem. Ar direktīvu par šaujamieroču nelikumīgu tirdzniecību tiks izveidoti kopīgi kriminālatbildības standarti par nelikumīgu šaujamieroču tirdzniecību, savukārt ar jauniem noteikumiem par narkotisko vielu prekursoriem tiks samazināta to pieejamība nelikumīgai narkotisko vielu ražošanai un kontroles pasākumi tiks padarīti efektīvāki. Lai stātos pretī mainīgajiem apdraudējumiem, Komisija nāks klajā ar turpmākiem priekšlikumiem, kas ļaus labāk aizsargāt un stiprināt fiziskās un digitālās infrastruktūras noturību.  Pamatojoties uz mūsu rīcības plānu attiecībā uz slimnīcu un veselības aprūpes sniedzēju kiberdrošību, mēs stiprināsim spēju novērst kiberdrošības incidentus šajā ārkārtīgi sensitīvajā jomā. Mēs arī rīkosimies, lai labāk aizsargātu mūsu zemūdens infrastruktūru, konkrēti, telesakaru kabeļus, kas ir būtiska mūsu kritiski svarīgās digitālās infrastruktūras daļa un kas aizvien biežāk kļūst par hibrīdapdraudējumu mērķi.

ES vīzu politikai ir ne tikai sava loma mobilitātes veicināšanā, bet arī būtiska ģeopolitiskā ietekme. Tāpēc mēs strādāsim pie tā, lai mūsu vīzu politika atspoguļotu ES intereses arvien sarežģītākā globālajā vidē.

Mēs pastiprināsim centienus īstenot Migrācijas un patvēruma paktu. Lai to panāktu, ir vajadzīga koordinēta un efektīva rīcība, kas nodrošinātu stingru un taisnīgu pieeju, garantētu ES robežu drošību un ātrākas patvēruma un atgriešanas procedūras, vienlaikus novēršot migrācijas pamatcēloņus un garantējot pamattiesību aizsardzību. Tas prasīs arī ciešu un pastāvīgu sadarbību visaptverošās partnerībās ar austrumu un dienvidu kaimiņvalstīm, kas palīdzēs novērst neatbilstīgu migrāciju. Saistībā ar to mūsu pirmajā piecu gadu Eiropas migrācijas un patvēruma stratēģijā tiks izklāstīts stratēģisks un tālredzīgs satvars turpmākajam darbam pakta ietvaros, kura pamatā ir ES dalībvalstu visaptverošās migrācijas un patvēruma stratēģijas. Vienlaikus mums ir jāapkaro cilvēku kontrabandas tīkli, tādējādi novēršot arī turpmāku cilvēku bojāeju. Un mums ir vajadzīgas stingrākas un efektīvākas atgriešanas procedūras personām, kurām nav likumīgu tiesību uzturēties ES – tādējādi tiks papildināts darbs pie atpakaļuzņemšanas stiprināšanas ar mūsu partneriem trešās valstīs. Lai papildinātu šo paktu, mēs laidīsim klajā jaunu kopīgu pieeju atgriešanai ar jaunu tiesisko regulējumu atgriešanas procesa paātrināšanai un vienkāršošanai, kā arī sadarbosimies ar trešo valstu partneriem, lai stiprinātu atpakaļuzņemšanu. Šī jaunā pieeja pilnībā izmantos arī digitalizācijas potenciālu.

3.3.Atbalsts cilvēkiem, mūsu sabiedrības un sociālā modeļa stiprināšana

Eiropas unikālais un ļoti augstu vērtētais sociālais modelis ir gan sabiedrības stūrakmens, gan konkurences priekšrocība. Tomēr to ir apdraudējušas nesenās krīzes, kas ietekmēja dzīves dārdzību, mājokļus un nevienlīdzību. Situāciju vēl vairāk saasina pašlaik notiekošās straujās tehnoloģiskās izmaiņas, demogrāfiskās pārmaiņas un nozaru pārkārtošanās. Tāpēc šīs Komisijas uzmanības centrā būs sociālā taisnīguma stiprināšana. Ja aizsargāsim savu sociālo modeli un nodrošināsim taisnīgumu ekonomikas pārejas procesā, mēs varam veicināt labklājību, izmantojot zaļās un digitālās pārkārtošanās sniegtās iespējas.

Kopš 2017. gada centieni risināt kopīgās problēmas nodarbinātības, prasmju un sociālajā jomā ir notikuši atbilstoši Eiropas sociālo tiesību pīlāra principiem. Šie principi tika pārvērsti reālās darbībās, izmantojot īpašu rīcības plānu ar pamatmērķiem 2030. gadam. Ir ļoti svarīgi noteikt par prioritāti īstenošanas turpināšanu, un mēs pastiprināsim centienus, izmantojot jaunu rīcības plānu Eiropas sociālo tiesību pīlāra īstenošanai.

Lai nodrošinātu taisnīgu, tīru, digitālu un sociālu pārkārtošanos, un saskaņā ar Valdišesas sociālo partneru samitā un Trīspusējā deklarācijā par aktīvu Eiropas sociālo dialogu pausto apņemšanos, mēs kopā ar Eiropas arodbiedrībām un darba devējiem noslēgsim jaunu Sociālā dialoga paktu. Vienlaikus mēs turpināsim apspriesties ar sociālajiem partneriem par visiem viņiem svarīgajiem jautājumiem. Šī Komisija ir arī apņēmusies vēl vairāk stiprināt jauniešu līdzdalību un nodrošināt, ka politikas veidošanā tiek integrētas jaunatnes perspektīvas. Izmantojot gan virkni jaunatnes politikas dialogu, gan citas iniciatīvas, jauniešu atziņas kļūs par izejmateriālu ES politikas veidošanai.

Lai gūtu maksimālu atdevi no Eiropas kultūras un radošajām nozarēm, kas ir vienas no dinamiskākajām un konkurētspējīgākajām mūsu ekonomikā, mēs izstrādāsim regulējumu, kas ļaus apgūt mūsu kultūras un kultūras mantojuma dažādās dimensijas.

Pasaulē, kas nemitīgi mainās, mums ir jānodrošina, ka visi darba ņēmēji ir pienācīgi izglītoti un apmācīti. Prasmju savienība ļaus cīnīties ar prasmju un darbaspēka trūkumu, nodrošinot, ka mūsu uzņēmumiem ir piekļuve prasmīgam darbaspēkam, kas dos nepieciešamo grūdienu to produktivitātei un konkurētspējai. Tā arī nodrošinās, ka mūsu izglītības un mācību sistēmām ir piemēroti instrumenti, lai sagatavotu visu paaudžu eiropiešus strauji mainīgai nākotnei, izmantojot augstas kvalitātes un iekļaujošu izglītību, mācības un mūžizglītību. Vienlaikus mēs strādāsim pie tā, lai nodrošinātu kvalitatīvas darbvietas ar pienācīgiem darba apstākļiem, augstiem veselības un drošības standartiem un sarunām par koplīgumiem.

Patērētājiem ir svarīga loma mūsu sociālajā tirgus ekonomikā, kas veicina ilgtspējīgu izaugsmi un konkurētspējīgāku vienoto tirgu. Nesen pieņemtie revolucionārie tiesību akti, piemēram, Digitālo pakalpojumu akts un Digitālo tirgu akts, ir pozitīvi ietekmējuši patērētāju aizsardzību. Tomēr mums ir jāturpina darbs, lai novērstu trūkumus, aizsargātu neaizsargātus patērētājus un nodrošinātu izpildi. Nākamajā Patērētāju tiesību aizsardzības programmā 2025.–2030. gadam tiks iekļauts jauns rīcības plāns attiecībā uz patērētājiem vienotajā tirgū, nodrošinot līdzsvarotu pieeju, kas aizsargā patērētājus, nepārslogojot uzņēmumus ar birokrātiju.

3.4.Mūsu dzīves kvalitātes saglabāšana – lauksaimniecība, pārtikas nodrošinājums, ūdens un daba



Eiropai ir vajadzīgs drošs un cenas ziņā pieejams tādas kvalitatīvas vietējās pārtikas piedāvājums, kas tiek ražota sociāli un ekoloģiski ilgtspējīgā veidā, nodrošina lauksaimniekiem taisnīgus un pietiekamus ienākumus, nodrošina Eiropas lauksaimniecības ilgtermiņa konkurētspēju un respektē un aizsargā mūsu dabisko vidi.

Pamatojoties uz rezultātiem, kas gūti stratēģiskajā dialogā par lauksaimniecības nākotni Eiropas Savienībā, redzējums par lauksaimniecības un pārtikas nozari nodrošinās stabilu satvaru lauksaimniekiem un iezīmēs ceļvedi galvenajiem stratēģiskajiem priekšlikumiem. Šis redzējums sniegs arī ilgtermiņa perspektīvu uzņēmējiem, tostarp lauksaimniekiem, zvejniekiem, MVU un citiem pārtikas ķēdes dalībniekiem.

Okeāniem un jūrām, tostarp to unikālajai spējai regulēt klimatu kā planētas lielākajiem oglekļa piesaistītājiem, ir svarīga nozīme Eiropas labklājībā, ilgtspējā un drošībā. Ir ārkārtīgi svarīgi rīkoties, lai saglabātu mūsu okeānus gan šodienai, gan nākamajām paaudzēm. Okeānu pakts izveidos vienotu atsauces satvaru visai ar okeāniem saistītajai rīcībpolitikai un noteiks visaptverošu pieeju okeāniem no visiem aspektiem. 

Viena no lielākajām problēmām, ar ko saskaramies saistībā ar klimata pārmaiņu ietekmi, ir ilgtspējīga ūdens resursu apsaimniekošana. Kā liecina traģiskie notikumi, kas pēdējo gadu laikā ir skāruši Eiropu, plūdi un sausums kļūst par normu. Attiecībā uz ūdensapgādes noturību mēs izmantosim pieeju “no avota līdz jūrai” un ņemsim vērā mūsu reģionu un nozaru ļoti atšķirīgās problēmas, lai nodrošinātu, ka ūdens avoti tiek pienācīgi apsaimniekoti un tiek novērsts ūdens trūkums un piesārņojums, un lai palielinātu mūsu ūdensapgādes nozares konkurētspēju.

3.5.Mūsu demokrātijas aizsardzība, mūsu vērtību aizstāvēšana

Eiropas Savienības pamatā ir demokrātija, tiesiskums un pamattiesības. Tomēr mūsdienu sadrumstalotajā un polarizētajā pasaulē tos nevar uzskatīt par pašsaprotamiem. Mūsu kopīgā atbildība ir pastāvīgi aizstāvēt, sargāt un glabāt mūsu pamatvērtības. Tāpēc Komisija plašāk izvērsīs un aktivizēs darbu pie mūsu demokrātiskās sistēmas problēmu risināšanas, tiesiskuma uzturēšanas visās dalībvalstīs un iekļaujošas sabiedrības veidošanas, kas ikvienam ļauj pilnībā realizēt savu potenciālu. Šajā sakarā Komisija turpinās sadarboties ar dalībvalstīm tiesiskuma jomā un tālāk pilnveidos ikgadējo tiesiskuma uzraudzības ziņojumu, ietverot tajā vienotā tirgus aspektus.

Demokrātijas Eiropas Savienībā un visā pasaulē apdraud pieaugošais ekstrēmisms, mēģinājumi iebiedēt žurnālistus, iejaukšanās vēlēšanās, manipulēšanas ar informāciju izplatība un dažādi hibrīddraudi. Tos vēl vairāk saasina digitalizācija, kas ļauj nepieredzētā ātrumā izplatīt dezinformāciju. Ar demokrātijas vairogu centīsimies novērst pastāvīgi mainīgos draudus mūsu demokrātijai un vēlēšanu procesiem. Pilsoniskās sabiedrības organizācijām ir svarīga loma mūsu demokrātisko sistēmu un iestāžu aizsardzībā, un šī Komisija pastiprinās sadarbību ar pilsonisko sabiedrību, lai to atbalstītu, aizsargātu un iespēcinātu.

Eiropa ir panākusi vēsturisku progresu dzimumu līdztiesības jomā – no darba samaksas pārredzamības un dzimumu līdzsvara uzņēmumu valdēs līdz darba un privātās dzīves līdzsvaram un adekvātai minimālajai algai. Tomēr vēl ir daudz darāmā. Pirms 2025. gada Starptautiskās sieviešu dienas mūsu apņemšanās turpināt šo tiesību un principu ievērošanu tiks izklāstīta sieviešu tiesību ceļvedī.

Diskriminācija dzimuma, invaliditātes, seksuālās orientācijas vai rases iezīmju dēļ mūsu sabiedrībā nav pieļaujama, bet daudziem cilvēkiem Eiropā tā ir ikdienas realitāte. Mēs integrēsim līdztiesību visās politikas jomās un nāksim klajā ar jaunām stratēģijām attiecībā uz LGBTIQ un rasisma apkarošanu.

3.6.Eiropa pasaulē – mūsu spēka un partnerību izmantošana

Globālā kontekstā, kad uz noteikumiem balstīta starptautiskā kārtība tiek pakļauta arvien lielākam spiedienam, ES ir jābūt uzstājīgākai savu stratēģisko interešu īstenošanā. Tas ietver mūsu tirdzniecības un ekonomikas atvērtības aizsardzību, kas ir būtiska Eiropas labklājībai, kā arī visaptveroša ES piedāvājuma nodrošināšanu digitālajā vidē. Mūsu galvenā prioritāte būs atbalsts Ukrainai tik ilgi, cik nepieciešams, un darbs tās brīvības labā, pretojoties Krievijas agresijas karam. Konkrēti mēs to paveiksim, turpinot virzību uz stabilu un drošu nākotni Ukrainai paplašinātajā Savienībā.

Pašlaik tiek pārrakstīta Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģiona nākotne. ES ir jāiesaistās šajā procesā, un tā joprojām ir apņēmības pilna panākt taisnīgu, visaptverošu un ilgstošu mieru Tuvajos Austrumos, pamatojoties uz divu valstu risinājumu. Mēs turpināsim pie tā strādāt. ES ir arī intensīvāk jāsadarbojas ar Libānu, Jordāniju, Irāku, Ēģipti un Sarkanās jūras reģionu un jābalstās uz progresu, kas jau panākts ar ES un Persijas līča stratēģisko partnerību. Mums ir jāveido jauna partnerība ar Sīriju un jāpārskata stratēģija attiecībā uz Irānu.

Vidusjūras reģiona pakta mērķis būs aktivizēt sadarbību reģionā un veicināt abpusēji izdevīgas partnerības abos Vidusjūras krastos. Tādējādi tas pievērsīsies cilvēkiem un koncentrēsies uz ilgtspējīgām investīcijām, ekonomikas stabilitāti, darbvietu radīšanu, enerģētiku, ilgtspējīgu resursu pārvaldību, savienojamību, drošību, migrāciju un mobilitāti, pamatojoties uz abpusējām interesēm un kopīgām vērtībām.

Līdzīgā veidā ir vajadzīga jauna stratēģiska pieeja Melnās jūras reģionam, kas uzlabotu stabilitāti un noturību.

Mēs sadarbosimies ar Indiju kā svarīgu partneri Āzijā, lai vienotos par jaunu ES un Indijas stratēģisko programmu. Pēc kolēģijas vizītes Indijā pilnvaru termiņa sākumā šī jaunā programma nodrošinās visaptverošu pieeju, kas ļaus noteikt kopīgu stratēģisko interešu jomas un iniciatīvas, palīdzot aizsargāt šīs intereses saskaņā ar kopīgajām prioritātēm. 

Liekot lietā Global Gateway no jaunuzņēmumu izveides līdz to paplašināšanai ar privātā finansējuma piesaisti ilgtspējīgām investīcijām partnervalstīs, mūsu mērķis ir palielināt spēju stratēģiski investēt partnervalstīs, jo īpaši apzinot konkrētus politikas pasākumus, ko var īstenot ES līmenī, lai novērstu šķēršļus ilgtspējīgam finansējumam valstīs ar zemiem un vidējiem ienākumiem. Turklāt plašākā politiskajā kontekstā mēs izvērtēsim, kā vislabāk novērst valstu un situāciju nestabilitāti, ņemot vērā pašreizējo līdzekļu pieejamību, saskaņojot politiku un mobilizējot visus attiecīgos esošos instrumentus.

3.7.Kopīga mērķu sasniegšana un mūsu Savienības sagatavošana nākotnei  

Pēdējo piecu gadu laikā Savienība ir sākusi vērienīgu pārveidi, vienlaikus pārvarot mūsu paaudzi piemeklējušās krīzes, sākot ar Covid-19 pandēmiju un beidzot ar Krievijas agresijas karu pret Ukrainu, un no tām izrietošās ekonomiskās sekas. ES ir pieņēmusi revolucionārus tiesību aktus, lai panāktu progresu divējādās pārkārtošanās procesā un palielinātu mūsu noturību. Tagad ir svarīgi par prioritāti noteikt īstenošanu un nodrošināt, ka Savienība ir gatava nākotnei gan finansiāli, gan institucionāli, pamatojoties uz ciešākām attiecībām ar ES iestādēm.

Komisija nāks klajā ar jaunu ES ilgtermiņa budžetu (daudzgadu finanšu shēmu). Tas tiks labāk saskaņots ar ES prioritātēm un mērķiem, kas būs elastīgā veidā vērsti uz jomām, kurās ES rīcība ir vajadzīga visvairāk. Tas darbosies vienkāršākā veidā, būs ietekmīgāks un sekmīgāk izmantos mūsu līdzekļus, lai piesaistītu papildu valsts, privāto un iestāžu finansējumu. 

Mums ir jānodrošina, ka esam gatavi lielākai Savienībai aptuveni 21 gadu pēc apjomīgākā paplašināšanās viļņa un ka mums ir redzējums, kā paplašināt mūsu Savienību, izmantojot uz nopelniem balstītu pievienošanās procesu. Balstoties iepriekšējās paplašināšanās kārtās gūtajās atziņās, ES tagad spēj sekmīgāk nodrošināt, ka tā ir progresa katalizators, ka ES paplašinoties pilnveidojas. Pirmspaplašināšanās politikas pārskatos tiks sīkāk izvērtētas paplašināšanās sekas un ietekme uz visām ES politikas jomām, apzinātas politikas nepilnības, precizēti pasākumi problēmu pārvēršanai par iespējām un izpētīti ceļi, kā uzlabot ES pārvaldību un spēju ātri rīkoties, garantējot, ka mūsu politika var turpināt efektīvi darboties plašākā Savienībā.

Šī Komisija stiprinās attiecības ar Parlamentu un Padomi, nodrošinot pārredzamību, pārskatatbildību un efektīvāku saziņu un informācijas plūsmas. Visi komisāri būs klātesoši Eiropas Parlamentā, sadarbosies ar dalībvalstīm un piedalīsies attiecīgajos Padomes sastāvos. Sadarbojoties ar Parlamentu, mēs ātri pārskatīsim pamatnolīgumu, vienlaikus uzlabojot sadarbību attiecībā uz Parlamenta pieņemtajām rezolūcijām, kurās aicināts iesniegt tiesību aktu priekšlikumus, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienības darbību 225. pantu, un pienācīgi pamatosim 122. panta izmantošanu izņēmuma un ārkārtas apstākļos.

4.Priekšlikumu pārskatīšana, gaidot Eiropas Parlamenta un Padomes piekrišanu

Komisija rūpīgi izskatīja visus priekšlikumus, kas pilnvaru termiņa sākumā bija izskatīšanas procesā Eiropas Parlamentā un Padomē, un izvērtēja, vai tie būtu jāsaglabā, jāgroza vai jāatsauc, ņemot vērā politikas prioritātes, kas noteiktas jaunajam pilnvaru termiņam, un priekšlikumu pieņemšanas izredzes tuvākajā nākotnē. Šajā procesā Komisija rūpīgi ņēma vērā Eiropas Parlamentā un Padomē paustos viedokļus.

Šā novērtējuma rezultātā Komisija ir nolēmusi atsaukt 37 priekšlikumus, par kuriem nav panākta vienošanās un kuri ir uzskaitīti IV pielikumā, paskaidrojot arī atsaukšanas iemeslus. Tādējādi Eiropas Parlamentam un Padomei ir iespēja paust savu viedokli, pirms Komisija pieņem lēmumu par attiecīgo tiesību aktu atsaukšanu.

Atlikušie izskatīšanas procesā esošie priekšlikumi ir uzskaitīti III pielikumā.

5.Secinājumi

Šīs Komisijas pilnvaru sākuma laiks sakrīt ar lieliem pasaules mēroga satricinājumiem. Taču šī ir arī lieliska iespēja veidot rītdienas Eiropu. Ar šo darba programmu tiek uzsākta plānotā rīcība, lai sasniegtu vērienīgos politikas mērķus un prioritātes, ko esam izvirzījuši šim pilnvaru termiņam. Tajā ir izklāstītas svarīgas stratēģijas, rīcības plāni un likumdošanas iniciatīvas, kas veidos pamatelementus turpmākajam darbam šajā pilnvaru termiņā, lai piepildītu mūsu mērķi veidot spēcīgu, drošu un pārticīgu Eiropu.

Mūsu izvirzītās iniciatīvas, kā arī nepieciešamā apņēmība un vienotība palīdzēs mums tikt galā ar gaidāmajiem pārbaudījumiem. Mūsu Savienība ir daudzkārt demonstrējusi, ko spēj sasniegt, kopīgi rīkojoties. Šī Komisija cieši sadarbosies ar ES iestādēm, valstu un reģionālajām valdībām, privāto sektoru, sociālajiem partneriem, iedzīvotājiem un pilsonisko sabiedrību. Apvienojot spēkus, mēs stiprināsim mūsu Savienību un nodrošināsim, ka tā darbojas tur, kur spēj pievienot vērtību, un attaisno Eiropas iedzīvotāju, uzņēmumu un ieinteresēto personu cerības.

 


Strasbūrā, 11.2.2025

COM(2025) 45 final

PIELIKUMI

dokumentam

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI, EIROPAS EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJAI UN REĢIONU KOMITEJAI

Komisijas darba programma 2025. gadam































Kopā uz priekšu: drosmīgāka, vienkāršāka un ātrāka Savienība


I pielikums. Jaunas iniciatīvas 1

Nr.

Politikas mērķis

Iniciatīvas

Jauns plāns ilgtspējīgai Eiropas labklājībai un konkurētspējai

1.

Konkurētspēja

Konkurētspējas kompass (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

2.

Konkurētspēja

Vienotā tirgus stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

3.

Vienkāršošana

Pirmā Omnibus pakete par ilgtspēju (leģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

4.

Vienkāršošana

Otrā Omnibus pakete par investīciju vienkāršošanu (leģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

5.

Vienkāršošana

Trešā Omnibus pakete, tostarp attiecībā uz maziem vidējas kapitalizācijas uzņēmumiem un papīra dokumentu prasību atcelšanu (leģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

6.

Vienkāršošana

Ar ilgtspēju saistītās finanšu informācijas atklāšanas regulas pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2025. g. 4. cet.)

7.

Vienkāršošana

Digitālā pakete (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, 2025. g. 4. cet.)

8.

Vienkāršošana

Eiropas darījumdarbības maks (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2025. g. 4. cet.)

9.

Konkurētspēja un dekarbonizācija

Tīras rūpniecības kurss (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

10.

Cenas ziņā pieejamas enerģijas rīcības plāns (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

11.

Konkurētspēja un dekarbonizācija

Rūpniecības dekarbonizācijas paātrināšanas akts (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2025. g. 4. cet.)

12.

Konkurētspēja un dekarbonizācija

ES jaunuzņēmumu un augošo uzņēmumu stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

13.

Konkurētspēja

Paziņojums par uzkrājumu un ieguldījumu savienību (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

14.

Vērtspapīrošanas regulējuma pārskatīšana (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2025. g. 2. cet.)

15.

Inovācija

Digitālo tīklu akts (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2025. g. 4. cet.)

16.

Inovācija

MI kontinenta rīcības plāns (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

17.

Inovācija

ES kvantu stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

18.

Konkurētspēja

ES kosmosa akts (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. pants, 2025. g. 2. cet.)

19.

Konkurētspēja un dekarbonizācija

Bioekonomikas stratēģija (neleģislatīva vai leģislatīva, 2025. g. 4. cet.)

20.

Vienkāršošana

REACH regulas mērķtiecīga pārskatīšana (leģislatīva, LESD 114. pants, 2025. g. 4. cet.)

21.

Drošība

Ceļvedis Krievijas enerģijas importa izbeigšanai (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

22.

Konkurētspēja un dekarbonizācija

Ilgtspējīga transporta investīciju plāns (neleģislatīva, 2025. g. 3. cet.)

Jauns Eiropas aizsardzības un drošības laikmets

23.

Drošība

Baltā grāmata par Eiropas aizsardzības nākotni (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

24.

Gatavība un noturība

ES krīžgatavības Savienības stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

25.

Gatavība un noturība

Kritiski svarīgo zāļu akts (leģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

26.

Stratēģija medicīnisko pretlīdzekļu atbalstam pret sabiedrības veselības apdraudējumiem (neleģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

27.

ES krājumu veidošanas stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

28.

Drošība

Jauna Eiropas iekšējās drošības stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

29.

Drošība

Jauni noteikumi par narkotisko vielu prekursoriem (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 114. un 207. pants, 2025. g. 4. cet.)

30.

Direktīva par šaujamieroču nelikumīgu tirdzniecību (leģislatīva, t. sk. ietekmes novērtējums, LESD 83. pants, 2025. g. 4. cet.)

31.

Drošība

Rīcības plāns attiecībā uz slimnīcu un veselības aprūpes sniedzēju kiberdrošību (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

32.

Migrācija

Jauna kopīga pieeja atgriešanai (leģislatīva, LESD 79. panta 2. punkts, 2025. g. 1. cet.)

33.

Migrācija

Eiropas migrācijas un patvēruma stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 4. cet.)

Atbalsts cilvēkiem, mūsu sabiedrības un sociālā modeļa stiprināšana

34.

Sociālais taisnīgums

Jauns rīcības plāns Eiropas sociālo tiesību pīlāra īstenošanai (neleģislatīva, 2025. g. 4. cet.)

35.

Sociālais taisnīgums

Kvalitatīvu darbvietu ceļvedis (neleģislatīva, 2025. g. 4. cet.)

36.

Konkurētspēja

Prasmju savienība (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

37.

Sociālais taisnīgums

Patērētāju tiesību aizsardzības programma 2030. gadam, tostarp rīcības plāns attiecībā uz patērētājiem vienotajā tirgū (neleģislatīva, 2025. g. 4. cet.)

Mūsu dzīves kvalitātes saglabāšana – pārtikas nodrošinājums, ūdens un daba

38.

Dekarbonizācija

Eiropas Klimata akta grozījums (leģislatīva, LESD 192. panta 1. punkts, 2025. g. 1. cet.)

39.

Konkurētspēja un dekarbonizācija

Redzējums par lauksaimniecību un pārtiku (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

40.

Vienkāršošana

Kopējās lauksaimniecības politikas vienkāršošanas pakete (leģislatīva, 2025. g. 2. cet.) 

41.

Konkurētspēja

Okeānu pakts (neleģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

42.

Gatavība un noturība

Eiropas ūdensresursu noturības stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

Mūsu demokrātijas aizsardzība, mūsu vērtību aizstāvēšana

43.

Demokrātija

Eiropas demokrātijas vairogs (neleģislatīva, 2025. g. 3. cet.)

44.

ES stratēģija pilsoniskās sabiedrības atbalstam, aizsardzībai un iespēcināšanai (neleģislatīva, 2025. g. 3. cet.)

45.

Līdztiesība

Sieviešu tiesību ceļvedis (neleģislatīva, 2025. g. 1. cet.)

46.

Līdztiesība

Jaunas līdztiesības LGBTIQ (neleģislatīva, 2025. g. 4. cet.) un rasisma apkarošanas (neleģislatīva, 2025. g. 4. cet.) stratēģijas 

Eiropa pasaulē – mūsu spēka un partnerību izmantošana

47.

Ģeopolitika

Vidusjūras reģiona pakts (neleģislatīva, 2025. gada 3. cet.)

48.

Ģeopolitika

ES stratēģiskā pieeja Melnajai jūrai / Melnās jūras stratēģija (neleģislatīva, 2025. g. 2. cet.)

49.

Ģeopolitika

Kopīgs paziņojums par ES un Indijas stratēģisko programmu (neleģislatīva, 2025. gada 2. cet.)

Kopīga mērķu sasniegšana un mūsu Savienības sagatavošana nākotnei

50.

Nākotnes prioritāte

Priekšlikumi par daudzgadu finanšu shēmu laikposmam pēc 2027. gada (leģislatīva, LESD 312. pants, 2025. g. 3. cet.)

51.

Nākotnes prioritāte

Paplašināšanās procesam gatava ES: politikas pārskati un reformas (neleģislatīva, vēl jānosaka)



II pielikums. Izvērtējumu un atbilstības pārbaužu gada plāns

Nr.

Pilns nosaukums

Orientējošs pabeigšanas laiks

1.

Digitālās politikas jomas acquis kopuma atbilstības pārbaude

2025. g. 4. cet.

2.

Enerģētiskās drošības arhitektūras atbilstības pārbaude

2025. g. 2. cet.

3.

Atbilstības pārbaude attiecībā uz piekļuvi tirgum iekšējo ūdensceļu transporta nozarē 

2025. g. 2. cet./3. cet.

4.

Aviācija – ES lidostu tiesību aktu atbilstības pārbaude

2025. g. 4. cet.

5.

Publiskā iepirkuma direktīvu izvērtējums 

2025. g. 3. cet.

6.

ES noteikumu par medicīniskām ierīcēm un in vitro diagnostiku izvērtējums

2025. g. 4. cet.

7.

Direktīvas par valstu emisiju samazināšanas saistībām izvērtējums

2025. g. 4. cet.

8.

Radioaktīvo atkritumu direktīvu izvērtējums

2025. g. 4. cet.

9.

Spiedieniekārtu direktīvas un Vienkāršo spiedtvertņu direktīvas izvērtējums

2025. g. 4. cet.

10.

ES liftu direktīvas izvērtējums

2025. g. 2. cet.

11.

Direktīvas par negodīgu tirdzniecības praksi lauksaimniecības un pārtikas piegādes ķēdē izvērtējums

2025. g. 3. cet.

12.

Zemes izmantošanas, zemes izmantošanas maiņas un mežsaimniecības (ZIZIMM) regulas izvērtējums

2025. g. 4. cet.

13.

Zvejas kuģu drošuma direktīvas izvērtējums

2025. g. 1. cet./2. cet.

14.

Ģeogrāfiskās bloķēšanas regulas (ĢBR) izvērtējums 

2025. g. 4. cet.

15.

Valsts atbalsta noteikumu attiecībā uz grūtībās nonākušām bankām izvērtējums

2025. g. 4. cet.

16.

Paziņojuma par garantijām izvērtējums

2025. g. 3. cet.

17.

Nodokļu apiešanas novēršanas direktīvas (ATAD) izvērtējums

2025. g. 4. cet.

18.

ES izcelsmes noteikumu izvērtējums

2025. g. 4. cet.

19.

Aizsardzības pārvedumu direktīvas izvērtējums

2025. g. 4. cet.

20.

Šaujamieroču direktīvas izvērtējums

2025. g. 4. cet.

21.

Inovāciju fonda izvērtējums

2025. g. 4. cet.

22.

Modernizācijas fonda izvērtējums

2025. g. 4. cet.

23.

Regulas (ES) 2016/796 par Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūru izvērtējums

2025. g. 3. cet.

24.

Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) ex post izvērtējums par 2014.–2020. gadu

2025. g. 3. cet./4. cet.

25.

Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (AMIF) ex post izvērtējums par 2014.–2020. gadu

2025. g. 2. cet.

26.

Iekšējās drošības fonda – robežu un vīzu (IDF-BV) ex post izvērtējums par 2014.–2020. gadu

2025. g. 2. cet.

27.

Iekšējās drošības fonda – policijas (IDF-P) ex post izvērtējums par 2014.–2020. gadu

2025. g. 2. cet.

28.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda ex post izvērtējums par 2014.–2020. gadu

2025. g. 2. cet.

29.

Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) ex post izvērtējums par 2014.–2020. gadu

2025. g. 2. cet.

30.

Eiropas Sociālā fonda un Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas ex post izvērtējums par 2014.–2020. gadu

2025. g. 3. cet.

31.

Eiropas Aizsardzības fonda starpposma izvērtējums

2025. g. 1. cet.–2. cet.

32.

Muitas programmas 2021.–2027. gadam starpposma izvērtējums

2025. g. 3. cet.

33.

Muitas kontroles iekārtu instrumenta (CCEI) programmas starpposma izvērtējums

2025. g. 2. cet.

34.

Programmas Fiscalis 2021.–2027. gadam starpposma izvērtējums

2025. g. 4. cet.

35.

Pētniecības un inovācijas pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” starpposma izvērtējums

2025. g. 2. cet.

36.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Kohēzijas fonda un Taisnīgas pārkārtošanās fonda 2021.–2027. gadam vidusposma izvērtējums

2025. g. 2. cet.

37.

Eiropas Sociālā fonda Plus 2021.–2027. gadam vidusposma izvērtējums

2025. g. 2. cet.

III pielikums. Izskatīšanā esošie priekšlikumi

Nr.

Pilns nosaukums

Atsauces

Jauns plāns ilgtspējīgai Eiropas labklājībai un konkurētspējai

1.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko Direktīvu 2014/32/ES groza attiecībā uz elektrisku transportlīdzekļu uzlādes iekārtām, saspiestas gāzes uzpildes iekārtām un elektroenerģijas, gāzes un siltumenerģijas skaitītājiem

COM(2024)561 final
2024/0311 (COD)

29.11.2024.

2.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par publisko saskarni, kas savienota ar Iekšējā tirgus informācijas sistēmu, darba ņēmēju norīkošanas deklarēšanai un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 1024/2012

COM(2024)531 final
2024/0301 (COD)

13.11.2024.

3.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2011/16/ES par administratīvu sadarbību nodokļu jomā

COM(2024)497 final
2024/0276 (CNS)

28.10.2024.

4.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ekonomikas pārskatiem lauksaimniecībā Savienībā (kodifikācija)

COM(2024)255 final
2024/0144 (COD)

20.6.2024.

5.

Priekšlikums — Padomes Lēmums par to, lai noslēgtu Nolīgumu starp Eiropas Savienību un Kanādu attiecībā uz Kanādas dalību jebkurā Savienības programmā un Kanādas asociēšanu pamatprogrammā “Apvārsnis Eiropa”

COM(2024)67 final
2024/0038 (NLE)

9.2.2024.

6.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS, ar ko attiecībā uz Moldovas Republikā lopbarības augu sēklu ražošanas augiem veiktu lauka apskašu līdzvērtīgumu un attiecībā uz Moldovas Republikā ražotu lopbarības augu sēklu līdzvērtīgumu, un attiecībā uz Ukrainā biešu un eļļas augu sēklu ražošanas augiem veiktu lauka apskašu līdzvērtīgumu un attiecībā uz Ukrainā ražotu biešu sēklu un eļļas augu sēklu līdzvērtīgumu groza Padomes Lēmumu 2003/17/EK

COM(2024)52 final
2024/0027 (COD)

5.2.2024.

7.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2005/44/EK par saskaņotiem upju informācijas pakalpojumiem (RIS) attiecībā uz Kopienas iekšējiem ūdensceļiem

COM(2024)33 final
2024/0011 (COD)

26.1.2024.

8.

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS, ar ko apstiprina Komisijas Regulu (Euratom) par Euratom drošības pasākumu piemērošanu

COM(2023)793 final
2023/0465 (NLE)

21.12.2023.

9.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz zinātnisko un tehnisko uzdevumu pārdalīšanu un Savienības aģentūru sadarbības uzlabošanu ķimikāliju jomā groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 178/2002, Regulu (EK) Nr. 401/2009, Regulu (ES) 2017/745 un Regulu (ES) 2019/1021

COM(2023)783 final
2023/0455 (COD)

7.12.2023.

10.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz zinātnisko un tehnisko uzdevumu pārdalīšanu Eiropas Ķimikāliju aģentūrai groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2011/65/ES

COM(2023)781 final
2023/0454 (COD)

7.12.2023.

11.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido kopīgu ķimikāliju datu platformu, paredzot noteikumus, ar kuriem nodrošina, ka tajā ietvertie dati ir atrodami, piekļūstami, savietojami un atkalizmantojami, un ar ko izveido ķimikāliju monitoringa un perspektīvas satvaru

COM(2023)779 final
2023/0453 (COD)

7.12.2023.

12.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par dzīvnieku aizsardzību pārvadāšanas un saistīto darbību laikā un ar ko groza Padomes Regulu (EK) Nr. 1255/97 un atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 1/2005

COM(2023)770 final
2023/0448 (COD)

7.12.2023.

13.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par suņu un kaķu labturību un izsekojamību

COM(2023)769 final
2023/0447 (COD)

7.12.2023.

14.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz pasažieru tiesību izpildes panākšanu Savienībā groza Regulas (EK) Nr. 261/2004, (EK) Nr. 1107/2006, (ES) Nr. 1177/2010, (ES) Nr. 181/2011 un (ES) 2021/782

COM(2023)753 final
2023/0437 (COD)

29.11.2023.

15.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par pasažieru tiesībām multimodālu braucienu kontekstā

COM(2023)752 final
2023/0436 (COD)

29.11.2023.

16.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko Padomes Lēmumu 92/106/EEK groza attiecībā uz intermodālo kravu pārvadājumu atbalsta satvaru un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2020/1056 groza attiecībā uz ārējo izmaksu ietaupījumu aprēķināšanu un apkopoto datu ģenerēšanu

COM(2023)702 final
2023/0396 (COD)

7.11.2023.

17.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par plastmasas granulu zudumu novēršanu, lai samazinātu mikroplastmasas piesārņojumu

COM(2023)645 final
2023/0373 (COD)

16.10.2023.

18.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par maksājumu kavējumu novēršanu komercdarījumos

COM(2023)533 final
2023/0323 (COD)

12.9.2023.

19.

Priekšlikums — PADOMES DIREKTĪVA par uzņēmējdarbību Eiropā: ienākuma nodokļu sistēma (BEFIT)

COM(2023)532 final
2023/0321 (CNS)

12.9.2023.

20.

Priekšlikums — PADOMES DIREKTĪVA par transfertcenu noteikšanu

COM(2023)529 final
2023/0322 (CNS)

12.9.2023.

21.

Priekšlikums — PADOMES DIREKTĪVA, ar ko izveido galvenā biroja nodokļu sistēmu mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem un groza Direktīvu 2011/16/ES

COM(2023)528 final
2023/0320 (CNS)

12.9.2023.

22.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par Eiropas pārrobežu asociācijām

COM(2023)516 final
2023/0315 (COD)

5.9.2023.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulas (ES) Nr. 1024/2012 un (ES) 2018/1724 groza attiecībā uz Iekšējā tirgus informācijas sistēmas un vienotās digitālās vārtejas izmantošanu dažu Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā (ES).../... par Eiropas pārrobežu asociācijām noteikto prasību izpildei

COM(2023)515 final
2023/0314 (COD)

5.9.2023.

23.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par rotaļlietu drošumu un ar ko atceļ Direktīvu 2009/48/EK

COM(2023)462 final
2023/0290 (COD)

28.7.2023.

24.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par apritīguma prasībām transportlīdzekļu konstrukcijai un par nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanu, un ar ko groza Regulas (ES) 2018/858 un 2019/1020 un atceļ Direktīvas 2000/53/EK un 2005/64/EK

COM(2023)451 final
2023/0284 (COD)

13.7.2023.

25.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Padomes Direktīvu 96/53/EK, ar kuru paredz noteiktu Kopienā izmantotu transportlīdzekļu maksimālos pieļaujamos gabarītus iekšzemes un starptautiskajā satiksmē, kā arī šo transportlīdzekļu maksimālo pieļaujamo svaru starptautiskajā satiksmē

COM(2023)445 final
2023/0265 (COD)

11.7.2023.

26.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par dzelzceļa infrastruktūras jaudas izmantošanu vienotajā Eiropas dzelzceļa telpā un ar ko groza Direktīvu 2012/34/ES un atceļ Regulu (ES) Nr. 913/2010

COM(2023)443 final
2023/0271 (COD)

11.7.2023.

27.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par transporta pakalpojumu siltumnīcefekta gāzu emisiju uzskaiti

COM(2023)441 final
2023/0266 (COD)

11.7.2023.

28.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2008/98/EK par atkritumiem

COM(2023)420 final
2023/0234 (COD)

5.7.2023.

29.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par meža reproduktīvā materiāla ražošanu un tirdzniecību un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/2031 un 2017/625 un atceļ Padomes Direktīvu 1999/105/EK (Regula par meža reproduktīvo materiālu)

COM(2023)415 final
2023/0228 (COD)

5.7.2023.

30.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par augu reproduktīvā materiāla ražošanu un tirdzniecību Savienībā un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/2031, 2017/625 un 2018/848 un atceļ Padomes Direktīvu 66/401/EEK, 66/402/EEK, 68/193/EEK, 2002/53/EK, 2002/54/EK, 2002/55/EK, 2002/56/EK, 2002/57/EK, 2008/72/EK un 2008/90/EK (Regula par augu reproduktīvo materiālu)

COM(2023)414 final
2023/0227 (COD)

5.7.2023.

31.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par digitālā euro izveidi

COM(2023)369 final
2023/0212 (COD)

28.6.2023.

32.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par digitālā euro pakalpojumu sniegšanu, ko nodrošina maksājumu pakalpojumu sniedzēji, kas reģistrēti dalībvalstīs, kuru valūta nav euro, un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2021/1230

COM(2023)368 final
2023/0211 (COD)

28.6.2023.

33.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par maksājumu pakalpojumiem iekšējā tirgū un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 1093/2010

COM(2023)367 final
2023/0210 (COD)

28.6.2023.

34.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par maksājumu pakalpojumiem un elektroniskās naudas pakalpojumiem iekšējā tirgū un ar ko groza Direktīvu 98/26/EK un atceļ Direktīvu (ES) 2015/2366 un Direktīvu 2009/110/EK

COM(2023)366 final
2023/0209 (COD)

28.6.2023.

35.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par euro banknotēm un monētām kā likumīgu maksāšanas līdzekli

COM(2023)364 final
2023/0208 (COD)

28.6.2023.

36.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par satvaru piekļuvei finanšu datiem un ar ko groza Regulas (ES) Nr. 1093/2010, (ES) Nr. 1094/2010, (ES) Nr. 1095/2010 un (ES) 2022/2554

COM(2023)360 final
2023/0205 (COD)

28.6.2023.

37.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko Direktīvas 2009/65/EK, (ES) 2009/138/EK, 2011/61/ES, 2014/65/ES un (ES) 2016/97 groza attiecībā uz Savienības privāto ieguldītāju aizsardzības noteikumiem

COM(2023)279 final
2023/0167 (COD)

24.5.2023.

38.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULAI, ar ko Regulu (ES) Nr. 1286/2014 groza attiecībā uz pamatinformācijas dokumenta modernizāciju

COM(2023)278 final
2023/0166 (COD)

24.5.2023.

39.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Jūras drošības aģentūru un Regulas (EK) Nr. 1406/2002 atcelšanu

COM(2023)269 final
2023/0163 (COD)

1.6.2023.

40.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2006/112/EK attiecībā uz PVN noteikumiem par nodokļa maksātājiem, kas veicina importētu preču tālpārdošanu, un īpašā režīma no trešām teritorijām vai trešām valstīm importētu preču tālpārdošanai un īpašā režīma importa PVN deklarēšanai un samaksai piemērošanu

COM(2023)262 final
2023/0158 (CNS)

17.5.2023.

41.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EEK) Nr. 2658/87 attiecībā uz vienkāršota tarifa režīma ieviešanu preču tālpārdošanai un Regulu (EK) Nr. 1186/2009 attiecībā uz atbrīvojuma no muitas nodokļiem robežvērtības atcelšanu

COM(2023)259 final
2023/0157 (NLE)

17.5.2023.

42.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Savienības Muitas kodeksu un Eiropas Savienības Muitas dienestu un atceļ Regulu (ES) Nr. 952/2013

COM(2023)258 final
2023/0156 (COD)

17.5.2023.

43.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz noguldījumu aizsardzības tvērumu, noguldījumu garantiju sistēmas līdzekļu izmantošanu, pārrobežu sadarbību un pārredzamību groza Direktīvu 2014/49/ES

COM(2023)228 final
2023/0115 (COD)

18.4.2023.

44.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz agrīnas intervences pasākumiem, noregulējuma nosacījumiem un noregulējuma darbības finansējumu groza Direktīvu 2014/59/ES

COM(2023)227 final
2023/0112 (COD)

18.4.2023.

45.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz agrīnas intervences pasākumiem, noregulējuma nosacījumiem un noregulējuma darbības finansējumu groza Regulu (ES) Nr. 806/2014

COM(2023)226 final
2023/0111 (COD)

18.4.2023.

46.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par piespiedu licencēšanu krīzes pārvarēšanai un grozījumiem Regulā (EK) Nr. 816/2006

COM(2023)224 final
2023/0129 (COD)

27.4.2023.

47.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par zāļu papildu aizsardzības sertifikātu (pārstrādāta redakcija)

COM(2023)231 final
2023/0130 (COD)

27.4.2023.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par augu aizsardzības līdzekļu papildu aizsardzības sertifikātu (pārstrādāta redakcija)

COM(2023)223 final
2023/0128 (COD)

27.4.2023.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par zāļu vienoto papildu aizsardzības sertifikātu un ar ko groza Regulu (ES) 2017/1001, Regulu (EK) Nr. 1901/2006, kā arī Regulu (ES) Nr. 608/2013

COM(2023)222 final
2023/0127 (COD)

27.4.2023.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par augu aizsardzības līdzekļu vienoto papildu aizsardzības sertifikātu

COM(2023)221 final
2023/0126 (COD)

27.4.2023.

48.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par mazgāšanas līdzekļiem un virsmaktīvajām vielām, ar ko groza Regulu (ES) 2019/1020 un atceļ Regulu (EK) Nr. 648/2004

COM(2023)217 final
2023/0124 (COD)

28.4.2023.

49.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko nosaka Savienības procedūras cilvēkiem paredzēto zāļu atļauju piešķiršanai un uzraudzībai un ar ko paredz noteikumus, kuri reglamentē Eiropas Zāļu aģentūras darbību, groza Regulu (EK) Nr. 1394/2007 un Regulu (ES) Nr. 536/2014 un atceļ Regulu (EK) Nr. 726/2004, Regulu (EK) Nr. 141/2000 un Regulu (EK) Nr. 1901/2006

COM(2023)193 final
2023/0131 (COD)

26.4.2023.

50.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par Savienības kodeksu, kas attiecas uz cilvēkiem paredzētām zālēm, un ar ko atceļ Direktīvu 2001/83/EK un Direktīvu 2009/35/EK

COM(2023)192 final
2023/0132 (COD)

26.4.2023.

51.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 1999/62/EK, Padomes Direktīvu 1999/37/EK un Direktīvu (ES) 2019/520 attiecībā uz CO2 emisiju klasi lielas noslodzes transportlīdzekļiem ar piekabēm

COM(2023)189 final
2023/0134 (COD)

4.5.2023.

52.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par eksplicītu vidiskuma norāžu pamatošanu un izdarīšanu (Zaļuma norāžu direktīva)

COM(2023)166 final
2023/0085 (COD)

22.3.2023.

53.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par konkrētu transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanas sekām Savienības mērogā

COM(2023)128 final
2023/0055 (COD)

1.3.2023.

54.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par vadītāju apliecībām, kā arī ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2022/2561 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/1724 un atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2006/126/EK un Komisijas Regulu (ES) Nr. 383/2012

COM(2023)127 final
2023/0053 (COD)

1.3.2023.

55.

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS par to, lai noslēgtu Nolīgumu starp Eiropas Savienību, no vienas puses, un Jaunzēlandi, no otras puses, par Jaunzēlandes dalību Savienības programmās

COM(2023)113 final
2023/0059 (NLE)

7.3.2023.

56.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko saskaņo konkrētus maksātnespējas tiesību aspektus

COM(2022)702 final
2022/0408 (COD)

7.12.2022.

57.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko paredz noteikumus par atvieglojumu tādu stimulu samazināšanai, kas sekmē parādsaistību uzņemšanos, un par procentu atskaitāmības ierobežošanu uzņēmumu ienākuma nodokļa vajadzībām

COM(2022)216 final
2022/0154 (CNS)

11.5.2022.

58.

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS par to, lai noslēgtu Nolīgumu starp Eiropas Savienību, no vienas puses, un Fēru Salu valdību, no otras puses, par Fēru Salu dalību Savienības programmās

COM(2022)65 final
2022/0045 (NLE)

24.2.2022.

59.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko paredz noteikumus ar mērķi novērst čaulas vienību ļaunprātīgu izmantošanu nodokļu vajadzībām un groza Direktīvu 2011/16/ES

COM(2021)565 final
2021/0434 (CNS)

22.12.2021.

60.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, kas pārkārto Savienības noteikumus par nodokļu uzlikšanu energoproduktiem un elektroenerģijai (pārstrādāta redakcija)

COM(2021)563 final
2021/0213 (CNS)

14.7.2021.

61.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2006/112/EK attiecībā uz īstenošanas pilnvaru piešķiršanu Komisijai, lai noteiktu konkrētos minētās direktīvas noteikumos izmantoto terminu nozīmi

COM(2020)749 final
2020/0331 (CNS)

18.12.2020.

62.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko pārtrauc sezonālo laika maiņu un atceļ Direktīvu 2000/84/EK

COM(2018)639 final
2018/0332 (COD)

12.9.2018.

63.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA par digitālo pakalpojumu nodokļa kopējo sistēmu attiecībā uz ieņēmumiem, ko rada konkrētu digitālo pakalpojumu sniegšana

COM(2018)148 final
2018/0073 (CNS)

21.3.2018.

64.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko paredz noteikumus par uzņēmumu nodokļa uzlikšanu nozīmīgas digitālas klātbūtnes gadījumā

COM(2015) final
2018/0072 (CNS)

21.3.2018.

65.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) Nr. 806/2014, lai izveidotu Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēmu

COM(2015)586 final
2015/0270 (COD)

24.11.2015.

66.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 261/2004, ar ko paredz kopīgus noteikumus par kompensāciju un atbalstu pasažieriem sakarā ar iekāpšanas atteikumu un lidojumu atcelšanu vai ilgu kavēšanos, un Regulu (EK) Nr. 2027/97 par gaisa pārvadātāju atbildību, veicot pasažieru un viņu bagāžas gaisa pārvadājumus

COM(2013)130 final
2013/0072 (COD)

13.3.2013.

67.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko īsteno ciešāku sadarbību finanšu darījumu nodokļa jomā

COM(2013)71 final
2013/0045 (CNS)

14.2.2013.

Jauns Eiropas aizsardzības un drošības laikmets

68.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido lietotni ceļotāja datu elektroniskai iesniegšanai (“EU Digital Travel lietotne”) un attiecībā uz digitālu ceļotāja identifikatoru izmantošanu groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/399 un (ES) 2018/1726 un Padomes Regulu (EK) Nr. 2252/2004

COM(2024)670 final
2024/0670 (COD)

8.10.2024.

69.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par pagaidu atkāpi no konkrētiem Regulas (ES) 2017/2226 un Regulas (ES) 2016/399 noteikumiem attiecībā uz ieceļošanas/izceļošanas sistēmas darbības pakāpenisku sākšanu

COM(2024)567 final
2024/0315 (COD)

4.12.2024.

70.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas Aizsardzības industrijas programmu un pasākumu satvaru aizsardzības ražojumu savlaicīgas pieejamības un piegādes nodrošināšanai (“EDIP”)

COM(2024)150 final
2024/0061 (COD)

5.3.2024.

71.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par seksuālas vardarbības pret bērniem, bērnu seksuālas izmantošanas un seksuālu vardarbību pret bērniem atspoguļojošu materiālu apkarošanu, un ar kuru aizstāj Padomes Pamatlēmumu 2004/68/TI (pārstrādāta redakcija)

COM(2024)60 final
2024/0035 (COD)

6.2.2024.

72.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko nosaka minimālos noteikumus, lai novērstu un apkarotu neatļautas ieceļošanas, tranzīta un uzturēšanās Savienībā atbalstīšanu, un aizstāj Padomes Direktīvu 2002/90/EK un Padomes Pamatlēmuma 2002/946/TI

COM(2023)755 final
2023/0439 (COD)

28.11.2023.

73.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par policijas sadarbības uzlabošanu saistībā ar migrantu kontrabandas un cilvēku tirdzniecības novēršanu, atklāšanu un izmeklēšanu, kā arī par Eiropola atbalsta uzlabošanu šādu noziegumu novēršanā un apkarošanā un par Regulas (ES) 2016/794 grozīšanu

COM(2023)754 final
2023/0438 (COD)

28.11.2023.

74.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, AR KO IZVEIDO ES TALANTU FONDU

COM(2023)716 final
2023/0404 (COD)

15.11.2023.

75.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz apturēšanas mehānisma pārskatīšanu groza Regulu (ES) 2018/1806

COM(2023)642 final
2023/0371 (COD)

18.10.2023.

76.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par korupcijas apkarošanu, ar ko aizstāj Padomes Pamatlēmumu 2003/568/TI un Konvenciju par Eiropas Kopienu ierēdņu vai Eiropas Savienības dalībvalstu ierēdņu korumpētības apkarošanu un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2017/1371

COM(2023)234 final
2023/0135 (COD)

3.5.2023.

77.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par to trešo valstu pilsoņu statusu, kuri ir kādas dalībvalsts pastāvīgie iedzīvotāji (pārstrādāta redakcija)

COM(2022)650 final
2022/0134 (COD)

27.4.2022.

78.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko paredz noteikumus seksuālas vardarbības pret bērniem novēršanai un apkarošanai

COM(2022)209 final
2022/0155 (COD)

11.5.2022.

79.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES) 2018/1806, ar ko izveido to trešo valstu sarakstu, kuru valstspiederīgajiem, šķērsojot dalībvalstu ārējās robežas, ir jābūt vīzām, kā arī to trešo valstu sarakstu, uz kuru valstspiederīgajiem minētā prasība neattiecas (Kuveita, Katara)

COM(2022)189 final
2022/0135 (COD)

27.4.2022.

80.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par informācijas drošību Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās

COM(2022)119 final
2022/0084 (COD)

22.3.2022.

81.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par pasākumiem, kas vērsti pret pārvadātājiem, kuri sekmē cilvēku tirdzniecību vai migrantu kontrabandu saistībā ar nelikumīgu ieceļošanu Eiropas Savienības teritorijā vai iesaistās šajās darbībās

COM(2021)753 final
2021/0387 (COD)

23.11.2021.

82.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 539/2001, ar ko izveido to trešo valstu sarakstu, kuru pilsoņiem, šķērsojot dalībvalstu ārējās robežas, ir jābūt vīzām, kā arī to trešo valstu sarakstu, uz kuru pilsoņiem šī prasība neattiecas (Turcija)

COM(2016)279 final
2016/0141 (COD)

4.5.2016.

Atbalsts cilvēkiem, mūsu sabiedrības un sociālā modeļa stiprināšana

83.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS par Eiropas Globalizācijas pielāgošanās fonda darbu zaudējušiem darba ņēmējiem izmantošanu saistībā ar Beļģijas iesniegto pieteikumu EGF/2024/002 BE/Limburg machinery and paper

COM(2024)370 final
2024/0286 (BUD)

5.11.2024.

84.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par stažieru darba nosacījumu uzlabošanu un nodrošināšanas panākšanu un tādu pastāvīgu darba tiesisko attiecību apkarošanu, kas krāpnieciski noformētas kā stažēšanās (“Stažēšanās direktīva”)

COM(2024)132 final
2024/0068 (COD)

20.3.2024.

85.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz Eiropas Uzņēmumu padomju izveidi un darbību un pārnacionālas informēšanas un uzklausīšanas tiesību efektīvu īstenošanu groza Direktīvu 2009/38/EK

COM(2024)14 final
2024/0006 (COD)

24.1.2024.

86.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar kuru groza Direktīvu (ES) 2015/637 par koordinācijas un sadarbības pasākumiem, ar ko veicina nepārstāvēto Savienības pilsoņu konsulāro aizsardzību trešās valstīs, un Direktīvu (ES) 2019/997, ar ko izveido ES pagaidu ceļošanas dokumentu

COM(2023)930 final
2023/0441 (CNS)

6.12.2023.

87.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu (ES) 2015/2302, lai uzlabotu ceļotāju aizsardzības efektivitāti un vienkāršotu un skaidrotu dažus direktīvas aspektus

COM(2023)905 final
2023/0435 (COD)

29.11.2023.

88.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par darba ņēmēju aizsardzību pret risku, kas saistīts ar kancerogēnu, mutagēnu vai reproduktīvajai sistēmai toksisku vielu iedarbību darbā (Sestā atsevišķā direktīva Padomes Direktīvas 89/391/EEK 16. panta 1. punkta nozīmē) (kodifikācija)

COM(2023)738 final
2023/0421 (COD)

27.11.2023.

89.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2013/11/ES par patērētāju strīdu alternatīvu izšķiršanu, kā arī Direktīvas (ES) 2015/2302, (ES) 2019/2161 un (ES) 2020/1828

COM(2023)649 final
2023/0376 (COD)

17.10.2023.

90.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulas (ES) Nr. 1024/2012 un (ES) 2018/1724 groza attiecībā uz dažām prasībām, kas noteiktas Direktīvā (ES) XXXX/XXXX

COM(2023)636 final
2023/0462 (COD)

12.12.2023.

91.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas statistiku par iedzīvotājiem un mājokļiem, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 862/2007 un atceļ Regulas (EK) Nr. 763/2008 un (ES) Nr. 1260/2013

COM(2023)31 final
2023/0008 (COD)

20.1.2023.

92.

Priekšlikums – PADOMES REGULA par jurisdikciju, piemērojamiem tiesību aktiem, nolēmumu atzīšanu un publisku aktu akceptēšanu vecāku stāvokļa lietās un par Eiropas vecāku stāvokļa apliecības izveidi

COM(2022)695 final
2022/0402 (CNS)

7.12.2022.

93.

Priekšlikums — EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu un Regulu (EK) Nr. 987/2009, ar ko nosaka īstenošanas kārtību Regulai (EK) Nr. 883/2004

COM(2016)815 final
2016/0397 (COD)

13.12.2016.

94.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 866/2004 par režīmu saskaņā ar Pievienošanās akta 10. protokola 2. pantu attiecībā uz precēm, kurām piemēro lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu kvalitātes shēmas

COM(2015)380 final
2015/0165 (NLE)

28.7.2015.

95.

Priekšlikums – Padomes regula par īpašajiem nosacījumiem tirdzniecībai ar tiem Kipras Republikas apgabaliem, kurus Kipras Republikas valdība nekontrolē

COM(2004)466 final
2004/0148 (COD)

7.7.2004.

Mūsu dzīves kvalitātes saglabāšana – pārtikas nodrošinājums, ūdens un daba

96.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulas (ES) Nr. 1308/2013, (ES) 2021/2115 un (ES) 2021/2116 groza attiecībā uz lauksaimnieku pozīcijas stiprināšanu pārtikas piegādes ķēdē

COM(2024)577 final
2024/0319 (COD)

10.12.2024.

97.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par sadarbību starp izpildiestādēm, kas atbild par to, lai tiktu izpildīta Direktīva (ES) 2019/633 par negodīgu tirdzniecības praksi starpuzņēmumu attiecībās lauksaimniecības un pārtikas piegādes ķēdē

COM(2024)576 final
2024/0318 (COD)

10.12.2024.

98.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 1026/2012 par konkrētiem pasākumiem zivju krājumu saglabāšanas jomā attiecībā uz valstīm, kuras atļauj neilgtspējīgu zveju

COM(2024)407 final
2024/0224 (COD)

13.9.2024.

99.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2023/2124 (2023. gada 4. oktobris) ar atsevišķiem noteikumiem attiecībā uz zveju Vidusjūras Vispārējās zivsaimniecības komisijas (GFCM) nolīguma apgabalā

COM(2024)183 final
2024/0098 (COD)

30.4.2024.

100.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas mežu noturību veicinoša monitoringa satvaru

COM(2023)728 final
2023/0413 (COD)

22.11.2023.

101.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS, ar kuru groza Padomes Lēmumu 89/367/EEK, ar ko izveido Pastāvīgo mežsaimniecības komiteju

COM(2023)727 final
2023/0410 (COD)

22.11.2023.

102.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par augsnes monitoringu un noturību (Augsnes monitoringa akts)

COM(2023)416 final
2023/0232 (COD)

5.7.2023.

103.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par augiem, kas iegūti ar noteiktiem jauniem genomikas paņēmieniem, kā arī par pārtiku un barību, kas satur šādus augus, sastāv vai ir ražota no tiem, un ar ko groza Regulu (ES) 2017/625

COM(2023)411 final
2023/0226 (COD)

5.7.2023.

104.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar kuru groza Direktīvu 2000/60/EK, ar ko izveido sistēmu Kopienas rīcībai ūdens resursu politikas jomā, Direktīvu 2006/118/EK par gruntsūdeņu aizsardzību pret piesārņojumu un pasliktināšanos un Direktīvu 2008/105/EK par vides kvalitātes standartiem ūdens resursu politikas jomā

COM(2022)540 final
2022/0344 (COD)

26.10.2022.



Mūsu demokrātijas aizsardzība, mūsu vērtību aizstāvēšana

105.

Priekšlikums – PADOMES REGULA par digitālu ceļotāja identifikatoru, kuru pamatā ir personas apliecības, izdošanu un tehniskajiem standartiem

COM(2024)671 final
2024/0248 (CNS)

8.10.2024.

106.

Priekšlikums – PADOMES REGULA par Savienības pilsoņu personas apliecību un Savienības pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri izmanto brīvas pārvietošanās tiesības, izsniegto uzturēšanās dokumentu drošības uzlabošanu

COM(2024)316 final
2024/0187 (CNS)

23.7.2024.

107.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko izveido saskaņotas prasības iekšējā tirgū attiecībā uz trešo valstu vārdā veiktas interešu pārstāvības pārredzamību un groza Direktīvu (ES) 2019/1937

COM(2023)637 final
2023/0463 (COD)

12.12.2023.

108.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar kuru groza Direktīvu 2012/29/ES, ar ko nosaka noziegumos cietušo tiesību, atbalsta un aizsardzības minimālos standartus un aizstāj Padomes Pamatlēmumu 2001/220/TI

COM(2023)424 final
2023/0250 (COD)

11.7.2023.

109.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko paredz papildu procesuālos noteikumus attiecībā uz Regulas (ES) 2016/679 īstenošanu

COM(2023)348 final
2023/0202 (COD)

4.7.2023.

110.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par jurisdikciju, piemērojamiem tiesību aktiem, pasākumu atzīšanu un izpildi un sadarbību pieaugušo personu aizsardzības jautājumos

COM(2023)280 final
2023/0169 (COD)

31.1.2023.

111.

Iekļaujošāka un aizsargājošāka Eiropa: ES noziegumu jomu saraksta paplašināšana, tajā iekļaujot naida runu un naida noziegumu

COM(2021)777 final
9.12.2021.

112.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas politisko partiju un Eiropas politisko fondu statusu un finansēšanu (pārstrādāta redakcija)

COM(2021)734 final
2021/0375 (COD)

25.11.2021.

113.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar kuru paredz sīki izstrādātus noteikumus par to, kā tiesības balsot un kandidēt pašvaldību vēlēšanās izmanto Savienības pilsoņi, kas dzīvo dalībvalstī, kuras pilsoņi tie nav (pārstrādāta redakcija)

COM(2021)733 final
2021/0373 (CNS)

25.11.2021.

114.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko nosaka sīki izstrādātu kārtību balsstiesību un tiesību kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās izmantošanai Savienības pilsoņiem, kas dzīvo dalībvalstī, kuras pilsoņi tie nav (pārstrādāta redakcija)

COM(2021)732 final
2021/0372 (CNS)

25.11.2021.



Eiropa pasaulē – mūsu spēka un partnerību izmantošana

115.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Moldovas Republikas reformu un izaugsmes mehānismu

COM(2024)469 final
2024/0258 (COD)

9.10.2024.

116.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS par makrofinansiālās palīdzības sniegšanu Ēģiptes Arābu Republikai

COM(2024)461 final
2024/0071 (COD)

15.3.2024.

117.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS par makrofinansiālo palīdzību Jordānijas Hāšimītu Karalistei

COM(2024)159 final
2024/0086 (COD)

8.4.2024.

118.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS par tādu lauka apskašu līdzvērtīgumu, ko veic attiecībā uz sēklu ražošanai paredzētiem augiem trešās valstīs, un par trešās valstīs ražotu sēklu līdzvērtīgumu (kodifikācija)

COM(2024)53 final
2024/0030 (COD)

6.2.2024.

119.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ārvalstu ieguldījumu Savienībā izvērtēšanu un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 2019/452 atcelšanu

COM(2024)23 final
2024/0017 (COD)

24.1.2024.

120.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par vispārējo tarifa preferenču shēmas piemērošanu un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 978/2012

COM(2021)579 final
2021/0297 (COD)

22.9.2021.

121.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Kimberli procesa sertifikācijas sistēmas īstenošanu starptautiskajā tirdzniecībā ar neapstrādātiem dimantiem (pārstrādāta redakcija)

COM(2021)115 final
2021/0060 (COD)

12.3.2021.



Kopīga mērķu sasniegšana un mūsu Savienības sagatavošana nākotnei

122.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz jaunu Eiropas Savienības pašu resursu īstenošanas pasākumiem groza 2021. gada 30. aprīļa Regulu (ES, Euratom) 2021/768

COM(2022)102 final
2022/0072 (APP)

14.3.2022.

Grozīts priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz jaunu Eiropas Savienības pašu resursu īstenošanas pasākumiem groza 2021. gada 30. aprīļa Regulu (ES, Euratom) 2021/768

Grozīts ar COM(2023)332 final
20.6.2023.

123.

Priekšlikums – PADOMES REGULA par metodēm un procedūru, lai darītu pieejamus pašu resursus, kuru pamatā ir emisijas kvotu tirdzniecības sistēma, oglekļa ievedkorekcijas mehānisms un pārdalītā peļņa, un par pasākumiem, lai izpildītu kases vajadzības

COM(2022)101 final
2022/0071 (NLE)

14.3.2022.

Grozīts priekšlikums – PADOMES REGULA par metodēm un procedūru, lai darītu pieejamus pašu resursus, kuru pamatā ir emisijas kvotu tirdzniecības sistēma, oglekļa ievedkorekcijas mehānisms, pārdalītā peļņa, un statistisko pašu resursu, kura pamatā ir uzņēmumu peļņa, un par pasākumiem, lai izpildītu kases vajadzības

Grozīts ar COM(2023)333 final
20.6.2023.

124.

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS, ar ko groza Lēmumu (ES, Euratom) 2020/2053 par Eiropas Savienības pašu resursu sistēmu

COM(2021)570 final
2021/0430 (CNS)

22.12.2021.

Grozīts priekšlikums – PADOMES LĒMUMS, ar ko groza Lēmumu (ES, Euratom) 2020/2053 par Eiropas Savienības pašu resursu sistēmu

Grozīts ar COM(2023)331 final
20.6.2023.



IV pielikums. Atsaukumi 2

Nr.

Atsauces

Nosaukums

Atsaukšanas iemesli

Jauns plāns ilgtspējīgai Eiropas labklājībai un konkurētspējai

1.

COM(2011)714 final
2011/0314 (CNS)

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA par kopīgu nodokļu sistēmu, ko piemēro procentu un honorāru maksājumiem, kurus veic starp asociētām uzņēmējsabiedrībām dažādās dalībvalstīs

Novecojis – priekšlikuma darbības joma ir daļēji pārņemta direktīvā, ar ko īsteno ESAO otro pīlāru par minimālo uzņēmumu ienākuma nodokli. Pārējie jautājumi, kuriem bija paredzēts pievērsties ar šo priekšlikumu, tiks risināti, izmantojot gaidāmo Omnibus aktu kā daļu no vienkāršošanas procesa.

2.

COM(2011)827 final
2011/0391 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz laika nišu piešķiršanu Eiropas Savienības lidostās

Novecojis – priekšlikums jau ir zaudējis aktualitāti. Komisija ir sākusi atbilstības pārbaudi un lems par turpmāko rīcību, pamatojoties uz saviem konstatējumiem.

3.

COM(2012)336 final
2012/0164 (APP)

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko izveido mehānismu finansiālas palīdzības sniegšanai dalībvalstīm, kuru naudas vienība nav euro

Novecojis – priekšlikums ir jāatjaunina, cita starpā attiecībā uz maksājumu bilances palīdzības mehānisma finansēšanas kārtību, un tajā ir jāiestrādā pieredze, kas gūta nesenajās krīzēs, kā arī institucionālajās, ekonomikas un finanšu nozares norisēs kopš 2009. gada un to iespējamā ietekme uz mehānisma izstrādi un īstenošanu saskaņā ar Padomes 2024. gada 27. marta secinājumiem.

4.

COM(2015)603 final
2015/0250 (NLE)

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS, ar kuru nosaka pasākumus ar mērķi pakāpeniski iedibināt eurozonas vienotu pārstāvību Starptautiskajā Valūtas fondā

Nav paredzama vienošanās – saistībā ar diskusijām par Eiropas ekonomisko un finansiālo suverenitāti Komisija izvērtēs, vai būtu jāiesniedz cits priekšlikums vai jāizvēlas citāda pieeja.

5.

COM(2017)276 final
2017/0115 (CNS)

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz atsevišķiem noteikumiem par transporta nodokļiem groza Direktīvu 1999/62/EK par dažu infrastruktūru lietošanas maksas noteikšanu smagajiem kravas transportlīdzekļiem

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums ir bloķēts bez izredzēm vienoties.

6.

COM(2017)647 final
2017/0288 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 1073/2009 par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz piekļuvi starptautiskajam autobusu pārvadājumu tirgum

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums nav apspriests Padomē, un tagad tas jau ir novecojis.

7.

COM(2017)827 final
2017/0333 (APP)

Priekšlikums – PADOMES REGULA par Eiropas Monetārā fonda izveidi

Nav paredzama vienošanās – daudzas no šajā iniciatīvā ierosinātajām izmaiņām ir iekļautas atsevišķā Līguma par Eiropas Stabilizācijas mehānismu pārskatīšanā.

8.

COM(2018)135 final
2018/0063B (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par kredītu apkalpotājiem, kredītu pircējiem un nodrošinājuma atgūšanu

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums ir bloķēts, un ir maz izredžu to virzīt tālāk.

9.

COM(2018)329 final
2018/0164(CNS)

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz sīki izstrādāto tehnisko pasākumu ieviešanu galīgās PVN sistēmas darbībai, kas paredzēta nodokļa uzlikšanai tirdzniecībā starp dalībvalstīm, groza Direktīvu 2006/112/EK

Nav paredzama vienošanās – diskusijas ir apturētas kopš 2019. gada, un ir maz izredžu to virzīt tālāk.

10.

COM(2018)339 final
2018/0171 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ar valsts obligācijām nodrošinātiem vērtspapīriem

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums ir bloķēts, un ir maz izredžu to virzīt tālāk.

11.

COM(2018)387 final
2018/0212 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Investīciju stabilizācijas funkcijas izveidi

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums ir novecojis līdz ar NGEU un Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) stāšanos spēkā un tā dēvētā konverģencei un konkurētspējai paredzētā budžeta instrumenta (BIKK) atsaukšanu 2021. gada februārī.

12.

COM(2019)38 final
2019/0017 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) 2015/757, lai pienācīgi ņemtu vērā kuģu degvieleļļas patēriņa datu vākšanas globālo sistēmu

Novecojis – šajā priekšlikumā ietvertās izmaiņas ir iekļautas jaunākajā ES emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas pārskatīšanā, kas pieņemta 2023. gadā.

13.

COM(2020)49 final
2020/0022 (CNS)

Priekšlikums PADOMES DIREKTĪVA par administratīvu sadarbību nodokļu jomā (kodifikācija)

Novecojis – kopš šā priekšlikuma pieņemšanas 2020. gadā ir pieņemti vairāki būtiski grozījumi, līdz ar to šis kodifikācijas priekšlikums vairs nav aktuāls. Komisija izvirzīs jaunu kodificētu priekšlikumu.

14.

COM(2020)577 final
2020/0264 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (ES) 2018/1139 groza attiecībā uz Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras spēju darboties Eiropas vienotās gaisa telpas darbības izvērtēšanas iestādes statusā

Novecojis – šajā priekšlikumā ietvertās izmaiņas ir iekļautas Eiropas vienotās gaisa telpas (“SES II +”) regulā.

15.

COM(2021)769 final
2021/0400 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA ar kuru paredz noteiktu Savienībā izmantotu transportlīdzekļu maksimālos pieļaujamos gabarītus iekšzemes un starptautiskajā satiksmē, kā arī šo transportlīdzekļu maksimālo pieļaujamo svaru starptautiskajā satiksmē (kodifikācija)

Novecojis – kopš šā priekšlikuma pieņemšanas 2021. gadā Komisija nesen ir ierosinājusi grozījumus, līdz ar to šis kodifikācijas priekšlikums vairs nav aktuāls. Tiklīdz jaunie grozījumi būs pieņemti, Komisija izvirzīs jaunu kodificētu priekšlikumu.

16.

COM(2022)222 final
2022/0160 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu (ES) 2018/2001 par no atjaunojamajiem energoresursiem iegūtas enerģijas izmantošanas veicināšanu, Direktīvu 2010/31/ES par ēku energoefektivitāti un Direktīvu 2012/27/ES par energoefektivitāti

Novecojis – šajā priekšlikumā ierosinātās izmaiņas tika iekļautas diskusiju laikā par Ēku energoefektivitātes direktīvas, Energoefektivitātes direktīvas un Atjaunojamo energoresursu direktīvas pārskatīšanu.

17.

COM(2023)232 final
2023/0133 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par standartam būtiskiem patentiem un ar ko groza Regulu (ES) 2017/1001

Nav paredzama vienošanās – Komisija izvērtēs, vai būtu jāiesniedz cits priekšlikums vai jāizvēlas citāda pieeja.

Jauns Eiropas aizsardzības un drošības laikmets

18.

COM(2018)634 final
2018/0329 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par kopējiem standartiem un procedūrām dalībvalstīs attiecībā uz to trešo valstu valstspiederīgo atgriešanu, kas dalībvalstī uzturas nelikumīgi (pārstrādāta redakcija) Eiropas Komisijas ieguldījums vadītāju 2018. gada 19.–20. septembra sanāksmē Zalcburgā

Novecojis – Komisija plāno 2025. gadā iesniegt jaunu priekšlikumu (minēts šīs Komisijas darba programmas 1. pielikumā), kura kontekstā pašreizējais izskatāmais priekšlikums tiks faktiski atsaukts.

19.

COM(2021)890 final
2021/0427 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko risina instrumentalizācijas situācijas migrācijas un patvēruma jomā

Novecojis – šā priekšlikuma saturs tika apvienots ar Regulu (ES) 2024/1359, ar ko risina krīzes un nepārvaramas varas situācijas migrācijas un patvēruma jomā un groza Regulu (ES) 2021/1147.

20.

COM(2021)752 final
2021/0401 (CNS)

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS par pagaidu ārkārtas pasākumiem Latvijas, Lietuvas un Polijas labā

Novecojis – priekšlikums tika bloķēts iestāžu diskusiju laikā un tagad ir zaudējis aktualitāti.

21.

COM(2024)174 final
2024/0094 (NLE)

Priekšlikums – PADOMES IETEIKUMS par 2024./2025. gada Šengenas ciklu

Novecojis – vienošanās nebija paredzama. Šengenas padome vienojās par vairākām prioritārām darbības jomām, pie kurām tiek strādāts, izmantojot citus līdzekļus, nevis šo priekšlikumu.

Mūsu dzīves kvalitātes saglabāšana – pārtikas nodrošinājums, ūdens un daba

22.

COM(2012)403 final
2012/0196 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par savvaļas dzīvnieku un augu sugu aizsardzību, reglamentējot to tirdzniecību (Pārstrādāta redakcija)

Nav paredzama vienošanās – domājams, ka vienoties neizdosies. Turklāt kopš 2012. gada ir notikušas izmaiņas, kuru dēļ šis priekšlikums ir novecojis. Komisija izvērtēs, vai būtu jāiesniedz cits priekšlikums vai jāizvēlas citāda pieeja, lai procesu sāktu no jauna.

23.

COM(2015)177 final
2015/0093 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (EK) Nr. 1829/2003 groza attiecībā uz iespēju, ka dalībvalstis var ierobežot vai aizliegt ģenētiski modificētas pārtikas un barības lietošanu savā teritorijā

Nav paredzama vienošanās – jebkādi turpmāki ĢMO tiesību aktu grozījumi būs atkarīgi no sarunu iznākuma par jaunu genomikas paņēmienu priekšlikumu vai no to jautājumu apzināšanas, kas jārisina saistībā ar biotehnoloģiju un bioražošanas iniciatīvu.

24.

COM(2022)563 final
2022/0348 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru nosaka pārvaldības, saglabāšanas un kontroles pasākumus, kas piemērojami apgabalā, uz kuru attiecas Nolīgums par zveju Indijas okeāna dienvidu daļā (SIOFA)

Nav paredzama vienošanās – nav gaidāms, ka Eiropas Parlaments un Padome panāks vienošanos pirmajā lasījumā. Komisija plāno 2025. gadā iesniegt jaunu priekšlikumu, kura kontekstā pašreizējais izskatāmais priekšlikums tiks faktiski atsaukts.

25.

COM(2023)771 final
2023/0449 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz zvejas iespēju noteikšanas mērķrādītājiem groza Regulas (ES) 2016/1139, (ES) 2018/973 un (ES) 2019/472

Nav paredzama vienošanās – domājams, ka abiem likumdevējiem neizdosies vienoties.

Mūsu demokrātijas aizsardzība, mūsu vērtību aizstāvēšana

26.

COM(2008)426 final
2008/0140 (CNS)

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA par vienlīdzīgas attieksmes principa īstenošanu neatkarīgi no reliģijas vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai dzimumorientācijas

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums ir bloķēts, un ir maz izredžu to virzīt tālāk.

27.

COM(2011)137 final
2011/0073 (COD)

COM(2008)229 final
2008/0090 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 1049/2001 par publisku piekļuvi Eiropas Parlamenta, Padomes un Komisijas dokumentiem

Nav paredzama vienošanās – kopš 2011. gada nav panākts nekāds progress.

28.

COM(2016)799 final
2016/0400B (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko vairākus tiesību aktus tiesiskuma jomā, kuros paredzēta regulatīvās kontroles procedūras izmantošana, pielāgo Līguma par Eiropas Savienības darbību 290. un 291. pantam

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums ir bloķēts, un ir maz izredžu to virzīt tālāk. Pastāv juridisks pienākums tiesību aktus, kas pieņemti pirms Lisabonas līguma stāšanās spēkā, saskaņot ar LESD 290. un 291. pantu. Tāpēc Komisija iesniegs abiem likumdevējiem attiecīgu jaunu priekšlikumu.

29.

COM(2017)10 final
2017/0003 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par privātās dzīves neaizskaramību un personas datu aizsardzību elektronisko sakaru jomā un ar ko atceļ Direktīvu 2002/58/EK (Privātuma un elektronisko sakaru regula)

Nav paredzama vienošanās – domājams, ka abiem likumdevējiem neizdosies vienoties. Turklāt, ņemot vērā dažus jaunākos tiesību aktus, priekšlikums ir novecojis gan no tehnoloģiju, gan no likumdošanas viedokļa.

30.

COM(2017)85 final
2017/0035 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 182/2011, ar ko nosaka normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kuri attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums ir bloķēts, un ir maz izredžu to virzīt tālāk.

31.

COM(2018)96 final
2018/0044 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par tiesību aktiem, kas piemērojami prasījumu cesijas sekām attiecībā uz trešām personām

Nav paredzama vienošanās – priekšlikums ir bloķēts, un ir maz izredžu to virzīt tālāk.

32.

COM(2022)496 final
2022/0303 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par ārpuslīgumiskās civiltiesiskās atbildības noteikumu pielāgošanu mākslīgajam intelektam (MI atbildības direktīva)

Nav paredzama vienošanās – Komisija izvērtēs, vai būtu jāiesniedz cits priekšlikums vai jāizvēlas citāda pieeja.

Eiropa pasaulē – mūsu spēka un partnerību izmantošana

33.

JOIN(2015)36 final
2015/0302 (NLE)

Kopīgs priekšlikums – PADOMES LĒMUMS par to, lai Eiropas Savienības vārdā noslēgtu Eiropas Savienības un Afganistānas Islāma Republikas sadarbības nolīgumu par partnerību un attīstību

Novecojis – šā nolīguma ratifikācijas process ir pārtraukts, jo tika izveidota Talibāna iecelta pagaidu valdība, kuru starptautiskā sabiedrība līdz šim nav atzinusi, tādējādi sākotnējais nolīgums ir novecojis.

34.

COM(2022)63 final
2022/0043 (NLE)

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā jāieņem Vienošanās par oficiāli atbalstītiem eksporta kredītiem dalībnieku rakstiskā procedūrā, grozot IV pielikumu

Novecojis – priekšlikums tika iesniegts sarunās par Vienošanās par oficiāli atbalstītiem eksporta kredītiem modernizāciju, kuras tika pabeigtas 2023. gadā. Priekšlikuma saturs tika iekļauts citā Padomes lēmumā, padarot šo priekšlikumu lieku.

Kopīga mērķu sasniegšana un mūsu Savienības sagatavošana nākotnei

35.

COM(2022)184 final
2022/0125 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES, Euratom) 2018/1046 par finanšu noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam

Novecojis – priekšlikuma saturs tika pieņemts 2024. gada septembra beigās, pārskatot Finanšu regulu (pārstrādāta redakcija).

36.

COM(2024)301 final
2024/0059 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (ES) 2021/1148 groza attiecībā uz finansējumu un piešķīrumu tematiskajam mehānismam

Nav paredzama vienošanās – domājams, ka vienoties neizdosies. Turklāt DFS vidusposma pārskatīšanu var īstenot bez šā tiesību akta priekšlikuma.

37.

COM(2024)100 final
2024/0060 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) Nr. 2021/522, Regulu (ES) Nr. 2021/1057, Regulu (ES) Nr. 2021/1060, Regulu (ES) Nr. 2021/1139, Regulu (ES) Nr. 2021/1229 un Regulu (ES) Nr. 2021/1775 attiecībā uz izmaiņām noteiktu programmu un fondu līdzekļu summās

Nav paredzama vienošanās – domājams, ka vienoties neizdosies. DFS vidusposma pārskatīšanu var īstenot bez šā tiesību akta priekšlikuma. Komisija 2025. gadā ierosinās grozījumu Regulā (ES) 2021/1755, ar ko izveido Brexit korekcijas rezervi (BKR), lai izveidotu juridisko pamatu neatmaksāto summu pārdalei starp dalībvalstīm.



V pielikums. Atcelšanai paredzētie tiesību akti

Nr.

Politikas joma

Nosaukums

Atcelšanas iemesli

1.

Lauksaimniecība

Padomes Regula (EK) Nr. 870/2004 (2004. gada 26. aprīlis), ar ko izveido Kopienas programmu ģenētisko resursu saglabāšanai, raksturošanai, vākšanai un izmantošanai lauksaimniecībā un atceļ Regulu (EK) Nr. 1467/94

Šī Kopienas programma tika izveidota laika posmam no 2004. līdz 2006. gadam, lai Kopienas līmenī papildinātu un veicinātu dalībvalstīs veikto darbu ģenētisko resursu saglabāšanā, raksturošanā, kolekcijā un izmantošanā lauksaimniecībā. Atbalsts saskaņā ar šo programmu vairs nav pieejams, jo viss kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) atbalsts pašlaik tiek piešķirts saskaņā ar pašreizējām lauku attīstības programmām (līdz 2025. gadam) un valstu KLP stratēģiskajiem plāniem (līdz 2027. gadam), ievērojot attiecīgi Regulu (ES) 1305/2013 un Regulu (ES) 2021/2115, tādējādi minētā regula ir novecojusi.

2.

Eiropas statistika

Padomes Regula (EEK) Nr. 3037/90 (1990. gada 9. oktobris) par saimniecisko darbību statistisko klasifikāciju Eiropas Kopienā

1990. gada klasifikācija ir novecojusi. Pašreizējā saimniecisko darbību statistiskā klasifikācija Eiropas Kopienā (NACE) ir izveidota ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1893/2006 (2006. gada 20. decembris), kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas Deleģēto regulu (ES) 2023/137 (2022. gada 10. oktobris).

3.

Eiropas statistika

Padomes Lēmums (1996. gada 25. jūnijs) par Kopienas lauksaimniecības statistikas uzlabošanu (96/411/EK)

Lēmums ir novecojis. Tas ir aizstāts ar jauniem lauksaimniecības statistikas noteikumiem (integrētā lauku saimniecību statistika, lauksaimniecības ielaide un izlaide, ekonomikas pārskati par lauksaimniecību).

4.

Kravu autopārvadājumi

Padomes Regula (EEK) Nr. 4058/89 (1989. gada 21. decembris) par likmju noteikšanu kravu autopārvadājumiem starp dalībvalstīm

Ar moderniem ES tiesību aktiem ir ieviests visaptverošs regulējums, kas reglamentē autotransportu, koncentrējoties uz drošību, vides standartiem un godīgu konkurenci bez nepieciešamības noteikt tarifus. Tādas regulas kā Regula (EK) Nr. 1071/2009, Regula (EK) Nr. 1072/2009 un Regula (EK) Nr. 1073/2009 ir faktiski novērsušas vajadzību pēc Padomes Regulā (EEK) Nr. 4058/89 izklāstītajiem noteikumiem, padarot to lieku.

(1)    Šajā pielikumā Komisija sniedz papildu informāciju, ciktāl tā ir pieejama, par tās darba programmā iekļautajām iniciatīvām saskaņā ar Iestāžu nolīgumu par labāku likumdošanas procesu. Šī informācija, kas ir sniegta iekavās pie katras iniciatīvas, ir tikai indikatīva, un sagatavošanas procesā tā var tikt mainīta, ņemot vērā ietekmes novērtējuma procesa iznākumu. Vienkāršošanas iniciatīvas vai iniciatīvas ar izteiktu vienkāršošanas dimensiju ir uzskaitītas uz zila fona.
(2)    Šajā sarakstā iekļauti vēl nepieņemto tiesību aktu priekšlikumi, kurus Komisija sešu mēnešu laikā ir iecerējusi atsaukt.