3.5.2023   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 156/2


ACTRIS ERIC STATŪTI

(2023/C 156/02)

PREAMBULA

TĀ KĀ zinātne par klimata pārmaiņām un gaisa kvalitāti prasa izpratni par īslaicīgu atmosfēras sastāvdaļu mainīgumu telpā un laikā;

TĀ KĀ, lai gūtu dziļāku izpratni par klimata pārmaiņu un gaisa piesārņojuma virzītājspēkiem, ir jāveic novērojumi par īslaicīgu atmosfēras sastāvdaļu četrdimensiju sadalījumu;

TĀ KĀ, lai gūtu dziļāku izpratni par īslaicīgu atmosfēras sastāvdaļu mainīgumu atmosfērā, nepieciešamas zināšanas par sarežģītajiem procesiem, kas virza to mijiedarbību;

TĀ KĀ zinātnei par klimata pārmaiņām un gaisa kvalitāti ir nepieciešama droša piekļuve ilgtermiņa novērojumu datiem ar atbilstošu precizitāti un ģeogrāfisko pārklājumu;

TĀ KĀ, lai uzlabotu zināšanas un tehnoloģijas, ko izmanto zinātnē par klimata pārmaiņām un gaisa kvalitāti, nepieciešama piekļuve augsti instrumentētām pētniecības platformām dabiskā un kontrolējamā atmosfērā;

TĀ KĀ ACTRIS nodrošina unikālas zināšanas par aerosolu, mākoņu un reaktīvo mikrogāzu metroloģiju, datu sniegšanu saistībā ar īslaicīgu atmosfēras sastāvdaļu mainīgumu un procedūrām, kas jāievēro, lai piekļūtu šai informācijai;

TĀ KĀ ACTRIS datu produkti ir nepieciešami, lai nodrošinātu Zemes novērošanas sistēmas pilnīgumu attiecībā uz klimatu un gaisa kvalitāti, un tie palīdz atrisināt klimata un Zemes sistēmu modeļu nenoteiktību, lai izstrādātu ilgtspējīgus risinājumus nolūkā reaģēt uz vidiskām problēmām;

TĀ KĀ ACTRIS plāno paaugstināt izklaidā pētniecības infrastruktūrā izmantoto tehnoloģiju līmeni un ļoti plašam lietotāju lokam piedāvāto pakalpojumu kvalitāti, iesaistot partnerus no privātā sektora;

TĀ KĀ ACTRIS arī sekmē uzņēmēju un lietotāju apmācību un uzlabo saikni starp pētniecību, izglītību un inovāciju atmosfēras un klimata zinātnes jomā,

TĀPĒC

I pielikumā uzskaitītie dalībnieki un novērotāji

IR VIENOJUŠIES ŠĀDI.

1. NODAĻA

BŪTISKIE ELEMENTI

1. pants

Nosaukums

Saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 723/2009 kā Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijs (ERIC) tiek izveidota Aerosolu, mākoņu un mikrogāzu pētniecības infrastruktūra (ACTRIS), kuras nosaukums ir “ACTRIS ERIC”.

2. pants

Uzdevumi un darbības

1.   ACTRIS mērķis ir radīt augstas kvalitātes integrētas datukopas atmosfēras zinātņu jomā un sniegt pakalpojumus, to vidū piekļuvi ar instrumentiem aprīkotām platformām, kas pielāgotas zinātniskai un tehnoloģiskai izmantošanai.

2.   ACTRIS ERIC galvenais uzdevums ir izveidot un ekspluatēt izklaidu pētniecības infrastruktūru un koordinēt ACTRIS stratēģisko un finansiālo attīstību un ilgtermiņa darbību.

3.   Pildīdama galveno uzdevumu un rīkodamās saskaņā ar šajos statūtos izklāstītajiem noteikumiem, ACTRIS ERIC veic šādas darbības:

(a)

koordinēt un uzraudzīt datu pienācīgu nodrošināšanu no valstu objektu puses;

(b)

koordinēt un uzraudzīt darbības centrālajos objektos un to pakalpojumu attīstības stratēģijas;

(c)

ar datu centra starpniecību nodrošināt atvērtu un savlaicīgu piekļuvi ACTRIS datiem un datu produktiem;

(d)

uzturēt fizisku un attālinātu piekļuvi tematiskajiem centriem, datu centram un valstu objektiem.

4.   ACTRIS ERIC var veikt arī šādas darbības:

(a)

popularizēt ACTRIS zinātnes kopienās, privātajā sektorā un plašā sabiedrībā;

(b)

materializēt sabiedrības un tehnoloģiju attīstību, kas saistīta ar statūtu 2. panta 2. un 3. punktā noteikto uzdevumu un darbībām;

(c)

izstrādāt kopīgas darbības ar lietotāju grupām, tai skaitā rūpniecību;

(d)

veicināt zināšanu nodošanu rūpniecībai, sabiedrībai un politikas veidotājiem;

(e)

ACTRIS īstenošanu saskaņot ar valstu prioritātēm un stratēģijām;

(f)

veicināt ACTRIS resursu izmantošanu izglītības un apmācības vajadzībām;

(g)

sadarboties un mijdarboties ar citām pētniecības infrastruktūrām saskarīgās un savstarpēji papildinošās jomās;

(h)

veicināt apmācību, darbības popularizēšanu un starptautisko sadarbību;

(i)

finansēta vai finansējoša partnera statusā piedalīties zinātniskās pētniecības darbībās, kas ir tās uzdevumam relevanti;

(j)

veikt citas uzdevuma izpildei nepieciešamas saskarīgas darbības.

5.   Savu galveno uzdevumu ACTRIS ERIC pilda bez nolūka gūt peļņu. Neskarot piemērojamos noteikumus par valsts atbalstu, ACTRIS ERIC var veikt ierobežota apjoma saimniecisko darbību, ja tā ir cieši saistīta ar galveno uzdevumu un neapdraud tā izpildi. ACTRIS ERIC atsevišķi uzskaita ar saimniecisko darbību saistītos izdevumus un ieņēmumus un par to uzliek maksu, kas atbilst tirgus cenām vai, ja tās nav nosakāmas, visām izmaksām, kam pieskaitīta samērīga peļņa. Visus ienākumus no minētās ierobežotās saimnieciskās darbības ACTRIS ERIC izmanto, lai pilnveidotu un pastiprinātu savu uzdevumu.

3. pants

Atrašanās vieta un statūtos noteiktais sēdeklis

1.   ACTRIS ERIC ir izklaida pētniecības infrastruktūra, kuras statūtos noteiktais sēdeklis ir Helsinki Somijā un kura galvenā biroja nodaļas atrodas Somijā un Itālijā.

2.   Izklaidā pētniecības infrastruktūra ietver datu centru, tematiskos centrus un valstu objektus, kas atrodas dažādās valstīs. Datu centrs, tematiskie centri un valstu objekti ar ACTRIS ERIC ir saistīti ar nolīgumiem, kuri noslēgti ar organizācijām, kas objektus mitina.

4. pants

Darbības ilgums un likvidācija

1.   Neskarot noteikumus par ERIC likvidāciju, ACTRIS ERIC tiek izveidota uz nenoteiktu laiku.

2.   ACTRIS ERIC likvidē ar kopsapulces lēmumu saskaņā ar statūtu 18. panta 8. punktu.

3.   Pēc ACTRIS ERIC parādu samaksas atlikušos aktīvus starp dalībniekiem, pastāvīgajiem novērotājiem un novērotājiem sadala proporcionāli to attiecīgajām gada iemaksām ACTRIS ERIC, ja vien kopsapulce nevienojas citādi.

4.   Bez nepamatotas kavēšanās un katrā gadījumā 10 dienu laikā pēc tam, kad pieņemts lēmums par likvidāciju, ACTRIS ERIC par to paziņo Eiropas Komisijai. Par likvidācijas procedūras pabeigšanu ACTRIS ERIC Eiropas Komisiju informē bez nepamatotas kavēšanās un katrā gadījumā desmit dienu laikā pēc minētās procedūras pabeigšanas.

5.   ACTRIS ERIC beidz pastāvēt dienā, kad Eiropas Komisija publicē attiecīgu paziņojumu Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

5. pants

Atbildība un apdrošināšana

1.   ACTRIS ERIC atbild par saviem parādiem.

2.   Dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju finansiālā atbildība par ACTRIS ERIC parādiem nepārsniedz to gada iemaksas ACTRIS ERIC.

3.   ACTRIS ERIC iegādājas atbilstīgu apdrošināšanu, lai segtu ar ACTRIS ERIC uzbūvi un darbību saistītos riskus.

6. pants

Lietotāju piekļuves politika

1.   ACTRIS ERIC nodrošina faktisku piekļuvi datiem, rīkiem un pakalpojumiem. Nediskriminējoša prioritarizēšana notiek, pamatojoties uz zinātnisko vērtību, tehnisko realizējamību un/vai citiem relevantiem kritērijiem, kas ir ACTRIS mērķim piemēroti.

2.   Piekļuve balstās uz atvērtas piekļuves principiem atbilstoši kritērijiem, procedūrām un kārtībai, kas noteikta ACTRIS ERIC datu politikā un kopsapulces apstiprinātajos piekļuves un pakalpojumu politikas dokumentos. Procedūras un izvērtēšanas kritērijus dara publiski pieejamus ACTRIS ERIC tīmekļa portālā. Lai atvieglotu piekļuvi datiem, rīkiem un pakalpojumiem, ACTRIS ERIC sniedz lietotājiem domātus norādījumus, arī savā tīmekļa portālā.

7. pants

Izvērtēšanas politika

ACTRIS ERIC darbības katru gadu izvērtē Zinātnes un inovācijas konsultatīvā padome. Bez tam ACTRIS pakalpojumus, operācijas un pārvaldību vismaz reizi piecos gados izvērtē neatkarīgi ārējie vērtētāji, kas nevar būt Zinātnes un inovācijas konsultatīvās padomes locekļi; minētos vērtētājus ieceļ kopsapulce, kurai tie sniedz ziņojumus.

8. pants

Izplatīšanas politika

1.   ACTRIS ERIC veicina atvērto zinātni un inovāciju un mudina lietotājus rezultātus darīt publiski pieejamus. Publikācijās un visos citos dokumentos tiek apliecināta ACTRIS datu, pakalpojumu un infrastruktūras izmantošana. Detalizētāku kārtību izklāsta ACTRIS ERIC iekšējos noteikumos.

2.   Mērķauditoriju ACTRIS ERIC uzrunā pa dažādiem kanāliem, ieskaitot tīmekļa portālu, sociālos medijus, biļetenus, darbseminārus, dalību konferencēs, rakstus žurnālos un laikrakstos.

9. pants

Intelektuālā īpašuma tiesību politika

1.   Ievērojot jebkura starp ACTRIS ERIC un lietotājiem noslēgta līguma nosacījumus, intelektuālā īpašuma tiesības, ko radījuši ACTRIS ERIC lietotāji, pieder šiem lietotājiem.

2.   ACTRIS dati, kā arī intelektuālā īpašuma tiesības un citas zināšanas, kas radītas un attīstītas ACTRIS satvarā, pieder subjektam vai personai, kas tos radījusi. ACTRIS datu izmantošanu datu sniedzēji ACTRIS ERIC piešķir saskaņā ar nosacījumiem, kas izklāstīti ACTRIS datu politikā un piekļuves un pakalpojumu politikas dokumentos.

3.   ACTRIS dati ir pieejami saskaņā ar atvērtās zinātnes un atvērtās piekļuves principiem, kas sīkāk izklāstīti iekšējos noteikumos.

10. pants

Nodarbināšanas politika

1.   ACTRIS ERIC nodarbināšanas politiku reglamentē tās valsts tiesību akti, kurā darbinieki tiek nodarbināti.

2.   ACTRIS ERIC atlases procedūras, pieņemšana darbā un nodarbināšana ir caurskatāma un nediskriminējoša un nodrošina vienādas iespējas. Detalizētus noteikumus par darbinieku pieņemšanu darbā izklāsta iekšējos noteikumos.

11. pants

Iepirkumu politika

ACTRIS ERIC pret iepirkuma kandidātiem un pretendentiem izturas vienlīdzīgi un nediskriminējoši neatkarīgi no tā, vai tie ir bāzēti Savienībā. ACTRIS ERIC iepirkuma politikā ievēro caurskatāmības, nediskriminēšanas un konkurences principus. Detalizētus noteikumus par iepirkuma procedūrām un kritērijiem izklāsta iekšējos noteikumos.

2. NODAĻA

DALĪBNIEKA UN NOVĒROTĀJA STATUSS

12. pants

Dalībnieki, pastāvīgie novērotāji, novērotāji un pārstāvības subjekti

1.   Par ACTRIS ERIC dalībniekiem ar balsstiesībām vai arī ACTRIS ERIC pastāvīgiem novērotājiem vai novērotājiem bez balsstiesībām var kļūt šādi subjekti:

(a)

Eiropas Savienības dalībvalstis;

(b)

asociētās valstis, kā norādīts Regulas (EK) Nr. 723/2009 2. panta c) punktā;

(c)

trešās valstis, kas nav asociētās valstis, kā norādīts Regulas (EK) Nr. 723/2009 2. panta b) punktā;

(d)

starpvaldību organizācijas.

2.   Nosacījumi kļūšanai par dalībnieku, pastāvīgo novērotāju vai novērotāju izklāstīti 13. pantā. ACTRIS ERIC dalībnieku vidū ir jābūt vismaz kādai Eiropas Savienības dalībvalstij un vismaz divām citām valstīm, kuras ir vai nu dalībvalstis, vai asociētās valstis.

3.   Katrā gadījumā dalībvalstīm un asociētajām valstīm kopā ir balsu vairākums Kopsapulcē. Kopsapulce nodrošina, ka ACTRIS ERIC vienmēr ievēro šo prasību.

4.   12. panta 1. punkta a)–c) apakšpunktā minēto dalībnieku, pastāvīgo novērotāju vai novērotāju Kopsapulcē var pārstāvēt tā izraudzīts un saskaņā ar tā noteikumiem un kārtību norīkots vismaz viens publisko tiesību subjekts, cita starpā reģions vai privāto tiesību subjekts, kam uzticēts sniegt sabiedriskos pakalpojumus. Šādi dalībnieki, pastāvīgie novērotāji vai novērotāji informē Kopsapulces priekšsēdētāju par izmaiņām pārstāvības subjektā, par tā pilnvaru izbeigšanu vai par izmaiņām pārstāvības subjektam uzticētajās specifiskajās tiesībās un pienākumos.

5.   ACTRIS ERIC dalībnieki, pastāvīgie novērotāji un novērotāji un to pārstāvības subjekti ir uzskaitīti I pielikumā. Kopsapulces priekšsēdētājs vai viņa pilnvarota persona regulāri atjaunina I pielikumu.

6.   Gadījumos, kad ACTRIS ERIC to uzskata par lietderīgu, tas var slēgt nolīgumu ar trešām personām, piemēram, valstīm, kuras nevar būt ERIC dalībnieces, pastāvīgas novērotājas vai novērotājas.

13. pants

Nosacījumi kļūšanai par dalībnieku, pastāvīgo novērotāju vai novērotāju

1.   Subjekti, kas parakstījuši oficiālu lūgumu izveidot ACTRIS ERIC, kļūst par dalībniekiem vai novērotājiem ar Komisijas lēmumu izveidot ACTRIS ERIC saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 723/2009.

2.   Ievērojot 13. panta 1. punktu, 12. panta 1. punktā minētie subjekti, kas vēlas kļūt par ACTRIS ERIC dalībniekiem, iesniedz rakstisku pieteikumu Kopsapulces priekšsēdētājam. Pieteikumā ir izklāstīts, kā subjekts palīdzēs īstenot 2. pantā aprakstītos ACTRIS ERIC uzdevumus un darbības un kā pildīs 15. pantā minētos pienākumus.

3.   Saskaņā ar 13. panta 1. punktu 12. panta 1. punktā minētie subjekti, kas vēlas dot ieguldījumu ACTRIS ERIC darbā, bet nevar pievienoties kā dalībnieki, var pieteikties par novērotājiem vai pastāvīgajiem novērotājiem. Pretendenti iesniedz rakstisku pieteikumu Kopsapulces priekšsēdētājam. Pieteikumā ir izklāstīts, kā pretendents palīdzēs īstenot 2. pantā aprakstītos ACTRIS ERIC uzdevumus un darbības un kā pildīs 16. pantā minētos pienākumus.

14. pants

Dalībnieka, pastāvīgā novērotāja vai novērotāja izstāšanās un dalības vai novērotāja statusa izbeigšana

1.   Pirmo piecu gadu laikā dalībnieks vai pastāvīgais novērotājs nevar izstāties no ACTRIS ERIC.

2.   Kad pagājuši pirmie pieci gadi pēc ACTRIS ERIC izveides, dalībnieks vai pastāvīgais novērotājs var izstāties finanšu gada beigās, ja par izstāšanos paziņo sešus mēnešus agrāk, nosūtot Kopsapulces priekšsēdētājam oficiālu lūgumu.

3.   Novērotājs var izstāties finanšu gada beigās, ja par izstāšanos paziņo sešus mēnešus agrāk, nosūtot Kopsapulces priekšsēdētājam oficiālu lūgumu.

4.   Lai izstāšanās būtu spēkā, dalībnieki, pastāvīgie novērotāji un novērotāji pirms tam izpilda visus finansiālos un citus pienākumus.

5.   Kopsapulce var izbeigt dalībnieka dalības vai novērotāja statusu šādos gadījumos:

(a)

dalībniekam, pastāvīgajam novērotājam vai novērotājam ir smagi pārkāpumi sakarā ar vienu vai vairākiem pienākumiem, ko uzliek šie statūti;

(b)

dalībnieks, pastāvīgais novērotājs vai novērotājs pārkāpumu nav izlabojis sešu mēnešu laikā pēc Kopsapulces priekšsēdētāja rakstiska paziņojuma par pārkāpumu.

6.   14. panta 5. punktā minētajam dalībniekam, pastāvīgajam novērotājam vai novērotājam ir tiesības paskaidrot Kopsapulcei savu nostāju, pirms tā šajā jautājumā pieņem lēmumu.

7.   Dalībniekam, pastāvīgajam novērotājam vai novērotājam, kurš izstājies vai kura dalības vai novērotāja statuss izbeigts, nav tiesību uz iemaksu atmaksāšanu vai atlīdzināšanu.

8.   Neskarot 14. panta 1.–3. punktu, dalībnieki, pastāvīgie novērotāji un novērotāji, kuri ir trešās valstis un nav asociētās valstis vai starpvaldību organizācijas, var izstāties no ACTRIS ERIC pēc tam, kad izdarītas izmaiņas Padomes Regulā (EK) Nr. 723/2009, kas būtiski ietekmētu viņu tiesības un pienākumus saistībā ar ACTRIS ERIC. Šādas izmaiņas uzskata par būtiskām, ja tās paredz palielināt dalības maksu (cita starpā ikgadējās iemaksas), groza balsstiesīgās daļas, uzliek prasības, kas ir pretrunā piemērojamajiem tiesību aktiem saskaņā ar šo statūtu 31. pantu, atņem pārstāvības tiesības Kopsapulcē vai citās ACTRIS ERIC izveidotās struktūrās vai maina to tiesības, kas saistītas ar ACTRIS pakalpojumu un iestādījumu pārstāvību vai izmantošanu.

Par finansiālo atbildību un sekām, kas rodas, izstājoties no ACTRIS ERIC, sākotnēji lemj saskaņā ar 14. panta 4. punktu, ja panākts Kopsapulces vienprātīgs balsojums.

Neatkarīgi no 14. panta 1.–3. punktā minētā attiecīgais dalībnieks un pastāvīgais novērotājs vismaz trīs mēnešus iepriekš (sešu mēnešu laikā pēc attiecīgajām izmaiņām ERIC noteikumos) paziņo Kopsapulcei par izstāšanos, kas stājas spēkā, sākot no piecu gadu termiņa beigām pēc šo statūtu stāšanās spēkā.

Neatkarīgi no 14. panta 1.–3. punktā minētā attiecīgais novērotājs vismaz trīs mēnešus iepriekš (sešu mēnešu laikā pēc attiecīgajām izmaiņām ERIC noteikumos) paziņo Kopsapulcei par izstāšanos.

3. NODAĻA

DALĪBNIEKU UN NOVĒROTĀJU TIESĪBAS UN PIENĀKUMI

15. pants

Dalībnieki

1.   Neskarot citas tiesības, kas noteiktas šajos statūtos, iekšējā politikā vai piemērojamajos tiesību aktos, katram dalībniekam ir šādas tiesības:

a)

piedalīties un balsot Kopsapulcē;

b)

piedalīties ACTRIS ERIC pasākumos un darbībās;

c)

piekļūt ACTRIS ERIC sniegtajam atbalstam un izklaidas pētniecības infrastruktūras tematiskajiem centriem valstu iestādījumu vajadzībām;

d)

iecelt pārstāvības subjektus saskaņā ar 12. pantu;

e)

ievēlēt un tikt ievēlētam ACTRIS ERIC pārvaldes struktūrās ar savu pārstāvju starpniecību Kopsapulcē;

f)

mitināt centrālā iestādījuma nodaļu un vadīt centrālo iestādījumu;

g)

iegādāties preces un pakalpojumus, kas sniedzami natūrā un paredzēti vienīgi ACTRIS ERIC oficiālai lietošanai, ja pirkumi izdarīti tikai ar ACTRIS ERIC saimniecisko darbību nesaistītām darbības vajadzībām (un kā tādas tiek uzskaitītas ACTRIS ERIC kontos).

2.   Katrs dalībnieks:

(a)

veic ikgadējās iemaksas saskaņā ar 26. pantu;

(b)

pilnvaro savus pārstāvjus pilntiesīgi balsot visos jautājumos, kas tiek izskatīti Kopsapulces sanāksmēs;

(c)

apņemas pildīt ACTRIS ERIC uzdevumus un darbības, kā izklāstīts 2. pantā;

(d)

mudina ACTRIS standartu pieņemšanu savās valsts ACTRIS zinātnieku kopās;

(e)

vada pietiekami kvalitatīvus valsts iestādījumus, kuri spēj sniegt pakalpojumus ACTRIS.

16. pants

Pastāvīgie novērotāji un novērotāji

1.   Novērotājam ir šādas tiesības:

(a)

piedalīties Kopsapulces sanāksmēs bez balsstiesībām;

(b)

piedalīties ACTRIS ERIC pasākumos un darbībās;

(c)

piekļūt ACTRIS ERIC sniegtajam atbalstam un izklaidas pētniecības infrastruktūras tematiskajiem centriem valsts iestādījumu vajadzībām;

(d)

iecelt pārstāvības subjektus saskaņā ar 12. pantu.

2.   Katrs novērotājs:

(a)

veic ikgadējās iemaksas saskaņā ar 26. pantu;

(b)

apņemas pildīt ACTRIS ERIC uzdevumus un darbības, kā izklāstīts 2. pantā;

(c)

mudina ACTRIS standartu pieņemšanu savās valsts ACTRIS zinātnieku kopās;

(d)

nodrošina vajadzīgo tehnisko infrastruktūru, lai būtu iespējama piekļuve.

3.   Novērotāju var uzņemt uz ne vairāk kā trim gadiem; pamatojoties uz Kopsapulces apstiprinājumu, sākotnējo termiņu var divas reizes pagarināt par vienu gadu.

4.   Pamatojoties uz Kopsapulces apstiprinājumu, pastāvīgā novērotāja statusu var piešķirt novērotājam, kas iecerējis ilgstoši piedalīties konsorcijā, bet nevar kļūt par dalībnieku. Pastāvīgajiem novērotājiem ir tādas pašas 15. panta 1. un 2. punktā un 26. pantā paredzētās tiesības un pienākumi kā dalībniekiem, izņemot balsstiesības Kopsapulcē.

17. pants

Dalībnieku, novērotāju un pastāvīgo novērotāju tiesību apturēšana

1.   Ja dalībnieks ir parādā iemaksas saskaņā ar 26. pantu, kas ir vienādas ar vai lielākas par to iemaksu summu, kas šim dalībniekam bija jāveic iepriekšējā gadā, automātiski tiek apturētas dalībnieka balsstiesības Kopsapulcē, kamēr netiek veiktas iemaksas.

2.   Ja novērotājs vai pastāvīgais novērotājs ir parādā iemaksas saskaņā ar 26. pantu, kas ir vienādas ar vai lielākas par to iemaksu summu, kas šim novērotājam vai pastāvīgajam novērotājam bija jāveic iepriekšējā gadā, automātiski tiek apturētas novērotāja vai pastāvīgā novērotāja tiesības piedalīties Kopsapulces sanāksmēs, kamēr netiek veiktas iemaksas.

4. NODAĻA

PĀRVALDĪBA

18. pants

Kopsapulce

1.   Kopsapulce ir ACTRIS ERIC pārvaldības struktūra un sastāv no dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju pārstāvjiem. Katru dalībnieku, pastāvīgo novērotāju vai novērotāju pārstāv ne vairāk kā divi pārstāvji. Pārstāvjus ieceļ dalībnieks, pastāvīgais novērotājs vai novērotājs. Kopsapulce sanāk vismaz vienreiz gadā un atbild par ACTRIS ERIC vispārējo vadību un uzraudzību. Kopsapulce izvēlē priekšsēdētāju un priekšsēdētāja vietnieku uz divu gadu termiņu, ko var atjaunot divas reizes. Katrs dalībnieks, pastāvīgais novērotājs vai novērotājs bez nepamatotas kavēšanās rakstiski informē Kopsapulces priekšsēdētāju par visu savu pārstāvju iecelšanu vai iecelšanas pilnvaru izbeigšanu. Pārstāvjiem var pievienoties ne vairāk kā divi eksperti, kuru vienīgais mērķis ir konsultēt pārstāvjus. Eksperti sanāksmju laikā nepauž viedokli, ja vien priekšsēdētājs neaicina to paust. Kopsapulce pieņem savus iekšējos noteikumus.

2.   Katram dalībniekam ir viena balss. Papildu balsi saņem tie dalībnieki, kas veic iemaksas vismaz vienā ACTRIS centrālajā iestādījumā, un vēl vienu balsi iegūst tie, kas veic iemaksas vairāk nekā trīs dažādos ACTRIS centrālajos iestādījumos. Pastāvīgie novērotāji un novērotāji piedalās Kopsapulces sanāksmēs bez balsstiesībām.

3.   Kopsapulci sasauc un vada priekšsēdētājs. Viņa prombūtnē Kopsapulci vada priekšsēdētāja vietnieks.

4.   Ārkārtēju Kopsapulces sanāksmi sasauc, ja to pieprasa viena trešdaļa dalībnieku.

5.   Dalībnieks var pārstāvēt ne vairāk kā vienu citu dalībnieku. Pārstāvētais dalībnieks par to rakstiski informē priekšsēdētāju pirms katras Kopsapulces sanāksmes.

6.   Lēmumus var pieņemt arī rakstveida procesā. Rakstveida procesa noteikumi ir paredzēti Kopsapulces pieņemtajos iekšējos noteikumos.

7.   Lai Kopsapulce būtu tiesīga balsot, ir vajadzīgs divu trešdaļu dalībnieku un balsu kvorums. Ja kvoruma nav, iespējami drīz pēc jauna uzaicinājuma sasauc otru sanāksmi ar to pašu darba kārtību. Otrajā sanāksmē kvorumu uzskata par sasniegtu, ja klātesoši ir 50 % dalībnieku un balsis.

8.   Kopsapulce it īpaši:

 

ar sanāksmē klātesošo dalībnieku vienprātīgu balsojumu pieņem lēmumu par ACTRIS ERIC statūtu grozīšanu.

 

Saskaņā ar 26. panta 2. punktu, lai pieņemtu lēmumus par šādiem jautājumiem, ir nepieciešams a) 2/3 sanāksmē klātesošo dalībnieku balsu vairākums un b) 60 % vairākums no ikgadējām dalības iemaksām, kas veiktas par pēdējo pilno finanšu gadu:

(a)

ACTRIS ERIC finanšu plāna apstiprināšana;

(b)

iekšējo finanšu noteikumu apstiprināšana.

 

Saskaņā ar 26. panta 2. punktu, lai pieņemtu lēmumus par šādiem jautājumiem, ir nepieciešams 2/3 sanāksmē klātesošo dalībnieku balsu vairākums:

(a)

ikgadējā darba plāna un budžeta apstiprināšana;

(b)

iekšējo noteikumu, izņemot iekšējo finanšu noteikumu, apstiprināšana;

(c)

dalībnieku un pastāvīgo novērotāju iemaksas;

(d)

brīvprātīga ACTRIS ERIC likvidācija un darbības izbeigšana;

(e)

iepriekšējo gada pārskatu un darbības pārskata apstiprināšana;

(f)

priekšsēdētāja un priekšsēdētāja vietnieka iecelšana;

(g)

ģenerāldirektora iecelšana un atbrīvošana no amata;

(h)

jaunu dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju apstiprināšana un novērotāja statusa atjaunošana;

(i)

Kopsapulces dalības vai novērotāja statusa izbeigšana, izņemot attiecīgā dalībnieka balsstiesības;

(j)

papildu padomdevēju struktūru, kas nav reglamentētas šajos statūtos, un komiteju un darba grupu izveidošana un likvidēšana.

 

Ar vienkāršu balsu vairākumu:

 

visi pārējie jautājumi.

19. pants

Ģenerāldirektors

1.   Ģenerāldirektoru ieceļ Kopsapulce saskaņā ar Kopsapulces pieņemto procedūru. Ģenerāldirektora darba devējs ir ACTRIS ERIC. Ģenerāldirektors ir ACTRIS ERIC likumīgais pārstāvis. Ģenerāldirektors atbild par Kopsapulces lēmumu īstenošanu un rūpējas par to, lai ACTRIS zinātniskā un stratēģiskā pilnveide atbilstu cerētajiem sasniegumiem attiecībā uz sociālekonomisko ietekmi, tehnoloģiju attīstību un inovācijām. Ģenerāldirektors aktīvi piedalās kopienas veidošanā un ārējo attiecību un stratēģisko partnerību veicināšanā, kā arī pārrauga un koordinē ACTRIS darbības. Ģenerāldirektors pārstāv ACTRIS ERIC tiesvedībā.

2.   Ģenerāldirektora pilnvaru termiņš ir pieci gadi. Kopsapulce šo pilnvaru termiņu var atjaunot vienu reizi.

3.   Ģenerāldirektors darbojas ACTRIS ERIC sēdeklī un atbild par ACTRIS ERIC personāla un tā darbību vadību saskaņā ar ACTRIS ERIC budžetu un iekšējiem noteikumiem.

20. pants

Galvenā mītne

Galvenā mītne ir ACTRIS galvenais centrs, kas koordinē ACTRIS darbības un sniedz ACTRIS pakalpojumus. Galvenā mītne atbalsta Kopsapulces darbu un ACTRIS ERIC padomdevēju struktūras un komitejas.

21. pants

Zinātniskā un inovāciju konsultatīvā padome

1.   Kopsapulce izveido neatkarīgu ārējo Zinātnisko un inovāciju konsultatīvo padomi. Zinātniskās un inovāciju konsultatīvās padomes dalībniekus ieceļ Kopsapulce.

2.   Zinātniskā un inovāciju konsultatīvā padome:

a)

pārrauga ACTRIS ERIC zinātnisko un darba kvalitāti un izklaidas pētniecības infrastruktūras darbības;

b)

sniedz atsauksmes un ieteikumus, lai izstrādātu ACTRIS ERIC un izklaidas pētniecības infrastruktūras darbības;

c)

vismaz vienreiz gadā tiekas ar Kopsapulci un sniedz tai ieteikumus.

22. pants

Ētikas konsultatīvā padome

1.   Kopsapulce izveido neatkarīgu Ētikas konsultatīvo padomi. Ētikas konsultatīvās padomes dalībniekus ieceļ Kopsapulce.

2.   Ētikas konsultatīvā padome:

a)

sniedz atsauksmes un ieteikumus, lai izstrādātu ACTRIS ERIC un izklaidas pētniecības infrastruktūras darbību ētiskos aspektus;

b)

tiekas ar Kopsapulci un ģenerāldirektoru un vajadzības gadījumā sniedz ieteikumus.

23. pants

Finanšu komiteja

1.   Kopsapulce izveido Finanšu komiteju un ieceļ tās dalībniekus.

2.   Finanšu komiteja:

a)

sniedz atbalstu Kopsapulcei jautājumos, kas saistīti ar finanšu plānošanas vadību;

b)

tiekas ar Kopsapulci un vajadzības gadījumā sniedz tai ieteikumus.

3.   Finanšu komiteja pieņem savu reglamentu, un Kopsapulce to apstiprina.

24. pants

Citas struktūras, komitejas un darba grupas

ACTRIS ERIC var izveidot papildu struktūras, komitejas un darba grupas, ja uzskata to par vajadzīgu, un noteikt to uzdevumus un pilnvaras.

5. NODAĻA

FINANSES UN IEMAKSAS

25. pants

Finanšu resursi

ACTRIS ERIC resursus veido:

(a)

dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju iemaksas saskaņā ar 26. pantu un II pielikumu;

(b)

dotācijas un ziedojumi; un

(c)

citi resursi Kopsapulces apstiprinātās robežās un ar Kopsapulces apstiprinātiem noteikumiem.

26. pants

Iemaksas

1.   Dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju iemaksas aprēķina saskaņā ar II pielikumā minētajiem pamatnoteikumiem un principiem, kas sīkāk izklāstīti ACTRIS ERIC iekšējos finanšu noteikumos.

2.   Izmaiņas iemaksās ir jāapstiprina šo izmaiņu skartajam(-iem) dalībniekam(-iem) vai pastāvīgajam(-iem) novērotājam(-iem), pirms tās var apstiprināt Kopsapulce.

27. pants

Budžeta principi, pārskati un revīzija

1.   ACTRIS ERIC finanšu gads sākas katra gada 1. janvārī un beidzas 31. decembrī.

2.   Pārskatu sagatavošanas, iesniegšanas, revīzijas un publicēšanas sakarā uz ACTRIS ERIC attiecas tās valsts likumiskās prasības, kurā ir tā sēdeklis. Sīkāki noteikumi ir sniegti ACTRIS ERIC iekšējos finanšu noteikumos.

3.   ACTRIS ERIC pārskatiem pievieno ziņojumu par budžeta un finanšu pārvaldību attiecīgajā finanšu gadā. Gada pārskatu un gada budžetu iesniedz Kopsapulcei.

4.   Ziedojumus, dāvanas un citus ienākumus no dalībniekiem, pastāvīgajiem novērotājiem, novērotājiem vai trešām personām drīkst saņemt pēc tam, kad to apstiprina Kopsapulce.

28. pants

Nodokļi un atbrīvojumi no akcīzes nodokļa

1.   Atbrīvojumus no PVN, kuru pamatā ir Padomes Direktīvas 2006/112/EK 143. panta 1. punkta g) apakšpunkts un 151. panta 1. punkta b) apakšpunkts un Padomes Īstenošanas regulas (ES) Nr. 282/2011 50. un 51. pants, piemēro ACTRIS ERIC un ERIC dalībnieku (statūtu 2. un 3. nodaļas nozīmē un kā definēts Padomes 2009. gada 25. jūnija Regulas (EK) Nr. 723/2009 par Kopienas tiesisko regulējumu, ko piemēro Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijam (ERIC), 9. panta 1. punktā) izdarītiem preču un pakalpojumu pirkumiem, kuri paredzēti vienīgi ACTRIS ERIC oficiālai lietošanai un izdarīti tikai ar ACTRIS ERIC saimniecisko darbību nesaistītām darbības vajadzībām. Atbrīvojumi no PVN attiecas tikai uz pirkumiem, kuru vērtība pārsniedz 300 EUR.

2.   Atbrīvojumus no akcīzes nodokļa uz Padomes Direktīvas (ES) 2020/262 11. panta pamata piemēro tikai ACTRIS ERIC izdarītiem pirkumiem, kuri paredzēti vienīgi ACTRIS ERIC oficiālai lietošanai, izdarīti vienīgi ar ACTRIS ERIC saimniecisko darbību nesaistītām darbības vajadzībām un kuru vērtība pārsniedz 300 EUR.

3.   Uz darbinieku izdarītiem pirkumiem atbrīvojumi neattiecas.

6. NODAĻA

DAŽĀDI

29. pants

Ziņošana Eiropas Komisijai

1.   ACTRIS ERIC iesniedz gada darbības pārskatu, kurā ziņo par savām darbībām galvenokārt zinātniskā, darba norises un finansiālā aspektā. Pārskatu apstiprina Kopsapulce, to nosūta Eiropas Komisijai un attiecīgajām valsts iestādēm sešu mēnešu laikā no attiecīgā finanšu gada beigām. ACTRIS ERIC dara pārskatu publiski pieejamu.

2.   ACTRIS ERIC informē Eiropas Komisiju par visiem apstākļiem, kas var nopietni apdraudēt ACTRIS ERIC uzdevumu veikšanu vai traucēt ACTRIS ERIC izpildīt Regulā (EK) Nr. 723/2009 noteiktās prasības.

30. pants

Darba valoda

ACTRIS ERIC darba valoda ir angļu valoda.

31. pants

Piemērojamie tiesību akti

ACTRIS ERIC iekšējo darbību reglamentē:

(a)

Eiropas Savienības tiesību akti, it īpaši Regula (EK) Nr. 723/2009 un tās 6. panta 1. punkta a) apakšpunktā un 11. panta 1. punktā minētie lēmumi;

(b)

tās valsts tiesību akti, kurā ir ACTRIS ERIC sēdeklis, gadījumos, kurus neregulē vai tikai daļēji regulē a) apakšpunktā minētie akti; un

(c)

šie statūti un to īstenošanas noteikumi.

32. pants

Strīdu izšķiršana

1.   ACTRIS ERIC dalībnieki, pastāvīgie novērotāji un novērotāji cenšas strīdus atrisināt ar izlīgumu.

2.   Eiropas Savienības Tiesas piekritībā ir dalībnieku, novērotāju un pastāvīgo novērotāju savstarpējā tiesvedība, kas saistās ar ACTRIS ERIC, dalībnieku, novērotāju un pastāvīgo novērotāju tiesvedība ar ACTRIS ERIC, kā arī tiesvedība, kurā viena no pusēm ir Eiropas Savienība.

3.   Strīdos starp ACTRIS ERIC un trešām personām piemērojami Eiropas Savienības tiesību akti par piekritību. Gadījumos, uz kuriem Eiropas Savienības tiesību akti neattiecas, strīda izšķiršanas piekritību nosaka pēc tās valsts tiesību aktiem, kurā ir ACTRIS ERIC juridiskā adrese.

33. pants

Statūtu atjauninājumi un pieejamība

Statūtus regulāri atjaunina, un tie ir publiski pieejami ACTRIS ERIC tīmekļvietnē un sēdekļa atrašanās vietā.

34. pants

Izveides noteikumi

1.   Pirmo Kopsapulces sanāksmi sasauc valsts, kurā atrodas ACTRIS ERIC sēdeklis, iespējami drīz pēc tam, kad stājies spēkā Eiropas Komisijas lēmums izveidot ACTRIS ERIC.

2.   Pirms pirmās sanāksmes noturēšanas, bet ne vēlāk kā četrdesmit piecas kalendārās dienas pēc Eiropas Komisijas lēmuma izveidot ACTRIS ERIC stāšanās spēkā attiecīgā valsts informē dibinātājus un novērotājus par īpašām steidzamām tiesiskām darbībām, ja tādas veicamas ACTRIS ERIC vārdā. Ja piecās darba dienās pēc paziņojuma saņemšanas neviens no dibinātājiem neceļ iebildumus, minētās tiesiskās darbības tiek veiktas, un to dara persona, kuru attiecīgā valsts ir pienācīgi pilnvarojusi.


I PIELIKUMS

DALĪBNIEKU, PASTĀVĪGO NOVĒROTĀJU, NOVĒROTĀJU UN TO PĀRSTĀVĪBAS SUBJEKTU SARAKSTS

Dalībnieki

Pārstāvības subjekti

Austrijas Republika

Federālā Izglītības, zinātnes un pētniecības ministrija (Bundesministerium für Bildung, Wissenschaft und Forschung)

Beļģijas Karaliste

Service public de programmation Politique scientifique (BELSPO) — Autorité fédérale

Departement Economie, Wetenschap en Innovatie (EWI) — Vlaamse overheid

Service public de Wallonie — Direction Générale opérationelle de l’Economie, de l’Emploi & de la Recherche (EER) — Région wallonne

Bulgārijas Republika

Izglītības un zinātnes ministrija

Kipras Republika

Pētniecības, inovāciju un digitālās politikas ministrijas vietnieks

Čehijas Republika

Izglītības, jaunatnes lietu un sporta ministrija

Dānijas Karaliste

Dānijas Zinātnes un augstākās izglītības aģentūra

Somijas Republika

Izglītības un kultūras ministrija

Transporta un sakaru ministrija

Francijas Republika

Centre national de la Recherche scientifique (CNRS)

Vācijas Federatīvā Republika

Federatīvā Vides, dabas aizsardzības, kodoldrošības un patērētāju aizsardzības ministrija

Itālijas Republika

Valsts pētniecības padome (CNR)

Norvēģijas Karaliste

Norvēģijas Pētniecības padome

Polijas Republika

Izglītības un zinātnes ministrija

Rumānija

Pētniecības, inovāciju un digitalizācijas ministrija (Ministerul Cercetării, Inovării și Digitalizării)

Spānijas Karaliste

Zinātnes un inovācijas ministrija

Zviedrijas Karaliste

Zviedrijas Pētniecības padome (VR)

Novērotāji

Pārstāvības subjekti

Šveices Konfederācija

Federālais vides birojs (FOEN)


II PIELIKUMS

DALĪBNIEKU, PASTĀVĪGO NOVĒROTĀJU UN NOVĒROTĀJU IEMAKSAS DARBĪBĀS

Priekšvārds

ACTRIS valsts iestādījumu resursi tiek organizēti valsts līmenī, un to finansējums netiek uzskatīts par ACTRIS ERIC mitinātāja papildiemaksām vai dalības iemaksām vai mitinātāja iemaksām centrālajos iestādījumos, kas neietilpst ACTRIS ERIC sastāvā.

Valstis, kurās atrodas centrālā iestādījuma nodaļas, atbild par to būvniecības finansēšanu saskaņā ar valsts noteikumiem.

To centrālo iestādījumu darbības, kas ietilpst ACTRIS ERIC sastāvā, daļēji finansē no mitinātājvalstu papildiemaksām un daļēji no ACTRIS ERIC dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju dalības iemaksām, kā noteikts tālāk.

To centrālo iestādījumu darbības, kas neietilpst ACTRIS ERIC sastāvā, daļēji finansē no centrālā iestādījuma mitinātājvalstu iemaksām un daļēji no ACTRIS ERIC, pārdalot dalības iemaksas, kā noteikts tālāk.

ACTRIS budžetu un darbības koriģē tā, lai atbilstu ieņēmumiem.

Iemaksu principi

1.

Dalībnieku un pastāvīgo novērotāju ikgadējās iemaksas sastāv no dalības iemaksām un attiecīgos gadījumos — mitinātāja iemaksām un mitinātāja papildiemaksām. Novērotāju ikgadējās iemaksas sastāv tikai no dalības iemaksām.

2.

Visu dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju ACTRIS ERIC dalības iemaksas tiek veiktas skaidrā naudā, ko ACTRIS ERIC izmanto centrālo iestādījumu ikgadējo darbības izmaksu finansēšanai.

3.

Mitinātāja papildiemaksas ir ACTRIS ERIC dalībnieku un pastāvīgo novērotāju sniegtais atbalsts to centrālo iestādījumu darbībai, kas ietilpst ACTRIS ERIC sastāvā un tiek mitinātas šo dalībnieku un pastāvīgo novērotāju valstī.

4.

Mitinātāja iemaksas ir ACTRIS ERIC dalībnieku un pastāvīgo novērotāju sniegtais atbalsts to centrālo iestādījumu darbībai, kas neietilpst ACTRIS ERIC sastāvā un tiek mitinātas šo dalībnieku un pastāvīgo novērotāju valstī. Mitinātāja iemaksas veic saskaņā ar 6. principu, un tās var pilnībā vai daļēji nodot ACTRIS ERIC rīcībā, lai pēc tam pārsūtītu tālāk attiecīgajām iestādēm savā valstī.

5.

Aptuveni 70 % no centrālo iestādījumu izmaksām saskaņā ar vienošanos sedz mitinātāja iemaksas un mitinātāja papildiemaksas. Visas mitinātāja iemaksas un mitinātāja papildiemaksas centrālajos iestādījumos nedrīkst pārsniegt 70 % no to gada budžeta un nedrīkst būt mazākas par 50 %.

6.

Mitinātāja iemaksas un mitinātāja papildiemaksas var izdarīt naudā vai natūrā. Noteikumi par iemaksām naudā un natūrā tiks izklāstīti iekšējos noteikumos.

7.

No ACTRIS ERIC dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju dalības iemaksām ACTRIS ERIC finansē katra centrālā iestādījuma ikgadējo darbības izmaksu kvotu, ko nesedz mitinātāja iemaksas vai mitinātāja papildiemaksas.

8.

Dalības iemaksas veic vienīgi skaidrā naudā.

9.

ACTRIS ERIC dalības iemaksu valūta ir euro.

10.

Uz pastāvīgo novērotāju un novērotāju ikgadējām dalības iemaksām attiecas tie paši principi, kas attiecas uz dalībniekiem.

11.

Dalībnieki, pastāvīgie novērotāji un novērotāji, kas pievienojas ACTRIS ERIC, par pirmo gadu maksā proporcionālas ikgadējās iemaksas, skaitot no mēneša, kad pievienojas ACTRIS ERIC.

12.

Kopsapulce lemj par starpvaldību organizāciju ikgadējām iemaksām tad, kad ir saņēmusi organizācijas pieteikumu iegūt dalības vai novērotāja statusu.

13.

Dalības iemaksas sastāv no šādiem elementiem:

a)

vispārējs atbalsts galvenās mītnes un datu centra darbības uzturēšanai, nosedzot to daļu, ko nesedz mitinātāja iemaksas vai mitinātāja papildiemaksas;

b)

darbības atbalsts tematisko centru darbības uzturēšanai, nosedzot to daļu, ko nesedz mitinātāja iemaksas vai mitinātāja papildiemaksas.

Ikgadējās dalības iemaksas tiek aprēķinātas pēc šāda vienādojuma un ir sīkāk aprakstītas iekšējos finanšu noteikumos:

Vispārējā atbalsta un darbības atbalsta daļas vienādojums:

katrai valstij: dalībnieks/novērotājs i (no 1 līdz N)

Dalības iemaksas (i) = vispārējā atbalsta daļa (i) + darbības atbalsta daļa (i),

1.

Formula

2.

Formula

kur:

saīsinājumi: DI = dalības iemaksas, GM = galvenā mītne, DC = datu centrs, TC = tematiskais centrs, NKI = nacionālais kopienākums,

DI daļa GM/DC/TC = 30 % no GM/DC/TC darbības izmaksām,

TC jauda ir TC deklarētā maksimālā jauda, kas izteikta kā maksimālais valstu iestādījumu skaits, kam var sniegt darbības atbalstu,

Nr(i,j) ir valsts iestādījumu skaits valstī i (no 1 līdz N), kas saņems darbības atbalstu no tematiskā centra j (no 1 līdz 6).

Pirmo piecu gadu finansiālās saistības

Tālāk ir redzams ACTRIS ERIC pirmo piecu gadu indikatīvais ACTRIS ERIC ieņēmumu un izdevumu plāns (1. tabula).

Pirmajos piecos gados dalības iemaksas aprēķina saskaņā ar iepriekš minēto vienādojumu, pamatojoties uz izmaksām, kas saistītas ar centrālo iestādījumu darbības aktivizēšanu, un ar dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju izstrādāto plānu iekļaut ACTRIS sastāvā valsts iestādījumus. Statūtu 2. tabulā ir norādītas par pirmajiem pieciem gadiem aprēķinātās dalībnieku, pastāvīgo novērotāju un novērotāju veicamās dalības iemaksas.

Statūtu 2. tabulā ir norādītas aptuvenās ikgadējās ACTRIS ERIC mitinātāja papildiemaksas pirmajos piecos gados. Statūtu 3. tabulā ir norādītas orientējošas mitinātāja iemaksas centrālajos iestādījumos, kas neietilpst ACTRIS ERIC sastāvā.

Vismaz vienu gadu pirms sākotnējā piecu gadu laikposma beigām Kopsapulce sāk lēmumu pieņemšanu par turpmāko finanšu plānu un dalības iemaksām.

1. tabula

ACTRIS ERIC ieņēmumu un izdevumu plāns pirmajiem pieciem gadiem

ACTRIS ERIC IEŅĒMUMI

2021

2022

2023

2024

2025

Dalības iemaksas

1 475 320

2 069 497

2 421 496

2 720 060

3 088 263

Mitinātāja papildiemaksas

889 400

924 400

951 400

993 400

1 067 400

KOPĀ

2 364 720

2 993 897

3 372 896

3 713 460

4 155 663


ACTRIS ERIC IZDEVUMI

2021

2022

2023

2024

2025

Galvenā mītne

1 158 895

1 209 290

1 241 027

1 302 089

1 402 081

Datu centrs, ERIC daļa

78 312

78 312

82 312

82 312

86 312

Dalības iemaksas ir pārdalītas centrālajiem iestādījumiem, kas neietilpst ACTRIS ERIC sastāvā

1 127 512

1 706 296

2 049 557

2 329 059

2 667 270

KOPĀ

2 364 720

2 993 897

3 372 896

3 713 460

4 155 663


2. tabula

Aplēstās ikgadējās dalības iemaksas un mitinātāja papildiemaksas pirmajos piecos ACTRIS ERIC darbības gados

Valsts

Iemaksas

2021

2022

2023

2024

2025

AUSTRIJA

Dalības iemaksas

51 000

76 742

83 486

96 865

107 141

BEĻĢIJA

Dalības iemaksas

86 227

110 044

120 199

128 664

140 113

BULGĀRIJA

Dalības iemaksas

48 581

61 336

66 783

72 739

80 954

KIPRA

Dalības iemaksas

66 946

78 713

83 726

89 401

96 941

ČEHIJA

Dalības iemaksas

57 901

83 624

90 523

103 485

113 181

DĀNIJA

Dalības iemaksas

43 568

57 853

63 477

70 246

93 649

SOMIJA

Mitinātāja papildiemaksas, galvenā mītne

700 000

700 000

700 000

700 000

700 000

Mitinātāja papildiemaksas, datu centrs

7 200

7 200

7 200

7 200

7 200

Dalības iemaksas

83 769

109 163

153 669

180 067

211 134

FRANCIJA

Mitinātāja papildiemaksas, datu centrs

34 500

34 500

34 500

34 500

34 500

Dalības iemaksas

210 698

262 706

294 487

315 407

347 968

VĀCIJA

Dalības iemaksas

220 163

360 321

416 454

505 778

605 431

ITĀLIJA

Mitinātāja papildiemaksas, galvenā mītne

111 000

146 000

169 000

211 000

281 000

Mitinātāja papildiemaksas, datu centrs

13 000

13 000

17 000

17 000

21 000

Dalības iemaksas

128 645

248 588

297 000

320 619

344 335

NORVĒĢIJA

Mitinātāja papildiemaksas, datu centrs

23 700

23 700

23 700

23 700

23 700

Dalības iemaksas

66 247

81 318

87 587

95 014

104 688

POLIJA

Dalības iemaksas

74 690

101 707

121 326

142 714

169 500

RUMĀNIJA

Dalības iemaksas

82 255

99 041

134 294

147 967

158 643

SPĀNIJA

Dalības iemaksas

145 271

175 830

190 798

204 847

223 905

ZVIEDRIJA

Dalības iemaksas

58 425

75 352

123 895

138 371

149 300

ŠVEICE

Dalības iemaksas

50 935

87 161

93 793

107 876

141 380

Dalības iemaksas, kopā

1 475 320

2 069 497

2 421 496

2 720 060

3 088 263

Mitinātāja papildiemaksas, kopā

889 400

924 400

951 400

993 400

1 067 400


3. tabula

Orientējošas ikgadējās mitinātāja iemaksas to centrālo iestādījumu ieviešanas un darbības nodrošināšanai, kas neietilpst ACTRIS ERIC sastāvā (datu centra un tematisko centru daļa, kas neietilpst ERIC sastāvā). Šīs mitinātāja iemaksas neieskaita ACTRIS ERIC ieņēmumos un izdevumos, kas norādīti 1. tabulā

Valsts

Iemaksu mērķis

2021

2022

2023

2024

2025

AUSTRIJA

CIS, CREGARS

437 000

520 000

402 000

432 000

319 000

BEĻĢIJA

CREGARS

651 000

731 000

580 000

561 000

527 000

ČEHIJA

CAIS-ECAC

115 000

102 000

106 000

106 000

95 000

SOMIJA

Datu centrs, CAIS-ECAC, CCRES, CiGas

1 714 000

788 000

772 000

802 000

833 000

FRANCIJA

Datu centrs, CAIS-ECAC, CARS, CCRES, CiGas, CREGARS

2 644 000

2 261 000

2 430 000

2 144 000

1 915 000

VĀCIJA

CAIS-ECAC, CARS, CIS, CCRES, CiGas, CREGARS

4 610 000

5 214 000

4 219 000

4 544 000

3 052 000

ITĀLIJA

Galvenā mītne (*1), datu centrs, CAIS-ECAC, CARS

2 675 000

3 497 000

940 000

956 000

1 198 000

NORVĒĢIJA

Datu centrs

1 256 000

1 116 000

1 119 000

709 000

585 000

RUMĀNIJA

CARS

105 000

255 000

265 000

272 000

282 000

SPĀNIJA

Datu centrs, CARS

380 000

400 000

407 000

414 000

398 000

ŠVEICE

CiGas

121 000

116 000

112 000

108 000

104 000

Mitinātāja iemaksas, kopā

14 708 000

15 000 000

11 352 000

11 048 000

9 308 000


(*1)  * Itālijas mitinātāja iemaksās ietilpst tādas, kas paredzētas galvenā biroja nodaļas ieviešanai 2021.–2022. gadā.


III PIELIKUMS

DEFINĪCIJAS

Šajos statūtos piemēro šādas definīcijas:

ACTRIS” ir aerosolu, mākoņu un mikrogāzu pētniecības infrastruktūra, kas rada augstas kvalitātes datus, lai dokumentētu īslaicīgas atmosfēras sastāvdaļas un to mainīgumu izraisošus procesus dabiskā un kontrolējamā atmosfērā, kā arī integrē, saskaņo un izplata datu kopas, darbības un pakalpojumus, ko nodrošina centrālie iestādījumi un valsts iestādījumi;

ACTRIS dati” ir definēti ACTRIS datu politikā, kas pieņemta un grozīta ar Kopsapulces lēmumiem;

ACTRIS ERIC” ir aerosolu, mākoņu un mikrogāzu pētniecības infrastruktūra, kas saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 723/2009 ir izveidota kā Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijs (ERIC);

“centrālais iestādījums” ir Eiropas līmeņa ACTRIS komponents, galvenais birojs, datu centrs vai tematiskais centrs, kas lietotājiem sniedz ACTRIS datu vai izpētes pakalpojumus un citus pakalpojumus, kā arī darbības atbalstu valstu iestādījumiem;

“iemaksas centrālajā iestādījumā” ir valsts veiktās iemaksas centrālajā iestādījumā, ja tā mitina daļu no centrālā iestādījuma vai izdara iemaksas šīs daļas darbībās. Šajā nolūkā ir jāveic mitinātāja iemaksas centrālā iestādījuma finanšu līdzekļos;

“sadarbības nolīgums” ir nolīgums starp ACTRIS ERIC un valsts iestādījumu vai starp ACTRIS ERIC un centrālo iestādījumu, kas neietilpst ACTRIS ERIC sastāvā;

“datu centrs” ir centrālais iestādījums, kas atbild par ACTRIS datu pārvaldību un saglabāšanu un par datu, rīku un produktu ar pievienoto vērtību izplatīšanu, kā arī par ACTRIS datu portāla mitināšanu;

“galvenā mītne” ir centrālais iestādījums, kas atbild par ACTRIS koordinēšanu un pārstāvību, kā arī par piekļuves veicināšanu ACTRIS pakalpojumiem;

“mitinātājvalsts” ir jebkura valsts, kurā atrodas un darbojas centrālā iestādījuma nodaļa;

“mitinātāja iemaksas” ir dalībnieku vai pastāvīgo novērotāju sniegtais atbalsts to centrālo iestādījumu darbībai, kas neietilpst ACTRIS ERIC sastāvā un tiek mitinātas šo dalībnieku un pastāvīgo novērotāju valstī;

“mitinātāja papildiemaksas” ir ACTRIS ERIC dalībnieku un pastāvīgo novērotāju sniegtais atbalsts to centrālo iestādījumu darbībai, kas ietilpst ACTRIS ERIC sastāvā un tiek mitinātas šo dalībnieku un pastāvīgo novērotāju valstī;

“intelektuālais īpašums” ir īpašums, kā definēts Konvencijas par Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas dibināšanu (pieņemta 1967. gada 14. jūlijā, grozīta 1979. gada 28. septembrī) 2. pantā;

“dalības iemaksas” ir naudas summa, ko valstis maksā par pievienošanos ACTRIS ERIC dalībnieka, pastāvīgā novērotāja vai novērotāja statusā;

“valsts iestādījums” ir novērošanas vai izpētes platforma, kurai ir noslēgtas līgumattiecības ar ACTRIS ERIC un kas nodrošina datus un/vai fizisku piekļuvi / tālpiekļuvi savām telpām;

“tematiskais centrs” ir centrālais iestādījums, kas ir iekļauts ACTRIS ERIC sastāvā vai kam ir noslēgtas līgumattiecības ar ACTRIS ERIC un kas sniedz pakalpojumus un darbības atbalstu mērījumu un datu kvalitātes nodrošināšanai vai kontrolei (cita starpā apmācībai, kalibrēšanai, kvalitātes nodrošināšanas vai kontroles instrumentiem un standarta darbības un izvērtēšanas procedūru izstrādei).