Briselē, 28.2.2017

COM(2017) 99 final

KOMISIJAS ZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM UN PADOMEI

par Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 6. jūnija Direktīvas 2000/30/EK par Kopienā izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskām pārbaudēm uz ceļiem piemērošanu dalībvalstīs

2013.-2014. g. pārskata periods


Saturs

1.IEVADS

2.DIREKTĪVA 2000/30/EK

3.DALĪBVALSTU PAZIŅOTIE DATI

4.PĀRBAUŽU SATURS

5.STATISTIKAS DATI

5.1. Kopējais pārbaudīto transportlīdzekļu skaits un to izcelsme

5.2.Transportlīdzekļi, kuru ekspluatācija aizliegta

5.3.Trūkumu veidi un dati pa dalībvalstīm

5.4. Transportlīdzekļi, kuru ekspluatācija ir aizliegta, pa transportlīdzekļu kategorijām un reģistrācijas dalībvalstīm

1.    IEVADS

Eiropas tiesību aktos ir paredzēts pasākumu kopums, lai satiksmes drošības, vides aizsardzības un godīgas konkurences interesēs nodrošinātu to, ka komerciālie transportlīdzekļi uz Eiropas ceļiem ir piemērotā tehniskā stāvoklī. Minētais kopums ietver

noteikumus par piekļuvi profesionālās darbības veikšanai, kuros noteikts, ka autopārvadātājiem ir jābūt pietiekamiem finanšu līdzekļiem, lai nodrošinātu transportlīdzekļu pienācīgu tehnisko apkopi (Regula (EK) Nr. 1072/2009 1 );

transportlīdzekļu regulāras tehniskās apskates, ko veic dalībvalstīs to teritorijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem noteiktos laikposmos atbilstoši Eiropā noteiktam minimālajam biežumam (Direktīva 2009/40/EK 2 );

tehniskās pārbaudes uz ceļiem — uz kurām attiecas šis ziņojums —, lai nodrošinātu, ka komerciālie transportlīdzekļi tiek izmantoti vienīgi tad, ja tie ir labā tehniskā stāvoklī (Direktīva 2000/30/EK 3 ).

Saskaņā ar Direktīvu 2000/30/EK (turpmāk “direktīva”), lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un aizsargātu vidi, dalībvalstu teritorijās izmantotiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, to piekabēm un puspiekabēm ir jāveic tehniskās pārbaudes uz ceļiem.

Direktīvas 6. pantā paredzēts, ka reizi divos gados dalībvalstīm jāsniedz Komisijai dati, kas apkopoti par iepriekšējiem diviem gadiem, attiecībā uz

pārbaudīto komerciālo transportlīdzekļu skaitu, sagrupējot septiņās transportlīdzekļu kategorijās un sagrupējot sīkāk atbilstoši reģistrācijas valstij;

pārbaudītajiem elementiem saskaņā ar direktīvu, kā arī

atklātajiem trūkumiem.

Direktīvā ir norādīti deviņi dažādi punkti (sk. turpmāk 4. sadaļu), kurus var pārbaudīt, veicot tehniskās pārbaudes uz ceļiem. Ja kāds no pārbaudītajiem elementiem neatbilst attiecīgajām ceļu satiksmes drošības prasībām, var tikt piemērots aizliegums ekspluatēt šo transportlīdzekli. Visi pārbaudītā transportlīdzekļa trūkumi ir jānorāda pārbaudes ziņojumā, kas jāizsniedz transportlīdzekļa vadītājam. Direktīvā prasīts, ka Komisijai ir jāiesniedz Padomei un Eiropas Parlamentam ziņojums par direktīvas piemērošanu, pamatojoties uz datiem, kas saņemti no dalībvalstīm, kā arī sasniegto rezultātu kopsavilkums.

2014. gadā Eiropas Parlaments un Padome pārskatīja noteikumus un procedūras komerciālo transportlīdzekļu tehniskajām pārbaudēm uz ceļiem. Direktīvu 2014/47/ES 4 pieņēma 2014. gada 3. aprīlī, un dalībvalstīm tā ir jāpiemēro no 2018. gada 20. maija. Ar jauno direktīvu cita starpā ievieš prasību, ka kopējam skaitam pirmreizējo pārbaužu uz ceļiem ES ir jāatbilst vismaz 5 % no visiem šādiem transportlīdzekļiem, kuri ir reģistrēti dalībvalstīs. Ziņošanas pienākums, ņemot vērā šo noteikumu, pirmo reizi būs jāizpilda līdz 2021. gada 31. martam par 2019.–2020. gadu.

2.    DIREKTĪVA 2000/30/EK

Saskaņā ar Direktīvu 2009/40/EK 5 par mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju tehniskajām apskatēm komerciālos nolūkos izmantotie transportlīdzekļi ir jāpārbauda katru gadu. Tomēr, tā kā uzskata, ka ar ikgadējo apskati nepietiek, lai garantētu, ka šie transportlīdzekļi ir labā tehniskā stāvoklī visu gadu, kā īstenošanas pasākums ir jāveic mērķtiecīgas papildu pārbaudes uz ceļiem.

Grozītajā direktīvā 6 , kas ir piemērojama līdz 2018. gada 19. maijam, ir noteikta virkne nosacījumu saistībā ar ES izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskajām pārbaudēm uz ceļiem.

Saskaņā ar Direktīvu 2010/47/ES kopš 2012. gada 1. janvāra ir veikti grozījumi transportlīdzekļu kategorijās un elementu sarakstā direktīvas I pielikumā.

Pirms grozījumu veikšanas transportlīdzekļus ziņojumos par pārbaudēm uz ceļiem (I pielikums) dalīja klasēs, piemēram, autovilciens, kas nozīmēja jebkuru mehānisko transportlīdzekli preču pārvadāšanai, kura masa nepārsniedz 3,5 t (N2 un N3 kategorija) un kurš savienots ar piekabi (O3 un O4 kategorija). Savukārt N2 kategorijas transportlīdzekļi bija jānorāda pie “vieglais kravas automobilis”, N3 kategorijas transportlīdzekļi pie “smagais automobilis”, bet O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļi pie “piekabe” un “puspiekabe”.

Tomēr ar grozījumiem Direktīvā 2010/47/ES ir ieviests atšķirīgs transportlīdzekļu grupēšanas veids atbilstoši to kategorijas apzīmējumam saskaņā ar tipa apstiprināšanas tiesību aktiem. Tāpēc transportlīdzekli, kuru varēja norādīt dažādās klasēs, tagad var norādīt tikai vienā transportlīdzekļu kategorijā. Turklāt velkošais transportlīdzeklis un piekabe ir jānorāda atsevišķi. Ņemot vērā to, ka velkošo transportlīdzekli un piekabi var reģistrēt atšķirīgās dalībvalstīs, šāds iedalījums sniedz precīzāku informāciju un ir svarīgs arī saistībā ar pienākumu paziņot reģistrācijas dalībvalstij, ja kādā no transportlīdzekļiem ir konstatēti nopietni trūkumi.

Tehniskā pārbaude uz ceļiem ir dalībvalsts teritorijā izmantota komerciāla transportlīdzekļa pārbaude, par kuru iepriekš nepaziņo. Pārbaudes pārsvarā notiek uz valsts automaģistrālēm, un tās veic valsts iestādes vai cita struktūra, kas darbojas iestāžu uzraudzībā.

Visas tehniskās pārbaudes uz ceļiem jāveic, nediskriminējot autovadītāju pēc valstspiederības vai pēc valsts, kurā komerciālais transportlīdzeklis ticis reģistrēts vai laists ekspluatācijā. Tās jāveic arī tā, lai līdz minimumam samazinātu izmaksas un kavējumus autovadītājiem un īpašniekiem.

Izvēloties komerciālos transportlīdzekļus tehniskajām pārbaudēm uz ceļiem, jāpiemēro mērķtiecīga pieeja, īpašu nozīmi piešķirot to transportlīdzekļu noteikšanai, kuri visdrīzāk varētu būt slikti uzturēti.

Pārbaudes uz ceļiem veic, izmantojot pakāpenisku pieeju. Vispirms tiek vizuāli novērtēts stāvoša transportlīdzekļa tehniskās apkopes stāvoklis, pēc tam pārbauda dokumentāciju par transportlīdzekļa pēdējām pārbaudēm uz ceļa un tehnisko apskati. Uz vietas vai tuvākajā apskates centrā var veikt arī trūkumu sīkāku pārbaudi, pamatojoties uz direktīvā iekļauto elementu sarakstu. Sīkākas pārbaudes gadījumā uz ceļa veiktās pārbaudes rezultāts ir jādokumentē ziņojumā par tehnisko pārbaudi uz ceļa, ievērojot direktīvā norādīto paraugu. Šī informācija ir pamats tai informācijai, kas dalībvalstīm jāpaziņo Eiropas Komisijai.

Ja komerciālais transportlīdzeklis ar bīstamiem trūkumiem nopietni apdraud ceļu satiksmes drošību, tā ekspluatāciju var aizliegt līdz atklāto trūkumu novēršanai. Par ārvalstu transportlīdzekļiem ar nopietniem trūkumiem ir jāpaziņo reģistrācijas dalībvalstij, lai ļautu veikt atbilstošus turpmākos pasākumus.

3.    DALĪBVALSTU PAZIŅOTIE DATI

Šis ir piektais ziņojums par to, kā Direktīva 2000/30/EK tiek piemērota dalībvalstīs, un tas attiecas uz 2013.–2014. gadu. Dalībvalstu apkopotie dati par šo laikposmu bija jāpaziņo Komisijai ne vēlāk kā līdz 2015. gada 31. martam.

Lai veicinātu to, ka dalībvalstis pilda savu ziņošanas pienākumu, Komisija 2015. gada marta sākumā izsūtīja informatīvu vēstuli, kurai bija pievienota tabulas veidne. Šo veidni izstrādāja Komisija kopā ar dalībvalstu ekspertiem, lai atvieglotu ļoti sarežģītā datu kopuma vākšanu un paziņošanu. Tomēr tās izmantošana nav obligāta. Katra dalībvalsts, kas izpildīja savu pienākumu, izmantoja veidni un iesniedza datus elektroniski, kas būtiski atviegloja turpmāko analīzi.

Taču ne vienmēr dati tika iesniegti laikus. Astoņpadsmit dalībvalstis (Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Dānija, Igaunija, Somija, Grieķija, Ungārija, Latvija, Lietuva, Malta, Nīderlande, Polija, Rumānija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija, Apvienotā Karaliste) sniedza datus par pārbaudīto transportlīdzekļu skaitu, sagrupējot tos atbilstoši kategorijai un reģistrācijas valstij, kā arī datus par pārbaudītajiem elementiem un konstatētajiem trūkumiem. Pēc Komisijas apspriešanās ar pārējām 10 dalībvalstīm 8 dalībvalstis iesniedza pieprasītos datus. Tomēr dialogā ar Franciju un Vāciju tika konstatēts, ka šīs dalībvalstis nevar iesniegt pieprasītos datus atbilstoši direktīvas prasībām.

Francija paziņoja tikai kumulatīvus datus par divām smago kravas automobiļu kategorijām (N2 un N3) un divām autobusu kategorijām (M2 un M3), tās nenodalot. Turklāt Francija nesniedza informāciju par piekabēm (O3 un O4 kategorija). Attiecīgi šā ziņojuma vajadzībām tika izmantots vienīgi kopējais skaits, bet, veicot sīkāku salīdzinājumu, Francijas iesniegtie dati netika ņemti vērā.

Savukārt Vācija izmantoja transportlīdzekļu klases, kas bija spēkā, pirms tika veikti grozījumi Direktīvā 2010/47/ES, un nevarēja iesniegt datus atbilstoši transportlīdzekļu kategorijām, kas paredzētas grozījumos. Tāpēc nevar noskaidrot sīkāku informāciju par transportlīdzekļu kategorijām un šajā ziņojumā ir izmantoti tikai kopējie skaitļi.

Dalībvalstis sniedza datus dažādos pabeigtības līmeņos. Austrija, Čehijas Republika, Rumānija, Nīderlande, Grieķija, Luksemburga, Polija un Horvātija iesniedza datus arī par transportlīdzekļiem, kas reģistrēti ārpus ES, pa reģistrācijas valstīm, savukārt Beļģija un Itālija iesniedza datu kopsavilkumu par trešām valstīm.

4.    PĀRBAUŽU SATURS

Punkti, kurus var pārbaudīt un kuri jāiekļauj dalībvalstu nosūtītajos datos, ir vismaz tie, kas norādīti Direktīvas 2000/30/EK I pielikumā ietvertā ziņojuma parauga 10. punktā. Tie ir:

identifikācija;

bremžu iekārta;

stūres mehānisms;

redzamība;

apgaismes iekārtas un elektrosistēma;

asis, riteņi, riepas, balstiekārta;

šasija un uz šasijas stiprinātas detaļas;

cits aprīkojums, tostarp tahogrāfs un ātruma ierobežošanas ierīces;

traucējumi, tostarp emisijas un degvielas un/vai eļļas noplūde.

5.    STATISTIKAS DATI

5.1.    Kopējais pārbaudīto transportlīdzekļu skaits un to izcelsme

Saskaņā ar Direktīvas 2000/30/EK 3. pantu pārbaudes jāveic, nediskriminējot autovadītāju pēc valstspiederības vai pēc valsts, kurā transportlīdzeklis ticis reģistrēts.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu 2013.–2014. gadā tika veikts par 2 561 820 pārbaudēm mazāk, kas ir samazinājums par 31,5 %. 

Vērā ņemamas izmaiņas ir vērojamas Somijas paziņotajos datos, kuros nav iekļautas pārbaudes attiecībā uz transportlīdzekļiem no valstīm, kas nav ES, un tāpēc kopējais pārbaužu skaits bija uz pusi mazāks nekā iepriekšējā periodā, bet Somijā reģistrēto transportlīdzekļu īpatsvars palielinājās par 30 %.

Lai gan arī Polija paziņoja datus par transportlīdzekļiem no trešām valstīm, tās kopējais pārbaužu skaits bija uz pusi mazāks nekā iepriekšējā periodā. Vienlaikus pārbaudīto Polijas transportlīdzekļu īpatsvars samazinājās no 92,1 % līdz 47,3 %, kas nozīmē, ka Polija pievērsa lielāku uzmanību ārvalstīs, jo īpaši trešās valstīs, reģistrētu transportlīdzekļu pārbaudēm, tā kā šo pārbaužu skaits ir piecas reizes lielāks nekā 2011.–2012. gadā.

Beļģija un Luksemburga paziņoja par lielāku īpatsvaru ārvalstu transportlīdzekļiem, kurus pārbaudīja uz ceļiem, kā tas bija arī iepriekšējos divos periodos (2011.–2012. gadā un 2009.–2010. gadā) 7 . Citas dalībvalstis, kurās ir būtiska tranzīta satiksme, ziņoja par līdzsvarotāku pārbaužu sadalījumu attiecībā uz vietējiem un ārvalstu transportlīdzekļiem. Sava ģeogrāfiskā novietojuma dēļ Kipra un Īrija ziņoja tikai par vietējiem transportlīdzekļiem, tāpat ļoti liels vietējo transportlīdzekļu īpatsvars ir novērojams Maltā, Igaunijā un Rumānijā.



2. tabula. Pārbaudīto transportlīdzekļu izcelsme

Ziņojošā dalībvalsts (DV)

Reģistrēts DV

Reģistrēts citā DV

Reģistrēts ārpus ES

Kopā

DV transportlīdzekļi (%)

Beļģija

6203

11 287

583

18 073

34,3 %

Bulgārija

254 651

65 752

922

321 325

79,3 %

Čehijas Republika

81 711

51 945

3325

136 981

59,7 %

Dānija

1748

333

 

2081

84,0 %

Vācija

989 524

541 168

70 036

1 600 728

61,8 %

Igaunija

1669

20

 

1689

98,8 %

Īrija

12 939

 

 

12 939

100,0 %

Grieķija

14 922

1424

470

16 816

88,7 %

Spānija

652 259

70 991

 

723 250

90,2 %

Francija*

460 918

572 841

19 933

1 053 692

43,7 %

Itālija

10 153

4576

414

15 143

67,0 %

Kipra

1174

 

 

1174

100,0 %

Latvija

4196

1711

194

6101

68,8 %

Lietuva

64 531

15 329

 

79 860

80,8 %

Luksemburga

125

584

17

726

17,2 %

Ungārija

164 307

52 197

 

216 504

75,9 %

Malta

3968

44

 

4012

98,9 %

Nīderlande

4373

4256

231

8860

49,4 %

Austrija

23 416

23 932

1536

48 884

47,9 %

Polija

420 147

74 007

393 957

888 111

47,3 %

Portugāle

602

29

 

631

95,4 %

Rumānija

7404

516

215

8135

91,0 %

Slovēnija

3948

1165

 

5113

77,2 %

Slovākija

11 135

5076

 

16 211

68,7 %

Somija

9250

1902

 

11 152

82,9 %

Zviedrija

46 059

7468

 

53 527

86,0 %

Apvienotā Karaliste

174 678

118 160

 

292 838

59,7 %

Kopā

3 455 127

1 629 421

499 616

5 584 164

61,9 %

* Francija nav paziņojusi datus par piekabju kategorijām O3, O4.

5.2.    Transportlīdzekļi, kuru ekspluatācija aizliegta

Ja transportlīdzeklim ir bīstami trūkumi, kas nopietni apdraud tā lietotājus vai citus ceļu satiksmes dalībniekus, var aizliegt tā turpmāku ekspluatāciju līdz šo trūkumu novēršanai. Saskaņā ar dalībvalstu nosūtīto informāciju tādu transportlīdzekļu īpatsvars, kuru ekspluatācija aizliegta, attiecībā pret visiem pārbaudītajiem transportlīdzekļiem dažādās dalībvalstīs būtiski atšķiras, no lielākā rādītāja 90,1 % Igaunijā līdz tikai 0,2 % Čehijas Republikā un pat 0 % Portugālē. 

Tādu vietējo transportlīdzekļu īpatsvars, kuru ekspluatācija aizliegta, salīdzinājumā ar citās dalībvalstīs reģistrētiem transportlīdzekļiem liecina, ka vietējie transportlīdzekļi ir sliktāk uzturēti, savukārt transportlīdzekļi, kurus sūta uz ārvalstīm, ir labākā stāvoklī. Būtiskas atšķirības var novērot Igaunijā, kur 90,1 % aizliegumu piemēroti vietējiem transportlīdzekļiem, bet 45 % aizliegumu piemēroti citu dalībvalstu transportlīdzekļiem. Tā pati attiecība Zviedrijā ir 82,3 % pret 39,6 %, Maltā 48,7 % pret 13,6 %, bet Itālijā 44,6 % pret 26,1 %.

Austrija paziņoja salīdzinoši lielu, taču līdzsvarotu aizliegumu īpatsvaru gan attiecībā uz vietējiem transportlīdzekļiem — 55,9 %, gan attiecībā uz ārvalstu transportlīdzekļiem — 58,7 %. Rādītāji liecina, ka Austrija veiksmīgāk pievēršas slikti uzturētiem transportlīdzekļiem, un tas palielina ekspluatācijas efektivitāti un samazina administratīvo slogu. Dažas dalībvalstis, piemēram, Igaunija (90,1 % pret 45 %), Somija (56 % pret 34,9 %) vai Itālija (44,6 % pret 26,1 %), veiksmīgāk pievēršas vietējiem transportlīdzekļiem, savukārt citās dalībvalstīs reģistrēto transportlīdzekļu aizliegumu īpatsvars liecina, ka slikti uzturēti transportlīdzekļi retāk tiek pārbaudīti uz ceļiem. Ļoti zems aizliegumu īpatsvars gan attiecībā uz vietējiem transportlīdzekļiem, gan uz ārvalstu transportlīdzekļiem, kā tas ir Čehijas Republikā (0,5 % pret 0,2 %), Bulgārijā (1,7 % pret 2,3 %), Latvijā (0,7 % pret 1,1 %), Lietuvā (1 % pret 2 %) vai Nīderlandē (1,2 % pret 1,3 %), liecina par to, ka komerciālo transportlīdzekļu pārbaudes metode ir diezgan neattīstīta.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā perioda aizliegumu īpatsvaru rezultāti liecina par iespaidīgu pārbaudes metodes attīstību dažās dalībvalstīs. Kopējais aizliegumu īpatsvars attiecībā uz ES transportlīdzekļiem Zviedrijā 2011.–2012. gadā bija 17,8 %, savukārt šajā periodā tas ir 76,4 %. Arī Itālija ziņoja par būtiskiem uzlabojumiem no tikai 12,9 % iepriekšējā periodā līdz 38,9 % šajā periodā, savukārt Slovākijas rādītāji ir 22,6 % un 38 %. Tomēr rādītāji liecina par būtisku pasliktināšanos Rumānijā, kur aizliegumu īpatsvars samazinājās no 39,9 % līdz 4,3 %, un Luksemburgā – no 58,9 % līdz 4,4 %. Īrijā aizliegumu īpatsvars ir samazinājies par 37,4 % — no 43,4 % iepriekšējā periodā līdz 6 % šajā periodā, ņemot vērā arī to, ka Īrija ziņoja vienīgi par vietējo transportlīdzekļu pārbaudēm abos periodos. Komisijai nav zināmi aizliegumu īpatsvara samazināšanās iemesli.

Aizliegumu īpatsvars Igaunijā (90,1 %), Zviedrijā (82,3 %) un Kiprā (146,4 %) liecina par iespējamām atšķirībām ne tikai starp dalībvalstu pārbaudes metodēs un trūkumu novērtēšanu, bet arī ziņojuma gatavošanas metodēm. Kipras gadījumā paziņoto aizliegumu skaits pārsniedza pārbaudīto transportlīdzekļu skaitu, tāpēc iespējams, ka tad, ja tika atklāti vairāki trūkumi, kuru dēļ tika aizliegta transportlīdzekļa ekspluatācija, šos trūkumus paziņoja kā atsevišķus aizliegumus. Jānorāda arī tas, ka, lai gan saskaņā ar direktīvu ir jāpaziņo “pārbaudīto komerciālo transportlīdzekļu skaits”, aptvertajā periodā dalībvalsts var pārbaudīt vienu un to pašu transportlīdzekli vairāk nekā vienu reizi, tāpēc faktiski ziņojumā ir iekļauts “veikto pārbaužu skaits”.



3. tabula. Transportlīdzekļu, kuru ekspluatācija aizliegta, attiecība pret visiem pārbaudītajiem ES transportlīdzekļiem

Ziņojošā
dalīb
valsts

Transportlīdzekļi, kas ir reģistrēti ziņojošajā dalībvalstī

Transportlīdzekļi, kas ir reģistrēti ES (ieskaitot ziņojošo dalībvalsti)

Pārbaudīto
transportlīdzekļu
skaits

Aizliegumu
skaits

Aizliegumu
īpatsvars (%)

Pārbaudīto
transportlīdzekļu
skaits

Aizliegumu
skaits

Aizliegumu
īpatsvars (%)

Beļģija

6203

452

7,3 %

17 490

972

5,6 %

Bulgārija

254 651

4319

1,7 %

320 403

5804

1,8 %

Čehijas Republika

81 711

402

0,5 %

133 656

507

0,4 %

Dānija

1748

432

24,7 %

2081

532

25,6 %

Vācija

989 524

13 628

1,4 %

1 530 962

32 125

2,1 %

Igaunija

1669

1504

90,1 %

1689

1513

89,6 %

Īrija

12 939

779

6,0 %

12 939

779

6,0 %

Grieķija

14 922

202

1,4 %

16 346

228

1,4 %

Spānija

652 259

79 872

12,2 %

723 250

83 280

11,5 %

Francija*

460 918

77 327

16,7 %

1 033 759

165 465

16,0 %

Itālija

10 153

4533

44,6 %

14 729

5728

38,9 %

Kipra

1174

1719

146,4 %

1174

1719

146,4 %

Latvija

4196

28

0,7 %

5907

47

0,8 %

Lietuva

64 531

625

1,0 %

79 860

933

1,2 %

Luksemburga

125

8

6,4 %

709

31

4,4 %

Ungārija

164 307

2955

1,8 %

216 504

5651

2,6 %

Malta

3968

1931

48,7 %

4012

1937

48,3 %

Nīderlande

4373

51

1,2 %

8629

107

1,2 %

Austrija

23 416

13 078

55,9 %

47 348

27 123

57,3 %

Polija

420 147

28 697

6,8 %

494 154

29 740

6,0 %

Portugāle

602

11

1,8 %

631

11

1,7 %

Rumānija

7404

326

4,4 %

7920

342

4,3%

Slovēnija

3948

386

9,8 %

5113

477

9,3 %

Slovākija

11 135

4738

42,6 %

16 211

6154

38,0 %

Somija

9250

5177

56,0 %

11 152

5840

52,4 %

Zviedrija

46 059

37 917

82,3 %

53 527

40 871

76,4 %

Apvienotā Karaliste

174 678

37 310

21,4 %

292 838

80 283

27,4 %

Kopā

3 455 127

319 420

9,2 %

5 084 818

499 837

9,8 %

* Francija nav paziņojusi datus par piekabju kategorijām O3, O4.



4. tabula. Vietējo transportlīdzekļu, kuru ekspluatācija aizliegta, attiecība pret citiem pārbaudītajiem ES transportlīdzekļiem

Ziņojošā
dalīb
valsts

Transportlīdzekļi, kas ir reģistrēti ziņojošajā dalībvalstī

Transportlīdzekļi, kas ir reģistrēti ES (izņemot ziņojošo dalībvalsti)

Pārbaudīto
transportlīdzekļu
skaits

Aizliegumu
skaits

Aizliegumu
īpatsvars (%)

Pārbaudīto
transportlīdzekļu
skaits

Aizliegumu
skaits

Aizliegumu
īpatsvars (%)

Beļģija

6203

452

7,3 %

11 287

520

4,6 %

Bulgārija

254 651

4319

1,7 %

65 752

1485

2,3 %

Čehijas Republika

81 711

402

0,5 %

51 945

105

0,2 %

Dānija

1748

432

24,7 %

333

100

30,0 %

Vācija

989 524

13 628

1,4 %

541 438

18 497

3,4 %

Igaunija

1669

1504

90,1 %

20

9

45,0 %

Īrija

12 939

779

6,0 %

0

0

Nepiemēro

Grieķija

14 922

202

1,4 %

1424

26

1,8 %

Spānija

652 259

79 872

12,2 %

70 991

3408

4,8 %

Francija*

460 918

77 327

16,7 %

572 841

88 138

15,4 %

Itālija

10 153

4533

44,6 %

4576

1195

26,1 %

Kipra

1174

1719

146,4 %

0

0

Nepiemēro

Latvija

4196

28

0,7 %

1711

19

1,1 %

Lietuva

64 531

625

1,0 %

15 329

308

2,0 %

Luksemburga

125

8

6,4 %

584

23

3,9 %

Ungārija

164 307

2955

1,8%

52 197

2696

5,2 %

Malta

3968

1931

48,7 %

44

6

13,6 %

Nīderlande

4373

51

1,2 %

4256

56

1,3 %

Austrija

23 416

13 078

55,9 %

23 932

14 045

58,7 %

Polija

420 147

28 697

6,8 %

74 007

1043

1,4 %

Portugāle

602

11

1,8 %

29

0

0,0 %

Rumānija

7404

326

4,4 %

516

16

3,1 %

Slovēnija

3948

386

9,8 %

1165

91

7,8 %

Slovākija

11 135

4738

42,6 %

5076

1416

27,9 %

Somija

9250

5177

56,0 %

1902

663

34,9 %

Zviedrija

46 059

37 917

82,3 %

7468

2954

39,6 %

Apvienotā Karaliste

174 678

37 310

21,4 %

118 160

42 973

36,4 %

Kopā

3 455 127

319 420

9,2 %

2 743 970

286 642

10,4 %

* Francija nav paziņojusi datus par piekabju kategorijām O3, O4.


5.3.    Trūkumu veidi un dati pa dalībvalstīm

I pielikumā ir norādīts konkrētas dalībvalsts veiktajās pārbaudēs konstatēto transportlīdzekļu trūkumu īpatsvars.

Pārbaužu laikā visbiežāk konstatētie trūkumi attiecas uz šādu detaļu tehnisko stāvokli:

-    apgaismes iekārtas un elektrosistēma (20,9 %);

-    asis, riteņi, riepas, balstiekārta (20,6 %); 

-    bremžu iekārtas (18,8 %), kā arī

-    cits aprīkojums, tostarp tahogrāfs un ātruma ierobežošanas ierīce (17,4 %).

Attiecībā uz dažādiem pārbaudāmajiem elementiem paziņotais trūkumu īpatsvars būtiski atšķīrās. Tam iemesls varētu būt atšķirīgās pārbaudes metodes, ko izmanto dalībvalstis, un pievēršanās konkrētiem elementiem pārbaužu laikā. Kad sāks piemērot Direktīvu 2014/47/ES, tiks ieviesta lielāka saskaņošana pārbaudes metožu, trūkumu novērtēšanas un diagnostikas iekārtu izmantošanas jomā, lai veiktu sīkākas tehniskās pārbaudes uz ceļiem.

Salīdzinot rādītājus ar iepriekšējā perioda rādītājiem, būtiski ir samazinājies konstatēto apgaismes iekārtu un elektrosistēmas trūkumu īpatsvars (no 47 % līdz 20,9 %). Tomēr, pārbaudot šos rādītājus padziļināti, ir redzami daži pārsteidzoši rezultāti. 47,3 % pārbaužu Zviedrijā un 45,4 % pārbaužu Portugālē tika konstatēti trūkumi apgaismes iekārtās un elektrosistēmā. Iepriekšējā periodā šajās dalībvalstīs īpatsvars bija gandrīz tāds pats (Zviedrijā 49 %, Portugālē 50,7 %).

Bremžu iekārtu trūkumus visbiežāk konstatēja iestādes Dānijā (46,7 %), Apvienotajā Karalistē (34,3 %) un Polijā (31,8 %). Savukārt Grieķijā konstatēja šādus transportlīdzekļu trūkumus 1,6 % gadījumu, Igaunijā un Luksemburgā — 2,9 % gadījumu, bet Spānijā nevienā gadījumā (0 %).

Attiecībā uz trūkumiem saistībā ar emisijām un noplūdēm — kas ne tikai apdraud drošību uz ceļiem, bet arī ietekmē vidi — pēc samazinājuma par 3,1 % iepriekšējā periodā (no 4,1 % līdz 1,0 %) ir vērojams pieaugums par 3,2 % (4,2 %). Transportlīdzekļi ar šo trūkumu visbiežāk tika konstatēti Lietuvā (14,6 %) un Kiprā (10,6 %). Jānorāda, ka Kipra pārbaudīja tikai vietējos transportlīdzekļus šajā periodā.

I pielikumā ir minēti pārējie pārbaužu rezultāti un dalībvalstu veiktajās pārbaudēs konstatētie trūkumi.

Dalībvalstu iesniegtie dati par to pārbaužu skaitu, kas veiktas transportlīdzekļiem, kuri ir reģistrēti trešās valstīs, joprojām nav pietiekami, lai izdarītu būtiskus secinājumus par to tehnisko stāvokli.

Šā ziņojuma IV pielikumā ir sniegts pārskats par dalībvalstīs pārbaudīto transportlīdzekļu skaitu pa reģistrācijas valstīm un par noteikto aizliegumu īpatsvaru.

5.4.    Transportlīdzekļi, kuru ekspluatācija ir aizliegta, pa transportlīdzekļu kategorijām un reģistrācijas dalībvalstīm

II pielikumā ir redzams, cik bieži transportlīdzekļos no konkrētās dalībvalsts tika konstatēti trūkumi, kuru dēļ tika noteikts aizliegums. Attiecībā uz transportlīdzekļiem pa kategorijām lielkravas automobiļi (N3 kategorija) tika aizliegti visbiežāk — kopumā 13,6 % pārbaužu. O3 kategorijas piekabēs konstatēto trūkumu īpatsvars bija vismazākais (6,8 %). Jāuzsver, ka transportlīdzekļos nekonkretizētajā kategorijā “citi” 22,2 % gadījumu tika konstatēti tik nopietni trūkumi, ka bija jāpiemēro aizliegums. Šajā kategorijā pārbaudītie transportlīdzekļi parasti ir lauksaimniecības transportlīdzekļi, vieglās piekabes (O1, O2) vai vieglie furgoni (N1). Direktīvā 2014/47/ES būs noteikts, ka ātrgaitas traktoru (T5) pārbaudes būs obligātas gadījumos, kad tos galvenokārt izmanto uz sabiedriskajiem ceļiem komerciālu kravas autopārvadājumu vajadzībām.

Kopējais aizliegumu skaits dalībvalstīs liecina, ka Zviedrijas (80,9 %) un Somijas (53,2 %) transportlīdzekļos visbiežāk tika konstatēti nopietni trūkumi, savukārt Grieķijas (2,2 %) un Latvijas (2,8 %) – tikai retos gadījumos. Tomēr jāņem vērā, ka no 47 046 veiktajām Zviedrijas transportlīdzekļu pārbaudēm 46 059 (97,9 %) pārbaudes veica Zviedrijas iestādes, savukārt no 10 573 Somijas transportlīdzekļu pārbaudēm 9520 (90 %) tika veiktas Somijā. Savukārt 29 360 Grieķijas transportlīdzekļu tika pārbaudīti visā Eiropā, bet 50,8 % no tiem (14 922) tika pārbaudīti Grieķijā, vienlaikus tāds pats salīdzinājums Latvijas gadījumā liecina, ka 80 % gadījumu Latvijas transportlīdzekļu pārbaudīja citas dalībvalstis (20 955 pārbaudīti transportlīdzekļi, 4196 transportlīdzekļus pārbaudījusi Latvija).

No vienas puses, II pielikumā minētie rādītāji, kas interpretēti 4. tabulā, atklāj, kuru dalībvalstu transportlīdzekļi tiek izmantoti un tādējādi arī pārbaudīti biežāk citās dalībvalstīs. No otras puses, īpaši lielu aizliegto vietējo transportlīdzekļu īpatsvaru varētu būt izraisījušas dažādās pārbaudes metodes un atšķirības trūkumu novērtēšanā. Attiecībā uz atšķirībām trūkumu novērtēšanā ar Direktīvu 2014/47/ES tiks vairāk saskaņotas ne tikai pārbaudes metodes, bet arī trūkumu novērtēšana un pārbaudes iekārtu izmantošana sīkākām tehniskajām pārbaudēm.

Sīkāka informācija pa transportlīdzekļu kategorijām pa reģistrācijas dalībvalstīm ir pieejama II pielikumā. III pielikumā ir sniegta sīkāka informācija pa transportlīdzekļu kategorijām pa dalībvalstīm, kas veic pārbaudes.

6.    SANKCIJU VEIDI

Direktīvā nav paredzēta nekāda sankciju sistēma par atklātajiem pārkāpumiem. Dalībvalstīm jānosaka sankcijas, nediskriminējot autovadītāju pēc valstspiederības vai pēc valsts, kurā transportlīdzeklis ticis reģistrēts vai laists ekspluatācijā.

Ja kļūst skaidrs, ka komerciālais transportlīdzeklis nopietni apdraud tā lietotājus vai citus ceļu satiksmes dalībniekus, iestāde vai inspektors, kas veic pārbaudi, saskaņā ar Direktīvu 2000/30/EK ir pilnvarots aizliegt transportlīdzekļa ekspluatāciju līdz brīdim, kad atklātie bīstamie trūkumi ir novērsti.

Par jebkuriem būtiskiem trūkumiem, kuri atklāti citas valsts komerciālajam transportlīdzeklim, jo īpaši trūkumiem, kuru dēļ tiek aizliegta tā ekspluatācija, ir jāziņo tās dalībvalsts kompetentajām iestādēm, kurā tas ir reģistrēts.

Kompetentās iestādes dalībvalstī, kurā ir konstatēts būtiskais trūkums, var lūgt kompetentajām iestādēm dalībvalstī, kurā transportlīdzeklis ir reģistrēts, īstenot atbilstošus pasākumus, piemēram, veikt transportlīdzeklim papildu tehnisko apskati. Taču par šādiem gadījumiem nav jāziņo.



7.    SECINĀJUMU KOPSAVILKUMS

Ir uzlabojusies dalībvalstu ziņošanas pienākuma izpilde, lai gan daudzos gadījumos aizvien netika ievērots termiņš, kaut arī Komisija 2015. gada marta sākumā izsūtīja informatīvu vēstuli. Dažos gadījumos ziņojums tika iesniegts tikai pēc apspriešanās starp Komisiju un attiecīgās dalībvalsts iestādēm. Vairumā gadījumu dalībvalstis izmantoja Komisijas ieteikto standarta elektronisko veidlapu sava ziņojuma iesniegšanai. Francijas un Vācijas gadījumā centienos noskaidrot situāciju atklājās, ka ziņojumus nevar iesniegt, jo šajās dalībvalstīs nav nodrošināta pilnīga atbilstība direktīvai.

No šā ziņojuma var izdarīt vairākus secinājumus par ES izmantoto komerciālo transportlīdzekļu pārbaudēm uz ceļiem.

Būtiska izmaiņa salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu ir tā, ka 2013.–2014. gadā tika veikts par 2 561 820 pārbaudēm mazāk, kas ir samazinājums par 31,5 %. Tas varētu būt rezultāts mērķtiecīgākai attieksmei pret transportlīdzekļiem, kuriem varētu būt trūkumi, vai samazinātajiem resursiem pārbaužu veikšanai uz ceļiem dalībvalstīs.

Būtiski atšķiras arī vietējo transportlīdzekļu īpatsvars attiecībā pret kopējo pārbaudīto transportlīdzekļu skaitu dalībvalstīs. Tāpēc ir jāveic turpmāki pasākumi, lai nodrošinātu vienmērīgāku pārbaužu īpatsvaru. Piemēram, Beļģijā un Luksemburgā, vietējie transportlīdzekļi tika pārbaudīti retāk nekā 40 % gadījumu, savukārt citās tranzīta dalībvalstīs šis īpatsvars ir vienmērīgāks.

Transportlīdzekļu, kuru ekspluatācija ir aizliegta, īpatsvars attiecībā pret visiem pārbaudītajiem transportlīdzekļiem liecina par ievērojamām atšķirībām, no 0,4 % Čehijas Republikā un 0,8 % Latvijā līdz vairāk nekā 89,6 % Igaunijā un 76,4 % Zviedrijā. Ziņotie skaitļi liecina, ka tehnisko pārbaužu uz ceļiem efektivitāti var paaugstināt, mērķtiecīgāk īstenojot veiktās pārbaudes. Ar mērķtiecīgākām pārbaudēm varētu samazināt autopārvadātāju zaudēto laiku, kā arī tiem un tiesībaizsardzības iestādēm uzlikto administratīvo slogu. Jaunajā Direktīvā 2014/47/ES par pārbaudēm uz ceļiem dalībvalstīm prasīts no 2018. gada pielāgot savas pārbaužu sistēmas tā, lai vienkāršu izlases veida pārbaužu vietā īstenotu mērķtiecīgāku pieeju.

Pārbaužu laikā visbiežāk konstatētie trūkumi attiecas uz apgaismes iekārtu, riteņu, riepu un bremžu tehnisko stāvokli. Tomēr dažādās dalībvalstīs var novērot būtiskas atšķirības šajā trūkumu īpatsvarā. Eiropas Komisija mudina dalībvalstis pievērst īpašu uzmanību tām trūkumu kategorijām, kas joprojām ir visproblemātiskākās, un attiecīgi pielāgot savas pārbaudes metodes.

(1) Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 21. oktobra Regula (EK) Nr. 1072/2009 par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz piekļuvi starptautisko kravas autopārvadājumu tirgum (OV L 300, 14.11.2009., 72. lpp.).
(2) Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 6. maija Direktīva 2009/40/EK par mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju tehniskajām apskatēm (pārstrādāta versija) (OV L 141, 6.6.2009., 12. lpp.).
(3) Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 6. jūnija Direktīva 2000/30/EK par Kopienā izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskām pārbaudēm uz ceļiem (OV L 203, 10.8.2000., 1. lpp.).
(4)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 3. aprīļa Direktīva 2014/47/ES par Savienībā izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskajām pārbaudēm uz ceļiem (OV L 127, 29.4.2014., 134. lpp.).
(5)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 6. maija Direktīva 2009/40/EK par mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju tehniskajām apskatēm (OV L 141, 6.6.2009., 12. lpp.).
(6) Komisijas 2010. gada 5. jūlija Direktīva 2010/47/ES, ar ko tehnikas attīstībai pielāgo Direktīvu 2000/30/EK (OV L 173, 8.7.2010., 33. lpp.).
(7) COM(2013) 303; COM(2014) 569.

Briselē, 28.2.2017

COM(2017) 99 final

PIELIKUMI

dokumentam

KOMISIJAS ZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM UN PADOMEI

par Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 6. jūnija Direktīvas 2000/30/EK par Kopienā izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskām pārbaudēm uz ceļiem piemērošanu dalībvalstīs

2013.-2014. g. pārskata periods


1. PIELIKUMS. ATKLĀTIE TRŪKUMI PA PĀRBAUDĪTAJIEM ELEMENTIEM

Salīdzinājumā ar visiem atklātajiem trūkumiem kopā transportlīdzekļos pa dalībvalstīm, kurās veic pārbaudi

DV, kurā veic pārbaudi

Identifikācija

Procenti

Bremžu iekārta

Procenti

Stūres mehānisms

Procenti

Redzamība

Procenti

Apgaismes iekārtas un elektrosistēma

Procenti

Šasija un uz šasijas stiprinātas detaļas

Procenti

Cits aprīkojums, tostarp tahogrāfs un ātruma ierobežošanas ierīce

Procenti

Traucējumi, tostarp emisijas un degvielas un/vai eļļas noplūde

Procenti

Asis, riteņi, riepas, balstiekārta

Procenti

Summa

AT

127

0,4 %

6565

21,3 %

1444

4,7 %

1625

5,3 %

5802

18,9 %

3558

11,6 %

1047

3,4 %

2640

8,6 %

7945

25,8 %

30 753

BE

68

1,2 %

897

16,2 %

55

1,0 %

831

15,0 %

1872

33,7 %

1120

20,2 %

147

2,6 %

20

0,4 %

538

9,7 %

5548

BG

35

0,6 %

898

15,5 %

18

0,3 %

770

13,3 %

740

12,7 %

74

1,3 %

1399

24,1 %

1

0,0 %

1872

32,2 %

5807

CY

0

0,0 %

160

9,3 %

53

3,1 %

121

7,0 %

329

19,1 %

454

26,4 %

83

4,8 %

183

10,6 %

336

19,5 %

1719

CZ

2776

2,1 %

35 123

27,1 %

18 027

13,9 %

17 484

13,5 %

24 182

18,6 %

13 385

10,3 %

2533

2,0 %

5252

4,0 %

10 926

8,4 %

129 688

DK

17

0,9 %

905

46,7 %

7

0,4 %

423

21,8 %

228

11,8 %

201

10,4 %

7

0,4 %

9

0,5 %

139

7,2 %

1936

EE

49

2,2 %

66

2,9 %

45

2,0 %

496

22,0 %

443

19,6 %

199

8,8 %

418

18,5 %

188

8,3 %

355

15,7 %

2259

EL

1

0,2 %

9

1,6 %

4

0,7 %

18

3,3 %

123

22,3 %

25

4,5 %

84

15,2 %

28

5,1 %

259

47,0 %

551

ES

2969

3,6 %

4

0,0 %

9

0,0 %

485

0,6 %

921

1,1 %

0

0,0 %

63 183

75,9 %

121

0,1 %

15 588

18,7 %

83 280

FI

253

2,6 %

2347

23,8 %

570

5,8 %

628

6,4 %

2724

27,7 %

1822

18,5 %

318

3,2 %

147

1,5 %

1034

10,5 %

9843

HR

19

0,6 %

489

15,1 %

170

5,2 %

82

2,5 %

668

20,6 %

286

8,8 %

412

12,7 %

211

6,5 %

910

28,0 %

3247

HU

276

1,7 %

1828

11,2 %

215

1,3 %

795

4,9 %

4998

30,7 %

2730

16,8 %

802

4,9 %

1096

6,7 %

3538

21,7 %

16 278

IE

1748

11,2 %

2197

14,0 %

932

6,0 %

1302

8,3 %

4355

27,8 %

1735

11,1 %

444

2,8 %

323

2,1 %

2609

16,7 %

15 645

IT

0

0,0 %

1461

24,0 %

355

5,8 %

0

0,0 %

1647

27,0 %

624

10,2 %

239

3,9 %

116

1,9 %

1648

27,1 %

6090

LT

257

3,1 %

546

6,5 %

114

1,4 %

435

5,2 %

3185

37,9 %

379

4,5 %

1092

13,0 %

1225

14,6 %

1163

13,9 %

8396

LU

129

21,0 %

18

2,9 %

77

12,5 %

148

24,1 %

127

20,7 %

30

4,9 %

27

4,4 %

19

3,1 %

40

6,5 %

615

LV

4

0,2 %

494

30,6 %

59

3,7 %

46

2,9 %

393

24,4 %

291

18,0 %

40

2,5 %

86

5,3 %

200

12,4 %

1613

MT

308

5,5 %

298

5,4 %

433

7,8 %

783

14,1 %

2071

37,2 %

540

9,7 %

15

0,3 %

434

7,8 %

683

12,3 %

5565

NL

637

12,6 %

833

16,5 %

139

2,8 %

177

3,5 %

974

19,3 %

855

16,9 %

250

4,9 %

123

2,4 %

1065

21,1 %

5053

PL

1257

1,6 %

24 786

31,8 %

2416

3,1 %

4122

5,3 %

18 461

23,7 %

2681

3,4 %

2167

2,8 %

4395

5,6 %

17 569

22,6 %

77 854

PT

12

1,3 %

51

5,7 %

41

4,6 %

1

0,1 %

408

45,4 %

60

6,7 %

29

3,2 %

58

6,5 %

238

26,5 %

898

RO

4

0,4 %

132

14,6 %

4

0,4 %

246

27,2 %

212

23,4 %

17

1,9 %

17

1,9 %

8

0,9 %

266

29,4 %

906

SE

4567

7,5 %

5532

9,1 %

1376

2,3 %

5551

9,1 %

28 857

47,3 %

5276

8,7 %

1981

3,2 %

789

1,3 %

7027

11,5 %

60 956

SI

10

3,6 %

28

10,1 %

13

4,7 %

30

10,8 %

44

15,9 %

16

5,8 %

58

20,9 %

5

1,8 %

73

26,4 %

277

SK

355

5,4 %

882

13,3 %

7

0,1 %

188

2,8 %

732

11,1 %

51

0,8 %

2240

33,9 %

345

5,2 %

1811

27,4 %

6611

UK

1752

1,8 %

33 296

34,3 %

3810

3,9 %

1496

1,5 %

13 670

14,1 %

10 486

10,8 %

599

0,6 %

5939

6,1 %

26 001

26,8 %

97 049

Summa:

17 630

3,0 %

119 845

20,7 %

30 393

5,3 %

38 283

6,6 %

118 166

20,4 %

46 895

8,1 %

79 631

13,8 %

23 761

4,1 %

103 833

18,0 %

578 437



2. PIELIKUMS. TRANSPORTLĪDZEKĻI, KURU EKSPLUATĀCIJA AIZLIEGTA, PA TRANSPORTLĪDZEKĻU KATEGORIJĀM UN REĢISTRĀCIJAS DALĪBVALSTĪM

N2

N3

O3

O4

M2

M3

Cita

Reģistrācijas dalībvalsts 

Transportlīdzekļi kopā

Aizliegumi kopā

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

AT

28 323

13 329

47,1 %

2173

1058

48,7 %

8996

3246

36,1 %

102

39

38,2 %

6307

1439

22,8 %

37

5

13,5 %

164

19

11,6 %

10 544

7523

71,3 %

BE

11 671

1696

14,5 %

316

32

10,1 %

4516

431

9,5 %

44

5

11,4 %

6097

1175

19,3 %

37

1

2,7 %

504

24

4,8 %

157

28

17,8 %

BG

278 451

9893

3,6 %

28 229

974

3,5 %

116 553

4147

3,6 %

7604

107

1,4 %

76 133

2519

3,3 %

15 925

528

3,3 %

25 284

844

3,3 %

8723

774

8,9 %

CY

1543

1776

115,1 %

395

614

155,4 %

547

603

110,2 %

112

175

156,3 %

258

221

85,7 %

81

54

66,7 %

138

107

77,5 %

12

2

16,7 %

CZ

107 875

4321

4,0 %

20 444

487

2,4 %

46 913

1537

3,3 %

1345

20

1,5 %

35 574

1480

4,2 %

61

2

3,3 %

1250

42

3,4 %

2288

753

32,9 %

DE

26 884

2860

10,6 %

1788

227

12,7 %

8811

933

10,6 %

159

13

8,2 %

13 183

1224

9,3 %

962

14

1,5 %

955

51

5,3 %

1026

398

38,8 %

DK

4133

994

24,1 %

48

9

18,8 %

1330

177

13,3 %

37

3

8,1 %

2261

594

26,3 %

11

0

0,0 %

199

52

26,1 %

247

159

64,4 %

EE

8974

2140

23,8 %

167

37

22,2 %

4058

1011

24,9 %

121

9

7,4 %

3140

316

10,1 %

39

23

59,0 %

174

49

28,2 %

1275

695

54,5 %

EL

29 360

647

2,2 %

4516

62

1,4 %

12 074

242

2,0 %

26

0

0,0 %

10 758

204

1,9 %

87

11

12,6 %

1793

107

6,0 %

106

21

19,8 %

ES

668 122

85 666

12,8 %

10 576

1811

17,1 %

368 179

72 037

19,6 %

38

1

2,6 %

261 522

7412

2,8 %

49

10

20,4 %

27 578

4353

15,8 %

180

42

23,3 %

FI

10 573

5627

53,2 %

421

258

61,3 %

5390

3038

56,4 %

213

94

44,1 %

4443

2192

49,3 %

8

2

25,0 %

23

8

34,8 %

75

35

46,7 %

FR

7779

1308

16,8 %

111

18

16,2 %

3018

409

13,6 %

25

0

0,0 %

3200

678

21,2 %

35

2

5,7 %

425

59

13,9 %

965

142

14,7 %

HR

30 662

1316

4,3 %

6651

209

3,1 %

17 092

604

3,5 %

86

3

3,5 %

2459

124

5,0 %

186

3

1,6 %

3570

268

7,5 %

618

105

17,0 %

HU

191 778

8150

4,2 %

13 120

1016

7,7 %

91 374

3064

3,4 %

977

71

7,3 %

64 315

2581

4,0 %

313

12

3,8 %

1622

173

10,7 %

20 057

1233

6,1 %

IE

23 953

4813

20,1 %

949

72

7,6 %

15 847

2472

15,6 %

6

0

0,0 %

5861

2186

37,3 %

277

8

2,9 %

389

20

5,1 %

624

55

8,8 %

IT

18 151

6436

35,5 %

1514

607

40,1 %

3506

755

21,5 %

462

242

52,4 %

4150

1101

26,5 %

2923

1310

44,8 %

1180

504

42,7 %

4416

1917

43,4 %

LT

107 119

3470

3,2 %

9641

79

0,8 %

47 160

1650

3,5 %

4141

66

1,6 %

31 328

1474

4,7 %

2749

36

1,3 %

2701

71

2,6 %

9399

94

1,0 %

LU

1000

84

8,4 %

29

3

10,3 %

478

35

7,3 %

5

0

0,0 %

316

29

9,2 %

83

6

7,2 %

58

3

5,2 %

31

8

25,8 %

LV

20 955

591

2,8 %

1212

21

1,7 %

9815

297

3,0 %

381

10

2,6 %

7424

231

3,1 %

69

2

2,9 %

431

7

1,6 %

1623

23

1,4 %

MT

4173

2003

48,0 %

844

348

41,2 %

1362

649

47,7 %

0

0

0,0 %

362

196

54,1 %

63

22

34,9 %

874

573

65,6 %

668

215

32,2 %

NL

18 843

3066

16,3 %

285

33

11,6 %

7634

950

12,4 %

120

4

3,3 %

10 335

2010

19,4 %

26

1

3,8 %

233

20

8,6 %

210

48

22,9 %

PL

506 865

39 697

7,8 %

51 077

3732

7,3 %

174 317

15 485

8,9 %

4458

307

6,9 %

117 461

8905

7,6 %

13 068

1263

9,7 %

81 926

4560

5,6 %

64 558

5445

8,4 %

PT

44 420

3813

8,6 %

163

14

8,6 %

22 425

2396

10,7 %

6

0

0,0 %

21 129

1297

6,1 %

17

2

11,8 %

612

93

15,2 %

68

11

16,2 %

RO

85 159

12 357

14,5 %

4268

762

17,9 %

42 198

5654

13,4 %

286

20

7,0 %

33 147

4318

13,0 %

645

51

7,9 %

1619

160

9,9 %

2996

1392

46,5 %

SE

47 046

38 072

80,9 %

575

519

90,3 %

9941

9059

91,1 %

116

100

86,2 %

7333

6266

85,4 %

100

91

91,0 %

543

450

82,9 %

28 438

21 587

75,9 %

SI

13 377

2333

17,4 %

687

128

18,6 %

5446

807

14,8 %

79

104

131,6 %

3640

1055

29,0 %

273

7

2,6 %

2752

52

1,9 %

500

180

36,0 %

SK

46 574

7862

16,9 %

7018

2042

29,1 %

20 212

2797

13,8 %

478

61

12,8 %

14 224

1345

9,5 %

549

204

37,2 %

559

181

32,4 %

3534

1232

34,9 %

UK

176 303

37 516

21,3 %

21 368

6962

32,6 %

55 740

15 558

27,9 %

5

3

60,0 %

29 609

9181

31,0 %

4439

892

20,1 %

22 217

3256

14,7 %

42 925

1664

3,9 %

Kopā

2 520 066

301 836

12,0 %

188 585

22 134

11,7 %

1 104 932

150 043

13,6 %

21 432

1457

6,8 %

775 969

61 753

8,0 %

43 112

4562

10,6 %

179 773

16 106

9,0 %

206 263

45 781

22,2 %

3. PIELIKUMS. TRANSPORTLĪDZEKĻI, KURU EKSPLUATĀCIJA AIZLIEGTA, PA TRANSPORTLĪDZEKĻU KATEGORIJĀM UN DALĪBVALSTĪM, KURĀS VEIC PĀRBAUDI

N2

N3

O3

O4

M2

M3

Cita

Dalībvalsts, kurā veic pārbaudi

Transportlīdzekļi kopā

Aizliegumi kopā

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

Transportlīdzekļu skaits

Aizliegumu skaits

Procenti

AT

48 884

28 114

57,5 %

4134

2602

62,9 %

16 363

7870

48,1 %

312

159

51,0 %

11 999

5491

45,8 %

17

11

64,7 %

469

304

64,8 %

15 590

11 677

74,9 %

BE

18 073

997

5,5 %

271

14

5,2 %

9070

307

3,4 %

78

6

7,7 %

8104

640

7,9 %

1

0

0,0 %

499

18

3,6 %

50

12

24,0 %

BG

321 325

5807

1,8 %

30 805

876

2,8 %

136 221

2715

2,0 %

7466

79

1,1 %

96 529

979

1,0 %

15 755

406

2,6 %

27 363

696

2,5 %

7186

56

0,8 %

CY

1174

1719

146,4 %

388

613

158,0 %

370

582

157,3 %

112

175

156,3 %

92

190

206,5 %

81

54

66,7 %

131

105

80,2 %

0

0

0,0 %

CZ

136 981

514

0,4 %

24 093

 

 

61 442

 

 

1680

 

 

47 221

 

 

27

 

 

1694

 

 

824

514

62,4 %

DK

2081

532

25,6 %

4

1

25,0 %

857

22

2,6 %

5

2

40,0 %

809

295

36,5 %

6

 

 

200

61

30,5 %

200

151

75,5 %

EE

1689

1513

89,6 %

29

25

86,2 %

687

631

91,8 %

0

0

0,0 %

110

99

90,0 %

23

23

100,0 %

49

46

93,9 %

791

689

87,1 %

EL

16 816

252

1,5 %

3258

39

1,2 %

6366

49

0,8 %

33

 

 

6135

111

1,8 %

40

1

2,5 %

931

49

5,3 %

53

3

5,7 %

ES

723 250

83 280

11,5 %

11 132

1857

16,7 %

396 003

73 292

18,5 %

0

0

0,0 %

287 705

3624

1,3 %

0

0

0,0 %

28 410

4507

15,9 %

0

0

0,0 %

FI

11 152

5840

52,4 %

449

278

61,9 %

5619

3061

54,5 %

271

120

44,3 %

4725

2333

49,4 %

6

2

33,3 %

12

7

58,3 %

70

39

55,7 %

HR

39 608

1643

4,1 %

7145

193

2,7 %

23 002

820

3,6 %

88

2

2,3 %

2404

43

1,8 %

292

5

1,7 %

6187

530

8,6 %

490

50

10,2 %

HU

216 504

5651

2,6 %

12 425

535

4,3 %

104 807

2333

2,2 %

993

24

2,4 %

76 790

1858

2,4 %

331

10

3,0 %

1458

125

8,6 %

19 700

766

3,9 %

IE

12 939

779

6,0 %

795

40

5,0 %

10 510

670

6,4 %

6

0

0,0 %

524

7

1,3 %

272

6

2,2 %

362

13

3,6 %

470

43

9,1 %

IT

15 143

6090

40,2 %

1324

584

44,1 %

124

81

65,3 %

569

291

51,1 %

121

44

36,4 %

3741

1579

42,2 %

1907

960

50,3 %

7357

2551

34,7 %

LT

79 860

933

1,2 %

10 216

60

0,6 %

33 872

456

1,3 %

4153

65

1,6 %

18 880

232

1,2 %

2787

28

1,0 %

2645

64

2,4 %

7307

28

0,4 %

LU

726

31

4,3 %

70

2

2,9 %

1

 

 

2

 

 

28

 

 

327

12

3,7 %

298

17

5,7 %

 

 

0,0 %

LV

6101

52

0,9 %

478

3

0,6 %

3230

14

0,4 %

46

 

 

2347

35

1,5 %

0

 

0,0 %

0

 

0,0 %

 

 

0,0 %

MT

4012

1937

48,3 %

844

348

41,2 %

1284

631

49,1 %

0

0

0,0 %

289

149

51,6 %

62

22

35,5 %

874

573

65,6 %

659

214

32,5 %

NL

8860

111

1,3 %

186

5

2,7 %

4226

32

0,8 %

136

4

2,9 %

4158

68

1,6 %

1

0

0,0 %

116

1

0,9 %

37

1

2,7 %

PL

888 111

32 969

3,7 %

139 697

3594

2,6 %

310 735

12 088

3,9 %

6634

304

4,6 %

237 495

5831

2,5 %

23 911

1247

5,2 %

90 057

4723

5,2 %

79 582

5182

6,5 %

PT

631

11

1,7 %

44

 

 

341

1

0,3 %

 

 

0,0 %

225

10

4,4 %

 

 

0,0 %

21

 

 

 

 

0,0 %

RO

8135

357

4,4 %

1304

12

0,9 %

3562

97

2,7 %

46

2

4,3 %

2595

230

8,9 %

344

7

2,0 %

243

8

3,3 %

41

1

2,4 %

SE

53 527

40 871

76,4 %

615

547

88,9 %

14 221

10 916

76,8 %

142

113

79,6 %

9356

7147

76,4 %

95

92

96,8 %

508

441

86,8 %

28 590

21 615

75,6 %

SI

5113

477

9,3 %

505

21

4,2 %

1480

82

5,5 %

38

98

257,9 %

320

251

78,4 %

237

1

0,4 %

2448

21

0,9 %

85

3

3,5 %

SK

16 211

6154

38,0 %

6893

2601

37,7 %

4505

1712

38,0 %

243

73

30,0 %

971

252

26,0 %

648

264

40,7 %

304

156

51,3 %

2647

1096

41,4 %

UK

292 838

80 283

27,4 %

22 835

7605

33,3 %

113 257

33 225

29,3 %

0

0

0,0 %

85 839

33 620

39,2 %

4450

901

20,2 %

22 567

3327

14,7 %

43 890

1605

3,7 %

Kopā

2 929 744

306 917

10,5 %

279 939

22 455

8,0 %

1 262 155

151 687

12,0 %

23 053

1517

6,6 %

905 771

63 539

7,0 %

53 454

4671

8,7 %

189 753

16 752

8,8 %

215 619

46 296

21,5 %

* Neatbilstoša ziņojuma dēļ tabulā nav iekļauti Francijas un Vācijas iesūtītie dati.


4. PIELIKUMS. PĀRBAUDĪTIE TRANSPORTLĪDZEKĻI UN AIZLIEGUMU ĪPATSVARS PA DALĪBVALSTĪM

Reģistrācijas DV

Dalībvalsts, kurā veic pārbaudi

(veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

AT

%

BE

%

BG

%

CY

%

CZ

%

DK

%

EE

%

EL

%

ES

%

AD

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

AL

13

75,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

2

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

152

13,0 %

 

Nepiemēro

AT

23 416

79,9 %

104

6,9 %

827

0,0 %

 

Nepiemēro

834

0,5 %

2

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

292

10,2 %

AZ

1

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BA

268

99,5 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

140

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

4

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BE

62

55,8 %

6203

13,7 %

128

6,1 %

 

Nepiemēro

93

0,0 %

2

100,0 %

 

Nepiemēro

1

0,0 %

590

8,3 %

BG

1500

102,2 %

355

23,1 %

254 651

2,5 %

 

Nepiemēro

1160

0,2 %

26

366,7 %

 

Nepiemēro

1336

2,7 %

3376

12,8 %

BO

1

100,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BY

66

100,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

350

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CH

136

67,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

24

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CS

374

87,4 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CY

22

110,0 %

11

20,0 %

196

1,0 %

1174

172,4 %

10

0,0 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

15

9,1 %

CZ

2977

85,1 %

540

11,6 %

3018

2,9 %

 

Nepiemēro

81 711

0,8 %

12

50,0%

 

Nepiemēro

4

0,0 %

1575

6,3 %

DE

2362

61,6 %

1192

4,6 %

1772

2,8 %

 

Nepiemēro

3347

0,1 %

67

3,3 %

 

Nepiemēro

13

Nepiemēro

1581

17,2 %

DK

41

40,5 %

47

5,3 %

354

1,7 %

 

Nepiemēro

94

0,0 %

1748

39,8 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

91

7,7 %

EE

30

114,3 %

46

14,3%

603

0,0 %

 

Nepiemēro

229

0,9 %

4

100,0 %

1669

147,9 %

 

Nepiemēro

200

5,2 %

EL

108

135,7 %

18

16,7 %

13 497

2,2 %

 

Nepiemēro

72

0,0 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

14 922

2,2 %

163

9,9 %

ES

112

71,6 %

696

13,1 %

140

0,0 %

 

Nepiemēro

512

0,0 %

4

100,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

652 259

27,4 %

FI

14

54,5 %

13

12,5 %

52

6,5 %

 

Nepiemēro

50

0,0 %

10

57,1 %

3

33,3 %

 

Nepiemēro

121

12,1%

FR

72

84,1%

1071

9,9 %

223

1,7 %

 

Nepiemēro

80

0,0 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

2032

17,9 %

GE

15

128,6 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

HR

479

91,1 %

65

2,8 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

237

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

2

Nepiemēro

 

Nepiemēro

HU

4738

91,3 %

415

6,7 %

6607

2,9 %

 

Nepiemēro

3788

0,3 %

10

75,0 %

 

Nepiemēro

2

0,0 %

1043

7,3 %

IE

18

86,7 %

61

2,3 %

24

0,0 %

 

Nepiemēro

35

0,0 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

456

8,6 %

IQ

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IR

11

44,4 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IS

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

1

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IT

1115

70,1 %

295

5,1 %

460

6,4 %

 

Nepiemēro

286

0,0 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

2

0,0 %

1355

14,7 %

KZ

2

400,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

LI

16

88,9 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

LT

346

95,5 %

530

10,2 %

1208

2,5 %

 

Nepiemēro

1756

0,1 %

23

70,0 %

1

0,0 %

 

Nepiemēro

3565

2,8 %

LU

18

50,0 %

422

3,6 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

39

0,0 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

156

8,9 %

LV

72

83,3 %

71

10,7 %

1133

2,6 %

 

Nepiemēro

711

0,3 %

6

150,0 %

10

200,0 %

 

Nepiemēro

500

1,6 %

MA

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MC

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MD

72

85,1 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

41

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

ME

2

100,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

8

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MK

73

119,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

224

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

27

0,0 %

 

Nepiemēro

MT

3

100,0 %

6

0,0 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

9

0,0 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

0

0,0 %

NL

345

74,5 %

1812

8,8 %

792

0,8 %

 

Nepiemēro

592

0,2 %

18

60,0 %

 

Nepiemēro

1

Nepiemēro

1629

9,3 %

NO

3

50,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

4

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

PL

2108

88,7 %

1589

11,0 %

8856

4,1 %

 

Nepiemēro

22 226

0,5 %

67

158,8 %

4

0,0 %

10

Nepiemēro

4910

6,7 %

PT

65

117,6 %

298

14,0 %

105

0,0 %

 

Nepiemēro

244

0,8 %

5

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

37 862

8,8 %

RO

3462

108,1 %

768

13,2 %

23 950

6,9 %

 

Nepiemēro

4491

0,3 %

15

166,7 %

 

Nepiemēro

49

14,0 %

7369

13,3 %

RS

1

100,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

999

0,2 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

6

0,0 %

 

Nepiemēro

RU

59

110,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

315

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

SE

29

45,5 %

23

20,0 %

46

0,0 %

 

Nepiemēro

107

0,0 %

45

45,5 %

2

100,0 %

2

Nepiemēro

87

14,3 %

SI

1533

106,0 %

193

6,7 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

430

1,3 %

0

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

366

9,2 %

SK

2167

109,1 %

497

10,3 %

1530

2,5 %

 

Nepiemēro

10 479

0,4 %

16

100,0 %

 

Nepiemēro

2

Nepiemēro

765

4,8 %

SL

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

922

0,7 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

2

Nepiemēro

 

Nepiemēro

SV

2

100,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

TM

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

TR

263

98,5 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

763

0,3 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

279

4,0 %

 

Nepiemēro

UA

123

119,8 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

402

1,7 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

UK

119

85,2 %

149

7,0 %

108

0,0 %

 

Nepiemēro

34

5,0 %

1

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

892

18,9 %

US

5

20,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

UZ

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

XK

19

105,9 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

Reģistrācijas DV

Dalībvalsts, kurā veic pārbaudi

(veikto pārbaužu skaits; aizliegumi %)

FI

%

HR

%

HU

%

IE

%

IT

%

LT

%

LU

%

LV

%

MT

%

AD

 

Nepiemēro

8

66,7 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

AL

 

Nepiemēro

55

10,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

AT

0

0,0 %

48

16,1 %

1623

1,2 %

0

0,0 %

79

7,7 %

0

0,0 %

7

Nepiemēro

0

0,0 %

2

0,0 %

AZ

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BA

 

Nepiemēro

4178

9,7 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BE

13

14,3 %

5

20,0 %

70

3,2 %

0

0,0 %

220

8,0 %

5

Nepiemēro

58

3,6 %

0

0,0 %

0

0,0 %

BG

0

0,0 %

633

30,8 %

2610

10,9 %

0

0,0 %

864

52,9 %

72

2,6 %

26

2,5 %

12

Nepiemēro

0

0,0 %

BO

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BY

 

Nepiemēro

6

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

17

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CH

 

Nepiemēro

3

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

2

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CS

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CY

0

0,0 %

1

0,0 %

5

0,0 %

0

0,0 %

14

28,6 %

0

0,0 %

2

Nepiemēro

0

0,0 %

0

0,0 %

CZ

28

44,4 %

73

4,4 %

2910

5,4 %

0

0,0 %

96

7,3 %

94

9,1 %

16

Nepiemēro

12

Nepiemēro

0

0,0 %

DE

110

21,2 %

77

5,5 %

809

4,1 %

0

0,0 %

117

17,1 %

188

1,2 %

127

1,2 %

14

Nepiemēro

2

0,0 %

DK

59

18,3 %

0

0,0 %

40

5,0 %

0

0,0 %

15

5,9 %

97

4,3 %

3

33,3 %

25

Nepiemēro

0

0,0 %

EE

717

63,9 %

2

0,0 %

44

4,8 %

0

0,0 %

12

16,7 %

1353

1,9 %

4

Nepiemēro

264

0,8 %

0

0,0 %

EL

0

0,0 %

22

22,2 %

58

0,0 %

0

0,0 %

102

48,4 %

0

0,0 %

6

Nepiemēro

0

0,0 %

0

0,0 %

ES

0

0,0 %

3

0,0 %

203

4,2 %

0

0,0 %

139

32,1 %

2

Nepiemēro

56

3,8 %

0

0,0 %

0

0,0 %

FI

9250

111,1 %

1

0,0 %

49

2,1 %

0

0,0 %

5

33,3 %

72

Nepiemēro

3

Nepiemēro

18

Nepiemēro

0

0,0 %

FR

0

0,0 %

1

0,0 %

70

16,7 %

0

0,0 %

967

11,3 %

2

Nepiemēro

30

4,7 %

0

0,0 %

0

0,0 %

GE

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

HR

 

Nepiemēro

29 117

7,9 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

32

13,2 %

 

Nepiemēro

4

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

HU

16

33,3 %

178

15,7 %

164 307

3,4 %

0

0,0 %

234

8,9 %

47

Nepiemēro

10

Nepiemēro

4

Nepiemēro

0

0,0 %

IE

2

100,0 %

0

0,0 %

22

6,7 %

12 939

28,8 %

29

3,3 %

1

Nepiemēro

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

IQ

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IR

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IS

 

Nepiemēro

1

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IT

4

50,0 %

67

15,9 %

583

6,0 %

0

0,0 %

10 153

33,8 %

2

Nepiemēro

17

Nepiemēro

5

Nepiemēro

9

133,3 %

KZ

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

2

Nepiemēro

 

Nepiemēro

LI

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

LT

179

73,6 %

5

0,0 %

731

2,2 %

0

0,0 %

141

9,8 %

64 531

1,4 %

17

3,7 %

912

2,4 %

0

0,0 %

LU

0

0,0 %

0

0,0 %

16

0,0 %

0

0,0 %

49

15,3 %

1

Nepiemēro

125

4,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

LV

131

59,2 %

0

0,0 %

290

2,2 %

0

0,0 %

38

2,5 %

5192

1,5 %

5

Nepiemēro

4196

1,5 %

0

0,0 %

MA

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MC

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MD

 

Nepiemēro

1

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

ME

 

Nepiemēro

150

34,8 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MK

 

Nepiemēro

524

26,4 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

4

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MT

0

0,0 %

0

0,0 %

1

0,0 %

0

0,0 %

10

9,1 %

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

3968

69,7 %

NL

66

27,5 %

7

0,0 %

328

1,9 %

0

0,0 %

107

14,6 %

26

Nepiemēro

32

Nepiemēro

15

Nepiemēro

10

0,0 %

NO

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

PL

372

85,3 %

124

18,8 %

10 954

4,2 %

0

0,0 %

349

13,0 %

7906

4,7 %

60

3,3 %

398

2,6 %

5

50,0 %

PT

0

0,0 %

0

0,0 %

9

25,0 %

0

0,0 %

50

15,5 %

0

0,0 %

16

8,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

RO

26

63,6 %

148

40,0 %

18 035

21,4 %

0

0,0 %

446

19,9 %

60

9,7 %

59

4,6 %

6

Nepiemēro

0

0,0 %

RS

 

Nepiemēro

2 267

15,3 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

1

Nepiemēro

5

Nepiemēro

 

Nepiemēro

RU

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

4

Nepiemēro

135

8,9 %

 

Nepiemēro

SE

156

52,8 %

1

0,0 %

71

0,0 %

0

0,0 %

3

0,0 %

37

3,1 %

1

Nepiemēro

10

Nepiemēro

0

0,0 %

SI

6

33,3 %

1219

16,5 %

2510

4,4 %

0

0,0 %

137

21,9 %

12

Nepiemēro

9

Nepiemēro

0

0,0 %

0

0,0 %

SK

17

33,3 %

62

19,4 %

10 132

4,7 %

0

0,0 %

236

8,3 %

72

5,3 %

16

4,0 %

15

25,0 %

0

0,0 %

SL

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

SV

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

TM

 

Nepiemēro

1

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

TR

 

Nepiemēro

565

24,6 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

6

Nepiemēro

1

Nepiemēro

 

Nepiemēro

UA

 

Nepiemēro

7

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

28

Nepiemēro

 

Nepiemēro

UK

0

0,0 %

0

0,0 %

24

22,2 %

0

0,0 %

85

7,2 %

15

Nepiemēro

0

0,0 %

0

0,0 %

16

12,5 %

US

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

UZ

 

Nepiemēro

1

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

XK

 

Nepiemēro

9

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

Reģistrācijas DV

Dalībvalsts, kurā veic pārbaudi

(veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

NL

%

PL

%

PT

%

RO

%

SE

%

SI

%

SK

%

UK

%

AD

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

AL

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

AT

30

0,0 %

228

1,0 %

0

0,0 %

7

0,0 %

22

83,3 %

22

0,0 %

208

23,5 %

545

36,5 %

AZ

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BA

20

18,2 %

421

1,3 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BE

508

2,4 %

513

0,2 %

0

0,0 %

0

0,0 %

29

50,0 %

1

0,0 %

0

0,0 %

3170

50,7 %

BG

185

5,0 %

2286

3,5 %

0

0,0 %

208

9,9 %

1116

212,7 %

92

34,6 %

430

48,4 %

7513

90,6 %

BO

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

BY

21

0,0 %

20 019

6,3 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CH

7

0,0 %

18

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CS

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

CY

5

0,0 %

 

Nepiemēro

0

0,0 %

0

0,0 %

1

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

87

88,6 %

CZ

199

2,1 %

8373

3,7 %

0

0,0 %

24

0,0 %

224

75,8 %

34

25,0 %

761

34,2 %

5168

65,9 %

DE

512

1,4 %

9099

0,4 %

2

Nepiemēro

0

0,0 %

266

119,0 %

8

0,0 %

193

33,9 %

5000

42,0 %

DK

105

1,1 %

234

0,6 %

0

0,0 %

0

0,0 %

722

79,5 %

2

0,0 %

1

0,0 %

449

40,3 %

EE

57

4,0 %

2973

1,8 %

0

0,0 %

2

0,0 %

413

188,4 %

0

0,0 %

1

0,0 %

350

53,9 %

EL

22

0,0 %

37

0,0 %

0

0,0 %

2

0,0 %

2

100,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

329

79,3 %

ES

280

2,6 %

473

3,6 %

25

Nepiemēro

0

0,0 %

46

95,8 %

0

0,0 %

5

Nepiemēro

13 162

81,5 %

FI

46

3,3 %

147

1,7 %

0

0,0 %

0

0,0 %

651

141,9 %

0

0,0 %

1

Nepiemēro

43

29,4 %

FR

47

0,0 %

410

0,0 %

2

Nepiemēro

0

0,0 %

19

35,3 %

1

0,0 %

1

0,0 %

2739

53,3 %

GE

2

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

HR

26

0,0 %

697

2,5 %

 

Nepiemēro

3

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

HU

133

1,9 %

3739

1,6 %

0

0,0 %

91

2,1 %

83

93,9 %

233

13,6 %

925

41,8 %

5161

69,4 %

IE

48

0,0 %

32

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

6

20,0 %

0

0,0 %

1

Nepiemēro

10 269

77,0 %

IQ

2

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IR

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IS

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

IT

85

2,1 %

191

3,4 %

0

0,0 %

0

0,0 %

8

42,9 %

44

58,8 %

54

31,7 %

3408

64,2 %

KZ

2

0,0 %

377

27,7 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

LI

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

LT

257

1,7 %

26 453

2,4 %

0

0,0 %

8

0,0 %

511

85,7 %

14

0,0 %

17

Nepiemēro

5908

66,7 %

LU

11

0,0 %

10

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

2

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

151

65,3 %

LV

78

0,0 %

7580

2,7 %

0

0,0 %

0

0,0 %

234

139,7 %

4

0,0 %

88

19,1 %

595

53,6 %

MA

1

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MC

1

0,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MD

 

Nepiemēro

934

9,4 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

ME

1

0,0 %

60

4,9 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MK

6

0,0 %

804

3,7 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

MT

7

0,0 %

 

Nepiemēro

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

168

83,1 %

NL

4373

2,1 %

673

1,6 %

0

0,0 %

8

25,0 %

330

89,4 %

1

0,0 %

39

72,7 %

7639

49,9 %

NO

1

0,0 %

28

5,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

PL

907

3,2 %

420 147

9,4 %

0

0,0 %

148

2,7 %

2253

78,0 %

233

12,5 %

1505

26,8 %

21 734

72,3 %

PT

148

4,1 %

123

1,4 %

602

4,0 %

0

0,0 %

33

66,7 %

4

0,0 %

0

0,0 %

4848

91,5 %

RO

271

5,6 %

3717

4,3 %

0

0,0 %

7404

7,1 %

313

98,1 %

362

19,5 %

718

40,8 %

13 489

97,4 %

RS

15

12,5 %

2490

4,2 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

RU

29

0,0 %

332 212

0,8 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

SE

30

4,3 %

165

0,8 %

0

0,0 %

0

0,0 %

46 059

103,6 %

2

0,0 %

4

Nepiemēro

164

39,8 %

SI

54

0,0 %

884

2,2 %

0

0,0 %

0

0,0 %

53

111,1 %

3948

11,4 %

91

38,6 %

1932

77,3 %

SK

138

8,5 %

4934

3,1 %

0

0,0 %

15

12,5 %

98

80,0 %

108

10,9 %

11 135

55,3 %

4139

71,8 %

SL

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

SV

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

TM

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

TR

80

0,0 %

2540

2,3 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

UA

43

4,5 %

34 054

3,0 %

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

UK

67

2,6 %

36

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

33

50,0 %

0

0,0 %

6

16,7 %

174 678

30,1 %

US

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

UZ

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

XK

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro

 

Nepiemēro