52008PC0431

Priekšlikums Padomes regula, ar ko groza Padomes Regulu (EK) Nr. 3/2008 par informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem iekšējā tirgū un trešās valstīs /* COM/2008/0431 galīgā redakcija - CNS 2008/0131 */


[pic] | EIROPAS KOPIENU KOMISIJA |

Briselē, 7.7.2008

COM(2008) 431 galīgā redakcija

2008/0131 (CNS)

Priekšlikums

PADOMES REGULA,

ar ko groza Padomes Regulu (EK) Nr. 3/2008 par informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem iekšējā tirgū un trešās valstīs

(iesniegusi Komisija)

PASKAIDROJUMA RAKSTS

Pārstrādājot Regulu (EK) Nr. 2702/1999 un (EK) Nr. 2826/2000, ir pieņemta Padomes 2007. gada 17. decembra Regula (EK) Nr. 3/2008 par informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem iekšējā tirgū un trešās valstīs.

Tā rezultātā ir ievērojami racionalizētas un vienkāršotas administratīvās procedūras, kas saistītas ar šīs politikas īstenošanu, izveidojot vienotu tiesisko regulējumu, kurš ir atvieglojis piekļuvi shēmai un veicinājis dalību tajā.

Tomēr tiesību aktu ir iespējams uzlabot, lai ļautu ieinteresētajām dalībvalstīm izstrādāt attiecīgu programmu, ja piedāvātājas organizācijas nevēlas iesniegt trešās valstīs īstenojamas programmas. Dalībvalstu izstrādātās programmas var aptvert vienu vai vairākus informācijas pasākumus, kas minēti Regulas (EK) Nr. 3/2008 1. panta a), b) un c) apakšpunktā.

Izdarot šo grozījumu, dalībvalstīm tiks pavērta iespēja paplašināt programmās iekļauto darbību jomu un atļauts to īstenošanā lūgt starptautisku organizāciju palīdzību, konkrēti, attiecībā uz veicināšanas programmām olīveļļas un galda olīvu nozarē trešās valstīs.

Šis priekšlikums neietekmē Kopienas budžetu.

2008/0131 (CNS)

Priekšlikums

PADOMES REGULA,

ar ko groza Padomes Regulu (EK) Nr. 3/2008 par informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem iekšējā tirgū un trešās valstīs

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 36. un 37. pantu,

ņemot vērā Komisijas priekšlikumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta atzinumu,

tā kā:

(1) Vienotais tiesiskais regulējums, kas izveidots ar Padomes Regulu (EK) Nr. 3/2008[1], lauksaimniecības produktu veicināšanā ieinteresētajām personām ir atvieglojis pieeju shēmai un dalību tajā. Šā vienotā tiesiskā regulējuma piemērošana ir ievērojami racionalizējusi un vienkāršojusi administratīvās procedūras, kas saistītas ar šīs politikas īstenošanu.

(2) Regulas (EK) Nr. 3/2008 9. pantā paredzēts, ka ieinteresētās dalībvalstis var izstrādāt programmu, ja netiek piedāvātas iekšējā tirgū īstenojamas programmas. Ja piedāvātājas organizācijas nevēlas iesniegt trešās valstīs īstenojamas programmas attiecībā uz vienu vai vairākiem minētās regulas 2. panta 1. punkta a), b) un c) apakšpunktā norādītajiem informācijas pasākumiem, attiecīgu programmu ir jāatļauj izstrādāt ieinteresētajām dalībvalstīm.

(3) Jo īpaši ir jāpaver iespēja ieinteresētajām dalībvalstīm paplašināt šajās programmās iekļaujamo darbību jomu un pat lūgt starptautisku organizāciju palīdzību to īstenošanā, konkrēti, attiecībā uz veicināšanas programmām olīveļļas un galda olīvu nozarē trešās valstīs.

(4) Tādēļ attiecīgi jāgroza Regula (EK) Nr. 3/2008,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regu las (EK) Nr. 3/2008 9. pantu aizstāj ar šādu pantu:

„9. pants Procedūra gadījumos, kad iekšējā tirgū vai trešās valstīs īstenojama informācijas pasākumu programma nav iesniegta

1. Ja attiecībā uz vienu vai vairākiem 2. panta 1. punkta b) apakšpunktā minētajiem informācijas pasākumiem saskaņā ar 6. panta 1. punkta noteikumiem netiek iesniegtas iekšējā tirgū īstenojamas programmas, tad ikviena ieinteresētā dalībvalsts, pamatojoties uz 5. panta 1. punktā minētajām pamatnostādnēm, izstrādā programmu un tās specifikācijas un atklātā konkursā izvēlas iestādi, kas ir atbildīga par programmas īstenošanu, ko tās apņemas līdzfinansēt.

2. Ja attiecībā uz vienu vai vairākiem 2. panta 1. punkta a), b) un c) apakšpunktā minētajiem informācijas pasākumiem saskaņā ar 6. panta 1. punkta noteikumiem netiek iesniegtas trešās valstīs īstenojamas programmas, tad ikviena ieinteresētā dalībvalsts, pamatojoties uz 5. panta 2. punktā minētajām pamatnostādnēm, izstrādā programmu un tās specifikācijas un atklātā konkursā izvēlas iestādi, kas ir atbildīga par programmas īstenošanu, ko tās apņemas līdzfinansēt.

Iestāde, ko programmas īstenošanai eventuāli izvēlējusies attiecīgā(­ās) dalībvalsts(­is), var būt starptautiska organizācija, jo īpaši tad, ja programma attiecas uz olīveļļas un galda olīvu nozares veicināšanu trešās valstīs.

3. Dalībvalsts(-is) iesniedz Komisijai saskaņā ar 1. un 2. punktu izvēlēto programmu, kam pievieno pamatotu atzinumu par:

a) programmas piemērotību;

b) programmas un izvēlētās iestādes atbilstību šīs regulas noteikumiem un, vajadzības gadījumā, piemērojamajām pamatnostādnēm;

c) programmas finansiālo izdevīgumu;

d) programmas īstenotājas iestādes izvēli.

4. Komisijas veiktas programmu pārbaudes vajadzībām piemēro 7. panta 2. punktu un 8. panta 1. punktu.

5. Saskaņā ar 16. panta 2. punktā minēto procedūru Komisija var noteikt zemākus vai augstākus faktisko izmaksu ierobežojumus programmām, kas iesniegtas atbilstīgi šā panta 3. punktam. Šos izmaksu ierobežojumus var koriģēt atbilstīgi attiecīgo programmu saturam. Piemērojamos kritērijus var noteikt saskaņā ar 16. panta 2. punktā minēto procedūru.”

2. pants

Šī regula stājas spēkā septītajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī .

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē,

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

[1] OV L 3, 5.1.2008., 1. lpp.