Briselē, 15.11.2018

COM(2018) 746 final

2018/0386(NLE)

Priekšlikums

PADOMES REGULA,

ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 1388/2013, ar ko konkrētiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem atver autonomas Savienības tarifu kvotas un nosaka to pārvaldību


PASKAIDROJUMA RAKSTS

1.PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

Priekšlikuma pamatojums un mērķi

Autonomas tarifu kvotas ir nepieciešamas konkrētiem ražojumiem, ja Savienībā ražošanas apjoms nav pietiekams, lai apgādātu lietotāju nozari. Savienības tarifu kvotas ar nulles vai samazinātu nodokļa likmi attiecīgajiem apjomiem būtu jāatver, netraucējot šādu ražojumu tirgus.

Lai varētu apmierināt Savienības pieprasījumu pēc attiecīgajiem ražojumiem ar vislabvēlīgākajiem nosacījumiem, Eiropas Savienības Padome 2013. gada 17. decembrī pieņēma Regulu (ES) Nr. 1388/2013, ar ko konkrētiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem atver autonomas Savienības tarifu kvotas un nosaka to pārvaldību.

Lai ņemtu vērā Savienības lietotāju vajadzības, regula tiek atjaunināta ik pēc sešiem mēnešiem. Komisija ar Ekonomikas un tarifu jautājumu darba grupas palīdzību ir izskatījusi visus dalībvalstu pieprasījumus par autonomo tarifu kvotu nodokļiem.

Pēc šīs izskatīšanas Komisija atzīst, ka ir pamatoti atvērt autonomas tarifu kvotas attiecībā uz dažiem jauniem ražojumiem, kuri patlaban nav uzskaitīti Padomes Regulas (ES) Nr. 1388/2013 pielikumā. Attiecībā uz dažiem citiem ražojumiem nepieciešams mainīt formulējumu vai aprakstu, būtu jāievieš jauni TARIC kodi un jāpievieno beigu datums vai ir kļuvis nepieciešams palielināt sākotnējo kvotas apjomu. Ražojumi, attiecībā uz kuriem tarifu kvota vairs nav Savienības ekonomiskajās interesēs, būtu jāsvītro.

Skaidrības dēļ ieteicams publicēt Padomes Regulas (ES) Nr. 1388/2013 konsolidēto redakciju, kura pilnībā aizstās iepriekšējo pielikumu.

Atbilstība spēkā esošajiem noteikumiem konkrētajā politikas jomā

Šis priekšlikums neskar nedz valstis, kuras ar Savienību noslēgušas preferenciālās tirdzniecības nolīgumus, nedz kandidātvalstis vai potenciālās kandidātvalstis preferenciāliem nolīgumiem ar Savienību (piemēram, vispārējā preferenču sistēma, Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas tirdzniecības režīms, brīvās tirdzniecības nolīgumi).

Atbilstība pārējiem Savienības politikas virzieniem

Priekšlikums atbilst Savienības politikai lauksaimniecības, tirdzniecības, uzņēmējdarbības, attīstības, vides un ārējo attiecību jomā.

2.JURIDISKAIS PAMATS, SUBSIDIARITĀTE UN PROPORCIONALITĀTE

Juridiskais pamats

Šā priekšlikuma juridiskais pamats ir Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 31. pants.

Subsidiaritāte (neekskluzīvas kompetences gadījumā)

Priekšlikums ir Savienības ekskluzīvā kompetencē. Tāpēc subsidiaritātes principu nepiemēro.

Proporcionalitāte

Priekšlikums atbilst proporcionalitātes principam. Paredzētie pasākumi ir saskaņā ar procedūru vienkāršošanas principiem attiecībā uz uzņēmējiem, kas ir iesaistīti tirdzniecībā ar citām valstīm, kā norādīts Komisijas paziņojumā par autonomo tarifu atcelšanu un kvotām 1 . Saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību (LES) 5. panta 4. punktu šajā regulā paredz vienīgi tos pasākumus, kas ir vajadzīgi, lai sasniegtu izvirzītos mērķus.

Juridiskā instrumenta izvēle

Saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 31. pantu “Kopējos muitas tarifus nosaka Padome pēc Komisijas priekšlikuma.” Tāpēc regula ir piemērots instruments.

3.EX POST IZVĒRTĒJUMU, APSPRIEŠANĀS AR IEINTERESĒTAJĀM PERSONĀM UN IETEKMES NOVĒRTĒJUMU REZULTĀTI

Ex post izvērtējumi / spēkā esošo tiesību aktu atbilstības pārbaudes

Autonomo tarifu kvotu shēma bija ietverta 2013. gadā veiktajā izvērtējuma pētījumā par autonomo tarifu piemērošanas apturēšanu 2 .

Tam par iemeslu ir tas, ka šie abi pasākumi ir līdzīgi, izņemot to, ka tarifu kvotām ir ierobežoti importa apjomi. Izvērtējumā tika secināts, ka shēmas galvenais pamatojums joprojām ir spēkā. Savienības uzņēmumiem, kas importē preces saskaņā ar shēmu, var būt ievērojami izmaksu ietaupījumi. Savukārt ietaupījumi — atkarībā no ražojuma, uzņēmuma un attiecīgās nozares — var radīt plašākas priekšrocības, piemēram, lielāku konkurētspēju, efektīvākas ražošanas metodes, darbvietu radīšanu vai saglabāšanu Savienībā. Informācija par šīs regulas piemērošanas rezultātā gūtajiem ietaupījumiem atrodama pievienotajā tiesību akta finanšu pārskatā.

Apspriešanās ar ieinteresētajām personām

Komisijai priekšlikuma novērtēšanā palīdzēja Ekonomikas un tarifu jautājumu darba grupa, kurā ir visu dalībvalstu delegācijas un Turcijas delegācija. Grupa vienošanos par šajā priekšlikumā ietvertajiem grozījumiem panāca pēc trim sanāksmēm.

Tā rūpīgi izvērtēja ikvienu pieprasījumu (jaunu vai grozījumu pieprasījumu). Tā katru konkrēto gadījumu izvērtēja, lai pārliecinātos, ka neradīsies kaitējums Savienības ražotājiem un ka tiks stiprināta un konsolidēta Savienības ražošanas konkurētspēja. Ekonomikas un tarifu jautājumu darba grupas dalībnieki novērtējumu veica apspriežu procesā, un dalībvalstis apspriedās ar attiecīgo ražošanas nozaru, apvienību, tirdzniecības palātu pārstāvjiem un citām iesaistītajām ieinteresētajām personām.

Par visām uzskaitītajām tarifu kvotām Ekonomikas un tarifu jautājumu darba grupas apspriedēs tika panāktas vienošanās vai kompromisi. Netika norādīts, ka pastāvētu potenciāli nopietns risks ar neatgriezeniskām sekām.

Ietekmes novērtējums

Ierosinātais grozījums ir tīri tehnisks un attiecas tikai uz Padomes Regulas (ES) Nr. 1388/2013 pielikumā uzskaitīto tarifu kvotu segumu. Tādējādi šā priekšlikuma ietekmes novērtējums nav veikts.

Pamattiesības

Šis priekšlikums neietekmē pamattiesības.

4.IETEKME UZ BUDŽETU

Priekšlikumam nav finansiālas ietekmes uz izdevumiem, taču ir finansiāla ietekme uz ieņēmumiem. Neiekasēto muitas nodokļu kopsumma ir apmēram 44,7 miljoni EUR gadā. Ietekme uz tradicionālajiem pašu resursiem ir 35,8 miljoni EUR gadā (t. i., 80 % no kopsummas). Tiesību akta priekšlikuma finanšu pārskatā ir sīkāk izklāstīta priekšlikuma ietekme uz budžetu.

Tradicionālo pašu resursu ieņēmumu zaudējumu kompensē ar dalībvalstu resursu iemaksām no NKI.

5.CITI ELEMENTI

Īstenošanas plāni un uzraudzības, izvērtēšanas un ziņošanas kārtība

Ierosinātie pasākumi tiek pārvaldīti Eiropas Savienības integrētā muitas tarifa (TARIC) ietvaros, un tos piemēro dalībvalstu muitas administrācijas.

2018/0386 (NLE)

Priekšlikums

PADOMES REGULA,

ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 1388/2013, ar ko konkrētiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem atver autonomas Savienības tarifu kvotas un nosaka to pārvaldību

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 31. pantu,

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

tā kā:

(1)Lai nodrošinātu pietiekamu un nepārtrauktu tādu konkrētu lauksaimniecības un rūpniecības ražojumu piegādi, ko Savienībā ražo nepietiekamos daudzumos, un lai tādējādi izvairītos no traucējumiem minēto ražojumu tirgos, ar Padomes Regulu (ES) Nr. 1388/2013 tika atvērtas autonomas tarifu kvotas 3 . Ražojumus minēto tarifu kvotu ietvaros var importēt Savienībā ar samazinātu vai nulles nodokļa likmi.

(2)Tā kā Savienības interesēs ir nodrošināt pienācīgu konkrētu lauksaimniecības, ķīmisko un rūpniecības ražojumu piegādi un ņemot vērā to, ka identiski un līdzvērtīgi ražojumi vai aizstājējražojumi Savienībā netiek ražoti pietiekamos daudzumos, ir jāatver sešas jaunas tarifu kvotas ar kārtas numuriem 09.2600, 09.2617, 09.2720, 09.2738, 09.2740 un 09.2742, piemērojot nulles nodokļa likmi attiecīgajiem šo produktu daudzumiem. Turklāt Savienības interesēs ir atvērt tarifu kvotas ar kārtas numuriem 09.2740 un 09.2742 vienīgi, lai izmantotu attiecīgos produktus Savienībā ražotu īpašu preču ražošanai. Tādēļ šo kvotu piemērošana būtu jānosaka atkarībā no produktu konkrētās izmantošanas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 952/2013 254. pantu 4 .

(3)Tarifu kvotu ar kārtas numuriem 09.2684, 09.2686, 09.2723 un 09.2864 gadījumā kvotu apjomi būtu jāpalielina, jo palielinājums ir Savienības interesēs.

(4)Tarifu kvotai ar kārtas numuru 09.2850 būtu jāpielāgo to produktu klasifikācija kombinētajā nomenklatūrā (KN), uz kuriem attiecas minētās kvotas.

(5)Tika precizēta to produktu klasifikācija KN, kuri iepriekš attiecās uz kvotu ar kārtas numuru 09.2844. Skaidrības un juridiskās noteiktības labad šī kvota ar kārtas numuru 09.2844 būtu jāaizstāj ar kvotu ar jaunu kārtas numuru 09.2820, kurā norādīts piemērojamais KN kods.

(6)Tarifu kvotu ar kārtas numuriem 09.2684, 09.2728, 09.2730, 09.2734 un 09.2736 gadījumā kvotas periods būtu jāpagarina, jo tarifu kvotas tika atvērtas tikai uz sešiem mēnešiem un Savienības interesēs joprojām ir saglabāt šīs tarifu kvotas.

(7)Tā kā tarifu kvotu ar kārtas numuriem 09.2620, 09.2668, 09.2736, 09.2850 un 09.2908 piemērošanas joma ir kļuvusi nepietiekama, lai apmierinātu Savienības ekonomikas dalībnieku vajadzības, būtu jāgroza to produktu apraksts, uz kuriem attiecas minētās kvotas. Savienības interesēs ir saglabāt tarifu kvotas ar kārtas numuriem 09.2668 un 09.2850 tikai attiecīgo produktu iestrādāšanai konkrētās precēs, ko ražo Savienībā. Tādēļ šo kvotu piemērošana jānosaka atkarībā no produktu konkrētās izmantošanas saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 952/2013 254. pantu.

(8)Tā kā Savienības interesēs vairs nav saglabāt tarifu kvotas ar kārtas numuriem 09.2695, 09.2726, 09.2732, 09.2818, 09.2836, 09.2838 un 09.2886, tās būtu jāslēdz.

(9)Ņemot vērā izdarāmos grozījumus un skaidrības labad, būtu jāaizstāj Regulas (ES) Nr. 1388/2013 pielikums.

(10)Tādēļ Regula (ES) Nr. 1388/2013 būtu attiecīgi jāgroza.

(11)Lai izvairītos no jebkādiem pārtraukumiem tarifu kvotu shēmas piemērošanā un ievērotu norādījumus, kas izklāstīti Komisijas paziņojumā par autonomo tarifu atcelšanu un kvotām, šajā regulā paredzētās izmaiņas attiecībā uz konkrēto ražojumu kvotām ir jāpiemēro no 2019. gada 1. janvāra. Tādēļ regulai būtu jāstājas spēkā steidzamības kārtā,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (ES) Nr. 1388/2013 pielikumu aizstāj ar šīs regulas pielikuma tekstu.

2. pants

Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2019. gada 1. janvāra.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē,

   Padomes vārdā —

   priekšsēdētājs

TIESĪBU AKTA PRIEKŠLIKUMA FINANŠU PĀRSKATS

1.    PRIEKŠLIKUMA NOSAUKUMS

Padomes Regula, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 1388/2013, ar ko konkrētiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem atver autonomas Savienības tarifu kvotas un nosaka to pārvaldību

2.    BUDŽETA POZĪCIJAS

Nodaļa un pants:
1 2. nodaļa un 1 2 0. pants — Muitas nodokļi un citi nodokļi, kas minēti Lēmuma 2014/335/ES, Euratom 2. panta 1. punkta a) apakšpunktā;

budžetā paredzētā summa 2019. gadam (21 471 164 786 EUR).

3.    FINANSIĀLĀ IETEKME

   Priekšlikumam nav finansiālas ietekmes

X    Priekšlikumam nav finansiālas ietekmes uz izdevumiem, taču ir finansiāla ietekme uz ieņēmumiem. Ietekme ir šāda:

(miljonos EUR, viena zīme aiz komata)

Budžeta pozīcija

Ieņēmumi 5

12 mēnešu periods, sākot no

[Gads: 2019.]

120. pants

Ietekme uz pašu resursiem

01/01/2019

- 35,8

Šajā pielikumā ietverti seši jauni ražojumi. Neiekasētie nodokļi, kas atbilst šīm tarifu kvotām un ir aprēķināti, pamatojoties uz pieprasījumu iesniegušo dalībvalstu prognozēm 2019. gadam, ir 46 183 227 EUR gadā.

Septiņi ražojumi ir izņemti no šīs regulas pielikuma, jo tiem atkal ir ieviesti muitas nodokļi. Tas nozīmē iekasēto nodokļu summas palielinājumu par 1 472 831 EUR gadā.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, no šīs regulas izrietošā ietekme uz ES budžeta ieņēmumu zaudējumu tiek lēsta 46 183 227 EUR – 1 472 831= 44,7 miljonu EUR apmērā (bruto summa, ietverot iekasēšanas izmaksas) x 0,8 =35,8 miljoni EUR gadā (neto summa).

4.    KRĀPŠANAS APKAROŠANAS PASĀKUMI

Pārbaudes par dažu tādu ražojumu galapatēriņu, uz kuriem attiecas šī Padomes regula, veiks saskaņā ar 254. pantu Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 9. oktobra Regulā (ES) Nr. 952/2013, ar ko izveido Savienības Muitas kodeksu.

(1)    OV C 363, 13.12.2011., 6. lpp.
(2)     http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/publications/studies/index_en.htm
(3)    Padomes Regula (ES) Nr. 1388/2013 (2013. gada 17. decembris), ar ko konkrētiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem atver autonomas Savienības tarifu kvotas un nosaka to pārvaldību, un atceļ Regulu (ES) Nr. 7/2010 (OV L 354, 28.12.2013., 319. lpp.).
(4)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 952/2013 (2013. gada 9. oktobris), ar ko izveido Savienības Muitas kodeksu (OV L 269, 10.10.2013., 1. lpp.).
(5)    Tradicionālo pašu resursu (muitas nodokļi, cukura nodevas) gadījumā jānorāda neto    summas, (t. i., bruto summas, no kurām atskaitītas iekasēšanas izmaksas 20 % apmērā).    

Briselē, 15.11.2018

COM(2018) 746 final

PIELIKUMS

dokumentam

Priekšlikums
PADOMES REGULA,

ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 1388/2013, ar ko konkrētiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem atver autonomas Savienības tarifu kvotas un nosaka to pārvaldību


PIELIKUMS

Kārtas Nr.

KN kods

TARIC

Apraksts

Kvotas ilgums

Kvotas lielums

Kvotas nodevas likme (%)

09.2637

ex 0710 40 00

ex 2005 80 00

20

30

Kukurūzas vālītes (Zea Mays Saccharata), arī sagrieztas, kā diametrs ir no 10 mm vai vairāk, bet ne vairāk kā 20 mm, paredzētas izmantošanai pārtikas rūpniecības produktu ražošanā apstrādei, izņemot vienkāršu pārsaiņošanu (1)(2)

1.1-31.12

550 tonnu

0 % (3)

09.2849

ex 0710 80 69

10

Saldētas Auricularia polytricha šķirnes sēnes, neapstrādātas vai vārītas ūdenī vai tvaicētas, kuras izmanto gatavo ēdienu ražošanā (1)(2)

1.1-31.12

700 tonnu

0 %

09.2664

ex 2008 60 39

30

Saldie ķirši ar spirta piedevu, kuru cukura saturs nepārsniedz 9 % no svara, ar diametru 19,9 mm vai mazāku, ar kauliņu, izmantošanai šokolādes izstrādājumos (2)

1.1-31.12

1 000 tonnu

10 %

09.2740

ex 2309 90 06

97

Sojas pupu proteīna koncentrāts, kas satur:

izmantošanai dzīvnieku barības produktu ražošanā (2)

1.1-31.12

30 000 tonnu

0 %

09.2913

ex 2401 10 35

ex 2401 10 70

ex 2401 10 95

ex 2401 10 95

ex 2401 10 95

ex 2401 20 35

ex 2401 20 70

ex 2401 20 95

ex 2401 20 95

ex 2401 20 95

91

10

11

21

91

91

10

11

21

91

Dabīga neapstrādāta tabaka, sagriezta vienādos gabalos vai nesagriezta, kuras muitas vērtība nav mazāka par 450 Euro/100 kg neto svara, ko izmanto kā aptinumu vai kā saistvielu, ražojot izstrādājumus, kas minēti 2402 10 00 apakšpozīcijā (2)

1.1-31.12

6 000 tonnu

0 %

09.2828

2712 20 90

Parafīna vasks, kas satur mazāk nekā 0,75 masas % eļļas

1.1-31.12

120 000 tonnu

0 %

09.2600

ex 2712 90 39

10

Jēlparafīns (CAS RN 64742-61-6)

1.1-31.12

100 000 tonnu

0 %

09.2928

ex 2811 22 00

40

Silīcija dioksīdu saturošs pildījums granulu veidā ar silīcija dioksīda saturu vismaz 97 %

1.1-31.12

1 700 tonnu

0 %

09.2806

ex 2825 90 40

30

Volframa trioksīds, tostarp zilais volframa oksīds (CAS RN 1314-35-8 vai CAS RN 39318-18-8)

1.1-31.12

12 000 tonnu

0 %

09.2872

ex 2833 29 80

40

Cēzija sulfāts (CAS RN 10294-54-9) cietā veidā vai kā ūdens šķīdums, kas masas procentu izteiksmē satur vairāk nekā 48 %, bet ne vairāk kā 52 % cēzija sulfāta

1.1-31.12

160 tonnu

0 %

09.2929

2903 22 00

Trihloretilēns (CAS RN 79-01-6)

1.1-31.12

15 000 tonnu

0 %

09.2837

ex 2903 79 30

20

Bromohlorometāns (CAS RN 74-97-5)

1.1-31.12

600 tonnu

0 %

09.2933

ex 2903 99 80

30

1,3-dihlorbenzols (CAS RN 541-73-1)

1.1-31.12

2 600 tonnu

0 %

09.2700

ex 2905 12 00

10

Propān-1-ols (propilspirts) (CAS RN 71-23-8)

1.1-31.12

15 000 tonnu

0 %

09.2830

ex 2906 19 00

40

Ciklopropilmetanols (CAS RN 2516-33-8)

1.1-31.12

20 tonnu

0 %

09.2851

ex 2907 12 00

10

O-Krezols (CAS RN 95-48-7), kura tīrība nav mazāka kā 98,5 % no svara

1.1-31.12

20 000 tonnu

0 %

09.2704

ex 2909 49 80

20

2,2,2',2'-tetrakis(hidroksimetil)-3,3'-oksidipropān-1-ols (CAS RN 126-58-9)

1.1-31.12

500 tonnu

0 %

09.2624

2912 42 00

Etilvanilīns (3-etoksi-4-hidroksibenzaldehīds) (CAS RN 121-32-4)

1.1-31.12

1 950 tonnu

0 %

09.2683

ex 2914 19 90

50

Kalcija acetilacetonāts (CAS RN 19372-44-2) stabilizatoru sistēmu ražošanai, tablešu veidā (2)

1.1-31.12

150 tonnu

0 %

09.2852

ex 2914 29 00

60

Cyclopropyl metil ketonu (CAS RN 765-43-5)

1.1-31.12

300 tonnu

0 %

09.2638

ex 2915 21 00

10

Etiķskābe (CAS RN 64-19-7) ar tīrības pakāpi 99 % vai augstāku

1.1-31.12

1 000 000 tonnu

0 %

09.2972

2915 24 00

Etiķskābes anhidrīds (CAS RN 108-24-7)

1.1-31.12

50 000 tonnu

0 %

09.2679

2915 32 00

Vinilacetāts (CAS RN 108-05-4)

1.1-31.12

350 000 tonnu

0 %

09.2728

ex 2915 90 70

85

Etiltrifluoracetāts (CAS RN 383-63-1)

1.1-31.12

400 tonnu

0 %

09.2665

ex 2916 19 95

30

Kālija (E,E)-heksa-2,4-dienoāts (CAS RN 24634-61-5)

1.1-31.12

8 250 tonnu

0 %

09.2684

ex 2916 39 90

28

2,5-dimetilfenilacetilhlorīds (CAS RN 55312-97-5)

1.1-31.12

400 tonnu

0 %

09.2769

ex 2917 13 90

10

Dimetilsebacāts (CAS RN 106-79-6)

1.1-31.12

1 000 tonnu

0 %

09.2634

ex 2917 19 80

40

Dodekanediokskābe (CAS RN 693-23-2), ar tīrības pakāpi vairāk kā 98,5 %

1.1-31.12

4 600 tonnu

0 %

09.2808

ex 2918 22 00

10

o-Acetilsalicilskābe (CAS RN 50-78-2)

1.1-31.12

120 tonnu

0 %

09.2646

ex 2918 29 00

75

Oktadecil 3-(3,5-di-terc-butil-4-hidroksifenil)propionāts (CAS RN 2082-79-3), kuram:

izmantojams, lai ražotu PVC apstrādes kombinētos (vienpakas) stabilizatorus uz pulveru maisījumu bāzes (pulverus vai presētas granulas) (2)

1.1-31.12

380 tonnu

0 %

09.2647

ex 2918 29 00

80

Pentaeritrīttetrakis(3-(3,5-di-terc-butil-4-hidroksifenil)propionāts) (CAS RN 6683-19-8), kura

izmantojams, lai ražotu PVC apstrādes kombinētos (vienpakas) stabilizatorus uz pulveru maisījumu bāzes (pulverus vai presētas granulas) (2)

1.1-31.12

140 tonnu

0 %

09.2975

ex 2918 30 00

10

Benzofenon-3,3’,4,4’-tetrakarbonskābes dianhidrīds (CAS RN 2421-28-5)

1.1-31.12

1 000 tonnu

0 %

09.2688

ex 2920 29 00

70

Tri(2,4-di-terc-butilfenil)fosfīts (CAS RN 31570-04-4)

1.1-31.12

6 000 tonnu

0 %

09.2648

ex 2920 90 10

70

Dimetilsulfāts (CAS RN 77-78-1)

1.1-31.12

18 000 tonnu

0 %

09.2649

ex 2921 29 00

60

Bis(2-dimetilaminoetil)(metil)amīns (CAS RN 3030-47-5)

1.1-31.12

1 700 tonnu

0 %

09.2682

ex 2921 41 00

10

Anilīns (CAS RN 62-53-3) ar tīrību 99 masas % vai lielāku

1.1-31.12

150 000 tonnu

0 %

09.2617

ex 2921 42 00

89

4-Fluor-N-(1-metiletil)benzolamīns (CAS RN 70441-63-3)

1.1-31.12

500 tonnu

0 %

09.2602

ex 2921 51 19

10

o-Fenilēndiamīns (CAS RN 95-54-5)

1.1-31.12

1 800 tonnu

0 %

09.2730

ex 2921 59 90

80

4,4'-metāndiildianilīns (CAS RN 101-77-9) granulu formā, izmantošanai prepolimēru ražošanā (2)

1.1-31.12

200 tonnu

0 %

09.2854

ex 2924 19 00

85

Jodprop-3-2-inil N-butilkarbamāts (CAS RN 55406-53-6)

1.1-31.12

250 tonnu

0 %

09.2874

ex 2924 29 70

87

Paracetamols (INN) (CAS RN 103-90-2)

1.1-31.12

20 000 tonnu

0 %

09.2742

ex 2926 10 00

10

Akrilnitrils (CAS RN 107-13-1), izmantošanai 55. nodaļas un pozīcijas 6815 preču ražošanā (2)

1.1-31.12

50 000 tonnu

0 %

09.2856

ex 2926 90 70

84

2-Nitro-4-(trifluormetil)benzonitrila (CAS RN 778-94-9)

1.1-31.12

900 tonnu

0 %

09.2708

ex 2928 00 90

15

Monometilhidrazīns (CAS 60-34-4) ūdens šķīduma veidā ar monometilhidrazīna saturu 40 (± 5) masas %

1.1-31.12

900 tonnu

0 %

09.2685

ex 2929 90 00

30

Nitroguanidīns (CAS RN 556-88-7)

1.1-31.12

6 500 tonnu

0 %

09.2842

2932 12 00

2-furaldehīds (furfuraldehīds)

1.1-31.12

10 000 tonnu

0 %

09.2955

ex 2932 19 00

60

Flurtamons (ISO) (CAS RN 96525-23-4)

1.1-31.12

300 tonnu

0 %

09.2696

ex 2932 20 90

25

Dekān-5-olīds (CAS RN 705-86-2)

1.1-31.12

6 000 kg

0 %

09.2697

ex 2932 20 90

30

Dodekān-5-olīds (CAS RN 713-95-1)

1.1-31.12

6 000 kg

0 %

09.2812

ex 2932 20 90

77

Heksān-6-olīds (CAS RN 502-44-3)

1.1-31.12

4 000 tonnu

0 %

09.2858

2932 93 00

Piperonāls (CAS RN 120-57-0)

1.1-31.12

220 tonnu

0 %

09.2878

ex 2933 29 90

85

Enzalutamīds INN (CAS RN 915087-33-1)

1.1-31.12

1 000 kg

0 %

09.2673

ex 2933 39 99

43

2,2,6,6-tetrametilpiperidīn-4-ols (CAS RN 2403-88-5)

1.1-31.12

1 000 tonnu

0 %

09.2674

ex 2933 39 99

44

Hlorpirifoss (ISO) (CAS RN 2921-88-2)

1.1-31.12

9 000 tonnu

0 %

09.2880

ex 2933 59 95

39

Ibrutinibs (INN) (CAS RN 936563-96-1)

1.1-31.12

5 tonnu

0 %

09.2860

ex 2933 69 80

30

1,3,5-Tris[(3-(Dimetilamino)propil)]heksahidro-1,3,5-triazīns (CAS RN 15875-13-5)

1.1-31.12

600 tonnu

0 %

09.2658

ex 2933 99 80

73

5-(Acetoacetilamino)benzimidazolons (CAS RN 26576-46-5)

1.1-31.12

400 tonnu

0 %

09.2675

ex 2935 90 90

79

4-[[(2-metoksibenzoil)amino]sulfonil]-benzoilhlorīds (CAS RN 816431-72-8)

1.1-31.12

1 000 tonnu

0 %

09.2710

ex 2935 90 90

91

2,4,4-Trimetilpentān-2-amīnija (3R,5S,E)-7-(4-(4-fluorfenil)-6-izopropil-2-(N-metilmetilsulfonamīd)pirimidīn-5-il)-3,5-dihidroksihept-6-enoāts

1.1-31.12

5 000 kg

0 %

09.2945

ex 2940 00 00

20

D-ksiloze (CAS RN 58-86-6)

1.1-31.12

400 tonnu

0 %

09.2686

ex 3204 11 00

75

Krāsviela C.I. Disperse Yellow 54 (CAS RN 7576-65-0 ) un uz krāsvielas C.I. Disperse Yellow 54 bāzes izgatavotie preparāti, kuri svara izteiksmē satur 99 % vai vairāk šīs krāsvielas 

1.1-31.12

250 tonnu

0 %

09.2676

ex 3204 17 00

14

Preparāti uz krāsvielas C.I. Pigment Red 48:2 (CAS RN 7023-61-2) bāzes ar tās saturu 60 % (masas) vai lielāku, bet mazāk par 85 % (masas)

1.1-31.12

50 tonnu

0 %

09.2698

ex 3204 17 00

30

Krāsviela C.I. Pigment Red 4 (CAS RN 2814-77-9) un uz tās bāzes izgatavoti preparāti ar krāsvielas C.I. Pigment Red 4 saturu 60 % vai vairāk no masas

1.1-31.12

150 tonnu

0 %

09.2659

ex 3802 90 00

19

Ar sodas kušņiem kalcinētadiatomīta zeme

1.1-31.12

35 000 tonnu

0 %

09.2908

ex 3804 00 00

10

Nātrija lignosulfonāts (CAS RN 8061-51-6)

1.1-31.12

40 000 tonnu

0 %

09.2889

3805 10 90

Sulfātterpentīns

1.1-31.12

25 000 tonnu

0 %

09.2935

ex 3806 10 00

10

Kolofonijskābe un sveķskābe kas iegūtas no svaigiem oleosveķiem

1.1-31.12

280 000 tonnu

0 %

09.2832

ex 3808 92 90

40

Preparāts, kas satur 38 % vai vairāk, bet ne vairāk kā 50 % no kopējās masas ūdenī disperģēta cinka piritiona (INN) (CAS RN 13463-41-7)

1.1-31.12

500 tonnu

0 %

09.2876

ex 3811 29 00

55

Piedevas, kas sastāv no difenilamīna un nonēnu ar sazarotu ķēdi reakcijas produktiem, ar: 

tiek izmantotas ziežeļļu ražošanā (2)

1.1-31.12

900 tonnu

0 %

09.2814

ex 3815 90 90

76

Katalizators, kas sastāv no titāna dioksīda un volframa trioksīda

1.1-31.12

3 000 tonnu

0 %

09.2820

ex 3824 79 00

10

Maisījumi, kas satur no masas:

1.1-31.12

6 000 tonnu

0 %

09.2644

ex 3824 99 92

77

Preparāts, kura sastāvā ir:

1.1-31.12

10 000 tonnu

0 %

09.2681

ex 3824 99 92

85

Bis-(3-trietoksisililpropil)sulfīdu maisījums (CAS RN 211519-85-6)

1.1-31.12

9 000 tonnu

0 %

09.2650

ex 3824 99 92

87

Acetofenons (CAS RN 98-86-2) ar tīrības pakāpi 60 % no svara vai vairāk, bet ne vairāk par 90 % no svara

1.1-31.12

2 000 tonnu

0 %

09.2888

ex 3824 99 92

89

Trešējo alkildimetilamīnu maisījums, kas pēc svara satur:

1.1-31.12

16 000 tonnu

0 %

09.2829

ex 3824 99 93

43

Nešķīstošo atlikumu cietie ekstrakti alifātiskajos šķīdinātājos, kas iegūti, ekstrahējot sveķus no koksnes, ar šādām īpašībām:

un

1.1-31.12

1 600 tonnu

0 %

09.2907

ex 3824 99 93

67

Fitosterīnu maisījums, pulverveida, kas satur pēc masas:

izmantošanai sterīnu/stanolu vai sterīnu/stanolu esteru ražošanā (2)

1.1-31.12

2 500 tonnu

0 %

09.2639

3905 30 00

Poli(vinilspirts), kas satur vai nesatur nehidrolizētas acetātgrupas

1.1-31.12

15 000 tonnu

0 %

09.2671

ex 3905 99 90

81

Poli(vinilbutirāls) (CAS RN 63148-65-2):

1.1-31.12

12 500 tonnu

0 %

09.2846

ex 3907 40 00

25

Polimēru maisījums no polikarbonāta un poli(metilmetakrilāta) ar polikarbonāta saturu 98,5 masas % vai lielāku, lodīšu vai granulu veidā, ar gaismas caurlaidību 88,5 % vai lielāku, ko mēra, izmantojot testa paraugu ar sieniņu biezumu 4,0 mm pie viļņu garuma λ = 400 nm (saskaņā ar standartu ISO 13468-2)

1.1-31.12

2 000 tonnu

0 %

09.2723

ex 3911 90 19

10

Poli(oksi-1,4-fenilēnsulfonil-1,4-fenilēnoksi-4,4’-bifenilēns)

1.1-31.12

5 000 tonnu

0 %

09.2816

ex 3912 11 00

20

Celulozes acetāta pārslas

1.1-31.12

75 000 tonnu

0 %

09.2864

ex 3913 10 00

10

Nātrija algināts, kas ekstrahēts no brūnajām aļģēm (CAS RN 9005-38-3)

1.1-31.12

10 000 tonnu

0 %

09.2641

ex 3913 90 00

87

Nātrija hialuronāts, nesterils, kura

1.1-31.12

200 kg

0 %

09.2661

ex 3920 51 00

50

Polimetilmetakrilāta loksnes, kas atbilst standartiem:

1.1-31.12

100 tonnu

0 %

09.2645

ex 3921 14 00

20

Reģenerētas celulozes šūnu bloks, piesūcināts ar magnija hlorīda un četrvērtīgā amonija savienojumu saturošu ūdeni, izmēri 100 cm (± 10 cm) x 100 cm (± 10 cm) x 40 cm (± 5 cm)

1.1-31.12

1 700 tonnu

0 %

09.2848

ex 5505 10 10

10

Neilona un citu poliamīdu (PA6 und PA66) sintētisko šķiedru atlikas (arī atsukas, pavedienu atlikas un irdinātas šķiedras)

1.1-31.12

10 000 tonnu

0 %

09.2721

ex 5906 99 90

20

Gumijoti tekstilmateriāli, austi un laminēti, ar šādām īpašībām:

kurus izmanto mehānisko transportlīdzekļu paceļamo jumtu ražošanai (2)

1.1-31.12

375 000 m²

0 %

09.2866

ex 7019 12 00

ex 7019 12 00

06

26

S-stikla grīstes:

 (2)

1.1-31.12

1 000 tonnu

0 %

09.2870

ex 7019 40 00

ex 7019 52 00

70

30

E-stikla šķiedras audumi:

izmantojami tikai prepregu un ar varu plaķētu laminātu ražošanai (2)

1.1-30.6.

3 000 000 m

0 %

09.2628

ex 7019 52 00

10

No stiklšķiedras austs un ar plastmasu pārklāts tīkls, kura svars ir vienāds ar 120 g/m²(± 10 g/m²), ko parasti izmanto, ražojot izrullējamus un cietos rāmjos pretinsektu aizsegus.

1.1-31.12

3 000 000 m²

0 %

09.2799

ex 7202 49 90

10

Ferohroms ar oglekļa masas saturu 1,5 % vai vairāk, bet ne vairāk par 4 %, un ar hroma masas saturu ne vairāk par 70 %

1.1-31.12

50 000 tonnu

0 %

09.2652

ex 7409 11 00

ex 7410 11 00

20

30

Elektrolītiski pārklāta rafinēta vara folija un sloksnes

1.1-31.12

1 020 tonnu

0 %

09.2734

ex 7409 19 00

20

Loksnes un sloksnes, kas sastāv no:

1.1-31.12

7 000 000 gabali

0 %

09.2662

ex 7410 21 00

55

Plāksnes:

1.1-31.12

80 000 m²

0 %

09.2834

ex 7604 29 10

20

Alumīnija sakausējuma stieņi ar diametru 200 mm vai vairāk, bet ne vairāk par 300 mm

1.1-31.12

2 000 tonnu

0 %

09.2835

ex 7604 29 10

30

Alumīnija sakausējuma stieņi ar diametru 300,1 mm vai vairāk, bet ne vairāk par 533,4 mm

1.1-31.12

1 000 tonnu

0 %

09.2736

ex 7607 11 90

83

Alumīnija un magnija sakausējuma sloksne vai folija:

izmantošanai žalūziju plāksnīšu ražošanā (2)

1.1-31.12

600 tonnu

0 %

09.2906

ex 7609 00 00

20

Alumīnija cauruļu savienotājelementi, piestiprināšanai pie motociklu radiatoriem (2)

1.1-31.12

3 000 000 gabali

0 %

09.2722

8104 11 00

Neapstrādāts magnijs ar magnija masas saturu ne mazāk kā 99,8 %

1.1-31.12

80 000 tonnu

0 %

09.2840

ex 8104 30 00

20

Magnija pulveris:

1.1-31.12

2 000 tonnu

0 %

09.2629

ex 8302 49 00

91

Teleskopisks alumīnija rokturis, ko izmanto ceļojuma somu ražošanā (2)

1.1-31.12

1 500 000 gabali

0 %

09.2720

ex 8413 91 00

50

Sūkņa galva divcilindru augstspiediena sūknim, kas izgatavota no kalta tērauda, ar:

izmantošanai dīzeļdegvielas iesmidzināšanas sistēmās

1.1-31.12

65 000 gabali

0 %

09.2850

ex 8414 90 00

70

Alumīnija sakausējuma kompresora darbrats,

izmantošanai turbokompresoru salikšanā bez tālākas apstrādes  (2)

1.1-31.12

5 900 000 gabali

0 %

09.2909

ex 8481 80 85

40

Izplūdes vārsts, izmantošanai motociklu izplūdes gāzu sistēmu ražošanā (2)

1.1-31.12

1 000 000 gabali

0 %

09.2738

ex 8482 99 00

20

Misiņa separatori

izmantošanai lodīšu gultņu ražošanā

35 000 gabali

0 %

09.2690

ex 8483 30 80

20

Aksiāls slīdgultnis no FeP01 kvalitātes metāla (atbilstoši EN 10130-1991) ar slīdošo slāni, kas veidots no porainas aglomerētas bronzas un poli(tetrafluoretilēna), piemērots izmantošanai motociklu balstiekārtās

1.1-31.12

1 500 000 gabali

0 %

09.2763

ex 8501 40 20

ex 8501 40 80

40

30

Vienfāzes maiņstrāvas elektromotors ar kolektoru, kā izejas jauda ir 250 W vai lielāka, ieejas jauda ir 700 W vai lielāka, bet ne lielāka kā 2 700 W, ārējais diametrs pārsniedz 120 mm (± 0,2 mm), bet nepārsniedz 135 mm (± 0,2 mm), un nominālais apgriezienu skaits pārsniedz 30 000 apgr./min., bet nepārsniedz 50 000 apgr./min., un kas ir aprīkots ar gaisa iesūkšanas ventilatoru, izmantošanai putekļsūcēju ražošanā (2)

1.1-31.12

2 000 000 gabali

0 %

09.2633

ex 8504 40 82

20

Elektriskais taisngriezis, kā jauda nepārsniedz 1 kVA un ko paredzēts izmantot pozīcijās 8509 80 un 8510 klasificēto aparātu ražošanā (2)

1.1-31.12

4 500 000 gabali

0 %

09.2643

ex 8504 40 82

30

Pozīcijā 8521 un 8528 klasificējamu preču ražošanai paredzētas barošanas plates (2)

1.1-31.12

15 000 000 gabali

0 %

09.2620

ex 8526 91 20

20

Komplekts GPS sistēmai ar vietas noteikšanas funkciju, bez displeja, kura svars nepārsniedz 2500 g, iebūvēts vai neiebūvēts korpusā

1.1-30.6.

1 500 000 gabali

0 %

09.2672

ex 8529 90 92

ex 9405 40 39

75

70

Iespiedshēmas plate ar LED diodēm:

tādu aizmugurējā apgaismojuma bloku ražošanai, kas paredzēti pozīcijas 8528 precēm (2)

1.1-31.12

115 000 000 gabali

0 %

09.2003

ex 8543 70 90

63

Ar spriegumu vadāmi frekvences ģeneratori, kas sastāv no aktīviem un pasīviem elementiem, kuri uzmontēti uz iespiestas shēmas, kas ir apvalkā, kura ārējie izmēri nepārsniedz 30 mm x 30 mm

1.1-31.12

1 400 000 gabali

0 %

09.2910

ex 8708 99 97

75

Alumīnija sakausējuma balstošais kronšteins, ar montāžas caurumiem, ar fiksācijas uzgriežņiem vai bez tiem, pārnesumkārbas netiešai pievienošanai automobiļa virsbūvei, izmantošanai 87. nodaļas preču ražošanā (2)

1.1-31.12

200 000 gabali

0 %

09.2694

ex 8714 10 90

30

Savilcējapskavas, korpusi, dakšas tilti un spailes no alumīnija sakausējuma, kādus izmanto motocikliem

1.1-31.12

1 000 000 gabali

0 %

09.2868

ex 8714 10 90

60

Balstiekārtu virzuļi no pulvertērauda, kuru diametrs nepārsniedz 55 mm

1.1-31.12

2 000 000 gabali

0 %

09.2668

ex 8714 91 10

ex 8714 91 10

ex 8714 91 10

21

31

75

Velosipēda rāmis no oglekļa šķiedrām un mākslīgiem sveķiem, izmantošanai velosipēdu (ieskaitot e-velosipēdu) ražošanā (2)

1.1-31.12

350 000 gabali

0 %

09.2631

ex 9001 90 00

80

Neiemontētas stikla lēcas, prizmas un cementēti elementi, kas paredzēti tādu preču ražošanai vai remontam, kuru KN kods ir 9002, 9005, 9013 10 and 9015 (2)

1.1-31.12

5 000 000 gabali

0 %

09.2932

ex 9027 10 90

20

Skābekļa zondes, pastāvīgai iebūvēšanai motociklu izplūdes sistēmās (2)

1.1-31.12

1 000 000 gabali

0 %

(1)

Tomēr tarifa nodokļu apturēšanu nepiemēro, ja apstrādi veic mazumtirdzniecības vai sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi.

(2)

Uz nodokļu apturēšanu attiecas galapatēriņa muitas uzraudzība saskaņā ar 254. pantu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 952/2013 (2013. gada 9. oktobris), ar ko izveido Savienības Muitas kodeksu (OV L 269, 10.10.2013., 1. lpp.).

(3)

Aptur tikai ad valorem nodokli. Konkrēto nodokli turpina piemērot.