5.5.2023   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 160/11


KOMISIJAS PAZIŅOJUMS

Paziņojums saskaņā ar 3. panta 2. punktu, 13. panta 3. punktu un 20. un 22. pantu Komisijas Īstenošanas regulā (ES) 2023/914, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 139/2004 par kontroli pār uzņēmumu koncentrāciju un atceļ Komisijas Regulu (EK) Nr. 802/2004

(2023/C 160/02)

3. panta 2. punkts, 13. panta 3. punkts un 20. un 22. pants Komisijas 2023. gada 20. aprīļa Īstenošanas regulā (ES) [ 2023/914, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 139/2004 par kontroli pār uzņēmumu koncentrāciju (“Īstenošanas regula”) (1), prasa, lai paziņojumi, pamatotie iesniegumi, piezīmes par Komisijas iebildumiem, attiecīgo uzņēmumu piedāvātās saistības un RM veidne tiktu iesniegti Komisijai formātā, kādu tā noteikusi Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Tāpēc Komisija saskaņā ar Īstenošanas regulas 3. panta 2. punktu, 13. panta 3. punktu un 20. un 22. pantu šajā dokumentā nosaka formātu, kādā jāiesniedz paziņojumi, pamatotie iesniegumi, piezīmes par Komisijas iebildumiem, attiecīgo uzņēmumu piedāvātās saistības un RM veidne (“dokumenti”).

1.   Metode, kas jāizmanto dokumentu nosūtīšanā Komisijai

1.

Dokumenti, kuru apjoms nepārsniedz 10 gigabaitus, jānosūta elektroniski, izmantojot Komisijas platformu dokumentu drošai nosūtīšanai tiešsaistē EU Send Web (“EU Send”) (2). Lai izmantotu EU Send, vispirms ir jāreģistrējas, un dokumentu sūtījumiem caur šo platformu ir piemērojami dažādi apjoma ierobežojumi, kas var mainīties. Ja sūtījuma apjoms nepārsniedz 10 gigabaitus, bet pārsniedz EU Send apjoma ierobežojumus, tas jānosūta vairākās daļās.

2.

Sūtījumiem, kuriem tiek izmantota EU Send, jāpievieno EU Send nodrošinātā nosūtīšanas veidlapa. Jāgādā, lai nosūtīšanas veidlapa būtu aizpildīta pareizi.

3.

Sūtījumus, kuru apjoms pārsniedz 10 gigabaitus, var nogādāt personīgi vai nosūtīt ierakstītā vēstulē uz Komisijas Konkurences ĢD adresi, izmantojot USB 2.0 vai 3.0 ārējos cietos diskus, kuros ierakstīti nesaspiesti dati formātā, kas ir saderīgs ar Microsoft Windows.

4.

Dokumenti, kuri tiek nosūtīti ierakstītā vēstulē vai nogādāti personīgi, jāadresē Konkurences ģenerāldirektorātam adresē, kura norādīta Konkurences ĢD vietnē (3). Dokumentu nosūtīšana citiem Komisijas dienestiem var aizkavēt to saņemšanu.

2.   Dokumentu elektroniska parakstīšana

5.

Šajā iedaļā ir noteiktas tehniskās specifikācijas elektroniski iesniedzamo dokumentu parakstīšanai (kad nepieciešams paraksts). Tā attiecas gan uz dokumentu sūtījumiem EU Send platformā, gan tiem, kuri Komisijai tiek nogādāti, izmantojot ārējās atmiņas ierīces.

6.

Lai elektroniski iesniegtie dokumenti tiktu uzskatīti par derīgiem, tiem jābūt parakstītiem, izmantojot vismaz vienu kvalificētu elektronisko parakstu (KEP), kas atbilst prasībām, kuras noteiktas Regulā (ES) Nr. 910/2014 (“eIDAS regula”) (4). Tikai KEP visās dalībvalstīs ir nepārprotami atzīti par tādiem, kuriem ir līdzvērtīgs juridiskais spēks kā ar roku rakstītiem parakstiem. Tāpēc netiek pieņemti citu veidu elektroniskie paraksti, piemēram, skenēti paraksti vai eIDAS regulā paredzētie uzlabotie elektroniskie paraksti, kas neatbilst KEP prasībām.

7.

KEP formātam jāatbilst kādam no formātiem, kuri minēti Komisijas Īstenošanas lēmumā (ES) 2015/1506 (5), vai to jaunākajām specifikācijām, kuras publicējis Eiropas telesakaru standartu institūts.

8.

Kvalificētos uzticamības pakalpojumus var saņemt no kvalificēto uzticamības pakalpojumu sniedzējiem (KUPS), kas definēti eIDAS regulā. KUPS ir komerciāli pakalpojumu sniedzēji un kvalificēti ES uzticamības shēmas dalībnieki. KUPS ir uzskaitīti Trusted List Browser (uzticamības saraksts) (6).

9.

Viss KEP ieviešanai nepieciešamais digitālais aprīkojums vai aparatūra, piemēram, kvalificētie elektroniskie sertifikāti un kvalificēta elektroniskā paraksta ierīces ir jāiegādājas pašam sūtītājam un ir tā atbildībā.

10.

Ar KEP parakstītos dokumentus validēs Komisija. Lai palielinātu pārliecību, ka Konkurences ĢD sekmīgi validēs KEP, šā KEP derīgumu var pārbaudīt, iesaistot KUPS, kas par maksu sniedz kvalificētus validēšanas pakalpojumus (7). Pārbaudes nolūkos var izmantot arī Komisijas lietotni DSS Demonstration WebApp (8). Jāuzsver, ka šajā platformā nedrīkst pārsūtīt ar lietu saistītus dokumentus un konfidenciālu vai konkrētās lietas informāciju.

11.

Parakstītie dokumenti nedrīkst būt šifrēti, un tajos nedrīkst būt nekādu sertifikātu, izņemot sertifikātus, kas saistīti ar KEP.

12.

KEP metadatiem ir jāsaskan ar parakstītāja kontaktinformāciju. Dokumenta parakstīšanai izmantojot vienu vai vairākus KEP, informatīvos nolūkos norādiet parakstītāja(-u) kontaktinformāciju un dokumenta beigās iekļaujiet norādi “[E-paraksts]”. Elektroniskā paraksta vizuālais attēlojums ir fakultatīvs, un tam nav papildu juridiskas vērtības.

13.

Parakstītajā dokumentā izdarot jebkādas izmaiņas, esošie elektroniskie paraksti kļūst nederīgi. Tas nozīmē, ka pēc tam, kad dokuments parakstīts ar vienu vai vairākiem KEP, to nevar mainīt.

14.

Dokumenti, kas elektroniski parakstīti ar KEP, nedrīkst būt slēgti vai aizsargāti ar paroli. Tikai tā Komisijas speciālā programmatūra varēs piekļūt dokumentam un pārbaudīt KEP derīgumu.

3.   Elektroniski iesniegto dokumentu tehniskās specifikācijas

15.

Šajā iedaļā ir noteiktas tehniskās specifikācijas attiecībā uz elektroniski iesniedzamajiem dokumentiem gan attiecībā uz sūtījumiem EU Send platformā, gan tiem, kuri tiek nogādāti, izmantojot ārējās atmiņas ierīces.

16.

Visiem elektroniski iesniegtajiem dokumentiem pirms iesniegšanas jābūt pārbaudītiem ar vīrusu meklēšanas programmatūru, un tie nedrīkst saturēt vīrusus. Komisija dzēsīs visas inficētās datnes un likvidēs visas inficētās ārējās atmiņas ierīces. Dzēsto un izslēgto datņu dēļ sūtījums var tikt atzīts par nederīgu vai nepilnīgu.

17.

EU Sign platformā iesniegtie dokumenti nedrīkst būt šifrēti. Savukārt attiecībā uz dokumentiem, kas tiek nogādāti ārējās atmiņas ierīcēs, ir ļoti ieteicams nodrošināt šifrēšanu. Šifrēšanu drīkst veikt tikai atmiņas ierīces līmenī. Atsevišķie dokumenti, kas saglabāti atmiņas ierīcē, nedrīkst būt aizsargāti ar paroli. Atšifrēšanas paroles jānosūta atsevišķi.

18.

Visiem dokumentiem jābūt pārnesamā dokumenta formātā (PDF) vai izklājlapas formātā (XLSX) (ievērojot 21. punktu). PDF formāta dokumentos jābūt nodrošinātai iespējai veikt meklēšanu – tiem jābūt vai nu digitāli radītiem PDF, vai jābūt skenētiem tā, ka iespējama rakstzīmju optiskā atpazīšana (OCR). Dokumenti XLSX formātā jāiesniedz ar nerediģētiem pamatā esošajiem datiem un neskartām izmantotajām formulām un algoritmiem.

19.

Datņu nosaukumiem jābūt veidotiem tā, lai būtu viegli identificēt attiecīgo CO veidnes, saīsinātās CO veidnes, RS veidnes vai RM veidnes iedaļu, uz kuru tie attiecas. Katras datnes nosaukumā jāietver arī konkrētās procedūras (lietas) numurs. Datņu nosaukumā nedrīkst būt speciālo rakstzīmju un burtu, kas nav latīņu alfabēta burti, un tā kopējais ceļš nedrīkst pārsniegt 250 rakstzīmes.

20.

Dokumentiem PDF formātā uz katras lappuses jābūt uzņēmuma identifikatoram un dokumenta kontroles secīgajam skaitlim (piemēram, ABC-00000001).

4.   Papildu specifikācijas iekšējiem dokumentiem, kas tiek iesniegti atbilstoši CO veidnes 5.4. iedaļai

21.

Dokumenti jāiesniedz oriģinālajā formātā (t. i., tie pirms iesniegšanas Komisijai CO veidnes ietvaros nav jākonvertē PDF).

22.

E-pasta vēstules un citas datnes jāiesniedz kā atsevišķas datnes (tās nedrīkst būt “.pst”, “.zip” vai “.nsf” formātā). Datnes, kas ir .nsf formātā, jākonvertē jebkādā atsevišķas datnes nodrošinošā formātā (piemēram, .msg vai .eml).

23.

Dokumenti jānosūta pilnībā un nerediģēti. Visiem to metadatiem jābūt neskartiem. Nedrīkst izmantot dublēšanās novēršanas vai e-vēstuļu pavediena programmatūru.

5.   Alternatīvas metodes, ko var izmantot dokumentu parakstīšanai un iesniegšanai Konkurences ĢD

24.

Ja platforma EU Send nav pieejama apkopes vai no Komisijas neatkarīgu tehnisku iemeslu dēļ, nekavējoties sazinieties ar EU Send IT atbalsta dienestu, sūtot e-vēstuli uz COMP-EU-SEND@ec.europa.eu. Neizmantojiet šo e-pasta adresi, lai iesniegtu dokumentus vai minētu jebkādu konfidenciālu vai konkrētās lietas informāciju.

25.

Ja nosūtīšana EU Send platformā tehniski nav iespējama un Komisija izņēmuma kārtā atļauj izmantot citus nosūtīšanas līdzekļus, dokumentus, kuru apjoms nepārsniedz 10 gigabaitus, var nogādāt personīgi vai nosūtīt ierakstītā vēstulē uz Konkurences ĢD adresi, izmantojot tādas ārējās atmiņas ierīces kā USB, CD vai DVD, vai ārējos cietos diskus ar USB 2.0 vai 3.0 pieslēgumu, kuros ierakstīti nesaspiesti dati formātā, kas ir saderīgs ar Microsoft Windows. Šiem dokumentiem jābūt digitāli parakstītiem ar KEP.

26.

Ja dokumentu parakstīšana ar KEP nav iespējama un Komisija izņēmuma kārtā atļauj izmantot citus parakstīšanas līdzekļus, visu sūtījumu papīra formātā, kas parakstīts ar roku, var personīgi nogādāt vai ierakstītā vēstulē nosūtīt uz Konkurences ĢD adresi. Tādā gadījumā informācijas nolūkā jāpievieno divas visa sūtījuma digitālās kopijas ārējās atmiņas ierīcēs (piemēram, USB, CD vai DVD, vai ārējie cietie diski ar USB 2.0 vai 3.0 pieslēgumu, kuros ierakstīti nesaspiesti dati formātā, kas ir saderīgs ar Microsoft Windows). Sūtījumam jāpievieno arī ar roku parakstīts apliecinājums par to, ka parakstītā kopija papīra formātā un digitālās kopijas ir identiskas.

6.   Piemērošanas sākuma datums

27.

Šajā paziņojumā ietvertās instrukcijas ir piemērojamas no dienas, kad stājas spēkā Īstenošanas regula.

(1)  OV L 119, 5.5.2023., 22.. lpp.

(2)  EU Send (saukta arī par eTrustEx) lietošanas instrukcijas skatīt šeit: https://ec.europa.eu/competition-policy/mergers/practical-information_en.

(3)  https://ec.europa.eu/competition-policy/mergers/practical-information_en

(4)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK, https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/HTML/?uri=CELEX:32014R0910&from=EN.

(5)  Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2015/1506 (2015. gada 8. septembris), kurā saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014 par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū 27. panta 5. punktu un 37. pantu 5. punktu izklāstītas specifikācijas, kas attiecas uz uzlabotu elektronisko parakstu formātiem un uzlabotiem zīmogiem, kas jāatzīst publiskā sektora struktūrām (OV L 235, 9.9.2015., 37. lpp.).

(6)  KUPS dalījumā pa dalībvalstīm ir uzskaitīti šeit: https://esignature.ec.europa.eu/efda/tl-browser/#/screen/home. Kvalificētu elektroniskā paraksta sertifikātu, kurš nepieciešams KEP, var izsniegt tikai KUPS ar atzīmi “QCert for ESig”.

(7)  KUPS dalījumā pa dalībvalstīm ir uzskaitīti šeit: https://esignature.ec.europa.eu/efda/tl-browser/#/screen/home. Kvalificēta elektroniskā paraksta kvalificētus validēšanas pakalpojumus var sniegt KUPS ar atzīmi “QVal for QESig”.

(8)  Komisijas lietotne DSS Demonstration WebApp: https://ec.europa.eu/cefdigital/DSS/webapp-demo/validation.