28.12.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 320/17


Pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību

(2006/C 320/09)

Šī publikācija dod tiesības izteikt iebildumus pret pieteikumu atbilstīgi Padomes Regulas (EK) Nr. 510/2006 7. pantam. Iebildumi jāiesniedz Komisijai sešu mēnešu laikā no tā publicēšanas dienas.

KOPSAVILKUMS

PADOMES REGULA (EK) Nr. 510/2006

Pieteikums reģistrācijai saskaņā ar 5. pantu un 17. panta 2. punktu

“CAFÉ DE COLOMBIA”

EK Nr. CO/PGI/0467/08.06.2005

ACVN ( ) AĢIN ( X )

Šis kopsavilkums ir sagatavots tikai informācijai. Lai iegūtu pilnīgas ziņas, interesenti ir aicināti iepazīties ar pilnīgu produkta specifikāciju, ko var saņemt vai nu 1. iedaļā norādītajās valsts iestādēs, vai Eiropas Komisijas dienestos (1).

1.   Atbildīgais dienests trešā valstī

Nosaukums:

Superintendencia de Industria y Comercio de la República de Colombia

Adrese:

Carrera 13 no 27-00, Bogotá, Colombia

Tālrunis:

(57-1) 382 08 40

Fakss:

(57-1) 382 26 95

E-pasts:

info@sic.gov.co

2.   Pieteikuma iesniedzēja grupa

Nosaukums:

Federación Nacional de Cafeteros de Colombia

Adrese:

Calle 73 no 8-13, Bogotá, Colombia

Tālrunis:

(57-1) 313 66 00

Fakss:

(57-1) 217 21 90

E-pasts:

propiedad.intelectual@cafedecolombia.com

Sastāvs:

ražotāji/pārstrādātāji ( X ) citi ( )

3.   Produkta veids

1.8. grupa: (citi Līguma I pielikumā minēti produkti): kafija (Līguma I pielikuma 9. sadaļa)

4.   Specifikācijās sniegtais apraksts (4. panta 2. punkta nosacījumu kopsavilkums)

4.1.   Nosaukums: “Café de Colombia”

4.2.   Apraksts: “Café de Colombia” ir kafija, ko audzē Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalā saskaņā ar specifikācijām un kas atbilst eksporta standartiem, kurus nosaka Valsts kafijas audzētāju komiteja. Apstrādāta kafija ir maiga, bez piegaršas, tai raksturīga vidēji līdz izteikti skābena un bagātīga garša, izteikts un pilnīgs aromāts.

Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalā audzē tikai Arabica šķirnes kafiju. Galvenās Kolumbijā audzētās Arabica šķirnes varietātes ir Caturra, Típica, Borbón, Maragogipe, Tabi, Colón, San Bernardo un Colombia, tagad pazīstama ar nosaukumu Castillo. Gan apstrādāta, gan neapstrādāta kafija “Café de Colombia” var sastāvēt vai nu no vienas varietātes kafijas, vai varietāšu maisījuma. Tādējādi tikai tādai patērētājam piedāvātai kafijai, kas 100 % sastāv no Kolumbijas “Café de Colombia” (negrauzdētas vai grauzdētas), var būt iepriekš minētās īpašības.

4.3.   Ģeogrāfiskais apgabals: Ģeogrāfiskais apgabals ir reģions Kolumbijas Republikas teritorijā, kas atrodas starp 1° līdz 11°15′ ziemeļu platuma un 72° līdz 78°rietumu garuma, 400 līdz 2 500 m virs jūras līmeņa.

Jebkurā gadījumā jāņem vērā, ka ģeogrāfiskais apgabals neietver visu Kolumbijas Republikas teritoriju.

4.4.   Izcelsmes apliecinājums: Produkta izsekojamību nodrošina šādos posmos.

Ražotāju uzraudzība. To īsteno, izmantojot Kafijas informācijas sistēmas (Sistema de Información Cafetero (SICA)) datu bāzi, un uzraudzītas tiek visas kafijas plantācijas un zemes gabali Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalā. Šis informācijas apkopošanas mehānisms ir daļa no Plantāciju administrācijas datu bāzes.

Uzraudzība attiecībā uz mazgātām kafijas pupiņām un to lobīšanu. To īsteno, izmantojot juridiskus dokumentus, piemēram, ceļazīmes (guías de tránsito), un pārbaudot iepirkumu glabātavās vai lobītavās, kuru reģistrāciju un darbību reglamentē noteikumi.

Negrauzdētas kafijas uzraudzība. Zaļas kafijas pupiņas nonāk lobītavās, kas ir pienācīgi reģistrētas saskaņā ar Valsts kafijas audzētāju komitejas 2002. gada Lēmumu Nr. 1. Ceļazīmes, kas paredzētas Kolumbijas 1999. gada Dekrētā Nr. 2685, arī šajā posmā ir juridisks dokuments, ko pievieno katrai eksportam paredzētas kafijas partijai.

Eksporta uzraudzība. Eksportētāja ceļazīmi pārbauda gan muitas iestādes, gan ALMACAFÉ —iestāde, kurai Valsts kafijas audzētāju federācija uzticējusi veikt šādu kontroli. Pastāv arī eksportētāju reģistrs, kas izveidots saskaņā ar Ārējās tirdzniecības ministrijas 2002. gada Lēmumu Nr. 355 un kurā ietverti tie eksportētāji, kas atbilst kritērijiem, kuri paredzēti Valsts kafijas audzētāju komitejas 2002. gada Lēmumā Nr. 3. Tāpat ALMACAFÉ veic pēdējo kontroli ostā, lai uzraudzītu, vai tiek ievēroti “Café de Colombia” kvalitātes kritēriji.

Grauzdētas kafijas uzraudzība. Kolumbijas grauzdētavas nodrošina Kolumbijas kafijas izsekojamību, piemērojot Valsts kafijas audzētāju komitejas 2002. gada Lēmumu Nr. 1. Grauzdētas kafijas izsekojamību ārpus Kolumbijas nodrošina saskaņā ar nolīgumiem par paraugpraksi, ko paraksta ārvalstu grauzdētavas, kā arī izmantojot dažādus kontroles mehānismus, piemēram, kontroles un vērtēšanas uzņēmumi veic kvalitātes pārbaudes.

4.5.   Iegūšanas metode: Produkta pārstrādes posmi ir novākšana, apstrāde un lobīšana.

Novākšana. Kafijkoka augļus novāc 210–224 dienu laikā pēc ziedēšanas, kad augļi ir pusgatavi, nogatavojušies un pārgatavojušies. Augļus novāc ar rokām un izlases veidā (pa vienam).

Apstrāde. Kafijas pupiņu attīrīšanas procesā izmanto ūdeni (“slapjā attīrīšana”); procesā ir šādi posmi: 1) mīkstuma atdalīšana, 2) pupiņu tīrīšana, 3) gļotvielu notīrīšana (fermentācija), 4) mazgāšana, 5) žāvēšana.

Lobīšana. No sausām kafijas pupiņām, ko klāj vaska kārtiņai līdzīgs apvalks, lobīšanas iekārtās tiek atdalīts endokarps, iegūstot zaļas kafijas pupiņas, ko mehāniski sašķiro atbilstīgi izmēram, krāsai un blīvumam.

Grauzdēšana. Grauzdēšana nav katrā ziņā jāveic audzēšanas ģeogrāfiskajā apgabalā. Grauzdējot karstuma iedarbībai tiek pakļautas zaļas kafijas pupiņas ar noteiktām īpašībām, kuru izcelsme ir Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalā. Šis ir pēdējais pārstrādes posms pirms kafijas dzēriena pagatavošanas. Šajā procesā tiek pastiprinātās organoleptiskās īpašības (maiga, bez piegaršas, tai raksturīga vidēji līdz izteikti skābena un bagātīga garša, izteikts un pilnīgs aromāts), kas raksturīgas negrauzdētai “Café de Colombia”, kuras izcelsme ir Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabals.

4.6.   Saikne: Saikne veidojusies šādu faktoru ietekmē.

Ģeogrāfiskie faktori. Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabala īpašais ģeogrāfiskais izvietojums, klimatiskie apstākļi, augsnes un reljefa īpatnības piešķir Kolumbijas kafijai īpašas fizikālās un organoleptiskās īpašības.

Agroklimatiskie faktori. Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalu raksturo pasātu konverģences zonas tuvums. Tas nozīmē, ka gadā ir divi ražas novākšanas gadalaiki. Turklāt, pateicoties šādam ģeogrāfiskam novietojumam un orogrāfijai, apgabalam raksturīgs īpašs nokrišņu daudzums. Turklāt nokrišņus Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalā ietekmē vietējā gaisa cirkulācija starp ielejām un kalniem. Pateicoties daudzveidīgajai topogrāfijai un tam, ka pasātu konverģences atmosfēras fronte šķērso apgabalu divas reizes, gadā tiek nodrošināts pietiekams nokrišņu daudzums un sadalījums, proti, visā augšanas ciklā kafijkokiem ir pietiekami daudz ūdens, tādēļ kafijas ražu var ievākt visu gadu. Šo agroklimatisko iemeslu dēļ Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalā iegūst “svaigu kafiju visu gadu”.

Topogrāfiskie faktori. Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabals atrodas Kolumbijas Andu nogāzēs — Sierra Nevada de Santa Marta un Serranía de la Macarena. Tas nozīmē, ka klimatiskās iedarbības (lielākoties nokrišņu un temperatūras) un meteorītu veidotās topogrāfijas dēļ ir izveidojies īpašs dažādu iežu mineraloģiskais sastāvs un augšņu fizikālās un ķīmiskās īpašības. Tāpēc augsnes bagātas barības vielām, nav skābas un labi saglabā mitrumu.

Novākšanas faktori. Tā kā gadā ievāc vairākas ražas, vienā kafijkoku audzē atrodamas gan zaļas, gan nogatavojušās pupiņas. Tas nosaka vienu no Kolumbijas kafijas būtiskākajām īpašībām, proti, kafiju novāc izlases veidā un ar rokām.

Citi faktori: vēsturiskie un tradicionālie, kultūras un sociālie faktori, kā arī “Café de Colombia” labā slava.

Šie apstākļi nosaka, ka “Café de Colombia” ir pazīstama kā kvalitatīva kafija, kuras zaļajām pupiņām raksturīgas tādas iezīmes kā svaigs aromāts un vidējs mitruma saturs (10–12 %), turklāt eksportam paredzētas kafijas īpašības reglamentē Valsts kafijas audzētāju komitejas 2002. gada Lēmums Nr. 5 par grauzdētas kafijas kvalitāti.

Kopumā Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalā audzē kafijas pupiņas, no kurām pagatavotais dzēriens ir bez piegaršas, tam raksturīga vidēji līdz izteikti skābena un bagātīga garša, izteikts un pilnīgs aromāts. Šīs iezīmes un īpašības raksturīgas Arabica šķirnes kafijai, ja kafijkoki ir pareizi kultivēti. Tādējādi Kolumbijas kafijas kvalitāte ir atkarīga arī no šādiem kopējiem faktoriem: slapjās attīrīšanas process, kas raksturots iepriekš, selektīva novākšana galvenokārt ar rokām, pieredzējuši un zinoši audzētāji, rūpīga šķirošana un klasifikācija.“Café de Colombia” īpašības nosaka Kolumbijas Republikas unikālā augsne, tropiskais kalnu klimats, Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabala augstums virs jūras līmeņa, vienādoti stādīšanas un ražas novākšanas procesi un prasības, kas izvirzītas kafijas pārdošanai starptautiskos tirgos. Pateicoties šim faktoru kopumam, kas raksturīgi tikai Kolumbijas kafijas audzēšanas apgabalam un“Café de Colombia”, produkta labā slava un izcilā kvalitāte pazīstama visā pasaulē.

Īpaši jāmin “Café de Colombia” labā slava un reputācija. Daudzu patērētāju atzinība, ko apstiprina statistika, liecina par “Café de Colombia” augsto prestižu un izcilo reputāciju. Lielā mērā to stiprinājuši Kolumbijas kafijas audzētāju pūliņi un viņu radītais produkts. Tāpēc specifikācijām pievienotas liecības par reklāmas kampaņām (jau sākot no 1960. gadiem), kuru mērķis ir veicināt “Café de Colombia” atpazīstamību. Pateicoties šiem pasākumiem, kopš tā laika “Café de Colombia” daudzos rakstos un publikācijās minēta kā kafija, ko raksturo augsta kvalitāte un laba slava. Visbeidzot, Kolumbijas Nacionālā kafijas audzētāju federācija veltījusi ievērojamus pūliņus un vērsusies gan tiesās, gan administratīvās iestādēs, lai novērstu mēģinājumus ļaunprātīgi izmantot “Café de Colombia” labo slavu.

4.7.   Kontroles iestāde:

Nosaukums:

ALMACAFÉ

Adrese:

Calle 73 no 8-13 Piso 2B. Bogotá, Colombia

Tālrunis:

(57-1) 313 66 00

Fakss:

(57-1) 212 85 40

E-pasts:

informacion.calidades@almacafe.com.co

ALMACAFÉ ievēro standartā ISO 65 minētās prasības un tehniskās specifikācijas.

4.8.   Marķējums: Marķējums ietver šādus elementus: nosaukums “I.G.P. CAFÉ DE COLOMBIA”.

4.9.   Valsts prasības: Kolumbijas normatīvie akti. Andu Kopienas Lēmums Nr. 486.

Kolumbijā reģistrēts kā cilmes vietas nosaukums: Rūpniecības un tirdzniecības pārraudzības iestādes 2005. gada 4. marta Lēmums Nr. 4819.


(1)  Eiropas Komisija — Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāts — Lauksaimniecības produktu kvalitātes politikas nodaļa — B-1049 Brisele.