Briselē, 25.11.2021

COM(2021) 725 final

2021/0380(COD)

Priekšlikums

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA,

ar ko attiecībā uz Eiropas vienotā piekļuves punkta izveidi un darbību groza konkrētas regulas

(Dokuments attiecas uz EEZ)

{SEC(2021) 572 final} - {SWD(2021) 344 final} - {SWD(2021) 345 final}


PASKAIDROJUMA RAKSTS

1.PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

Priekšlikuma pamatojums un mērķi

Eiropas vienotā piekļuves punkta (ESAP) izveide līdz 2024. gadam ir viena no galvenajām darbībām kapitāla tirgu savienības (KTS) rīcības plānā, ko Eiropas Komisija pieņēma 2020. gada septembrī 1 . ESAP palīdzēs sasniegt KTS mērķus, nodrošinot ES mēroga piekļuvi vienību publicētajai informācijai, kas attiecas uz kapitāla tirgiem, finanšu pakalpojumiem un ilgtspējīgu finansējumu, t. i., galvenokārt informācijai par to saimnieciskajām darbībām un produktiem. ESAP nodrošinās piekļuvi šai informācijai efektīvā un nediskriminējošā veidā.

Informācija par vienību darbībām un produktiem ir būtiska, lai kapitāla sniedzēji varētu pieņemt lēmumus. ESAP palīdzēs vēl vairāk integrēt finanšu pakalpojumus un kapitāla tirgus vienotajā tirgū, efektīvāk sadalīt kapitālu ES un veicināt mazāku valstu kapitāla tirgu un ekonomikas attīstību, nodrošinot tiem lielāku pamanāmību. ESAP arī ļaus biržas sarakstā neiekļautām vienībām, tostarp maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), brīvprātīgi darīt pieejamu informāciju. Tas atvieglos to piekļuvi kapitālam.

Šis priekšlikums ir daļa no tiesību aktu kopuma, ko veido:

priekšlikums regulai, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu;

priekšlikums direktīvai, ar ko groza konkrētas direktīvas; un

priekšlikums regulai, ar ko groza konkrētas regulas (šis priekšlikums).

Lai sasniegtu iepriekš minētos mērķus, proti, veicinātu vienotā tirgus integrāciju, jo īpaši attiecībā uz informācijas vākšanu, kas jādara pieejama ESAP, ir vajadzīgi grozījumi konkrētās regulās.

Saskanība ar pašreizējiem noteikumiem konkrētajā politikas jomā

Šā priekšlikuma pamatā ir spēkā esošo tiesību aktu prasības finanšu pakalpojumu, kapitāla tirgu un ilgtspējīga finansējuma jomā. Lai kapitāla tirgi darbotos efektīvi, ir būtiski nodrošināt regulāras atbilstošas, uzticamas, pilnīgas, savlaicīgas un salīdzināmas uzņēmumu informācijas plūsmas, kas vērstas tirgus dalībnieku un citu ieinteresēto personu virzienā.

Šis priekšlikums nerada jaunu ziņošanas pienākumu satura ziņā, bet gan pamatojas uz spēkā esošajām informācijas atklāšanas prasībām, kas paredzētas ar šo priekšlikumu grozītajos ES tiesību aktos.

Saskanība ar citām Savienības politikas jomām

Šis priekšlikums palīdz īstenot Eiropas Datu stratēģiju, kas izklāstīta Komisijas 2020. gada februāra paziņojumā 2  , nodrošinot attiecīgās informācijas pieejamību kopīgā finanšu datu telpā Eiropā. ESAP ir daļa no Eiropas finanšu datu telpām, kas izklāstītas stratēģijā.

Komisija savā Pārejas uz ilgtspējīgu ekonomiku finansēšanas stratēģijā 3 ilgtspējīgu finansējumu izvirzīja finanšu sistēmas centrā un uzsvēra, ka tas ir priekšnoteikums, lai izveidotu veicinošu satvaru privātiem ieguldījumiem ilgtspējīgos projektos un darbībās.

Turklāt šis priekšlikums palīdz sasniegt mērķus, kas noteikti Eiropas zaļajā kursā 4 un Pārejas uz ilgtspējīgu ekonomiku finansēšanas stratēģijā, pievēršoties informācijas par Eiropas vienību darbību ilgtspēju pieejamībai un izmantojamībai.

2.JURIDISKAIS PAMATS, SUBSIDIARITĀTE UN PROPORCIONALITĀTE

Juridiskais pamats

ES iejaukšanās, lai ar vienotā piekļuves punkta starpniecību samazinātu sadrumstalotību, vēl vairāk palīdzēs integrēt vienoto tirgu, novēršot šķēršļus informācijas apritei Savienībā. Līgumā par Eiropas Savienības darbību Eiropas iestādēm tiek piešķirta kompetence pieņemt attiecīgus noteikumus, kuru mērķis ir iekšējā tirgus izveide un darbība ( LESD 114. pants ). 

Subsidiaritāte (neekskluzīvas kompetences gadījumā)

Šīs iniciatīvas mērķus nevar pietiekami labi sasniegt, katrai dalībvalstij rīkojoties atsevišķi. Dalībvalstīm pašlaik ir zināma rīcības brīvība, izstrādājot noteikumus par ES tiesību aktos noteikto korporatīvās ziņošanas pienākumu mehānismiem un formātiem. No tā izrietošā informācijas atklāšanas mehānismu un formātu ģeogrāfiskā un tematiskā sadrumstalotība Savienībā ir plaši izplatīta un palielina piekļuves un apstrādes izmaksas korporatīvās informācijas lietotājiem. Turpmākas atsevišķi veiktas dalībvalstu darbības nemazinātu šo sadrumstalotību, ja vien tās nebūtu vērstas vienā virzienā, lai izveidotu vienotu piekļuves punktu un novērstu vairākus šķēršļus; bez koordinētas pieejas tas ir maz ticams.

Tāpēc Savienība var pieņemt pasākumus saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 5. pantā noteikto subsidiaritātes principu.

Proporcionalitāte

Saskaņā ar subsidiaritātes principu, kas paredzēts Līguma par Eiropas Savienību 5. pantā, šajā iniciatīvā paredzēti vienīgi tie pasākumi, kas vajadzīgi šīs iniciatīvas mērķu sasniegšanai. Šis priekšlikums nepapildinās un negrozīs ziņošanas pienākumus satura ziņā. Lai mazinātu vienību un valstu iestāžu slogu, ESAP pēc iespējas vairāk tiek izmantoti esošie datu ziņošanas kanāli un infrastruktūra.

Juridiskā instrumenta izvēle

Tiek uzskatīts, ka kopotā regula ir vispiemērotākais juridiskais instruments spēkā esošo regulu grozīšanai, lai izveidotu ESAP, jo lielākajā daļā tās noteikumu tiek precizēts, kāda publiska informācija būtu jāiesniedz ESAP ar informācijas vākšanas struktūras starpniecību. Turklāt regula novērsīs nevajadzīgu atšķirību pastāvēšanas risku starp valstu tiesību aktiem attiecībā uz metadatiem, kas vienībām jāiekļauj publicētajā informācijā, un informācijas struktūru veicamajiem uzdevumiem, kuri ir ļoti svarīgi labi funkcionējošam ESAP

3.EX POST IZVĒRTĒJUMU, APSPRIEŠANOS AR IEINTERESĒTAJĀM PERSONĀM UN IETEKMES NOVĒRTĒJUMU REZULTĀTI

Ex post izvērtējumi / spēkā esošo tiesību aktu atbilstības pārbaudes

Šim priekšlikumam pievienotajā ietekmes novērtējumā cita starpā ir izmantoti Komisijas 2021. gada aprīlī publicētā ES regulējuma par publisko informācijas sniegšanu, ko veic vienības, atbilstības pārbaudes konstatējumi 5 . Šīs atbilstības pārbaudes galvenais konstatējums ir nepieciešamība izmantot digitālo rīku potenciālu, lai uzlabotu piekļuvi vienību atklātajai regulētajai informācijai, tās izmantošanu un atkalizmantošanu. Atbilstības pārbaudē jo īpaši tika konstatēts, ka ES mērogā trūkst vienota piekļuves punkta regulētai informācijai un ka vienību atklātajai informācijai ir ierobežota mašīnlasāmība.

Apspriešanās ar ieinteresētajām personām

Apspriešanās process un tā galvenie secinājumi, kas ir šā priekšlikuma pamatā, ir apkopoti ietekmes novērtējuma 2. pielikumā, kas pievienots priekšlikumam regulai, ar ko izveido ESAP 6 . Apspriešanās darbības ietvēra mērķorientētu apspriešanos tiešsaistē, darbseminārus ar dažādām attiecīgo ieinteresēto personu kategorijām un ieguldījumu, ko sniedza attiecīgās Komisijas izveidotās ekspertu grupas, jo īpaši Augsta līmeņa forums kapitāla tirgu savienības jomā 7 .

Kopumā visas ieinteresēto personu grupas, ar kurām notika apspriešanās, atzinīgi novērtēja Komisijas iniciatīvu par ESAP un pauda atbalstu pakāpeniskai īstenošanai, lai dažādos posmos noteiktu prioritātes un darītu pieejamu informāciju par ESAP. Ieinteresētās personas arī uzsvēra, ka ir svarīgi izmantot principu, ka datne tiek iesniegta vienreiz. Publiski ziņojamās informācijas sagatavotāji un MVU arī uzsvēra nepieciešamību izvairīties no papildu administratīvā sloga radīšanas, tostarp no jaunu ziņošanas pienākumu ieviešanas vienībām.

Lielākā daļa ieinteresēto personu atbalstīja plašu informācijas klāstu, kas jāiekļauj ESAP un aptver gan finanšu, gan ar ilgtspēju saistīto informāciju. Lielākā daļa ieinteresēto personu uzskatīja, ka informācijas standartizācija saskaņā ar kopīgu ziņošanas sistēmu ar kopīgām shēmām un metadatiem būtu lietderīga, lai risinātu problēmas saistībā ar informācijas salīdzināmību, uzticamību un atkalizmantojamību. Tās arī minēja, ka šādu kopīgu standartu trūkums ir viens no galvenajiem šķēršļiem, ar ko lietotāji un sabiedrība saskaras, apstrādājot finanšu un ar vides, sociālajiem un pārvaldības jautājumiem saistīto informāciju.

Lielākajai daļai ieinteresēto personu ir līdzīgs viedoklis par infrastruktūras dimensiju un to, kā ESAP būtu jāvāc informācija, un tās ierosina, ka ESAP būtu jāizmanto esošie valstu vai Eiropas ziņošanas kanāli. Turklāt ieinteresētās personas aicināja informāciju darīt pieejamu ESAP tajā pašā laikā, kad tā tiek publicēta jebkurā citā veidā vai kanālā.

Ekspertu atzinumu pieprasīšana un izmantošana

Šim priekšlikumam pievienotajā ietekmes novērtējumā izmantoti arī dati, kas pieejami no teorētiskiem pētījumiem un jo īpaši no šādiem pētījumiem un speciālajām zināšanām:

Pētījums “Regulatory framework analysis for potential integration into the European Electronic Access Point (EEAP)” 8 ;

“Impact Assessment study on the list of High Value Datasets to be made available by the Member States under the Open Data Directive” 9 ;

Speciālās zināšanas, ko sniegusi padomdevēja grupa Business Reporting — Advisory Group (BR-AG) — uzņēmums, ar kuru noslēgts līgums, lai palīdzētu Komisijai īstenot tieši šo iniciatīvu.

Materiāls, kas savākts un izmantots ietekmes novērtējumā, parasti bija faktu materiāls vai citādi iegūts materiāls no labas reputācijas un atzītiem avotiem, kas darbojas kā etaloni un atsauces punkti šajā jautājumā. Apspriešanās darbību laikā no ieinteresētajām personām saņemtās atbildes, ja vien tām nebija faktiska rakstura, parasti tika uzskatītas par atzinumiem.

Ietekmes novērtējums

Ietekmes novērtējums, kas pievienots šim priekšlikumam, 2021. gada 22. jūlijā tika izskatīts Regulējuma kontroles padomē. Padome sniedza pozitīvu atzinumu, ietverot dažus komentārus, kurus Komisija ņēma vērā ietekmes novērtējuma galīgajā redakcijā (sīkāka informācija sniegta tā 1. pielikumā).

Ietekmes novērtējumā ir analizēti vairāki politikas risinājumi, kā sasniegt konkrētos mērķus, proti, nodrošināt netraucētu un integrētu piekļuvi attiecīgo vienību publiskajai informācijai un palielināt šādas informācijas digitālu izmantošanu (un atkalizmantošanu). Iespējamie politikas risinājumi saistībā ar šo priekšlikumu attiecas uz šādām dimensijām: 1) ar ESAP starpniecību pieejamās informācijas darbības joma; 2) ar ESAP starpniecību pieejamās informācijas formāts; 3) ar ESAP starpniecību pieejamās informācijas vākšana un esošo vākšanas punktu savstarpēja savienošana. Tie ir galvenie aspekti konstatēto problēmu risināšanā, un tie ir arī galvenie izmaksas noteicošie faktori.

Tika novērtēti arī šādi aspekti, lai gan tie tiek uzskatīti par tehniskākiem un mazāk būtiskiem ESAP konkrēto mērķu sasniegšanai: i) ESAP informācijas pieejamības savlaicīgums; ii) datu integritātes un avota uzticamības nodrošināšana; iii) tiesības saglabāt iepriekš spēkā esošos nosacījumus; iv) ieturēšanas termiņš; v) ar ESAP starpniecību pieejamās “brīvprātīgās informācijas” principi.

Normatīvā atbilstība un vienkāršošana

Šis priekšlikums galvenokārt attiecas uz tādu informācijas vākšanas struktūru izraudzīšanos, kas vajadzīgas ESAP izveidei. Racionalizējot informācijas atklāšanas kanālus, ESAP nodrošinās vienkāršošanu un lielāku efektivitāti galvenokārt pieprasījuma pusē (lietotājiem), samazinot meklēšanas un apstrādes izmaksas, un zināmā mērā arī vienībām attiecībā uz informācijas iesniegšanas pienākumiem.

Pamattiesības

Šis priekšlikums respektē pamattiesības un ievēro principus, kas īpaši noteikti Eiropas Savienības Pamattiesību hartā. ESAP uzlabos piekļuvi informācijai, kas ietver personas datus. Tas ir nepieciešams, lai veicinātu uz datiem balstītu inovāciju finanšu jomā, palīdzētu integrēt Eiropas kapitāla tirgus, novirzītu ieguldījumus ilgtspējīgās darbībās un nodrošinātu efektivitāti patērētājiem un uzņēmumiem. Tajā pašā laikā ESAP uzlabos piekļuvi tikai tiem personas datiem, kas jāapstrādā saskaņā ar Savienības tiesību aktiem vai citu juridisko pamatu saskaņā ar Regulu (ES) 2016/679 10 , jo ar šo priekšlikumu netiek ieviestas jaunas datu ziņošanas prasības papildus tām, kas jau pastāv.

4.IETEKME UZ BUDŽETU

Šis priekšlikums galvenokārt attiecas uz vienībām, kas iesniedz informāciju, un informācijas vākšanas struktūrām.

Lai optimāli sasniegtu šīs iniciatīvas mērķus, šim priekšlikumam nav papildu ietekmes uz izmaksām kā vien tā, kas izklāstīta tiesību akta priekšlikuma finanšu pārskatā, un ietekme uz budžetu, ko rada priekšlikums regulai, ar ko izveido ESAP, attiecībā uz valstu vai ES informācijas vākšanas struktūrām (oficiāli noteiktās sistēmas, valstu kompetentās iestādes, Eiropas uzraudzības iestādes, kas minētas saistībā ar ES tiesību aktiem par finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju).

Tiek lēsts, ka izmaksas, kas saistītas ar ES/valstu informācijas vākšanas struktūru savstarpēju savienošanu ar ESAP (galvenokārt pamatojoties uz lietojumprogrammu saskarņu izstrādi), ir aptuveni 50 800 EUR individuālā līmenī (vienreizējas), savukārt ikgadējās regulārās izmaksas individuālā līmenī būtu aptuveni 6500 EUR. Dažos gadījumos pastāv spēcīga sinerģija ar informācijas vākšanas struktūru jau veiktajiem uzdevumiem vai plānotajiem projektiem, piemēram, ar neseno priekšlikumu grozīt Regulu (ES) Nr. 575/2013, lai pilnvarotu Eiropas Banku iestādi (EBI) centralizēt iestāžu gada, pusgada un ceturkšņa prudenciālās informācijas atklāšanu. EBI darbosies kā šīs informācijas vākšanas struktūra ESAP kontekstā 11 . Šā priekšlikuma pamatā ir arī esošās oficiāli noteiktās sistēmas, kas pašlaik vāc regulēto informāciju no pārvedamu vērtspapīru emitentiem, kuri iekļauti ES regulētajos tirgos saskaņā ar Pārredzamības direktīvu 12 .

Informāciju iesniedzošo vienību izmaksas (informācijas iesniegšanas izmaksas) būtu 800 EUR gadā, ko veidotu izmaksas par juridiskās personas identifikatora, parakstīšanas rīku un digitālā sertifikāta iegūšanu un iespējamās iesniegšanas maksas, ko iekasēs informācijas vākšanas struktūras (augstākā aplēses summa — informācijas vākšanas iestāžu finansējuma nodrošināšana būs valsts prerogatīva un parasti var ietvert publisko finansējumu). Šīs izmaksas būtu 121,4 miljoni EUR gadā visām informāciju iesniedzošajām vienībām kopā.

Papildus izmaksu pārbaudei iepriekš minētā ietekmi uz valstu budžetiem nevar droši prognozēt, jo tā būs atkarīga no daudziem faktoriem, tostarp no tā, vai informācijas vākšanas iestāde ir publiska vai privāta, tās pašreizējās finansēšanas kārtības utt.

Komisija nodrošina īpaši pielāgotas speciālās zināšanas, izmantojot tehniskā atbalsta iniciatīvu (TSI), lai palīdzētu ES dalībvalstīm izstrādāt un īstenot izaugsmi veicinošas reformas daudzās politikas jomās. Komisijas TSI programma pēc valstu kompetento iestāžu pieprasījuma var daļēji finansēt tehnisko atbalstu to veiktajai ESAP īstenošanai. Izmantojot TSI programmu, Komisija sniegs ieguldījumu arī reformu praktiskajos aspektos. Tas var izpausties kā stratēģiskas vai juridiskas konsultācijas, pētījumi, apmācība un ekspertu komandējumi valstī. Finansējums, ko sniedz, izmantojot TSI, pamatojas uz ikgadējām pieprasījumu kārtām.

5.CITI ELEMENTI

Īstenošanas plāni un uzraudzīšanas, izvērtēšanas un ziņošanas kārtība

Šim priekšlikumam nav nepieciešams īstenošanas plāns.

Saskaņā ar priekšlikumu regulai, ar ko izveido ESAP, konkrētu šā priekšlikuma elementu uzraudzība, jo īpaši attiecībā uz informācijas mašīnlasāmības pakāpi, būtu EVTI uzdevums.

Priekšlikums regulai, ar ko izveido ESAP, ietver tiesību aktu kopuma pārskatīšanas klauzulu.

Detalizēts konkrētu priekšlikuma noteikumu skaidrojums

Ar katru šā priekšlikuma pantu groza kādu konkrētu regulu no tām, kas uzskaitītas pielikumā priekšlikumam regulai, ar ko izveido ESAP, ieviešot papildu noteikumu, kas reglamentē šādus konkrētus aspektus, lai nodrošinātu ESAP darbību:

(1)Konkrētas informācijas atklāšana un formāts

Šajā papildu noteikumā ir precizēts, ka visa informācija, dokumenti un ziņojumi, ko vienība (tostarp attiecīgā gadījumā kredītreitingu aģentūras, fondi, centrālie darījumu partneri, centrālie vērtspapīru depozitāriji, vērtspapīru emitenti, revidenti vai kredītiestādes) publiskojusi saskaņā ar ES tiesību aktiem, vienlaikus ar to publicēšanu būs jāiesniedz informācijas vākšanas struktūrai datu izgūšanai piemērotā formātā vai mašīnlasāmā formātā, ja piemērojams.

Šajā noteikumā arī precizēts, ka visai publiskojamajai informācijai, dokumentiem un ziņojumiem jāpievieno kvalificēts elektroniskais zīmogs, kas definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014 13 3. panta 27) punktā, un jāiekļauj vismaz šādi metadati:

vienības, kas iesniedz informāciju, nosaukums;

juridiskās personas identifikators;

vienības lielums;

informācijas veids;

attiecīgā gadījumā — konkrētais laikposms, kurā informācija jādara publiski pieejama.

Attiecīgā Eiropas uzraudzības iestāde (t. i., EVTI, EBI vai EAAPI), pamatojoties uz izmaksu un ieguvumu analīzi, izstrādās īstenošanas tehnisko standartu projektus, lai precizētu šādus elementus:

informācijā iekļaujamos konkrētos metadatus;

informācijas datu strukturēšana;

mašīnlasāmais formāts.

Komisija ir pilnvarota pieņemt minētos īstenošanas tehniskos standartus, izmantojot īstenošanas aktus.

(2)Informācijas vākšanas struktūru izraudzīšanās

Šajā noteikumā ir precizēta attiecīgā informācijas vākšanas struktūra, kurai informāciju iesniedzošā vienība iesniedz informāciju. Ja kādā regulā jau ir noteikta informācijas vākšanas struktūra, tā tiks īpaši izraudzīta, lai vāktu informāciju ESAP vajadzībām. Ja kādā regulā ESAP vajadzībām nevar noteikt informācijas vākšanas struktūru, uzdevums būt par informācijas vākšanas struktūrām ESAP vajadzībām tiek uzticēts oficiāli noteiktām sistēmām, kas izveidotas saskaņā ar Direktīvu 2004/109/EK (Pārredzamības direktīva).

(3)Piemērošanas datums

Katrā pantā precizētais piemērošanas datums nosaka, kad uz konkrētu regulu un ar to saistītajiem informācijas atklāšanas pienākumiem sāks attiekties ESAP darbības joma.

2021/0380 (COD)

Priekšlikums

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA,

ar ko attiecībā uz Eiropas vienotā piekļuves punkta izveidi un darbību groza konkrētas regulas

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 114. pantu,

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

pēc leģislatīvā akta projekta nosūtīšanas valstu parlamentiem,

ņemot vērā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinumu 14 ,

saskaņā ar parasto likumdošanas procedūru,

tā kā:

(1)Kapitāla tirgu savienības (KTS) rīcības plānā 15 Komisija ierosināja uzlabot publisko piekļuvi vienību finanšu un nefinanšu informācijai, izveidojot Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP). Komisijas Digitālā finansējuma stratēģijā 16 ir izklāstītas vispārīgas nostādnes par to, kā Eiropa turpmākajos gados var atbalstīt finanšu digitālo pārveidi un jo īpaši veicināt uz datiem balstītu finansējumu. Pārejas uz ilgtspējīgu ekonomiku finansēšanas stratēģijā 17 Komisija izvirzīja finanšu sistēmas centrā ilgtspējīgu finansējumu kā svarīgu līdzekli, lai zaļā kursa 18 ietvaros panāktu ES ekonomikas zaļo pārkārtošanos. 

(2)ESAP ir jāizveido saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XXX/XXX [ESAP regula] 19 , lai lēmumu pieņēmējiem ekonomikā un sabiedrībā nodrošinātu vieglu piekļuvi datiem nolūkā pieņemt pamatotus lēmumus, kas kalpo tirgus efektīvai darbībai. Šim nolūkam būtu lietderīgi īstenot kopīgas Eiropas datu telpas svarīgās nozarēs, tostarp finanšu nozarē. Paredzams, ka turpmākajos gados finanšu pasaulē notiks digitālā pārveide, un Savienībai tas būtu jāatbalsta, jo īpaši veicinot uz datiem balstītu finansējumu. Turklāt ilgtspējīga finansējuma izvirzīšana finanšu sistēmas centrā ir svarīgs līdzeklis, lai panāktu ES ekonomikas zaļo pārkārtošanos. Lai, izmantojot ilgtspējīgu finansējumu, zaļā pārkārtošanās būtu sekmīga, ir svarīgi, lai informācija, kas saistīta ar uzņēmumu ilgtspēju, būtu viegli pieejama ieguldītājiem un viņi būtu labāk informēti, pieņemot lēmumus par ieguldījumiem. Šajā nolūkā ir jāuzlabo publiskā piekļuve finanšu un nefinanšu informācijai par fiziskām vai juridiskām personām, kam ir pienākums publiskot informāciju vai brīvprātīgi iesniegt informācijas vākšanas struktūrai finanšu un ar ilgtspēju saistīto informāciju par savām saimnieciskajām darbībām (“vienības”). Efektīvs veids, kā to darīt Savienības līmenī, ir izveidot centralizētu platformu – ESAP –, kas nodrošinātu elektronisku piekļuvi visai attiecīgajai informācijai.

(3)ESAP būtu jānodrošina sabiedrībai vienkārša centralizēta piekļuve tādai informācijai par vienībām un to produktiem saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju, kas vienībām un iestādēm jāpublicē saskaņā ar vairākām direktīvām minētajā jomā. Katrā gadījumā jebkura fiziska vai juridiska persona informācijas vākšanas struktūrai var iesniegt informāciju par savām saimnieciskajām darbībām, kas attiecas uz finanšu pakalpojumiem vai kapitāla tirgiem, vai par ilgtspēju, lai šo informāciju darītu pieejamu ESAP saskaņā ar Regulas (ES) XXX/XXX [ESAP regula] 3. pantu.

(4)Lai nodrošinātu ESAP darbību, būtu jāgroza vairākas regulas finanšu pakalpojumu, kapitāla tirgu un ilgtspējas jomā. Lai nodrošinātu pareizu un efektīvu ESAP darbību samērīgā veidā, informācijas vākšanas un iesniegšanas paplašināšanai vajadzētu būt pakāpeniskai.

(5)ESAP darbības vajadzībām būtu jāizraugās informācijas vākšanas struktūras, kas no attiecīgajām vienībām vāktu informāciju par finanšu pakalpojumu kapitāla tirgiem un ilgtspēju. Ja saskaņā ar Savienības tiesību aktiem jau nav izveidota informācijas vākšanas struktūra, dalībvalstis, lai vāktu un uzglabātu informāciju, izraugās vienu no oficiāli noteiktajām sistēmām, kas izveidotas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2004/109/EK 20 , un attiecīgi paziņo par to Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādei (EVTI). Minētajām oficiāli noteiktajām sistēmām būtu jādarbojas kā informācijas vākšanas struktūrai, kas definēta Regulas (ES) XXXX/XXX [ESAP regula] 2. panta 2) punktā, un būtu jāveic minētajā regulā noteiktie konkrētie uzdevumi. Ja Eiropas Uzraudzības iestādei vai kompetentajai iestādei saskaņā ar Savienības tiesību aktiem ir jāsagatavo un jāpublicē savā tīmekļa vietnē informācija par attiecīgajām vienībām un to finanšu produktiem saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju, minētajai iestādei būtu jādarbojas kā informācijas vākšanas struktūrai, kas definēta Regulas (ES) XXXX/XXX [ESAP regula] 2. panta 2) punktā. Minētajai iestādei būtu jāpublicē informācija datu izgūšanai piemērotā formātā, jāietver vienības nosaukumi un, ja pieejams, juridiskās personas identifikators, un jāprecizē informācijas veids.

(6)Lai nodrošinātu, ka ESAP sniedz savlaicīgu piekļuvi informācijai, kas attiecas uz finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju, kā noteikts Regulā (ES) XXXX/XXX [ESAP regula], vienībām sava informācija būtu jāiesniedz informācijas vākšanas struktūrai tajā pašā laikā, kad tās šo informāciju publisko.

(7)Lai informācija būtu digitāli izmantojama, vienībām informācija informācijas vākšanas struktūrām būtu jāiesniedz datu izgūšanai piemērotā formātā vai, ja tas paredzēts Savienības tiesību aktos, mašīnlasāmā formātā. Vienībām būtu arī jāpievieno informācijai, ko tās iesniedz informācijas vākšanas struktūrām, metadati, ko pieprasījušas minētās informācijas vākšanas struktūras. Komisija būtu jāpilnvaro pieņemt īstenošanas tehniskos standartus, ko izstrādājusi attiecīgā Eiropas Uzraudzības iestāde, precizējot metadatus katrai informācijas vienībai, informācijas datu strukturēšanu un informāciju, kurai nepieciešams mašīnlasāms formāts, un to, kuru mašīnlasāmo formātu izmanto minētajā gadījumā.

(8)Vienībām vajadzētu būt atbildīgām par informāciju, ko tās iesniedz informācijas vākšanas struktūrām. Datu integritātes un avota uzticamības nodrošināšana ļautu aizsargāt vienības no nepamatotas savas informācijas mainīšanas un veidot sabiedrības uzticēšanos ESAP. Šajā nolūkā dokumentiem, ko vienības iesniedz informācijas vākšanas struktūrām, saskaņā ar Regulā (ES) XXXX/XXX [ESAP regula] noteiktajām specifikācijām būtu jāpievieno kvalificēts elektroniskais zīmogs, ko informāciju sniedzošā vienība iekļauj attiecībā uz informāciju, kuru iesniedz informācijas vākšanas struktūrām, ja šāds zīmogs ir vajadzīgs.

(9)Saskaņā ar Regulas (ES) 2018/1725 21 42. panta 1. punktu ir notikusi apspriešanās ar Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāju, kas sniedza atzinumu [ievietot datumu] 22 .

(10)Ņemot vērā to, ka šīs regulas mērķi, proti, saskaņot informācijas atklāšanas prasības attiecībā uz publisko informāciju, kurai vajadzētu būt pieejamai, izmantojot ESAP, nevar pietiekami labi sasniegt atsevišķās dalībvalstīs, un to, ka šo mērķi mēroga vai iedarbības dēļ var labāk sasniegt Savienības līmenī, Savienība var pieņemt pasākumus saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 5. pantā noteikto subsidiaritātes principu. Saskaņā ar minētajā pantā noteikto proporcionalitātes principu, šajā regulā paredz vienīgi tos pasākumus, kas ir vajadzīgi minētā mērķa sasniegšanai.

(11)Tādēļ attiecīgi būtu jāgroza šādas regulas:

Regula (EK) Nr. 1060/2009 par kredītreitingu aģentūrām 23 ;

Regula (ES) Nr. 236/2012 par īso pārdošanu un dažiem kredītriska mijmaiņas darījumu aspektiem 24 ;

Regula (ES) Nr. 648/2012 par ārpusbiržas atvasinātajiem instrumentiem, centrālajiem darījumu partneriem un darījumu reģistriem 25 ;

Regula (ES) Nr. 345/2013 par Eiropas riska kapitāla fondiem 26 ;

Regula (ES) Nr. 346/2013 par Eiropas sociālās uzņēmējdarbības fondiem 27 ;

Regula (ES) Nr. 575/2013 par prudenciālajām prasībām attiecībā uz kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām 28 ;

Regula (ES) Nr. 537/2014 par īpašām prasībām attiecībā uz obligātajām revīzijām sabiedriskas nozīmes struktūrās 29 ;

Regula (ES) Nr. 596/2014 par tirgus ļaunprātīgu izmantošanu (Tirgus ļaunprātīgas izmantošanas regula) 30 ;

Regula (ES) Nr. 600/2014 par finanšu instrumentu tirgiem 31 ;

Regula (ES) Nr. 909/2014 par vērtspapīru norēķinu uzlabošanu Eiropas Savienībā un centrālajiem vērtspapīru depozitārijiem 32 ;

Regula (ES) Nr. 1286/2014 par komplektētu privāto ieguldījumu un apdrošināšanas ieguldījumu produktu (PRIIP) pamatinformācijas dokumentiem 33 ;

Regula (ES) 2015/760 par Eiropas ilgtermiņa ieguldījumu fondiem 34 ;

Regula (ES) 2015/2365 par vērtspapīru finansēšanas darījumu un atkalizmantošanas pārredzamību 35 ;

Regula (ES) 2016/1011 par indeksiem, ko izmanto kā etalonus finanšu instrumentos un finanšu līgumos vai ieguldījumu fondu darbības rezultātu mērīšanai 36 ;

Regula (ES) 2017/1129 par prospektu, kurš jāpublicē, publiski piedāvājot vērtspapīrus vai atļaujot to tirdzniecību regulētā tirgū 37 ;

Regula (ES) 2017/1131 par naudas tirgus fondiem 38 ;

Regula (ES) 2019/1238 par Pan-Eiropas privāto pensiju produktu (PEPP) 39 ;

Regula (ES) 2019/2033 par prudenciālajām prasībām ieguldījumu brokeru sabiedrībām 40 ;

Regula (ES) 2019/2088 par informācijas atklāšanu, kas saistīta ar ilgtspēju, finanšu pakalpojumu nozarē 41 ;

Regula (ES) 2020/852 par regulējuma izveidi ilgtspējīgu ieguldījumu veicināšanai 42 ;

Regula (ES) 2021/23 par centrālo darījumu partneru atveseļošanas un noregulējuma režīmu 43 ,

IR PIEŅĒMUŠI ŠO REGULU.

1. pants 
Grozījums Regulā (EK) Nr. 1060/2009

Regulā (EK) Nr. 1060/2009 iekļauj šādu 13.a pantu:

13.a pants
Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (
ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra kredītreitingu aģentūras, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 8. panta 1., 6. un 7. punktu, 8.a panta 1. un 3. punktu, 10. panta 1. un 4. punktu, 11. panta 1. punktu un 12. pantu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024 2. panta 13) punktā**;

(b)informācijai pievieno šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzēju kredītreitingu aģentūru nosaukumi;

ii)kredītreitingu aģentūras juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)kredītreitingu aģentūru lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos kredītreitingu aģentūras iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai šā panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI.

No 2026. gada 1. janvāra, lai 5. panta 3. punktā, 8.d panta 2. punktā, 11. panta 2. punktā, 11.a panta 1. un 2. punktā, 18. panta 3. punktā, 24. panta 5. punktā un 36.d panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot kredītreitingu aģentūras nosaukumu un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisijai ir pilnvarota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

2. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 236/2012

Regulā (ES) Nr. 236/2012 iekļauj šādu 11.a pantu:

“11.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2024. gada 1. janvāra fiziskā vai juridiskā persona, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 6. panta 1. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024 2. panta 13) punktā**;

(b)informācijai pievieno šādus metadatus:

i)informācijas iesniedzējas fiziskas vai juridiskas personas visi vārdi un uzvārdi vai nosaukumi;

ii)personas juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)juridisko personu lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos attiecīgā fiziskā vai juridiskā persona iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai šā panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūras ir valsts kompetentā iestāde.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisijai ir pilnvarota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

3. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 648/2012

Regulā (ES) Nr. 648/2012 iekļauj šādu 38.a pantu:

38.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra CCP un tīrvērtes dalībnieki, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 26. panta 7. punktu, 28. panta 2. punktu, 38. panta 1. punktu, 3. punkta otro daļu, 4. un 5. punktu, 39. panta 7. un 8. punktu un 49. panta 3. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024 2. panta 13) punktā**;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzēja CCP nosaukumi;

ii)CCP juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)CCP lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos CCP un tīrvērtes dalībnieki iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar [ESAP regulas] 7. panta 4. punktu.

3.Lai šā panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI.

No 2026. gada 1. janvāra, lai 6. panta 1. punktā, 18. panta 2. punkta otrajā daļā, 25. panta 4. punkta ceturtajā daļā, 25.m panta 1. punktā, 25.q panta 3. punktā, 59. panta 3. punktā, 68. panta 1. punktā, 73. panta 3. punktā un 77. panta 2. punkta ceturtajā daļā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā, iekļaujot CCP un tīrvērtes dalībnieku nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

No 2026. gada 1. janvāra, lai 12. panta 2. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūras ir valsts kompetentās iestādes. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts [ESAP regulas] 2. panta 3. punktā, iekļaujot CCP un tīrvērtes dalībnieku nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

a)    informācijā iekļaujamos metadatus;

(a)datu strukturēšanu informācijā;

(b)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisijai ir pilnvarota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

4. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 345/2013

Regulā (ES) Nr. 345/2013 iekļauj šādu 13.a pantu:

“13.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

No 2026. gada 1. janvāra, lai 17. panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]* izveidotā Eiropas vienotajā piekļuves punktā, minētās regulas 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot fonda nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).”

5. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 346/2013

Regulā (ES) Nr. 346/2013 iekļauj šādu 14.a pantu:

14.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

No 2026. gada 1. janvāra, lai 18. panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]* izveidotā Eiropas vienotajā piekļuves punktā, minētās regulas 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot fonda nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu. ________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).”

6. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 575/2013

Regulā (ES) Nr. 575/2013 iekļauj šādu 434.b pantu:

“434.b pants
Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (
ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra iestādes, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar šīs regulas Astoto daļu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzējas iestādes nosaukumi;

ii)iestādes juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)iestāžu lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos iestādes iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Šā panta 1. punkta nolūkos (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EBI.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EBI ciešā sadarbībā ar EVTI un EAAPI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Šā panta c) punkta nolūkos EBI ciešā sadarbībā ar EVTI un EAAPI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

EBI minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus iesniedz Komisijai.

Komisija ir pilnvarota pieņemt īstenošanas tehniskos standartus saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

7. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 537/2014

Regulā (ES) Nr. 537/2014 iekļauj šādu 13.a pantu:

“13.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra revidents vai revīzijas uzņēmums, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 13. pantu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)informācijas iesniedzēju revidentu vai revīzijas firmu visi vārdi un uzvārdi vai nosaukumi;

ii)revidenta vai revīzijas uzņēmuma juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)revidentu vai revīzijas uzņēmumu lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos revidenti vai revīzijas uzņēmumi iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, dalībvalstis līdz 2025. gada 31. decembrim vienu no Direktīvas 2004/109/EK 21. panta 2. punktā minētajām oficiāli noteiktajām sistēmām norīko kā Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteikto informācijas vākšanas struktūru un paziņo par to EVTI.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, Komisijai tiek piešķirtas īstenošanas pilnvaras pēc apspriešanās ar CEAOB precizēt:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Šā panta c) punkta nolūkos Komisija novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

8. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 596/2014

Regulā (ES) Nr. 596/2014 iekļauj šādu 21.a pantu:

“21.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2025. gada 1. janvāra emitents, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 17. panta 1. un 2. punktu un 19. panta 3. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzēja emitenta nosaukumi;

ii)emitenta juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)emitentu lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos emitenti iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai 17. panta 2. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, dalībvalstis līdz 2024. gada 31. decembrim vienu no saskaņā ar Direktīvas 2004/109/EK 21. panta 2. punktu izveidotajām oficiāli noteiktajām sistēmām norīko kā Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteikto informācijas vākšanas struktūru un paziņo par to EVTI.

No 2025. gada 1. janvāra, lai 17. panta 1. punktā un 19. panta 3. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir attiecīgā oficiāli noteiktā sistēma.

No 2025. gada 1. janvāra, lai 34. panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir valsts kompetentā iestāde. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot emitenta nosaukumu un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisijai ir pilnvarota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

9. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 600/2014

Regulā (ES) Nr. 600/2014 iekļauj šādu 23.a pantu:

23.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

No 2026. gada 1. janvāra, lai 14. panta 6. punktā, 15. panta 1. punkta otrajā daļā, 18. panta 4. punktā, 27. panta 1. punktā, 34. pantā, 40. panta 5. punktā, 44. panta 2. punktā, 45. panta 6. punktā un 48. pantā minēto informāciju darītu pieejamu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]* izveidotā Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot ieguldījumu brokeru sabiedrības nosaukumu un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).”

10. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 909/2014

Regulā (ES) Nr. 909/2014 iekļauj šādu 74.a pantu:

“74.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra CVD, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 7. panta 1. un 9. punktu, 26. panta 4. punktu, 27. panta 4. un 7. punktu, 28. panta 2. punktu, 33. panta 1. un 2. punktu, 34. panta 1. punktu, 38. panta 6. punktu, 39. panta 3. punktu, 41. panta 2. punktu, 54. panta 3. punkta e) apakšpunktu un 4. punkta f) apakšpunktu un 59. panta 4. punkta j) apakšpunktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai attiecīgā gadījumā mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzēja CVD nosaukumi;

ii)CVD juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)CVD lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos CVD iegūst juridiskās personas identifikatoru, kas precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai šā panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI.

No 2026. gada 1. janvāra, lai 12. panta 2. punktā un 62. pantā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot CVD nosaukumu un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un šajā nolūkā veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisija ir pilnvarota pieņemt īstenošanas tehniskos standartus saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

11. pants 
Grozījums Regulā (ES) Nr. 1286/2014

Regulā (ES) Nr. 1286/2014 iekļauj šādu 29.a pantu:

29.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra PRIIP izveidotāji, publiskojot pamatinformācijas dokumentu saskaņā ar 5. panta 1. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai šādu informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētais pamatinformācijas dokuments vai informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)pamatinformācijas dokumentu vai informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)pamatinformācijas dokumentam vai informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzēja PRIIP izveidotāja nosaukumi;

ii)PRIIP izveidotāja juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)PRIIP izveidotāju lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)pamatinformācijas dokumentam vai informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos PRIIP izveidotāji iegūst juridiskās personas identifikatoru, kas noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai 1. punktā minēto pamatinformācijas dokumentu vai informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, dalībvalstis līdz 2025. gada 31. decembrim vienu no Direktīvas 2004/109/EK 21. panta 2. punktā minētajām oficiāli noteiktajām sistēmām norīko kā Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteikto informācijas vākšanas struktūru un paziņo par to EVTI.

No 2026. gada 1. janvāra, lai 27. panta 1. punktā un 29. panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir kompetentā iestāde. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot PRIIP izveidotāja nosaukumu un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EUI ar apvienotās komitejas starpniecību izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Šā panta c) punkta nolūkos EUI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un šajā nolūkā veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Apvienotā komiteja minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus iesniedz Komisijai.

Komisija ir pilnvarota pieņemt īstenošanas tehniskos standartus saskaņā ar 15. pantu attiecīgi Regulā (ES) Nr. 1093/2010, Regulā (ES) Nr. 1094/2010 un Regulā (ES) Nr. 1095/2010.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

12. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2015/760

Regulā (ES) 2015/760 iekļauj šādu 25.a pantu:

“25.a pants
Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (
ESAP)

No 2026. gada 3. janvāra, lai 3. panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]* izveidotā Eiropas vienotajā piekļuves punktā, minētās regulas 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot fonda nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).”

13. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2015/2365

Regulā (ES) 2015/2365 iekļauj šādu 32.a pantu:

“32.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2024. gada 1. janvāra struktūras, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 8. panta 3. punktu, 12. panta 1. punktu, 19. panta 8. punktu, 26. panta 1. punktu un 26. panta 4. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzējas struktūras nosaukumi;

ii)struktūras juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)struktūru lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos struktūras iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.No 2024. gada 1. janvāra šā panta 1. punkta nolūkos (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI.

No 2024. gada 1. janvāra, lai 22. panta 4. punkta b) apakšpunktā, 25. panta 1., 2. un 3. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot struktūras nosaukumu un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un šajā nolūkā veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisija ir pilnvarota pieņemt īstenošanas tehniskos standartus saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

14. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2016/1011

Regulā (ES) 2016/2011 iekļauj šādu 28.a pantu:

“28.a pants
Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (
ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra administrators, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 4. panta 5. punktu, 11. panta 1. punkta c) apakšpunktu, 12. panta 3. punktu, 13. panta 1. punktu, 25. panta 7. punktu, 26. panta 3. punktu, 27. panta 1. punktu un 28. panta 1. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)informācijas iesniedzēja administratora visi vārdi un uzvārdi vai nosaukumi;

ii)administratora juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)administratoru lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos administratori iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX 7. panta 4. punktu.

3.Šā panta 1. punkta nolūkos (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktās informācijas vākšanas struktūras ir valsts kompetentās iestādes.

Lai 45. panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktās informācijas vākšanas struktūras ir valsts kompetentās iestādes. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot administratora nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

No 2026. gada 1. janvāra, lai 36. pantā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot administratora nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisija ir pilnvarota pieņemt īstenošanas tehniskos standartus saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

15. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2017/1129

Regulā (ES) 2017/1129 iekļauj šādu 21.a pantu:

21.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2024. gada 1. janvāra emitents, piedāvātājs vai persona, kas lūdz atļauju veikt tirdzniecību regulētā tirgū, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 1. panta 4. punkta f) un g) apakšpunktu un 5. punkta pirmās daļas e) un f) apakšpunktu, 8. panta 5. punktu, 9. panta 4. punktu, 10. panta 2. punktu, 17. panta 2. punktu, 21. panta 1. un 9. punktu un 23. panta 1. punktu, attiecīgā gadījumā vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)attiecīgā gadījumā emitenta, piedāvātāja vai personas, kas lūdz atļauju veikt tirdzniecību regulētā tirgū, visi vārdi un uzvārdi vai nosaukumi;

ii)attiecīgā gadījumā emitenta, piedāvātāja vai personas, kas lūdz atļauju veikt tirdzniecību regulētā tirgū, juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktā;

iii)emitentu lielums pa kategorijām, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos emitents, piedāvātājs vai persona, kas lūdz atļauju veikt tirdzniecību regulētā tirgū, attiecīgā gadījumā iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai šā panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI.

No 2024. gada 1. janvāra, lai 25. panta 1. un 4. punktā un 26. panta 2. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot emitenta vai attiecīgā gadījumā piedāvātāja nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisijai ir pilnvarota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

16. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2017/1131

Regulā (ES) 2017/1131 iekļauj šādu 37.a pantu:

37.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

No 2026. gada 7. janvāra, lai 4. panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]* izveidotā Eiropas vienotajā piekļuves punktā, minētās regulas 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot fonda nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).”

17. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2019/1238

Regulā (ES) 2019/1238 iekļauj šādu 70.a pantu:

70.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra PEPP sniedzēji, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar šīs regulas 26. panta 1. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai šādu informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzēja PEPP sniedzēja nosaukumi;

ii)PEPP sniedzēja juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)PEPP sniedzēju lielums pa kategorijām, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [i regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos PEPP sniedzēji iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, dalībvalstis līdz 2025. gada 31. decembrim vienu no Direktīvas 2004/109/EK 21. panta 2. punktā minētajām oficiāli noteiktajām sistēmām norīko kā Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā minēto informācijas vākšanas struktūru un paziņo par to EVTI.

No 2026. gada 1. janvāra, lai 65. panta 6. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EAAPI. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot apdrošināšanas un pārapdrošināšanas sabiedrību nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un iekļauj informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

No 2026. gada 1. janvāra, lai 63. panta 4. punktā, 69. panta 1. punktā un 4. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktās informācijas vākšanas struktūras ir kompetentās iestādes. Minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, iekļaujot apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrības nosaukumus un, ja pieejams, juridiskās personas identifikatoru, kā noteikts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu, un iekļauj informācijas veidu, kā klasificēts saskaņā ar minētās regulas 7. panta 4. punktu.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EAAPI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EAAPI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EAAPI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un šajā nolūkā veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

EAAPI minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus iesniedz Komisijai.

Komisijai ir pilnvarota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

18. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2019/2033

Regulā (ES) 2019/2033 iekļauj šādu 46.a pantu:

“46.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra ieguldījumu brokeru sabiedrības, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar šīs regulas Sesto daļu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai šādu informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzējas ieguldījumu brokeru sabiedrības nosaukumi;

ii)ieguldījumu brokeru sabiedrības juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)ieguldījumu brokeru sabiedrību lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos ieguldījumu brokeru sabiedrības iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai šā panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EBI.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EBI ciešā sadarbībā ar EVTI un EAAPI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Šā panta c) punkta nolūkos EBI ciešā sadarbībā ar EVTI un EAAPI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un šajā nolūkā veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

EBI minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus iesniedz Komisijai.

Komisija ir pilnvarota pieņemt īstenošanas tehniskos standartus saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

19. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2019/2088

Regulā (ES) 2019/2088 iekļauj šādu 18.a pantu:

“18.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2025. gada 1. janvāra finanšu tirgus dalībnieki un finanšu konsultanti, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 3. panta 1. un 2. punktu, 4. panta 1., 3., 4. un 5. punktu, 5. panta 1. punktu un 10. panta 1. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzējas struktūras nosaukumi;

ii)ja attiecināms, finanšu tirgus dalībnieku un finanšu konsultantu juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)ja attiecināms, finanšu tirgus dalībnieku un finanšu konsultantu lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos finanšu tirgus dalībnieki un finanšu konsultanti iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, dalībvalstis līdz 2024. gada 31. decembrim vienu no Direktīvas 2004/109/EK 21. panta 2. punktā minētajām oficiāli noteiktajām sistēmām norīko kā Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteikto informācijas vākšanas struktūru un paziņo par to EVTI.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EUI ar apvienotās komitejas starpniecību izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EUI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EUI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un šajā nolūkā veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisija ir pilnvarota pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus saskaņā ar procedūru, kas noteikta 15. pantā attiecīgi Regulā (ES) Nr. 1093/2010, Regulā (ES) Nr. 1094/2010 un Regulā (ES) Nr. 1095/2010.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

20. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2020/852

Regulā (ES) 2020/852 iekļauj šādu 8.a pantu:

“8.a pants

Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP)

1.No 2024. gada 1. janvāra uzņēmumi, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar šīs regulas 7. pantu un 8. panta 2. punktu, vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktā, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi informācijas iesniedzēja uzņēmuma nosaukumi;

ii)uzņēmuma juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)uzņēmumu lielums pa kategorijām, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

(c)informācijai ir kvalificēts elektroniskais zīmogs, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 910/2014*** 3. panta 27. punktā.

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos uzņēmums iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar [ESAP regulas] 7. panta 4. punktu.

3.Lai 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, dalībvalstis līdz 2023. gada 31. decembrim vienu no Direktīvas 2004/109/EK 21. panta 2. punktā minētajām oficiāli noteiktajām sistēmām norīko kā Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteikto informācijas vākšanas struktūru un paziņo par to EVTI.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un šajā nolūkā veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisijai ir pilnvarota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

21. pants 
Grozījums Regulā (ES) 2021/23

Regulā (ES) 2021/23 iekļauj šādu 95.a pantu:

95.a pants
Informācijas pieejamība Eiropas vienotajā piekļuves punktā (
ESAP)

1.No 2026. gada 1. janvāra noregulējuma iestāde, publiskojot jebkādu informāciju saskaņā ar 50. panta 2. punktu, 72. panta 3. punktu, 82. panta 2. punkta a) apakšpunktu un 83. panta 1. punktu vienlaikus iesniedz minēto informāciju šā panta 3. punktā norādītajai attiecīgajai informācijas vākšanas struktūrai, lai to darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā (ESAP), kas izveidots saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) XX/XXXX [ESAP regula]*.

Minētā informācija atbilst visām turpmāk minētajām prasībām:

(a)minēto informāciju sagatavo datu izgūšanai piemērotā formātā, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 3. punktu, vai, ja to pieprasa Savienības tiesību akti, mašīnlasāmā formātā, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2019/1024** 2. panta 13) punktā;

(b)informācijai pievieno visus šādus metadatus:

i)visi iesniedzējas struktūras, uz kuru informācija attiecas, nosaukumi;

ii)vienības juridiskās personas identifikators, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iii)struktūru lielums pa kategorijām, kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

iv)informācijas veids, kā klasificēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu;

v)ja piemērojams – konkrēts laikposms, par kuru informācija ir jādara publiski pieejama Eiropas vienotajā piekļuves punktā;

2.Šā panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punkta nolūkos struktūras iegūst juridiskās personas identifikatoru, kā precizēts saskaņā ar Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 7. panta 4. punktu.

3.Lai šā panta 1. punktā minēto informāciju darītu pieejamu Eiropas vienotajā piekļuves punktā, Regulas (ES) XX/XXXX [ESAP regula] 2. panta 2. punktā noteiktā informācijas vākšanas struktūra ir EVTI.

4.Lai nodrošinātu saskaņā ar 1. punkta a) un b) apakšpunktu iesniegto datu efektīvu vākšanu un pārvaldību, EVTI izstrādā īstenošanas tehnisko standartu projektus, kuros precizē:

(a)informācijā iekļaujamos metadatus;

(b)datu strukturēšanu informācijā;

(c)kāda informācija ir jāsniedz mašīnlasāmā formātā un kāds mašīnlasāmais formāts ir jāizmanto.

Pirms īstenošanas tehnisko standartu projektu izstrādāšanas EVTI veic izmaksu un ieguvumu analīzi. Šā panta c) punkta nolūkos EVTI novērtē dažādo mašīnlasāmo formātu priekšrocības un trūkumus un šajā nolūkā veic atbilstīgus laukizmēģinājumus.

Minētos īstenošanas tehnisko standartu projektus EVTI iesniedz Komisijai.

Komisijai ir pilnvarota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1095/2010 15. pantu pieņemt pirmajā daļā minētos īstenošanas tehniskos standartus.

________________

* Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) XX/XXXX, ar ko izveido Eiropas vienoto piekļuves punktu (ESAP), kurš nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju (OV L [...], [...]., [...]. lpp.).

** Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2019/1024 (2019. gada 20. jūnijs) par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.).

*** Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).”

22. pants 
Stāšanās spēkā

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē,

Eiropas Parlamenta vārdā —    Padomes vārdā —

priekšsēdētājs    priekšsēdētājs

(1)    Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Kapitāla tirgu savienība cilvēku un uzņēmumu labā – jauns rīcības plāns”, 24.9.2020., COM(2020) 590 final.
(2)    Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Eiropas Datu stratēģija”, 19.2.2020., COM(2020) 66 final.
(3)    Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Pārejas uz ilgtspējīgu ekonomiku finansēšanas stratēģija”, 6.7.2021., COM(2021) 390 .
(4)    Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Eiropadomei, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Eiropas zaļais kurss”, 11.12.2019., COM(2019) 640 final.
(5)    SWD(2021) 81 final, 2021. gada 21. aprīlis.
(6)    SWD(2021) XXX [datums].
(7)    Augsta līmeņa forums kapitāla tirgu savienības jomā, ieteica, ka ESAP būtu jānodrošina piekļuve “vienību publiskajai finanšu un nefinanšu informācijai, kā arī citai ar finanšu produktu vai darbību saistītajai attiecīgai informācijai [..], kurai vajadzētu būt brīvi pieejamai sabiedrībai un izmantojamai bez maksas vai bez licences.” Sk. Augsta līmeņa foruma kapitāla tirgu savienības jomā galīgo ziņojumu A New Vision for Europe’s Capital market, 2020. gada jūnijs.
(8)    ISBN 978-92-76-13304-9.
(9)    ISBN 978-92-76-25267-2.
(10)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) (OV L 119, 4.5.2016., 1. lpp.).
(11)    Sk. Komisijas priekšlikumus regulai, ar ko Regulu (ES) Nr. 575/2013 groza attiecībā uz prasībām kredītriskam, kredīta vērtības korekcijas riskam, operacionālajam riskam, tirgus riskam un pašu kapitāla minimālajai robežvērtībai, jo īpaši 433. panta grozījumus.
(12)    Sk. 21. panta 1. punktu grozītajā Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 15. decembra Direktīvā 2004/109/EK.
(13)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).
(14)    OV C [...] , [...], [...]. lpp.
(15)    Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Kapitāla tirgu savienība cilvēku un uzņēmumu labā – jauns rīcības plāns”, 24.9.2020., COM(2020) 590 final.
(16)    Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai par ES digitālā finansējuma stratēģiju, 24.9.2020., COM(2020) 591 final.
(17)    Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Pārejas uz ilgtspējīgu ekonomiku finansēšanas stratēģija”, 6.7.2021., COM(2021) 390 final.
(18)    Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Eiropadomei, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Eiropas zaļais kurss”, 11.12.2019., COM(2019) 640 final.
(19)    [PB: ievietot attiecīgu zemsvītras piezīmi: pilnu nosaukumu un OV atsauci].
(20)    Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2004/109/EK (2004. gada 15. decembris) par atklātības prasību saskaņošanu attiecībā uz informāciju par emitentiem, kuru vērtspapīrus atļauts tirgot regulētā tirgū, un par grozījumiem Direktīvā 2001/34/EK (OV L 390, 31.12.2004., 38. lpp.).
(21)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).
(22)    OV C [...] , [...], [...]. lpp.
(23)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1060/2009 (2009. gada 16. septembris) par kredītreitingu aģentūrām (OV L 302, 17.11.2009., 1. lpp.).
(24)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 236/2012 (2012. gada 14. marts) par īso pozīciju pārdošanu un dažiem kredītriska mijmaiņas darījumu aspektiem (OV L 86, 24.3.2012., 1. lpp.).
(25)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 648/2012 (2012. gada 4. jūlijs) par ārpusbiržas atvasinātajiem instrumentiem, centrālajiem darījumu partneriem un darījumu reģistriem (OV L 201, 27.7.2012., 1. lpp.).
(26)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 345/2013 (2013. gada 17. aprīlis) par Eiropas riska kapitāla fondiem (OV L 115, 25.4.2013., 1. lpp.).
(27)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 346/2013 (2013. gada 17. aprīlis) par Eiropas sociālās uzņēmējdarbības fondiem (OV L 115, 25.4.2013., 18. lpp.).
(28)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 575/2013 (2013. gada 26. jūnijs) par prudenciālajām prasībām attiecībā uz kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 (OV L 176, 27.6.2013., 1. lpp.).
(29)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 537/2014 (2014. gada 16. aprīlis) par īpašām prasībām attiecībā uz obligātajām revīzijām sabiedriskas nozīmes struktūrās un ar ko atceļ Komisijas Lēmumu 2005/909/EK (OV L 158, 27.5.2014., 77. lpp.).
(30)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 596/2014 (2014. gada 16. aprīlis) par tirgus ļaunprātīgu izmantošanu (Tirgus ļaunprātīgas izmantošanas regula) un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2003/6/EK un Komisijas Direktīvas 2003/124/EK, 2003/125/EK un 2004/72/EK (OV L 173, 12.6.2014., 1. lpp.).
(31)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 600/2014 (2014. gada 15. maijs) par finanšu instrumentu tirgiem un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 (OV L 173, 12.6.2014., 84. lpp.).
(32)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 909/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par vērtspapīru norēķinu uzlabošanu Eiropas Savienībā, centrālajiem vērtspapīru depozitārijiem un grozījumiem Direktīvās 98/26/EK un 2014/65/ES un Regulā (ES) Nr. 236/2012 (OV L 257, 28.8.2014., 1. lpp.).
(33)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1286/2014 (2014. gada 26. novembris) par komplektētu privāto ieguldījumu un apdrošināšanas ieguldījumu produktu (PRIIP) pamatinformācijas dokumentiem (OV L 352, 9.12.2014., 1. lpp.).
(34)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2015/760 (2015. gada 29. aprīlis) par Eiropas ilgtermiņa ieguldījumu fondiem (OV L 123, 19.5.2015., 98. lpp.).
(35)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2015/2365 (2015. gada 25. novembris) par vērtspapīru finansēšanas darījumu un atkalizmantošanas pārredzamību un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 (OV L 337, 23.12.2015., 1. lpp.).
(36)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/1011 (2016. gada 8. jūnijs) par indeksiem, ko izmanto kā etalonus finanšu instrumentos un finanšu līgumos vai ieguldījumu fondu darbības rezultātu mērīšanai, un ar kuru groza Direktīvu 2008/48/EK, Direktīvu 2014/17/ES un Regulu (ES) Nr. 596/2014 (OV L 171, 29.6.2016., 1. lpp.).
(37)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2017/1129 (2017. gada 14. jūnijs) par prospektu, kurš jāpublicē, publiski piedāvājot vērtspapīrus vai atļaujot to tirdzniecību regulētā tirgū, un ar ko atceļ Direktīvu 2003/71/EK (OV L 168, 30.6.2017., 12. lpp.).
(38)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2017/1131 (2017. gada 14. jūnijs) par naudas tirgus fondiem (OV L 169, 30.6.2017., 8. lpp.).
(39)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/1238 (2019. gada 20. jūnijs) par Pan-Eiropas privāto pensiju produktu (PEPP) (OV L 198, 25.7.2019., 1. lpp.).
(40)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/2033 (2019. gada 27. novembris) par prudenciālajām prasībām ieguldījumu brokeru sabiedrībām un ar ko groza Regulas (ES) Nr. 1093/2010, (ES) Nr. 575/2013, (ES) Nr. 600/2014 un (ES) Nr. 806/2014 (OV L 314, 5.12.2019., 1. lpp.).
(41)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/2088 (2019. gada 27. novembris) par informācijas atklāšanu, kas saistīta ar ilgtspēju, finanšu pakalpojumu nozarē (OV L 317, 9.12.2019., 1. lpp.).
(42)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2020/852 (2020. gada 18. jūnijs) par regulējuma izveidi ilgtspējīgu ieguldījumu veicināšanai un ar ko groza Regulu (ES) 2019/2088 (OV L 198, 22.6.2020., 13. lpp.).
(43)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2021/23 (2020. gada 16. decembris) par centrālo darījumu partneru atveseļošanas un noregulējuma režīmu un ar ko groza Regulas (ES) Nr. 1095/2010, (ES) Nr. 648/2012, (ES) Nr. 600/2014, (ES) Nr. 806/2014 un (ES) 2015/2365 un Direktīvas 2002/47/EK, 2004/25/EK, 2007/36/EK, 2014/59/ES un (ES) 2017/1132 (OV L 22, 22.1.2021., 1. lpp.).