15.12.2012   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 388/46


ZIŅOJUMS

par Veselības un patērētāju izpildaģentūras 2011. finanšu gada pārskatiem ar Aģentūras atbildi

2012/C 388/09

IEVADS

1.

Veselības un patērētāju izpildaģentūru (turpmāk tekstā — “Aģentūra”), kura atrodas Luksemburgā, izveidoja ar Komisijas Lēmumu 2004/858/EK (1), kurā grozījumi izdarīti ar Komisijas Lēmumu 2008/544/EK (2). Aģentūru izveidoja uz laiku no 2005. gada 1. janvāra līdz 2015. gadam (ieskaitot), lai pārvaldītu Savienības darbības veselības un patērētāju tiesību aizsardzības jomā (3).

TICAMĪBAS DEKLARĀCIJU PAMATOJOŠĀ INFORMĀCIJA

2.

Palātas izmantotā revīzijas pieeja ietver analītiskās revīzijas procedūras, darījumu tiešās pārbaudes un Aģentūras pārraudzības un kontroles sistēmu galveno kontroles mehānismu novērtēšanu. To papildina citu revidentu darbā gūtie pierādījumi (atbilstīgos gadījumos) un vadības apliecinājumu analīze.

TICAMĪBAS DEKLARĀCIJA

3.

Saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 287. panta 1. punkta otro daļu Palāta revidēja Aģentūras gada pārskatus (4), kuri ietver finanšu pārskatus (5) un budžeta izpildes pārskatus (6) par 2011. gada 31. decembrī slēgto finanšu gadu, un šiem pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību.

Vadības atbildība

4.

Būdams Aģentūras kredītrīkotājs, direktors izpilda budžeta ieņēmumus un izdevumus saskaņā ar Aģentūras finanšu noteikumiem uz savu atbildību un piešķirto apropriāciju ietvaros (7). Direktors atbild par to, lai viņa vadītajā iestādē būtu izveidota tāda organizatoriskā struktūra un iekšējās vadības un kontroles sistēmas un procedūras (8), kas ļautu sagatavot galīgos pārskatus (9) bez būtiskām neatbilstībām krāpšanas vai kļūdas dēļ un nodrošinātu, lai šiem pārskatiem pakārtotie darījumi ir likumīgi un pareizi.

Revidenta atbildība

5.

Palātas pienākums ir, pamatojoties uz savu revīziju, Eiropas Parlamentam un Padomei (10) sagatavot deklarāciju par Aģentūras gada pārskatu ticamību un tiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību.

6.

Palāta veica revīziju saskaņā ar Starptautiskās Grāmatvežu federācijas (IFAC) starptautiskajiem revīzijas standartiem un ētikas kodeksiem un INTOSAI starptautiskajiem augstāko revīzijas iestāžu standartiem. Šie standarti uzliek Palātai pienākumu plānot un veikt revīziju tā, lai gūtu pamatotu pārliecību, ka Aģentūras gada pārskatos nav būtisku neatbilstību un ka tiem pakārtotie darījumi ir likumīgi un pareizi.

7.

Revīzija ietver procedūras, ar kurām iegūst revīzijas pierādījumus par pārskatos minētajām summām un sniegto informāciju un par tiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību. Procedūras izraugās revidents, pamatojoties uz profesionālo spriedumu, tostarp uz novērtējumu par risku, ka krāpšanas vai kļūdas dēļ pārskatos ir būtiskas neatbilstības vai ka saistībā ar pakārtotajiem darījumiem ir būtiski pārkāpts Eiropas Savienības juridiskais regulējums. Lai izstrādātu konkrētajiem apstākļiem atbilstošas revīzijas procedūras, revidents, novērtējot minēto risku, ņem vērā iekšējās kontroles mehānismus, kuri attiecas uz pārskatu sagatavošanu un patiesu izklāstu, un pārraudzības un kontroles sistēmas, kuras ieviestas pakārtoto darījumu likumības un pareizības nodrošināšanai. Revīzijā novērtē arī izmantoto grāmatvedības metožu piemērotību un aplēšu pamatotību, kā arī pārskatu vispārējo izklāstu.

8.

Palāta uzskata, ka revīzijas pierādījumi ir pietiekami un atbilstoši, lai pamatotu turpmāk sniegtos atzinumus.

Atzinums par pārskatu ticamību

9.

Palāta uzskata, ka Aģentūras gada pārskati (11) visos būtiskajos aspektos patiesi atspoguļo Aģentūras finanšu stāvokli 2011. gada 31. decembrī, kā arī darbības rezultātus un naudas plūsmu minētajā datumā noslēgtajā gadā, kā to nosaka Aģentūras finanšu noteikumi un Komisijas galvenā grāmatveža pieņemtie grāmatvedības noteikumi (12).

Atzinums par pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību

10.

Palāta uzskata, ka Aģentūras 2011. gada 31. decembrī slēgtā finanšu gada pārskatiem pakārtotie darījumi visos būtiskajos aspektos ir likumīgi un pareizi.

11.

Turpmākie komentāri nav pretrunā Palātas sniegtajiem atzinumiem.

KOMENTĀRI PAR BUDŽETA UN FINANŠU PĀRVALDĪBU

12.

Budžeta III sadaļā “Ar pamatdarbību saistītie izdevumi” 0,8 miljonus EUR jeb 46 % no uzņemtajām saistībām pārnesa uz 2012. gadu. Tik liels pārnesuma līmenis ir pretrunā budžeta gada pārskata principam.

Šo ziņojumu 2012. gada 25. jūlija sēdē Luksemburgā pieņēma Revīzijas palātas I apakšpalāta, kuru vada Revīzijas palātas loceklis Ioannis SARMAS.

Revīzijas palātas vārdā

priekšsēdētājs

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OV L 369, 15.12.2004., 73. lpp.

(2)  OV L 173, 3.7.2008., 27. lpp.

(3)  Aģentūras kompetence un darbības ir apkopotas pielikumā, kas pievienots šim ziņojumam informācijai.

(4)  Gada pārskatiem pievieno pārskatu par budžeta un finanšu pārvaldību attiecīgajā gadā, kurā cita starpā sniedz informāciju par apropriāciju izpildes rādītājiem un kopsavilkumu par apropriāciju pārvietošanu no sākotnējiem budžeta posteņiem uz citiem.

(5)  Finanšu pārskatos ietilpst bilance, pārskats par saimnieciskās darbības rezultātu, naudas plūsmas tabula, kapitāla izmaiņu pārskats un finanšu pārskatu pielikums, kurā ir aprakstītas grāmatvedības galvenās metodes un doti citi paskaidrojumi.

(6)  Budžeta izpildes pārskati ietver pārskatu par budžeta izpildes rezultātu un tā pielikumu.

(7)  Komisijas Regulas (EK) Nr. 1653/2004 25. pants (OV L 297, 22.9.2004., 6. lpp.).

(8)  Regulas (EK) Nr. 1653/2004 29. pants.

(9)  Noteikumi par aģentūru pārskatu un uzskaites izklāstu ir paredzēti VI sadaļas 1. nodaļā Regulā (EK) Nr. 1653/2004, kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 651/2008 (OV L 181, 10.7.2008., 15. lpp.).

(10)  Padomes Regulas (EK) Nr. 58/2003 14. pants (OV L 11, 16.1.2003., 1. lpp.).

(11)  Galīgos gada pārskatus sagatavoja 2012. gada 12. jūnijā, un Palāta tos saņēma 2012. gada 29. jūnijā. Šos pārskatus konsolidē ar Komisijas pārskatiem un publicē “Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī” līdz nākamā gada 15. novembrim. Pārskati ir pieejami tīmekļa vietnē http://eca.europa.eu vai http://ec.europa.eu/eahc/about/about.html.

(12)  Komisijas galvenā grāmatveža pieņemtie grāmatvedības noteikumi balstās uz Starptautiskās Grāmatvežu federācijas pieņemtajiem starptautiskajiem publiskā sektora grāmatvedības standartiem (IPSAS) vai, ja tajos vajadzīgā standarta nav, uz Starptautisko grāmatvedības standartu padomes izdotajiem starptautiskajiem grāmatvedības standartiem (IAS) / starptautiskajiem finanšu pārskatu sagatavošanas standartiem (IFRS).


PIELIKUMS

Veselības un patērētāju izpildaģentūra (Luksemburga)

Kompetence un darbības

Savienības kompetence saskaņā ar Līgumu

(Līguma par Eiropas Savienības darbību 168. un 169. pants)

Nosakot un īstenojot visu Savienības politiku un darbības, ir jānodrošina augsts cilvēku veselības aizsardzības līmenis. Savienības rīcība papildina dalībvalstu politiku un ir vērsta uz to, lai uzlabotu sabiedrības veselību, veiktu cilvēku slimību profilaksi un novērstu draudus cilvēku veselībai. Šāda rīcība ir arī cīņa pret slimībām, kas visvairāk apdraud veselību, veicinot pētījumus par to cēloņiem, izplatīšanos un profilaksi, kā arī informēšanu un izglītošanu veselības jautājumos. Savienība papildina dalībvalstu rīcību, kas mazina narkotiku izraisīto kaitējumu veselībai, arī informējot un veicot profilakses pasākumus.

Lai atbalstītu patērētāju intereses un nodrošinātu augstu līmeni patērētāju tiesību aizsardzībā, Savienība veicina patērētāju veselības, drošības un ekonomisko interešu aizsardzību, kā arī atbalsta viņu tiesības gūt informāciju, izglītību un apvienoties, lai aizstāvētu savas intereses.

Aģentūras kompetence

Mērķi

Aģentūra ir atbildīga par to, kā tiek īstenota pārvaldība otrajai Sabiedrības veselības programmai 2008.–2013. gadam (pieņemta ar Lēmumu Nr. 1350/2007/EK) un Patērētāju tiesību aizsardzības programmai 2007.–2013. gadam (pieņemta ar Lēmumu Nr. 1926/2006/EK), kā arī par mācību pasākumiem pārtikas nekaitīguma jomā, uz kuriem attiecas Regula (EK) Nr. 882/2004 un Direktīva 2000/29/EK.

Aģentūra pārvalda arī visus posmus īstenošanas pasākumiem, kuri tai uzticēti saskaņā ar Savienības rīcības programmu sabiedrības veselības aizsardzības jomā (2003.–2008. g.), ko pieņēma ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 23. septembra Lēmumu Nr. 1786/2002/EK.

Uzdevumi

Saskaņā ar turpmāk minētajām Savienības programmām Aģentūra ir atbildīga par šādu uzdevumu izpildi atbilstoši pilnvarām, kuras tai piešķirtas 2008. gada 9. septembrī pieņemtajā lēmumā (1):

 

Sabiedrības veselības programma 2003.–2008. gadam, Lēmums Nr. 1786/2002/EK;

 

Sabiedrības veselības programma 2008.–2013. gadam, Lēmums Nr. 1350/2007/EK;

 

Patērētāju tiesību aizsardzības programma 2007.–2013. gadam, Lēmums Nr. 1926/2006/EK;

 

Mācību pasākumi pārtikas nekaitīguma jomā, Regula (EK) Nr. 882/2004 un Direktīva 2000/29/EK:

a)

pārvaldīt projektu dzīves cikla visus posmus (lai varētu uzraudzīt projektus un izplatīt informāciju par tiem, Aģentūrai jāveic vajadzīgie pasākumi un jāizveido jauna vai jāturpina esošā datu bāze, ietverot projektu aprakstu un galīgos rezultātus);

b)

uzraudzīt saskaņā ar šīm programmām īstenotos projektus un pasākumus, tostarp veikt vajadzīgās pārbaudes;

c)

vākt, apstrādāt un izplatīt datus un it īpaši apkopot, analizēt un nodot Komisijai visu informāciju, kas vajadzīga, lai varētu virzīt Savienības programmu un pasākumu īstenošanu, kā arī veicināt koordināciju un sinerģiju ar citām Kopienu, dalībvalstu vai starptautisko organizāciju programmām;

d)

organizēt sanāksmes, seminārus, pārrunas un mācību pasākumus;

e)

palīdzēt novērtēt programmas ietekmi, īpaši pievēršoties programmu īstenošanas gada un/vai starpposma novērtējumam, un īstenot Komisijas noteikto novērtējumu pēcpārbaudi;

f)

izplatīt Komisijas plānoto un īstenoto informatīvo pasākumu rezultātus;

g)

sniegt vispārējas ziņas par kontroli un pārraudzību;

h)

piedalīties finansēšanas lēmumu sagatavošanā.

Pārvaldība

Koordinācijas komiteja

Pieci Eiropas Komisijas iecelti locekļi. Koordinācijas komitejas locekļus ieceļ uz diviem gadiem.

Tā pieņem Aģentūras gada darba programmu pēc tam, kad to ir apstiprinājusi Eiropas Komisija. Tā pieņem arī Aģentūras administratīvo budžetu un gada darbības pārskatu.

Direktors

Ieceļ Eiropas Komisija uz četriem gadiem.

Ārējā revīzija

Eiropas Revīzijas palāta

Budžeta izpildes apstiprinātājiestāde

Eiropas Parlaments pēc Padomes ieteikuma

Aģentūrai pieejamie resursi 2011. gadā (2010. g.)

Galīgais budžets

2011. gadā Aģentūras administratīvais budžets bija 7,04 milj. EUR.

Darbinieku skaits 2011. gada 31. decembrī

2011. gada 31. decembrī Aģentūrā strādāja 49 štata darbinieki, no tiem 11 pagaidu darbinieki un 38 līgumdarbinieki.

Produkti un pakalpojumi 2011. gadā (2010. g.)

1.   Uzraudzīti 2005., 2006., 2007., 2008. un 2009. gadā piešķirtie dotācijas nolīgumi, kas noslēgti 2003.–2008. gada sabiedrības veselības programmas (SVP) ietvaros; sekmīgi pabeigtas sarunas par dotācijām saistībā ar 2009. gada priekšlikumu konkursiem, tostarp projektiem, konferencēm, darbības dotācijām un kopīgām darbībām, un sarīkots 2011. gada priekšlikumu konkurss. Piešķirtas dotācijas un līgumslēgšanas tiesības 2008. gada priekšlikumu konkursu rezultātā un Patērētāju tiesību aizsardzības programmas 2007.–2013. gadam rīkoto konkursu rezultātā; piešķirtas projektu īstenošanas tiesības pēc 2007., 2008. un 2009. gada konkursiem saistībā ar uzdevumu “Mācību pasākumi pārtikas nekaitīguma jomā”.

2.1.   Sabiedrības veselības programmas (SVP) darba programma

Rīkots SVP 2011. gada priekšlikumu konkurss. Saņemti 173 priekšlikumi, no tiem 115 projektu pieteikumi, 10 kopīgu darbību pieteikumi, 25 darbības dotāciju pieteikumi un 27 konferenču rīkošanas pieteikumi.

Pārvaldīti ar starptautiskām organizācijām noslēgtie līgumi, tostarp vadīti projekti, kurus Aģentūrai nodevis Veselības un patērētāju ĢD.

Rīkoti konkursi un slēgti līgumi saskaņā ar SVP 2010. gada darba programmu. Deviņi konkursi rīkoti Veselības un patērētāju ĢD vajadzībām.

Uzsākti 2012. gada priekšlikumu konkursi. Papildus 2011. gada priekšlikumu konkursiem (sk. iepriekš) Aģentūra uzsāka 2012. gada priekšlikumu konkursu saskaņā ar savu 2012. gada darba plānu, kas 2011. gada 8. decembrī publicēts “ES Oficiālajā Vēstnesī”.

Dots ieguldījums Veselības un patērētāju ĢD politikas īstenošanā: sagatavots ietekmes novērtējums par jaunās SVP priekšlikumu; Aģentūra sagatavojusi vairākus problēmsituācijas analīzes ziņojumus gan par atsevišķām darbībām, gan par programmu jomām, kas ievērojami palīdz sasniegt 2. SVP mērķus. Aģentūra izstrādāja jaunu ziņojumu veidni, kas palīdzēs Veselības un patērētāju ĢD kolēģiem labāk saprast, kāda ir ietekme 1. SVP un 2. SVP finansētajām darbībām un to nozīme politikas veidošanas procesā. Veidne izmēģināta 2011. gada decembrī 10 galīgo ziņojumu sagatavošanā, tā galīgi apstiprināta atbilstoši saņemtajiem komentāriem, un to izmantos no 2012. gada.

2.2.   Patērētāju tiesību aizsardzības programmas (PTAP) darba programma

Priekšlikumu konkursi. 2011. gadā rīkoti septiņi konkursi.

Amatpersonu apmaiņa (Vispārējā produktu drošības direktīva / Regula par sadarbību patērētāju tiesību aizsardzības jomā). Aģentūra rīkoja amatpersonu apmaiņas konkursu un piešķīra 20 dotācijas, kas ļāva vairāku dalībvalstu tiesībaizsardzības darbiniekiem dalīties darba pieredzē un zināšanās par to, kā piemērot Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 3. decembra Direktīvu 2011/95/EK par vispārējo produktu drošību un Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 27. oktobra Regulu (EK) Nr. 2006/2004 par sadarbību patērētāju tiesību aizsardzības jomā. Iesniegto priekšlikumu skaits nedaudz pieauga 2011. gadā (24 priekšlikumi) salīdzinājumā ar 2010. gadu (22 priekšlikumi).

Kopīgas darbības (Vispārējā produktu drošības direktīva / Regula par sadarbību patērētāju tiesību aizsardzības jomā). Aģentūra līdzfinansēja projektu, kura mērķis bija dot iespēju dalībvalstīm apmainīties pieredzē par labāko praksi un to īstenot, tādējādi uzlabojot pārrobežu sadarbību un palielinot patēriņa produktu drošumu. Īstenoja tirgus uzraudzības pasākumus saistībā ar konkrētām precēm: pārtiku atdarinošiem bērnu uzmanību piesaistošiem produktiem, bērnu svētku tērpiem, lāzerrādītājiem, kāpnēm un viegli pamanāmu apģērbu un aksesuāriem.

Darbības dotācijas Eiropas patērētāju tiesību aizsardzības organizācijām. Atbilstoši konkursam par darbības dotācijām Eiropas patērētāju tiesību aizsardzības organizācijām un patērētāju organizācijām standartizācijas procesā Aģentūra parakstīja partnerības dotāciju nolīgumus ar Eiropas Patērētāju organizāciju [Bureau Européen des Unions de Consommateurs] un Eiropas Asociāciju patērētāju pārstāvības koordinācijai standartizācijā [European Association for the Coordination of Consumer Representation in Standardisation].

Eiropas Patērētāju tiesību aizsardzības centru tīkls (ECC-Net). Šā tīkla mērķis ir sniegt patērētājiem informāciju par iepirkšanos citās valstīs un palīdzību pārrobežu sūdzību un strīdu risināšanā. ECC-Net 2010. gadā risināja vairāk nekā 71 000 gadījumu, kas ir par 15 % vairāk patērētāju aizsardzības lietu nekā 2009. gadā. Aģentūra 2011. gadā izsludināja priekšlikumu konkursu par finanšu ieguldījumiem Eiropas patērētāju tiesību aizsardzības centros, un konkursa iznākumā tika noslēgti 29 dotācijas nolīgumi. Tā kā Eiropas patērētāji šo tīklu izmanto aizvien vairāk, Aģentūra veica pētījumu ar mērķi uzlabot Eiropas centru tīmekļa vietņu kvalitāti un pievilcību. Pašlaik visi centri ievieš pētījuma ieteikumus.

Konkursi. Tika rīkoti konkursi un izsludināta četru īpašu pakalpojumu iegāde.

Eiropas skolas dienasgrāmata. Europa dienasgrāmata ir skolas dienasgrāmata vidusskolēniem. Tā paredzēta kā rīks mājasdarbiem un citām ar skolu saistītām piezīmēm. Vairāki Komisijas ģenerāldirektorāti un citas ES iestādes piedalās satura izstrādē un finansējumā. 2010. gadā tika piešķirts un parakstīts pamatlīgums ar līgumslēdzēju Generation Europe Foundation par 2011./2012. mācību gada Europa dienasgrāmatas un skolotāja rokasgrāmatas izstrādi, drukāšanu un izplatīšanu. Kā pamatlīguma pārvaldītāja Aģentūra koordinēja un uzraudzīja šā projekta īstenošanu: tā apstiprināja 21 līgumu, ko bija sagatavojuši dažādi Komisijas ģenerāldirektorāti un Ekonomikas un sociālo lietu komiteja.

DOLCETA. Atbilstoši noslēgtajam pamatlīgumam Aģentūra parakstīja pirmo konkrēto līgumu, ar ko paredzēta Dolceta tīmekļa vietnes nodošana jaunam līgumslēdzējam. Tika izvērtēti rezultāti, kādi bijuši ārējam novērtējumam “Patērētāju izglītošana, informēšana un spējas veidošana”, un, tā kā rezultāti bijuši pozitīvi, tika izsludināti vēl divi pakalpojumu iepirkumi. To mērķi ir, pirmkārt, tīmekļa vietnes uzturēšana un mitināšana un, otrkārt, “skolotāju istabas” uzlabošana.

Patērētāju tirgus pētījumi. Atbilstoši patērētāju tirgus pētījumu pamatlīgumam tika parakstīti divi konkrēti līgumi. Lai ievāktu datus, kas ļautu labāk saprast, uzraudzīt un ņemt vērā patērētāju intereses iekšējā tirgū, Aģentūra parakstīja līgumu par pētījumu, kurā uzraudzīs 51 patērētāju tirgu 27 dalībvalstīs.

Informācijas kampaņa par patērētāju tiesībām Rumānijā. 2011. gadā Aģentūra noslēdza trīs līgumus, ar kuriem saskaņā Rumānijā rīkojama informācijas kampaņa par patērētāju tiesībām. Kampaņu paredzēts sākt 2012. gada pavasarī.

2011. gadā Aģentūra noslēdza piecus pamatlīgumus par patērētāju uzvedības pētījumiem. Veselības un patērētāju ĢD un Tieslietu ĢD ir izsludinājuši divu pētījumu iepirkumu.

2.3.   Programmas “Labākas mācības, lai nodrošinātu pārtikas nekaitīgumu” darba programma

Uzraudzīti no Veselības un patērētāju ĢD pārņemtie līgumi saistībā ar projektiem, kurus īsteno atbilstoši 2007.–2009. gada konkursu rezultātiem. Saskaņā ar nolīgumu ar Veselības un patērētāju ĢD Aģentūrai nodeva sešus līgumus, kuri bija parakstīti programmas “Labākas mācības, lai nodrošinātu pārtikas nekaitīgumu” ietvaros. Aģentūra uzraudzīja programmas, kas bija definētas septiņos jaunos līgumos, kuri bija noslēgti pēc 2009. gada konkursiem.

2011. gadā Aģentūra pārņēma no Veselības un patērētāju ĢD gandrīz visas šīs programmas īstenošanu. Visi līgumi, ko Komisija bija parakstījusi 2008. un 2009. gadā, tika īstenoti savlaicīgi, un dalībnieki tos novērtēja kā izcilus.

2011. gadā gandrīz 6 000 dalībnieku, galvenokārt dalībvalstu ierēdņi, mācījās 133 dažādos semināros, ko rīkoja visā ES.

Tika uzraudzīti līgumi, kas noslēgti 2009. gada konkursu iznākumā (7 līgumi) un 2010. gada konkursu iznākumā (15 līgumi).

Rīkoti 2011. gada konkursi un piešķirtas līgumslēgšanas tiesības.

3.   Sagatavota un izplatīta informācija par Sabiedrības veselības programmu, Patērētāju tiesību aizsardzības programmu, programmas “Labākas mācības, lai nodrošinātu pārtikas nekaitīgumu” finansētiem projektiem un Aģentūras darbībām 2011. gadā.

Avots: Aģentūras sniegtā informācija.


(1)  Komisijas 2008. gada 9. septembra lēmums par pilnvaru deleģēšanu Aģentūrai.

Avots: Aģentūras sniegtā informācija.


AĢENTŪRAS ATBILDE

12.

EAHC ņem vērā Palātas apsvērumus par saistību apropriācijām, kuras tika pārnestas III sadaļā attiecībā uz Aģentūras darbības budžeta pamatdarbības izdevumiem.

Gadu garumā Aģentūra ir pielikusi pūles, lai samazinātu šo pārnesto apropriāciju līmeni, tādējādi uzlabojot budžeta izpildi gada laikā. Piemēram, apropriāciju apjoms, kas pārnests budžeta III sadaļā (uzņemtās saistības izteiktas procentuālā izteiksmē) samazinājās no 73 % 2007. gadā (pirmais Aģentūras darbības gads) līdz 59 % 2010. gadā un 46 % 2011. gadā.

Šo pozitīvo tendenci paredzēts saglabāt arī turpmāk. Darbības, kas plānotas saskaņā ar Aģentūras darba programmu, īpaši budžeta III sadaļā iekļautās darbības, pēc iespējas turpinās ieviest gada sākumā.