20.1.2012   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 17/15


Apvienotās Karalistes valdības paziņojums saistībā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 94/22/EK par atļauju piešķiršanas un izmantošanas noteikumiem ogļūdeņražu meklēšanai, izpētei un ieguvei

(Dokuments attiecas uz EEZ)

2012/C 17/06

Paziņojums par Apvienotās Karalistes 27. atļauju piešķiršanas kārtu šelfa naftas un gāzes ieguvei

Enerģētikas un klimata pārmaiņu ministrija

1998. gada Likums par naftu (The Petroleum Act 1998)

Atļauju piešķiršanas kārta šelfa naftas un gāzes ieguvei

1.

Enerģētikas un klimata pārmaiņu ministrs (Secretary of State for Energy and Climate Change) uzaicina ieinteresētās personas pieteikties atļauju saņemšanai ogļūdeņražu ieguvei jūras apgabalos (Seaward Production Licences) attiecībā uz konkrētām platībām Apvienotās Karalistes kontinentālajā šelfā.

2.

Visa informācija par uzaicinājumu, tostarp piedāvāto platību saraksts un kartes, kā arī norādījumi par atļauju saņemšanu, minētajās atļaujās ietvertie nosacījumi un pieteikšanās kārtība ir pieejama Enerģijas resursu attīstības daļas (Energy Development Unit jeb EDU) tīmekļa vietnē (sk. turpmāk).

3.

Visus pieteikumus vērtēs saskaņā ar nosacījumiem, kas izklāstīti 1995. gada noteikumos par ogļūdeņražu ieguves licencēšanu (Hydrocarbons Licensing Directive Regulations 1995) (S.I. 1995., Nr. 1434), kā arī ņemot vērā pastāvīgo vajadzību pēc ātras, pamatīgas, efektīvas un drošas izpētes, lai apzinātu Apvienotās Karalistes naftas un gāzes resursus, pienācīgu uzmanību pievēršot vides aspektiem.

Pieteikumi parasto un robežapgabalu atļauju (tostarp attiecībā uz apgabaliem rietumos no Skotijas) saņemšanai

4.

Pieteikumi parasto un robežapgabalu atļauju (gan attiecībā uz apgabaliem rietumos no Skotijas, gan citur) saņemšanai tiks vērtēti pēc šādiem kritērijiem:

a)

pieteikuma iesniedzēja finansiālā dzīvotspēja un finansiālās iespējas veikt darbības sākotnējā periodā atbilstoši atļaujai, tostarp darba programma, kas iesniegta, lai novērtētu pilnīgu tā apgabala potenciālu blokā(-os), par kuru(-iem) iesniegts(-i) pieteikums(-i);

b)

pieteikuma iesniedzēja tehniskās iespējas veikt licencē norādītajā sākotnējā periodā atļautās darbības, jo īpaši iespējamo ogļūdeņražu identifikāciju blokā(-os), par kuru(-iem) iesniegts(-) pieteikumi(-s). Tehniskās iespējas daļēji novērtēs, ņemot vērā analīzes kvalitāti attiecībā uz bloku(-iem), par kuru(-iem) iesniegts(-i) pieteikums(-i);

c)

veidu, kā pieteikuma iesniedzējs ierosina veikt licencē atļautās darbības, ieskaitot kvalitāti darba programmai, kas iesniegta, lai pilnībā novērtētu tās teritorijas potenciālu, par kuru iesniegts pieteikums;

d)

ja pieteikuma iesniedzējam ir (vai bijusi izsniegta) atļauja atbilstīgi 1998. gada Likumam par naftu vai ja pieteikuma iesniedzēju pielīdzina šādas atļaujas saņēmējiem – pieteikuma iesniedzēja efektivitātes un atbildības trūkums darbībās, kas jāīsteno atbilstoši šai atļaujai.

5.

Pieteikuma iesniedzēju grupā piedāvātajam operatoram (arī uzņēmumam, kas ir vienīgais pieteikuma iesniedzējs) jāiesniedz vispārējās vides politikas izklāsts licencē minēto darbību veikšanai jūras apgabalos.

6.

Attiecībā uz parasto atļauju un robežapgabalu atļauju pieteikumiem ministrs piešķirs atļauju tikai tad, ja būs gatavs vienlaicīgi apstiprināt arī pieteikuma iesniedzēja izraudzīto operatoru. Pirms operatora apstiprināšanas ministram jāpārliecinās, ka izraudzītais operators ir kompetents plānot un vadīt urbšanas darbus, ņemot vērā tā darbinieku skaitu, pieredzi, kompetenci un apmācību, ierosinātās procedūras un metodes, vadības struktūru, sadarbību ar līgumslēdzējiem un vispārējo korporatīvo stratēģiju. Apsverot ierosinātā operatora izvēli, ministrs ņems vērā gan jauno informāciju, kas norādīta pieteikumā, gan izraudzītā operatora darbības rezultātus Apvienotajā Karalistē un ārvalstīs.

Pieteikumi veicināšanas atļauju saņemšanai

7.

Pieteikumus vērtēs pēc šādiem kritērijiem:

a)

pieteikuma iesniedzēja finansiālā dzīvotspēja;

b)

pieteikuma iesniedzēja tehniskās iespējas veikt darbības pirmajos divos gados atbilstoši atļaujai, tostarp iespējamo ogļūdeņražu identifikāciju blokā(-os), par kuru(-iem) iesniegts(-i) pieteikums(-i). Tehniskās iespējas daļēji novērtēs, ņemot vērā analīzes kvalitāti attiecībā uz bloku(-iem), par kuru(-iem) iesniegts(-i) pieteikums(-i);

c)

pieteikuma iesniedzēja pieejas kvalitāte attiecībā uz papildu finanšu un tehnisko resursu nodrošināšanu, kas būs vajadzīgi, lai pabeigtu galvenā darba programmu, kas iecerēta sākotnējā perioda nākamajos divos gados;

d)

ja pieteikuma iesniedzējam ir (vai bijusi izsniegta) atļauja atbilstīgi 1998. gada Likumam par naftu vai ja pieteikuma iesniedzēju pielīdzina šādas atļaujas saņēmējiem – pieteikuma iesniedzēja efektivitātes un atbildības trūkums darbībās, kas jāīsteno atbilstoši šai atļaujai.

8.

Veicināšanas atļaujas zaudē spēku pēc diviem gadiem, ja atļaujas saņēmējs nav pārliecinājis DECC par savām tehniskajām un finansiālajām iespējām pabeigt sākotnējā perioda darba programmu, kas ietver ciešu apņemšanos minētajā laikā pabeigt vismaz vienu urbumu vai veikt līdzvērtīgu apstiprinātu galveno darbību. Sākotnējā perioda darba programma jāīsteno četros gados.

Norādījumi

9.

Ar šā uzaicinājuma papildu norādījumiem, kuros precizēta iepriekš minētā informācija, var iepazīties Enerģētikas attīstības struktūrvienības tīmekļa vietnē http://www.og.decc.gov.uk/

Atļaujas piedāvājumi

10.

Ja vien netiek pieprasīts veikt vides ietekmes novērtējumu attiecībā uz konkrētu bloku (skatīt 14. punktu), ministrs piedāvā atļauju atbilstīgi šim uzaicinājumam divpadsmit mēnešu laikā no šā paziņojuma datuma.

11.

Ministrs neuzņemas atbildību par izmaksām, kas pieteikuma iesniedzējam radušās, apsverot vai iesniedzot pieteikumu.

Vides ietekmes novērtējumi

12.

Ministrs par visiem šajā kārtā piedāvātajiem apgabaliem ir veicis stratēģisko vides ietekmes novērtējumu (SEA) atbilstīgi Direktīvai 2001/42/EK par noteiktu plānu un programmu ietekmes uz vidi novērtējumu. Ar minētā SEA secinājumiem var iepazīties DECC šelfa enerģijas resursu SEA tīmekļa vietnē:

http://www.offshore-sea.org.uk/consultations/Offshore_Energy_SEA/index.php

13.

Atļauju atbilstīgi šim uzaicinājumam var piedāvāt tikai tad, ja saskaņā ar Dzīvotņu direktīvu (Padomes 1992. gada 21. maija Direktīva 92/43/EEK par dabisko dzīvotņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību):

a)

darbības, kas paredzētas atļaujā, nevarētu būtiski ietekmēt īpašas saglabāšanas zonu (SCA) vai īpašas aizsardzības zonu (SPA) apsaimniekošanu; vai

b)

ja secinājumi atbilstīgā novērtējumā apstiprina, ka šādas darbības nelabvēlīgi neietekmēs šādas SCA vai SPA; vai

c)

ja darbības tiek novērtētas kā tādas, kas varētu šādi nelabvēlīgi ietekmēt vidi, ņemot vērā:

i)

to, ka pastāv būtiski iemesli, lai neņemtu vērā sabiedrības intereses saistībā ar atļaujas piešķiršanu;

ii)

atbilstošu kompensējošu pasākumu veikšanu; un

iii)

to, ka nav alternatīvu risinājumu.

14.

Atļauju pārvaldības iestāde: Energy Development Unit (EDU), Department of Energy and Climate Change, 3 Whitehall Place, London SW1A 2AW, United Kingdom, (Tel. +44 03000686042, Fakss +44 003000685129).

Enerģētikas attīstības struktūrvienības tīmekļa vietne: http://www.og.decc.gov.uk/