52009PC0198

Priekšlikums Padomes lēmums par papildu pētniecības programmas pieņemšanu, kas jāīsteno Eiropas Atomenerģijas kopienas Kopīgajam pētniecības centram /* COM/2009/0198 galīgā redakcija */


[pic] | EIROPAS KOPIENU KOMISIJA |

Briselē, 22.4.2009

COM(2009) 198 galīgā redakcija

Priekšlikums

PADOMES LĒMUMS

par papildu pētniecības programmas pieņemšanu, kas jāīsteno Eiropas Atomenerģijas kopienas Kopīgajam pētniecības centram

PASKAIDROJUMA RAKSTS

1. PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

Padome 2004. gada 19. februārī pieņēma trīs gadu papildu pētniecības programmu (2004.-2006.), kas Eiropas Atomenerģijas kopienas Kopīgajam pētniecības centram bija jāīsteno saistībā ar Petenā (Nīderlande) izvietoto Kopienas augsta blīvuma neitronu plūsmas reaktora ( HFR ) ekspluatāciju. Padome 2007. gada 26. novembrī nolēma minēto papildu programmu pagarināt par vienu gadu (2007). Tādējādi programmas īstenošana tika izbeigta 2007. gada 31. decembrī. HFR ekspluatācija bez papildu pētniecības programmas turpinājās visu 2008. gadu, un vienlaicīgi tika veiktas darbības, lai tā ekspluatācijas un izmantošanas pamatā būtu neatkarīgs un ilgstošāks tiesiskais režīms. Tā kā minētās darbības nebija sekmīgas, turpmākais finansiālais atbalsts būs jānodrošina, izmantojot jaunu papildu pētniecības programmu.

Tādējādi šis paziņojums attiecas uz jaunu trīs gadu (2009.–2011.) programmu HFR ekspluatācijai.

Komisija HFR izmanto saskaņā ar 1961. gada 25. jūlija nolīgumu starp Euratom un Nīderlandi. Saskaņā ar minēto nolīgumu Komisija Kopienas vārdā ir apņēmusies uzbūvēt nepieciešamās iekārtas un nodrošināt papildu aprīkojumu, lai iekārtas (tostarp HFR ) varētu „optimāli izmantot”. Nolīgums ir noslēgts uz 99 gadiem. Tā izpildei abas puses 1962. gada 31. oktobrī noslēdza ilgtermiņa nomas līgumu uz 99 gadiem par tiesībām in rem („ bail emphytéotique” ).

HFR Eiropas Savienībā ir būtiska nozīme drošu kodoltehnoloģiju veicināšanā, kodoltermiskās sintēzes materiālu izpētē, fundamentālajos pētījumos, kā arī pielietojumā medicīnā.

- Neraugoties uz pētniecības un attīstības resursu samazinājumu kodolsintēzes jomā, HFR joprojām tiek aktīvi izmantots saistībā ar esošo un jauno reaktoru drošumu. HFR izmanto šādās programmās: reaktoru novecošanas un darbmūža pārvaldība, kodoldegvielas drošuma uzlabošana, kodolatkritumu pārveide, lai uzlabotu atkritumu galīgās apglabāšanas drošumu, degvielas drošuma pētījumi jaunai kodolreaktoru paaudzei (IV paaudze).

- Neitronu plūsmu izmanto fundamentālajos pētījumos, pētot materiālu struktūru. Šī joma pastāvīgi attīstās un veicina izpratni par degradācijas mehānismiem un to mazināšanu saistībā ar esošo kodolspēkstaciju drošumu. Tiek pētīti nedestruktīvas novērtēšanas paņēmieni, izmantojot neitronu plūsmas un neitronu īpašības. Rīcības koordinēšana, rezultātu izplatīšana un harmonizācijas atbalstīšana notiek, izmantojot Eiropas tīklu.

- Reaktoru izmanto arī radioizotopu komerciālai ražošanai. No 10 miljoniem diagnožu, kas Eiropā katru gadu tiek noteiktas, izmantojot radioizotopus, vairāk nekā 60 % gadījumu tiek izmantota HFR produkcija. Tādējādi šajā jomā tas ir svarīga iekārta farmācijas uzņēmumiem Eiropā. Turklāt, tā kā reaktors atrodas Eiropā, tā produkcija ātri nonāk Eiropas medicīnas centros. Tas ir būtiski attiecībā uz vairumu pašlaik izmantojamo īsmūžīgo izotopu.

- HFR ir arī mācību iekārta doktora un pēcdoktorantūras studiju stipendiātiem, kuri veic pētījumus savu valstu vai Eiropas programmu ietvarā.

2. APSPRIEŠANĀS AR IEINTERESĒTAJĀM PERSONĀM UN IETEKMES NOVĒRTĒJUMS

Apspriešanās notikusi ar tām dalībvalstīm, kuras veic kodolpētījumus, un trīs no šīm valstīm (Nīderlande, Francija un Beļģija) ir piekritušas piedalīties HFR ekspluatācijas finansēšanā.

3. PRIEKŠLIKUMA JURIDISKIE ASPEKTI

Priekšlikums pamatojas uz Euratom līguma 7. pantu.

4. IETEKME UZ BUDŽETU

Jaunās papildu programmas finanšu pārskatā redzams, ka finansējums tiks saņemts no trim dalībvalstīm, kas piedalās programmā, proti, Nīderlandes, Francijas un Beļģijas. Minēto trīs dalībvalstu ieguldījums ir aptuveni 35 milj. euro. Šajā summā ietilpst reaktora ekspluatācijas izbeigšanai paredzētie izdevumi. Daļa no iemaksām saskaņā ar šo papildu programmu paredzēta izdevumiem (tostarp ekspluatācijas izbeigšanai paredzētajiem izdevumiem), kas radušies, ekspluatējot HFR 2008. gadā, t.i., laikposmā, kad nebija nekādu papildprogrammu vai citu mehānismu šādas finansēšanas īstenošanai.

Komisija apstiprina Padomes 1996. gada 27. jūnija sanāksmes protokolā ietverto deklarāciju, ar kuru tā paziņoja, ka „ja ir pieejams pietiekams finansējums, HFR var dot ieguldījumu Kopienas programmu īstenošanā gan saistībā ar pamatprogrammām, gan arī neatkarīgi no tām. Šāda līdzdalība notiks vai nu pamatojoties uz konkurences principiem, vai sniedzot apstarošanas pakalpojumus Kopīgā pētniecības centra institūtiem saistībā ar attiecīgajām darbībām, kuras tie īsteno”. Tas nozīmē, ka Komisija nepiedalīsies HFR ekspluatācijas, tostarp reaktora uzturēšanas vai tā remonta izdevumu, finansēšanā, izmantojot iestāžu budžeta līdzekļus.

5. PAPILDU INFORMĀCIJA

Nav

Priekšlikums

PADOMES LĒMUMS

par papildu pētniecības programmas pieņemšanu, kas jāīsteno Eiropas Atomenerģijas kopienas Kopīgajam pētniecības centram

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Atomenerģijas kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 7. pantu,

ņemot vērā Komisijas priekšlikumu,

apspriedusies ar Zinātnes un tehnikas komiteju[1],

tā kā:

(1) Eiropas Pētniecības telpā Petenas augsta blīvuma neitronu plūsmas reaktors („ HFR ”) ir bijis un kādu laiku turpinās būt svarīgs Komisijai pieejams līdzeklis pētījumiem un testēšanai materiālzinātņu nozarē, kodolmedicīnas vajadzībām un drošuma pētījumiem kodolenerģijas jomā.

(2) HFR ekspluatācija ir tikusi atbalstīta ar vairākām papildu pētniecības programmām. Pēdējā šāda veida programma (pieņemta ar Padomes 2007. gada 26. novembra Lēmumu 2007/773/ Euratom par viena gada pagarinājumu papildu pētniecības programmai[2], ko īsteno Eiropas Atomenerģijas kopienas Kopīgais pētniecības centrs) tika izbeigta 2007. gada 31. decembrī.

(3) HFR ekspluatācija bez papildu pētniecības programmas turpinājās visu 2008. gadu, un vienlaicīgi tika veiktas darbības, lai tā ekspluatācijas un izmantošanas pamatā būtu neatkarīgs un ilgstošāks tiesiskais režīms. Tā kā minētās darbības nebija sekmīgas, turpmākais finansiālais atbalsts jānodrošina, izmantojot jaunu papildu pētniecības programmu.

(4) Ar pašreizējo darbības licenci HFR var ekspluatēt vismaz līdz 2015. gadam.

(5) Ņemot vērā, ka HFR joprojām ir vajadzīgs kā neaizvietojama Kopienas infrastruktūra, lai veiktu pētījumus esošo kodolreaktoru drošuma uzlabošanas jomā, veselības aizsardzības jomā, tostarp, lai izstrādātu medicīnas izotopus medicīniskās pētniecības vajadzībām, kodolsintēzes jomā, lai īstenotu fundamentālos pētījumus un apmācību, kā arī veicinātu atkritumu apsaimniekošanu, tostarp nodrošinot iespēju pētīt kodoldegvielu drošuma īpašības jaunajai reaktoru sistēmu paaudzei, tā ekspluatācija jāturpina līdz 2011. gadam, izmantojot šo papildu pētniecības programmu.

(6) Tādēļ Nīderlande, Francija un Beļģija ir īpaši ieinteresētas turpināt HFR ekspluatāciju, tām atbilstoši norādītajam jāfinansē šī programma, veicot finanšu iemaksas Eiropas Kopienu vispārējā budžetā kā piešķirtie ieņēmumi.

(7) Iemaksām saskaņā ar šo papildu programmu jāsedz arī 2008. gada izdevumi,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Papildu pētniecības programma par Petenas augsta blīvuma neitronu plūsmas reaktora („ HFR ”) ekspluatāciju (turpmāk „programma”), kuras mērķi ir noteikti I pielikumā, ir pieņemta uz trīs gadiem, sākot ar 2009. gada 1. janvāri.

2. pants

Aplēsts, ka finanšu iemaksa, kas nepieciešama programmas izpildei, ir EUR 34,992 miljoni. Šīs summas sadalījums ir iekļauts II pielikumā. Šo iemaksu uzskata par piešķirtiem ieņēmumiem saskaņā ar 18. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK, Euratom ) Nr. 1605/2002[3].

3. pants

1. Komisija ir atbildīga par šīs programmas pārvaldību. Šajā nolūkā tā izmanto Kopīgā pētniecības centra pakalpojumus.

2. Kopīgā pētniecības centra valdi pastāvīgi informē par programmas īstenošanu.

4. pants

Komisija katru gadu līdz 15. septembrim iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei ziņojumu par šā lēmuma īstenošanu.

5. pants

Šis lēmums stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī .

To piemēro no 2009. gada 1. janvāra.

6. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē,

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

I PIELIKUMS

ZINĀTNISKIE UN TEHNISKIE MĒRĶI

Programmas galvenie mērķi ir šādi.

1. Nodrošināt augsta blīvuma neitronu plūsmas reaktora ( HFR ) drošu un stabilu ekspluatāciju, lai garantētu neitronu plūsmas pieejamību eksperimentālām vajadzībām.

2. Nodrošināt, ka pētniecības institūti var efektīvi izmantot HFR plašā disciplīnu diapazonā, proti, šādās: esošo kodolreaktoru drošības uzlabošana, veselības aizsardzība (tostarp medicīniskajā pētniecībā nepieciešamo medicīnas izotopu izstrādāšana), kodolsintēze, fundamentālie pētījumi un apmācība, kā arī atkritumu apsaimniekošana, tostarp iespēja pētīt kodoldegvielu drošuma īpašības jaunās paaudzes reaktoru sistēmām.

___________________________________________________________________________

II PIELIKUMS

IEMAKSU SADALĪJUMS

Iemaksas programmas īstenošanai maksā Nīderlande, Francija un Beļģija.

Iemaksu sadalījums ir šāds.

Nīderlande: 32,892 milj. euro

Francija: 0,9 milj. euro

Beļģija: 1,2 milj. euro

Kopā: 34,992 milj. euro

Šīs iemaksas veic Eiropas Kopienu vispārējā budžetā, un tās piešķir šai programmai. Ar šai papildu programmai paredzētajām iemaksām var segt arī izdevumus par HFR ekspluatāciju 2008. gadā.

TIESĪBU AKTA FINANŠU PĀRSKATS

1. PRIEKŠLIKUMA NOSAUKUMS

Papildu pētniecības programma, kas jāīsteno Eiropas Atomenerģijas kopienas Kopīgajam pētniecības centram

2. ABM/ABB (BUDŽETA LĪDZEKĻU VADĪBA VAI SADALE PA DARBĪBAS JOMĀM)

Attiecīgās politikas jomas un saistītās darbības:

Politikas joma: 10. sadaļa – Tiešā pētniecība

Darbība: 10 04 –– Iepriekšējo pamatprogrammu pabeigšana un citas darbības

3. BUDŽETA POZĪCIJAS

3.1. Budžeta pozīcijas (darbības pozīcijas un atbilstīgā tehniskā un administratīvā atbalsta pozīcijas ( ex BA pozīcijas)), tostarp šādas:

10 04 04 Augsta blīvuma neitronu plūsmas reaktora ( HFR ) ekspluatācija

Pozīcija 10 04 04 02 [4] –– Papildu HFR programma (2009.–2011.)

Pozīcija 6 2 2 1 — Ieņēmumi no HFR ekspluatācijas, kas jāizmanto papildu apropriāciju nodrošināšanai — Piešķirtie ieņēmumi

3.2. Darbības un finansiālās ietekmes ilgums

01.01.2009. –31.12.2009. (iemaksas saskaņā ar šo papildu programmu var aptvert arī izdevumus 2008. gadā)

3.3. Budžeta informācija

Budžeta pozīcija | Izdevumu veids | Jauns | EBTA iemaksa | Kandidātvalstu iemaksas | Finanšu plāna pozīcija |

Fakult. | Nedif.[5] | JĀ | NĒ | NĒ | Nr. 1a |

4. RESURSU KOPSAVILKUMS

4.1. Finanšu resursi

4.1.1. Saistību apropriāciju (SA) un maksājumu apropriāciju (MA) kopsavilkums

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Izdevumu veids | Iedaļa Nr. | 2009 | 2010 | 2011 | Kopā |

Darbības izdevumi[6] |

Saistību apropriācijas (SA) | 8.1. | a | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. |

Maksājumu apropriācijas (MA) | b | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. |

Pamatsummā ietvertie administratīvie izdevumi[7] |

Tehniskais un administratīvais atbalsts (nedif.) | 8.2.4. | c | p.m. | p.m. | p.m. |

PAMATSUMMAS KOPAPJOMS |

Saistību apropriācijas | a+c | pm | pm | pm |

Maksājumu apropriācijas | b+c | pm | pm | pm | pm | pm | pm |

Pamatsummā neietvertie administratīvie izdevumi[8] |

Cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi (nedif.) | 8.2.5. | d | pm | pm | pm |

Pamatsummā neietvertās administratīvās izmaksas, izņemot cilvēkresursu izmaksas un saistītos izdevumus (nedif.) | 8.2.6. | e | pm | pm | pm |

Kopējās orientējošās izmaksas |

KOPĀ — SA, ieskaitot cilvēkresursu izmaksas | a+c+d+e | pm | pm | pm |

KOPĀ — MA, ieskaitot cilvēkresursu izmaksas | b+c+d+e | pm | pm | pm | pm | pm | pm |

Ziņas par līdzfinansējumu

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Līdzfinansētājs | 2009 | 2010 | 2011 | Kopā |

Nīderlande | f | 16,446 | 8,223 | 8,223 | 32,892 |

Francija | 0,300 | 0,300 | 0,300 | 0,900 |

Beļģija | g | 0,600 | 0,300 | 0,300 | 1,200 |

KOPĀ — SA, ieskaitot līdzfinansējumu | a+c+d+e+f | 17,346 | 8,823 | 8,823 | 34,992 |

* 2008. gada izdevumus segs ar 2009. gada iemaksām. Šīs iemaksas ir piešķirtie ieņēmumi.

Saskaņā ar dalībvalstu aprēķiniem šī ir summa, kas nepieciešama, lai segtu prognozētās izmaksas reaktora ekspluatācijai laikposmā no 2008. līdz 2011. gadam, ņemot vērā komerciālo ieņēmumu sagaidāmo līmeni. Komisija nekādā gadījumā nesedz nekādu ekspluatācijas izmaksu deficītu, tostarp nekādas iespējamas uzturēšanas vai remonta izmaksas.

4.1.2. Saderība ar finanšu plānojumu

x Priekšlikums ir saderīgs ar pašreizējo finanšu plānojumu.

( Pieņemot priekšlikumu, jāpārplāno attiecīgā pozīcija finanšu plānā.

( Pieņemot priekšlikumu, var būt jāpiemēro Iestāžu nolīguma[9] noteikumi (t.i., par elastības fondu vai finanšu plāna pārskatīšanu).

4.1.3. Finansiālā ietekme uz ieņēmumiem

( Priekšlikums finansiāli neietekmē ieņēmumus.

x Priekšlikumam ir finansiāla ietekme uz ieņēmumiem, un tā ir šāda.

Šo papildu programmu finansēs trīs dalībvalstis, proti, Nīderlande, Francija un Beļģija.

miljonos EUR (viena zīme aiz komata)

Pirms darbības [Gads n-1] | Pēc darbības |

Kopā — cilvēkresursi | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. |

5. RAKSTUROJUMS UN MĒRĶI

5.1. Īstermiņa vai ilgtermiņa vajadzības

HFR ir nozīmīga iekārta Eiropas Savienībā, kas ļauj izstrādāt drošas kodoltehnoloģijas, pētīt kodolspēkstaciju novecošanu un darbmūža pagarināšanu, pētīt tādu aktinīdu transmutācijas, kam ir ilgs pussabrukšanas periods, lai uzlabotu atkritumu drošāku glabāšanu, veikt kodoldegvielas drošuma uzlabošanas pētījumus un kodoldegvielas drošuma pētījumus jaunās reaktoru paaudzes (IV paaudze) vajadzībām. Turklāt fundamentālajos pētījumos, pētot materiālu struktūru, izmanto neitronu plūsmas. Šī joma pastāvīgi attīstās un veicina izpratni par degradācijas mehānismiem un to mazināšanu, kas ir nozīmīgi esošo iekārtu drošumam. Kodoltermiskās sintēzes jomā ir īstenoti vairāki projekti, lai pārbaudītu nākamo kodolsintēzes reaktoru strukturālos un pavairošanas materiālus.

5.2. Pievienotā vērtība, ko rada Kopienas iesaistīšanās, priekšlikuma saskanība ar citiem finanšu instrumentiem un iespējamā sinerģija

HFR ir Komisijas īpašums. Šīs papildu programmas uzdevums ir nodrošināt tā ekspluatāciju, ņemot vērā, ka kopuzņēmuma izveidošana nebija iespējama, jo trūka potenciālo partneru atbalsta šādam juridiskajam veidojumam. Jāņem vērā, ka līdztekus izmantošanai zinātnē reaktors ir ļoti nozīmīgs arī Eiropas medicīnas nozarei (radioaktīvo izotopu ražošana medicīnas vajadzībām).

5.3. Priekšlikuma mērķi, sagaidāmie rezultāti un atbilstīgie ABM rādītāji

HFR papildu pētniecības programmas galvenie mērķi ir šādi.

1. Petenas HFR droša un stabila ekspluatācija. Tā ir iekārtas normāla izmantošana maksimāli paredzētajā ekspluatācijas periodā un neitronu plūsmas nodrošināšana eksperimentiem.

2. Reaktora racionāla izmantošanas plašā disciplīnu spektrā. Galvenos ar HFR izmantošanu saistītos pētniecības un attīstības virzienus raksturo šādi piemēri: esošās un jaunas paaudzes kodolreaktoru drošības uzlabošana, veselības aizsardzība, tostarp medicīniskajā pētniecībā nepieciešamo medicīnas izotopu izstrādāšana, sintēzes reaktoru materiālu pētniecība, fundamentāli pētījumi un apmācība, kā arī atkritumu apsaimniekošana, tostarp iespēja pētīt kodoldegvielu drošuma īpašības jaunās paaudzes reaktoriem.

5.4. Īstenošanas metode (orientējoši)

x Pārvalda centralizēti

( Pārvaldību īsteno tieši, to veic Komisija

( Pārvaldību īsteno netieši, atbildību deleģējot:

( izpildaģentūrām,

( Kopienu izveidotām iestādēm Finanšu regulas 185. panta nozīmē,

( dalībvalstu publiskā sektora iestādēm vai tām struktūrām, kuras pilda publisko pasūtījumu.

( Pārvalda dalīti vai decentralizēti

( kopā ar dalībvalstīm

( kopā ar trešām valstīm

( Pārvalda kopā ar starptautiskām organizācijām (precizēt)

Piezīmes:

6. UZRAUDZĪBA UN NOVĒRTĒŠANA

6.1. Uzraudzības sistēma

Komisijas pienākums ir pārvaldīt papildu programmu un tādējādi sniegt ziņojumus par i) reaktora tehnisko stāvokli ekspluatācijas gaitā, ii) tā izmantošanu zinātniskām vajadzībām, iii) tā budžeta situāciju saistībā ar finansiālajiem ienākumiem no dalībvalstīm un iv) veiktajiem maksājumiem.

Programma ir iekļauta KPC ABM plānošanas ciklā un gada pārvaldības plānā. Tādējādi minēto mērķu sasniegšanas uzraudzība tiks iekļauta KPC gada darbības pārskatā.

Turklāt KPC (Enerģētikas institūts) sagatavos gada pārskatu. Tas attieksies uz papildu programmas pārvaldību un aptvers šādas jomas:

- tehniskais ziņojums par HFR ekspluatācijas datiem,

- kopsavilkums par galvenajiem zinātniskajiem sasniegumiem,

- remonta un uzturēšanas darbības,

- budžeta stāvoklis attiecībā uz ienākumiem no dalībvalstīm un papildu programmas budžeta izlietojumu (tostarp demontāžai paredzētie līdzekļi, pārvaldības maksas, maksa operatoram utt.),

- šo ziņojumu adresē Eiropas Parlamentam, Padomei un KPC valdei.

6.2. Novērtēšana

6.2.1. Provizoriskais novērtējums

Šī programma ir iepriekšējo papildu programmu atjaunošana. Jaunā papildu programma ir sagatavota pēc dalībvalstu, kas tajā piedalās, veikta iekšēja novērtējuma.

6.2.2. Pasākumi, kas veikti pēc starpposma novērtējuma vai retrospektīvā novērtējuma (ņemot vērā līdzšinējo pieredzi)

Atbilstīgi Padomes lēmumā norādītajiem pienākumiem ziņojumi tiks uzlaboti, kā norādīts iepriekš.

6.2.3. Turpmākās vērtēšanas noteikumi un periodiskums

Pēc papildu programmas pabeigšanas dalībvalstis, kas tajā piedalās, veic iekšēju novērtējumu.

7. Krāpšanas apkarošanas pasākumi

Iepriekš minētās ziņošanas revīziju un iekšējo kontroli īsteno Kopīgā pētniecības centra ierēdņi, iekļaujot tajā gan tehniskos, gan budžeta aspektus. Visu revīziju un iekšējo pārbaužu rezultātus dara pieejamus Revīzijas palātai.

Skaldmateriālu aprites kontroli īsteno Euratom un SAEA.

8. ZIŅAS PAR RESURSIEM

8.1. Priekšlikuma mērķi un to sasniegšanas izmaksas

Saistību apropriācijas miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Gads n | Gads n+1 | Gads n+2 | Gads n+3 | Gads n+4 | Gads n+5 |

Ierēdņi vai pagaidu darbinieki[11] (XX 01 01) | A*/AD |

B*, C*/AST |

Personāls, ko finansē[12] atbilstoši XX 01 02. pantam |

Pārējais personāls, ko finansē[13] atbilstoši XX 01 04/05. pantam |

KOPĀ |

8.2.2. No darbības izrietošie uzdevumi

Vienīgais uzdevums, ko īsteno Kopīgais pētniecības centrs, ir papildu programmas pārvaldība. Šo Kopīgā pētniecības centra personālu (1 AD un 1 AST) pilnībā finansē no papildu programmas.

8.2.3. Cilvēkresursu plānošana (štatā)

x Amata vietas, kas patlaban iedalītas programmas pārvaldības vajadzībām, jāaizstāj ar citām vai jāpagarina termiņš, uz kādu tās iedalītas

( Amata vietas iedalītas saskaņā ar gada stratēģiskās plānošanas (GSP) un provizoriskā budžeta projekta (PBP) procedūru gadam n

( Amata vietas jāpieprasa nākamajā GSP/PBP procedūras ciklā

( Amata vietas jāiedala, pārgrupējot resursus attiecīgajā dienestā (iekšējā pārgrupēšana)

( Amata vietas nepieciešamas gadā n, bet nav iedalītas saskaņā ar GSP/PBP procedūru attiecīgajam gadam

8.2.4. Citi pamatsummā ietvertie administratīvie izdevumi (XX 01 04/05 – administratīvās pārvaldes izdevumi)

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Budžeta pozīcija (numurs un nosaukums) | Gads n | Gads n+1 | Gads n+2 | Gads n+3 | Gads n+4 | Gads n+5 un turpmākie gadi | KOPĀ |

Cita veida tehniskais un administratīvais atbalsts |

- iekšējais (intra muros) |

- ārējais (extra muros) |

Kopā — tehniskais un administratīvais atbalsts |

8.2.5. Cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Cilvēkresursu veids | Gads n | Gads n+1 | Gads n+2 | Gads n+3 | Gads n+4 | Gads n+5 un turpmākie gadi |

Ierēdņi un pagaidu darbinieki (XX 01 01) |

Personāls, ko finansē atbilstīgi XX 01 02. pantam (palīgpersonāls, valsts norīkotie eksperti, līgumpersonāls u.c.) (norādīt budžeta pozīciju) |

Kopā — cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi (NAV ietverti pamatsummā) |

Aprēķins — ierēdņi un pagaidu darbinieki |

1 AD un 1 AST finansē, izmantojot šim mērķim paredzētus ieņēmumus tieši no šīs papildu programmas. |

Aprēķins — personāls, ko finansē atbilstīgi XX 01 02. pantam |

p.m. |

8.2.6. Citi administratīvie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā miljonos EUR (3 zīmes aiz komata) |

Gads n | Gads n+1 | Gads n+2 | Gads n+3 | Gads n+4 | Gads n+5 un turpmākie gadi | KOPĀ |

XX 01 02 11 01 – Komandējumi |

XX 01 02 11 02 – Sanāksmes un konferences |

XX 01 02 11 03 – Komitejas[15] |

XX 01 02 11 04 – Pētījumi un konsultēšanās |

XX 01 02 11 05 – Informācijas sistēmas |

2 Citi pārvaldības izdevumi (kopā) (XX 01 02 11) |

3 Citi administratīvi izdevumi (precizēt, norādot budžeta pozīciju) |

Kopā — administratīvie izdevumi, izņemot cilvēkresursu izmaksas un saistītos izdevumus (NAV ietverti pamatsummā) |

Aprēķins — citi administratīvie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā |

p.m. |

[1] 2009. gada 1. aprīļa atzinums.

[2] OV L 312, 30.11.2007., 29. lpp.

[3] Padomes 2002. gada 25. jūnija Regula (EK, Euratom ) Nr. 1605/2002 par Finanšu regulu, ko piemēro Eiropas Kopienu vispārējam budžetam, OV L 248, 16.9.2002., 1. lpp.

[4] Jāizveido jauna budžeta pozīcija.

[5] Nediferencētās apropriācijas (turpmāk tekstā — nedif.).

[6] Izdevumi, kas nav ietverti attiecīgās xx. sadaļas xx 01. nodaļā.

[7] Izdevumi, kas ietverti xx. sadaļas xx 01 04. pantā.

[8] Izdevumi, kas ietverti xx 01. nodaļā, izņemot xx 01 04. vai xx 01 05. pantu.

[9] Sk. Iestāžu nolīguma 19. un 24. punktu.

[10] Saskaņā ar aprakstu 5.3. punktā.

[11] Atbilstīgās izmaksas NAV ietvertas pamatsummā.

[12] Atbilstīgās izmaksas NAV ietvertas pamatsummā.

[13] Atbilstīgās izmaksas ir ietvertas pamatsummā.

[14] Norādīt katrai izpildaģentūrai atbilstīgo tiesību akta finanšu pārskatu.

[15] Precizēt komitejas veidu un grupu, pie kuras tā pieder.