10.12.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 442/332


ZIŅOJUMS

par Iekšējā tirgus saskaņošanas biroja 2013. finanšu gada pārskatiem un Biroja atbildes

(2014/C 442/39)

IEVADS

1.

Iekšējā tirgus saskaņošanas biroju (turpmāk tekstā – “Birojs”, arī “OHIM”), kurš atrodas Alikantē, izveidoja ar Padomes Regulu (EK) Nr. 40/94 (1), kura ir atcelta un aizstāta ar Regulu (EK) Nr. 207/2009 (2). Biroja uzdevums ir īstenot Savienības tiesību aktus par preču zīmēm, dizainparaugiem un modeļiem, lai uzņēmumiem dotu tiesības uz vienādu aizsardzību visā Eiropas Savienības teritorijā (3).

TICAMĪBAS DEKLARĀCIJU PAMATOJOŠĀ INFORMĀCIJA

2.

Palātas izmantotā revīzijas pieeja ietver analītiskās revīzijas procedūras, darījumu tiešās pārbaudes un Biroja pārraudzības un kontroles sistēmu galveno kontroles mehānismu novērtēšanu. To papildina citu revidentu darbā gūtie pierādījumi (atbilstīgos gadījumos) un vadības apliecinājumu analīze.

TICAMĪBAS DEKLARĀCIJA

3.

Saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 287. pantu Palāta revidēja:

a)

Biroja gada pārskatus, kuri ietver finanšu pārskatus (4) un budžeta izpildes pārskatus (5) par 2013. gada 31. decembrī slēgto finanšu gadu; un

b)

šiem pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību.

Vadības atbildība

4.

Vadība ir atbildīga par Biroja gada pārskatu sagatavošanu un patiesu izklāstu, kā arī par pakārtoto darījumu likumību un pareizību (6).

a)

Vadības atbildība saistībā ar Biroja gada pārskatiem ietver tādas iekšējās kontroles sistēmas izveidi, ieviešanu un uzturēšanu, kas ļautu sagatavot un patiesi izklāstīt finanšu pārskatus, kuros krāpšanas vai kļūdas dēļ nav sniegtas būtiski nepareizas ziņas; izraudzīties un izmantot piemērotas grāmatvedības metodes, pamatojoties uz grāmatvedības noteikumiem, ko pieņēmis Komisijas galvenais grāmatvedis (7); veikt konkrētajiem apstākļiem atbilstošas grāmatvedības aplēses. Priekšsēdētājs apstiprina Biroja gada pārskatus pēc tam, kad Biroja grāmatvedis tos ir sagatavojis, izmantojot visu pieejamo informāciju, un tiem pievienojis paskaidrojumu, kurā cita starpā ir apliecinājis pamatotu pārliecību par to, ka pārskati visos būtiskajos aspektos sniedz skaidru un patiesu priekšstatu par Biroja finanšu stāvokli.

b)

Vadības atbildība saistībā ar pakārtoto darījumu likumību un pareizību un atbilstību pareizas finanšu pārvaldības principam nozīmē izveidot, ieviest un uzturēt efektīvu un lietderīgu iekšējās kontroles sistēmu, ietverot pienācīgu pārraudzību un piemērotus pasākumus pārkāpumu un krāpšanas novēršanai, kā arī, ja vajadzīgs, tiesvedību nepareizi izmaksāto vai izlietoto līdzekļu atgūšanai.

Revidenta atbildība

5.

Palātas pienākums ir, pamatojoties uz savu revīziju, Biroja Budžeta komitejai sagatavot deklarāciju par gada pārskatu ticamību un tiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību (8). Palāta veic revīziju saskaņā ar Starptautiskās Grāmatvežu federācijas (IFAC) starptautiskajiem revīzijas standartiem un ētikas kodeksiem un INTOSAI starptautiskajiem augstāko revīzijas iestāžu standartiem. Šie standarti uzliek Palātai pienākumu plānot un veikt revīziju tā, lai gūtu pamatotu pārliecību, ka Biroja gada pārskatos nav sniegtas būtiski nepareizas ziņas un ka tiem pakārtotie darījumi ir likumīgi un pareizi.

6.

Revīzija ietver procedūras, ar kurām iegūst revīzijas pierādījumus par pārskatos minētajām summām un sniegto informāciju un par tiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību. Izraudzītās procedūras ir atkarīgas no revidenta profesionālā sprieduma, kurš balstās uz novērtējumu par risku, ka krāpšanas vai kļūdas dēļ pārskatos ir sniegtas būtiski nepareizas ziņas vai ka saistībā ar pakārtotajiem darījumiem ir būtiski pārkāpts Eiropas Savienības juridiskais regulējums. Novērtējot minēto risku, revidents ņem vērā iekšējās kontroles mehānismus, kuri attiecas uz pārskatu sagatavošanu un patiesu izklāstu, kā arī pārraudzības un kontroles sistēmas, kuras ieviestas pakārtoto darījumu likumības un pareizības nodrošināšanai, un pēc tam izstrādā konkrētajiem apstākļiem atbilstošas revīzijas procedūras. Revīzijā novērtē arī izmantoto grāmatvedības metožu piemērotību un aplēšu pamatotību, kā arī pārskatu vispārējo izklāstu.

7.

Palāta uzskata, ka revīzijas pierādījumi ir pietiekami un atbilstoši, lai pamatotu tās ticamības deklarāciju.

Atzinums par pārskatu ticamību

8.

Palāta uzskata, ka Biroja gada pārskati visos būtiskajos aspektos patiesi atspoguļo Biroja finanšu stāvokli 2013. gada 31. decembrī, kā arī darbības rezultātus un naudas plūsmas minētajā datumā noslēgtajā gadā, kā to nosaka Biroja finanšu noteikumi un Komisijas galvenā grāmatveža pieņemtie grāmatvedības noteikumi.

Atzinums par pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību

9.

Palāta uzskata, ka 2013. gada 31. decembrī slēgtā gada pārskatiem pakārtotie darījumi visos būtiskajos aspektos ir likumīgi un pareizi.

10.

Turpmākie komentāri nav pretrunā Palātas sniegtajiem atzinumiem.

KOMENTĀRI PAR BUDŽETA PĀRVALDĪBU

11.

Anulēto pārnesumu summa pieauga no 4,2 miljoniem EUR (13 %) 2012. gadā līdz 6,0 miljoniem EUR (16 %) 2013. gadā. Abos gados tas galvenokārt bija saistīts ar to, ka izmaksas, kas jāatlīdzina saskaņā ar sadarbības līgumiem, kuri parakstīti ar dalībvalstu birojiem, bija zemākas, nekā aplēsts (1,9 miljoni EUR 2012. gadā un 3,8 miljoni EUR 2013. gadā); tas norāda uz to, ka no dalībvalstu birojiem gada beigās ir jāiegūst precīzāka informācija par faktiskajām izmaksām.

12.

Dažādās sadaļās to saistību līmenis, par kurām bija uzņemtas saistības 2013. gadā, svārstījās 89 % līdz 98 % robežās no kopējām apropriācijām, kas liecina, ka juridiskās saistības bija savlaicīgas. To saistību līmenis, par kurām bija uzņemtas saistības un kuras tika pārnestas uz 2014. gadu, bija augsts II sadaļā “Administratīvie izdevumi” – 23,9 miljoni EUR (28 %) un III sadaļā – 13,3 miljoni EUR (38 %). II sadaļā šādu stāvokli izraisīja daudzgadu līgumi, kas attiecās galvenokārt uz jaunās ēkas celtniecību un IT pilnveidojumiem un pakalpojumiem, kā arī piegādēm, kuras tika pasūtītas, kā plānots, 2013. gada beigās, bet par kurām maksājumi bija jāveic 2014. gadā. III sadaļā tas bija saistīts galvenokārt ar sadarbības līgumiem ar dalībvalstu birojiem, ar kuriem saskaņā biroji iesniedz izmaksu deklarācijas, sākot ar 2014. gadu, un kārtējiem tulkošanas pakalpojumu pieprasījumiem 2013. gada pēdējos mēnešos, par ko maksājumi bija jāveic 2014. gadā.

CITI KOMENTĀRI

13.

Birojs ir ieviesis darbības nepārtrauktības plānu un krīzes situāciju pārvaldības plānu, un tajos ir noteikts, ka dežurējošiem darbiniekiem pastāvīgi ir jāveic aptuveni 25 dažādi pienākumi. Lai gan Biroja Budžeta komiteja katru gadu apstiprina budžeta apropriācijas pabalstiem, kurus piešķir par dežūrām, 2013. gadā izmaksātā summa (4 02  458 EUR) ievērojami pārsniedz pabalstus, ko maksā citas aģentūras, kuru pienākums ir nodrošināt nepārtrauktus pakalpojumus.

IEPRIEKŠĒJOS GADOS FORMULĒTO KOMENTĀRU PĒCPĀRBAUDE

14.

Pārskats par koriģējošiem pasākumiem, kas veikti saistībā ar Palātas komentāriem, kuri formulēti iepriekšējos gados, ir izklāstīts I pielikumā.

Šo ziņojumu 2014. gada 8. jūlija sēdē Luksemburgā pieņēma Revīzijas palātas IV apakšpalāta, kuru vada Revīzijas palātas loceklis Milan Martin CVIKL.

Revīzijas palātas vārdā –

priekšsēdētājs

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OV L 11, 14.1.1994., 1. lpp.

(2)  OV L 78, 24.3.2009., 1. lpp.

(3)  Biroja kompetence un darbības ir apkopotas II pielikumā, kas pievienots šim ziņojumam informācijai.

(4)  Finanšu pārskatos ietilpst bilance, pārskats par saimnieciskās darbības rezultātu, naudas plūsmas tabula, tīro aktīvu izmaiņu pārskats un kopsavilkums par svarīgākajām grāmatvedības metodēm un citi paskaidrojumi.

(5)  Tajos ietilpst budžeta izlietojuma pārskats un budžeta izlietojuma pārskata pielikums.

(6)  Iekšējā tirgus saskaņošanas biroja Budžeta komitejas Noteikumu Nr. CB-3-09 38. un 43. pants.

(7)  Komisijas galvenā grāmatveža pieņemtie grāmatvedības noteikumi balstās uz Starptautiskās Grāmatvežu federācijas pieņemtajiem starptautiskajiem publiskā sektora grāmatvedības standartiem (IPSAS) vai, ja nepieciešams, uz Starptautisko grāmatvedības standartu padomes izdotajiem starptautiskajiem grāmatvedības standartiem (IAS)/starptautiskajiem finanšu pārskatu sagatavošanas standartiem (IFRS).

(8)  Iekšējā tirgus saskaņošanas biroja Budžeta komitejas Noteikumu Nr. CB-3-09 91.–95. pants.


I PIELIKUMS

Iepriekšējos gados formulēto komentāru pēcpārbaude

Gads

Palātas komentārs

Koriģējošā pasākuma statuss

(ieviests/ieviešana ir sākta/ieviešana nav sākta/neattiecas)

2011

Palāta konstatēja vairākas nepilnības saistībā ar 2011. gada pakalpojumu sniegšanas kvalitātes nolīgumu starp Biroju un Eiropas Savienības iestāžu Tulkošanas centru (Tulkošanas centrs). Birojs to parakstīja 2011. gada 20. jūnijā, un saskaņā ar 10. pantu tas stājās spēkā 2011. gada 1. janvārī. Nolīgumu sāka pildīt pirms tā parakstīšanas. Pēc Tulkošanas centra lūguma Birojs kompensācijā izmaksāja 1,8 miljonus EUR (1). Turklāt šo maksājumu apstiprināja, lai gan budžetā nebija iekļautas ne šādas saistības, ne pieejamās apropriācijas (2).

Neattiecas

2011

Jāuzlabo Biroja pamatlīdzekļu pārvaldība. Grāmatvedības procedūras un informācija par izmaksām, kas attiecas uz Biroja iekšēji radītiem nemateriālajiem aktīviem, nebija uzticamas.

Ieviests

2011

Biroja rīcībā 2011. gada 31. decembrī bija 520 miljoni EUR (495 miljoni EUR 2010. gadā). Saskaņā ar Budžeta komitejas 2010. gadā apstiprināto finanšu līdzekļu pārvaldības politiku naudu glabāja deviņās bankās piecās dalībvalstīs.

Ieviests

Tomēr Palāta norāda, ka skaidrās naudas līmenis joprojām ir augsts.

2012

No saistību apropriācijām 31,9 miljonu EUR apmērā, ko pārnesa no 2011. gada uz 2012. gadu, 2012. gadā anulēja 4,16 miljonus EUR (13 %). No šīs summas 1,93 miljoni EUR bija saistīti ar sadarbības nolīgumiem ar dalībvalstīm, kas neapguva pilnībā tām piešķirtās summas.

Neattiecas

2012

Uzņemto saistību apropriāciju kopējais līmenis 2012. gadā bija 93 %, un tas liecina, ka juridiskās saistības bija uzņemtas savlaicīgi. Uz 2013. gadu pārnesto saistību apropriāciju līmenis tomēr sasniedza 36,7 miljonus EUR (19 % no kopējām apropriācijām, par kurām bija uzņemtas saistības), no kuriem 21,7 miljoni EUR attiecās uz II sadaļu “Administratīvie izdevumi” un 14,1 miljons EUR – uz III sadaļu “Pamatdarbības izdevumi”. Pārnesumu augstā līmeņa galvenais iemesls bija novēlota rēķinu saņemšana par 2012. gadā piegādātajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem. Konkrētāk, II sadaļā pārnesumu augstā līmeņa iemesls bija arī vairāki daudzgadu līgumi, kuri attiecās uz Biroja jaunās ēkas būvniecību (6,09 miljoni EUR), un IT pilnveidojumu iepirkums (7,67 miljoni EUR). Pārnesumi III sadaļā ir lielā mērā saistīti ar sadarbības nolīgumiem ar dalībvalstīm, par kuriem izmaksu deklarācijas jāiesniedz tikai 2013. gadā (8,13 miljoni EUR). Turklāt tulkošanas pakalpojumi tika pasūtīti 2012. gada pēdējos mēnešos (5,43 miljoni EUR), un maksājums par tiem bija jāveic tikai 2013. gadā.

Neattiecas


(1)  Līgumā noteiktā minimālā summa bija 16,3 miljoni EUR. 2011. gadā sniegto pakalpojumu vērtība bija 14,5 miljoni EUR.

(2)  Šo maksājumu veica no 2012. gada budžeta.


II PIELIKUMS

Iekšējā tirgus saskaņošanas birojs (Alikante)

Kompetence un darbības

Savienības kompetence saskaņā ar Līgumu

(Līguma par Eiropas Savienības darbību 36. un 56. pants)

Brīva preču aprite

(..) Aizliegumus vai ierobežojumus, kas pamatojas uz rūpnieciskā un komerciālā īpašuma aizsardzības apsvērumiem, nedrīkst piemērot dalībvalstu tirdzniecībā kā patvaļīgas diskriminācijas vai slēptas ierobežošanas līdzekļus.

(..) Savienībā aizliedz pakalpojumu sniegšanas brīvības ierobežojumus to dalībvalstu pilsoņiem, kas veic uzņēmējdarbību kādā dalībvalstī, bet sniedz pakalpojumus citas dalībvalsts personai. (..)

Biroja kompetence

(Padomes Regula (EK) Nr. 207/2009)

(Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 386/2012)

Mērķi

Īstenot Savienības tiesību aktus par preču zīmēm, dizainparaugiem un modeļiem, lai uzņēmumiem dotu tiesības uz vienādu aizsardzību visā Eiropas Savienības teritorijā.

Veicināt diskusijas, pētniecību, mācības, saziņu, sarežģītu IT atbalsta instrumentu izveidi un izplatīt labāko praksi intelektuālā īpašuma jautājumos.

Uzdevumi

Saņemt un uzskaitīt reģistrācijas pieteikumus.

Pārbaudīt nosacījumus ievadīšanai reģistrā un atbilstību Savienības tiesību aktiem.

Meklēt attiecīgās valsts agrākās preču zīmes dalībvalstu rūpnieciskā īpašuma birojos.

Publicēt pieteikumus.

Izskatīt trešo personu iebildumus.

Reģistrēt vai noraidīt pieteikumus.

Izskatīt pieteikumus par atcelšanu vai spēkā neesamību.

Apstrādāt iesniegtās apelācijas par lēmumiem.

Palielināt izpratni par intelektuāla īpašuma tiesību vērtību.

Uzlabot izpratni par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu apjomu un ietekmi.

Vairot zināšanas par publiskā un privātā sektora paraugpraksi intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzībā.

Veicināt iedzīvotāju izpratni par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu ietekmi.

Palielināt intelektuālā īpašuma tiesību īstenošanā iesaistīto personu kompetenci.

Uzlabot zināšanas par tehnisko aprīkojumu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novēršanai un risināšanai, tostarp par uzraudzības un izsekošanas sistēmām, kas palīdz atšķirt oriģinālas preces no viltojumiem.

Nodrošināt mehānismus, kas palīdz uzlabot ar intelektuālā īpašuma tiesību piemērošanu saistītās informācijas apmaiņu tiešsaistē starp tām dalībvalstu iestādēm, kas darbojas šādu tiesību piemērošanas jomā, un veicināt sadarbību ar minētajām iestādēm un starp tām.

Apspriežoties ar dalībvalstīm, sekmēt starptautisko sadarbību ar intelektuālā īpašuma birojiem trešās valstīs, lai izstrādātu stratēģijas un pilnveidotu metodes, prasmes un līdzekļus intelektuālā īpašuma tiesību piemērošanai.

Pārvaldība

Administratīvā padome

Sastāvs

Viens pārstāvis no katras dalībvalsts, viens no Komisijas un viņu aizstājēji.

Uzdevums

Konsultēt priekšsēdētāju jautājumos, par kuriem Birojs ir atbildīgs.

Sagatavot kandidātu sarakstu (125. pants) priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieku, kā arī Apelāciju padomju priekšsēdētāju un locekļu amatiem.

Biroja priekšsēdētājs

Ieceļ Padome no saraksta, kurā ir ne vairāk kā trīs kandidāti un kuru sagatavojusi Administratīvā padome.

Budžeta komiteja

Sastāvs

Viens pārstāvis no katras dalībvalsts, viens no Komisijas un viņu aizstājēji.

Uzdevums

Pieņemt budžetu un finanšu noteikumus, apstiprināt budžeta izpildi, par ko atbild priekšsēdētājs, un noteikt maksu par meklēšanas rezultātu ziņojumiem.

Ar pieteikumiem saistīti lēmumi

Lēmumus pieņem:

a)

pārbaudītāji;

b)

iebildumu nodaļas;

c)

preču zīmju piešķiršanas un juridisko lietu nodaļa;

d)

anulēšanas nodaļas;

e)

apelācijas padomes.

Ārējā revīzija

Eiropas Revīzijas palāta

Budžeta izpildes apstiprinātājiestāde

Biroja Budžeta komiteja

Birojam pieejamie resursi 2013. gadā (2012. g.)

Budžets

418 (429) miljoni EUR

Darbinieku skaits 2013. gada 31. decembrī

Amata vietu skaits štatu sarakstā: 861 (775), aizpildītās amata vietas: 731 (680) + 171 (138) pārējie darbinieki (palīgdarbinieki, norīkotie valstu eksperti, vietējie un nodarbinātības aģentūras darbinieki, kā arī īpašie padomdevēji)

Kopējais darbinieku skaits: 902 (818)

Produkti un pakalpojumi 2013. gadā (2012. g.)

Preču zīmes

Pieteikumu skaits: 1 14  421 (1 07  924)

Reģistrāciju skaits: 98  092 (95  645)

Iebildumu skaits: 17  006 (16  634)

Apelāciju padomēm iesniegtās apelācijas: 2  602 (2  339)

Apelācijas izskatīšanas stadijā: 2  361 (2  352)

Dizainparaugi

Saņemtie dizainparaugi: 95  429 (92  175)

Reģistrētie dizainparaugi: 84  056 (78  658)

Avots: pielikumu ir sagatavojis Birojs.


BIROJA ATBILDES

11.

Birojs kopā ar valstu birojiem pašlaik ievieš pasākumus, lai samazinātu pārnesto apropriāciju anulēšanas augsto īpatsvaru. Pusgada starpposma ziņojuma pilotprojekts ir uzsākts. Mērķis ir paplašināt šo pilotprojektu piemērošanu svarīgiem Biroja un valstu biroju projektiem, tiklīdz dalība pilotprojektā tiks paplašināta. Visbeidzot, Birojs kopā ar valstu birojiem analizēs arī iespējamos pielāgojumus līgumos (2015. gadam), lai samazinātu nevajadzīgus pārnesumus.

12.

Papildus iepriekš minētajiem pasākumiem, kas samazinātu pārnesumu augsto līmeni galvenokārt III sadaļā, bet arī II sadaļā, Birojs pašlaik ar Tulkošanas centru veido sistēmu, lai samazinātu gada beigās pārnesto apropriāciju skaitu. Turklāt, kā norāda Palāta, Biroja galvenās mītnes paplašināšana un IT attīstības jaunumi attaisno augsto pārnesumu līmeni II sadaļā.

Birojs ievieš pasākumus, lai labāk kontrolētu katru gadu pārnestos apjomus.

13.

Saskaņā ar starptautiskiem kvalitātes standartiem (ISO 27001) un iekšējās kontroles standartu (ICS 10), ko pieņēma Biroja budžeta komiteja, Birojs sagatavoja Biznesa nepārtrauktības plānu (BCP). Tagad tas ir arī paredzēts 2013. gada pamata Finanšu regulā.

Biroja valdes, t. i., Administratīvā valde un Budžeta komiteja, 2006. gada novembrī tika informētas par ITSB stratēģiju un atbalstīja to, pamatojoties uz trīs līmeņu plānu (0. līmenis: Krīzes darba grupa; 1. līmenis: IT un loģistikas grupas, atveseļošanas koordinācijas grupa un globālās komunikācijas grupa; 2. līmenis: grupas, kas strādā ar atveseļošanas jautājumiem). Civildienesta noteikumos ir paredzēts atalgojums darbiniekiem, kuri ir iesaistīti dežūrās. Šā maksājuma ietekme uz budžetu ir iekļauta īpašā budžeta pozīcijā, kas budžetā tiek atjaunināta (saskaņā ar organizācijas vajadzībām) un pieņemta katru gadu.

Darbības nepārtrauktības plāns (BCP) tika sagatavots pēc visaptverošas ietekmes analīzes, saņemot ārējo konsultantu palīdzību, un tajā ir ietvertas VISAS Biroja darbības.

Birojā ir 25 darbinieki, kuri nepārtraukti pilda dežūru pienākumus, un 2013. gadā samaksa sasniedza 4 02  458 EUR. Iemesli, kādēļ BCP piemēro tik dinamisku struktūru, ir šādi:

Birojs ir pakļauts ieinteresēto pušu ietekmei, un tā darbs ir ļoti pamanāms, tam visu diennakti ir jānodrošina e-komercijas pakalpojumi un nekavējoties jāreaģē uz lietotāju pieprasījumiem. Ja IT sistēma nebūtu pieejama, tas nopietni ietekmētu darbības nepārtrauktību. Tādēļ darbības nepārtrauktība ir svarīga visā Birojā un visas nodaļas ir iesaistītas (darbību pamanāmība, piemēram, sadarbība ar dalībvalstīm, darbības, kas saistītas ar novērošanas centru, sadarbība ar Briseles biroju, atbalsts tāldarbiniekiem, laba maksas iekasēšanas nodrošināšana (automātiska IT sistēma, ko izmanto viss Birojs) un, visbeidzot, iepirkumu nodaļas darbinieki, jo tam ir noteiktas funkcijas, paredzot iejaukšanos katastrofas gadījumā (visu uzņēmējdarbības dokumentu pārvaldība)). Saistībā ar mūsu piegādātāju lielumu un starptautisko pieredzi oficiālo dokumentu apjoms ir ļoti liels un tas ārkārtīgi lielā mērā ir atkarīgs no IT sistēmām.

Mūsuprāt, šie iemesli pamato atšķirības no citām aģentūrām.

Birojs kopš tā dibināšanas jau divas reizes ir izmantojis maiņu dežūras, pēdējoreiz tas bija saistībā ar jaunās tīmekļa vietnes sagatavošanu.

Samaksa par dežūrām 2013. gadā veido mazāk nekā 0,5 % no kopējiem izdevumiem I sadaļā. Šīs izmaksas arī ir mazāk nekā ienākumi no Biroja tiešsaistes pakalpojumiem vienā darbdienā.

Birojs izskatīs Revīzijas palātas apsvērumus ikgadējā procesu, procedūru un shēmu pārskatā, lai turpinātu veikt uzlabojumus.

14.

Birojs pieņem zināšanai, ka Revīzijas palāta visus iepriekšējā gada konstatējumus uzskata par izpildītiem vai nepiemērojamiem.