31.1.2023   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 27/7


KOMISIJAS REGULA (ES) 2023/198

(2023. gada 30. janvāris),

ar ko attiecībā uz abamektīna maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumu

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 396/2005 (2005. gada 23. februāris), ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (1), un jo īpaši tās 14. panta 1. punkta a) apakšpunktu un 49. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Abamektīna maksimālie atlieku līmeņi (MAL) ir noteikti Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā.

(2)

Pārskatot šo vielu MAL saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. pantu, Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (“Iestāde”) pamatotajā atzinumā (2) konstatēja, ka par dažiem produktiem trūkst informācijas. Pieejamā informācija bija pietiekama, lai Iestāde varētu ierosināt patērētājiem drošus MAL, un minētās regulas II pielikumā tika norādīts, kādu datu trūkst, un precizēts, līdz kuram datumam trūkstošā informācija bija jāiesniedz Iestādei ierosināto MAL pamatošanai.

(3)

Pieteikuma iesniedzējs iesniedza trūkstošos datus un – pamatojoties uz Regulas (EK) Nr. 396/2005 6. pantu – lūgumu mainīt spēkā esošos abamektīna MAL attiecībā uz konkrētiem produktiem.

(4)

Attiecīgā dalībvalsts saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 8. pantu novērtēja pieteikumu un nosūtīja Komisijai novērtēšanas ziņojumu.

(5)

Iestāde pieteikumu un novērtēšanas ziņojumu izvērtēja, īpaši pārbaudot riskus patērētājiem un attiecīgos gadījumos dzīvniekiem.

(6)

2020. gada 23. janvārī Iestāde publicēja pamatotu atzinumu par to apstiprinošo datu novērtēšanu, kas iesniegti pēc MAL pārskatīšanas saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. pantu, un par lūgumu mainīt spēkā esošos abamektīna maksimālos atlieku līmeņus attiecībā uz dažādām precēm (3).

(7)

Attiecībā uz mandelēm, lazdu riekstiem, valriekstiem, jāņogām (baltajām un sarkanajām) un upenēm, ērkšķogām (dzeltenajām, sarkanajām un zaļajām), papaijām un lapu cigoriņiem pieteikuma iesniedzējs nav iesniedzis informāciju par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem. Iestāde secināja, ka tādējādi datu iztrūkums nav pietiekami novērsts un ka riska pārvaldītāji var apsvērt minēto MAL noteikšanu vai saglabāšanu noteikšanas robežas (NR) līmenī. Tāpēc ir lietderīgi attiecībā uz šiem produktiem noteikto MAL Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā noteikt NR līmenī. Tāpēc II pielikumu ir lietderīgi grozīt un no minētā pielikuma atsauci uz papildu informāciju svītrot.

(8)

Attiecībā uz cidonijām, mespiliem un lokvām / Japānas mespiliem pieteikuma iesniedzējs ierosināja noteikt MAL, pamatojoties uz alternatīvu labu lauksaimniecības praksi (GAP). Šis lietojums un atlieku noteikšanas izmēģinājumi jau tika izvērtēti iepriekšējā pamatotajā atzinumā (4). Iestāde secināja, ka dati par atliekām ir pietiekami, lai pamatotu priekšlikumus par zemākiem MAL attiecībā uz minētajiem produktiem. Tāpēc Iestādes noteiktie MAL attiecībā uz šiem produktiem būtu jānosaka Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā.

(9)

Iestāde secināja, ka dati, kas iegūti par atliekām lapu selerijās, pupās ar pākstīm un zirņos ar pākstīm, ir pietiekami, lai pamatotu MAL attiecībā uz minētajiem produktiem. Tāpēc pieteikuma iesniedzēja norādītie MAL attiecībā uz šiem produktiem būtu jānosaka Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā.

(10)

Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 6. panta 2. un 4. punktu ir iesniegti importa pielaižu pieteikumi attiecībā uz abamektīnu, ko Amerikas Savienotajās Valstīs lieto uz konkrētiem produktiem.

(11)

Pieteikuma iesniedzējs norāda, ka minētajā valstī atļautie abamektīna lietojumi uz šādiem kultūraugiem rada atlieku līmeni, kas pārsniedz Regulā (EK) Nr. 396/2005 noteiktos MAL, un ka jānosaka augstāki MAL, lai novērstu tirdzniecības šķēršļus minēto kultūraugu importam.

(12)

Attiecīgā dalībvalsts novērtēja minētos pieteikumus saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 8. pantu un nosūtīja Komisijai novērtēšanas ziņojumu.

(13)

Iestāde pieteikumus un novērtēšanas ziņojumu izvērtēja, īpaši pārbaudot riskus patērētājiem un attiecīgos gadījumos dzīvniekiem.

(14)

2020. gada 10. jūlijā Iestāde publicēja pamatotu atzinumu par importa pielaižu noteikšanu attiecībā uz abamektīnu dažādos kultūraugos (5).

(15)

Saistībā ar pieteikuma iesniedzēja lūgtajām MAL izmaiņām attiecībā uz avokado, kressalātiem un citiem dīgstiem un dzinumiem, barbarejām, sējas pazvērītēm/rukolas salātiem, augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunajām lapiņām, citiem salātiem un salātveidīgajiem, anakampserām, fenheļiem un kokvilnas sēklām Iestāde secināja, ka visas prasības par datu pilnīgumu ir izpildītas un, balstoties uz patērētāju eksponētības novērtējumu, kas sagatavots par 27 konkrētām Eiropas patērētāju grupām, tā secināja, ka pieteikuma iesniedzēja lūgtās MAL izmaiņas patērētāju drošības ziņā ir pieņemamas. Iestāde ņēma vērā jaunāko informāciju par vielas toksikoloģiskajām īpašībām. Ne tāda mūžilga eksponētība šai vielai, kas rodas, uzturā lietojot visus pārtikas produktus, kuros tā varētu būt, ne īslaicīga eksponētība, kas rodas, uzturā lietojot lielu attiecīgo produktu daudzumu, neliecina par risku pārsniegt pieņemamo diennakts devu vai akūto references devu. Tāpēc pieteikuma iesniedzēja norādītie MAL attiecībā uz šiem produktiem būtu jānosaka Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā.

(16)

Saistībā procedūru, kurā atjauno darbīgās vielas abamektīna apstiprinājumu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1107/2009 (6), Iestāde publicēja secinājumu par minētās darbīgās vielas riska novērtējuma profesionālizvērtējumu (7). Pamatojoties uz ontoģenētiskās neirotoksicitātes pētījumiem, Iestāde ierosināja noteikt zemāku pieņemamo diennakts devu (PDD) un akūto references devu (ARD).

(17)

2021. gada 3. februārī saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 43. pantu Komisija lūdza Iestādi sniegt pamatotu atzinumu, kurā izvērtēts, kādus riskus, ņemot vērā zemāko PDD un ARD, patērētājam var radīt konkrēti spēkā esoši abamektīnam noteiktie MAL.

(18)

2021. gada 6. oktobrī Iestāde publicēja pamatotu atzinumu par konkrētu tādu spēkā esošu abamektīna maksimālo atlieku līmeņu, kas raisa bažas, mērķtiecīgu novērtējumu (8).

(19)

Attiecībā uz āboliem, bumbieriem un platlapu cigoriņiem / endīvijām Iestāde konstatēja nepieņemamus riskus saistībā ar pašreizējiem MAL. Notika apspriešanās ar dalībvalstīm, un tām tika lūgts ziņot par iespējamu alternatīvu GAP, kas patērētājiem nodrošinātu drošus MAL. Dalībvalstis nevarēja ierosināt alternatīvu GAP attiecībā uz āboliem un bumbieriem. Attiecībā uz platlapu cigoriņiem / endīvijām pamatojošie dati par paziņoto GAP nebija pieejami. Tāpēc attiecībā uz āboliem, bumbieriem un platlapu cigoriņiem / endīvijām MAL nebija iespējams noteikt. Tāpēc ir lietderīgi MAL attiecībā uz šiem produktiem Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā noteikt NR līmenī.

(20)

Attiecībā uz zemenēm, tomātiem, gurķiem, tumšzaļajiem kabačiem, salātu baldriņiem, salātiem, kārvelēm un pētersīļiem Iestāde konstatēja nepieņemamus riskus saistībā ar pašreizējiem MAL. Notika apspriešanās ar dalībvalstīm, un tām tika lūgts ziņot par iespējamu alternatīvu GAP, kas patērētājiem nodrošinātu drošus MAL. Dalībvalstis noteica šādu GAP attiecībā uz zemenēm, tomātiem, gurķiem, tumšzaļajiem kabačiem, salātu baldriņiem, salātiem, kārvelēm un pētersīļiem. Tādēļ Iestāde ieteica pazemināt šo produktu MAL. Tāpēc Iestādes noteiktie MAL attiecībā uz šiem produktiem būtu jānosaka Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā.

(21)

Attiecībā uz dārzeņpipariem/papriku Iestāde konstatēja nepieņemamus riskus patērētājiem saistībā ar pašreizējiem MAL. Notika apspriešanās ar dalībvalstīm, un tām tika lūgts ziņot par iespējamu alternatīvu GAP, kas patērētājiem nodrošinātu drošus MAL. Iestāde secināja, ka, lai gan dalībvalstis ir noteikušas alternatīvu GAP attiecībā uz dārzeņpipariem/papriku, daļa informācijas nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Risks patērētājiem nepastāv, tāpēc Iestādes noteiktie MAL attiecībā uz dārzeņpipariem/papriku būtu jānosaka Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šis MAL tiks pārskatīts; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas.

(22)

Komisija par vajadzību koriģēt dažas NR apspriedās ar Eiropas Savienības pesticīdu atlieku noteikšanas references laboratorijām. Attiecībā uz abamektīnu minētās laboratorijas ierosināja analītiski sasniedzamas produktspecifiskas NR.

(23)

Par jaunajiem MAL notika apspriedes ar Savienības tirdzniecības partneriem Pasaules tirdzniecības organizācijā, un to komentāri ir ņemti vērā.

(24)

Tāpēc Regula (EK) Nr. 396/2005 būtu attiecīgi jāgroza.

(25)

Lai nodrošinātu produktu normālu tirdzniecību, pārstrādi un patēriņu, šī regula nebūtu jāpiemēro produktiem, kuri Savienībā ražoti vai tajā importēti pirms mainīto MAL piemērošanas sākuma un par kuriem informācija liecina, ka tiek saglabāts augsts patērētāju aizsardzības līmenis. Tas attiecas uz visiem produktiem, izņemot ābolus, bumbierus, zemenes, tomātus, dārzeņpiparus/papriku, gurķus, tumšzaļos kabačus, salātu baldriņus, salātus, platlapu cigoriņus / endīvijas, kārveles un pētersīļus.

(26)

Pirms mainīto MAL piemērošanas būtu jāparedz saprātīgs termiņš, lai dalībvalstis, trešās valstis un pārtikas apritē iesaistītie uzņēmēji varētu pielāgoties no MAL izmaiņām izrietošo jauno prasību izpildei.

(27)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Attiecībā uz darbīgo vielu abamektīnu visos produktos un uz tiem, izņemot ābolus, bumbierus, zemenes, tomātus, dārzeņpiparus/papriku, gurķus, tumšzaļos kabačus, salātu baldriņus, salātus, platlapu cigoriņus / endīvijas, kārveles un pētersīļus, Regulu (EK) Nr. 396/2005 tās redakcijā pirms grozījumiem, kas izdarīti ar šo regulu, turpina piemērot produktiem, kuri Savienībā ražoti vai tajā importēti pirms 2023. gada 20. augusta.

3. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2023. gada 20. augusta.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2023. gada 30. janvārī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētāja

Ursula VON DER LEYEN


(1)  OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp.

(2)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde. Pamatots atzinums par spēkā esošo abamektīna maksimālo atlieku līmeņu (MAL) pārskatīšanu saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. pantu (Reasoned opinion on the review of the existing maximum residue levels (MRLs) for abamectin according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005). EFSA Journal 2014;12(9):3823.

(3)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde. Pamatots atzinums par apstiprinošo datu novērtēšanu pēc MAL pārskatīšanas saskaņā ar 12. pantu un spēkā esošo abamektīna maksimālo atlieku līmeņu mainīšanu attiecībā uz dažādām precēm (Reasoned opinion on evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review and modification of the existing maximum residue levels for abamectin in various commodities). EFSA Journal 2020;18(1):5989.

(4)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde. Pamatots atzinums par spēkā esošo abamektīna MAL mainīšanu attiecībā uz dažādiem kultūraugiem (Reasoned opinion on the modification of the existing MRLs for abamectin in various crops). EFSA Journal 2015;13(7):4189.

(5)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde. Pamatots atzinums par importa pielaižu noteikšanu attiecībā uz abamektīnu dažādos kultūraugos (Reasoned opinion on setting of import tolerances for abamectin in various crops). EFSA Journal 2020;18(7):6173.

(6)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1107/2009 (2009. gada 21. oktobris) par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū, ar ko atceļ Padomes Direktīvas 79/117/EEK un 91/414/EEK (OV L 309, 24.11.2009., 1. lpp.).

(7)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde. Secinājums par darbīgo vielu abamektīnu saturošu pesticīdu riska novērtējuma profesionālizvērtējumu (Conclusion on the peer review of the pesticide risk assessment of the active substance abamectin). EFSA Journal 2020;18(8):6227.

(8)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde. Tādu spēkā esošu abamektīna maksimālo atlieku līmeņu, kas raisa bažas, mērķtiecīgs novērtējums (Focused assessment of certain existing MRLs of concern for abamectin). EFSA Journal 2021;19(10):6842.


PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā sleju par abamektīnu aizstāj ar šādu:

"Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL  (1)

Abamektīns (avermektīna B1a, avermektīna B1b un avermektīna B1a delta-8,9 izomēra summa, izteikta kā avermektīns B1a) (R)(F)

(1)

(2)

(3)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

0110000

Citrusaugļi

0,04

0110010

Greipfrūti

 

0110020

Apelsīni

 

0110030

Citroni

 

0110040

Laimi

 

0110050

Mandarīni

 

0110990

Citi (2)

 

0120000

Koku rieksti

0,01  ((*))

0120010

Mandeles

 

0120020

Brazīlijas rieksti

 

0120030

Indijas rieksti

 

0120040

Kastaņi

 

0120050

Kokosrieksti

 

0120060

Lazdu rieksti

 

0120070

Makadāmijas rieksti

 

0120080

Pekanrieksti

 

0120090

Pīniju rieksti

 

0120100

Pistācijas

 

0120110

Valrieksti

 

0120990

Citi (2)

 

0130000

Sēkleņi

 

0130010

Āboli

0,006  ((*))

0130020

Bumbieri

0,006  ((*))

0130030

Cidonijas

0,02

0130040

Mespili

0,02

0130050

Lokvas / Japānas mespili

0,02

0130990

Citi (2)

0,01  ((*))

0140000

Kauleņi

 

0140010

Aprikozes

0,02

0140020

Ķirši (saldie)

0,01  ((*))

0140030

Persiki

0,02

0140040

Plūmes

0,01  ((*))

0140990

Citi (2)

0,01  ((*))

0150000

Ogas un sīkie augļi

 

0151000

a)

vīnogas

0,01  ((*))

0151010

Galda vīnogas

 

0151020

Vīna vīnogas

 

0152000

b)

zemenes

0,08

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

 

0153010

Kazenes

0,08

0153020

Ziemeļu kaulenes

0,01  ((*))

0153030

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

0,08

0153990

Citi (2)

0,01  ((*))

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

0,01  ((*))

0154010

Zilenes

 

0154020

Dzērvenes

 

0154030

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

0154040

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

0154050

Mežrožu paaugļi

 

0154060

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

0154070

Vilkābeles ogas

 

0154080

Plūškoka ogas

 

0154990

Citi (2)

 

0160000

Dažādi augļi

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

0,01  ((*))

0161010

Dateles

 

0161020

Vīģes

 

0161030

Galda olīvas

 

0161040

Kumkvati

 

0161050

Karambolas

 

0161060

Hurmas

 

0161070

Javas salas plūmes

 

0161990

Citi (2)

 

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

0,01  ((*))

0162010

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

0162020

Ličī

 

0162030

Pasifloru augļi

 

0162040

Opuncijas

 

0162050

Hrizofilas

 

0162060

Amerikas hurmas

 

0162990

Citi (2)

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

0163010

Avokado

0,02

0163020

Banāni

0,02

0163030

Mango

0,01  ((*))

0163040

Papaijas

0,01  ((*))

0163050

Granātāboli

0,01  ((*))

0163060

Čerimojas

0,01  ((*))

0163070

Gvajaves

0,01  ((*))

0163080

Ananasi

0,01  ((*))

0163090

Maizeskoka augļi

0,01  ((*))

0163100

Duriāni

0,01  ((*))

0163110

Guanabanas

0,01  ((*))

0163990

Citi (2)

0,01  ((*))

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

0210000

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,01  ((*))

0211000

a)

kartupeļi

 

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

0212010

Manioki

 

0212020

Batātes

 

0212030

Jamsi

 

0212040

Marantas

 

0212990

Citi (2)

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

 

0213010

Galda bietes

 

0213020

Burkāni

 

0213030

Sakņu selerijas

 

0213040

Mārrutki

 

0213050

Topinambūri

 

0213060

Pastinaki

 

0213070

Sakņu pētersīļi

 

0213080

Redīsi

 

0213090

Puravlapu plostbārži

 

0213100

Kāļi

 

0213110

Rāceņi

 

0213990

Citi (2)

 

0220000

Sīpolu dārzeņi

0,01  ((*))

0220010

Ķiploki

 

0220020

Sīpoli

 

0220030

Šalotes

 

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

 

0220990

Citi (2)

 

0230000

Augļu dārzeņi

 

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi un malvu dzimtas augi

 

0231010

Tomāti

0,015

0231020

Dārzeņpipari/paprika

0,03 (+)

0231030

Baklažāni

0,09

0231040

Okra / “Dāmu pirkstiņi”

0,01  ((*))

0231990

Citi (2)

0,01  ((*))

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

 

0232010

Gurķi

0,02

0232020

Pipargurķīši

0,04

0232030

Tumšzaļie kabači

0,02

0232990

Citi (2)

0,04

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

0,01  ((*))

0233010

Melones

 

0233020

Ķirbji

 

0233030

Arbūzi

 

0233990

Citi (2)

 

0234000

d)

cukurkukurūza

0,01  ((*))

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

0,01  ((*))

0240000

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

 

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

0,01  ((*))

0241010

Brokoļi

 

0241020

Ziedkāposti

 

0241990

Citi (2)

 

0242000

b)

galviņu krustzieži

0,01  ((*))

0242010

Briseles kāposti

 

0242020

Galviņkāposti

 

0242990

Citi (2)

 

0243000

c)

lapu krustzieži

 

0243010

Ķīnas kāposti

0,05

0243020

Lapu kāposti

0,01  ((*))

0243990

Citi (2)

0,01  ((*))

0244000

d)

kolrābji

0,01  ((*))

0250000

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

 

0251010

Salātu baldriņi

0,08

0251020

Salāti

0,03

0251030

Platlapu cigoriņi / endīvijas

0,01  ((*))

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

0,08

0251050

Barbarejas

0,08

0251060

Sējas pazvērītes / rukolas salāti

0,08

0251070

Brūnās sinepes

0,01  ((*))

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

3

0251990

Citi (2)

0,08

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

 

0252010

Spināti

0,01  ((*))

0252020

Anakampseras

0,1

0252030

Mangoldi / lapu bietes

0,01  ((*))

0252990

Citi (2)

0,1

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,01  ((*))

0254000

d)

ūdenskreses

0,01  ((*))

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,01  ((*))

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

 

0256010

Kārvele

0,03

0256020

Maurloki

2

0256030

Lapu selerijas

0,03

0256040

Pētersīļi

0,03

0256050

Salvija

2

0256060

Rozmarīns

2

0256070

Timiāns

2

0256080

Baziliks un ēdamie ziedi

2

0256090

Lauru lapas

2

0256100

Estragons

2

0256990

Citi (2)

0,02  ((*))

0260000

Pākšaugi

 

0260010

Pupas (ar pākstīm)

0,08

0260020

Pupas (bez pākstīm)

0,01  ((*))

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

0,08

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

0,01  ((*))

0260050

Lēcas

0,01  ((*))

0260990

Citi (2)

0,01  ((*))

0270000

Stublāju dārzeņi

 

0270010

Sparģeļi

0,01  ((*))

0270020

Lapu artišoki

0,01  ((*))

0270030

Selerijas

0,05

0270040

Fenheļi

0,03

0270050

Artišoki

0,01  ((*))

0270060

Puravi

0,01  ((*))

0270070

Rabarberi

0,01  ((*))

0270080

Bambusa dzinumi

0,01  ((*))

0270090

Palmu serdes

0,01  ((*))

0270990

Citi (2)

0,01  ((*))

0280000

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,01  ((*))

0280010

Kultivētās sēnes

 

0280020

Savvaļas sēnes

 

0280990

Sūnas un ķērpji

 

0290000

Aļģes un prokarioti

0,01  ((*))

0300000

PĀKŠAUGI

0,01  ((*))

0300010

Pupas

 

0300020

Lēcas

 

0300030

Zirņi

 

0300040

Lupīnas

 

0300990

Citi (2)

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

 

0401000

Eļļas augu sēklas

 

0401010

Linsēklas

0,01  ((*))

0401020

Zemesrieksti

0,01  ((*))

0401030

Magoņu sēklas

0,01  ((*))

0401040

Sezama sēklas

0,01  ((*))

0401050

Saulespuķu sēklas

0,01  ((*))

0401060

Rapšu sēklas

0,01  ((*))

0401070

Sojas pupas

0,01  ((*))

0401080

Sinepju sēklas

0,01  ((*))

0401090

Kokvilnas sēklas

0,02

0401100

Ķirbju sēklas

0,01  ((*))

0401110

Saflora sēklas

0,01  ((*))

0401120

Gurķenes sēklas

0,01  ((*))

0401130

Sējas idras sēklas

0,01  ((*))

0401140

Kaņepju sēklas

0,01  ((*))

0401150

Rīcinauga sēklas

0,01  ((*))

0401990

Citi (2)

0,01  ((*))

0402000

Eļļas augu augļi

0,01  ((*))

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

 

0402020

Eļļas palmas kodoli

 

0402030

Eļļas palmas augļi

 

0402040

Kapoki

 

0402990

Citi (2)

 

0500000

GRAUDAUGI

0,01  ((*))

0500010

Mieži

 

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

 

0500030

Kukurūza

 

0500040

Prosa

 

0500050

Auzas

 

0500060

Rīsi

 

0500070

Rudzi

 

0500080

Sorgo

 

0500090

Kvieši

 

0500990

Citi (2)

 

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

0,05  ((*))

0610000

Tējas

 

0620000

Kafijas pupiņas

 

0630000

Zāļu tējas no

 

0631000

a)

ziediem

 

0631010

Kumelīte

 

0631020

Hibisks

 

0631030

Roze

 

0631040

Jasmīns

 

0631050

Liepa

 

0631990

Citi (2)

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

 

0632010

Zemenes

 

0632020

Roibosa krūms

 

0632030

Mate

 

0632990

Citi (2)

 

0633000

c)

saknēm

 

0633010

Baldriāns

 

0633020

Žeņšeņs

 

0633990

Citi (2)

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

 

0640000

Kakao pupiņas

 

0650000

Ceratonija / ceratonijas augļi

 

0700000

APIŅI

0,1

0800000

GARŠVIELAS

 

0810000

Sēklas

0,05  ((*))

0810010

Anīsa sēklas

 

0810020

Sējas melnsēklītes

 

0810030

Selerija

 

0810040

Koriandrs

 

0810050

Ķimenes

 

0810060

Dilles

 

0810070

Fenhelis

 

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

0810090

Muskatrieksts

 

0810990

Citi (2)

 

0820000

Augļi

0,05  ((*))

0820010

Jamaikas pipari

 

0820020

Sičuānas pipari

 

0820030

Pļavas ķimenes

 

0820040

Kardamons

 

0820050

Kadiķogas

 

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

0820070

Vaniļa

 

0820080

Tamarinda augļi

 

0820990

Citi (2)

 

0830000

Mizas

0,05  ((*))

0830010

Kanēlis

 

0830990

Citi (2)

 

0840000

Saknes vai sakneņi

 

0840010

Lakricas sakne

0,05  ((*))

0840020

Ingvers (10)

 

0840030

Kurkuma

0,05  ((*))

0840040

Mārrutki (11)

 

0840990

Citi (2)

0,05  ((*))

0850000

Pumpuri

0,05  ((*))

0850010

Krustnagliņas

 

0850020

Kaperi

 

0850990

Citi (2)

 

0860000

Ziedu drīksnas

0,05  ((*))

0860010

Safrāns

 

0860990

Citi (2)

 

0870000

Sēklsedzes

0,05  ((*))

0870010

Muskatrieksta miza

 

0870990

Citi (2)

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

0,01  ((*))

0900010

Cukurbiešu saknes

 

0900020

Cukurniedres

 

0900030

Cigoriņu saknes

 

0900990

Citi (2)

 

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

1010000

Audi

 

1011000

a)

cūku

0,01  ((*))

1011010

Muskuļi

 

1011020

Taukaudi

 

1011030

Aknas

 

1011040

Nieres

 

1011050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1011990

Citi (2)

 

1012000

b)

liellopu

 

1012010

Muskuļi

0,01  ((*))

1012020

Taukaudi

0,01  ((*))

1012030

Aknas

0,02

1012040

Nieres

0,01  ((*))

1012050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,02

1012990

Citi (2)

0,01  ((*))

1013000

c)

aitu

 

1013010

Muskuļi

0,02

1013020

Taukaudi

0,05

1013030

Aknas

0,025

1013040

Nieres

0,02

1013050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,05

1013990

Citi (2)

0,01  ((*))

1014000

d)

kazu

 

1014010

Muskuļi

0,01  ((*))

1014020

Taukaudi

0,01  ((*))

1014030

Aknas

0,02

1014040

Nieres

0,01  ((*))

1014050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,02

1014990

Citi (2)

0,01  ((*))

1015000

e)

zirgu

 

1015010

Muskuļi

0,01  ((*))

1015020

Taukaudi

0,01  ((*))

1015030

Aknas

0,02

1015040

Nieres

0,01  ((*))

1015050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,02

1015990

Citi (2)

0,01  ((*))

1016000

f)

mājputnu

0,01  ((*))

1016010

Muskuļi

 

1016020

Taukaudi

 

1016030

Aknas

 

1016040

Nieres

 

1016050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1016990

Citi (2)

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

1017010

Muskuļi

0,01  ((*))

1017020

Taukaudi

0,01  ((*))

1017030

Aknas

0,02

1017040

Nieres

0,01  ((*))

1017050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,02

1017990

Citi (2)

0,01  ((*))

1020000

Piens

0,01  ((*))

1020010

Liellopi

 

1020020

Aitas

 

1020030

Kazas

 

1020040

Zirgi

 

1020990

Citi (2)

 

1030000

Putnu olas

0,01  ((*))

1030010

Vistas

 

1030020

Pīles

 

1030030

Zosis

 

1030040

Paipalas

 

1030990

Citi (2)

 

1040000

Medus un pārējie biškopības produkti (7)

0,05  ((*))

1050000

Abinieki un rāpuļi

0,01  ((*))

1060000

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,01  ((*))

1070000

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,01  ((*))

1100000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – ZIVIS, ZIVJU PRODUKTI UN CITI JŪRAS UN SALDŪDENS PĀRTIKAS PRODUKTI (8)

 

1200000

KULTŪRAUGI VAI KULTŪRAUGU DAĻAS, KO IZMANTO VIENĪGI DZĪVNIEKU BARĪBAI (8)

 

1300000

APSTRĀDĀTI PĀRTIKAS PRODUKTI (9)

 

Abamektīns (avermektīna B1a, avermektīna B1b un avermektīna B1a delta-8,9 izomēra summa, izteikta kā avermektīns B1a) (R)(F)

(R)

Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīda un koda kombinācijām: abamektīns – kods 1000000, izņemot 1040000: avermektīns B1a.

(F)

Šķīst taukos.

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā iesniegta līdz 2025. gada 31. janvārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nav iesniegta.

0231020 Dārzeņpipari/paprika".


((*))  Norāda zemāko analītiskās noteikšanas robežu.

(1)  Pilnīgu to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu sarakstu, kuriem piemēro MAL, skatīt I pielikumā.