Briselē, 30.11.2018

COM(2018) 781 final

KOMISIJAS ZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM UN PADOMEI

attiecībā uz datiem par 2018. gada Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumu un pensiju, kā arī korekcijas koeficientu, kurus piemēro šim atalgojumam un pensijām, pārskatīšanas ietekmi uz budžetu


1.ZIŅOJUMA MĒRĶIS

Šā ziņojuma mērķis ir izpildīt Civildienesta noteikumu un Eiropas Savienības Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības (Civildienesta noteikumi) 65. panta 1. punktā paredzēto Komisijas pienākumu sniegt datus par Savienības ierēdņu atalgojuma un pensiju ietekmi uz budžetu, ņemot vērā 2018. gadā veikto ierēdņu un pārējo ES darbinieku atalgojuma un pensiju summu pārskatīšanu un tām piemērotos korekcijas koeficientus.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikumu ierēdņu un pārējo ES darbinieku atalgojuma un pensiju pārskatīšanu 2018. gadā veic līdz gada beigām. Ziņojumu sagatavo, pamatojoties uz ES Statistikas biroja sagatavotajiem statistikas datiem, vienojoties ar dalībvalstu valsts statistikas institūtiem; statistikas dati atspoguļo situāciju katrā dalībvalstī 2018. gada 1. jūlijā.

2.PAMATINFORMĀCIJA

Ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 22. oktobra Regulu (ES, Euratom) Nr. 1023/2013 tika grozīts algu pārskatīšanas mehānisms, kas pazīstams kā “metode”, lai varētu veikt visu algu, pensiju un pabalstu automātisku pārskatīšanu. Šajā nolūkā Civildienesta noteikumos noteiktās attiecīgās summas un korekcijas koeficienti būtu jāuzskata par atsauces summām un koeficientiem, kas tiek regulāri un automātiski pārskatīti. Komisija šīs pārskatītās summas un korekcijas koeficientus divās nedēļās pēc to pārskatīšanas informēšanas nolūkā publicē Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu 65. panta 4. punktu Beļģijā un Luksemburgā strādājošo ES darbinieku algas un pensijas 2013. un 2014. gadā netiek pārskatītas, proti, 2013. un 2014. gadā Beļģijā un Luksemburgā strādājošo ES darbinieku algas netika pārskatītas. Šis noteikums papildināja ierobežoto algu un pensiju korekciju 2011. un 2012. gadā — attiecīgi 0 % un 0,8 %, ko noteica vispārējā pieeja strīdu atrisināšanai par 2011. un 2012. gada atalgojuma un pensiju korekcijām.

Laikā no 2004. līdz 2018. gadam būtiski samazinājās ES darbinieku faktiskā pirktspēja, pārsniedzot kritumu, ar kuru saskārās dalībvalstu valdību civildienesta ierēdņi. ES darbinieku pirktspēja šajā laika periodā samazinājās par aptuveni 10,5 %, un tas notika kopējās ietekmes rezultātā, ko radīja Civildienesta noteikumu 2004. un 2013. gada reformas un algu korekcijas samazināšana. Tajā pašā laika periodā dalībvalstu valdību civildienesta ierēdņiem šis samazinājums bija 1,8 %.

Kopējā ietekme, ko radīja algu korekcijas metodes nepiemērošana 2011. un 2012. gadā un algu un pensiju iesaldēšana 2013. un 2014. gadā, bija aptuveni 3 miljardu euro ietaupījums salīdzinājumā ar daudzgadu finanšu shēmu (DFS) 2014.–2020. gadam un aptuveni 500 miljonu euro ietaupījums gadā ilgtermiņā. Kopumā Civildienesta noteikumu pēdējās pārskatīšanas rezultātā tika gūts administratīvo izdevumu ietaupījums aptuveni 4,3 miljardu euro apmērā salīdzinājumā ar DFS. Turklāt īpaši pasākumi, kam nav tiešas ietekmes uz budžetu, piemēram, darbalaika pagarināšana un ikgadējā atvaļinājuma samazināšana, nekompensējot to algā, iestādēm sniedz ietaupījumu aptuveni 1,5 miljardu euro apmērā.

3.ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju pārskatīšanas juridiskie aspekti un korekcijas koeficienti, ko piemēro atalgojuma un pensiju pārskatīšanai

3.1.ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju pārskatīšana (Civildienesta noteikumu 65. panta 1. punkta otrā daļa)

Civildienesta noteikumu 65. panta 1. punkta otrajā daļā paredzēts, ka dažas noteikumos minētās summas, pēc kurām nosaka pamatalgu, dažādus pabalstus un koeficientus, pārskata katru gadu saskaņā ar XI pielikumu. Komisija šīs pārskatītās summas divās nedēļās pēc to pārskatīšanas informēšanas nolūkā publicē Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā.

Turklāt Civildienesta noteikumu 65. panta 3. punktā noteikts, ka šīs summas (summas, kas minētas 65. panta 1. punkta otrajā daļā) uzskata par summām, kuru faktiskā vērtība noteiktā laikā var tikt pārskatīta bez nepieciešamības pieņemt citu tiesību aktu.

Civildienesta noteikumu 65.a pantā minēts, ka 64. un 65. panta īstenošanas noteikumi ir ietverti XI pielikumā.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 3. pantu to 65. pantā minētā atalgojuma un pensiju pārskatīšana tieši izriet no izmaiņām dalībvalstu civildienesta ierēdņu algu pirktspējā (specifisks rādītājs) un dzīves dārdzības līmeņa izmaiņām Beļģijā un Luksemburgā (apvienotais indekss).

Ar specifisko rādītāju mēra dalībvalstu centrālajā pārvaldē strādājošo valsts civildienesta ierēdņu neto atalgojuma izmaiņas, neskaitot inflāciju. Eurostat aprēķina šo rādītāju, pamatojoties uz informāciju, ko sniegušas XI pielikuma 1. panta 4. punktā minētās vienpadsmit dalībvalstis.

Ar apvienoto indeksu mēra Eiropas Savienības ierēdņu dzīves dārdzības līmeņa izmaiņas Beļģijā un Luksemburgā atbilstoši šajās divās dalībvalstīs strādājošo darbinieku sadalījumam. Eurostat šo indeksu aprēķina, pamatojoties uz Beļģijas un Luksemburgas iestāžu sniegto informāciju par cenām un ES iestāžu iekšējās datubāzēs iekļauto informāciju par darbinieku skaitu.

Turklāt Civildienesta noteikumu XI pielikuma 10. pantā ir paredzēta starpniecības klauzula, proti, specifiskā rādītāja vērtībai ir noteikta augstākā robeža +2 % un zemākā robeža -2 %. Ja specifiskā rādītāja vērtība pārsniedz šo robežu, tad tās vietā ikgadējās pārskatīšanas noteikšanā izmanto attiecīgo robežvērtību. Robežvērtību šādā gadījumā piemēro no 1. jūlija, bet ikgadējā pārskatīšanā iegūto atlikušo vērtību piemēro no nākamā gada 1. aprīļa.

Civildienesta noteikumu XI pielikuma 11. pantā ir noteikta izņēmuma klauzula, ko piemēro tad, ja ir fiksēts ES kopējā iekšzemes kopprodukta kritums. Izņēmuma klauzulu piemēro tad, ja specifiskā rādītāja vērtība ir pozitīva, bet kārtējā gadā tiek fiksēts ES kopējā iekšzemes kopprodukta kritums. Šādā gadījumā ikgadējās pārskatīšanas aprēķinos izmanto tikai specifiskā rādītāja daļu, bet atlikušo vērtību piemēro vēlāk vai neizmaksā vispār.

3.2.To korekcijas koeficientu pārskatīšana, kurus piemēro ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam un pensijām Eiropas Savienībā (Civildienesta noteikumu 64. panta otrā daļa)

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu 64. pantu ierēdņa atalgojumu, kas izteikts euro, izvērtē pēc likmes, kas atkarībā no dzīves apstākļiem dažādās dienesta vietās ir lielāka par, mazāka par vai vienāda ar 100 %. Beļģijā un Luksemburgā nepiemēro nekādu korekcijas koeficientu, ņemot vērā to, ka šīs darbavietas izmanto kā atsauces vietas koeficientu aprēķināšanai un tās ir galvenās un sākotnējās atrašanās vietas lielākajai daļai iestāžu.

Turklāt korekcijas koeficientus nosaka vai atceļ, kā arī katru gadu pārskata saskaņā ar XI pielikumu. Attiecībā uz pārskatīšanu visas vērtības uzskata par atsauces vērtībām. Komisija pārskatītās vērtības divās nedēļās pēc to pārskatīšanas informēšanas nolūkā publicē Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 3. pantu korekcijas koeficientus, ko piemēro atalgojumam un pensijām, nosaka, pamatojoties uz attiecību starp minētā pielikuma 1. pantā minēto atbilstošo ekonomisko paritāti un Civildienesta noteikumu 63. pantā noteiktajiem valūtu maiņas kursiem attiecīgajām valstīm.

Atalgojuma ekonomiskā paritāte nosaka pirktspējas ekvivalenci attiecībā uz to ierēdņu atalgojumu, kuri strādā Briselē kā atsauces pilsētā, salīdzinājumā ar citām dienesta vietām. Eurostat aprēķina minēto ekonomisko paritāti, vienojoties ar dalībvalstu valsts statistikas iestādēm.

Pensiju ekonomiskā paritāte nosaka pirktspējas ekvivalenci attiecībā uz pensijām, ko maksā Beļģijā kā atsauces valstī, salīdzinājumā ar pensijām, ko maksā citās dzīvesvietas valstīs. Eurostat aprēķina minēto ekonomisko paritāti, vienojoties ar valstu statistikas iestādēm. Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 20. pantu korekcijas koeficientus piemēro tikai tai pensijas daļai, kas atbilst līdz 2004. gada 1. maijam iegūtajām pensijas tiesībām. Minimālais piemērojamais pensiju korekcijas koeficients ir 100.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu VII pielikuma 17. panta 3. punktu šos koeficientus piemēro dažiem ierēdņu un pārējo darbinieku veiktajiem pārskaitījumiem.

3.3.To korekcijas koeficientu pārskatīšana, kuri piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam (Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta 1. punkts)

Civildienesta noteikumu X pielikuma 11., 12. un 13. pantā paredzēti noteikumi attiecībā uz to ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumu, kuri strādā trešās valstīs. Eiropas Savienībā atalgojumu izmaksā euro, un uz to attiecas korekcijas koeficients, kas ir piemērojams Beļģijā strādājošo ierēdņu atalgojumam, bet pēc ierēdņa pieprasījuma visu vai daļu atalgojuma var izmaksāt dienesta vietas valsts valūtā. Šādā gadījumā uz to attiecas korekcijas koeficients, kas ir spēkā dienesta vietas valstī, un to konvertē pēc atbilstošā valūtas maiņas kursa.

Lai, ciktāl tas iespējams, Savienības ierēdņiem, pagaidu darbiniekiem un līgumdarbiniekiem nodrošinātu līdzvērtīgu pirktspēju neatkarīgi no dienesta vietas, korekcijas koeficientu reizi gadā pārskata saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikumu. Attiecībā uz pārskatīšanu visas vērtības uzskata par atsauces vērtībām. Komisija pārskatītās vērtības divās nedēļās pēc to pārskatīšanas informēšanas nolūkā publicē Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā.

Eurostat aprēķina ekonomisko paritāti, lai nodrošinātu pirktspējas ekvivalenci attiecībā uz to ierēdņu atalgojumu, kuri nodarbināti Briselē, salīdzinājumā ar citām dienesta vietām. Korekcijas koeficientu iegūst, dalot ekonomiskās paritātes vērtību ar valūtas maiņas kursu. Piemērojamo maiņas kursu nosaka saskaņā ar ES vispārējā budžeta īstenošanas noteikumiem, un tas atbilst maiņas kursam korekcijas koeficientu piemērošanas dienā.

3.4.ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju starpposma pārskatīšana Eiropas Savienībā (Civildienesta noteikumu 65. panta 2. punkts)

Noteikumu 65. panta 2. punktā paredzēts, ka būtisku dzīves dārdzības izmaiņu gadījumā 65. panta 1. punktā minētās summas un 64. pantā minētos korekcijas koeficientus pārskata saskaņā ar XI pielikumu. Komisija pārskatītās summas un korekcijas koeficientus divās nedēļās pēc to pārskatīšanas informēšanas nolūkā publicē Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 4. panta 1. punktu atalgojuma un pensiju starpposma pārskatīšanu, kas stājas spēkā 1. janvārī, veic tad, ja no jūnija līdz decembrim ir būtiski mainījusies dzīves dārdzība (ņemot vērā jutīguma robežu, kas definēta XI pielikuma 6. pantā), un ņemot vērā pirktspējas izmaiņu prognozi attiecīgā gada pārskata periodā. Šādu starpposma pārskatīšanu ņem vērā, veicot ikgadējo algas pārskatīšanu.

Turklāt saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 6. pantu, ja Briselē un Luksemburgā jutīguma robeža ir sasniegta vai pārsniegta, starpposma pārskatīšanu veic attiecībā uz visām vietām (tostarp Briseli un Luksemburgu). Ja minētā jutīguma robeža Briselē un Luksemburgā nav sasniegta, starpposma pārskatīšanu veic tikai tajās vietās, kur jutīguma robeža ir sasniegta vai pārsniegta.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 7. pantu starpposma pārskatīšanas izmaiņas lielums ir apvienotais indekss, kas vajadzības gadījumā reizināts ar pusi no prognozētā specifiskā rādītāja, ja tas ir negatīvs.

Korekcijas koeficienti ir attiecība starp attiecīgo ekonomisko paritāti un Civildienesta noteikumu 63. pantā noteikto valūtas maiņas kursu, ko, ja jutīguma robeža Beļģijā un Luksemburgā nav sasniegta, reizina ar pārskatīšanas izmaiņas lielumu.

3.5.Starpposma pasākumi to korekcijas koeficientu pārskatīšanai, kuri piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam (Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta 2. punkts)

Ja pēc trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojuma ikgadējās pārskatīšanas atbilstoši Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta 1. punktam (sk. iepriekš 3.3. punktu) konkrētā valstī tomēr atklājas, ka kopš iepriekšējās pārskatīšanas dzīves dārdzības izmaiņas, ko mēra ar korekcijas koeficienta un atbilstošā valūtas maiņas kursa palīdzību, pārsniedz 5 %, tiek veikta korekcijas koeficienta starpposma pārskatīšana saskaņā ar Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta 1. punktā noteikto procedūru.

Eurostat aprēķina ekonomisko paritāti, lai nodrošinātu pirktspējas ekvivalenci attiecībā uz to ierēdņu atalgojumu, kuri nodarbināti Briselē, salīdzinājumā ar citām dienesta vietām. Korekcijas koeficientu iegūst, dalot ekonomiskās paritātes vērtību ar valūtas maiņas kursu. Piemērojamo maiņas kursu nosaka saskaņā ar ES vispārējā budžeta īstenošanas noteikumiem, un tas atbilst maiņas kursam korekcijas koeficientu piemērošanas dienā.

4.ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju, kā arī korekcijas koeficientu, kuri piemērojamie šim atalgojumam un pensijām, pārskatīšana 2018. gadā

Komisija ņem vērā ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju dažādās pārskatīšanas, ko saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikumu veic divpadsmit mēnešu pārskata periodā līdz 2018. gada 1. jūlijam un īsteno līdz 2018. gada beigām. Šīs pārskatīšanas, kas minētas turpmāk 4. punktā, ir pamatotas ar ES Statistikas biroja sagatavotajiem statistikas datiem, vienojoties ar dalībvalstu valsts statistikas institūtiem; statistikas dati atspoguļo situāciju katrā dalībvalstī 1 2018. gada 1. jūlijā.

4.1.ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju pārskatīšana (Civildienesta noteikumu 65. panta 1. punkta otrā daļa) 2018. gadā

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 1. pantu Eurostat ir sagatavojis ziņojumu par dzīves dārdzības izmaiņām Beļģijā un Luksemburgā, izmaiņām valsts civildienesta ierēdņu atalgojuma pirktspējā un ekonomisko paritāti, no kuras izriet dažādie korekcijas koeficienti 2 .

Valstu civildienesta ierēdņu atalgojuma pirktspējas vidējās izmaiņas, ko mēra ar specifisko rādītāju, pārskata periodā ir -0,4 %.

Dzīves dārdzības izmaiņas, ko mēra ar apvienoto indeksu, kuru aprēķina Eurostat, Beļģijā un Luksemburgā pārskata periodā ir +2,1 %. Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 3. panta 2. punktu pārskatīšanas izmaiņas lielumu iegūst, Eurostat aprēķināto apvienoto indeksu reizinot ar specifisko rādītāju. Tādējādi atalgojuma un pensiju pārskatīšanas koeficients Beļģijā un Luksemburgā ir 1,7 %. Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 3. panta 5. punktu Beļģijai un Luksemburgai korekcijas koeficientu nepiemēro.

Kopējais specifiskais rādītājs (-0,4 %) ir lielāks nekā slieksnis, no kura piemēro starpniecības klauzulu (zemākā robeža -2 %), tādēļ tā netiek piemērota.

Tā kā IKP attīstības prognoze reālā izteiksmē ir pozitīva (+2,3 %) 3 , izņēmuma klauzulu nepiemēro.

Tāpēc Komisija līdz 2018. gada beigām publicēs Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā Civildienesta noteikumu 65. panta 1. punkta otrajā daļā minētās pārskatītās summas, kuras no 2018. gada 1. jūlija piemērojamas Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam un pensijām, kā norādīts šā ziņojuma I pielikumā.

4.2.To korekcijas koeficientu pārskatīšana 2018. gadā, kurus piemēro ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam un pensijām Eiropas Savienībā (Civildienesta noteikumu 64. panta otrā daļa)

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 1. pantu Eurostat ir sagatavojis ziņojumu par dzīves dārdzības izmaiņām Beļģijā un Luksemburgā, izmaiņām valsts civildienesta ierēdņu atalgojuma pirktspējā un ekonomisko paritāti, no kuras izriet dažādie korekcijas koeficienti 4 .

Ārpus Beļģijas un Luksemburgas pārskatītās atalgojuma un pensiju summas iegūst, Beļģijas un Luksemburgas korekciju reizinot ar korekcijas koeficienta un valūtas maiņas kursa izmaiņām.

Korekcijas koeficientus, kuri piemērojami atalgojumam, pensijām un tai atalgojuma daļai, kas tiek pārskaitīta, Eurostat ir aprēķinājis šādi.

4.1.1.Korekcijas koeficienti, kurus piemēro darbiniekiem ārpus Beļģijas un Luksemburgas

Vienojoties ar valstu statistikas iestādēm, Eurostat ir aprēķinājis ekonomisko paritāti, kas nosaka pirktspējas ekvivalenci attiecībā uz atalgojumu Briselē salīdzinājumā ar atalgojumu citās dienesta vietās 2018. gada 1. jūlijā.

Korekcijas koeficientus, kuri piemērojami dalībvalstīs, izņemot Beļģiju un Luksemburgu, nodarbinātiem ierēdņiem un pārējiem darbiniekiem, nosaka, ņemot vērā attiecību starp minēto ekonomisko paritāti un valūtu maiņas kursiem, kas ir spēkā 2018. gada 1. jūlijā.

Tāpēc Komisija līdz 2018. gada beigām publicēs Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā korekcijas koeficientus, kuri no 2018. gada 1. jūlija piemērojami Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam un pensijām, kā norādīts šā ziņojuma I pielikumā.

4.1.2.Korekcijas koeficienti, kurus piemēro PENSIJĀM ārpus Beļģijas un Luksemburgas, un korekcijas koeficienti, kurus piemēro PĀRSKAITĪJUMIEM

Vienojoties ar valstu statistikas iestādēm, Eurostat ir aprēķinājis ekonomisko paritāti, kas nosaka pirktspējas ekvivalenci attiecībā uz pensijām Briselē salīdzinājumā ar pensijām citās dzīvesvietās 2018. gada 1. jūlijā.

Korekcijas koeficientus, kas aprēķināti attiecībā uz to personu pensijām, kuras dzīvo dažādās valstīs ārpus Beļģijas un Luksemburgas, nosaka, ņemot vērā attiecību starp minēto ekonomisko paritāti un valūtu maiņas kursiem, kas ir spēkā 2018. gada 1. jūlijā. Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 20. pantu korekcijas koeficientus piemēro tikai tai pensijas daļai, kas atbilst līdz 2004. gada 1. maijam iegūtajām pensijas tiesībām.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu VII pielikuma 17. pantu šos koeficientus tieši piemēro ierēdņu un pārējo darbinieku veiktajiem pārskaitījumiem.

Tāpēc Komisija līdz 2018. gada beigām publicēs Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā korekcijas koeficientus, kuri no 2018. gada 1. jūlija piemērojami Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku pensijām ārpus Beļģijas un Luksemburgas un Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku veiktajiem pārskaitījumiem, kā norādīts šā ziņojuma I pielikumā.

4.3.To korekcijas koeficientu, kas piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, pārskatīšana 2018. gadā (Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta 1. punkts)

Komisijas rīcībā esošie statistikas dati ietver sarakstu ar 145 dienesta vietām. Taču ekonomiskās paritātes nav uzrādītas vietām, par kurām vietējās nestabilitātes vai citu iemeslu dēļ dati nav pieejami vai nav uzticami.

Korekcijas koeficienti visām dienesta vietām ārpus ES tika aprēķināti 2018. gada 1. jūlijā. Gada pārskatīšanā tiek noteikti korekcijas koeficienti, kas izriet no Eurostat paziņotās paritātes 2018. gada 1. jūlijā.

Tāpēc Komisija līdz 2018. gada beigām publicēs Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā korekcijas koeficientus, kuri no 2018. gada 1. jūlija piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, kā norādīts šā ziņojuma II pielikumā.

4.4.Starpposma pasākumi ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju pārskatīšanai Eiropas Savienībā 2018. gadā (Civildienesta noteikumu 65. panta 2. punkts)

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu XI pielikuma 4. pantu atalgojums un pensijas jāpārskata tur, kur ir notikušas dzīves dārdzības būtiskas izmaiņas.

Vienojoties ar valstu statistikas iestādēm 5 , Eurostat ir aprēķinājis, ka dzīves dārdzības izmaiņas Beļģijā un Luksemburgā, ko mēra ar apvienoto indeksu, laikposmā no 2017. gada jūnija līdz 2017. gada decembrim bija 1,0 %.

Dzīves dārdzības izmaiņas ārpus Beļģijas un Luksemburgas pārskata periodā tika mērītas, izmantojot netiešos indeksus, kurus aprēķina Eurostat 6 . Šos indeksus aprēķina, reizinot apvienoto indeksu ar ekonomiskās paritātes izmaiņām.

Jutīguma robeža būtiskām dzīves dārdzības izmaiņām ir procentu likme, kas ir 6 % divpadsmit mēnešu periodā (3 % sešu mēnešu periodā).

Tā kā apvienotais indekss pārskata periodā (2017. gada jūnijs – 2017. gada decembris) bija 101,0 (t. i., +1,0 %), izmaiņas saglabājās noteiktajās robežās (±3,0 %). Līdz ar to Beļģijā un Luksemburgā esošo ES ierēdņu nominālā atalgojuma un pensiju starpposma pārskatīšana nebija jāveic.

Korekcijas koeficienti ir attiecība starp attiecīgo ekonomisko paritāti un valūtas maiņas kursu, ko, ja jutīguma robeža Briselē un Luksemburgā nav sasniegta, reizina ar starpposma pārskatīšanas izmaiņas lielumu.

Vienojoties ar valstu statistikas iestādēm 7 , Eurostat ir aprēķinājis, ka nevienā dienesta vietā Eiropas Savienībā netiešais cenu indekss nepārsniedza minētajam laika periodam noteikto slieksni. Līdz ar to Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam piemērojamo korekcijas koeficientu starpposma pārskatīšana nebija jāveic.

Līdzīgi Eurostat, vienojoties ar valstu statistikas iestādēm 8 , ir aprēķinājis, ka nevienā ES dalībvalstī netiešais cenu indekss nepārsniedza minētajam laika periodam noteikto slieksni. Līdz ar to Eurostat aprēķināto pensiju korekcijas koeficientu starpposma pārskatīšana šajās valstīs nebija jāveic.

Tāpēc nebija nepieciešama publikācija Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā par starpposma pasākumiem to korekcijas koeficientu pārskatīšanai, kas no 2018. gada 1. janvāra piemērojami ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam un pensijām Eiropas Savienībā.

4.5.Starpposma pasākumi to korekcijas koeficientu, kuri piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, pārskatīšanai 2018. gadā (Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta 2. punkts)

4.1.3.Laikposmā no 2017. gada augusta līdz 2018. gada janvārim

Komisijas rīcībā esošie statistikas dati 9 liecina, ka, kopš pēdējo reizi, proti, 2017. gada 1. jūlijā, tika noteikti korekcijas koeficienti, kuri piemērojami trešās valstīs strādājošu Eiropas Savienības ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, ko izmaksā darbavietas valsts valūtā, dzīves dārdzības izmaiņas, kuras mēra ar korekcijas koeficienta un atbilstošā valūtas maiņas kursa palīdzību, dažās trešās valstīs pārsniedz 5 %.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta otro daļu šādā gadījumā tiek veikti starpposma pasākumi korekcijas koeficienta pārskatīšanai atbilstoši Civildienesta noteikumu XI pielikumā paredzētajai procedūrai.

Starpposma pārskatīšanā nosaka korekcijas koeficientus, kuri izriet no Eurostat paziņotajām paritātēm attiecīgi 2017. gada 1. augustā, 1. septembrī, 1. oktobrī, 1. novembrī un 1. decembrī un 2018. gada 1. janvārī.

Tāpēc Komisija 2018. gada 13. jūnijā publicēja Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā 10 tabulas sešiem mēnešiem, precizējot valstis, uz kurām pasākumi attiecas, un katrai norādot attiecīgos korekcijas koeficientus un piemērošanas datumus.

4.1.4.Laikposmā no 2018. gada februāra līdz 2018. gada jūnijam

Komisijas rīcībā esošie statistikas dati 11 liecina, ka, kopš pēdējo reizi tika noteikti korekcijas koeficienti, kuri piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, ko izmaksā darbavietas valsts valūtā, dzīves dārdzības izmaiņas, kuras mēra ar korekcijas koeficienta un atbilstošā valūtas maiņas kursa palīdzību, dažās trešās valstīs pārsniedz 5 %.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta otro daļu šādā gadījumā tiek veikti starpposma pasākumi korekcijas koeficienta pārskatīšanai atbilstoši Civildienesta noteikumu XI pielikumā paredzētajai procedūrai.

Starpposma pārskatīšanā nosaka korekcijas koeficientus, kas izriet no Eurostat paziņotajām paritātēm attiecīgi 2018. gada 1. februārī, 1. martā, 1. aprīlī, 1. maijā un 1. jūnijā.

Tāpēc Komisija līdz 2018. gada beigām publicēs Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā tabulas pieciem mēnešiem, precizējot valstis, uz kurām pasākumi attiecas, un katrai norādot attiecīgos korekcijas koeficientus un piemērošanas datumus, kā norādīts šā ziņojuma III pielikumā.

5.ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju, kā arī korekcijas koeficientu, kurus piemēro šim atalgojumam un pensijām, ietekme uz budžetu

Šajā iedaļā sniegts sīki izstrādāts novērtējums par 2018. gadā veiktās ES darbinieku atalgojuma un pensiju pārskatīšanas ietekmi uz budžetu.

5.1.ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju pārskatīšana 2018. gadā (Civildienesta noteikumu 65. panta 1. punkta otrā daļa)

Civildienesta noteikumu 65. panta 1. punkta otrajā daļā minēto summu pārskatīšana finansiāli ietekmē visas budžeta pozīcijas, kas ir saistītas ar personāla izdevumiem visās iestādēs un aģentūrās.

Miljonos EUR

V izdevumu kategorija

Citas izdevumu kategorijas (I–IV)

2018. gads

2019. gads

Turpmākie gadi

2018. gads

2019. gads

Turpmākie gadi

Paredzamā ietekme uz izdevumiem

+ 54,4

+ 108,9

+ 108,9

+ 14,3

+ 28,5

+ 28,5

Paredzamā ietekme uz ieņēmumiem

+ 9,5

+ 19,0

+ 19,0

+ 2,4

+ 4,8

+ 4,8

5.2.To korekcijas koeficientu, kurus piemēro ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam un pensijām Eiropas Savienībā, pārskatīšana 2018. gadā (Civildienesta noteikumu 64. panta otrā daļa un XIII pielikuma 20. panta 1. punkts)

To korekcijas koeficientu pārskatīšana, kurus piemēro ES darbinieku atalgojumam un pensijām dalībvalstīs, izņemot Briseli un Luksemburgu, un kuri ir spēkā no 2018. gada 1. jūlija, finansiāli ietekmē vairākas budžeta pozīcijas, kas ir saistītas ar personāla izdevumiem.

Miljonos EUR

V izdevumu kategorija

Citas izdevumu kategorijas (I–IV)

2018. gads

2019. gads

Turpmākie gadi

2018. gads

2019. gads

Turpmākie gadi

Paredzamā ietekme uz izdevumiem

- 0,3

- 0,7

- 0,7

+ 3,9

+ 7,8

+ 7,8

5.3.To korekcijas koeficientu, kas piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, pārskatīšana 2018. gadā (Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta 1. punkts)

To korekcijas koeficientu pārskatīšana, kurus piemēro trešās valstīs strādājošu ES darbinieku atalgojumam un kuri ir spēkā no 2018. gada 1. jūlija, finansiāli ietekmē vairākas budžeta pozīcijas, kas V izdevumu kategorijā ir saistītas ar personāla izdevumiem.

Miljonos EUR

V izdevumu kategorija

2018. gads

2019. gads

Turpmākie gadi

Paredzamā ietekme uz izdevumiem

- 1,2

- 2,4

- 2,4

5.4.Starpposma pasākumi to korekcijas koeficientu, kuri piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, pārskatīšanai 2018. gadā (Civildienesta noteikumu X pielikuma 13. panta 2. punkts)

5.1.1.Laikposmā no 2017. gada augusta līdz 2018. gada janvārim

Daži starpposma pasākumi to korekcijas koeficientu pārskatīšanai, kurus piemēro ES darbinieku atalgojumam trešās valstīs un kuri stājas spēkā 2017. gada 1. augustā, 1. septembrī, 1. oktobrī, 1. novembrī un 1. decembrī un 2018. gada 1. janvārī, finansiāli ietekmē vairākas budžeta pozīcijas, kas V izdevumu kategorijā ir saistītas ar personāla izdevumiem.

Miljonos EUR

V izdevumu kategorija


2018. gads


2019. gads

Turpmākie gadi

Paredzamā ietekme uz izdevumiem

+ 0,2

+ 0,4

+ 0,4

5.1.2.Laikposmā no 2018. gada februāra līdz 2018. gada jūnijam

Daži starpposma pasākumi to korekcijas koeficientu pārskatīšanai, kurus piemēro ES darbinieku atalgojumam trešās valstīs un kuri stājas spēkā 2018. gada 1. februārī, 1. martā, 1. aprīlī, 1. maijā un 1. jūnijā, finansiāli ietekmē vairākas budžeta pozīcijas, kas V izdevumu kategorijā ir saistītas ar personāla izdevumiem.

Miljonos EUR

V izdevumu kategorija


2018. gads


2019. gads

Turpmākie gadi

Paredzamā ietekme uz izdevumiem

- 0,5

- 1,0

- 1,0



Pielikumi:

(1)Projekts publikācijai Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā: ES ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojuma un pensiju, kā arī korekcijas koeficientu, kurus piemēro šim atalgojumam un pensijām, pārskatīšana 2018. gadā

(2)Projekts publikācijai Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā: To korekcijas koeficientu, kuri piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, pārskatīšana 2018. gadā

(3)Projekts publikācijai Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā: Starpposma pasākumi to korekcijas koeficientu, kuri piemērojami trešās valstīs strādājošu ES ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam, pārskatīšanai par laikposmu no 2018. gada februāra līdz 2018. gada jūnijam

(1)      Tiek izdarīta atsauce uz šādiem Eurostat ziņojumiem:
(2)      Eurostat 2018. gada 31. oktobra ziņojums par ES ierēdņu atalgojuma un pensiju ikgadējo pārskatīšanu 2018. gadā atbilstoši 64. un 65. pantam un XI pielikumam Civildienesta noteikumos, kurus piemēro Eiropas Savienības ierēdņiem un pārējiem darbiniekiem, ar ko no 2018. gada 1. jūlija koriģē aktīvi nodarbināto darbinieku atalgojumu un pensijā aizgājušo darbinieku pensijas un no 2018. gada 1. jūlija pārskata korekcijas koeficientus, ko piemēro aktīvi nodarbinātajiem darbiniekiem, kuri strādā dienesta vietās Eiropas Savienībā un ārpus tās, pensijā aizgājušo darbinieku pensijām atbilstoši viņu dzīvesvietas valstij un pensiju pārskaitījumiem.
(3)      Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorāta 2018. gada 3. maijā publicētajās Eiropas Ekonomikas prognozēs lēsts, ka IKP pieaugums ES kopumā 2018. gadā reālā izteiksmē būs +2,3 %, bet 2019. gadā tas saglabāsies stabils līdz +2,0 %.
(4)      Eurostat 2018. gada 31. oktobra ziņojums par ES ierēdņu atalgojuma un pensiju ikgadējo pārskatīšanu 2018. gadā (sk. 2. zemsvītras piezīmi iepriekš).
(5)      Eurostat 2018. gada 3. maija ziņojums par ES ierēdņu atalgojuma un pensiju starpposma pārskatīšanu atbilstoši 64. un 65. pantam un XI pielikumam Civildienesta noteikumos, kurus piemēro Eiropas Savienības ierēdņiem un pārējiem darbiniekiem.
(6)      Turpat.
(7)      Turpat.
(8)      Turpat.
(9)      Eurostat 2018. gada 24. aprīļa ziņojums par starpposma pasākumiem to korekcijas koeficientu pārskatīšanai, kuri piemērojami delegācijās ārpus ES nodarbināto Eiropas Savienības ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam atbilstoši 64. pantam un X un XI pielikumam Civildienesta noteikumos, kurus piemēro Eiropas Savienības ierēdņiem un pārējiem darbiniekiem.
(10)      OV C 203, 2018. gada 13. jūnijs, 13. lpp.
(11)      Eurostat 2018. gada 10. oktobra ziņojums par starpposma pasākumiem to korekcijas koeficientu pārskatīšanai, kuri piemērojami delegācijās ārpus ES nodarbināto Eiropas Savienības ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam atbilstoši 64. pantam un X un XI pielikumam Civildienesta noteikumos, kurus piemēro Eiropas Savienības ierēdņiem un pārējiem darbiniekiem.

Briselē, 30.11.2018

COM(2018) 781 final

PIELIKUMS

dokumentam

Komisijas ziņojums Eiropas Parlamentam un Padomei

attiecībā uz datiem par 2017. gada Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumu un pensiju, kā arī korekcijas koeficientu, kurus piemēro šim atalgojumam un pensijām, pārskatīšanas ietekmi uz budžetu


I PIELIKUMS

EIROPAS SAVIENĪBAS IERĒDŅU UN PĀRĒJO DARBINIEKU ATALGOJUMA UN PENSIJU, KĀ ARĪ KOREKCIJAS KOEFICIENTU, KURUS PIEMĒRO ŠIM ATALGOJUMAM UN PENSIJĀM, PĀRSKATĪŠANA 2018. GADĀ

1.1. Mēneša pamatalgu tabula katrai pakāpei un līmenim funkciju grupās AD (administratoru funkciju grupa) un AST (asistentu funkciju grupa), kas minēta Civildienesta noteikumu 66. pantā un ko piemēro no 2018. gada 1. jūlija:

01.07.2018.

LĪMENIS

PAKĀPE

1

2

3

4

5

16

18 621,89

19 404,41

20 219,80

15

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 368,13

18 621,89

14

14 546,67

15 157,95

15 794,90

16 234,35

16 458,65

13

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 348,46

14 546,67

12

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 681,63

12 856,84

11

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 208,44

11 363,30

10

8 876,57

9 249,56

9 638,25

9 906,39

10 043,25

9

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 755,60

8 876,57

8

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 738,49

7 845,39

7

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 839,53

6 934,02

6

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 045,00

6 128,51

5

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 342,77

5 416,58

4

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 722,11

4 787,36

3

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 173,55

4 231,23

2

3 305,26

3 444,15

3 588,88

3 688,73

3 739,68

1

2 921,30

3 044,05

3 171,96

3 260,23

3 305,26

2. Mēneša pamatalgu tabula katrai pakāpei un līmenim funkciju grupā AST/SC (sekretāru un kancelejas darbinieku funkciju grupa), kas minēta Civildienesta noteikumu 66. pantā un ko piemēro no 2018. gada 1. jūlija:

01.07.2018.

LĪMENIS

PAKĀPE

1

2

3

4

5

6

4 749,36

4 948,94

5 156,90

5 300,36

5 373,60

5

4 197,65

4 374,04

4 558,48

4 684,64

4 749,36

4

3 710,03

3 865,91

4 028,37

4 140,45

4 197,65

3

3 279,03

3 416,81

3 560,42

3 659,45

3 710,03

2

2 898,11

3 019,90

3 146,81

3 234,35

3 279,03

1

2 561,45

2 669,09

2 781,25

2 858,61

2 898,11

3. To korekcijas koeficientu tabula, kurus piemēro Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam un pensijām un kuri minēti Civildienesta noteikumu 64. pantā; tabula satur:

- korekcijas koeficientus, kas minēti Civildienesta noteikumu 64. pantā un kas piemērojami no 2018. gada 1. jūlija ierēdņu un pārējo darbinieku algām (norādīti turpmākās tabulas 2. ailē);

- korekcijas koeficientus, ko saskaņā ar Civildienesta noteikumu VII pielikuma 17. panta 3. punktu no 2019. gada 1. janvāra piemēro ierēdņu un pārējo darbinieku veiktajiem pārskaitījumiem (norādīti turpmākās tabulas 3. ailē);

- korekcijas koeficientus, ko saskaņā ar Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 20. panta 1. punktu no 2018. gada 1. jūlija piemēro pensijām (norādīti turpmākās tabulas 4. ailē).

1

2

3

4

 

Atalgojums

Pārskaitījums

Pensija

Valsts/vieta

1.7.2018.

1.1.2019.

1.7.2018.

Bulgārija

55,2

53,4

 

Čehijas Rep.

83,0

72,2

 

Dānija

131,9

134,7

134,7

Vācija

99,3

100,4

100,4

Bonna

95,6

 

Karlsrūe

96,7

 

Minhene

110,0

 

Igaunija

82,2

84,1

 

Īrija

117,7

119,4

119,4

Grieķija

81,8

79,4

 

Spānija

91,7

90,6

 

Francija

116,7

108,9

108,9

Horvātija

76,4

68,0

 

Itālija

96,5

95,4

 

Varēze

90,9

 

Kipra

77,9

82,0

 

Latvija

77,6

70,4

 

Lietuva

73,6

66,3

 

Ungārija

71,9

60,7

 

Malta

90,2

92,7

 

Nīderlande

109,9

108,7

108,7

Austrija

106,3

107,7

107,7

Polija

68,6

58,2

 

Portugāle

85,7

85,5

 

Rumānija

64,0

54,8

 

Slovēnija

84,6

81,9

 

Slovākija

78,5

68,3

 

Somija

118,5

118,3

118,3

Zviedrija

122,0

110,9

110,9

Apvienotā Karaliste

134,7

122,3

122,3

Kalema

102,6

 

4.1. Civildienesta noteikumu 42.a panta otrajā daļā minētais bērna kopšanas pabalsts, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir 1003,49 EUR.

4.2. Civildienesta noteikumu 42.a panta trešajā daļā minētais bērna kopšanas pabalsts, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir 1337,99 EUR.

5.1. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 1. panta 1. punktā paredzētā mājsaimniecības pabalsta pamatsumma, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija, ir 187,69 EUR.

5.2. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 2. panta 1. punktā paredzētais pabalsts par apgādājamo bērnu, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir 410,11 EUR.

5.3. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 3. panta 1. punktā paredzētais pabalsts izglītībai, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir 278,25 EUR.

5.4. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 3. panta 2. punktā paredzētais pabalsts izglītībai, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir 100,18 EUR.

5.5. Civildienesta noteikumu 69. pantā un VII pielikuma 4. panta 1. punkta otrajā daļā paredzētais ekspatriācijas pabalsts, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir vismaz 556,25 EUR.

5.6. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 134. pantā paredzētais ekspatriācijas pabalsts, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir 399,88 EUR.

6.1. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 7. panta 2. punktā paredzētā piemaksa par attālumu, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija, ir šāda:

0 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 0 līdz 200 km

0,2069 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 201 līdz 1000 km

0,3449 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 1001 līdz 2000 km

0,2069 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 2001 līdz 3000 km

0,0689 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 3001 līdz 4000 km

0,0333 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 4001 līdz 10 000 km

EUR 0 par kilometru,

ja attālums pārsniedz 10 000 km.

6.2. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 7. panta 2. punktā paredzētā vienotas likmes piemaksa par attālumu, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija, ir šāda:

– 103,44 EUR, ja ģeogrāfiskais attālums starp 1. punktā minētajām vietām ir no 600 km līdz 1200 km;

– 206,88 EUR, ja ģeogrāfiskais attālums starp 1. punktā minētajām vietām pārsniedz 1200 km.

7.1. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 8. panta 2. punktā paredzētā piemaksa par attālumu, kas piemērojama no 2019. gada 1. janvāra, ir šāda:

0 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 0 līdz 200 km

0,4172 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 201 līdz 1000 km

0,6952 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 1001 līdz 2000 km

0,4172 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 2001 līdz 3000 km

0,1389 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 3001 līdz 4000 km

0,0671 EUR par kilometru,

ja attālums ir no 4001 līdz 10 000 km

EUR 0 par kilometru,

ja attālums pārsniedz 10 000 km.

7.2. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 8. panta 2. punktā paredzētā vienotas likmes piemaksa par attālumu, kas piemērojama no 2019. gada 1. janvāra, ir šāda:

- 208,55 EUR, ja ģeogrāfiskais attālums starp dienesta vietu un izcelsmes vietu ir robežās no 600 km līdz 1200 km;

- 417,07 EUR, ja ģeogrāfiskais attālums starp dienesta vietu un izcelsmes vietu pārsniedz 1200 km.

8. Civildienesta noteikumu VII pielikuma 10. panta 1. punktā paredzētā dienas nauda, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija, ir šāda:

-    43,11 EUR ierēdnim, kuram ir tiesības uz mājsaimniecības pabalstu;

-    34,76 EUR ierēdnim, kuram nav tiesību uz mājsaimniecības pabalstu.

9. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 24. panta 3. punktā minētais iekārtošanās pabalsts, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir vismaz:

-    1227,20 EUR darbiniekam, kuram ir tiesības uz mājsaimniecības pabalstu;

-    729,69 EUR darbiniekam, kuram nav tiesību uz mājsaimniecības pabalstu.

10.1. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 28.a panta 3. punkta otrajā daļā minētā bezdarbnieka pabalsta zemākā un augstākā robeža, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija, ir šāda:

- 1471,78 EUR (zemākā robeža);

- 2943,56 EUR (augstākā robeža).

10.2. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 28.a panta 7. punktā minētais standarta pabalsts, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir 1337,99 EUR.

11. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 93. pantā noteiktā pamatalgu skalas tabula, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija:

FUNKCIJU GRUPA

01.07.2018.

LĪMENIS

PAKĀPE

1

2

3

4

5

6

7

IV

18

6 419,44

6 552,93

6 689,20

6 828,30

6 970,31

7 115,26

7 263,22

 

17

5 673,67

5 791,65

5 912,09

6 035,04

6 160,54

6 288,65

6 419,44

 

16

5 014,53

5 118,79

5 225,25

5 333,92

5 444,85

5 558,09

5 673,67

 

15

4 431,96

4 524,13

4 618,22

4 714,25

4 812,29

4 912,36

5 014,53

 

14

3 917,09

3 998,55

4 081,71

4 166,59

4 253,25

4 341,67

4 431,96

 

13

3 462,02

3 534,02

3 607,50

3 682,54

3 759,11

3 837,28

3 917,09

III

12

4 431,90

4 524,06

4 618,15

4 714,17

4 812,20

4 912,26

5 014,42

 

11

3 917,06

3 998,50

4 081,65

4 166,52

4 253,17

4 341,61

4 431,90

 

10

3 462,01

3 534,00

3 607,48

3 682,51

3 759,08

3 837,25

3 917,06

 

9

3 059,83

3 123,46

3 188,41

3 254,73

3 322,41

3 391,48

3 462,01

 

8

2 704,38

2 760,62

2 818,03

2 876,62

2 936,45

2 997,51

3 059,83

II

7

3 059,76

3 123,41

3 188,37

3 254,67

3 322,39

3 391,48

3 462,02

 

6

2 704,25

2 760,49

2 817,91

2 876,52

2 936,34

2 997,42

3 059,76

 

5

2 390,04

2 439,74

2 490,49

2 542,30

2 595,16

2 649,15

2 704,25

 

4

2 112,33

2 156,26

2 201,12

2 246,91

2 293,63

2 341,34

2 390,04

I

3

2 602,23

2 656,23

2 711,37

2 767,64

2 825,07

2 883,70

2 943,56

 

2

2 300,47

2 348,22

2 396,96

2 446,71

2 497,49

2 549,33

2 602,23

 

1

2 033,73

2 075,95

2 119,02

2 163,00

2 207,89

2 253,72

2 300,47

12. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 94. pantā minētais iekārtošanās pabalsts, kas piemērojams no 2018. gada 1. jūlija, ir vismaz:

-    923,07 EUR darbiniekam, kuram ir tiesības uz mājsaimniecības pabalstu;

-    547,27 EUR darbiniekam, kuram nav tiesību uz mājsaimniecības pabalstu.

13.1. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 96. panta 3. punkta otrajā daļā minētā bezdarbnieka pabalsta zemākā un augstākā robeža, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija, ir šāda:

- 1103,83 EUR (zemākā robeža);

- 2207,65 EUR (augstākā robeža).

13.2. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 96. panta 7. punktā minētais standarta pabalsts ir 1003,49 EUR.

13.3. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 136. pantā minētā bezdarbnieka pabalsta zemākā un augstākā robeža, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija, ir šāda:

- 971,13 EUR (zemākā robeža);

- 2285,02 EUR (augstākā robeža).

14. Padomes Regulas (EOTK, EEK, Euratom) Nr. 300/76 1. panta 1. punkta pirmajā daļā paredzētie pabalsti par maiņu darbu 1 :

- 420,64 EUR;

- 634,89 EUR;

- 694,17 EUR;

- 946,38 EUR.

15. No 2018. gada 1. jūlija Padomes Regulas (EEK, Euratom, EOTK) Nr. 260/68 2 4. pantā minētajām summām piemēro koeficientu 6,0720.



16. Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 8. panta 2. punktā noteikto summu tabula, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija:

01.07.2018.

LĪMENIS

PAKĀPE

1

2

3

4

5

6

7

8

16

18 621,89

19 404,41

20 219,80

20 219,80

20 219,80

20 219,80

 

 

15

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 368,13

18 621,89

19 404,41

 

 

14

14 546,67

15 157,95

15 794,90

16 234,35

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 621,89

13

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 348,46

14 546,67

 

 

 

12

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 681,63

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 546,67

11

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 208,44

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 856,84

10

8 876,57

9 249,56

9 638,25

9 906,39

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 363,30

9

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 755,60

8 876,57

 

 

 

8

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 738,49

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 876,57

7

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 839,53

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 845,39

6

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 045,00

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 934,02

5

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 342,77

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 128,51

4

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 722,11

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 416,58

3

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 173,55

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 787,36

2

3 305,26

3 444,15

3 588,88

3 688,73

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 231,23

1

2 921,30

3 044,05

3 171,96

3 260,23

3 305,26

 

 

 

17. Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 18. panta 1. punkta piemērošanas nolūkā izmantotais nemainīgais pabalsts, kas minēts Civildienesta noteikumu VII pielikuma bijušajā 4.a pantā un kas bija spēkā līdz 2004. gada 1. maijam, no 2018. gada 1. jūlija ir šāds:

- 145,11 EUR mēnesī C4 vai C5 pakāpes ierēdņiem;

- 222,49 EUR mēnesī C1, C2 vai C3 pakāpes ierēdņiem.

18. Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 133. pantā noteiktā pamatalgu skalas tabula, kas piemērojama no 2018. gada 1. jūlija:

Pakāpe

1

2

3

4

5

6

7

Pamatalga, strādājot pilnu slodzi

1 849,92

2 155,16

2 336,63

2 533,40

2 746,74

2 978,06

3 228,84

Pakāpe

8

9

10

11

12

13

14

Pamatalga, strādājot pilnu slodzi

3 500,76

3 795,56

4 115,18

4 461,71

4 837,44

5 244,79

5 686,47

Pakāpe

15

16

17

18

19

 

 

Pamatalga, strādājot pilnu slodzi

6 165,33

6 684,53

7 247,44

7 857,74

8 519,46

 

 

II PIELIKUMS

TO KOREKCIJAS KOEFICIENTU IKGADĒJĀ PĀRSKATĪŠANA, KURI IR PIEMĒROJAMI

TREŠĀS VALSTĪS STRĀDĀJOŠU EIROPAS SAVIENĪBAS IERĒDŅU, PAGAIDU DARBINIEKU UN LĪGUMDARBINIEKU ATALGOJUMAM 3

DARBA VIETA

Ekonomiskā paritāte
2018. gada jūlijs

Valūtas maiņas kurss
2018. gada jūlijs (*)

Korekcijas koeficients
2018. gada jūlijs (**)

Afganistāna (***)

Albānija

78,54

125,890

62,4

Alžīrija

86,48

136,783

63,2

Angola

343,4

285,198

120,4

Argentīna

14,93

31,3784

47,6

Armēnija

427,0

561,830

76,0

Austrālija

1,565

1,57780

99,2

Azerbaidžāna

1,420

1,96911

72,1

Bangladeša

81,53

96,9497

84,1

Barbadosa

2,424

2,32901

104,1

Baltkrievija

1,795

2,32260

77,3

Beliza

1,810

2,31521

78,2

Benina

566,9

655,957

86,4

Bolīvija

6,558

8,00385

81,9

Bosnija un Hercegovina (Banja Luka) (***)

Bosnija un Hercegovina (Sarajeva)

1,261

1,95583

64,5

Botsvāna

8,563

11,9904

71,4

Brazīlija

3,085

4,48220

68,8

Burkinafaso

623,2

655,957

95,0

Burundi

1744

2071,08

84,2

Kambodža

3548

4780,50

74,2

Kamerūna

515,6

655,957

78,6

Kanāda

1,416

1,53980

92,0

Kaboverde

77,87

110,265

70,6

Centrālāfrikas Republika

736,4

655,957

112,3

Čada

575,2

655,957

87,7

Čīle

652,5

740,594

88,1

Ķīna

6,979

7,67280

91,0

Kolumbija

2198

3391,12

64,8

Komoru Salas

382,6

491,968

77,8

Kongo (Brazavila)

769,4

655,957

117,3

Kostarika

479,7

656,994

73,0

Kuba (*)

0,9105

1,15830

78,6

Kongo Demokrātiskā Republika (Kinšasa)

2755

1898,97

145,1

Džibutija

175,1

205,854

85,1

Dominikānas Republika

35,17

57,7262

60,9

Ekvadora (*)

0,8473

1,15830

73,2

Ēģipte

11,09

20,9047

53,1

Salvadora (*)

0,8081

1,15830

69,8

Eritreja

18,97

17,7961

106,6

Etiopija

21,49

32,0863

67,0

Fidži

1,812

2,45158

73,9

bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika

32,60

61,4950

53,0

Gabona

734,2

655,957

111,9

Gambija

38,25

55,6300

68,8

Gruzija

1,778

2,85610

62,3

Gana

4,021

5,23285

76,8

Gvatemala

7,385

8,67709

85,1

Gvineja (Konakri)

8609

10488,4

82,1

Gvineja-Bisava

486,1

655,957

74,1

Gajāna

181,1

244,240

74,1

Haiti

70,90

77,3402

91,7

Hondurasa

18,88

27,7598

68,0

Honkonga

10,16

9,09060

111,8

Islande

179,4

124,200

144,4

Indija

58,04

79,6830

72,8

Indonēzija (Banda Ačeha) (***)

Indonēzija (Džakarta)

11882

16598,4

71,6

Irāna (***)

Irāka (***)

Izraēla

4,362

4,22710

103,2

Kotdivuāra

627,1

655,957

95,6

Jamaika

117,9

151,437

77,9

Japāna

125,2

127,630

98,1

Jordānija

0 817

0,82123

99,5

Kazahstāna

255,7

395,420

64,7

Kenija

93,01

117,864

78,9

Kosova

0,6959

1,00000

69,6

Kirgizstāna

56,85

78,9486

72,0

Laosa

7727

9794,00

78,9

Libāna

1716

1746,14

98,3

Lesoto

9,922

16,0621

61,8

Libērija (*)

1,961

1,15830

169,3

Lībija (***)

Madagaskara

3166

3880,40

81,6

Malāvija

492,9

847,355

58,2

Malaizija

3,173

4,68240

67,8

Mali

577,7

655,957

88,1

Mauritānija

28,71

41,6250

69,0

Maurīcija

28,83

40,5873

71,0

Meksika

12,82

23,2921

55,0

Moldova

13,09

19,7423

66,3

Mongolija

1919

2854,76

67,2

Melnkalne

0,6388

1,00000

63,9

Maroka

7,750

11,0871

69,9

Mozambika

54,01

69,0850

78,2

Mjanma

1014

1557,91

65,1

Namībija

10,94

16,0621

68,1

Nepāla

118,9

127,320

93,4

Jaunkaledonija

128,8

119,332

107,9

Jaunzēlande

1 582

1,71350

92,3

Nikaragva

27,46

36,5386

75,2

Nigēra

499,7

655,957

76,2

Nigērija

282,6

356,804

79,2

Norvēģija

12,38

9,47400

130,7

Pakistāna

72,04

142,329

50,6

Panama (*)

0,8612

1,15830

74,4

Papua-Jaungvineja

3,362

3,80394

88,4

Paragvaja

4054

6591,92

61,5

Peru

3,249

3,79227

85,7

Filipīnas

45,64

61,9600

73,7

Krievija

69,50

73,0951

95,1

Ruanda

813,0

1006,97

80,7

Samoa

2,221

2,98270

74,5

Saūda Arābija

3,805

4,34363

87,6

Senegāla

654,0

655,957

99,7

Serbija

64,13

118,141

54,3

Sjerraleone

8316

8948,64

92,9

Singapūra

1,918

1,58310

121,2

Zālamana Salas

9,984

9,04922

110,3

Somālija (***)

Dienvidāfrika

8,944

16,0621

55,7

Dienvidkoreja

1216

1300,27

93,5

Dienvidsudāna

261,0

161,775

161,3

Šrilanka

149,6

185,938

80,5

Sudāna

26,14

33,9080

77,1

Surinama

5,501

8,65018

63,6

Svazilenda

10,25

16,0621

63,8

Šveice (Berne)

1,398

1,15560

121,0

Šveice (Ženēva)

1,398

1,15560

121,0

Sīrija (***)

Taivāna

28,73

35,3044

81,4

Tadžikistāna

5,192

10,5821

49,1

Tanzānija

2086

2648,08

78,8

Taizeme

30,48

38,3630

79,5

Austrumtimora (*)

0,9682

1,15830

83,6

Togo

514,5

655,957

78,4

Trinidāda un Tobāgo

5,994

8,09590

74,0

Tunisija

2,009

3,12150

64,4

Turcija

2,944

5,33050

55,2

Turkmenistāna

3,398

4,05405

83,8

Uganda

2711

4510,68

60,1

Ukraina

24,01

30,3169

79,2

Apvienotie Arābu Emirāti

4,130

4,25920

97,0

ASV (Ņujorka)

1,171

1,15830

101,1

ASV (Vašingtona)

1,018

1,15830

87,9

Urugvaja

32,81

36,3590

90,2

Uzbeksistāna

3548

9117,74

38,9

Vanuatu

129,6

129,864

99,8

Venecuēla (***)

Vjetnama

15340

26554,0

57,8

Rietumkrasts — Gazas josla

4,362

4,22710

103,2

Jemena (***)

Zambija

8,634

11,5640

74,7

Zimbabve (*)

0,9861

1,15830

85,1

(*) 1 EURO = x vietējās valūtas vienības (izņemot USD attiecībā uz šādām valstīm: Kuba, Salvadora, Ekvadora, Libērija, Panama, Austrumtimora un Zimbabve).

(**) Brisele un Luksemburga = 100 %.

(***) Skaitļi nav pieejami, ņemot vērā vietējo nestabilo situāciju vai datu ticamības trūkumu.



III PIELIKUMS

STARPPOSMA PASĀKUMI TO KOREKCIJAS KOEFICENTU PĀRSKATĪŠANAI,
KURI PIEMĒROJAMI TREŠĀS VALSTĪS STRĀDĀJOŠU
EIROPAS SAVIENĪBAS IERĒDŅU, PAGAIDU DARBINIEKU UN LĪGUMDARBINIEKU ATALGOJUMAM 4

2018. GADA FEBRUĀRIS

DARBA VIETA

Ekonomiskā paritāte
2018. gada februāris

Valūtas maiņas kurss
2018. gada februāris (*)

Korekcijas koeficients
2018. gada februāris (**)

Argentīna

14,07

24,2955

57,9

Kongo Demokrātiskā Republika

4014

1989,26

201,8

Etiopija

20,19

33,9224

59,5

Libērija

1,893

1,24210

152,4

Mauritānija

29,26

44,0000

66,5

Nikaragva

25,25

38,4042

65,7

Nigērija

285,9

378,539

75,5

Saūda Arābija

3,794

4,65788

81,5

Dienvidsudāna

190,6

163,095

116,9

Sudāna

21,15

22,2084

95,2

Tanzānija

1909

2783,14

68,6

Turkmenistāna

2,897

4,34735

66,6

Apvienotie Arābu Emirāti

4,208

4,53820

92,7

Uzbeksistāna

3314

10155,1

32,6

(*)

EUR 1 = x vienības vietējā valūtā, izņemot USD attiecībā uz šādām valstīm: Kuba, Salvadora, Ekvadora, Libērija, Panama, Austrumtimora, Zimbabve.

(**)

Brisele un Luksemburga = 100.

2018. GADA MARTS

DARBA VIETA

Ekonomiskā paritāte
2018. gada marts

Valūtas maiņas kurss
2018. gada marts (*)

Korekcijas koeficients, 2018. gada marts (**)

Kongo

756,2

655,957

115,3

Kongo Demokrātiskā Republika

3734

1982,40

188,4

Haiti

67,38

78,9035

85,4

Mali

612,9

655,957

93,4

Nigēra

526,6

655,957

80,3

Dienvidsudāna

237,5

162,677

146,0

Šrilanka

143,4

191,185

75,0

Zambija

8,763

12,0909

72,5

(*)

EUR 1 = x vienības vietējā valūtā, izņemot USD attiecībā uz šādām valstīm: Kuba, Salvadora, Ekvadora, Libērija, Panama, Austrumtimora, Zimbabve.

(**)

Brisele un Luksemburga = 100.

2018. GADA APRĪLIS

DARBA VIETA

Ekonomiskā paritāte
2018. gada aprīlis

Valūtas maiņas kurss
2018. gada aprīlis (*)

Korekcijas koeficients
2018. gada aprīlis (**)

Azerbaidžāna

1,396

2,10766

66,2

Barbadosa

2,680

2,49288

107,5

Benina

614,0

655,957

93,6

Kongo Demokrātiskā Republika

3491

1988,37

175,6

Gana

4,066

5,44130

74,7

Gvineja-Bisava

520,4

655,957

79,3

Laosa

8610

10229,5

84,2

Mozambika

54,55

77,2650

70,6

Namībija

10,66

14,5029

73,5

Filipīnas

46,27

64,8730

71,3

Sjerraleone

8282

9436,51

87,8

Dienvidsudāna

260,4

165,143

157,7

Sudāna

23,01

36,2061

63,6

Tunisija

1,974

2,95460

66,8

Turcija

2,810

4,95610

56,7

Turkmenistāna

3,141

4,33930

72,4

(*)

EUR 1 = x vienības vietējā valūtā, izņemot USD attiecībā uz šādām valstīm: Kuba, Salvadora, Ekvadora, Libērija, Panama, Austrumtimora, Zimbabve.

(**)

Brisele un Luksemburga = 100.

2018. GADA MAIJS

DARBA VIETA

Ekonomiskā paritāte
2018. gada maijs

Valūtas maiņas kurss
2018. gada maijs (*)

Korekcijas koeficients, 2018. gada maijs (**)

Argentīna

15,08

24,4538

61,7

Kongo Demokrātiskā Republika

3259

1975,80

164,9

Gruzija

1,745

3,02820

57,6

Gvineja

8335

11016,6

75,7

Ruanda

806,3

1043,88

77,2

Dienvidsudāna

298,4

164,087

181,9

Tanzānija

2036

2760,41

73,8

(*)

EUR 1 = x vienības vietējā valūtā, izņemot USD attiecībā uz šādām valstīm: Kuba, Salvadora, Ekvadora, Libērija, Panama, Austrumtimora, Zimbabve.

(**)

Brisele un Luksemburga = 100.

2018. GADA JŪNIJS

DARBA VIETA

Ekonomiskā paritāte
2018. gada jūnijs

Valūtas maiņas kurss
2018. gada jūnijs (*)

Korekcijas koeficients
2018. gada jūnijs (**)

Kaboverde

79,55

110,265

72,1

Kongo Demokrātiskā Republika

3053

1900,45

160,6

Ēģipte

10,76

20,6955

52,0

Etiopija

21,31

32,2788

66,0

Mali

580,9

655,957

88,6

Nikaragva

26,89

36,5462

73,6

Dienvidsudāna

268,3

160,822

166,8

Šrilanka

154,0

184,828

83,3

Sudāna

24,65

40,3459

61,1

Turkmenistāna

3,384

4,07120

83,1

(*)

EUR 1 = x vienības vietējā valūtā, izņemot USD attiecībā uz šādām valstīm: Kuba, Salvadora, Ekvadora, Libērija, Panama, Austrumtimora, Zimbabve.

(**)

Brisele un Luksemburga = 100.

(1)

   Padomes Regula (EOTK, EEK, Euratom) Nr. 300/76 (1976. gada 9. februāris), ar ko nosaka to ierēdņu kategorijas, kuriem ir tiesības saņemt pabalstus par maiņu darbu, kā arī šo pabalstu likmes un nosacījumus (OV L 38, 13.2.1976., 1. lpp.). Regula papildināta ar Regulu (Euratom, EOTK, EEK) Nr. 1307/87 (OV L 124, 13.5.1987., 6. lpp.).

(2)

   Padomes Regula (EEK, Euratom, EOTK) Nr. 260/68 (1968. gada 29. februāris), ar ko paredz Eiropas Kopienu nodokļa piemērošanas nosacījumus un procedūru (OV L 56, 4.3.1968., 8. lpp.).

(3)

 Eurostat 2018. gada 31. oktobra ziņojums par ES ierēdņu atalgojuma un pensiju ikgadējo pārskatīšanu 2018. gadā atbilstoši Civildienesta noteikumu 64. un 65. pantam un XI pielikumam, ko piemēro Eiropas Savienības ierēdņiem un pārējiem darbiniekiem, ar ko no 2018. gada 1. jūlija koriģē aktīvi nodarbināto darbinieku atalgojumu un pensijā aizgājušo darbinieku pensijas un no 2018. gada 1. jūlija pārskata korekcijas koeficientus, ko piemēro aktīvi nodarbinātajiem darbiniekiem, kuri strādā dienesta vietās Eiropas Savienībā un ārpus tās, pensijā aizgājušo darbinieku pensijām atbilstoši viņu dzīvesvietas valstij un pensiju pārskaitījumiem.

Papildu informācija par metodiku ir pieejama Eurostat tīmekļa vietnē (“Statistics Database” > “Economy and finance” > “Prices” > “Correction coefficients”).

(4)

 Eurostat 2018. gada 10. oktobra ziņojums par starpposma pasākumiem to korekcijas koeficientu pārskatīšanai, kuri piemērojami delegācijās ārpus ES nodarbināto Eiropas Savienības ierēdņu, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku atalgojumam atbilstoši 64. pantam un X un XI pielikumam Civildienesta noteikumos, kurus piemēro Eiropas Savienības ierēdņiem un pārējiem darbiniekiem (Ares(2018)5207620).

Papildu informācija par metodiku ir pieejama Eurostat tīmekļa vietnē (“Statistics Database” > “Economy and finance” > “Prices” > “Correction coefficients”).