52006DC0429

Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Padomei un Revīzijas Palātai - eiropas 6., 7., 8. un 9. attīstības fonda 2005. gada pārskats /* COM/2006/0429 galīgā redakcija */


[pic] | EIROPAS KOPIENU KOMISIJA |

Briselē, 31.7.2006

COM(2006) 429 galīgā redakcija

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI UN REVĪZIJAS PALĀTAI

EIROPAS 6., 7., 8. UN 9. ATTĪSTĪBAS FONDA 2005. GADA PĀRSKATS.

SATURS

1. FINANŠU PĀRSKATI 3

1.1. GRĀMATVEDĪBAS PRINCIPI UN VĒRTĒŠANAS NOTEIKUMI 4

1.2. KONSOLIDĀCIJA 6

1.3. VALŪTA UN KONVERTĀCIJAS PAMATS 6

1.4. BILANCES KONTI 6

1.5. SAIMNIECISKO REZULTĀTU PĀRSKATS 7

1.6. DARBĪBU REĢISTRS 8

1.7. APLĒSES IZMANTOŠANA 8

1.8. PĀREJAS UZ UZKRĀJUMU UZSKAITI IETEKME 9

1.9. FINANŠU PĀRSKATi 10

1.10. PĀRSKATA PIELIKUMS 27

1.11. ĀRPUSBILANCES POSTEŅI 42

2. ZIŅOJUMS PAR FINANSĒJUMA ĪSTENOŠANU 43

2.1. APROPRIĀCIJAS 31.12.2005. 48

2.2. KONSOLIDĒTIE PĀRSKATI 59

2.3. SITUĀCIJA PA VALSTĪM UN INSTRUMENTIEM 67

2.4. CITA INFORMĀCIJA PAR VADĪBU 71

3. EIB FINANŠU INFORMĀCIJA 79

3.1. IEGULDĪJUMU MEHĀNISMA PEĻŅAS APRĒĶINS 80

3.2. IEGULDĪJUMU MEHĀNISMA BILANCE 81

3.3. IEGULDĪJUMU MEHĀNISMA NAUDAS PLŪSMAS PĀRSKATS 82

3.4. IEGULDĪJUMU MEHĀNISMA PĀRSKATS PAR KAPITĀLA IZMAIŅĀM 83

3.5. FINANŠU PĀRSKATA PIELIKUMS 84

4. PIELIKUMS – SITUĀCIJA PA VALSTĪM UN INSTRUMENTIEM 96

1. FINANŠU PĀRSKATI

1.1. GRĀMATVEDĪBAS PRINCIPI UN VĒRTĒŠANAS NOTEIKUMI

1.1.1. Finanšu noteikumi

Bilance un ienākumu un izdevumu konti tika izveidoti saskaņā ar Finanšu regulām, ko piemēro 6., 7., 8., un 9. Eiropas Attīstības fondiem (EAF)[1].

Attiecīgie dokumenti ir jāiesniedz Revīzijas padomei, kā to nosaka Finanšu regulas 66., 67,. un 68. pantu piemērošana 6 EAF, Finanšu regulas 69., 70. un 71. panta piemērošana 7. EAF, Finanšu regulas 66., 67. un 68. pantu piemērošana 8. EAF un Finanšu regulas 102. un 103. pantu piemērošana 9. EAF. 9. EAF 102. pants nosaka, ka sākot ar 2005. gada pārskatu, Komisija nosūta provizoriskos pārskatus Revīzijas palātai līdz nākamā gada 31. martam. Savukārt Revīzijas palāta Komisijai līdz 15. jūnijam dara zināmus savus novērojumus par pārskatiem (103. pants). Pamatojoties uz šiem novērojumiem Komisija apstiprina gala pārskatus līdz 31. jūlijam un nosūta tos Eiropas Parlamentam, Padomei un Revīzijas palātai. Pēc tam pārskatus publicē Oficiālajā Vēstnesī līdz 31. oktobrim līdz ar Revīzijas Palātas sniegto ticamības deklarāciju attiecība uz EAF resursiem, par kuru finanšu vadību Komisija ir atbildīga.

1.1.2. Uzkrājumu grāmatvedība

Saskaņā ar 9. EAF Finanšu regulas 99. un 135.3. panta noteikumiem pirmoreiz pilns uz uzkrājumiem balstīts pārskats jāsagatavo par 2005. finanšu gadu.

Lai nodrošinātu informācijas salīdzināmību, EAF grāmatvedis finanšu pārskatus 2005. finanšu gadam ir pārveidojis pēc uz uzkrājumiem balstīta principa. Gramātvedības informāciju, ko sniedz pašreizējā IT grāmatvedības sistēma (OLAS) ir pielāgota, gadījumos, kad nepieciešams, lai sniegtu datus, kas atbilst uzkrājumu grmātvedības principiem. Pilnvarots ierēdnis arī sniedza papildu informāciju attiecībā uz ieņēmumu un izdevumu posteņiem.

Minētos finanšu pārskatus apkopoja saskaņā ar EAF jaunajiem grāmatvedības noteikumiem un metodēm. Pārskatus apkopoja pamatojoties uz Starptautiskajiem grāmatvedības standartiem (IPSAS/IAS) un vispārpieņemtos grāmatvedības principus (GAAP). Par jaunajiem noteikumiem un metodēm novērtējuma ziņojumu sniedz Grāmatvedības standartu komiteja, kurā ka novērotājs piedalās Revīzijas palāta.

Pēc tam Eiropas Attīstības fonda grāmatveža pieņemtos vērtēšanas noteikumus un grāmatvedības metodes piemēro attiecībā to EAF resursu daļu, par kuru finanšu vadību Komisija ir atbildīga.

2005. gada pārskats sastāv no:

- Finanšu pārskata;

- Ziņojumiem par finansējuma īstenošanu;

- Eiropas Investīciju bankas (EIB) sniegtā finanšu pārskata un informācijas.

1.1.3. Grāmatvedības principi

Finanšu pārskatu uzdevumi ir sniegt informāciju par finansiālo stāvokli, sniegumu un naudas plūsmu, kas var būt noderīgi plašam lietotāju lokam. Valsts sektora iestādei mērķi ir konkrētāki – sniegt noderīgu informāciju par lēmumu pieņemšanu un parādīt iestādes atbildību par tai uzticētajiem resursiem.

Ja tām ir jāsniedz patiess un godīgs skats, finanšu ziņojumā jāsniedz ne tikai būtiska informācija par darbības būtību un apjomu, paskaidrojumi par tās finansējumu, konkrēta informācija par tās darbībām, bet tas ir arī jādara skaidrā un saprotamā veidā, kas ļautu veikt salīdzinājumu ar citiem finanšu gadiem. Šis dokuments ir rakstīts tieši ņemot vērā minētos apsvērumus.

Eiropas attīstības fondu grāmatvedības sistēma sastāv no vispārējās uzskaites un finanšu kontiem. Abu veidu uzskaites kārto euro, pamatojoties uz kalendāro gadu. Vispārējā uzskaite ļauj sagatavot finanšu ziņojumus, jo tie uzrāda visus izdevumus un ieņēmumus par saimniecisko gadu un ir paredzēta, lai izveidotu finanšu pozīciju bilances formā 31. decembrī. Finanšu uzskaite sniedz sīku pārskatu par EAF līdzekļu izmantojumu. Tā ir balstīta uz naudas līdzekļu uzskaites principu.

9. Finansu regulas 98. pants nosaka šādus grāmatvedības principus, kas piemērojami, sagatavojot finanšu ziņojumus:

- nepārtraukta darbība;

- piesardzība;

- viendabīgas uzskaites metode;

- datu salīdzināmība;

- būtiskums;

- saldo neaprēķināšana;

- būtības atspoguļojums;

- uzkrājumu grāmatvedība.

Saskaņā ar 9. EAF Finanšu regulas 99. un 135.3. panta noteikumiem 2005. gada finanšu pārskati sagatavoti pēc citiem principiem nekā 2004. gada finanšu pārskati, t.i. pēc uzkrāšanas principa un nevis pēc naudas līdzekļu uzskaites principa. Tādēļ veiktas korekcijas 2004. gada 31. decembra bilancē, lai sagatavotos jaunajai 2005. gada 1.janvara bilancei, kas ir atbilstīga uzkrājumiem (piemēram, avansa maksājumu apjomu iekļaušana).

1.2. KONSOLIDĀCIJA

Katru EAF pārvalda sava Finanšu regula, kas pieprasa katras atsevišķas EAF finanšu pārskata sagatavošanu. Attiecīgi finanšu pārskatus sagatavo katrai EAF atsevišķi atkarība no daļas, ko vada Eiropas Komisija. Finanšu pārskatus piedāvā konsolidētā veidā, lai sniegtu globālu skatu uz to naudas līdzekļu finanšu stāvokli, par kuriem atbildīga ir Eiropas Komisija.

Ņemot vērā skaidru atbildības sadalījumu, kas sniegts 9. Finansu regulas 1. pantā, Komisijas un Eiropas Investīciju bankas (iestādes, kurām uzticēta EAF naudas līdzekļu vadība) finanšu pārskati nav konsolidēti.

1.3. VALŪTA UN KONVERTĀCIJAS PAMATS

Funkcionālā un pārskata valūta

Finanšu pārskatus sagatavo miljonos euro, kas ir Eiropas Kopienu funkcionālā un pārskata valūta.

Darījumi un bilances

Darījumus ārvalstu valūtā pārvērš euro, piemērojot maiņas kursus, kas ir spēkā darījumu veikšanas dienās.

Gada beigu monetāros aktīvus un pasīvus, kas izteikti ārvalstu valūtā, konvertē euro pēc 2005. gada 31. decembra kursa.

EURO maiņas kurss 2005. gada 31. decembrī |

GBP 0,6853 |

1.4. BILANCES KONTI

1.4.1. Avansa maksājumu apjomi

Iepriekšējs finansējums ir maksājums, kas paredzēts, lai sniegtu līdzekļu saņēmējam avansu, t.i. apgrozību. To var sadalīt vairākos maksājumos laika posmā, ko noteikts iepriekšēja finansējuma līgumā. Apgrozību vai avansu jāatmaksā vai jāizmanto mērķim, kam tas piešķirts nolīgumā atrunātajā laika posmā. Ja naudas līdzekļu saņēmējam nerodas attaisnoti izdevumi, viņam jāatdod pilnīgi vai daļēji Eiropas Attīstības fondam. Iepriekšējs finansējums ir samazināts (pilnīgi vai daļēji), pieņemot attaisnotas izmaksas un atdotos apjomus.

Gada beigās atlikušās iepriekšēja finansējuma apjomi tiek vērtēti oriģinālā apjomā, no kura atņem atdoto apjomu, iegrāmatotos attaisnotos apjomus un aptuvenus attaisnotos apjomus, kas vēl nav iegrāmatoti gada beigās.

Garantijas iepriekš finansētiem apjomiem tiek uzskatītas par „iespējamie aktīvi” un tie nav uzskaitīti finanšu pārskatos (IPSAS 19). Sīkākas ziņas informatīvos nolūkos sniegtas 1.11 daļā.

1.4.2. Debitori

Debitoru parādus, atskaitot sliktos parādus, saņem pēc sākotnēji pieprasītā apjoma. Noteikums par sliktiem parādiem ir piemērojams, ja ir objektīvi pierādījumi tam, ka Eiropas Attīstības fonds nevarēs saņemt visu apjomu trešo pušu dēļ.

1.4.3. Kreditori

Saistības ir ierakstītas par attaisnotu summu, ja maksājuma pieprasījums atbilst iepriekš noteiktiem kritērijiem.

EAF ir īstermiņa saistības par summām, kas piešķirtas naudas līdzekļu saņēmējiem, un par kurām atskaites dienā nav saņemti rēķini. Atzīšanas kritēriji paredz, ka maksu atzīst EAF par aplēstā maksājuma summu konkrētajā periodā, tas nozīmē attaisnotās izmaksas, kas radušās naudas līdzekļu saņēmēja dēļ atskaites dienā. Materiālās summas atzīst kā uzkrātos izdevumus (uzkrātie izdevumi) par pamatu ņemot aprēķinus (piemēram, līgumu izpildes pakāpe), ko sniedz kredītrīkotājs.

Maksājumi jāreģistrē, kad tiek saņemti izmaksu paziņojumi vai izdevumu kopsavilkums un nevis maksājuma brīdī. Šajos gadījumos maksājumus veic pēc izmaksu paziņojumu sākotnējās vērtības vai izdevumu kopsavilkuma.

1.4.4. Skaidra nauda un tās ekvivalenti

Skaidru naudu un tās ekvivalentus uzskaita bilancē pie izdevumiem. Tajā skaitā ir nauda no finanšu iestādēm ĀKK un AZT valstīs, kā arī finansu iestādēm dalībvalstīs.

1.5. SAIMNIECISKO REZULTĀTU PĀRSKATS

1.5.1. Ieņēmumi

Piemērojot uzkrājumu grāmatvedības principus, vienīgais fondu ieņēmumu avots ir no maksājamajiem procentiem par dažādām skaidrās naudas rezervēm dazādās komercbankās (skatīt 1.10)

1.5.2. Izdevumi

Izdevumi jāatzīst EAF finanšu pārskatos kā izdevumi periodā, kad naudas līdzekļi tika izlietoti, ja:

- Parakstīts līgums, kas apliecina maksājumu;

- Noteiktu kritēriju esamības gadījumā, vai tos izpilda saņēmējs; un

- Saprātīga aplēse par iespējamo maksājamo summu. Piemēram, saņēmēja sūtīti rēķini, līgumu izpildes līmenis, utt.

Izdevumos ieskaita visus banku izpildītos maksājuma uzdevumus līdz 2005. gada 31. decembrim.

Komisijas delegāciju izmaksas nav pilnībā iekļautas EAF pārskatos, kamēr tās neapstiprina kredītrīkotājs un grāmatvedis. Jebkuras izmaksas, kas neatbilst šim dubultajam kritērijam gada beigās, norādītas postenī „pabeidzamās transakcijas”.

1.6. DARBĪBU REĢISTRS

EAF līdzekļu saistību izpildes galīgais termiņš ir noteikts 2007. gada 31. decembrī, ja nepieciešams, to var pārskatīt saskaņā ar darbības beigšanas klauzulu, ko 2005. gada 30. maijā pieņēma ar Padome lēmumu 2005/446/EK[2].

Dalībvalstu tiesības (galvenokārt ieguldījumi, kuri vēl nav apstiprināti vai procenti par pēdējiem maksājumiem no minētajiem fondiem) jāievada bilancē. Šīs pozīcijas ir iekļautas dažādu EAF bilancēs.

Saskaņā ar uzkrājumu grāmatvedības principiem finanšu pārskatos uzrāda izdevumus un ieņēmumus par saimniecisko gadu neatkarīgi no to maksāšanas vai iekasēšanas datuma.

1.7. APLĒSES IZMANTOŠANA

Saskaņā ar vispārpieņemtajiem grāmatvedības principiem finanšu pārskatos noteikti ir ietvertas summas, kas balstītas uz vadības aplēsēm un pieņēmumiem. Būtiskās aplēsēs ir iekļauti, bet ar to nav ierobežoti, noteikumi nākotnes izmaksas, finansu riskam debitoru saistībām, uzkrātiem ieņēmumiem un maksas. Pašreizēji rezultāti var atšķirties no aplēsēm. Izmaiņas aplēsēs ir atspoguļotas laika posmā, kad tās kļuva zināmas.

1.8. PĀREJAS UZ UZKRĀJUMU UZSKAITI IETEKME

AKTĪVI | 1/01/2005 | 31/12/2004 |

Apgrozāmie līdzekļi |

Tīrie ieņēmumi no iemaksām | 42,38 | 42,38 |

Debitori | 121,04 | 21,56 |

Uzkrājumi šaubīgajiem parādiem | - 0,02 | - 0,02 |

Tīrie avansa maksājumi | 1.885,06 | - 13,94 |

Pārējie apgrozāmie līdzekļi | 6,89 | 6,89 |

finansiālas izmaksas; | 537,00 | 537,00 |

Korespondējošie konti | - | - |

Vērtspapīru konti | 537,00 | 537,00 |

STABEX | 430,17 | 430,17 |

Īpašais Kongo Demokrātiskās Republikas fonds | 106,83 | 106,83 |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti | 261,89 | 261,89 |

Apgrozāmie līdzekļi kopā | 3.391,24 | 1.392,75 |

- | - | - |

Aktīvi kopā | 3.391,24 | 1.392,75 |

PASĪVI |

Fondi un rezerves |

Norakstītie līdzekļi (a) | 42.250,15 | 42.250,15 |

Nenorakstītie līdzekļi (b) | - 17.210,15 | - 17.210,15 |

Nomaksātie līdzekļi kopā (a)-(b) | 25.040,00 | 25.040,00 |

Uzkrātās rezerves | - 24.261,09 | - 25.398,49 |

uzkrātas rezerves 31/12/N-1 | n.p. | n.p. |

ekonomikas rezultāti gadā | n.p. | n.p. |

Rezerves | 1.033,84 | 1.033,84 |

starpfondu pārskaitījumi | 848,74 | 848,74 |

STABEX resursu papildinājumi | 185,10 | 185,10 |

Fondi un rezerves kopā | 1.812,75 | 675,35 |

Kārtējās saistības |

Kreditori | 1.578,49 | 717,40 |

Korespondējošie konti | - | - |

Kārtējās saistības kopā | 1.578,49 | 717,40 |

- | - | - |

Fondi, rezerves un saistības kopā | 3.391,24 | 1.392,75 |

1.9. FINANŠU PĀRSKATi

6., 7., 8. un 9. EAF konsolidētā 2005. gada bilance (miljonos euro) |

AKTĪVI | Piezīmes | 31/12/2005 | 1/01/2005 |

Apgrozāmie līdzekļi |

Tīrie ieņēmumi no iemaksām | 1 | 13,72 | 42,38 |

Debitori | 2 | 145,14 | 121,04 |

Uzkrājumi šaubīgajiem parādiem | 3 | - 6,37 | - 0,02 |

Tīrie avansa maksājumi | 4 | 2.304,20 | 1.885,06 |

Pārējie apgrozāmie līdzekļi | 5 | 3,31 | 6,89 |

Atliktās izmaksas | 6 | 393,19 | 537,00 |

Korespondējošie konti | 7 | - |

Vērtspapīru konti | 8 | 391,55 | 537,00 |

STABEX | 371,88 | 430,17 |

Īpašais Kongo Demokrātiskās Republikas fonds | 19,67 | 106,83 |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti | 9 | 270,55 | 261,89 |

Apgrozāmie līdzekļi kopā | 3.515,29 | 3.391,24 |

- |

Aktīvi kopā | 3.515,29 | 3.391,24 |

PASĪVI |

Fondi un rezerves |

Norakstītie līdzekļi (a) | 10 | 42.877,15 | 42.250,15 |

Nenorakstītie līdzekļi (b) | 11 | - 15.487,15 | - 17.210,15 |

Nomaksātie līdzekļi kopā (a)-(b) | 12 | 27.390,00 | 25.040,00 |

Uzkrātās rezerves | 13 | - 26.787,49 | - 24.261,09 |

uzkrātas rezerves 31/12/N-1 | - 24.261,09 | n.p. |

ekonomikas rezultāti gadā | - 2.526,40 | n.p. |

Rezerves | 14 | 1.033,84 | 1.033,84 |

starpfondu pārskaitījumi | 848,74 | 848,74 |

STABEX resursu papildinājumi | 185,10 | 185,10 |

Fondi un rezerves kopā | 1.636,35 | 1.812,75 |

Kārtējās saistības |

Kreditori | 15 | 1.878,94 | 1.578,49 |

Korespondējošie konti | 7 | - |

Kārtējās saistības kopā | 1.878,94 | 1.578,49 |

- |

Fondi, rezerves un saistības kopā | 3.515,29 | 3.391,24 |

6. EAF bilance 2005. gadam (miljonos euro) |

AKTĪVI | Piezīmes | 31.12.2005. | 1.01.2005. |

Apgrozāmie līdzekļi |

Tīrie ieņēmumi no iemaksām | 1 | - | - |

Debitori | 2 | 12,62 | 8,12 |

Uzkrājumi šaubīgajiem parādiem | 3 | - 3,49 | - 0,01 |

Tīrie avansa maksājumi | 4 | 37,01 | 47,75 |

Pārējie apgrozāmie līdzekļi | 5 | 2,85 | 6,84 |

Atliktās izmaksas | 6 | - | - |

Korespondējošie konti | 7 | 2.355,51 | 2.395,42 |

Vērtspapīru konti | 8 | - |

STABEX | - | - |

Īpašais Kongo Demokrātiskās Republikas fonds | - | - |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti | 9 | - | - |

Apgrozāmie līdzekļi kopā | 2.404,50 | 2.458,13 |

- | - |

Aktīvi kopā | 2.404,50 | 2.458,13 |

PASĪVI |

Fondi un rezerves |

Norakstītie līdzekļi (a) | 10 | 7.560,00 | 7.560,00 |

Nenorakstītie līdzekļi (b) | 11 | - | - |

Nomaksātie līdzekļi kopā (a)-(b) | 12 | 7.560,00 | 7.560,00 |

Uzkrātās rezerves | 13 | - 7.290,58 | - 7.243,09 |

uzkrātas rezerves 31/12/N-1 | - 7.243,09 | n.p. |

ekonomikas rezultāti gadā | - 47,49 | n.p. |

Rezerves | 14 | - 182,99 | - 158,43 |

starpfondu pārskaitījumi | - 368,10 | - 343,53 |

STABEX resursu papildinājumi | 185,10 | 185,10 |

Fondi un rezerves kopā | 86,43 | 158,48 |

Kārtējās saistības |

Kreditori | 15 | 38,77 | 20,34 |

Korespondējošie konti | 7 | 2.279,31 | 2.279,31 |

Kārtējās saistības kopā | 2.318,07 | 2.299,65 |

Fondi, rezerves un saistības kopā | 2.404,50 | 2.458,13 |

7. EAF bilance 2005. gadam (miljonos euro) |

AKTĪVI | Piezīmes | 31/12/2005 | 1/01/2005 |

Apgrozāmie līdzekļi |

Tīrie ieņēmumi no iemaksām | 1 | - | - |

Debitori | 2 | 20,15 | 22,12 |

Uzkrājumi šaubīgajiem parādiem | 3 | - 2,69 | - 0,01 |

Tīrie avansa maksājumi | 4 | 287,54 | 260,81 |

Pārējie apgrozāmie līdzekļi | 5 | - | - |

Atliktās izmaksas | 6 | 62,46 | 112,86 |

Korespondējošie konti | 7 | 2.279,31 | 2.279,31 |

Vērtspapīru konti | 8 | - |

STABEX | - | - |

Īpašais Kongo Demokrātiskās Republikas fonds | - | - |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti | 9 | - | - |

Apgrozāmie līdzekļi kopā | 2.646,76 | 2.675,09 |

- | - |

Aktīvi kopā | 2.646,76 | 2.675,09 |

PASĪVI |

Fondi un rezerves |

Norakstītie līdzekļi (a) | 10 | 10.940,00 | 10.940,00 |

Nenorakstītie līdzekļi (b) | 11 | - | - |

Nomaksātie līdzekļi kopā (a)-(b) | 12 | 10.940,00 | 10.940,00 |

Uzkrātās rezerves | 13 | - 9.527,36 | - 9.233,99 |

uzkrātas rezerves 31/12/N-1 | - 9.233,99 | n.p. |

ekonomikas rezultāti gadā | - 293,37 | n.p. |

Rezerves | 14 | - 559,14 | - 473,06 |

starpfondu pārskaitījumi | - 559,14 | - 473,06 |

STABEX resursu papildinājumi | - | - |

Fondi un rezerves kopā | 853,50 | 1.232,96 |

Kārtējās saistības |

Kreditori | 15 | 210,67 | 180,93 |

Korespondējošie konti | 7 | 1.582,59 | 1.261,20 |

Kārtējās saistības kopā | 1.793,26 | 1.442,13 |

- |

Fondi, rezerves un saistības kopā | 2.646,76 | 2.675,09 |

8. EAF bilance 2005. gadam (miljonos euro) |

AKTĪVI | Piezīmes | 31/12/2005 | 1/01/2005 |

Apgrozāmie līdzekļi |

Tīrie ieņēmumi no iemaksām | 1 | 13,72 | 42,38 |

Debitori | 2 | 55,97 | 59,12 |

Uzkrājumi šaubīgajiem parādiem | 3 | - 0,19 | - |

Tīrie avansa maksājumi | 4 | 1.007,78 | 1.057,31 |

Pārējie apgrozāmie līdzekļi | 5 | - | - |

Atliktās izmaksas | 6 | 310,14 | 317,31 |

Korespondējošie konti | 7 | 928,96 | - |

Vērtspapīru konti | 8 | - | - |

STABEX | - | - |

Īpašais Kongo Demokrātiskās Republikas fonds | - | - |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti | 9 | - | - |

Apgrozāmie līdzekļi kopā | 2.316,39 | 1.476,12 |

- | - |

Aktīvi kopā | 2.316,39 | 1.476,12 |

PASĪVI |

Fondi un rezerves |

Norakstītie līdzekļi (a) | 10 | 12.840,00 | 12.840,00 |

Nenorakstītie līdzekļi (b) | 11 | - 4.055,00 | - 6.405,00 |

Nomaksātie līdzekļi kopā (a)-(b) | 12 | 8.785,00 | 6.435,00 |

Uzkrātās rezerves | 13 | - 7.851,95 | - 6.963,08 |

uzkrātas rezerves 31/12/N-1 | - 6.963,08 | n.p. |

ekonomikas rezultāti gadā | - 888,87 | n.p. |

Rezerves | 14 | - 1.603,43 | - 1.319,54 |

starpfondu pārskaitījumi | - 1.603,43 | - 1.319,54 |

STABEX resursu papildinājumi | - | - |

Fondi un rezerves kopā | - 670,38 | - 1.847,63 |

- | - |

Kārtējās saistības | - |

Kreditori | 15 | 921,32 | 937,75 |

Korespondējošie konti | 7 | 2.065,45 | 2.385,99 |

Kārtējās saistības kopā | 2.986,77 | 3.323,75 |

- | - |

Fondi, rezerves un saistības kopā | 2.316,39 | 1.476,12 |

9. EAF bilance 2005. gadam (miljonos euro) |

AKTĪVI | Piezīmes | 31.12.2005. | 1.01.2005. |

Apgrozāmie līdzekļi |

Tīrie ieņēmumi no iemaksām | 1 | - | - |

Debitori | 2 | 56,41 | 31,68 |

Uzkrājumi šaubīgajiem parādiem | 3 | - | - |

Tīrie avansa maksājumi | 4 | 971,88 | 519,19 |

Pārējie apgrozāmie līdzekļi | 5 | 0,46 | 0,05 |

Atliktās izmaksas | 6 | 20,58 | 106,83 |

Korespondējošie konti | 7 | 1.582,59 | 1.581,74 |

Vērtspapīru konti | 8 | 391,55 | 537,00 |

STABEX | 371,88 | 430,17 |

Īpašais Kongo Demokrātiskās Republikas fonds | 19,67 | 106,83 |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti | 9 | 270,55 | 261,89 |

Apgrozāmie līdzekļi kopā | 3.294,02 | 3.038,37 |

- | - |

Aktīvi kopā | 3.294,02 | 3.038,37 |

PASĪVI |

Fondi un rezerves |

Norakstītie līdzekļi (a) | 10 | 11.537,15 | 10.910,15 |

Nenorakstītie līdzekļi (b) | 11 | - 11.432,15 | - 10.805,15 |

Nomaksātie līdzekļi kopā (a)-(b) | 12 | 105,00 | 105,00 |

Uzkrātās rezerves | 13 | - 2.117,60 | - 820,93 |

uzkrātas rezerves 31/12/N-1 | - 820,93 | n.p. |

ekonomikas rezultāti gadā | - 1.296,67 | n.p. |

Rezerves | 14 | 3.379,41 | 2.984,87 |

starpfondu pārskaitījumi | 3.379,41 | 2.984,87 |

STABEX resursu papildinājumi | - | - |

Fondi un rezerves kopā | 1.366,81 | 2.268,94 |

- | - |

Kārtējās saistības | - |

Kreditori | 15 | 708,19 | 439,46 |

Korespondējošie konti | 7 | 1.219,01 | 329,96 |

Kārtējās saistības kopā | 1.927,21 | 769,43 |

- | - |

Fondi, rezerves un saistības kopā | 3.294,02 | 3.038,37 |

Konsolidēts budžeta rezultātu pārskats 6., 7., 8. un 9. EAF (miljonos euro) |

Piezīmes | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2004. g. | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. | avansa maksājumu pieaugums | maksājumu par rēķiniem pieaugums | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. |

Saimnieciskā darbība | 20 | 0,35 | 0,35 | 0,35 |

Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi | - | - | - |

IENĀKUMI NO DARBĪBAS (1) | 0,35 | 0,35 | 0,35 |

- |

Plānotais atbalsts | 1.029,88 | 844,61 | - 38,65 | 65,87 | 949,13 |

Makroekonomiskais atbalsts | 380,18 | 383,01 | - | - | 383,01 |

Reģionālās programmas | 12,12 | 23,06 | 10,82 | 21,08 | 33,32 |

Subsīdiju procenti | 9,62 | 0,27 | - | - | 0,27 |

Ārkārtas palīdzība | 120,80 | 125,02 | 56,01 | 65,92 | 134,92 |

Atbalsts bēgļiem | 26,55 | 8,15 | - 10,60 | - 5,76 | 12,99 |

Palīdzības fonds | - | - | 0,00 | - | - 0,00 |

Riska kapitāls | 143,28 | 60,80 | - | - | 60,80 |

STABEX | 7,29 | 66,40 | - | - | 66,40 |

Sysmin | 27,22 | 14,79 | 6,11 | 5,32 | 13,99 |

Pārskaitījumi no iepriekšējiem EAF | 10,42 | 4,68 | - 7,81 | 3,13 | 15,61 |

Strukturālie pielāgojumi | 89,68 | 15,89 | - | - | 15,89 |

Parādu atvieglojumi | 100,00 | 7,60 | - | 13,99 | 21,59 |

Maksājumi Pasaules bankai | - | - | - | 1,60 | 1,60 |

Nozaru politika | 277,77 | 594,38 | 264,31 | 162,09 | 492,16 |

Saņemtā eksporta kompensācija | 20,67 | 26,33 | 40,04 | 10,39 | - 3,32 |

Uzņēmumu attīstības centrs | 14,64 | 20,07 | 20,07 | 16,51 | 16,51 |

Lauksaimniecības attīstības centrs | 12,46 | 12,03 | 15,15 | 14,21 | 11,09 |

Ģenerālā asambleja | 0,63 | 1,15 | - | - 0,08 | 1,07 |

Īpašie pasākumi | - | - | - | - | - |

Tehniskā palīdzība | - | 0,00 | - 0,08 | - 0,04 | 0,04 |

ĀKK projekti | 58,96 | 131,42 | 64,19 | 131,68 | 198,91 |

Kongo fonds | 0,09 | 89,23 | - | 0,57 | 89,80 |

Saimnieciskās darbības izmaksas | 2.342,25 | 2.428,88 | 419,58 | 966,63 | 2.515,78 |

Administratīvie un finanšu izdevumi | 16 | 71,68 | 55,86 | 24,83 | - 2,47 | 28,56 |

KOPĒJIE IZDEVUMI (uz skaidras naudas pamata) | 17 | 2.413,93 | 2.484,73 |

Uzkrāšanas korekcijas | 18 | n.p. | 59,42 | - 0,19 |

KOPĒJIE IZDEVUMI/ Uzkrāšanas princips (2) | 19 | n.p. | 2.544,15 | 863,99 | 1.470,65 | 2.544,15 |

KOPĒJO SAIMNIECISKO DARBĪBU IZMAKSAS (2-1) | n.p. | 2.543,81 | 2.543,81 |

- |

Finanšu ienākumi | 20 | 12,24 | 23,95 | 23,95 |

Finanšu maksājumi | 21 | - 0,37 | - 0,19 | - 0,19 |

Uzkrājumi | 22 | - 0,01 | - 6,36 | - 6,36 |

Pārpalikums/ (deficīts) no finanšu darbībām (3) | 11,87 | 17,41 | 17,41 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts (1-2+3) | n.p. | - 2.526,40 | - 2.526,40 |

6. EAF EKONOMISKO REZULTĀTU PĀRSKATS 2005. gadam (miljonos euro) |

Piezīmes | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2004. g. | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. | avansa maksājumu pieaugums | maksājumu par rēķiniem pieaugums | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. |

Saimnieciskā darbība | 20 | - | - | - |

Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi | - | - | - |

IENĀKUMI NO DARBĪBAS (1) | - | - | - |

Plānotais atbalsts | 27,20 | 20,02 | - 3,80 | 16,01 | 39,83 |

Makroekonomiskais atbalsts | - | - | - | - | - |

Reģionālās programmas | - | - | - | - | - |

Subsīdiju procenti | - | - 0,02 | - | - | - 0,02 |

Ārkārtas palīdzība | - | - | - | - | - |

Atbalsts bēgļiem | - | - 0,05 | - 0,05 | 0,13 | 0,13 |

Palīdzības fonds | - | - | 0,00 | - | - 0,00 |

Riska kapitāls | 2,28 | 1,22 | - | - | 1,22 |

STABEX | - | - | - | - | - |

Sysmin | 0,04 | - 0,05 | - | 0,09 | 0,04 |

Pārskaitījumi no iepriekšējiem EAF | 0,33 | 0,38 | - 0,12 | 0,28 | 0,78 |

Strukturālie pielāgojumi | - | - | - | - | - |

Parādu atvieglojumi | - | - | - | - | - |

Maksājumi Pasaules bankai | - | - | - | - | - |

Nozaru politika | - | - | - | - | - |

Saņemtā eksporta kompensācija | - | - | - | - | - |

Uzņēmumu attīstības centrs | - | - | - | - | - |

Lauksaimniecības attīstības centrs | - | - | - | - | - |

Ģenerālā asambleja | - | - | - | - | - |

Īpašie pasākumi | - | - | - | - | - |

Tehniskā palīdzība | - | - | - | - | - |

ĀKK projekti | - | - | - | 1,91 | 1,91 |

Kongo fonds | - | - | - | - | - |

Saimnieciskās darbības izmaksas | 29,84 | 21,50 | - 3,97 | 18,42 | 43,89 |

Administratīvie un finanšu izdevumi | 16 | 0,16 | 0,11 | - | - | 0,11 |

KOPĒJIE IZDEVUMI (uz skaidras naudas pamata) | 17 | 30,00 | 21,62 |

Uzkrāšanas korekcijas | 18 | n.p. | 22,30 | - 0,09 |

KOPĒJIE IZDEVUMI/ Uzkrāšanas princips (2) | 19 | n.p. | 43,92 | - 3,97 | 18,42 | 43,92 |

KOPĒJO SAIMNIECISKO DARBĪBU IZMAKSAS (2-1) | n.p. | 43,92 | 43,92 |

Finanšu ienākumi | 20 | - | - | - |

Finanšu maksājumi | 21 | - 0,09 | - 0,09 | - 0,09 |

Uzkrājumi | 22 | - | - 3,48 | - 3,48 |

Pārpalikums/ (deficīts) no finanšu darbībām (3) | - 0,09 | - 3,57 | - 3,57 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts (1-2+3) | n.p. | - 47,49 | - 47,49 |

7. EAF EKONOMISKO REZULTĀTU PĀRSKATS 2005. gadam (miljonos euro) |

Piezīmes | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2004. g. | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. | avansa maksājumu pieaugums | maksājumu par rēķiniem pieaugums | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. |

Saimnieciskā darbība | 20 | - | - | - |

Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi | - | - |

IENĀKUMI NO DARBĪBAS (1) | - | - | - |

Plānotais atbalsts | 203,06 | 159,10 | 26,94 | 62,62 | 194,78 |

Makroekonomiskais atbalsts | - | - | - | - | - |

Reģionālās programmas | - | - | - | - | - |

Subsīdiju procenti | 0,67 | 0,02 | - | - | 0,02 |

Ārkārtas palīdzība | - 0,42 | - 0,00 | - | 0,01 | 0,01 |

Atbalsts bēgļiem | 0,04 | - 0,46 | - 0,64 | 0,31 | 0,49 |

Palīdzības fonds | - | - | - | - | - |

Riska kapitāls | 10,07 | 12,23 | - | - | 12,23 |

STABEX | 0,50 | 50,40 | - | - | 50,40 |

Sysmin | 20,33 | 9,69 | 6,13 | 4,73 | 8,28 |

Pārskaitījumi no iepriekšējiem EAF | 10,09 | 4,30 | - 7,69 | 2,85 | 14,83 |

Strukturālie pielāgojumi | 0,12 | 0,03 | - | - | 0,03 |

Parādu atvieglojumi | - | - | - | 0,07 | 0,07 |

Maksājumi Pasaules bankai | - | - | - | - | - |

Nozaru politika | - | - | - | - | - |

Saņemtā eksporta kompensācija | - | - | - | - | - |

Uzņēmumu attīstības centrs | - | - | - | - | - |

Lauksaimniecības attīstības centrs | - | - | - | - | - |

Ģenerālā asambleja | - | - | - | - | - |

Īpašie pasākumi | - | - | - | - | - |

Tehniskā palīdzība | - | - | - | - | - |

ĀKK projekti | - | - | - | 9,55 | 9,55 |

Kongo fonds | - | - | - | - | - |

Saimnieciskās darbības izmaksas | 244,47 | 235,31 | 24,75 | 80,13 | 290,69 |

Administratīvie un finanšu izdevumi | 16 | - | - | - | - | - |

KOPĒJIE IZDEVUMI (uz skaidras naudas pamata) | 17 | 244,47 | 235,31 |

Uzkrāšanas korekcijas | 18 | n.p. | 55,38 | - |

KOPĒJIE IZDEVUMI/ Uzkrāšanas princips (2) | 19 | n.p. | 290,69 | 24,75 | 80,13 | 290,69 |

KOPĒJO SAIMNIECISKO DARBĪBU IZMAKSAS (2-1) | n.p. | 290,69 | 290,69 |

Finanšu ienākumi | 20 | - | - | - |

Finanšu maksājumi | 21 | - | - | - |

Uzkrājumi | 22 | - 0,01 | - 2,68 | - 2,68 |

Pārpalikums/ (deficīts) no finanšu darbībām (3) | - 0,01 | - 2,68 | - 2,68 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts (1-2+3) | n.p. | - 293,37 | - 293,37 |

8. EAF EKONOMISKO REZULTĀTU PĀRSKATS 2005. gadam (miljonos euro) |

Piezīmes | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2004. g. | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. | avansa maksājumu pieaugums | maksājumu par rēķiniem pieaugums | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. |

Saimnieciskā darbība | 20 | - | - |

Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi | - | - |

IENĀKUMI NO DARBĪBAS (1) | - | - |

Plānotais atbalsts | 799,62 | 665,49 | - 61,79 | - 12,76 | 714,52 |

Makroekonomiskais atbalsts | 103,81 | 77,34 | - | - | 77,34 |

Reģionālās programmas | - | - | - | - | - |

Subsīdiju procenti | 8,94 | 0,27 | - | - | 0,27 |

Ārkārtas palīdzība | 2,45 | 1,43 | - 3,70 | - 4,09 | 1,04 |

Atbalsts bēgļiem | 26,51 | 8,66 | - 9,91 | - 6,20 | 12,37 |

Palīdzības fonds | - | - | - | - | - |

Riska kapitāls | 130,93 | 47,35 | - | - | 47,35 |

STABEX | 6,79 | 16,00 | - | - | 16,00 |

Sysmin | 6,84 | 5,15 | - 0,02 | 0,50 | 5,67 |

Pārskaitījumi no iepriekšējiem EAF | - | - | - | - | - |

Strukturālie pielāgojumi | 89,57 | 15,86 | - | - | 15,86 |

Parādu atvieglojumi | - | - | - | 13,92 | 13,92 |

Maksājumi Pasaules bankai | - | - | - | 1,60 | 1,60 |

Nozaru politika | - | 14,70 | 6,05 | - 0,23 | 8,41 |

Saņemtā eksporta kompensācija | - | - | 16,93 | - 1,65 | - 18,57 |

Uzņēmumu attīstības centrs | - | - | - | - | - |

Lauksaimniecības attīstības centrs | - | - | - | - | - |

Ģenerālā asambleja | - | - | - | - | - |

Īpašie pasākumi | - | - | - | - | - |

Tehniskā palīdzība | - | - | - | - |

ĀKK projekti | - | - | - | - | - |

Kongo fonds | - | - | - | - | - |

Saimnieciskās darbības izmaksas | 1.175,46 | 852,24 | - 52,45 | 451,24 | 895,78 |

- | - |

Administratīvie un finanšu izdevumi | 16 | 16,44 | 1,87 | - 0,24 | - 0,37 | 1,74 |

KOPĒJIE IZDEVUMI (uz skaidras naudas pamata) | 17 | 1.191,91 | 854,11 |

Uzkrāšanas korekcijas | 18 | n.p. | 43,41 | - |

KOPĒJIE IZDEVUMI/ Uzkrāšanas princips (2) | 19 | n.p. | 897,51 | - 52,68 | 450,87 | 897,51 |

KOPĒJO SAIMNIECISKO DARBĪBU IZMAKSAS (2-1) | n.p. | 897,51 | 897,51 |

Finanšu ienākumi | 20 | 9,63 | 8,84 | 8,84 |

Finanšu maksājumi | 21 | - | - | - |

Uzkrājumi | 22 | - | - 0,19 | - 0,19 |

Pārpalikums/ (deficīts) no finanšu darbībām (3) | 9,63 | 8,65 | 8,65 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts (1-2+3) | n.p. | - 888,87 | - 888,87 |

9. EAF EKONOMISKO REZULTĀTU PĀRSKATS 2005. gadam (miljonos euro) |

Piezīmes | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2004. g. | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. | avansa maksājumu pieaugums | maksājumu par rēķiniem pieaugums | uz naudas līdzekļiem balstīti izdevumi 2005. g. |

Saimnieciskā darbība | 20 | 0,35 | 0,35 | 0,35 |

Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi |

IENĀKUMI NO DARBĪBAS (1) | 0,35 | 0,35 | 0,35 |

Plānotais atbalsts | - | - | - | - | - |

Makroekonomiskais atbalsts | 276,37 | 305,66 | - | - | 305,66 |

Reģionālās programmas | 12,12 | 23,06 | 10,82 | 21,08 | 33,32 |

Subsīdiju procenti | - | - | - | - | - |

Ārkārtas palīdzība | 118,77 | 123,58 | 59,72 | 70,01 | 133,87 |

Atbalsts bēgļiem | - | - | - | - | - |

Palīdzības fonds | - | - | - | - | - |

Riska kapitāls | - | - | - | - | - |

STABEX | - | - | - | - | - |

Sysmin | - | - | - | - | - |

Pārskaitījumi no iepriekšējiem EAF | - | - | - | - | - |

Strukturālie pielāgojumi | - | - | - | - | - |

Parādu atvieglojumi | 100,00 | 7,60 | - | - | 7,60 |

Maksājumi Pasaules bankai | - | - | - | - | - |

Nozaru politika | 277,77 | 579,68 | 258,25 | 162,32 | 483,75 |

Saņemtā eksporta kompensācija | 20,67 | 26,33 | 23,12 | 12,04 | 15,25 |

Uzņēmumu attīstības centrs | 14,64 | 20,07 | 20,07 | 16,51 | 16,51 |

Lauksaimniecības attīstības centrs | 12,46 | 12,03 | 15,15 | 14,21 | 11,09 |

Ģenerālā asambleja | 0,63 | 1,15 | - | - 0,08 | 1,07 |

Īpašie pasākumi | - | - | - | - | - |

Tehniskā palīdzība | - | 0,00 | - 0,08 | - 0,04 | 0,04 |

ĀKK projekti | 58,96 | 131,42 | 64,19 | 120,23 | 187,45 |

Kongo fonds | 0,09 | 89,23 | - | 0,57 | 89,80 |

Saimnieciskās darbības izmaksas | 892,48 | 1.319,83 | 451,24 | 416,84 | 1.285,42 |

Administratīvie un finanšu izdevumi | 16 | 55,08 | 53,88 | 25,07 | - 2,10 | 26,71 |

KOPĒJIE IZDEVUMI (uz skaidras naudas pamata) | 17 | 947,56 | 1.373,70 |

Uzkrāšanas korekcijas | 18 | n.p. | - 61,67 | - 0,10 |

KOPĒJIE IZDEVUMI/ Uzkrāšanas princips (2) | 19 | n.p. | 1.312,03 | 476,31 | 414,74 | 1.312,03 |

KOPĒJO SAIMNIECISKO DARBĪBU IZMAKSAS (2-1) | n.p. | 1.311,69 | 1.311,69 |

Finanšu ienākumi | 20 | 2,61 | 15,12 | 15,12 |

Finanšu maksājumi | 21 | - 0,27 | - 0,10 | - 0,10 |

Uzkrājumi | 22 | - | - | - |

Pārpalikums/ (deficīts) no finanšu darbībām (3) | 2,34 | 15,02 | 15,02 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts (1-2+3) | n.p. | - 1.296,67 | - 1.296,67 |

6., 7., 8. un 9. EAF konsolidētā 2005. gada bilance (miljonos euro) |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - 2.526,40 |

Rezervju samazinājums šaubīgajiem parādiem | 6,36 |

Finanšu ienākumu korekcija | - 1,40 |

saimnieciskās darbības ienākumu korekcija | 0,30 |

Uzkrāšanas korekcijas | 59,42 |

Finanšu maksājumi | 0,19 |

maksa par banku pakalpojumiem | - 0,02 |

Samazinājums pabeidzamiem darījumiem | 5,85 |

Naudas plūsma no saimnieciskās darbības | - 2.455,70 |

Dalībvalstu iemaksas | 2.199,70 |

Naudas plūsma no finanšu darbības | 2.199,70 |

Skaidras naudas un tās ekvivalentu neto pieaugums/samazinājums | - 256,00 |

Valsts kases bilance perioda sākumā | 261,89 |

Stabex vērtspapīru procenti perioda sākumā | 430,17 |

Kongo konts | 106,83 |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti perioda sākumā | 798,88 |

Valsts kases bilance perioda beigās | 270,55 |

Stabex vērtspapīru procenti perioda beigās | 371,88 |

Kongo konts | 19,67 |

SWIFT konts | - 119,23 |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti perioda beigās | 542,87 |

6., 7., 8. un 9. EAF konsolidētais pārskats par kapitāla izmaiņām 2005. gadā (miljonos euro) |

Fondu kapitāls | Nenorakstītie līdzekļi | Norakstīto līdzekļu kapitāls | Pārējās rezerves | Uzkrātās rezerves | Kopējais pašu kapitāls |

(a) | (b) | (c) | (d) | (e) | (h)=(e)+(d)+(c) |

2003. gada slēguma bilance | 41.895,15 | - 19.275,15 | 22.620,00 | 1.033,84 | n.p. | n.p. |

Iemaksas | - | - | 2.315,00 | - | - | 2.315,00 |

Kapitāla pieaugums | 355,00 | - 250,00 | 105,00 | - | - | 105,00 |

Pārvedumi no iepriekšējiem EAF | - | - | - | - | - | - |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - | - |

Izmaiņas grāmatvedības politikā | - | - | - | - | - 24.261,09 | - 24.261,09 |

2004. gada slēguma bilance | 42.250,15 | - 17.210,15 | 25.040,00 | 1.033,84 | - 24.261,09 | 1.812,75 |

Iemaksas | - | - | 2.350,00 | - | - | 2.350,00 |

Kapitāla pieaugums | 627,00 | - 627,00 | - | - | - | - |

Pārvedumi no iepriekšējiem EAF | - | - | - | - | - | - |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - 2.526,40 | - 2.526,40 |

Citi pārvedumi | - | - | - | - | - | - |

2005. gada slēguma bilance | 42.877,15 | - 15.487,15 | 27.390,00 | 1.033,84 | - 26.787,49 | 1.636,35 |

6. EAF PĀRSKATS PAR KAPITĀLA IZMAIŅĀM 2005. gadam (miljonos euro) |

Fondu kapitāls | Nenorakstītie līdzekļi | Norakstīto līdzekļu kapitāls | Pārējās rezerves | Uzkrātās rezerves | Kopējais pašu kapitāls |

(a) | (b) | (c) | (d) | (e) | (h)=(e)+(d)+(c) |

- |

2003. gada slēguma bilance | 7.560,00 | - | 7.560,00 | - 126,19 | n.p. | n.p. |

Iemaksas | - | - | - | - | - | - |

Kapitāla pieaugums | - | - | - | - | - | - |

Pārvedumi uz 9. EAF | - | - | - | - 32,24 | - | - 32,24 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - | - |

Izmaiņas grāmatvedības politikā | - | - | - | - | - 7.243,09 | - 7.243,09 |

2004. gada slēguma bilance | 7.560,00 | - | 7.560,00 | - 158,43 | - 7.243,09 | 158,48 |

Iemaksas | - | - | - | - | - | - |

Kapitāla pieaugums | - | - | - | - | - | - |

Pārvedumi uz 9. EAF | - | - | - | - 24,56 | - | - 24,56 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - 47,49 | - 47,49 |

Citi pārvedumi | - | - | - | - | - | - |

2005. gada slēguma bilance | 7.560,00 | - | 7.560,00 | - 182,99 | - 7.290,58 | 86,43 |

7. EAF PĀRSKATS PAR KAPITĀLA IZMAIŅĀM 2005. gadam (miljonos euro) |

Fondu kapitāls | Nenorakstītie līdzekļi | Norakstīto līdzekļu kapitāls | Pārējās rezerves | Uzkrātās rezerves | Kopējais pašu kapitāls |

(a) | (b) | (c) | (d) | (e) | (h)=(e)+(d)+(c) |

- |

2003. gada slēguma bilance | 10.940,00 | - | 10.940,00 | - 420,58 | n.p. | n.p. |

- |

Iemaksas | - | - | - | - | - | - |

Kapitāla pieaugums | - | - | - | - | - | - |

Pārvedumi uz 9. EAF | - | - | - | - 52,48 | - | - 52,48 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - | - |

Izmaiņas grāmatvedības politikā | - | - | - | - | - 9.233,99 | - 9.233,99 |

- | - |

2004. gada slēguma bilance | 10.940,00 | - | 10.940,00 | - 473,06 | - 9.233,99 | 1.232,96 |

- | - |

Iemaksas | - | - | - | - | - | - |

Kapitāla pieaugums | - | - | - | - | - | - |

Pārvedumi uz 9. EAF | - | - | - | - 86,09 | - | - 86,09 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - 293,37 | - 293,37 |

Citi pārvedumi | - | - | - | - | - | - |

- |

2005. gada slēguma bilance | 10.940,00 | - | 10.940,00 | - 559,14 | - 9.527,36 | 853,50 |

8. EAF PĀRSKATS PAR KAPITĀLA IZMAIŅĀM 2005. gadam (miljonos euro) |

Fondu kapitāls | Nenorakstītie līdzekļi | Norakstīto līdzekļu kapitāls | Pārējās rezerves | Uzkrātās rezerves | Kopējais pašu kapitāls |

(a) | (b) | (c) | (d) | (e) | (h)=(e)+(d)+(c) |

- |

2003. gada slēguma bilance | 12.840,00 | - 8.720,00 | 4.120,00 | - 1.112,55 | n.p. | n.p. |

- |

Iemaksas | 2.315,00 | - | - | 2.315,00 |

Kapitāla pieaugums | - | - | - | - | - | - |

Pārvedumi uz 9. EAF | - | - | - | - 207,00 | - | - 207,00 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - | - |

Izmaiņas grāmatvedības politikā | - | - | - | - | - 6.963,08 | - 6.963,08 |

2004. gada slēguma bilance | 12.840,00 | - 6.405,00 | 6.435,00 | - 1.319,54 | - 6.963,08 | - 1.847,63 |

- |

Iemaksas | - | - | 2.350,00 | - | - | 2.350,00 |

Kapitāla pieaugums | - | - | - | - | - | - |

Pārvedumi uz 9. EAF | - | - | - | - 283,89 | - | - 283,89 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - 888,87 | - 888,87 |

Citi pārvedumi | - | - | - | - | - | - |

2005. gada slēguma bilance | 12.840,00 | - 4.055,00 | 8.785,00 | - 1.603,43 | - 7.851,95 | - 670,38 |

9. EAF PĀRSKATS PAR KAPITĀLA IZMAIŅĀM 2005. gadam (miljonos euro) |

Fondu kapitāls | Nenorakstītie līdzekļi | Norakstīto līdzekļu kapitāls | Pārējās rezerves | Uzkrātās rezerves | Kopējais pašu kapitāls |

(a) | (b) | (c) | (d) | (e) | (h)=(e)+(d)+(c) |

2003. gada slēguma bilance | 10.555,15 | - 10.555,15 | - | 2.693,15 | n.p. | n.p. |

Iemaksas | - | - | - | - |

Kapitāla pieaugums | 355,00 | - 250,00 | 105,00 | - | - | 105,00 |

Pārvedumi no citiem EAF | - | - | - | 291,72 | - | 291,72 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - | - |

Izmaiņas grāmatvedības politikā | - | - | - | - | - 820,93 | - 820,93 |

2004. gada slēguma bilance | 10.910,15 | - 10.805,15 | 105,00 | 2.984,87 | - 820,93 | 2.268,94 |

Iemaksas | - | - | - | - | - | - |

Kapitāla pieaugums | 627,00 | - 627,00 | - | - | - | - |

Pārvedumi no citiem EAF | - | - | - | 394,54 | - | 394,54 |

Kopējais ekonomiskais rezultāts | - | - | - | - | - 1.296,67 | - 1.296,67 |

Citi pārvedumi | - | - | - | - | - | - |

2005. gada slēguma bilance | 11.537,15 | - 11.432,15 | 105,00 | 3.379,41 | - 2.117,60 | 1.366,81 |

1.10. PĀRSKATA PIELIKUMS

1. Dalībvalsts (EUR 15 ) ieguldījums

Informācija par pieprasītajām un 2005. gadā saņemtajām iemaksām atspoguļota 1. tabulā. EIB iemaksa ir Īpašā Kongo iemaksa (sk. 10. pielikumu) un120 miljonu EUR pārskaitījumu, kas minēts 12. pielikumā.

Pieprasītās un saņemtās iemaksas pārskata gadam, kas beidzas 2004. gada 31. decembrī un 2005. gadā 8. un 9. EAF |

1. tabula | (miljoni euro) |

% | 2004. gadā pieprasītās | 2004. gadā saņemtās | Neizmaksātās 31/12/2004 | 2005. gadā pieprasītās | 2005. gadā saņemtās | Neizmaksātās 31/12/2004 | Pieprasītās kopā |

Austrija | 2,65 | 58,70 | 58,70 | - | 61,75 | 61,75 | - | 181,92 |

Beļģija | 3,92 | 86,83 | 86,83 | - | 91,34 | 91,34 | - | 269,11 |

Dānija | 2,14 | 47,40 | 47,40 | - | 49,86 | 49,86 | - | 146,91 |

Somija | 1,48 | 32,78 | 32,78 | - | 34,48 | 34,48 | - | 101,60 |

Francija | 24,30 | 538,25 | 576,78 | 42,38 | 566,19 | 594,85 | 13,72 | 1.668,20 |

Vācija | 23,36 | 517,42 | 517,42 | - | 544,29 | 544,29 | - | 1.603,66 |

Grieķija | 1,25 | 27,69 | 27,69 | - | 29,13 | 29,13 | - | 85,81 |

Īrija | 0,62 | 13,73 | 13,89 | - | 14,45 | 14,45 | - | 42,56 |

Itālija | 12,54 | 277,76 | 277,76 | - | 292,18 | 292,18 | - | 860,87 |

Luksemburga | 0,29 | 6,42 | 6,42 | - | 6,76 | 6,76 | - | 19,91 |

Nīderlande | 5,22 | 115,62 | 115,62 | - | 121,63 | 121,63 | - | 358,35 |

Portugāle | 0,97 | 21,49 | 25,56 | - | 22,60 | 22,60 | - | 66,59 |

Spānija | 5,84 | 129,36 | 129,36 | - | 136,07 | 136,07 | - | 400,92 |

Zviedrija | 2,73 | 60,47 | 71,25 | - | 63,61 | 63,61 | - | 187,41 |

Apvienotā Karaliste | 12,69 | 281,08 | 461,28 | - | 295,68 | 295,68 | - | 871,17 |

EIB 8. EAF | 100,00 | 100,00 | - | 20,00 | 20,00 | - | 120,00 |

STABEX | 1.800,00 |

Kopā 8. EAF | 2.315,00 | 2.548,75 | 42,38 | 2.350,00 | 2.378,66 | 13,72 | 8.785,00 |

EIB 9. EAF | 105,00 | 105,00 | - | - | - | - | 105,00 |

Kopā 9. EAF | 105,00 | 105,00 | - | - | - | - | 105,00 |

100 | 2.420,00 | 2.653,75 | 42,38 | 2.350,00 | 2.378,66 | 13,72 | 8.890,00 |

2. Debitori

Šī posteņa sīks sadalījums ir atspoguļots 2. tabulā:

2. tabula | miljoni euro |

Debitori | piezīmes | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9. EAF | Kopā 31/12/2005 | Kopā uz 01/01/2005 |

Procenti par novēlotām iemaksām | 2.1 | - | - | - | 2,13 | 2,13 | 2,43 |

Procenti par novēlotām iemaksām - STABEX | 2.2 | - | - | - | 0,79 | 0,79 | 0,79 |

Procentu ieņēmumi - Eiropas bankas | 2.3 | - | - | - | 0,84 | 0,84 | 0,16 |

Procentu ieņēmumi- STABEX vērtspapīriem | 2.4 | - | - | 0,72 | 0,72 | - |

Parādzīmes/ izsniedzamie maksājumu rīkojumi | 2.5 | 2,38 | 15,38 | 53,19 | 51,19 | 122,15 | 99,92 |

atgūtie līdzekļi | 2.6 | 10,24 | 4,76 | 2,78 | 0,74 | 18,52 | 17,74 |

Kopā | 12,62 | 20,15 | 55,97 | 56,41 | 145,14 | 121,04 |

Saskaņā ar Kotonū nolīguma noteikumiem procentu ieņēmumus uzrāda 9. EAF bilancē. Vienīgais izņēmums ir STABEX vērtspapīru procenti, ko uzrāda 8. EAF, jo šis atbalsta instruments nav iekļauts 9. EAF.

(2.1) Procenti par novēlotām iemaksām

Saskaņā ar 9. EAF Finanšu Regulas 40. panta 4. punktu pieprasīto iemaksu novēlotu maksājumu gadījumā dalībvalstīm tiek aprēķināti procenti. Informācija par prasītajiem un attiecīgi no dalībvalstīm saņemtajiem procentiem ir atspoguļota 2.1. tabulā:

2,1. tabula | miljoni euro |

Procenti par novēlotiem EAF iemaksu maksājumiem pārskata gadam, kas beidzas 2004. gada 31. decembrī |

Bilance uz 01/01/05 | Maksājamie procenti 2005. gadā | Samaksātie procenti 2005. gadā | Bilance 31/12/2005 |

Austrija | 0,01 | - 0,01 | - | - |

Beļģija | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |

Dānija | - | - | - | - |

Somija | - | 0,05 | 0,05 | - |

Francija | 1,18 | 0,06 | 0,20 | 1,04 |

Vācija | 0,10 | 0,27 | 0,37 | - |

Grieķija | - | - | - | - |

Īrija | 0,00 | - 0,00 | - | - |

Itālija | - | - | - | - |

Luksemburga | 0,01 | 0,01 | 0,02 | - |

Nīderlande | - | - | - | - |

Portugāle | 0,03 | - 0,03 | - | - |

Spānija | 0,06 | - | - | 0,06 |

Zviedrija | - | - | - | - |

Apvienotā Karaliste | 1,02 | - | - | 1,02 |

Kopā | 2,43 | 0,35 | 0,64 | 2,13 |

(2.2) Procenti par novēlotām STABEX iemaksām

Visas STABEX iemaksas tika saņemtas līdz 2005. finanšu gada sākumam. Norādītā summa par procentu parādu atspoguļo bilances atlikumu, kas pārnests no iepriekšējā gada un atbilst Francijas procentu parādam.

(2.3) Procentu ieņēmumi no Eiropas bankām STABEX galvenais konts

Šī summa atspoguļo 2005. finanšu gadā saņemtos procentus STABEX norēķinu kontā, taču uz bankas kontiem tos kreditē tikai 2006. gadā. Procenti pieder attiecīgajām saņēmējām valstīm.

(2.4) Procentu ienākumi STABEX vērtspapīru konti

Šī summa atspoguļo 2005. finanšu gadā saņemtos procentus STABEX norēķinu kontā, taču uz bankas kontiem tos kreditē tikai 2006. gadā.

(2.5) Parādzīmes/ izsniedzamie maksājumu rīkojumi

Lai piemērotu uzkrājumu grāmatvedības principus, kredītrīkotājs ir aprēķinājis atgūstamos avansa maksājumus, par kuriem vēl nav izsniegti iekasējumu rīkojumi.

Sīkāka informācija parādīta 2.2 tabulā.

2.2. tabula | miljoni euro |

Izsniedzamie maksājumu rīkojumi | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kopā |

Kopā 31/12/05 | 2,38 | 15,38 | 53,19 | 51,19 | 122,15 |

Kopā 01/01/2005 | 2,58 | 14,15 | 55,82 | 27,37 | 99,92 |

palielinājums | -0,20 | 1,24 | - 2,63 | 23,82 | 22,22 |

(2.6) Atgūstamie līdzekļi

Pārskata gada atgūstamo līdzekļu plūsma ir attēlota tālāk 2.3 tabulā:

2.3. tabula | miljoni euro |

6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kopā |

Sākotnējie maksājumu rīkojumi 31/12/2004 | 5,54 | 8,00 | 3,71 | 0,93 | 18,18 |

Sākuma bilances korekcija | - | - 0,03 | - 0,42 | - | - 0,44 |

Sākotnējie maksājumu rīkojumi 01/01/05 | 5,54 | 7,98 | 3,30 | 0,93 | 17,74 |

Jaunie maksājumu rīkojumi, izdoti 2005. gadā | 13,49 | 13,17 | 26,44 | 8,24 | 61,34 |

Maksājumu rīkojumi, slēgti 2005. gadā | 8,79 | 16,38 | 26,96 | 8,43 | 60,56 |

apmaksāti | 6,19 | 8,91 | 24,98 | 8,42 | 48,50 |

atcelti (73. pants FR) | 1,97 | 1,20 | 0,32 | 0,00 | 3,49 |

atlikti | 0,63 | 6,27 | 1,66 | 0,01 | 8,57 |

Sākotnējie maksājumu rīkojumi 31/12/05 | 10,24 | 4,76 | 2,78 | 0,74 | 18,52 |

Maksājumu rīkojumu slēguma bilance (18,52 miljoni euro) atspoguļo izdoto, bet līdz gada beigām neapmaksāto maksājumu rīkojumu vērtību. 2005. gadā maksājumu rīkojumu slēguma bilance sasniedza 60,56 miljonus euro. No šīs kopējās summas kredītrīkotājs gadā norakstīja 3,49 miljonus euro un grāmatvedis summu par 8,57 euro izlīdzināja kā kompensāciju, saskaņā ar 9. EAF Finanšu regulas 46. panta noteikumiem.

3. Uzkrājumi šaubīgajiem parādiem

Saskaņā ar IPSAS 19, grāmatvedis ir ir izveidojis uzkrājumu šaubīgiem parādiem diviem mainīgajiem:

- Parāda vecumu, kam piemēro 20% euro uzkrājuma vērtību par katru neatmaksātā parāda gadu.

- Neatgūšanas risku, sadarbībā ar kredītrīkotāju.

Iespējamie zaudējumi dēļ maiņas kursa (par maksājuma rīkojumiem, kas nav izsniegti euro nominālā) netiek ņemti vērā šajā aprēķinā, jo tos neuzskata par materiālu.

Šī noteikuma sīks sadalījums ir atspoguļots 3. tabulā:

3. tabula | miljoni euro |

Uzkrājumi šaubīgajiem parādiem | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kopā |

bilance 31/12/2005 | 3,49 | 2,69 | 0,19 | - | 6,37 |

bilance 01/01/2005 | 0,01 | 0,01 | - | - | 0,02 |

palielinājums | 3,48 | 2,68 | 0,19 | - | 6,36 |

4. Tīrie avansa maksājumi

Līdz 2004. finanšu gadam maksājumi kontā un avansa maksājumi tika uzskatīti par izdevumiem par projektu EAF gada pārskatā (izņemot avansa maksājumus studiju stipendijām un šādām iestādēm GTZ , AGRER un AEC ). Ievērojot uzkrājumu grāmatvedības principus, avansa maksājumus uzskata par aktīviem.. Dati par avansa finansējumu sniedza kredītrīkotājs (skatīt 4.1 tabulu) un to pārskatīja, samazinot ar sākotnējiem maksājumiem attiecībā uz avansu un aprēķinot nosūtāmajām pavadzīmēm, kā norādīts 4. tabulā.

4. tabula | miljoni euro |

avansa maksājumi kopā | piezīmes | 6. EAF | 7. EAF | 8. EF | 9 EAF | KOPĀ 31/12/2005 | KOPĀ 01/01/2005 |

Studiju stipendijas | 1,49 | - | - | - | 1,49 | 2,41 |

AEC | 0,44 | - | - | - | 0,44 | 0,56 |

GTZ | - 0,00 | - | - | - | - 0,00 | 1,24 |

Korekcijas | 0,03 | - | - | - | 0,03 | 0,03 |

Avansa maksājums | 4.1 | 47,67 | 307,68 | 1.063,75 | 1.023,80 | 2.442,90 | 1.998,49 |

atgūtie līdzekļi | 2.3 | 10,24 | 4,76 | 2,78 | 0,74 | 18,52 | 17,74 |

Izsniedzamie maksājumu rīkojumi | 2.5 | 2,38 | 15,38 | 53,19 | 51,19 | 122,15 | 99,92 |

Kopā | 37,01 | 287,54 | 1.007,78 | 971,88 | 2.304,20 | 1.885,06 |

(4.1) Avansa maksājums

Daudzi līgumi paredz avansa maksājumus pirms darbu sākšanas, piegādes veikšanas vai pakalpojumu sniegšanas. Dažkārt maksājumu grafiki pēc līguma paredz maksājumus kontā pamatojoties uz progresa ziņojumu. Avansa maksājumus, kurus parasti veic tās valsts vai teritorijas valūtā, kurā projektu īsteno, glabā atsevišķi kredītrīkotāja kontos grāmatojuma noskaidrošanai.

Tabula 4.1 sniedz kopsavilkumu par atliktajiem avansa maksājumiem (izņemot strukturālo pielāgojumu programmas un tiešas budžeta atbalsta programmas) gada beigās. Konvertēšanu euro veic pēc oficiālā 2005. gada 31. decembra maiņas kursa.

4.1. tabula | miljoni euro |

Avansa maksājums | 6. EAF | 7. EAF | 8. EF | 9 EAF | Kopā |

Kopā 31/12/05 | 47,67 | 307,68 | 1.063,75 | 1.023,80 | 2.442,90 |

Kopā 01/01/2005 | 51,64 | 282,93 | 1.116,43 | 547,49 | 1.998,49 |

palielinājums | - 3,97 | 24,75 | - 52,68 | 476,31 | 444,41 |

5. Pārējie apgrozāmie līdzekļi

Šajā summā ietverti visi maksājumi un ieņēmumi, kas gaida galīgo piešķīrumu atbilstošiem projektiem kā norādīts 5. tabulā.

5. tabula | miljoni euro |

Pārējie apgrozāmie līdzekļi | 6. EAF | 9 EAF | Kopā 31/12/05 | Kopā uz 31/12/04 |

pabeidzamie darījumi | 2,85 | 0,00 | 2,85 | 6,93 |

devalvācija | 0,00 | 0,00 | 0,00 | -0,09 |

nokārtojamie ienākumi | 0,00 | -0,06 | -0,06 | -0,49 |

Daļējās piedziņas | 0,00 | 0,51 | 0,51 | 0,53 |

Kopā | 2,85 | 0,46 | 3,31 | 6,89 |

6. Atliktās izmaksas

Šī pozīcija atspoguļo kopējos pieejamos līdzekļus attiecīgajai ĀKK valstij. 7. un 8. EAF norādītā summa attiecas uz STABEX nākamo periodu izmaksām, turpretim 9. EAF norādītā summa attiecas uz pieejamo Kongo īpašo fondu. Kopējos apjomus attiecīgajam valstīm (ieskaitot uzkrātos procentus 2005. gadam – skatīt 2. piezīmi un 2. tabulu) ir parādīts 6. tabulā.

6. tabula | miljoni euro |

STABEX apgrozījuma grafiks gadam, kas beidzās 31/12/2004 | Bilance par 31/12/2003 | Bilance par 01/01/2005 | - procenti | Maksājumi | Bilance uz 31/12/2005 |

BENINA | 0,05 | 0,05 | 0,00 | 0,05 |

BURKINAFASO | 0,75 | 0,75 | 0,02 | 0,76 |

BURUNDI | 26,29 | 26,29 | 0,56 | 0,40 | 26,45 |

KAMERŪNA | 5,27 | 5,27 | 0,11 | 5,38 |

KOMORU SALAS | 0,05 | 0,05 | 0,00 | 0,05 |

DOMINIKA | 5,18 | 5,18 | 0,11 | 5,29 |

ETIOPIJA | 0,88 | 0,88 | 0,02 | 0,90 |

GAMBIJA | 0,98 | 0,98 | 0,02 | 1,01 |

GRENĀDA | 0,32 | 0,32 | 0,01 | 0,33 |

GVINEJA - BISAVA | 0,32 | 0,32 | 0,01 | 0,33 |

KOTDIVUĀRA | 42,01 | 42,01 | 0,90 | 42,91 |

JAMAIKA | 0,57 | 0,57 | 0,01 | 0,59 |

MADAGASKARA | 13,55 | 13,55 | 0,29 | 13,84 |

MALĀVIJA | 0,89 | 0,89 | 0,02 | 0,91 |

MAURITĀNIJA | 17,39 | 17,39 | 0,37 | 17,76 |

PAPUA - JAUNGVINEJA | 0,64 | 0,64 | 0,01 | 0,66 |

RUANDA | 5,62 | 5,62 | 0,12 | 5,74 |

SENEGĀLA | 9,86 | 9,86 | 0,21 | 10,07 |

SJERALEONE | 2,99 | 2,99 | 0,06 | 3,05 |

SENTLUSIJA | 13,41 | 13,41 | 0,29 | 13,69 |

ZĀLAMANA SALAS | 29,50 | 29,50 | 0,56 | 16,00 | 14,06 |

SUDĀNA | 196,92 | 196,92 | 3,93 | 50,00 | 150,85 |

SENTVINSENTA UN GRENADĪNAS | 3,87 | 3,87 | 0,08 | 3,95 |

TANZĀNIJA | 30,27 | 30,27 | 0,65 | 30,92 |

TONGA | 0,08 | 0,08 | 0,00 | 0,09 |

UGANDA | 19,73 | 19,73 | 0,42 | 20,15 |

ZIMBABVE | 2,77 | 2,77 | 0,06 | 2,83 |

Kopā STABEX | 430,17 | 430,17 | 8,84 | 66,40 | 372,60 |

KONGO DEMOKRĀTISKĀ REPUBLIKA | 106,83 | 106,83 | 1,07 | 89,23 | 20,58 |

Kopā STABEX un Kongo | 537,00 | 537,00 | 11,82 | 155,63 | 393,19 |

No 2003. gada kontos atliktie STABEX maksājumi atspoguļo STABEX kopējo pieejamo līdzekļu summu, ko nākotnē pārskaitīs attiecīgajai ĀKK saņēmējvalstij. Šis kopējais apjoms attiecas uz 8. EAF, izņemot 8,63 miljonus euro, ko piešķīra Burundi un 53,83 miljonus euro, kas piešķirti Sudānai saskaņā ar 7. EAF.

Bez iepriekš uzrādītajiem fondiem ir arī STABEX fondi, kas paredzēti ĀK saņēmējām valstīm. Kad Komisija un saņēmēja valsts (ĀAK) ir panākušas vienošanos par to kā izmantot STABEX fondus, abas puses paraksta pārveduma konvenciju. Saskaņā ar 4. Lomes konvencijas 211. pantu (ar grozījumiem) līdzekļus pārskaita uz procentu kontu, kuram nepieciešams dubults paraksts (paraksta Komisijas un saņēmējas valsts pārstāvji), kas ir atvērts ĀKK valsts vārdā. Komisijas pārstāvis saglabā konta paraksta tiesības, lai nodrošinātu, ka līdzekļus izmanto pēc iecerēm. Līdzekļi ir ĀKK valsts īpašums un tā tie ir reģistrēti kā aktīvi EAF gada ziņojumos. Sīkāka informācija par ziņojumiem ir sniegta EAF finanšu vadības gada ziņojumā.

7. Korespondējošie konti

Efektivitātes nolūkā visiem īstenotajiem EAF ir tikai viena kase; tā rezultātā rodas darījumi starp dažādiem EAF, kas atšķirīgās bilancēs pārnesti uz pasīva ārpusbilances kontiem.

Pasīva kontu bilances uz 2005. gada 31. decembri sīki izklāstītas 7. tabulā.

7. tabula | miljoni euro |

Korespondējošie konti | 6. EAF | 7. EAF | 8. EF | 9 EAF | Kopā 31/12/05 | Kopā uz 31/12/04 |

uz/no 6. EAF | - | 2.279,31 | - 2.065,45 | - 290,05 | - 76,20 | - 116,11 |

uz/no 7. EAF | - 2.279,31 | - | - | 1.582,59 | - 696,71 | - 1.018,11 |

uz/no 8. EAF | 2.065,45 | - | - 928,96 | 1.136,49 | 2.385,99 |

uz/no 9. EAF | 290,05 | - 1.582,59 | 928,96 | - | - 363,58 | - 1.251,77 |

76,20 | 696,71 | - 1.136,49 | 363,58 | - | - |

8. Vērtspapīru konti

Šī pozīcija parāda skaidrās naudas atlikumu STABEX kontā, kas atvērts vairāku saņēmēju valstu vārdā un Kongo īpašā fonda kontā. (Sk. arī 6. pielikumu)

9. Skaidra nauda un tās ekvivalenti

Saskaņā ar 9. EAF Finanšu Regulas 129. pantu kasi uzrāda 9. EAF bilancē. 8. tabulā norādīts kopējās skaidras naudas sadalījums bankā:

8. tabula | miljoni euro |

Skaidra nauda un tās ekvivalenti | PIELIKUMI | Bilance 31/12/2005 | Bilance 01/01/2005 |

Kases konti | 9.1 | 1,53 | 82,33 |

ĀKK pilnvarotie maksātāji | 9.2 | 47,86 | 42,73 |

EUR pilnvarotie maksātāji | 9.3 | 207,99 | 17,04 |

STABEX norēķinu konts | 9.4 | 12,17 | 19,59 |

Līdzekļi ceļā | 9.5 | 1,00 | 100,20 |

Kopā | 270,55 | 261,89 |

(9.1) Kases konti

Konti dalībvalstu centrālajās bankās, kuros veic EAF iemaksas. Grāmatvedis veic pārskaitījumus no šiem kontiem EUR pilnvarotajiem maksātājiem.

(9.2) ĀKK pilnvarotie maksātāji

ĀKK valstu banku kontos glabātās summas, ko izmanto maksājumu veikšanai vietējā valūtā saņēmējā valstī. Pārsvarā tie ir euro konti, bet var būt arī konti Kopienas dalībvalstu valūtās.

(9.3) EUR pilnvarotie maksātāji

Šie konti ir pievienoti komercbankām, kas izveidotas tā sauktajās „15 dalībvalstīs” un EIB. Tie ir euro konti un tos izmanto, veicot maksājumus saņēmējiem Eiropas Savienībā un citur. Maksājumus pārsvarā veic euro, bet tos var veikt arī citās valūtās. Šos kontus izmanto arī ĀKK pilnvaroto maksātāju kontu papildināšanai un to korespondējošo kontu vispārējā budžetā.

(9.4) STABEX norēķinu konts

Šis apjoms norāda atlikušo summu STABEX galvenajā kontā. 12 165 852 euro piešķirs Togo pārskaitot līdzekļus vērtspapīru kontā tiklīdz tiks saņemtas instrukcijas no kredītrīkotāja.

Procentu ieņēmumus no šī konta periodiski pārskaita uz EDF galveno kontu, lai izmantotu saskaņā ar iekšējā nolīguma 1. panta 3. punktu un 9. pantu.

(9.5) Līdzekļi ceļā

Dažus pirms gada beigām sūtītos papildinājumus saņēmējbankas iereģistrēja tikai 2006. gadā.

10. Norakstītie līdzekļi – fondu kapitāls (a)

Sākotnējie piešķīrumi parāda kopējo saņemamo summu no dalībvalstīm par attiecīgajiem EAF fondiem, kā noteikts katrā no savstarpējiem līgumiem starp dalībvalstīm un Āfrikas, Karību jūras un Klusā Okeāna (ĀKK) valstīm, un Aizjūras valstīm un teritorijām (AZT). Sākotnējie piešķīrumi (pašreizējam) 9.

EAF, kas sākumā sastādīja 10 555,15 miljonus EUR, pēc tam tika palielināti par 105 miljoniem EUR 2004. gadā, ko izsniedza EIB saskaņā ar Padomes Lēmuma 2003/583/EK noteikumiem. Papildus piešķīrums ir atbalsts veicamajām darbībām Kongo Demokrātiskajā Republikā.

9. EAF iekšējā nolīguma 2. panta 2. punkts noteica 1 000 miljonu euro rezervi. 250 miljonus euro piešķīra 2004. gadā pēc Padomes lēmuma 2004/289/CE pieņemšanas, lai izveidotu ūdens iekārtu. Vēl 627 miljonus euro piešķīra 2005. gadā pēc Lēmumu Nr. 6/2005[3] un Nr. 7/2005[4] ĀKK un EK Ministru padomes 2005. gada 22. novembrī.

11. Nenorakstītie līdzekļi (b)

Sākotnējais piešķīrums, ko vēl nesaņem no dalībvalstīm (ES-15).

12. Norakstīto līdzekļu kapitāls ( c )

Pieprasītās iemaksas atspoguļo sākotnējo piešķīrumu daudzumu, ko dalībvalstīm vajadzēja pārskaitīt uz kases kontiem saskaņā ar Finanšu Regulas 8. panta procedūru, saskaņā ar kuru katru gadu Komisijai jāizveido un jāiesniedz Padomei ziņojums par maksājumiem, kuri tiks veikti nākamajā gadā, un grafiks par pieprasītajām iemaksām. Komisijai ir jāpamato pieprasītais iemaksu apjoms, balstoties uz tās spēju efektīvi piešķirt piedāvātā līmeņa resursus. Vēl tiek pieprasītas iemaksas no 8.

EAF, izņemot vienīgi EUR 105 miljoni Kongo Demokrātiskajai Republikai, kas pieprasīti no 9. fonda.

2004. gada 26. oktobrī Padomes ĀKK darba grupas ārkārtas sanāksmē dalībvalstis vienbalsīgi nolēma, ka EIB jāpārskaita no savas EAF kases uz Komisijas EAF kasi EUR 100 miljoni, attiecīgi samazinot dalībvalstu kopējo iemaksu apjomu. Pēc tāda paša principa 2005. gadā dalībvalstis nolēma veikt otru 20 miljonu euro pārskaitījumu no EIB kases uz Komisiju.

Informācija par pieprasītajiem un gadā saņemtajiem apjomiem atspoguļota 1. tabulā (skatīt 1. pielikumu).

13. Uzkratās rezerves (d)

Līdz 2004. finanšu gadam budžeta rezultātu pārskatu katram fondam neiekļāva bilancē. Šī kategorija pārgrupē grāmatvedības politikas izmaiņu ietekmi.

2004. gada uzkrātās rezerves iekļauj sevī kumulatīvos izdevumus un procentus (skatīt tabulu 9.1) līdz 31.12.2004. kā norādīts 9. tabulā.

9. tabula | miljoni euro |

Pārējās rezerves. | piezīmes | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Bilance uz 31/12/2004 |

Kumulatīvie procenti 31.12.2004. | 13 | 37,78 | 400,74 | 72,04 | 9,02 | 519,58 |

Kumulatīvie maksājumi 31.12.2004. | 7.282,16 | 9.605,10 | 6.339,20 | 277,66 | 23.504,12 |

2004. gada maksājumi | 30,00 | 244,47 | 1.191,91 | 947,56 | 2.413,93 |

uzkrāšanas korekcijas | 18 | 31,39 | 214,86 | 495,98 | 395,54 | 1.137,77 |

- noteikumi | 3 | 0,01 | 0,01 | - | - | 0,02 |

finansiālās izmaksas | 21 | 0,09 | - | - | 0,27 | 0,37 |

Kopā | - 7.243,09 | - 9.233,99 | - 6.963,08 | - 820,93 | - 24.261,09 |

9.1. tabula | miljoni euro |

Kumulatīvie procenti 31.12.2004. | piezīmes | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kopā 31/12/2004 |

Kapitalizētie procenti | 13.1 | 13,70 | 49,00 | 35,45 | 1,80 | 99,95 |

STABEX procenti | 13.1 | 24,08 | 319,89 | - | - | 343,97 |

EIB procenti | 13.1 | - | 3,41 | - | 0,12 | 3,53 |

Eiropas banku procenti | 13.1 | - | 22,47 | - | 4,45 | 26,92 |

Procenti par kavētajām iemaksām | 13.2 | - | 5,96 | 1,86 | 0,73 | 8,56 |

Procentu ienākumi - STABEX vērtspapīru konti | 13.3 | - | - | 34,73 | - | 34,73 |

Procentu ienākumi - Kongo īpašā iemaksa | 13.3 | - | - | - | 1,92 | 1,92 |

Kopā | 37,78 | 400,74 | 72,04 | 9,02 | 519,58 |

(13.1) Kapitalizētie procenti, STABEX procenti, Eiropas banku procenti

Procentu ieņēmumus no Eiropas pilnvaroto maksātāju kontiem (ieskaitot STABEX galveno kontu) iespējams izmantot projektu finansēšanai saskaņā ar iekšējā nolīguma 1. panta 3. punktu un 9. pantu.

Šajā pozīcijā ir norādīta procentu summa par noguldītajiem līdzekļiem, ko iespējams piešķirt šādu projektu finansēšanai. Šie procenti ir ievērojami palielinājuši fondu kopējās apropriācijas.

(13.2) Procenti par novēlotām iemaksām

Šie ir procenti par dalībvalstu novēlotiem maksājumiem vai par maksājumu rīkojumu novēlotu atmaksu. Šādi fondi var tikt izmantoti projektu finansēšanai. Šie procenti ir ievērojami palielinājuši fondu kopējās apropriācijas.

(13.3) Procentu ieņēmumi, STABEX vērtspapīru konti un īpašais Kongo Demokrātiskās Republikas konts

Šie ir uzkrātie ienākumi, kas veidojušies no STABEX vērtspapīru kontiem un no īpašā Kongo Demokrātiskās Republikas konta. Kaut arī šādi ienākumi šķietami palielina fonda kopējos līdzekļus, jāpatur prātā, ka jebkuri šo kontu radītie ienākumi ir piešķirti īpašam mērķim un īpašai saņēmējvalstij.

14. Pārējās rezerves (e)

Šajā pozīcijā iekļauti STABEX resursu papildinājumi saskaņā ar 6. EAF un no citiem EAF pārceltajiem resursiem.

STABEX resursu papildinājumā (185,10 miljoni euro) ietvertas ĀKK valstu tiešās iemaksas (resursu papildinājums) un summas, par kurām pēc ĀKK valstu pieprasījuma samazināja pārskaitījumu pilnvaras. Ar ĀKK - EAF padomes 1991. gada 19. novembra lēmumu tika samazināti STABEX pienākošie pārskaitījumi.

Pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā visas neiztērētās summas no iepriekšējiem EAF pārvieto uz 9. EAF, iepriekš atbrīvojot no saistībām. No citiem EAF fondiem ieskaitītie līdzekļi, kas palielina saņēmējfonda apropriācijas un samazina nosūtītājfonda apropriācijas. Kopējā bilance ir norādīta 10. tabulā tālāk.

10. tabula | miljoni euro |

EAF starpfondu pārvedumi 6. | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Konsolidēti | Kopā 31/12/05 |

uz/no 4. EAF | 144,32 | - | - | - | - | 144,32 |

uz/no 5. EAF | 177,63 | 526,78 | - | - | - | 704,41 |

uz/no 6. EAF | - | 181,76 | 94,00 | 414,30 | 690,05 | 690,05 |

uz/no 7. EAF | - 181,76 | - | 532,82 | 734,86 | 1.085,92 | 1.085,92 |

uz/no 8. EAF | - 94,00 | - 532,82 | - | 2.230,25 | 1.603,43 | 1.603,43 |

uz/no 9. EAF | - 414,30 | - 734,86 | - 2.230,25 | - | - 3.379,41 | - 3.379,41 |

Kopā | - 368,10 | - 559,14 | - 1.603,43 | 3.379,41 | - | 848,74 |

15. Kreditori

Kopējā kreditoru bilance ir sīki atspoguļota 11. tabulā:

11. tabula | miljoni euro |

Kreditori | piezīmes | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kopā 31/12/2005 | Kopā 01/01/2005 |

Avansā saņemtās iemaksas | 15.1 | - | - | - | 1,40 | 1,40 | 180,36 |

Korespondējošie konti vispārējā budžetā | 15.2 | - | - | - | 119,23 | 119,23 | - |

Maksa par banku pakalpojumiem | 15.3 | - | - | - | 0,02 | 0,02 | 0,05 |

Atliktie STABEX maksājumi | 15.4 | - | 62,46 | 310,14 | - | 372,60 | 430,17 |

Atliktie Kongo speciālie līdzekļi | 15.5 | - | - | - | 20,58 | 20,58 | 106,83 |

Uzkrātie maksājumi |

Nepabeigti maksājumi | 15.6 | 1,17 | 2,67 | 13,42 | 5,54 | 22,81 | 58,68 |

Tiesības, kas jāapstiprina | 15.7 | 1,14 | 11,62 | 50,14 | 53,43 | 116,32 | 178,98 |

Uzkrtie izdevumi | 15.8 | 36,45 | 133,92 | 547,61 | 507,99 | 1.225,97 | 623,42 |

Kopā | 38,77 | 210,67 | 921,32 | 708,19 | 1.878,94 | 1.578,49 |

(15.1) Avansā saņemtās iemaksas

Dalībvalstis dažas iemaksas ir maksājušas avansā, kā norādīts 11.1. tabulā:

11.1. tabula | Miljoni euro |

Bilance 31/12/2005 | Bilance 01/01/2005 |

Īrija | 1,40 | 0,16 |

Apvienotā Karaliste | - | 180,20 |

Kopā | 1,40 | 180,36 |

(15.2) Korespondējošo kontu vispārējā budžetā

Sākot no 2005. finanšu gada sākuma maksājumi saņēmējiem Savienības teritorijā ir euro vai cita valūtā caur SWIFT Eiropas Komisijas vispārējā budžetā. Šim mērķim atvērts norēķinu konts.

(15.3) Rezerves banku pakalpojumu apmaksai

Šo summu veido pārskaitījumi, kas attiecas uz banku pakalpojumu apmaksu līdz gada beigām 2005. gada 31. decembrī un, ko debitēja uz attiecīgajiem banku kontiem pēc gada beigām.

(15.4) Atliktie STABEX maksājumi

Bilancē ir norādītas ĀKK saņēmējvalstīm paredzētās summas attiecībā uz STABEX atbalsta instrumentu. Kopējā summā ir norādīta bilance no STABEX vērtspapīru kontiem ieturētā summa.

(15.5) Atliktie Kongo DR speciālie fondi

Šī bilance atspoguļo summas, kas atvēlētas Kongo saskaņā ar Padomes Lēmuma 2003/853/EK noteikumiem.

(15.6) Nepabeigtie maksājumi

Maksājumi, kas apstiprināti līdz 2005. gada 31. decembrim, bet kurus banka izpildījusi līdz 2006. gadam. Summas, kas reģistrētas kredītrīkotāja kontā parādītas tabulā 11.2.

11.2. tabula | miljoni euro |

Nepabeigti maksājumi | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kopā |

Kopā 31/12/05 | 1,17 | 2,67 | 13,42 | 5,54 | 22,81 |

Kopā 01/01/2005 | 0,13 | 0,98 | 10,21 | 47,36 | 58,68 |

palielinājums | 1,05 | 1,69 | 3,21 | - 41,82 | - 35,87 |

(15.7) Tiesības saņemt finansējumu, kas jāapstiprina

Rēķini, kas saņemti pirms 2005. finanšu gada beigām, bet kuri vēl nav analizēti 31.12.2005. Summas, kas reģistrētas kredītrīkotāja kontā parādītas tabulā 11.3.

11.3. tabula | miljoni euro |

Tiesības, kas jāapstiprina | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kopā |

Kopā 31/12/05 | 1,14 | 11,62 | 50,14 | 53,43 | 116,32 |

Kopā 01/01/2005 | 0,86 | 106,34 | 52,46 | 19,32 | 178,98 |

palielinājums | 0,27 | - 94,72 | - 2,32 | 34,11 | - 62,66 |

(15.8) Uzkrātie izdevumi

Šie skaitļi parāda izdevumus, kas radušies, bet par kuriem vēl nav saņemti rēķini (piemēram, nepabeigts darbs pie kapitāla projektiem). Kredītrīkotāja aprēķinātas summas parādītas tabulā 13.4.

11.4. tabula | miljoni euro |

Uzkrātie izdevumi | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kopā |

Kopā 31/12/05 | 36,45 | 133,92 | 547,61 | 507,99 | 1.225,97 |

Kopā 01/01/2005 | 19,35 | - 39,25 | 557,78 | 85,54 | 623,42 |

palielinājums | 17,10 | 173,17 | - 10,17 | 422,45 | 602,55 |

16. Administratīvie izdevumi

Šajā pozīcijā iekļauti administratīvie un finanšu izdevumi, kurus sedz banku procenti. Saskaņā ar 8. un 9. EAF tur iekļautas izmaksas, kas attiecas uz devolūcijas procesu, piemērojot iekšējā līguma 1. panta 3., 4. un 9. punkta noteikumus. Šo izdevumu sadalījums ir atspoguļots 12. tabulā:

Uzkrāšanas korekcijas | piezīmes | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9. EAF | Kumulatīvi kopā 01.01.2005. |

avansa maksājumi | 4 | 51,64 | 282,93 | 1.116,43 | 547,49 | 1.998,49 |

finansiālās izmaksas | 21 | - 0,09 | - | - | - 0,27 | - 0,37 |

Nepabeigti maksājumi | 15.1 | 0,13 | 0,98 | 10,21 | 47,36 | 58,68 |

Tiesības, kas jāapstiprina | 15.2 | 0,86 | 106,34 | 52,46 | 19,32 | 178,98 |

Uzkrātie izdevumi | 15.3 | 19,35 | - 39,25 | 557,78 | 85,54 | 623,42 |

Uzkrājumi kopā | - 31,39 | - 214,86 | - 495,98 | - 395,54 | - 1.137,77 |

13.2. tabula | miljoni euro |

Uzkrāšanas korekcijas | piezīmes | 6. EAF | 7. EAF | 8. EAF | 9 EAF | Kumulatīvi kopā 31.12.2005. | pieaugums 2005. gadā |

avansa maksājumi | 4 | 47,67 | 307,68 | 1.063,75 | 1.023,80 | 2.442,90 | 444,41 |

finansiālās izmaksas | 21 | - 0,18 | - | - | - 0,37 | - 0,55 | - 0,19 |

Nepabeigti maksājumi | 15.1 | 1,17 | 2,67 | 13,42 | 5,54 | 22,81 | - 35,87 |

Tiesības, kas jāapstiprina | 15.2 | 1,14 | 11,62 | 50,14 | 53,43 | 116,32 | - 62,66 |

Uzkrātie izdevumi | 15.3 | 36,45 | 133,92 | 547,61 | 507,99 | 1.225,97 | 602,55 |

Uzkrājumi kopā | - 9,08 | - 159,47 | - 452,58 | - 457,21 | - 1.078,35 | 59,42 |

19. Kopējie izdevumi pēc uzkrāšanas principa

Fonda paredzētie izdevumi 2005. gadā ir pārskatīti saskaņā ar attiecīgajiem starptautiskiem grāmatvedības standartiem. Izdevumi katrai darbības jomai būs uzrādīti pēc uzkrāšanas principa no 2008. gada, kad konti būs pārlikti uz jauno IT (ABAC) sistēmu.

20. Finanšu ienākumi

Procentu ieņēmumus ir uzrādīti 9. EAF bilancē. Vienīgi STABEX vērtspapīru procenti uzrādīti 8. EAF, jo šis atbalsta instruments nav iekļauts 9. EAF.

Finanšu ienākumi ir norādīti 14. tabulā tālāk:

14. tabula | miljoni euro |

procentu ieņēmumi 2005. gadā | piezīmes | 8. EAF | 9 EAF | Kopā 31/12/2005 |

EIB procenti | 13.1 | - | 0,23 | 0,23 |

Eiropas banku procenti | 13.1 | 13,70 | 13,70 |

procenti no maksājumu rīkojumiem | 13.2 | - | 0,12 | 0,12 |

Procenti par novēlotām iemaksām | 13.2 | 0,35 | 0,35 |

Procentu ienākumi no STABEX vērtspapīru kontiem | 13.3 | 8,84 | - | 8,84 |

Procentu ienākumi - Kongo DR īpašās iemaksas | 13.3 | - | 1,07 | 1,07 |

Kopā darbības izmaksas | - | 0,35 | 0,35 |

Kopā finanšu izmaksas | 8,84 | 15,12 | 23,95 |

KOPĀ PROCENTI | 8,84 | 15,46 | 24,30 |

21. Finansiālās izmaksas

Līdz 2004. finanšu gadam šo izdevumu kategoriju uzrādīja pie administratīvajām izmaksām. Caurskatāmības labad šīs izmaksas tagad norāda kā atsevišķu pozīciju. Sīkāka informācija parādīta 12 tabulā.

1.11. ĀRPUSBILANCES POSTEŅI

Nodrošinājumi tiek ievēroti, lai nodrošinātu avansa maksājumus un tos paziņo, kad ir samaksāta pēdēja projekta summa. Saskaņā ar „Piesardzības” principu un saskaņā ar IPSAS 19 noteikumiem, iespējamie aktīvi nav uzskaitīti finanšu pārskatos. Tie ir parādīti šeit piezīmes formā caurskatāmības nolūkos.

Kredītrīkotāja reģistrētā kopējā summa šajā pozīcijā parādītas 15. un 16. tabulā.

15. tabula | miljoni euro |

Nodrošinājums | Avansa maksājums | par neizpausto nodrošinājumu | par sniegumu | KOPĀ 01/01/2005 |

6. EAF | 2,52 | 0,05 | 0,40 | 2,97 |

7. EAF | 61,62 | 15,45 | 25,80 | 102,87 |

8. EAF | 738,35 | 39,06 | 102,46 | 879,88 |

9 EAF | 21,38 | 0,71 | 7,57 | 29,66 |

KOPĀ | 823,87 | 55,27 | 136,24 | 1.015,38 |

16. tabula | miljoni euro |

Nodrošinājums | Avansa maksājums | par neizpausto nodrošinājumu | par sniegumu | KOPĀ 31/12/2005 |

6. EAF | 4,63 | 0,05 | 1,34 | 6,01 |

7. EAF | 66,34 | 24,47 | 39,49 | 130,30 |

8. EAF | 789,17 | 49,36 | 100,36 | 938,89 |

9 EAF | 117,00 | 31,19 | 31,74 | 179,93 |

KOPĀ | 977,14 | 105,07 | 172,93 | 1.255,13 |

2. ZIŅOJUMS PAR FINANSĒJUMA ĪSTENOŠANU

Ievads

Iepriekšējie EAF

ĀKK un EK Padomes 2000. gada 27. jūlija Lēmumā Nr. 1/2000 par pārejas pasākumiem paredzēts, ka līdzekļi, kas neattiecas uz iepriekšējiem EAF, tiek izlietoti saskaņā ar attiecīgajiem Kotonū nolīguma noteikumiem, kurus saskaņā ar pārejas pasākumiem sāk piemērot ātrāk.

Komisijas Lēmumā C(2001)717, kurā noteiktas apropriācijas ĀKK valstu indikatīvajām programmām saskaņā ar ĀKK un EK partnerattiecību nolīgumu, paredzēts, ka iepriekšējo EAF nepiešķirtie līdzekļi tiks izmantoti, lai saskaņā ar attiecīgo EAF noteikumiem un procedūrām realizētu summu, kas nepārsniedz 1 200 miljonus euro. Tas attiecas uz periodu, kurā vēl nav stājies spēkā 9. EAF finanšu protokols.

Komisijas Lēmumā C(2001)1578 ir noteiktas apropriācijas reģionālajām programmām un sadarbības programmām, kas īstenotas ĀKK robežās saistībā ar ĀKK un EK partnerattiecību nolīgumu.

Komisijas Lēmumā C(2002)2567, no vienas puses, par 60 miljoniem euro ir palielināta ĀKK valstu un EK sadarbībai paredzētā dotācija, izmantojot 6. un 7. EAF vispārējās rezerves, un, no otras puses, tajā bija paredzēts izlietot šos papildu fondus periodā, kamēr vēl nav stājies spēkā 9. EAF finanšu protokols, izlietošanai piemērojot noteikumus un procedūras, kas attiecās uz sākotnējiem EAF.

Visbeidzot, ĀKK un EK Padomes 2002. gada 23. decembra Lēmumā Nr. 3/2002 īpaši tika noteikts izmantot 25 miljonus euro, kas nav saistīti ar 8. EAF (vispārējās rezerves), lai nodotu tos reģionālajai attīstībai saskaņā ar ĀKK un EK parnerattiecību nolīgumu.

Tāpat kā iepriekšējā gadā, demonstrējot līdzekļu uzskaites pārredzamību 2005. gadā, dažādās turpmākajās tabulās katram EAF (6., 7. un 8. EAF) īpaši nodalīta tā līdzekļu daļa, kas izlietota atbilstoši Lomē konvenciju plānošanai, un līdzekļu daļa, kas izlietota atbilstoši Kotonū nolīguma plānošanai. Saistībā ar Kotonū nolīgumā paredzēto plānošanu summas ir iereģistrētas un norādītas, balstoties uz ĀKK un EK partnerattiecību nolīguma IV pielikuma 3.2. punktu, kas attiecas uz valstīm. Minētajā punktā ĀKK valstīm ir paredzēta A piešķīrums, kuras mērķis ir segt makroekonomisko atbalstu un atbalstu programmām un projektiem, kā arī B piešķīrums, kas paredzēta neparedzētu vajadzību segšanai, piemēram, palīdzībai ārkārtas situācijās, parādu sloga mazināšanas iniciatīvām un atbalstam, kura mērķis ir mazināt nelabvēlīgās sekas, ko izraisījusi eksporta ieņēmumu nestabilitāte[5]. Kas attiecas uz reģioniem, pārskats sastādīts, balstoties uz reģionālo plānošanu, kas minēta ĀKK un EK partnerattiecību nolīguma 2. nodaļā (reģionālās un sadarbības indikatīvās programmas ĀKK valstu robežās).

9. EAF

ĀKK un EK partnerattiecību nolīgums, ko 2000. gada 23. jūnijā Kotonū parakstīja Eiropas Kopienas dalībvalstis un Āfrikas, Karību jūras un Klusā okeāna reģiona (ĀKK) valstis, stājās spēkā 2003. gada 1. aprīlī.

Eiropas Savienības (ES) Padomes 2001. gada 27. novembra Lēmums 2001/822/EK par aizjūras zemju un teritoriju asociāciju ar Eiropas Kopienu stājās spēkā 2001. gada 2. decembrī.

Kotonū nolīgums ir noslēgts uz divdesmit gadiem, paredzot, ka reizi piecos gados tas tiks pārskatīts, turklāt katram piecu gadu periodam tiek sastādīts arī finanšu protokols. ES Padomes lēmums par aizjūras zemju un teritoriju asociāciju ar Eiropas Kopienu ir spēkā uz desmit gadiem.

Pirmajos piecos gados finansējums tiek ņemts no 9. EAF . Tā kopsumma noteikta 13 800 miljonu euro apmērā — no tiem 13 500 miljoni euro piešķirti ĀKK valstīm saskaņā ar Kotonū nolīguma pirmo finanšu protokolu, 175 miljoni euro paredzēti aizjūras zemēm un teritorijām (kā noteikts ES Padomes lēmumā par aizjūras zemju un teritoriju asociāciju ar EK), un 125 miljoni euro ir rezervēti Eiropas Komisijai, lai segtu izmaksas, kas saistīti ar 9. EAF īstenošanu (kā paredzēts 9. EAF iekšējā nolīgumā). Pirmā finanšu protokola kopējā summa, ko papildina no iepriekšējiem EAF pārskaitītie atlikumi, attiecas uz laikposmu no 2000. līdz 2007. gadam (Kotonū nolīguma 1. pielikuma 5. punkts).

No 13 500 miljonu euro lielās kopsummas, kas rezervēta ĀKK valstīm, ir atbrīvoti 1 000 miljoni euro 2004. un 2005. gada laikā, kad ES Padome bija veikusi pārbaudi, pamatojoties uz Eiropas Komisijas priekšlikumu.

- 250 miljoni euro ir atbrīvoti, pamatojoties uz Apvienotās padomes 2004. gada 7. maija Lēmumu Nr. 01/2004, un tie paredzēti iekšējiem ĀKK fondiem (dabas resursi), lai finansētu pasākumus saistībā ar ūdens finansējuma līniju.

- 18 miljoni euro ir atbrīvoti, pamatojoties uz Padomes 2005. gada 19. jūlija lēmumu Nr. 10752/05, un tie paredzēti ilgtermiņa attīstības atbalsta piešķīrumam, lai finansētu Austrumtimoras indikatīvo nacionālo programmu laikposmā no 2006. līdz 2007. gadam.

- 482 miljoni euro ir atbrīvoti, pamatojoties uz Ministru Padomes 2005. gada 22. novembra Lēmumu Nr. 6/2005, un tie paredzēti ilgtermiņa attīstības atbalsta dotācijai (352 miljoni euro), sadarbības un reģionālās integrācijas atbalstam (48 miljoni euro), ieguldījumu mehānismam (82 miljoni euro) saistībā ar Eiropas iniciatīvas finansēšanu enerģētikas jomā (220 miljoni euro), iemaksām starptautiskajā finansēšanas mehānismā saistībā ar pamatproduktu risku vadību (25 miljoni euro), jauno Kopienas sanitāro un fitosanitāro normu piemērošanai cilvēku un dzīvnieku veselības jomā (30 miljoni euro), Āfrikas Savienības stiprināšanai (50 miljoni euro), ieguldījumam paātrinātajā iniciatīvā „Izglītība visiem” (63 miljoni euro), cīņai pret AIDS, malāriju un tuberkulozi (62 miljoni euro), kā arī CDE un CTA darbībai (32 miljoni euro).

- 250 miljoni euro ir atbrīvoti, pamatojoties uz Ministru Padomes 2005. gada 22. novembra Lēmumu Nr. 7/2005, un tie paredzēti ilgtermiņa attīstības atbalsta dotācijai (185 miljoni euro), reģionālās integrācijas un sadarbības atbalstam (24 miljoni euro) un ieguldījumu mehānismam (41 miljons euro), kas domāts arī ūdens finansējuma līnijai.

Tādējādi 9. EAF dotācijas ĀKK valstīm, ņemot vērā nosacītā miljarda atbrīvošanu un dotācijas, ko tieši pārvalda Eiropas Investīciju Banka (EIB), var apkopot šādā kopsavilkumā.

EUR | Dotācija 9. EAF | Samazinājums/ nosacītais miljards | Slēgtās dotācijas (EIB pārvaldībā) | Līdzekļu pārvietošana starp dotācijām un nosacīto miljardu | Atvērtās dotācijas OLAS (EK pārvaldībā) |

Dotācija ilgtermiņa attīstībai | 10.000.000.000 | (186 850 000) Procentu likmju subsīdijas | -690.000.000 | 9.123.150.000 |

Reģionālā dotācija | 1.300.000.000 | 731.000.000 | 2.031.000.000 |

Ieguldījumu mehānisms | 2.200.000.000 | (122.000.000)[6] | (2.037.000.000) | -41.000.000 |

Kopā | 13.500.000.000 | (122.000.000) | (2.222.850.000) | 0 | 11.154.150.000 |

Ilgtermiņa attīstības dotācija ĀKK valstīm sastāv no divām daļām.

A piešķīrums ir paredzēta makroekonomikas atbalstam, nozaru politikām, programmām un projektiem ar Kopienas atbalstu, kas atbilst nacionālo indikatīvo programmu (NIP) apropriācijām un strukturālajiem pielāgojumiem saistībā ar iepriekšējiem EAF.

B piešķīrums ir paredzēta, lai segtu neparedzētas vajadzības, kā atbalstu ārkārtas situācijās, iemaksas parādu sloga mazināšanas iniciatīvās un atbalstu, kura mērķis ir mazināt nelabvēlīgās sekas, ko izraisījusi eksporta ieņēmumu nestabilitāte, turklāt tā, plašāk raugoties, atbilst Stabex un Sysmin apropriācijām un ārkārtas palīdzībai iepriekšējos EAF.

Tādējādi 9. EAF dotācijas aizjūras zemēm un teritorijām, ņemot vērā dotācijas, ko tieši pārvalda Eiropas Investīciju Banka (EIB), var apkopot šādā kopsavilkumā.

EUR | Dotācija 9. EAF | Slēgtās dotācijas (EIB pārvaldībā) | Atvērtās dotācijas OLAS |

Ilgtermiņa attīstības dotācija | 127.100.000 | 127.100.000 |

C rezerve | 17.900.000 | (1.000.000) Procentu likmju subsīdijas | 16.900.000 |

Reģionālā dotācija | 8.000.000 | 8.000.000 |

Dotācija pētījumiem un tehniskajai palīdzībai | 2.000.000 | 2.000.000 |

Ieguldījumu mehānisms | 20.000.000 | (20.000.000) | 0 |

Kopā | 175.000.000 | (21.000.000) | 154.000.000 |

C rezerve , kas nav piešķirta aizjūras zemēm un teritorijām, ir izveidota, lai finansētu humāno palīdzību, palīdzību ārkārtas situācijās, palīdzību bēgļiem un eksporta ieņēmumu svārstību izlīdzināšanu, un tā atbilst B piešķīrumam ĀKK valstīm.

Turklāt, piemērojot Komisijas Lēmumu C(2003)1904, uz 9. EAF tiek pārnesti visi iepriekšējo EAF pārpalikumi, kas pastāvēja Kotonū nolīguma spēkā stāšanās dienā, kā arī visas summas, kas pēc minētā datuma atbrīvotas projektos, kuri tiek finansēti no minētā fonda. Visi līdzekļi, kas tādējādi pārnesti uz 9. EAF un iepriekš bijuši piešķirti kādas ĀKK valsts vai reģiona indikatīvai programmai, paliek piešķirti šai valstij vai reģionam. Turpretim vēl nepiešķirtie līdzekļi tiek pārvietoti uz rezervi, par kuru tiks veikta jauna plānošana 9. EAF robežās.

Visi skaitļi, kas minēti finansiālās īstenošanas ziņojumā, sniegti uz skaidras naudas pamata.

Pielikuma tabulās, kas attiecas uz summām, par kurām pieņemts lēmums, noslēgts līgums un kuras ir izmaksātas, dati ir minēti neto izteiksmē . Tikai 2.7. tabulā minētas saistību summas un no saistībām atbrīvotās summas, kā arī summas, kas izmaksātas un atgūtas atšķirīgā veidā.

Tā kā pašreizējā uzskaites sistēma ir tehniski ierobežota, daļēji atgūtās summas dators reģistrē kā pilnībā atgūtas. Īstenībā 0,46 miljonus euro (0,09 miljonus euro 2005. gadā) ieņēmumu un izdevumu kontos uzskata par atgūtiem. Faktiski atgūtās summas ir norādītas finanšu pārskatos šā dokumenta pirmajā daļā. Šī atšķirība beigs pastāvēt, sākot ar 2007. finanšu gada, kad sāks darboties jaunā uzskaites sistēma ABAC .

2.1. APROPRIĀCIJAS 31.12.2005.

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

2.2. KONSOLIDĒTIE PĀRSKATI

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

2.3. SITUĀCIJA PA VALSTĪM UN INSTRUMENTIEM

2.3.1. 6. EAF

Piezīmes par vadības pārskatu:

22. No 3.1.1. līdz 3.1.8. tabulai skaitlis „0,0” norāda, ka attiecīgā summa ir EUR–4 999 līdz EUR 4 999 robežās.

Ailēs, kur nav uzrādīts neviens cipars, summa ir vienāda ar nulli.

Valstis, kurām visās ailēs ir nulles bilance, tabulās nav iekļautas.

23. Visās tabulās pozīcija „Visas ĀKK valstis” attiecas uz projektiem, kas aptver noteiktas valstis, bet ko nefinansē no reģionālās sadarbības.

24. Visās tabulās pozīcijā „Finanšu un administratīvie izdevumi” ir norādīti projekti, ko finansē no EAF procentiem, kurus pārskaitīja finanšu instrumentam (dotācijām, strukturālā pielāgojuma mehānismam (SAF)), izņemot vienu summu 1 miljona EUR apmērā, ko finansēja no “dotācijām” un izmantoja bankas izdevumu un valūtas kursa izmaiņu segšanai.

25. 3.1.1. un 3.1.2. tabulas pirmajā ailē piešķīrums „reģionālajai sadarbībai” (871,64 miljoni EUR) atbilst Komisijas reģionālās sadarbības mērķim attiecībā tikai uz ĀKK valstīm (912,23 miljoni EUR), no kura atskaitīta summa par 2000., 2001. un 2002. gada laikā veiktajiem pārskaitījumiem uz vispārējo rezervi saskaņā ar pārejas posma pasākumiem (t.i. 1 miljons EUR, 1,36 miljoni EUR un 0,16 miljoni EUR), un 28,9 miljoni pārskaitīti uz 9. EAF pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā 2003. gadā un 6,9 miljoni 2004. gadā un 2,18 miljoni 2005. gadā.

26. Visas apropriāciju summas ir tādas pašas kā lēmumos noteiktās, jo nesamaksātās summas ir pārceltas uz 9. EAF pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (Komisijas 2003. gada 16. aprīļa lēmums).

2.3.2. 7. EAF

Piezīmes par vadības pārskatu:

- No 3.2.1. līdz 3.2.8. tabulai skaitlis „0,0” norāda, ka attiecīgā summa ir EUR-4 999 līdz EUR 4 999 robežās.Ailēs, kur nav uzrādīts neviens cipars, summa ir vienāda ar nulli.Valstis, kurām visās ailēs ir nulles bilance, tabulās nav iekļautas.

- Visās tabulās pozīcija „Visas ĀKK valstis” attiecas uz projektiem, kas aptver noteiktas valstis, bet ko nefinansē no reģionālās sadarbības.

- Visās tabulās pozīcijā "Finanšu un administratīvie izdevumi” ir norādīti projekti, ko finansē no EAF procentiem, kurus pārskaitīja finanšu instrumentam (dotācijām, strukturālā pielāgojuma mehānismam).

- 3.2.1. un 3.2.2. tabulas pirmajā ailē piešķīrums „reģionālajai sadarbībai” (1 128,16 miljoni EUR) ir sastādīts sekojoši:

Komisijas reģionālās sadarbības mērķis (tikai ĀKK valstis) ……………………………………………………………………………....1 125 Mērķa pārsniegums ………………………………………………………………………………67,90 Pārskaitījumi no nepiešķirtajiem līdzekļiem, lai: finansētu atbalsta programmu AKK valstīm, kas palīdzētu to integrācijai Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) 10,00 2000. gadā uz vispārējo rezervi pārskaitītā summa saskaņā ar pārejas posma pasākumiem (8,50) 2001. gadā uz vispārējo rezervi pārskaitītā summa saskaņā ar pārejas posma pasākumiem (2,20) 2002. gadā uz vispārējo rezervi pārskaitītā summa saskaņā ar pārejas posma pasākumiem (0,70) 2003. gadā uz 9. EAF pārskaitītā summa Pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (49,10) 2004. gadā uz 9. EAF pārskaitītā summa Pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (5.92)

2005. gadā uz 9. EAF pārskaitītā summa Pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (8,26)

Kopā 31.12.2005. 1,128.16

(a) Visas apropriāciju summas ir tādas pašas kā lēmumos noteiktās, jo summas, par kurām nebija radušās saistības, pārskaitīja uz 9. EAF. pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (Komisijas 2003. gada 16. aprīļa lēmums).

2.3.3. 8. EAF

Piezīmes par vadības pārskatu:

27. No 3.3.1. līdz 3.3.8. tabulai skaitlis „0,0” norāda, ka attiecīgā summa ir EUR-4 999 līdz EUR 4 999 robežās.Ailēs, kur nav uzrādīts neviens cipars, summa ir vienāda ar nulli.Valstis, kurām visās ailēs ir nulles bilance, tabulās nav iekļautas.

28. Visās tabulās pozīcija „Visas ĀKK valstis” attiecas uz projektiem, kas aptver noteiktas valstis, bet ko nefinansē no reģionālās sadarbības.

29. Visās tabulās pozīcijā „Finanšu un administratīvie izdevumi” ir norādīti projekti, ko finansē no EAF procentiem, kurus pārskaitīja finanšu instrumentam (dotācijām, strukturālā pielāgojuma mehānismam).

30. 1. un 2. tabulas trešajā ailē piešķīrums „reģionālajai sadarbībai” (1 418,94 56 miljoni EUR) ir sastādīts sekojoši:

Komisijas reģionālās sadarbības mērķis (tikai ĀKK valstis) 1,300.00

Padomes lēmums 3/2000, lai nodrošinātu nepārtrauktību vairākiem pasākumiem, kas gaida 9. EAF stāšanos spēkā 306,00

Padomes 2001. gada 20. decembra Lēmums 10/2001 par no 8. EAF nepiešķirto līdzekļu izlietošanu 180,70

2000. gadā pārskaitītā summa uz vispārējo rezervi saskaņā ar pārejas posma pasākumiem (68,00)

Padomes 2002. gada 23. decembra Lēmums 3/2002 par no 8. EAF nepiešķirto līdzekļu izlietošanu 54,20

2003. gadā uz 9. EAF pārskaitītā summa Pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (317.33)

2004. gadā uz 9. EAF pārskaitītā summa Pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (5,01)

2005. gadā uz 9. EAF pārskaitītā summa Pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (31,62)

Kopā 31.12.2005. 1.418,94

31. Visas apropriāciju summas ir tādas pašas kā lēmumos noteiktās, jo summas, par kurām nebija radušās saistības, pārskaitīja uz 9. EAF. pēc Kotonū nolīguma stāšanās spēkā (Komisijas 2003. gada 16. aprīļa lēmums).

32. 4,36 miljonu maksājums ir finalizēts OLAS 2005. gadā noteiktu pārvedumu pārkvlificēšanas vārdā pie STABEX instrumenta. Finansu ziņojumos šīs summas ir reģistrētas atbilstošā valutēšanas dienā (EUR 4,30 miljoni 2002. gadā un EUR 0.06 2003. gadā).

2.3.4. 9 EAF

Piezīmes par vadības pārskatu:

(a) No 3.4.1. līdz 3.4.8. tabulai skaitlis „0,0” norāda, ka attiecīgā summa ir starp robežā starp EUR -4 999 un EUR4 999

Ailēs, kur nav uzrādīts neviens cipars, summa ir vienāda ar nulli.

Valstis, kurām visās ailēs ir nulles bilance, tabulās nav iekļautas.

(b) Visās tabulās informācija ir atspoguļota, ņemot vērā izlietotos finanšu līdzekļus (A asignējumi, B asignējumi un īstenošanas izmaksas) un projektu veidu (makroekonomikas atbalsts, nozaru politika, neatliekamā palīdzība u.c.)

2.3.5. Visi EAF

Atbilstošās tabulas ir pievienotas pielikumā.

2.4. CITA INFORMĀCIJA PAR VADĪBU

[pic]

4.1.2. TABULA

Apstājušos projektu „TRO” iedalījums, kuriem saistību atlikums pārsniedz 1 miljonu euro

Stabex projekti (miljonos euro)

8. EAF | Valsts | PROJEKTI | SAISTĪBU ATLIKUMA SUMMA |

Burundi | STABEX 99 KAFIJA – NEGRAUZDĒTA VAI GRAUZDĒTA | 8.7 |

Madagaskara | STABEX 99 KAFIJA – NEGRAUZDĒTA VAI GRAUZDĒTA | 11.2 |

Mauritānija | Stabex 98 – kalmāri, astoņkāji un tinteszivis | 14.8 |

Ruanda | STABEX 99 KAFIJA – NEGRAUZDĒTA VAI GRAUZDĒTA | 3.5 |

Ruanda | STABEX 99 – Neapstrādātas ādas | 1.1 |

Senegāla | Franšīze saskaņā ar 195.a pantu - Eļļa | 2.5 |

Sjerraleone | STABEX 99 KAFIJA – NEGRAUZDĒTA VAI GRAUZDĒTA | 2.0 |

Sudāna | Stabex 98 – Kokvilna | 4.8 |

Sudāna | Stabex 99 - Kokvilna | 44.9 |

Tanzānija | STABEX 99 KAFIJA – NEGRAUZDĒTA VAI GRAUZDĒTA | 26.2 |

Tanzānija | Franšīze saskaņā ar 195.a pantu – Negrauzdēta kafija | 1.0 |

Togo | Stabex 99 – eļļas rauši | 1.4 |

Kopā | 122.1 |

Aizkavēšanās sākumā (miljonos euro)

Runa būtībā ir par projektiem, kuriem šobrīd vēl nav atrasts tirgus. Jo īpaši tas attiecas uz gadījumiem, kad publiskā iepirkuma procedūra ir anulēta, lai ievērotu pareizas finanšu pārvaldības principus (prasībām neatbilstoši piedāvājumi, trūkumi procedūras norisē saņēmēju administrāciju līmenī) vai kad sākumā ir vērojama aizkavēšanās (piemēram, bija jāvienojas par izmaiņām finansējumā). Kas attiecas uz budžeta atbalsta vai strukturālo pielāgojumu projektiem, vēl nav pabeigta pašlaik norisošā revīzija par iepriekš izmaksātajām daļām un/vai plānotā revīzija par dotāciju daļu izmaksāšanu.

Valsts Projekti Saistību atlikuma summa

7. EAF | Etiopija | Lalibelas baznīcu saglabāšana | 4.0 |

8. EAF | Kongo Brazavila | Atbalsts tiesiskai valstij | 14.3 |

Etiopija | Lalibelas baznīcu saglabāšana | 5.1 |

Zambija | Demokrātija un pareiza pārvaldība | 1.1 |

Tanzānija | Ūdensapgādes programma | 26.9 |

Mauritānija | Rūdas pārkraušanas ostas atjaunošana | 45.0 |

Visas valstis | Apmācību projekts ar vairāku valstu piedalīšanos | 3.0 |

9. EAF | Gvineja | Bēgļu rehabilitācija | 1.2 |

Surinama | Rehabilitācija | 29.8 |

Kopā | 130.4 |

Vēl nepabeigtie EIB projekti, kuriem finansēšanas kārtība neparedz veikt samaksu atsauces periodā vai attiecībā uz kuriem vēl nav parakstīts līgums (miljonos euro)

Valsts Projekti Saistību atlikuma summa

6. EAF | Mozambika | Atbalsts privātajam sektoram | 3.1 |

7. EAF | Kamerūna | Banāni | 4.0 |

Jamaika | Ūdens iekārtas | 15.0 |

8. EAF | Beliza | Citrusaugļu nozare | 2.2 |

Botsvāna | Ūdens piegāde | 2.1 |

Dominikānas republika | Finanšu sektors | 4.5 |

Gajāna | Enierģētikas projekts | 20.0 |

Malāvija | Blantyre viesnīcas | 2.0 |

Malāvija | Tējas nozare | 10.0 |

Maurīcija | Lidostas nozare | 10.5 |

Mozambika | Motraco ii | 1.9 |

Namībija | Nampower | 1.3 |

Svazilenda | Seb iii Maguga | 7.0 |

Svazilenda | Lower Usuthu | 5.7 |

Svazilenda | Motraco | 1.8 |

Sentlūsija | Sentlūsijas banka | 3.0 |

Trinidada | Karību mikrofinansējums | 4.0 |

Kopā | 98.1 |

[pic]

[pic]

4.2.3. tabula

Itālijas līdzfinansējums

1985. gadā Eiropas Komisija parakstīja ar Itālijas valdību nolīgumu, kurā bija paredzēts, ka tā līdzfinansēs Komisijas vadītos attīstības projektus.

Nolīgums vēlāk tika pagarināts līdz 2004. gada 31. decembrim, izmantojot vēstuļu apmaiņu starp Itālijas valdību un attīstības lietu komisāru.

Vēlāk Komisija rakstveida procedūrā E/1588/2004 pieņēma lēmumu par līdzfinansējuma pamatlīguma īstenošanu. Lēmuma mērķis ir apturēt budžeta shēmu un reglamentējumu attiecībā uz saistībām, kas radušās uz nolīguma pamata. Tāpēc Komisijas lēmumā ir paredzēts, ka līdzfinansējumu Komisija realizē saskaņā ar EAF finanšu regulas noteikumiem un ka EAF kredītrīkotāji, kam pilnvaras deleģētas tiešā vai netiešā veidā, ar minētā lēmuma palīdzību iegūst tiesības būt kredītrīkotājiem saistībā ar Itālijas ieguldījumu šajā līdzfinansēšanas mehānismā. Kredītrīkotājs, kam deleģētas pilnvaras, tāpat iegūst tiesības noteikt īstenošanas galīgo termiņu saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem.

2005. gadā Komisijas pārvaldīto Itālijas līdzekļu stāvoklis saistībā ar projektiem ĀAK valstīs bija šāds (summas norādītas euro).

projekta Nr. | Valsts | Projekts | atlikums | ieguldījums | maksājumi | atlikums |

31/12/2004 | 31/12/2005 |

ITA COF | 1 | BURUNDI | REG. - Ruzizi II | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 2 | KABOVERDE | Lidoista | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 3 | ACP | ACP - Fiere | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 4 | ACP | ACP - Fiere | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 5 | TOGO | CIMAO | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 6 | GVINEJA-BISAVA | M'Pack ceļš | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 7 | ACP | ACP - Fiere | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 8 | ZAIRA | A.T. Ofida | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 9 | ZAMBIJA | Sismin II | 438.254,02 | 0,00 | 0,00 | 438.254,02 |

ITA COF | 10 | TANZĀNIJA | Musoma ceļš | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 11 | ZAIRA | Parco Virunga | 155.561,80 | 0,00 | 0,00 | 155.561,80 |

ITA COF | 12 | GVINEJA-BISAVA | Farim tilts | 3.034,20 | 0,00 | 0,00 | 3.034,20 |

ITA COF | 13 | SUDĀNA | Cukurs | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 14 | SUDĀNA | Tērauda piegādes | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 15 | ZAIRA | A.T. Kivu | 202.332,84 | 0,00 | 0,00 | 202.332,84 |

ITA COF | 16 | ZAIRA | Dzeramais ūdens | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 17 | TANZĀNIJA | Dzelzzceļš | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 18 | DOMINIKĀNA | Žāvētājs | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 19 | ACP | ACP - Fiere | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 20 | BURKINAFASO | DIAPER II | 35.326,10 | 0,00 | 0,00 | 35.326,10 |

ITA COF | 21 | MAURĪCIJA | Apavi | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 22 | BOTSVĀNA | K. lidosta | 160.586,01 | 0,00 | 0,00 | 160.586,01 |

ITA COF | 23 | SOMĀLIJA | Somalia - P. bovine | 1.694.318,41 | 0,00 | 0,00 | 1.694.318,41 |

ITA COF | 24 | GVINEJA-BISAVA | Naftas imports | 194.860,96 | 0,00 | 0,00 | 194.860,96 |

ITA COF | 25 | MALI | Nioro | 169.812,57 | 0,00 | 0,00 | 169.812,57 |

ITA COF | 26 | ANGOLA | Boavida slimnīca | 161.422,54 | 0,00 | 0,00 | 161.422,54 |

ITA COF | 27 | TANZĀNIJA | Slimnīca | 9.592,49 | 0,00 | 0,00 | 9.592,49 |

ITA COF | 28 | DŽIBUTIJA | IGADD pārtikas projekts | 3.031,61 | 0,00 | 0,00 | 3.031,61 |

ITA COF | 29 | SEIŠELA SALAS | Tehniskais atbalsts | 51.073,21 | 0,00 | 0,00 | 51.073,21 |

ITA COF | 30 | ACP | ACP - Fiere | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 31 | BURUNDI | Rutana Kankuzo | 154.846,04 | 0,00 | 0,00 | 154.846,04 |

ITA COF | 32 | KONGO | Kinkala B. ceļš | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 33 | GVINEJA | Fouta Djalon | 305.162,33 | 0,00 | 0,00 | 305.162,33 |

ITA COF | 34 | SENEGĀLA | Valsts ceļš Nr.°2 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 35 | ZAIRA | Film Kivu | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 36 | BURKINAFASO | Tehniskais atbalsts | 89.763,43 | 0,00 | 0,00 | 89.763,43 |

ITA COF | 37 | līdzfinansēšana | 13.327.958,54 | 543.184,29 | 0,00 | 13.871.142,83 |

ITA COF | 38 | TANZĀNIJA | Pemba ostas | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 39 | ANGOLA | Lubango ceļš | 200.500,00 | 0,00 | 0,00 | 200.500,00 |

ITA COF | 40 | Admninistratīvās izmaksas | 417.701,55 | 6.533.87 | 15.815,78 | 408.419,64 |

ITA COF | 41 | MOZAMBIKA | Tehniskais atbalsts | 78.963,69 | 0,00 | 0,00 | 78.963,69 |

ITA COF | 42 | MOZAMBIKA | Maputo | 14.387,00 | 0,00 | 0,00 | 14.387,00 |

ITA COF | 43 | MOZAMBIKA | Bēgļi | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 44 | MOZAMBIKA | Manambery tilts | 65.250,91 | 0,00 | 0,00 | 65.250,91 |

ITA COF | 45 | MOZAMBIKA | Palīdzība bērniem | 11.295,81 | 0,00 | 0,00 | 11.295,81 |

ITA COF | 46 | ANGOLA | Minars palīdzība | 497,94 | 0,00 | 0,00 | 497,94 |

ITA COF | 47 | ACP | ACP-Conf. pēcLome IV | 2.708,00 | 0,00 | 0,00 | 2.708,00 |

ITA COF | 48 | ANGOLA | PME | 27.750,00 | 0,00 | 0,00 | 27.750,00 |

ITA COF | 49 | SADC | PME- seminārs | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |

ITA COF | 50 | SOMĀLIJA | Rehabilitācija | 15.629.054,15 | 0;00 | 909.982;03 | 14.719.072,12 |

ITA COF | 51 | TANZĀNIJA | Bogamoyo ceļš | 1.636.461,46 | 0,00 | 0,00 | 1.636.461,46 |

ITA COF | 52 | SOMĀLIJA | PACE | 550.646,00 | 0,00 | 72.110,25 | 478.535,75 |

KOPĀ | 35.792.153,61 | 549.721,16 | 997.908,06 | 35.343.963,71 |

Kopš iepriekšminētā nolīguma parakstīšanas Itālija ir līdzfinansējusi pavisam 52 projektus, kas īstenoti ĀAK valstīs, no tiem 2 vēl turpinās 2005. gadā.2005. gadā tika parakstīts jauns līgums, kā arī 8 tā papildinājumi par termiņa pagarināšanu un izmaiņām budžeta sadalē, kurai nav nepieciešamas papildu finanšu saistības.

3. EIB FINANŠU INFORMĀCIJA

3.1. IEGULDĪJUMU MEHĀNISMA PEĻŅAS APRĒĶINS

(tūkst. EUR)

[pic]

Pielikumi iekavās ir Finanšu pārskata pielikumi.

3.2. IEGULDĪJUMU MEHĀNISMA BILANCE

(tūkst. EUR)

[pic]

Pielikumi iekavās ir Finanšu pārskata pielikumi.

3.3. IEGULDĪJUMU MEHĀNISMA NAUDAS PLŪSMAS PĀRSKATS

(tūkst. EUR)

[pic]

3.4. IEGULDĪJUMU MEHĀNISMA PĀRSKATS PAR KAPITĀLA IZMAIŅĀM

(tūkst. EUR)

[pic]

3.5. FINANŠU PĀRSKATA PIELIKUMS

3.5.1. Vispārīgas ziņas

2000. gada 23. jūnijā, vienojoties Āfrikas, Karību jūras un Klusā okeāna grupas valstīm (“ĀKK valstis”) un Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm, tika noslēgts Kotonū nolīgums („Nolīgums”) par sadarbību un atbalstu attīstībai, kura ietvaros izveidoja ieguldījumu mehānismu, to pārskatīja 2005. gada 25. jūnijā.

Ieguldījumu mehānismu vada Eiropas Investīciju banka (“EIB” vai “Banka”). Saskaņā ar Nolīguma noteikumiem, ieguldījumu mehānisma finansēšanai ĀKK var piešķirt 2 200 miljonus EUR un aizjūras zemēm un teritorijām (AZT) var piešķirt 20 miljonus EUR (kā noteikts Padomes 2001. gada 27. novembra lēmumā par aizjūras zemju un teritoriju partnerību ar Eiropas Kopienu). Nolīguma ietvaros EIB pārvalda arī no saviem līdzekļiem izsniegtos aizdevumus. Visus citus finanšu līdzekļus un instrumentus saskaņā ar Nolīgumu vada Eiropas Komisija.

3.5.2. Nozīmīga grāmatvedības politika

2005. gadā atbilstoši starptautiskajiem grāmatvedības standartiem izveidotais ieguldījumu mehānisma, lai sagatavotu savus finanšu ziņojumus un tā pieņemšana tika veikta saskaņā ar IFRS 1 – pirmā IFRS – piemērojot 2004. gada 1. janvāri kā pārejas datumu.

Piemērotā grāmatvedības politika ir saskaņā ar IFRS un Eiropas Kopienu Padomes 1986. gada 8. decembra Direktīvas 86/635/EEK (kurā grozījumi izdarīti ar 2001. gada 27. septembra Direktīvu 2001/65/EK un 2003. gada 18. jūnija Direktīvu 2003/51/EK) vispārējiem principiem par banku un citu finanšu iestāžu gada pārskatiem un konsolidētajiem pārskatiem (“Direktīva”).

Finanšu ziņojumu sagatavošana ir saskaņā ar IFRS ir nepieciešama dažu kritiski grāmatvedības aprēķini. Nepieciešama arī vadība, lai izpildītu tās spriedumu, piemērojot ieguldījuma mehānisma grāmatvedības politiku. Jomā, kurā ir augstāka līmeņa spriedums vai sarežģītība, vai jomas, kurās pieņēmumi un aplēses ir nozīmīgas finanšu ziņojumiem, ir atklātas.

Bilance parāda aktīvus un pasīvus krītošas likviditātes kārtībā un neuzrāda atšķirību starp īstermiņa posteņus no ilgtermiņa posteņiem.

Ārvalstu valūtu pārrēķini

Ieguldījuma mehānisms izmanto euro (EUR) uzrādot finanšu ziņojumus, kas ir arī funkcionālās valūtas.

Finanšu pārskatā, aktīvā, pasīvā un ārpusbilances posteņos valūtas, kas nav euro, tiek pārrēķinātas euro pēc valūtas maiņas kursa bilances datumā.

Peļņas un zaudējumu pārskatus uz euro pārrēķina reizi mēnesī, pēc valūtas maiņas kursa katra mēneša beigās.

Starpību, kas radusies valūtas maiņas darbību rezultātā, peļņas vai zaudējumu pārskatā reģistrē ieņēmumu ziņojumā.

Skaidra nauda un tās ekvivalenti

Ieguldījumu mehānisms nosaka skaidras naudas ekvivalentus kā norēķinu kontus vai īstermiņa noguldījumus ar trīs mēnešu vai īsāku termiņu.

Finanšu aktīvi, kas nav atvasinātie instrumenti

Finanšu aktīvus iegrāmato, izmantojot norēķinu datu bāzi.

- Aizdevumi

Aizdevumi, ko sniedz saskaņā ar ieguldījuma mehānismu, tiek reģistrēti pēc (neto izdalītās summas), kas ir tā patiesā skaidras naudas vērtība, lai sniegtu aizdevumu, ieskaitot pārveduma izmaksas, kas vēlāk tiek aprēķinātas kā amortizētās izmaksas, izmantojot ieguves metodi, ja nav noteikumu par traucējumiem vai neiekasējamību.

- Kapitāla ieguldījumi

Tie sastāv no ieguldījuma mehānisma vai netieša kapitāla ieguldījuma. Šāds kapitāls tiek pārcelts pēc patiesās vērtības un klasificēts kā pieejams pārdošanai.

33. Riska kapitāla līdzekļi

Riska kapitāla līdzekļu patiesā vērtība būs pamatota uz neto aktīvu vērtību (NAV), ko reģistrē fonds, ja to aprēķina uz starptautiskā valutēšanas standarta, kas atbilst IFRS. Tomēr ieguldījuma mehānisms var nolemt par NAV piemērošanu ka to reģistrējis fonds, ja pastāv jautājumi, kas var ietekmēt valutēšanu.

Ja netiek piemērots starptautiski atzīts valutēšanas standarts, valutēšanu veiks pamatojoties uz plānoto portfeli.

34. Tieši kapitāla ieguldījumi

Ieguldījuma patiesās vērtības pamatā būs jaunākie pieejamie finansu ziņojumi, otro reizi izmantojot, ja nepieciešams, to pašu modeli, kas izmantots dalības iegūšanai.

Nekotētiem ieguldījumiem patieso vērtību nosaka piemērojot atzītus novērtēšanas metodes. Neīstenoti ieguvumi vai zaudējumi tiek reģistrēti kapitālā līdz šāds ieguldījums tiek pārdots, saņemts vai likvidēts, vai līdz tiek noskaidrots, ka šāds ieguldījums ir vājināts. Šajā laikā kumulatīvā peļņa vai zaudējumi, kas iepriekš atzīti rezervēs ir iekļauta ieņēmumu ziņojumā. Šādi ieguldījumi tiek attiecināti izmaksās, kad patieso vērtību nevar uzticami izmērīt.

- Nodrošinājums

Ieguldījuma mehānisma izsniegto nodrošinājumu var iedalīt kā finanšu nodrošinājumu un to reģistrē ārpus bilances, izņemot saistītās prēmijas, ja vien nav nepieciešama rezerve, lai segtu iespējamos zaudējumus, ko nosaka saskaņā ar IAS 37.

Finanšu kapitāla zaudējumi

Zaudējumi attiecas uz neatmaksātiem aizdevumiem finanšu gada beigās, kad tiek sniegta objektīva liecība par pilnīgu vai daļēju neatgūšanas risku saskaņā ar sākotnējiem līguma nosacījumiem vai līdzvērtīgu vērtību. Īpaši zaudējumu noteikumi pēc tam tiek atzīti ieņēmumu ziņojumā. Zaudējumus pēc tam definē kā atšķirību starp aizdevumu vērtību un neto pašreizējo vērtību no naudas plūsmas nākotnē, ko nosaka izmantojot instrumenta sākotnējo maiņas kursu. Ņemot vērā šo bankas rīcību kredīta riska novērtējums katram aizdevumam, nav nepieciešams paredzēt kopējos zaudējumus.

Ieguldījumu mehānisms nosaka, ka pieejamie ieguldījumi ir apdraudēti, ja ir bijusi nozīmīgi vai ilglaicīgi patiesās vērtības kritumi zem izmaksām. To vai kritums ir nozīmīgs vai ilglaicīgs nosaka pēc novērtējuma. Ja attiecība uz zaudējumiem ir pieņemti īpaši noteikumi par kapitāla ieguldījumu, jebkādas patiesās vērtības izmaiņas, kas iepriekš ir atzītas rezervēs tiek pieņemtas ziņojuma par ienākumiem.

Eiropas Investīciju bankas riska vadība pārskata zaudējumu finanšu aktīvus vismaz reizi gadā. Sekojošie pielāgojumi ir ziņojuma par ieņēmumiem ieskatu aktīva pastāvēšanas laikā un jebkādiem pielāgojumiem, kas nepieciešami attiecība uz sākotnējo zaudējumu pārvērtēšanu.

Atvasināti finanšu instrumenti

Ieguldījumu mehānismam normāli darbojoties, tas var slēgt mijmaiņas līgumus nolūkā nodrošināt noteiktas aizdevumu darbības citās valūtās nekā euro, lai kompensētu jebkurus ienākumus vai zaudējumus, kas radušies valūtas maiņas kursa svārstību rezultātā.

Taču ieguldījuma mehānisms, kas nav vēl riska ierobežošanas uzskaites pārvedumi saskaņā ar IFRS noteikumiem 2005. gada 31. decembrī un 2004. gadā. Tādēļ visus atvasinājumu mēra pēc patiesās vērtības pēc ziņojuma par ienākumiem. Patiesās vērtības atvasina galvenokārt no diskontētas naudas plūsmas modeļiem, izvēles cenu modeļiem un trešās puses kotētām cenām. Atvasinājumi ir aktīvi, kad to patiesā vērtība ir pozitīva un pasīvi, kad to vērtība ir negatīva.

Iemaksas

Dalībvalstu iemaksas tiek atzītas par saistībām bilancē Padomes lēmuma dienā, kad nosaka finansiālās iemaksas, kas dalībvalstīm jāiemaksā ieguldījuma mehānismā.

Subsīdiju procenti

Kā daļu no savas darbības ieguldījuma mehānisms vada procentu subsīdijas dalībvalstu vārdā.

Daļa no dalībvalstu iemaksām, kas piešķirtas subsīdiju procentiem nav reģistrēta ieguldījuma mehānisma kapitālā, bet ir klasificēta kā summa, kas jāatdod trešām pusēm.

Procentu ienākumi no kases

Saskaņā ar Atbalsta nosacījumiem un atbilstoši 9. EAF piemērotai Finanšu regulai, līdzekļi ieguldījumu mehānismam, ko saņēma EIB, ir norādīti atsevišķi. Procenti no depozītiem, kurus EIB noguldījis ieguldījumu mehānismam, nav ieskaitīti ieguldījumu mehānismam, jo tie tiek maksāti uzreiz Eiropas Komisijai.

Atkalieplūde, kas ir finansiālās darbības rezultātā radusies pamatsummas, procentu vai komisijas maksu atmaksāšana, un par atkalieplūdi aprēķinātie procenti ir ieskaitīti ieguldījumu mehānismam.

Maksājamie procenti, nodevas, komisijas nauda un dividendes

Maksājamos procentus reģistrē pēc uzkrājumu principa izmantojot ieguves metodi.

Nodevas attiecība uz sniegtajiem pakalpojumiem kādā noteikta laika posmā atzīst par ieņēmumiem no sniegtajiem pakalpojumiem. Saistību maksas tiek atliktas un atzītas par ieņēmumiem, izmantojot efektīvo procentu metode laika posmā no piešķiršanas līdz attiecīgā aizņēmuma atmaksāšanai.

Dividendes, kas attiecas uz kapitāla ieguldījumiem tiek atzītas saņemot.

Nodokļi

Protokols par Eiropas Savienības privilēģijām un imunitāti, kas pievienots 2004. gada 29. oktobra Eiropas Konstitūcijas Līgumam, izvirza noteikumu, ka aktīvi, ienākumi un citi Savienības iestāžu īpašumi ir atbrīvoti no visiem tiešajiem nodokļiem.

Grāmatvedības politikas izmaiņu ietekme

Iepriekšējie finanšu pārskati ir sagatavoti saskaņā ar Eiropas Kopienu Padomes 1986. gada 8. decembra Direktīvas 86/635/EEK (kurā grozījumi izdarīti ar 2001. gada 27. septembra Direktīvu 2001/65/EK) vispārējiem principiem par banku un citu finanšu iestāžu gada pārskatiem un konsolidētajiem pārskatiem (“Direktīva”).

Ja nepieciešams, noteikti iepriekšējo gadu skaitļi ir pārgrupēti, lai atbilstu izmaiņām pašreizēja gada prezentācijai salīdzināšanas nolūkos. Pāreja uz IFRS neietekmēja kopējos ieņēmumus un 2004. gada kapitālu.

3.5.3. Riska vadība

Kredīta risks

Šī sadaļa sniedz finansiālu informāciju par ieguldījuma mehānisma investīcijām.

No 2005. gada 31. decembra, ieguldījuma mehānisma vienīgie riska darījumi bija ar privātajiem kredīta ņēmējiem. Tabula turpmāk analizē ieguldījuma mehānisma riska darījumus pēc izmantotā ieguldījumu instrumenta.

[pic]

Tabula turpmāk analizē ieguldījuma mehānisma riska darījumus pa nozarēm.

[pic]

Procentu likmes risks

Tabula turpmāk sniedz kopsavilkumu par ieguldījuma mehānisma ieguldījumu risku.

[pic]

Likviditātes risks

Tabula parāda ieguldījuma mehānisma aktīvus un pasīvus pēc termiņiem, kuru pamatā ir atlikušais līguma termiņš.

[pic]

Ārvalstu valūtas risks

Tabula turpmāk analizē ieguldījuma mehānisma riska darījumus pa nozarēm.

[pic]

Saskaņā ar Kotonū nolīgumu ieguldījumu mehānisms var uzsākt finanšu darbības citā valūtā ne euro un uzņemties ārvalstu valūtas risku. Taču, ja pastāv atbilstīgs maiņas tirgus, ieguldījuma mehānisms var noslēgt mijmaiņas nolīgumu, lai pasargātu sevi no jebkādām valūtas maiņas svārstībām.

3.5.4. Segmenta informācija

Saskaņā ar IAS 14, ieguldījumu mehānisma primārais segments ir biznesa darbības un sekundārais segments ir ģeogrāfiskais.

Ieguldījumu mehānisma darbība sastāv galvenokārt no banku un budžeta kases operācijām.

Banku operācijas pārstāv ieguldījumus projektos, kuri uzsākti ar mērķi atbalstīt privātos un valsts ieguldījumus. Galvenais investīciju produkti ir aizdevumi, kapitāla ieguldījumi un nodrošinājumi.

Budžeta kases darījumi ir atlikuma ieguldījumi un ieguldījumu mehānisma ārvalstu valūtas riski.

Ieguldījuma mehānisma darbības ir iedalītas piecos reģionos iekšējās vadības nolūkos.

Primārā ziņojuma forma – biznesa segments (tūkstošos euro).

[pic]

Sekundārā ziņojuma forma – ģeogrāfiskais segments (tūkstošos euro).

[pic]

(*) Ieņēmumi ir tīrā peļņa no ieguldījuma mehānisma operatīvās darbības (t.i., procenti un komisijas nauda, atņemot zaudējumus, pieskaitot vai atņemot attiecīgi realizēto kapitāla peļņu un realizēto zaudējumu).

(**) Ģeogrāfiskajā segmentā “Citi” ir aplūkoti veicamie maksājumi, vai maksājumi, kas jāsaņem no dalībvalstīm vai Eiropas Investīciju bankas un ieguldījuma mehānisma skaidras naudas un skaidras naudas ekvivalenta.

3.5.5. Nodevas un komisijas nauda

(tūkst. EUR)

Nodevu un komisijas naudas galvenie komponenti ir:

[pic]

3.5.6. Tīrais rezultāts no finanšu operācijām

(tūkst. EUR)

Galvenie komponenti ieņēmumiem no nodevām ir darbības un valūtas maiņas:

[pic]

3.5.7. Vispārējie administratīvie izdevumi

(tūkst. EUR)

Vispārējie administratīvie izdevumi atspoguļo Eiropas Investīciju bankas faktiskos izdevumus („Banka”) veicot ieguldījumu mehānismu bez ieņēmumiem no standarta maksas par novērtēšanu, ko saņem Banka no ieguldījuma mehānisma klientiem.

[pic]

Saskaņā ar Padomes 2003. gada 8. aprīļa lēmumu dalībvalstis ir piekritušas pilnībā segt Bankai radušos izdevumus par ieguldījumu mehānisma vadību 9. EAF pirmajos 5. gados.

Neto vispārējie administratīvie izdevumi, kas paredzēti 2004. gada 31. decembra Bankas finanšu ziņojumā sasniedz 18 miljonus euro. Pamatojoties uz faktiskajām Eiropas Investīciju bankas izmaksām, šī summa vēlāk tika pielāgota līdz 2,17 miljoniem euro 2005. gadā. 2004. gadā ieguldījuma mehānisms ieņēmuma ziņojums tika pārvertēts, ņemot vērā grozījumus.

3.5.8. Skaidra nauda un tās ekvivalenti

(tūkst. EUR)

Naudas plūsmas pārskatam, skaidra nauda un tās ekvivalenti ir šādā bilancē ar termiņu, kas ir mazāks par trim mēnešiem no saņemšanas dienas. No 2005. gada 31. decembra un 2004. gadā ieguldījuma mehānismā ir tikai Eiropas Investīciju bankas norēķinu konti.

Skaidra nauda un tās ekvivalenti var tikt iedalīti fondos, kas saņemti no dalībvalstīm un, kas vēl nav sadalīti, kā arī līdzekļi no ieguldījuma mehānisma operatīvajām un finanšu darbībām.

[pic]

3.5.9. Aizdevumi un kapitāla ieguldījumi

[pic]

(tūkst. EUR)

2005. gada 31. decembrī neuzskata, ka kāds no aizdevumiem būtu pasliktinājies.

Viens kapitala ieguldījums ir pasliktinājies pēdēja gada laikā par 1,9 miljoniem euro.

Investīcijas kotētos uzņēmumos ir 10,1 miljons euro no kopējiem kapitāla ieguldījumiem.

2004. gada 31. decembrī aizdevumi un avansa maksājumi kredītiestādēm par summu 7,8 miljoni euro tika pārgrupēti kapitāla ieguldījumos, lai to specifikas dēļ tie atbilstu IFRS noteikumiem.

3.5.10. Summas, kas jāsaņem no ieguldītājiem

(tūkst. EUR)

Galvenie komponenti, kas jāsaņem no ieguldītājiem ir:

[pic]

3.5.11. Citi aktīvi

Citi aktīvi sastāv no aizdevumu procentiem:

3.5.12. Atvasināti finanšu instrumenti

(tūkst. EUR)

[pic]

3.5.13. Summas, kas piešķiramas trešām pusēm

(tūkst. EUR)

Trešām pusēm piešķiramo summu galvenie komponenti ir:

[pic]

3.5.14. Ieguldījumu mehānisma dalībvalstu iemaksa

(tūkst. EUR)

Attiecībā uz dalībvalstu iemaksām ieguldījumu mehānismā 455 miljoni euro ir pieprasīti, no kuriem 395 miljoni euro ir iemaksāti. No šīm iemaksām 370 miljoni euro ir piešķirti ieguldījumu mehānisma finansēšanai kā tādai, savukārt 85 miljoni euro ir paredzēti procentu subsīdiju finansēšanai.

9. EAF iesaistīto dalībvalstu pieprasījuma 2005. gadā ar atpakaļejošu datumu atcēla iepriekšējo iemaksu – EUR 20 miljonus, kas tika pieprasīta.

Dalībvalstu iemaksas ieguldījumu mehānismam uz 2005. gada 31. decembri ir šādas:

[pic]

(*) 2005. gada 22. decembrī Padome apstiprināja finanšu iemaksu summu, kas katrai dalībvalstij jāiemaksā līdz 2006. gada 20. janvārim.

3.5.15. Saistības

(tūkst. EUR)

Ieguldījuma mehānisma saistības ir šādas:

[pic]

3.5.16. Turpmākie notikumi

Nav bijuši būtiski notikumi pēc bilances pieņemšanas, kuriem nepieciešama izpaušana vai pielāgojumi 2005. gada 31. decembra gala ziņojumam.

Pēc Vadības komitejas priekšlikuma, Direktoru padome pārskatīja šos finanšu ziņojumus 2006. gada 7. martā un nolēma tos iesniegt Valdei apstiprināšanai 2006. gada 6. jūnija sapulcē.

4. PIELIKUMS – SITUĀCIJA PA VALSTĪM UN INSTRUMENTIEM

(Visi ziņojuma par finanšu izlietojumu skaitļi ir norādīti uz skaidras naudas pamata)

[pic]

[pic][pic][pic] [pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic]

[pic][pic][pic][pic][pic]

[pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic][pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[1] OV L 83, 1.04.2003., 1.-31. lpp.

[2] OV L 156, 18.06.2005., 19.-20. lpp.

[3] OV L 48, 18.06.2006., 19.-20. lpp.

[4] OV L 48, 18.02.2006., 21. lpp.

[5] Neizlietotie līdzekļi no iepriekšējiem EAF ietver SYSMIN fondu atlikumu, kas ar ĀKK un EK vēstnieku komitejas Lēmumu 3/2000 noteikts 410,926 miljonu vērtībā. Ar Padomes Lēmumu E410/2001 šie līdzekļi ir iekļauti inikatīvo valstu dotāciju plānošanā (B daļa) saskaņā ar ĀKK un EK partnerattiecību nolīguma finanšu protokolu.

[6] Ņemot vērā nosacīto 1 000 miljonu euro atbrīvošanu, 123 miljonus euro lielais atlikums 2006. gada februārī ir pārdalīts reģionālajai dotācijai, pamatojoties uz labojumu Nr. 1 (pieņemts 2006. gada 1. februārī), kas attiecas uz ĀKK un EK Ministru padomes 2005. gada 7. un 22. novembra lēmumiem Nr. 6 un Nr. 7. Šī 123 miljonus euro lielā summa tika koriģēta 2006. gadā, iegūstot 122 miljonus euro, kas vēl bija pieejami ieguldījumu mehānismam pēc tam, kad sākotnēji tika piešķirti nosacītie 1000 miljoni euro. Tādējādi galīgā reģionālās dotācijas summa, ko pārvalda Komisija (OLAS), ir EUR 2 153 000 000.