9.12.2015   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 409/131


ZIŅOJUMS

par Eiropas Ķīmisko vielu aģentūras 2014. finanšu gada pārskatiem ar Aģentūras atbildi

(2015/C 409/15)

IEVADS

1.

Eiropas Ķīmisko vielu aģentūru (turpmāk tekstā – “Aģentūra”, arī “ECHA”), kura atrodas Helsinkos, izveidoja ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1907/2006 (1). Tās galvenie uzdevumi ir nodrošināt cilvēku veselības un vides augsta līmeņa aizsardzību, kā arī vielu brīvu apriti iekšējā tirgū, reizē veicinot konkurenci un novatorismu. Aģentūra arī veicina alternatīvu metožu izstrādi ar vielām saistīto risku novērtēšanai (2).

TICAMĪBAS DEKLARĀCIJU PAMATOJOŠĀ INFORMĀCIJA

2.

Palātas izmantotā revīzijas pieeja ietver analītiskas revīzijas procedūras, darījumu tiešas pārbaudes un Aģentūras pārraudzības un kontroles sistēmu galveno kontroles mehānismu novērtēšanu. To papildina citu revidentu darbā gūtie pierādījumi un vadības apliecinājumu analīze.

TICAMĪBAS DEKLARĀCIJA

3.

Saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 287. pantu Palāta revidēja:

a)

Aģentūras gada pārskatus, kuri ietver finanšu pārskatus (3) un budžeta izpildes pārskatus (4) par 2014. gada 31. decembrī slēgto finanšu gadu; un

b)

šiem pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību.

Vadības atbildība

4.

Vadība ir atbildīga par Aģentūras gada pārskatu sagatavošanu un patiesu izklāstu, kā arī par pakārtoto darījumu likumību un pareizību (5).

a)

Vadības atbildība saistībā ar Aģentūras gada pārskatiem ietver tādas iekšējās kontroles sistēmas izveidi, ieviešanu un uzturēšanu, kas ļauj sagatavot un patiesi izklāstīt finanšu pārskatus, kuros krāpšanas vai kļūdas dēļ nav sniegtas būtiski nepareizas ziņas; izraudzīties un izmantot piemērotas grāmatvedības metodes, pamatojoties uz grāmatvedības noteikumiem, ko pieņēmis Komisijas grāmatvedis (6); veikt konkrētajiem apstākļiem atbilstošas grāmatvedības aplēses. Direktors apstiprina Aģentūras gada pārskatus pēc tam, kad Aģentūras grāmatvedis tos ir sagatavojis, izmantojot visu pieejamo informāciju, un tiem pievienojis paskaidrojumu, kurā cita starpā ir apliecinājis pamatotu pārliecību par to, ka pārskati visos būtiskajos aspektos sniedz skaidru un patiesu priekšstatu par Aģentūras finanšu stāvokli.

b)

Vadības atbildība saistībā ar pakārtoto darījumu likumību un pareizību un atbilstību pareizas finanšu pārvaldības principam nozīmē izveidot, ieviest un uzturēt efektīvu un lietderīgu iekšējās kontroles sistēmu, ietverot pienācīgu pārraudzību un piemērotus pasākumus pārkāpumu un krāpšanas novēršanai, kā arī, ja vajadzīgs, tiesvedību nepareizi izmaksāto vai izlietoto līdzekļu atgūšanai.

Revidenta atbildība

5.

Palātas pienākums ir, pamatojoties uz savu revīziju, Eiropas Parlamentam un Padomei (7) sagatavot deklarāciju par gada pārskatu ticamību un tiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību. Palāta veic revīziju saskaņā ar Starptautiskās Grāmatvežu federācijas (IFAC) starptautiskajiem revīzijas standartiem un ētikas kodeksiem un INTOSAI starptautiskajiem augstāko revīzijas iestāžu standartiem. Šie standarti uzliek Palātai pienākumu plānot un veikt revīziju tā, lai gūtu pamatotu pārliecību, ka Aģentūras gada pārskatos nav sniegtas būtiski nepareizas ziņas un ka tiem pakārtotie darījumi ir likumīgi un pareizi.

6.

Revīzija ietver procedūras, ar kurām iegūst revīzijas pierādījumus par pārskatos minētajām summām un sniegto informāciju un par tiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību. Izraudzītās procedūras ir atkarīgas no revidenta profesionālā sprieduma, kurš balstās uz novērtējumu par risku, ka krāpšanas vai kļūdas dēļ pārskatos ir sniegtas būtiski nepareizas ziņas vai ka saistībā ar pakārtotajiem darījumiem ir būtiski pārkāpts Eiropas Savienības juridiskais regulējums. Novērtējot minēto risku, revidents ņem vērā iekšējās kontroles mehānismus, kuri attiecas uz pārskatu sagatavošanu un patiesu izklāstu, kā arī pārraudzības un kontroles sistēmas, kas ieviestas pakārtoto darījumu likumības un pareizības nodrošināšanai, un pēc tam izstrādā konkrētajiem apstākļiem atbilstošas revīzijas procedūras. Revīzijā novērtē arī izmantoto grāmatvedības metožu piemērotību un aplēšu pamatotību, kā arī pārskatu vispārējo izklāstu. Sagatavojot šo ziņojumu un ticamības deklarāciju, Palāta ņēma vērā neatkarīga ārējā revidenta veikto revīzijas darbu saistībā ar Aģentūras pārskatiem, kā paredzēts ES finanšu regulas (8) 208. panta 4. punktā.

7.

Palāta uzskata, ka revīzijas pierādījumi ir pietiekami un atbilstoši, lai pamatotu tās ticamības deklarāciju.

Atzinums par pārskatu ticamību

8.

Palāta uzskata, ka Aģentūras gada pārskati visos būtiskajos aspektos patiesi atspoguļo Aģentūras finanšu stāvokli 2014. gada 31. decembrī, kā arī darbības rezultātus un naudas plūsmas minētajā datumā noslēgtajā gadā, kā to nosaka Aģentūras finanšu noteikumi un Komisijas grāmatveža pieņemtie grāmatvedības noteikumi.

Atzinums par pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību

9.

Palāta uzskata, ka 2014. gada 31. decembrī slēgtā gada pārskatiem pakārtotie darījumi visos būtiskajos aspektos ir likumīgi un pareizi.

10.

Turpmākie komentāri nav pretrunā Palātas sniegtajiem atzinumiem.

KOMENTĀRI PAR BUDŽETA PĀRVALDĪBU

11.

Budžeta izpildes līmenis 2014. gadam bija labāks nekā iepriekšējā gadā. To apropriāciju līmenis, par kurām uzņemtas saistības un kuras pārnestas uz 2014. gadu, III, IV un V sadaļā (pamatdarbības izdevumi) bija 8,5 miljoni EUR jeb 35 % (2013. gadā – 10,6 miljoni EUR jeb 46 %). Šo pārnesumu galvenais iemesls ir plānoto IT attīstības projektu (4,5 miljoni EUR) daudzgadu raksturs, izmaksas par tulkojumiem, kas pasūtīti 2014. gadā, bet līdz gada beigām nav saņemti un apmaksāti (0,5 miljoni EUR) un vielu izvērtējumi ar reglamentēto termiņu 2015. gadā (1,9 miljoni EUR). Izdevumus par procedūrām, kas saistītas ar jaunu un īpašu Aģentūras darbības virzienu – Biocīdu regulas īstenošanu (9), principā bija jāsedz no maksas par šo produktu reģistrācijas pieteikumiem (10). Tomēr 2014. gadā iekasētās maksas sedza tikai 17 % no šiem izdevumiem, bet pārējo daļu faktiski finansēja no Savienības (6,3 miljoni EUR) un EBTA valstu (0,2 miljoni EUR) iemaksām Aģentūras budžetā.

IEPRIEKŠĒJĀ GADĀ FORMULĒTO KOMENTĀRU PĒCPĀRBAUDE

12.

Pārskats par koriģējošiem pasākumiem, kas veikti saistībā ar Palātas komentāriem, kuri formulēti iepriekšējā gadā, ir izklāstīts I pielikumā.

Šo ziņojumu 2015. gada 8. septembra sēdē Luksemburgā pieņēma Revīzijas palātas IV apakšpalāta, kuru vada Revīzijas palātas loceklis Milan Martin CVIKL.

Revīzijas palātas vārdā –

priekšsēdētājs

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OV L 396, 30.12.2006., 1. lpp.

(2)  Aģentūras kompetence un darbības ir apkopotas II pielikumā, kas pievienots šim ziņojumam informācijai.

(3)  Finanšu pārskatos ietilpst bilance, finanšu darbības rezultātu pārskats, naudas plūsmas tabula, pārskats par neto aktīvu pārmaiņām un kopsavilkums par svarīgākajām grāmatvedības metodēm un citi paskaidrojumi.

(4)  Tajos ietilpst budžeta izlietojuma pārskats un budžeta izlietojuma pārskata pielikums.

(5)  Komisijas Deleģētā regula (ES) Nr. 1271/2013 (OV L 328, 7.12.2013., 42. lpp.), 39. un 50. pants.

(6)  Komisijas grāmatveža pieņemtie grāmatvedības noteikumi balstās uz Starptautiskās Grāmatvežu federācijas pieņemtajiem starptautiskajiem publiskā sektora grāmatvedības standartiem (IPSAS) vai, ja nepieciešams, uz Starptautisko grāmatvedības standartu padomes izdotajiem starptautiskajiem grāmatvedības standartiem (IAS)/starptautiskajiem finanšu pārskatu sagatavošanas standartiem (IFRS).

(7)  Regula (ES) Nr. 1271/2013, 107. pants.

(8)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES, Euratom) Nr. 966/2012 (OV L 298, 26.10.2012., 1. lpp.).

(9)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 528/2012 (OV L 167, 27.6.2012., 1. lpp.).

(10)  Regula (ES) Nr. 528/2012, 80. panta 3. punkta a) apakšpunkts.


I PIELIKUMS

Iepriekšējā gadā formulēto komentāru pēcpārbaude

Gads

Palātas komentārs

Koriģējošā pasākuma statuss

(Ieviests/ieviešana ir sākta/ieviešana nav sākta/neattiecas)

2013

Tāpat kā iepriekšējā gadā, 2013. gada budžeta izpildes līmenis I un II sadaļā bija apmierinošs. Lai gan III, IV un V sadaļā (pamatdarbības izdevumi) uz 2014. gadu joprojām pārnests daudz apropriāciju, par kurām uzņemtas saistības (10,6 miljoni EUR jeb 46 %), tam par galveno iemeslu ir plānoto IT attīstības projektu daudzgadība (6,3 miljoni EUR), 2013. gadā pasūtīto, bet gada beigās vēl nesaņemto tulkojumu izmaksas (1,3 miljoni EUR) un vielu izvērtējumi, kuriem reglamentētais termiņš bija 2014. gada februāris (1,7 miljoni EUR).

Neattiecas

2013

Savā ticamības deklarācijā par 2013. gadu ECHA izpilddirektors izteica pamatotu pārliecību par to, ka resursi izmantoti paredzētajam nolūkam un saskaņā ar pareizas finanšu pārvaldības principu un ka ieviestās kontroles procedūras sniedz vajadzīgās garantijas par pakārtoto darījumu likumību un pareizību. Tomēr bija pievienota atruna, jo Aģentūras mandāts neietver pārbaudes valstu līmenī un tāpēc nav iespējams apstiprināt, ka Eiropas Savienības tirgū tiek laistas tikai reģistrētas un atļautas vielas un produkti, par ko samaksāta Aģentūras maksa.

Neattiecas


II PIELIKUMS

Eiropas Ķīmisko vielu aģentūra (Helsinki)

Kompetence un darbības

Savienības kompetence saskaņā ar Līgumu

Informācijas vākšana

Aģentūras izveides regulas jeb REACH regulas (EK) Nr. 1907/2006 juridiskais pamats ir 114. pants Līgumā par Eiropas Savienības darbību.

Aģentūras kompetence

(Kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 1907/2006 (REACH regula), Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 1272/2008 (Vielu un maisījumu klasificēšana, marķēšana un iepakošana – CLP regula), Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 528/2012 (Biocīdu regula) un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 649/2012 (PIC – iepriekš norunāta piekrišana)

Mērķi

REACH un CLP regulu mērķis ir nodrošināt cilvēku veselības un vides aizsardzības augstu līmeni, ieskaitot alternatīvu metožu attīstību ar vielām saistīto risku novērtēšanai, kā arī vielu brīvu apriti iekšējā tirgū, reizē veicinot konkurenci un novatorismu (REACH regulas 1. panta 1. punkts un CLP regulas 1. pants).

Eiropas Ķīmisko vielu aģentūru izveidoja, lai pārvaldītu un dažos gadījumos īstenotu REACH regulas tehniskos, zinātniskos un administratīvos aspektus un šo aspektu sakarā nodrošinātu konsekvenci Savienības mērogā (REACH regulas 75. pants); tā arī pilda uzdevumus, kuri saistīti ar ķīmisko vielu klasifikāciju un marķējumu, kas izriet no CLP regulas.

Uzdevumi

Pieņemt ķīmisko vielu reģistrācijas un citus pieteikumus un veikt to pilnīguma pārbaudi (REACH regulas II sadaļa).

Ievākt datus saistībā ar reģistrāciju un pieņemt lēmumus strīdu gadījumos par datu kopīgu lietošanu (REACH regulas III sadaļa).

Izskatīt reģistrācijas dokumentācijas atbilstību REACH regulai un ar to saistītos testēšanas priekšlikumus, kā arī koordinēt vielu izvērtējuma procedūru (REACH regulas VI sadaļa).

Apstrādāt priekšlikumus saistībā ar to vielu, kas rada ļoti lielas bažas, iekļaušanu to vielu sarakstā, kuras ar laiku iekļautu atļauju izsniegšanas procedūrā, un sniegt ieteikumus par dažu šā saraksta vielu iekļaušanu licencēto vielu sarakstā, kā arī apstrādāt licencēšanas pieteikumus (REACH regulas VII sadaļa).

Apstrādāt ierobežojumu ieviešanas lietas (REACH regulas VIII sadaļa).

Izveidot un uzturēt datubāzi(-es) ar informāciju par visām reģistrētajām vielām un daļu informācijas padarīt publiski pieejamu internetā (REACH regulas 77. un 119. pants).

Atbilstīgos gadījumos (REACH regulas 77. pants un CLP regulas 50. panta 2. punkts) un saskaņā ar Biocīdu regulu (ES) Nr. 528/2012 sniegt tehniskas un zinātniskas pamatnostādnes un līdzekļus.

Sniegt dalībvalstīm un ES iestādēm iespējami labākos zinātniskos un tehniskos padomus jautājumos, kas attiecas uz ķīmiskajām vielām, kuras ir Aģentūras darbības jomā un ir nodotas tās pārziņā saskaņā ar REACH un CLP regulām (REACH regulas 77. panta 1. punkts un CLP regulas 50. panta 1. punkts).

Saņemt paziņojumus par klasificēšanu un marķēšanu, uzturēt klasifikāciju un marķējumu publiski pieejamo sarakstu, izskatīt pieteikumus ar priekšlikumiem piešķirt citu nosaukumu vai piemērot citu procedūru vielu harmonizētajai klasifikācijai un marķējumam (CLP).

Īstenot tehniskus un zinātniskus uzdevumus saskaņā ar Biocīdu regulu ((ES) Nr. 528/2012), kura stājās spēkā 2013. gada 1. septembrī.

Īstenot uzdevumus saskaņā ar PIC regulu ((ES) Nr. 649/2012), kas stājās spēkā 2014. gada 1. martā.

Pārvaldība

Administratīvā valde

Valdē darbojas viens pārstāvis no katras dalībvalsts (izvirzītos locekļus amatā ieceļ Padome) un, lielākais, seši Komisijas iecelti pārstāvji, tostarp ieinteresēto personu trīs pārstāvji bez balsstiesībām, kā arī divas Eiropas Parlamenta ieceltas neatkarīgas personas (REACH regulas 79. pants).

Uzdevumi

REACH regulas 78. pants un aģentūru pamata finanšu regula. Valde pieņem gada un daudzgadu darba programmas, Aģentūras galīgo budžetu, vispārējo pārskatu un iekšējo reglamentu, kā arī ieceļ izpilddirektoru un pār viņu īsteno disciplinārās pilnvaras. Valde turklāt ieceļ Apelācijas padomes locekļus un komiteju locekļus.

Izpilddirektors

Uzdevumi

REACH regulas 83. pants

REACH komitejas

Aģentūrā izveidotas trīs zinātniskas komitejas (Riska novērtēšanas komiteja, Dalībvalstu komiteja un Sociālās un ekonomiskās analīzes komiteja).

Uzdevumi

REACH regulas 77. panta 3. punkta a)–c) apakšpunkts

BPR komiteja

Aģentūrā darbojas Biocīdu komiteja.

Uzdevumi

Biocīdu regulas 75. panta 1. punkts

Ieviešanas informācijas apmaiņas forums

Uzdevumi

REACH regulas 77. panta 4. punkta a)–h) apakšpunkts

Sekretariāts

Uzdevumi

REACH regulas 77. panta 2. punkta a)–o) apakšpunkts

Apelācijas padome

Uzdevumi

REACH regulas 76. panta 1. punkta h) apakšpunkts

Ārējā revīzija

Eiropas Revīzijas palāta

Iekšējā revīzija

Eiropas Komisijas Iekšējās revīzijas dienests (IRD)

Budžeta izpildes apstiprinātājiestāde

Eiropas Parlaments pēc Padomes ieteikuma (REACH Regulas 97. panta 10. punkts)

Aģentūrai pieejamie resursi 2014. gadā (2013. g.)

Budžets (tostarp budžeta grozījumi)

113,2 (107,7) miljoni EUR, tostarp:

ieņēmumi no maksām: 27,2(86,1) miljoni EUR; 25,9(85,8) miljoni EUR saistībā ar maksām un atlīdzībām saskaņā ar REACH regulu (EK) Nr. 1907/2006 un 1,3(0,3) miljoni EUR saistībā ar maksām un atlīdzībām, kas iekasētas saskaņā ar Biocīdu regulu (ES) Nr. 528/2012.

Savienības iemaksa: 7,8 (8,6) miljoni EUR, ieskaitot īstenošanas atbalstu Regulai (ES) Nr. 528/2012 par biocīdu piedāvāšanu tirgū un lietošanu (5,1 miljons EUR), līdzsvarojošo iemaksu (1,2 miljoni EUR) un EBTA iemaksu (0,2 miljoni EUR), kā arī iemaksu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 4. jūlija Regulu (ES) Nr. 649/2012 par bīstamo ķīmisko vielu eksportu un importu (1,3 miljoni EUR).

Darbinieku skaits 2014. gada 31. decembrī

Amata vietu skaits štatu sarakstā: 495 (503)

Aizpildīto amata vietu skaits: 479, no tām 9 darbā pieņemšanas procedūra vēl nav pabeigta (468)

Citi darbinieki: 118 (95) (106 līgumdarbinieki, no tiem vienam darbā pieņemšanas procedūra vēl nav pabeigta, un 12 norīkotie valstu eksperti)

Kopējais darbinieku skaits: 587 (563), norīkoti šādu pienākumu izpildei (1):

pamatdarbības veikšanai: 78 %/458 (386)

administratīviem un atbalsta uzdevumiem: 22 %/129 (177)

Darbības un pakalpojumi 2014. gadā (2013. g.)

ECHA darba programma bija iedalīta turpmāk minētajās 17 darbībās.

Reģistrācija, sākotnējā reģistrācija un datu kopīga lietošana

Apstrādātās reģistrācijas dokumentācijas lietas: 9  001(14  839)

Izskatītie konfidencialitātes prasības novērtējumi: 636 (860) novērtējumi (sākotnējie un galīgie), no tiem 67 (198) negatīvi lēmumi

Saņemtie jaunas izpētes pieprasījumi: 1  000(1  903)

Par datu kopīgas lietošanas strīdiem pieņemtie lēmumi: 5 (11)

Vielas, par kurām informācija ir darīta publiski pieejama (izņemot konfidenciālu informāciju): 12  888(10  561)

Izvērtēšana

Pabeigtās atbilstības pārbaudes: 283 (637)

Galīgie lēmumi par testēšanas priekšlikumiem: 204 (111)

Riska pārvaldība

Kandidātsarakstā iekļaujamās vielas: 10 (13)

Ieteikumi attiecībā uz vielām, kuras iekļaujamas licencēto vielu sarakstā: 1 (1)

Ierobežojumu ieviešanas lietas, kas iesniegtas Komisijā lēmuma pieņemšanai: 4 (2)

Saņemtie licencēšanas pieteikumi: 19 (8)

Paziņojumi attiecībā uz izstrādājumos iekļautām kandidātsaraksta vielām: 14 (93)

Klasifikācija un marķēšana

Saņemtie klasifikācijas un marķēšanas paziņojumi: 6,4 miljoni par vairāk nekā 1 33  000 vielu (no tām gandrīz 1 18  000 ir iekļautas publiski izplatītajos paziņojumos)

Saņemtie priekšlikumi saskaņotai klasifikācijai un marķēšanai: 44 (29)

Pieteikumi piešķirt citu nosaukumu maisījumos iekļautām vielām: 28 (28)

Konsultācijas un palīdzība

Jautājumi, uz kuriem atbildējis ECHA palīdzības dienests: 7  628(5  975)

Publicētas jaunas pamatnostādnes: 10 (1)

Publicētie pamatnostādņu atjauninājumi un kļūdu labojumi: 9 (3) atjauninājumi un 8 (4) kļūdu labojumi

Zinātniskās IT sistēmas

2014. gadā nodotas ekspluatācijā divas jaunas R4BP versijas.

Lai atbalstītu strukturētu papildu aizsardzības sertifikātu (SPC) biocīdiem, izstrādāts un nodots ekspluatācijā SPC redaktors.

Lai pārvaldītu 2015. gadā iesūtītos paziņojumus, savlaicīgi ekspluatācijā nodota jauna PIC regulas atbalsta sistēma – ePIC.

Pilnveidota pašreizējā izplatīšanas sistēma, lai ietvertu biocīdus un PIC datus un panāktu lielāku darbības efektivitāti.

Nodota ekspluatācijā Chesar 2 produkta 2.3 versija.

Izveidota lietu pārvaldības platforma Dynamic Case, un gada beigās tā jau atbalstīja 17 REACH un CLP procesus.

Nodotas ekspluatācijā divas jaunas Odyssey versijas.

Nodotas ekspluatācijā divas ECM-DEP uzturēšanas versijas.

Padomi zinātniskos un tehniskos jautājumos ES iestādēm un struktūrām

2014. gada oktobrī notika sekmīgs zinātniskais seminārs par regulējuma problēmām saistībā ar nanomateriālu riska novērtējumu.

Publicēts ECHA 2. ziņojums saskaņā ar REACH regulas 117. panta 3. punktu par alternatīvu izmantošanu testēšanai uz dzīvniekiem.

Atjaunināts ECHA divu gadu darba plāns par nanomateriāliem.

Notikušas divas nanomateriālu darba grupas sanāksmes.

Ieguldījums Komisijas gatavotajā REACH regulas pielikumu pārskatīšanā attiecībā uz īpašajām prasībām saistībā ar nanomateriāliem.

ECHA un Kopīgais pētniecības centrs publicēja ziņojumu “Awareness of non-animal methods for the assessment of chemicals – View to promote non-animal testing and alternative methods” [“Informācija par ķīmisku vielu novērtēšanas metodēm, neizmantojot testēšanu uz dzīvniekiem – alternatīvu metožu veicināšana”].

Ieguldījums ESAO testēšanas pamatnostādņu un stratēģiju (IATA) izstrādē, it īpaši tādās jomās kā ādas un acu kairinājums/kodīgas iedarbība, ādas sensibilizācija, genotoksicitāte, vielas, kas izraisa endokrīnās sistēmas darbības traucējumus, ūdens un sauszemes ekotoksicitāte.

Komitejas un forums

Dalībvalstu komitejas vienprātīgie nolīgumi: 149 (155)

Riska novērtēšanas komitejas sniegtie atzinumi: 88 (41)

Sociālās un ekonomiskās analīzes komitejas sniegtie atzinumi: 34 (3)

Apelācijas padome

Iesniegtās apelācijas: 18 (22)

Lēmumi par apelācijām: 16 (8)

Komunikācija

Sarīkoti trīs pasākumi ieinteresētajām personām:

divas ieinteresēto personu dienas

akreditētu ieinteresēto personu darbseminārs

8 tīmekļa semināri, kuros piedalījās 2  060 dalībnieku

264 (250) tulkojumi

1 4 81  986 tīmekļa vietnes apmeklētāju, kuri kopā vietni apmeklējuši apmēram 4 4 30  136 reizes

61 (53) publikācija

21 preses relīze, 49 intervijas ar plašsaziņas līdzekļiem

57 paziņojumi par jaunumiem, elektroniski jaunāko ziņu izlaidumi (e-News), periodiskie biļeteni

Publicēti 1  136 ieraksti tviterī, 51 ieraksts Facebook un 38 ieraksti LinkedIn vietnē

Sadarbība

Zinātniskā un tehniskā sadarbība ar ESAO (piem., IUCLID) un ar Austrālijas, Kanādas, Japānas un ASV ķīmisko vielu aģentūrām. Tehniskais atbalsts Komisijas starptautiskajām darbībām (piem., ANO GHS)

Pārvaldība

Administratīvo un pārvaldības sistēmu turpmāka attīstīšana un uzlabošana

Saņemta ISO 9001 sertifikācija

Finanses, iepirkumi un uzskaite

Budžeta un naudas rezerves stingra pārvaldība

2014. gadā ECHA iepirka zinātniskos, IT, komunikācijas un administratīvos pakalpojumus saskaņā ar esošajiem pamatlīgumiem (548 īpaši līgumi/pasūtījumi) un iepirkuma procedūrās (188 līgumi). Konkrēts piemērs ir Aģentūras sekmīgi noslēgtie atklātie iepirkuma konkursi ar mērķi izveidot jaunus pamatlīgumus valodu apmācībai, Aģentūras IQMS sertifikācijai saskaņā ar ISO 9001:2008 standartu, norēķinu konta bankas pakalpojumiem un projektam, kas paredz palielināt Aģentūras iepirkuma un līgumu pārvaldības, kā arī ar to saistīto finanšu procesu efektivitāti.

Uzņēmumi, kurus pārbaudīja saistībā ar MVU statusu: 271 (516)

Cilvēkresursi un korporatīvie pakalpojumi

Pabeigtas 22 (27) atlases procedūras, pieņemti darbā 62 (87) darbinieki (pagaidu darbinieki un līgumdarbinieki).

Informācijas un komunikācijas tehnoloģija

Ieviesti pirmie augstas izšķirtspējas masspektrometrijas (HRMS) moduļi

Tiek izmantota pilnībā pārstrādāta dokumentu vadības sistēma

Biocīdi

Apstrādāti un dalībvalstīm nosūtīti 2  094 biocīdu pieteikumi (jaunu aktīvo vielu pieteikumi, atjauninātas vai pārskatītas atļaujas, Savienības izsniegtas produktu atļaujas)

Atrisināti četri strīdu gadījumi par datu kopīgu lietošanu

Aktīvo vielu piegādātāju pieteikumu novērtējums un apstiprināto piegādātāju saraksta uzturēšana: 1 lēmums

Tehniskās ekvivalences pieteikumu novērtējums: 7 lēmumi

Aktīvo vielu ķīmiskās līdzības novērtējums: 1 gadījums

PIC

Sagatavoti 5  289 paziņojumi


(1)  Pamatojoties uz salīdzinošo vērtēšanu.

Avots: Pielikumu ir sagatavojusi Aģentūra.


AĢENTŪRAS ATBILDE

11.

ECHA pateicas par šo Palātas secinājumu un turpinās gādāt par to, lai novērstu nepamatotus pārnesumu darījumus.

Taisnība, ka nodevas saistībā ar 2014. gada pieteikumiem saskaņā ar Biocīdu regulu (BR) sedza tikai nelielu ar Aģentūru saistītu izmaksu daļu. Sākotnējais Komisijas pieņēmums, ka Aģentūra lielā mērā būtu pašfinansējoša, ir izrādījies nepareizs, jo valsts un ES maksas tiek labprātāk veiktas par valsts pieteikumiem un savstarpējām atzīšanām, nevis par Savienības biocīdu produktu atļaujām.

Tikmēr Komisija ir pielāgojusi savas maksu aplēses uz leju vairākas reizes un tagad atzīst vajadzību pēc nepārtrauktas ES gada subsīdijas, kas būtu pietiekama, lai segtu lielāko daļu ECHA uzdevumu, kas nav saistīti ar maksām. Komisija arī ir sākusi neatkarīgu pētījumu, ar kuru būtu jāsniedz vajadzīgais ieguldījums, lai pārskatītu Maksājumu regulu, kā tas ir paredzēts BR 2015. gadā.