11.4.2013   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 105/1


Vadlīnijas par tādu preču klasificēšanu kombinētajā nomenklatūrā, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai

2013/C 105/01

Vispārīgo interpretācijas noteikumu (VIN) 3. punkta b) apakšpunkts reglamentē arī tādu preču klasificēšanu, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai.

Šā apakšpunkta izpratnē termins “preces, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai” apzīmē preces:

a)

ko veido vismaz divi atšķirīgi priekšmeti, kuri prima facie klasificējami dažādās pozīcijās;

b)

ko veido produkti vai priekšmeti, kuri kopā iesaiņoti noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai; un

c)

kas ir iesaiņotas tā, lai būtu piemērotas tiešai pārdošanai lietotājiem, neveicot pārsaiņošanu (piemēram, tās ir iesaiņotas kārbās vai kastēs, vai uz pamatnes).

(Sk. arī Harmonizētās sistēmas skaidrojumu par vispārīgo interpretācijas noteikumu 3. punkta b) apakšpunktu un 6. punktu)

Precēm jāatbilst visiem iepriekš izklāstītajiem nosacījumiem.

Iepriekš izklāstītie noteikumi neattiecas uz “komplektiem”, kas klasificējami saskaņā ar VIN 1. un 6. punktu, ja termins “komplekts” ir ietverts KN koda formulējumā, piemēram:

6308 00 00 – Komplekti, kas sastāv no auduma un dzijas (..), iepakoti mazumtirdzniecībai,

8206 00 00 – Divu vai vairāku pozīciju darbarīku (..) komplekti, iepakoti pārdošanai mazumtirdzniecībā,

9503 00 70 – Citādas rotaļlietas komplektos,

vai pamatojoties uz īpašiem noteikumiem, piemēram:

VI sadaļas 3. piezīmi,

VII sadaļas 1. piezīmi,

XI sadaļas 14. piezīmi,

61. nodaļas 3. un 7. piezīmi,

62. nodaļas 3. un 6. piezīmi.

A   DAĻA

“(..) kuri prima facie klasificējami dažādās pozīcijās (..)”

1.

Saskaņā ar HS skaidrojumiem par VIN 3. punkta b) apakšpunktu priekšnoteikums divu vai vairāku dažādu priekšmetu uzskatīšanai par “precēm, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai” ir tas, ka tiem jābūt klasificējamiem dažādās pozīcijās.

2.

Tomēr saskaņā ar VIN 6. punktu un minētā punkta HS skaidrojumiem, kas nosaka, ka “šo noteikumu 1.–5. punkts mutatis mutandis reglamentē klasifikāciju apakšpozīciju līmenī vienas pozīcijas ietvaros”, divus vai vairākus dažādus priekšmetus, kas klasificējami vienā pozīcijā, bet dažādās apakšpozīcijās, var uzskatīt par komplektu VIN 3. punkta b) apakšpunkta izpratnē, jo tie atbilst iepriekš minētajiem nosacījumiem.

Piemērs

Ja mazumtirdzniecībai kopā ir iesaiņotas šampūna pudele (3305 10 00) un matu losjona pudele (3305 90 00), kas paredzētas matu kopšanai, tas ir uzskatāms par komplektu pozīcijas 3305 ietvaros.

3.

Savukārt divi vai vairāki dažādi produkti, kas klasificējami ne tikai vienā pozīcijā, bet arī vienā apakšpozīcijā, nav uzskatāmi par komplektu VIN 3. punkta b) apakšpunkta izpratnē, jo tie neatbilst iepriekš minētajiem nosacījumiem.

Piemērs

Mazumtirdzniecībai kopā iesaiņotas preces, kas ietver sejas tīrīšanas līdzekli, toniku un mitrinošu krēmu. Šajā gadījumā visi produkti ir klasificēti apakšpozīcijā 3304 99 00, tāpēc šie priekšmeti neveido komplektu.

B I   DAĻA

“(..) kuri kopā iesaiņoti noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai (..)”

1.

Komplektu klasifikācijas vajadzībām komplekts uzskatāms par komplektu, ja visi atsevišķie komplekta priekšmeti ir cits ar citu saistīti un paredzēti izmantošanai kopā vai izmantošanai savstarpēji saistīti, lai apmierinātu noteiktu vajadzību vai veiktu konkrētu darbību.

2.

Terminu “noteikta vajadzība” var interpretēt plaši, jo, lai apmierinātu noteiktu vajadzību, priekšmetus var lietot vai nu secīgi (piemēram, ādas kopšanas kosmētikas komplektu, ko veido vairāki produkti), vai nenoteiktā secībā (piemēram, urbja un dībeļu komplektu (sk. arī B I daļas 5. punkta d) apakšpunktu)).

3.

Ar terminu “konkrēta darbība” apzīmē darbību, ko veic noteiktā/konkrētā gadījumā, un komplekta priekšmetus parasti izmanto minētajā gadījumā.

4.

Situācijas, kurās preces tiek/netiek uzskatītas par kopā iesaiņotām noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai:

a)

tas, ka priekšmeti ir kopā iesaiņoti kā dāvana/dāvanas noformējumā (piemēram, Ziemassvētkiem, Mātes dienai, Valentīna dienai u. tml.), vēl automātiski nenozīmē, ka tie ir iesaiņoti kopā noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai. Šie gadījumi jāaplūko katrs atsevišķi. Arī priekšmeti, kuri iesaiņoti kopā un kuriem ir kopīgs dizains / kopīgi dekoratīvi motīvi (piemēram, katrs no tiem ir izrotāts ar sārtiem ziediem), nav klasificējami kā preces, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai, ja vien tie nav iesaiņoti kopā noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai. Piemēram, priekšmetu kopums, ko veido rokas pulkstenis, kabatas formāta elektroniskais kalkulators un lodīšu pildspalva, kuri visi rotāti ar vienādiem dekoratīvajiem motīviem un iesaiņoti kopā vienā kārbā mazumtirdzniecībai, neveido komplektu VIN 3. punkta b) apakšpunkta kontekstā, jo šie priekšmeti nav iesaiņoti kopā noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai;

b)

netiek automātiski pieņemts, ka priekšmeti, ko izmanto vienā un tajā pašā vietā/vidē, tiek izmantoti noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai. Piemēram, “pludmales komplekts”, kas sastāv no pludmales somas, pelddvieļa un frisbija, neveido komplektu VIN 3. punkta b) apakšpunkta kontekstā. Lai gan šos priekšmetus izmanto pludmalē, tie ir paredzēti pilnīgi atšķirīgām darbībām (peldēšanās un spēles) un nav savstarpēji saistīti;

c)

tas, ka priekšmetus izmanto konkrēta persona vai personu grupa (bērni, personas, kuras vieno profesija vai brīvā laika pavadīšanas veids, u. tml.), vēl automātiski nenozīmē, ka tie ir uzskatāmi par precēm, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai. Ir jānoskaidro, vai šie priekšmeti ir iesaiņoti kopā noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai;

d)

pārtikas produktu un dzērienu kombinācijas nav atļautas, ja vien šīs preces nav paredzētas kāda konkrēta ēdiena pagatavošanai:

i)

pārtikas produktu/dzērienu “komplekti”, kuru sastāvdaļas paredzēts izmantot kopā, lai pagatavotu patēriņam gatavu ēdienu, maltīti vai dzērienu, ir klasificējami saskaņā ar VIN 3. punkta b) apakšpunktu;

ii)

minētais noteikums gan neattiecas uz kopā iesaiņotu produktu izlasēm, ko veido dažādi pārtikas produkti, stiprie alkoholiskie dzērieni vai dzērieni, ja tos nav paredzēts izmantot kopā, lai pagatavotu patēriņam gatavu ēdienu, maltīti vai dzērienu. Ja izstrādājumi neiedarbojas cits uz citu, veidojot patēriņam gatavu ēdienu, maltīti vai dzērienu, tie nav uzskatāmi par komplektu un katrs priekšmets ir jāklasificē atsevišķi savā atbilstošajā pozīcijā. Piemēram, priekšmeti tā sauktajos Ziemassvētku grozos / dāvanu grozos, ko veido dažādas preces – piemēram, siers, vīns, šampanietis vai liķieri, tēja, ievārījums, olīveļļa, medus, pastēte, garšvielas, augļi u. tml. –, ir klasificējami atsevišķi.

Savukārt tāda pārtikas produktu un dzērienu kombinācija, kas paredzēta kāda konkrēta ēdiena vai maltītes pagatavošanai (piemēram, “tiramisu komplekts”, kas ietver attiecīgu proporciju Marsalas vīna, kuru paredzēts izmantot tiramisu pagatavošanai), saskaņā ar VIN 3. punkta b) apakšpunktu ir klasificējama kā komplekts.

Toties tad, ja kombinācija ir paredzēta “gan ēšanai, gan dzeršanai”, pat ja priekšmeti ir iesaiņoti kopā mazumtirdzniecībai, tie nav uzskatāmi par komplektu VIN 3. punkta b) apakšpunkta izpratnē, jo tie nav paredzēti noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai;

iii)

dažādu veidu dzērieni / pārtikas produkti un mājsaimniecības piederumi ir jāklasificē atsevišķi, piemēram, “kafijas komplekts”, kurā plastmasas iepakojumā kopā iesaiņotas šādas preces:

aromatizēts šķīstošās kafijas pulveris,

kanēļa standziņas,

neliela metāla rīve no nerūsošā tērauda,

metāla trauks ar vāku (kurā ir kafijas pulveris),

keramikas krūze,

atbilstīgi dažādajiem produktiem jāklasificē pozīcijās 2101 (aromatizētais šķīstošās kafijas pulveris), 0906 (kanēļa standziņas), 8205 (neliela metāla rīve), 7323 (metāla trauks ar vāku), 6912 (keramikas krūze).

Šie produkti nav uzskatāmi par “precēm, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai” VIN 3. punkta b) apakšpunkta izpratnē, jo šie priekšmeti nav paredzēti noteiktas vajadzības apmierināšanai vai konkrētas darbības veikšanai (Muitas kodeksa komitejas 2008. gada jūnija paziņojums).

Savukārt vienreizlietojama niecīgas vērtības plastmasas tasīte (sk. arī B III daļu “(..) komplekti, kas ietver maznozīmīgu priekšmetu (..)”), kas iesaiņota kopā ar kafijas paciņu un vienu cukura paciņu un paredzēta vienas kafijas tases pagatavošanai, tiks klasificēta kā komplekts.

5.

Tādu produktu vai priekšmetu piemēri, ko var klasificēt kā komplektus saskaņā ar VIN 3. punkta b) apakšpunktu

a)

vannas istabas / ķermeņa lutināšanas komplekti, ko veido dažādi priekšmeti, piemēram, dušas želeja, vannas putas, ziepes, ķermeņa losjons vai tādu priekšmetu kombinācija kā šampūns, sejas krēms un roku krēms, u. tml., kā arī priekšmeti, kas lietojami kopā ar šiem produktiem, piemēram, sūklis vai vīkšķis, ja šie priekšmeti ir lietojami vienlaikus, secīgi vai nenoteiktā secībā un ir viens otru papildinoši. (Tomēr sk. informāciju B I daļas 6. punkta a) apakšpunktā par komplektiem, ko veido mazgāšanās piederumi un citi priekšmeti, kas klasificējami atsevišķi. Sk. arī ii) piemēru B III daļā “(..) komplekti, kas ietver maznozīmīgu priekšmetu (..)”.)

Ja iepriekš minētie priekšmeti ir iesaiņoti kopā mazumtirdzniecībai plastmasas somiņā ar rāvējslēdzēju, plastmasas somiņa ir klasificējama saskaņā ar VIN 5. punkta b) apakšpunktu, jo šādas preces parasti iesaiņo šāda veida somiņās;

b)

izdzīvošanas komplekts, kas satur tikai nelielas vērtības preces, piemēram, 2 tērauda drošības adatas, 2 tērauda makšķerāķus, 1 tekstilmateriāla makšķerauklu (31 m), 1 nelielu kompasu, 1 tērauda šujamadatu, 2 iekura kociņus, 1 vara stiepli (91 cm), 1 daudzfunkcionālu auklu (3 m), 4 ūdensdrošus sērkociņus, 1 sērkociņu paciņu, 1 plastmasas svilpi, 1 līmlenti (30 cm), 1 žileti, 2 ar spirtu piesūcinātus tamponus (ievainojumu dezinficēšanai), 2 pašlīmējošus plāksterus, atkārtoti aiztaisāmu plastmasas maisiņu, 2 tērauda naglas, 1 atstarojošas folijas gabalu ar pielīpošu aizmuguri, 1 zīmuli, 1 paciņu sausās zupas, 1 košļājamās gumijas plāksnīti. Visas komplekta sastāvdaļas ir iesaiņotas alumīnija kārbā, kas ir atverama ar pavelkamu mēlīti un ir 11 cm gara, 7,7 cm plata un 2,3 cm dziļa, un tiek pārdotas apdrukātā kontūriepakojumā. Sastāvdaļas ir paredzētas vienreizējai lietošanai ārkārtas gadījumos, piemēram, neparedzēti apstājoties nomaļā vietā. Tās ir izmantojamas noteiktas vajadzības apmierināšanai – izdzīvošanai;

c)

pakas pacientiem, kas sāk ārstēšanos slimnīcā / higiēnas piederumu pakas ceļotājiem, kurās ietverti vairāki nelielas vērtības priekšmeti, piemēram, mitrās salvetes virsmu notīrīšanai, atkārtoti neuzpildāma pildspalva, zobu birstīte, zobu pasta, šampūns, mitrās salvetes sejas un ķermeņa tīrīšanai, roku dezinficēšanas līdzeklis, izsmidzināms līdzeklis uz drānām, lūpu balzams, ziepes, nagu birstīte un informatīvs buklets par higiēnu, vai

higiēnas piederumu komplekti, ko veido, piemēram, plastmasas plēvē iesaiņots ziepju gabals, iesmaržināts papīra dvielis, dažas papīra salvetes un 2 papīra pārsegi tualetes poda sēdeklim (vienreizējas lietošanas), kuri iesaiņoti kopā salokāmā plastmasas iepakojumā.

Tomēr līdzīgi komplekti – ceļojuma komplekti / aviokompāniju sagatavoti komplekti, kas līdztekus personiskās tualetes piederumiem ietver arī čības, pidžamu u. tml., – nav klasificējami kā komplekti saskaņā ar VIN 3. punkta b) apakšpunktu, jo čības, pidžama u. tml. nav personiskās tualetes piederumi. (Sk. arī Regulu (EK) Nr. 2855/2000 un HS komitejas 22. sesiju;)

d)

urbja uzgaļu un dībeļu komplekts, ko veido, piemēram, ātrgriezējtērauda spirālurbja uzgaļi, spirālurbja uzgaļi koksnes urbšanai, cietmetāla urbja uzgaļi mūra urbšanai, skrūvgrieža uzgaļi ar magnētisku turētāju un dībeļi. Visas sastāvdaļas atrodas plastmasas kastē ar sīkāk iedalītu plastmasas nodalījumu; pat ja šos priekšmetus parasti nelieto kopā konkrētas darbības veikšanai un tikai dažus no tiem var izmantot konkrētā gadījumā, var uzskatīt, ka tie ir iesaiņoti kopā noteiktas vajadzības apmierināšanai, piemēram, atjaunošanas darbiem, remontam vai mājokļa labiekārtošanai;

e)

mājokļa atjaunošanas komplekts vai komplekts pašrocīgam remontam, ko veido, piemēram, darbarīki tapešu noņemšanai un krāsošanai – tādi kā krāsošanas otas, galdnieku zīmuļi, krāsošanas rullīši, speciāli naži, skrāpji, sliepnes, mērlente, sprieguma uzrādītājs, krāsošanas vanniņa u. tml. Šīs preces ir paredzētas kopējas vajadzības – sienu atjaunošanas – apmierināšanai;

f)

komplekts, ko veido grāmata un ar grāmatu saistīts kompaktdisks, kurš piestiprināts grāmatas vākam (šajā kompaktdiskā var būt iekļauti, piemēram, valodas vingrinājumi, kas saistīti ar grāmatu), ir klasificējams saskaņā ar VIN 3. punkta b) apakšpunktu, jo abi priekšmeti ir iesaiņoti kopā noteiktas vajadzības apmierināšanai (piemēram, svešvalodas apguvei).

6.

Tādu produktu vai priekšmetu piemēri, ko nevar klasificēt kā komplektus saskaņā ar VIN 3. punkta b) apakšpunktu

a)

vannas istabas / ķermeņa lutināšanas komplekti, ko veido mazgāšanās piederumi (piemēram, dušas želeja, ziepes) un papildu priekšmeti, kuri lietojami atsevišķi, piemēram, čības, kabatas formāta spogulīši, matu sukas, dekoratīvas sveces u. tml. Šie dažādie priekšmeti nav lietojami kopā vai savstarpēji saistīti. Lai gan tos var izmantot vienā un tajā pašā vietā (vannas istabā), tie ir paredzēti dažādu vajadzību apmierināšanai. Mazgāšanās piederumus izmanto “mazgāšanās / ķermeņa lutināšanas” vajadzībām, savukārt pārējos priekšmetus izmanto, piemēram, “ģērbšanās / ar apģērbu saistītām / matu kopšanas” vajadzībām. (Tomēr sk. arī piemēru par vannas istabas komplektu, kas klasificējams kā komplekts, B I daļas 5. punkta a) apakšpunktā un ii) piemēru B III daļā “(..) komplekti, kas ietver maznozīmīgu priekšmetu (..)”;)

b)

vairāku kastu komplekts (tā sauktais “sākuma komplekts”), kas sastāv, piemēram, no dažādām tērauda naglām, dažādiem ieskrūvējamiem tērauda āķiem un tērauda riņķīšiem ar daļēju pārklājumu, dažādiem tērauda āķiem (tostarp āķiem attēlu pakāršanai) ar pārklājumu, tērauda spraudītēm ar pārklājumu, elastīgajām gumijām, plauktu plastmasas stiprinājumiem ar tērauda tapām, gumijas gredzeniem, tērauda un plastmasas rasēšanas spraudītēm, atslēgu riņķiem no tērauda gredzena un plastmasas piekariņiem, papīra saspraudēm no tērauda, dībeļiem, dažādām tērauda skrūvēm, gumijas vai papīra paplākšņiem. Komplekta sastāvdaļas atrodas piecās plastmasas kastēs ar apakšnodalījumiem, un šīs kastes savukārt var ievietot pārvietojamā plastmasas ietvarā. Salīdzinājumā, piemēram, ar B I daļas 5. punkta e) apakšpunktā minēto mājokļa atjaunošanas komplektu vairāku kastu komplekts nav paredzēts noteiktas vajadzības apmierināšanai; tam ir dažādi lietojuma veidi, kas ir plašāki nekā atjaunošanas darbi, remonts vai mājokļa labiekārtošana. Tas ietver tādus priekšmetus kā elastīgas gumijas, atslēgu riņķi un papīra saspraudes (..), kas paredzētas citiem nolūkiem.

B II   DAĻA

“(..) neatbilstīgi komplekti (..)”

1.

Ja viens vai vairāki “komplekta” priekšmeti nav paredzēti tās pašas noteiktās vajadzības apmierināšanai vai tās pašas konkrētās darbības veikšanai, kam paredzēti pārējie “komplekta” priekšmeti, kuri iesaiņoti kopā mazumtirdzniecībai, KATRS komplekta priekšmets ir jāklasificē atsevišķi. No “neatbilstīga komplekta” nevar izveidot komplektu, un no tā nevar nošķirt tikai dažus no priekšmetiem (sk. arī HS skaidrojumus par VIN 3. punkta b) apakšpunktu, (X)).

2.

Priekšmetus var klasificēt kā komplektu tikai tad, ja tie VISI ir savstarpēji saistīti un izmantojami kopā. Visos citos gadījumos (respektīvi, ja tikai daži no priekšmetiem ir savstarpēji saistīti un izmantojami kopā) KATRS priekšmets ir jāklasificē atsevišķi.

3.

Piemēram, ja vannas istabas komplektu (sk. B I daļas 6. punkta a) apakšpunktu) veido dušas želeja, ziepes, ķermeņa losjons un čības, KATRS priekšmets ir jāklasificē atsevišķi, jo čības nav paredzētas tās pašas noteiktās vajadzības apmierināšanai.

B III   DAĻA

“(..) komplekti, kas ietver maznozīmīgu priekšmetu (..)”

1.

Preces, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai, var būt iesaiņotas kopā ar maznozīmīgu niecīgas vērtības priekšmetu (dažos gadījumos pat vairākiem šādiem priekšmetiem), kas nav saistīts ar pārējiem komplekta priekšmetiem (respektīvi, tas nav paredzēts tās pašas noteiktās vajadzības apmierināšanai vai konkrētās darbības veikšanai) un parasti būtu klasificējams atsevišķi.

2.

Maznozīmīga priekšmeta klātbūtni var neņemt vērā, nosakot, vai priekšmetu kopums veido komplektu (“de minimis noteikums”), un šādā gadījumā visi priekšmeti ir klasificējami kopā, ja vien priekšmets atbilst visiem turpmāk izklāstītajiem nosacījumiem:

a)

priekšmets ir tikai nejaušs/nesvarīgs visa komplekta elements, piemēram, tas tiek dēvēts tikai par “pārsteigumu”;

b)

tas nemaina komplekta būtību;

c)

priekšmeta vērtība ir niecīga salīdzinājumā ar visu komplektā iesaiņoto preču kopējo vērtību,

un

d)

priekšmeta praktiskais noderīgums atsevišķi no komplekta ir minimāls/nenozīmīgs, vai tā noderīgums ir ierobežots (piemēram, to nevar izmantot atkārtoti vai tas nav sevišķi izturīgs).

Piemēri:

i)

“komplekts radošai pašizpausmei”, ko veido dažādi priekšmeti radošas darbības veikšanai (neliels trīsstūrveida galvas lakatiņš no rupja kokvilnas auduma, pīts rotājums, mākslīgais dārgakmens un līme lakatiņa izrotāšanai) un viens neliels pārsteigums – dzēšgumija, kas ar šo darbību nav saistīta, iesaiņoti mazumtirdzniecībai kartona kārbā. Šīs preces būtu klasificējamas kā komplekts, respektīvi, dzēšgumija būtu klasificējama kopā ar pārējiem komplekta priekšmetiem;

ii)

“vannas istabas komplekts”, kas ietver dažādus personiskās tualetes piederumus (piemēram, dušas želeju, ziepes, vannas sāli un ķermeņa losjonu) un niecīgas vērtības tējas sveci, iesaiņotus mazumtirdzniecībai papīra kārbā. Tējas svece būtu klasificējama kopā ar pārējiem komplekta priekšmetiem. Savukārt līdzīga “vannas istabas komplekta” priekšmeti, ja tas ietver dekoratīvu sveci, kuras vērtība nav niecīga, būtu klasificējami atsevišķi, jo svece palielina komplekta vērtību, tās lietošanas ilgums var pārsniegt personiskās tualetes piederumu lietošanas ilgumu un tās vērtība ir lielāka (sk. B I daļas 6. punkta a) apakšpunktu);

iii)

ja rasēšanas komplekts, ko veido lineāls, cirkulis, zīmulis un zīmuļu asinātājs, ir iesaiņots kopā ar nelielām uzlīmēm, uzlīmes ir klasificējamas kopā ar komplektu, jo tās ir nesvarīgs komplekta elements, kas ir izmantojams tikai vienreiz, kam ir niecīga vērtība utt;

iv)

tekstilizstrādājumu komplekts, ko veido lakats no pozīcijas 6117 un pieskaņoti cimdi no pozīcijas 6116, iesaiņoti kopā ar parastā metāla auskariem no pozīcijas 7117. Visi priekšmeti jāklasificē atsevišķi, jo auskari nav tikai nesvarīgs elements, tie ir praktiski noderīgi un to vērtība nav niecīga.

3.

Iepriekš minēto noteikumu var piemērot arī tad, ja viens “galvenais priekšmets” ir iesaiņots kopā ar maznozīmīgu priekšmetu, katru gadījumu aplūkojot atsevišķi.

Piemēram, brokastu pārslu kārba, kas satur nelielu niecīgas vērtības pārsteigumu – piemēram, plastmasas figūriņu/rotaļlietu vai uzlīmes –, nebūtu klasificējama atsevišķi. Savukārt tad, ja brokastu pārslu kārbā ir iekļauts kompaktdisks, kurā ierakstīta mūzika, programmatūra vai datorspēles, priekšmeti ir klasificējami atsevišķi, jo kompaktdisks nav tikai nesvarīgs niecīgas vērtības elements – tam ir būtiska, nesaistīta funkcija.

C   DAĻA

“(..) kas ir iesaiņotas tā, lai būtu piemērotas tiešai pārdošanai lietotājiem, neveicot pārsaiņošanu (..)”

1.

Saskaņā ar šo piezīmi precēm, lai tās uzskatītu par “komplektu”, jāatbilst VISIEM turpmāk izklāstītajiem nosacījumiem:

a)

visi “komplekta” priekšmeti jāuzrāda vienlaikus un jāiekļauj vienā deklarācijā;

b)

visiem priekšmetiem jābūt vienā iesaiņojumā, piemēram, pārnēsājamā koferītī, plastmasas maisiņā, kārbā vai tīkliņā, vai (neatkarīgi no tā, vai tie ir iesaiņoti) sastiprinātiem ar stiegrotu līmlenti utt.;

c)

visiem priekšmetiem jābūt iesaiņotiem tā, lai tie būtu piemēroti tiešai pārdošanai lietotājiem, neveicot pārsaiņošanu.

2.

Tomēr 1. punkta b) apakšpunktam ir izņēmums: preces, kas iesaiņotas komplektos mazumtirdzniecībai, drīkst būt iesaiņotas atsevišķos iesaiņojumos, ja tam ir pamatots iemesls, piemēram, priekšmetu īpašību (lieluma, svara, formas, ķīmiskā sastāva u. tml.) dēļ, transportēšanas vai drošības apsvērumu dēļ, ja vien tās ir piemērotas tiešai pārdošanai lietotājiem, neveicot pārsaiņošanu.

Šāda situācija ir pieļaujama tikai tad, ja:

a)

preces ir “samērīgās proporcijās” – piemēram, 1 ēdamgalds (kas pēc izmēra ir piemērots četrām personām) un 4 ēdamgalda krēsli –, nevis “nesamērīgās proporcijās”, piemēram, 3 ēdamgaldi (kas pēc izmēra ir piemēroti četrām personām) un 1 ēdamgalda krēsls,

un

b)

preces ir iesaiņotas tā, ka ir skaidri redzama to savstarpējā saistība, piemēram:

i)

iesaiņojumi nepārprotami atsaucas viens uz otru (ir numurēti, ar attēliem, komercnosaukumu utt.) vai

ii)

dokumentos ir minēts, ka attiecīgās preces ir iesaiņotas atsevišķi, taču ir savstarpēji saistītas.