5.2.2020   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 38/5


Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. punktu

(2020/C 38/04)

Šis paziņojums publicēts saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) Nr. 2019/33 17. panta 5. punktu (1).

PAZIŅOJUMS PAR STANDARTA GROZĪJUMA APSTIPRINĀŠANU

“Anjou-Coteaux de la Loire”

PDO-FR-A0405-AM02

Paziņojuma datums: 2019. gada 18. novembris.

APSTIPRINĀTĀ GROZĪJUMA APRAKSTS UN PAMATOJUMS

1.   Ģeogrāfiskais apgabals

Ir grozīts ģeogrāfiskā apgabala apraksts, un tas ir izteikts šādā redakcijā: “Visi ražošanas posmi notiek ģeogrāfiskajā apgabalā, kas aptver šādu Maine-et-Loire departamenta pašvaldību teritoriju, pamatojoties uz 2018. gada oficiālo ģeogrāfisko kodu: Bouchemaine, Chalonnes-sur-Loire, Champtocé-sur-Loire, Ingrandes-Le Fresne sur Loire (agrākā deleģētās pašvaldības Ingrandes teritorija), Mauges-sur-Loire (agrākā deleģēto pašvaldību Mesnil-en-Vallée, Montjean-sur-Loire un La Pommeraye deleģēto teritorija), La Possonnière, SaintGeorges-sur-Loire un Saint-Germain-des-Prés.

Kartogrāfijas dokumenti, kuros attēlots ģeogrāfiskais apgabals, ir pieejami Valsts izcelsmes un kvalitātes institūta [Institut national de l’origine et de la qualité – INAO] tīmekļvietnē.”

Redakcionāls grozījums – jaunajā administratīvi teritoriālo vienību sarakstā ir ņemta vērā teritoriju apvienošana un citas izmaiņas administratīvajā iedalījumā, kuras notikušas laikā pēc specifikācijas apstiprināšanas. Lai palielinātu juridisko noteiktību, šim sarakstam ir atsauce uz oficiālā ģeogrāfiskā koda spēkā esošo redakciju, ko katru gadu publicē INSEE. Ģeogrāfiskā apgabala teritorija [ar tās perimetru] nav grozīta.

Visbeidzot, ir pievienota norāde par kartogrāfisko dokumentu, kas raksturo ģeogrāfisko apgabalu, pieejamību INAO tīmekļvietnē, lai uzlabotu sabiedrības informētību.

Tādēļ vienotais dokuments attiecībā uz ģeogrāfisko apgabalu ir grozīts 6. punktā.

2.   Tiešās apkaimes apgabals

Pašvaldību sarakstu 1. nodaļas IV iedaļas 3. punktā aizstāj ar šādu:

Loire-Atlantique departamentā: Vair-sur-Loire (agrākā deleģētās pašvaldības Anetz teritorija);

Maine-et-Loire departamentā: Chaudefonds-sur-Layon, Denée, Mauges-surLoire (agrākā deleģēto pašvaldību La Chapelle-Saint-Florent, Le Marillais, Saint-Florent-le-Vieil un Saint-Laurent-du-Mottay teritorija), Rochefort-sur-Loire, Savennières un Val-du-Layon (agrākā deleģētās pašvaldības Saint-Aubin-de-Luigné teritorija).

Tas ļauj ņemt vērā dažādās pašvaldību apvienošanas, kas notikušas laikā pēc iepriekšējās specifikācijas redakcijas pieņemšanas. Tiešās apkaimes apgabala teritorija [ar tās perimetru] nav grozīta.

Tāpēc vienotais dokuments attiecībā uz papildu nosacījumiem ir grozīts 9. punktā.

3.   Agrovides noteikums

1. nodaļas VI iedaļas 2. punktā pievienots šāds teksts: “Rindstarpās obligāti jānodrošina kontrolējama savvaļā saaugušu vai sētu augu sega; ja šādas augu segas nav, operators veic augsnes apstrādi, lai nodrošinātu savvaļas augu augšanas ierobežošanu, vai pamatoti izmanto tādus biokontroles līdzekļus, kurus apstiprinājušas par vīnkopību atbildīgās valsts iestādes. Ja zemesgabalā izmanto biokontroles herbicīdus, citu herbicīdu lietošana ir aizliegta.”

Šis grozījums raksturo izmaiņas pašreizējā operatoru praksē, atbalstot agroekoloģiju visā [senās] Anžū [Anjou] provinces vīnkopības apgabalā. Tas apliecina, ka tehniskajos jautājumos arvien vairāk tiek ņemti vērā vidiskie apsvērumi. Atbalstot augu segas izveidi vai mehanizētu ravēšanu, vai pat biokontroles līdzekļu izmantošanu, ķīmisko herbicīdu lietošana tiek samazināta. Šādai herbicīdu lietošanas samazināšanai vajadzētu pastiprināt vīnkopības augšņu aizsardzību un saglabāt to dabiskās īpašības (auglību, bioloģisko daudzveidību un bioloģisko attīrīšanos), lai uzlabotu vīna kvalitāti un autentiskumu un nostiprinātu teritorijas nozīmību.

Šis grozījums vienoto dokumentu neietekmē.

4.   Atļauja sākt ražas novākšanu

1. nodaļas VII iedaļas 1. punkta a) apakšpunktā teikums “Ražas novākšanas sākuma datumu nosaka saskaņā ar Lauku un jūras zvejas kodeksa [code rural et de la pêche maritime] D.645-6. panta noteikumiem.” ir svītrots.

Ražas novākšanas sākuma datuma noteikšana mūsdienās vairs nav nepieciešama, jo operatoriem tagad ir plašs instrumentu klāsts, kas ļauj iespējami precīzi novērtēt vīnogu gatavības pakāpi. Katram operatoram ir dažādas ierīces un aprīkojums – gan individuāls, gan kolektīvs –, ar ko var precīzi noteikt optimālo ražas novākšanas sākuma datumu katrā zemesgabalā atbilstoši ražošanas mērķiem.

Šis grozījums vienoto dokumentu neietekmē.

5.   Vīna raudzētavas ietilpība

1. nodaļas IX iedaļas 1. punkta c) apakšpunktā teikums “Katra operatora vīna raudzētavas ietilpība vismaz 1,4 reizes pārsniedz vidējo saimniecības ražas apjomu pēdējos piecos gados.” ir aizstāts ar šādu teikumu: “Katra operatora vīna raudzētavas ietilpība vismaz 1,4 reizes pārsniedz vīnā pārstrādāto vīnogu vidējo apjomu pēdējos piecos gados.”

Specifikācijā bija sniegta atsauce nevis uz tilpumietilpību (izsakot hl vai m3), bet uz iznākumu, proti, uz saraudzētā vīna tilpuma attiecību pret ražojošo vīnogulāju platību (izsakot, piemēram, hektolitros uz hektāru, hl/ha). Ierosinātais grozījums ļauj novērst šo neatbilstību apjoma aspektā, neko nemainot pēc būtības (minimālais rādītājs vienmēr 1,4 reizes pārsniedz to vīnogu vidējo apjomu, kāds saimniecībā pārraudzēts vīnā iepriekšējās sezonās).

Šis grozījums vienoto dokumentu neietekmē.

6.   Vīna aprite

Ir svītrots 1. nodaļas IX iedaļas 5. punkta b) apakšpunkts attiecībā uz datumu, kad atļauta vīnu laišana apritē starp apstiprinātiem noliktavu turētājiem.

Šis grozījums vienoto dokumentu neietekmē.

7.   Saikne ar ģeogrāfisko apgabalu

Saikne ir pārskatīta, lai atjauninātu attiecīgo pašvaldību skaitu (astoņas, nevis desmit).

Tāpēc vienotais dokuments attiecībā uz saikni ir grozīts 8. punktā.

8.   Reģistra kārtošana

2. nodaļas II iedaļas 3. punktā vārds “potenciālais” ir aizstāts ar vārdu “dabiskā”.

Atbilstoši redakcijai, kas tiek izmantota visās Anjou Saumur apgabala attiecīgo produktu specifikācijās, ar vārdiem “spirta dabiskā tilpumkoncentrācija” ir aizstāti vārdi “potenciālais spirta saturs” vai “grādi”. Šie grozījumi padara specifikāciju vieglāk lasāmu. Noteikumi par reģistru kārtošanu ir saskaņoti, lai atvieglotu pārbaužu plāna izstrādi un šo reģistru kontroli.

Šis grozījums vienoto dokumentu neietekmē.

9.   Galvenie pārbaudāmie parametri

Ir pārskatīta 3. nodaļa, lai nodrošinātu galveno Anjou Saumur apgabala specifikācijās pārbaudāmo parametru formulējumu saskaņotību.

Šis grozījums vienoto dokumentu neietekmē.

VIENOTS DOKUMENTS

1.   Produkta nosaukums

“Anjou-Coteaux de la Loire”

2.   Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes veids

ACVN – aizsargāts cilmes vietas nosaukums

3.   Vīna produktu kategorijas

1.

Vīns

4.   Vīna vai vīnu apraksts

Tie ir nedzirkstoši baltvīni, kas pagatavoti no pārgatavojušos vīnogām (cukuru dabiska koncentrācija vīnogās, kamēr tās vēl atrodas uz koka un ir vai nav “pelēkās puves” [sēnes Botrytis cinerea] skartas); šie vīni ir eleganti un aromāta nianšu ziņā ļoti daudzveidīgi (ziedu aromāta notis, kā arī svaigu vai pat žāvētu vai iecukurotu augļu aromāta nianses); nobaudot tie rada vienlaikus patīkama maiguma un svaiguma izjūtu.

Vīnam ir šādas īpašības:

 

spirta dabiskā tilpumkoncentrācija ir vismaz 14 %;

 

fermentējamo cukuru (glikozes un fruktozes) saturs pēc fermentācijas ir augstāks vai vienāds ar 34 g/l;

minimālais faktiskais spirta saturs ir 10 un 11 vīniem, kuru spirta dabiskā tilpumkoncentrācija ir zemāka par 18 %;

kopējais skābums un kopējais sēra dioksīda saturs ir tāds, kāds tas noteikts ar Kopienas tiesību aktiem.

Vispārīgie analītiskie parametri

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

18

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

 

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

25

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

 

5.   Vīndarības metodes

a.   Galvenās vīndarības metodes

Bagātināšana

Īpašā vīndarības metode

Bagātināšana ir atļauta, ievērojot specifikācijā izklāstītos noteikumus.

Koksnes šķeldas izmantošana

Īpašā vīndarības metode

Koksnes šķeldas izmantošana ir aizliegta. Papildus iepriekš minētajiem noteikumiem, attiecībā uz vīndarības metodēm vīnam jāatbilst prasībām, kas paredzētas Kopienas līmenī un norādītas Lauku un jūras zvejas kodeksā.

Stādījumu biezība

Audzēšanas prakse

Minimālā stādījumu biezība ir 4000 stādi/ha.

Šiem vīnogulājiem rindstarpu attālums nedrīkst būt lielāks par 2,50 m, bet atstatums starp stādiem vienā rindā ir mazāks par 1 m. Vīnogulāju zemesgabalos, kuros stādījumu biezība ir mazāka par 4 000 stādiem uz hektāru, bet lielāka par vai vienāda ar 3 300 stādiem uz hektāru, novākto ražu ir tiesības izmantot ar šo ACVN apzīmētas produkcijas iegūšanai tad, ja tiek ievēroti režģu uzstādīšanas noteikumi un specifikācijā paredzētais lapotnes augstums. Šajos vīnogulāju zemesgabalos rindstarpu attālums nedrīkst būt lielāks par 3 m, bet atstatums starp vienas rindas stādiem nedrīkst būt mazāks par 1 m.

Apgriešana

Audzēšanas prakse

Vīnogulājus apgriež ne vēlāk kā 30. aprīlī, veicot jaukta tipa apgriešanu, ar ne vairāk kā 12 vīnstīgu pumpuriem uz katru stādu un ne vairāk kā 4 vīnstīgu pumpuriem uz katru apgriezto vīnkoku, veidojot to garu.

Ražas novākšana

Audzēšanas prakse

Vīnogas novāc manuāli, veicot secīgu šķirošanu.

Apūdeņošana

Audzēšanas prakse

Apūdeņošana ir aizliegta.

b.   Maksimālā ražība

40 hektolitri no hektāra

6.   Noteiktais ģeogrāfiskais apgabals

Visi ražošanas posmi notiek ģeogrāfiskajā apgabalā, kas aptver šādu Maine-et-Loire departamenta pašvaldību teritoriju, pamatojoties uz 2018. gada oficiālo ģeogrāfisko kodu: Bouchemaine, Chalonnes-sur-Loire, Champtocé-sur-Loire, Ingrandes-Le Fresne sur Loire (agrākā deleģētās pašvaldības Ingrandes teritorija), Mauges-sur-Loire (agrākā deleģēto pašvaldību Mesnil-en-Vallée, Montjean-sur-Loire un La Pommeraye teritorija), La Possonnière, SaintGeorges-sur-Loire un Saint-Germain-des-Prés.

Kartogrāfijas dokumenti, kuros attēlots ģeogrāfiskais apgabals, ir pieejami Valsts izcelsmes un kvalitātes institūta [Institut national de l’origine et de la qualité] tīmekļvietnē.

7.   Galvenās vīna vīnogu šķirnes

“Chenin B.”

8.   Saiknes vai saikņu apraksts

1.   Informācija par ģeogrāfisko apgabalu

a)   Saiknes veidošanā ietilpstošo dabas faktoru apraksts

Ģeogrāfiskais apgabals atbilst slānekļa iežu veidotu pakalnu nogāžu apvidum Luāras krastos. Tas atrodas kontrolētā cilmes vietas nosaukuma “Anjou” vīndārzu rietumdaļā. 2018. gadā tas aptvēra astoņu pašvaldību teritoriju Maine-et-Loire departamenta rietumos. Apgabals, sākot no Anžē [Angers] nomales Bouchemaine pašvaldības teritorijā Luāras un Mēnas [Maine] upes satekas apvidū, plešas abpus upei līdz Ingrandes-sur-Loire un Le Mesnil-en-Vallée virzienā uz Nanti [Nantes].

Mezoklimatu stipri ietekmē upe. Vīndārzi plešas tuvākajās kalnu nogāzēs, kas robežojas ar upi, un nesniedzas no tās tālāk par trim kilometriem. Ziemeļpuses un dienvidpuses apvidos, kas ir tālāki par minēto attālumu, ainavu veido galvenokārt pļavas un meži. Nosaukums “Coteaux de la Loire” labi ilustrē vīndārzu topogrāfiju daudzveidīgajās krasta nogāzēs. Bouchemaine pašvaldības teritorijā krasti ir ļoti stāvi, bet Ingrandes-sur-Loire un Saint-Georges-sur-Loire pašvaldības teritorijā ir daudz lēzenākas nogāzes.

Augsne zemesgabalos, kas precīzi delimitēti vīnogu ražas novākšanai, ir veidojusies no dažādām Armorikas masīva primārajām ģeoloģiskajām formācijām. Tās ir slikti attīstītas slānekļa vai slānekļa un smilšakmens augsnes. Dažviet augsnes ir izveidojušās, erodējot iežiem, bet citur vietām ir sastopamas devona kaļķainās brūnzemes augsnes. Šīs augsnes ir ļoti seklas, un cilmiezis visbiežāk atrodas dziļumā, kas nepārsniedz 0,40 metrus. Tās nav pārmitras, un to ūdens rezerves ir ļoti pieticīgas.

Apgabalā valda okeāna tipa klimats. Možas [Mauges] masīvs, kas atrodas uz rietumiem no vīndārziem, šo okeāna klātbūtni pastiprina ar dienvidvēja [fœhn] ietekmi. Gada vidējais nokrišņu daudzums ir 650 milimetri vietās, kas ir aizsargātas no mitrā vēja, bet Možas kalnos tas pārsniedz 800 milimetrus. Temperatūru līdzsvarojoša ietekme, kas izpaužas visu gadu, ir arī Luāras upei.

Reljefa īpatnību dēļ būtisks faktors ir nogāžu vērsums. Labajā upes krastā vīndārzi, kas vērsti uz dienvidiem, ir pasargāti no aukstajiem ziemeļvējiem, tādējādi tajos ir ļoti labvēlīgi apstākļi. Kreisā krasta ziemeļu nogāzēs auksto gaisu lielākoties sasilda upes ūdeņi. Siltāk ir arī dažos krasta ielokos, kas ir pasargāti no vēja. Visbeidzot, Luārai ir liela nozīme, kad tā ražas novākšanas laikā sekmē rīta miglas parādīšanos, kas ir būtiska, lai varētu attīstīties “pelēkā puve” (sēne Botrytis cinerea).

b)   Apraksts par cilvēkfaktoriem, kas ietilpst saikne veidošanā

Anžū [Anjou] vīndārzu vēsture aizsākās jau 9. gadsimtā, un “Coteaux de la Loire” vīnogulāji tiešā veidā pirmo reizi minēti 1749. gadā Bidet un Duhamel de Monceau“Traktātā par vīnogulāju raksturu un audzēšanu”, kur tika norādīts, ka šajos vīndārzos: “Zeme, kuru ir ļoti grūti iekopt, tagad ir lieliski sagatavota un visa apstādīta ar vīnogulājiem…”.

Ziņojumā Valsts padomei par 1804. gadā veiktajiem administratīvajiem pasākumiem ir teikts, ka šajā reģionā ražo tikai baltvīnus: “Ja Luāras nogāzes ir piemērotas tikai baltvīnu ražošanai un ja šie vīni veido nozīmīgu tirdzniecības nozari…”. Šajā ziņojumā ir atsauce arī uz Beļģiju, kas tolaik bija iecienījusi “Coteaux de la Loire” vīnus.

Vēlāk, 1842. gadā, Auguste Petit-Lafitte norādīja, ka: ““Gros pineau” jeb “Chenin” ir vīnogu šķirne, no kuras dara šo vīnu.” Anžū vīndārzi ir vīnogu šķirnes “Chenin B.” šūpulis. Tā ir izturīga vīnogu šķirne, kuras potenciāls būtiski atšķiras atkarībā no augsnes veida vai, vispārīgāk, no apstākļiem, kādos to audzē. Vīndari arī jau sen izprata, cik svarīgi ir novākt šīs šķirnes vīnogas, kad tās ir pilnībā nogatavojušās, izmantojot īpašas novākšanas metodes. Grāfs Odārs [Odart] 1845. gadā “Traktātā par vīnogu šķirnēm” norādīja: “Jāievēro arī nosacījums, ka šīs vīnogas novāc tikai tad, kad tās ir pārgatavojušās, piemēram, pienākot Visu svēto dienai, kad lietavu atmiekšķētā vīnogas miziņa nekrozes dēļ atmirst.”

Tādēļ pārgatavība ir ražas novākšanas priekšnosacījums. Jullien 1816. gadā “Visu zināmo vīndārzu topogrāfijā” norādīja, ka: “Labos gados vīnogas novāc vairākās reizēs; abus pirmos vākumus, kas sastāv tikai no visgatavākajām vīnogām, izmanto vīniem, kurus sūta uz ārzemēm; vīnu, ko iegūst no trešā vākuma, dzer paši…”.

Vīnogulāju audzēšana šajos vīndārzos tomēr izmainījās tāpat kā pārējā Anžū teritorijā. Patiesi, līdz ar holandiešu tirgoņu ierašanos 16. gadsimtā, izveidojās “jūras vīnu” (ārzemēm paredzēto vīnu) tirgus, kurā tirgoja vīnu no īsi apgrieztajiem vīnogulājiem (ar vienu vai diviem mezgliem). Paplašinājās arī iekšzemes tirgus, kas galvenokārt bija paredzēts Parīzes apgādei, ar mazāk slaveniem vīniem, kas iegūti no gari apgrieztiem vīnogulājiem (ar sešiem vai septiņiem mezgliem).

Otrajam pasaules karam beidzoties, vīna ražošana galvenokārt pievērsās “pussauso” vīnu izstrādei, un tie līdzinājās iepriekš ražotajiem “vīniem Parīzei”. Centieni ražot vīnu ar izteiktu identitāti un augstu cukuru koncentrāciju atkal atsākās 20. gadsimta 80. gados.

Vīni ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Anjou-Coteaux de la Loire” tiek uzskatīti par lieliskiem Anžū “saldajiem” vīniem (vietējie tos sauc par “liķiervīniem”).

2.   Informācija par produkta kvalitāti un īpašībām

Šo vīnu galvenā iezīme ir elegance. Lielā aromātu daudzveidība, kas visbiežāk apvieno ziedu aromātus ar svaigu vai žāvētu, vai pat iecukurotu augļu aromātiem, liek dēvēt šos vīnus par “Anžū saldajiem” vīniem. Nobaudot tie šķiet gan maigi, gan svaigi. Ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Anjou-Coteaux de la Loire” apzīmētie vīni ir pakļāvīgi kā, piemēram, Luāra vasarā vai uzstājīgi kā, piemēram, plūdi ziemas laikā; tiem piemīt prasme savu pievilcību paust pakāpeniski, ar laiku.

3.   Cēloņsakarības

Seklo augšņu un reljefa īpatnību apvienojums, kas nodrošina lielisku ekspozīciju, sekmē regulāru ūdens padevi, ļaujot vīnogu šķirnei “Chenin B.” pilnībā izteikt savu potenciālu.

Vīndārzu izvietojums Luāras tiešās apkaimes apgabalā, kas nosaka temperatūru visā veģetācijas perioda laikā, un pielāgotais vīndārzu apsaimniekošanas veids, jo īpaši vīnogulāju īsā apgriešana, ļauj nodrošināt optimālu gatavības pakāpi. Upes klātbūtne ļauj arī sasniegt pārgatavību, jo tā darbojas gan kā savdabīgs vējtveris, mehāniski sekmējot vīnogu žūšanu, gan arī veidojot rīta miglu, kas ir būtiska sēnes Botrytis cinerea un līdz ar to arī “pelēkās [“dižciltīgās”] puves” attīstībai.

Sagaidot, kamēr vīnogas būs sasniegušas pārgatavību, lai rudenī varētu īsā laikā veikt ražas novākšanu, pēc tam manuāli veicot vīnogu secīgu šķirošanu uz tā paša zemesgabala, lai atlasītu ogas, kurās dabiskā kārtā veidojosies augsts cukuru koncentrācija, vai ar “pelēkās puves” iedarbību (“iedegušās” ogas) – tādējādi vienlaikus izpaužas gan ražotāju tehnoloģiskā kompetence, gan “Chenin B.” šķirnes sevišķās īpašības, ko 1861. gadā aprakstīja Guillory Vecākais: “Vīnogu ražu, ar retiem izņēmumiem, novāc oktobrī, jo ir atzīts, ka tad vīnogu gatavība ir pēc iespējas pilnīga un ka vismaz ceturtdaļa no tām ir puves skarta.”

Tik unikāla vide, šai videi lieliski piemērota vīnogu šķirne un cilvēki, kuri zina, kā visas tā īpašības likt lietā – tas viss kopā ļauj iegūt īpaši oriģinālus vīnus. Par šo vīnu izcilo reputāciju atrodamas daudzas rakstveida liecības, piemēram, autoram Petit-Lafitte pieder šādi vārdi: “Ja šos vīnogulājus apgriež līdz vienam vai diviem mezgliem, tie ļauj iegūt saldus un izsmalcinātus vīnus, kas ir pieprasīti Beļģijā.”

Guillory Vecākais 1861. gadā “Anžē [Angers] lauksaimniecības un rūpniecības biedrības biļetenā” mums atgādina: “Diezin vai šajās zemēs ir iespējams bez lielām izmaksām audzēt citas kultūras, jo tās ir mazauglīgas; tieši šā iemesla dēļ tajās iegūst ierobežotu produktu klāstu vīna ražošanai; taču arī no vīnogulāju audzēšanas būtu jāatsakās, ja vīna labās kvalitātes dēļ par to nevarētu prasīt samērā augstu cenu.”

9.   Būtiski papildu nosacījumi (fasēšana, marķējums, citas prasības)

Tiešās apkaimes apgabals

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

atkāpe attiecībā uz ražošanu noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā.

Nosacījuma apraksts:

tiešās apkaimes apgabals, kas noteikts, paredzot atkāpi attiecībā uz vinifikāciju, gatavošanu un kopšanu, pamatojoties uz 2018. gada oficiālo ģeogrāfisko kodu, veido šādu pašvaldību teritorija:

Loire-Atlantique departamentā: Vair-sur-Loire (agrākā deleģētās pašvaldības Anetz teritorija);

Maine-et-Loire departamentā: Chaudefonds-sur-Layon, Denée, Mauges-surLoire (agrākā deleģēto pašvaldību La Chapelle-Saint-Florent, Le Marillais, Saint-Florent-le-Vieil un Saint-Laurent-du-Mottay teritorija), Rochefort-sur-Loire, Savennières un Val-du-Layon (agrākā deleģētās pašvaldības Saint-Aubin-de-Luigné teritorija).

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

papildu noteikumi par marķējumu.

Nosacījuma apraksts:

visas neobligātās norādes marķējumā atveido ar rakstzīmēm, kuru lielums gan augstumā, gan platumā nepārsniedz divkāršu to rakstzīmju lielumu, kuras tiek izmantotas kontrolētā cilmes vietas nosaukuma atveidei.

Nosaukuma “Val de Loire” specifika

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

papildu noteikumi par marķējumu.

Nosacījuma apraksts:

ģeogrāfiskā nosaukuma “Val de Loire” rakstzīmju lielums ne augstumā, ne platumā nepārsniedz divas trešdaļas no to rakstzīmju lieluma, ar kurām atveido kontrolēto cilmes vietas nosaukumu.

Marķējums: mazākā ģeogrāfiskā vienība.

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

papildu noteikumi par marķējumu.

Nosacījuma apraksts:

to vīnu marķējumā, uz kuriem attiecas kontrolētais cilmes vietas nosaukums, var norādīt mazākās ģeogrāfiskās vienības nosaukumu, ar nosacījumu, ka: – tā ir kadastrā reģistrēta vieta; – šis nosaukums ir ierakstīts ražas deklarācijā. Kadastrā reģistrētās vietas nosaukuma rakstzīmju lielums ne augstumā, ne platumā nepārsniedz pusi to rakstzīmju lieluma, ar kurām atveido kontrolēto cilmes vietas nosaukumu.

Saite uz specifikāciju

https://info.agriculture.gouv.fr/gedei/site/bo-agri/document_administratif-09e61465-fad3-4eb8-8337-2500536afdcd


(1)  OV L 9, 11.1.2019., 2. lpp.