28.4.2023   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

LI 113/21


PADOMES LĒMUMS (KĀDP) 2023/887

(2023. gada 28. aprīlis),

ar ko groza Lēmumu 2013/184/KĀDP par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Mjanmā/Birmā

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienību un jo īpaši tā 29. pantu,

ņemot vērā Savienības Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos priekšlikumu,

tā kā:

(1)

Padome 2013. gada 22. aprīlī pieņēma Lēmumu 2013/184/KĀDP (1).

(2)

Pamatojoties uz Lēmuma 2013/184/KĀDP pārskatīšanu un ņemot vērā joprojām smago situāciju Mjanmā/Birmā, tostarp darbības, kas grauj demokrātiju, kā arī ņemot vērā nopietnus cilvēktiesību pārkāpumus, spēkā esošie ierobežojošie pasākumi attiecībā uz 92 personām un 17 vienībām būtu jāatjauno līdz 2024. gada 30. aprīlim un attiecībā uz vienu personu un vienu vienību – līdz 2023. gada 29. oktobrim.

(3)

Pamatojoties uz saņemto atjaunināto informāciju, būtu jāgroza ieraksti par 24 personām un vienu vienību, kas iekļautas Lēmuma 2013/184/KĀDP pielikumā izklāstītajā to fizisko un juridisko personu, vienību un struktūru sarakstā, kurām piemēro ierobežojošus pasākumus.

(4)

Tādēļ būtu attiecīgi jāgroza Lēmums 2013/184/KĀDP,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Lēmumu 2013/184/KĀDP groza šādi:

1)

lēmuma 12. pantu aizstāj ar šādu:

“12. pants

Šo lēmumu piemēro līdz 2024. gada 30. aprīlim. Attiecībā uz 84. ierakstu par vienu personu un 17. ierakstu par vienu vienību pielikumā 5. panta 1. punktā un 6. panta 1. punktā minētos pasākumus piemēro līdz 2023. gada 29. oktobrim. To pastāvīgi pārskata. To atjaunina vai attiecīgi groza, ja Padome uzskata, ka tā mērķi nav sasniegti.”;

2)

pielikumu groza saskaņā ar šā lēmuma pielikumu.

2. pants

Šis lēmums stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Briselē, 2023. gada 28. aprīlī

Padomes vārdā –

priekšsēdētāja

J. ROSWALL


(1)  Padomes Lēmums 2013/184/KĀDP (2013. gada 22. aprīlis) par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Mjanmā/Birmā (OV L 111, 23.4.2013., 75. lpp.).


PIELIKUMS

Lēmuma 2013/184/KĀDP pielikumu (“Lēmuma 5. panta 1. punktā un 6. panta 1. punktā minēto fizisko un juridisko personu, vienību un struktūru saraksts”) groza šādi:

1)

ierakstus attiecībā uz turpmāk norādītajām 24 personām sarakstā “A. Fiziskas personas, kas minētas 5. panta 1. punktā un 6. panta 1. punktā” aizstāj ar šādiem:

 

Vārds, uzvārds

Identifikācijas informācija

Pamatojums

Sarakstā iekļaušanas datums

“4.

Aung Aung

Dzimums: vīrietis

Militārais identifikācijas numurs: BC 23750

Ģenerālleitnants Aung Aung kopš 2022. gada oktobra ir Īpašo operāciju 2. biroja komandieris. Viņš ir bijušais Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Dienvidrietumu pavēlniecības komandieris un bijušais Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) 33. vieglo kājnieku divīzijas komandieris. Tādā ziņā viņš ir atbildīgs par zvērībām un smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, ko 2017. gada otrajā pusē pret rohindžu tautības iedzīvotājiem Rakhainas pavalstī veica 33. vieglo kājnieku divīzija. Starp tādiem minama nelikumīga nonāvēšana, seksuāla vardarbība un sistemātiska rohindžu mājokļu un ēku dedzināšana.

25.6.2018.

7.

Thant Zin Oo

Dzimums: vīrietis

Thant Zin Oo bija Drošības policijas 8. bataljona komandieris. Tādā ziņā viņš ir atbildīgs par zvērībām un smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, ko 2017. gada otrajā pusē pret rohindžu tautības iedzīvotājiem Rakhainas pavalstī veica Drošības policijas 8. bataljons. Starp smagajiem cilvēktiesību pārkāpumiem minama nelikumīga nonāvēšana un sistemātiska rohindžu mājokļu un ēku dedzināšana. Minētie pārkāpumi tika izdarīti kopā ar Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) 33. vieglo kājnieku divīziju, ko vada ģenerālleitnants (iepriekš brigādes ģenerālis) Aung Aung, un ar tās tiešu atbalstu. Tāpēc Thant Zin Oo ir saistīts ar sarakstā iekļautu personu, ģenerālleitnantu Aung Aung.

25.6.2018.

10.

Khin Hlaing

Dzimšanas datums: 1968. gada 2. maijs

Dzimums: vīrietis

Ģenerālleitnants Khin Hlaing kopš 2022. gada oktobra ir Īpašo operāciju 4. biroja komandieris. Viņš ir bijušais Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Triangle reģiona komandieris. Viņš ir bijušais 99. vieglo kājnieku divīzijas komandieris un Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Ziemeļaustrumu pavēlniecības komandieris. Būdams 99. vieglo kājnieku divīzijas komandieris, viņš pārraudzīja militāras operācijas, ko Šanas pavalstī veica 2016. gadā un 2017. gada sākumā. Tādā ziņā viņš ir atbildīgs par zvērībām un smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, ko 2016. gada otrajā pusē pret ciematu iedzīvotājiem, kas pieder pie etniskas minoritātes, Šanas pavalstī izdarīja 99. vieglo kājnieku divīzija. Starp tādiem minama nelikumīga nogalināšana, piespiedu aizturēšana un ciematu iznīcināšana.

21.12.2018.

18.

Sein Win

Dzimšanas datums: 1956. gada 24. jūlijs

Dzimšanas vieta: Pyin Oo Lwin, Mjanma/Birma

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālleitnants Sein Win ir Tatmadaw loceklis un bijušais aizsardzības ministrs (no 2015. gada 24. augusta līdz 2021. gada 1. februārim). Kopš 2021. gada februāra (līdz vismaz 2022. gada septembrim) viņš ir bijis Mjanmas kara veterānu organizācijas priekšsēdētājs.

2021. gada 1. februārī viņš kopā ar citiem Tatmadaw locekļiem piedalījās Valsts aizsardzības un drošības padomes (VADP) sanāksmē. VADP sanāksme nebija konstitucionāla, jo tajā nepiedalījās tās civilie locekļi. Minētajā sanāksmē Myint Swe tika pasludināts par prezidenta pienākumu izpildītāju. Pēc tam Myint Swe izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam Min Aung Hlaing. Tika pārkāpta ārkārtas stāvokļa izsludināšanas procedūra, jo saskaņā ar konstitūciju tikai prezidentam ir tiesības izsludināt ārkārtas stāvokli.

Piedaloties VADP sanāksmē, kurā tika nolemts izsludināt ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodot aizsardzības spēku virspavēlniekam, Sein Win veicināja to, ka tiek ignorēti 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultāti un gāzta demokrātiski ievēlētā valdība. Tādēļ viņš ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

2018. gadā ANO un starptautiskās pilsoniskās sabiedrības organizācijas ziņoja par rupjiem cilvēktiesību pārkāpumiem un nopietniem starptautisko humanitāro tiesību pārkāpumiem, ko militārie un policijas spēki kopš 2011. gada pastrādājuši pret rohindžu tautības iedzīvotājiem Kačinas, Rakhainas un Šanas pavalstīs, un secināja, ka saskaņā ar starptautiskajām tiesībām daudzi no minētajiem pārkāpumiem ir vissmagākie noziegumi. Būdams aizsardzības ministrs no 2015. gada 24. augusta līdz 2021. gada 1. februārim, Sein Win ir atbildīgs par minētajiem nopietnajiem pārkāpumiem un aizskārumiem pret rohindžu tautības iedzīvotājiem.

22.3.2021.

20.

Mya Tun Oo

Dzimšanas datums: 1961. gada 4. vai 5. maijs

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālis Mya Tun Oo ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) loceklis. 2021. gada 1. februārī viņš tika iecelts par aizsardzības ministru un ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis. 2023. gada 1. februārī viņš tika iecelts arī par premjerministra vietnieku.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras. Mya Tun Oo piedalījās Valsts aizsardzības un drošības padomes (VADP) 2022. gada 31. janvāra sanāksmē, kurā ārkārtas stāvokļa termiņš tika pagarināts līdz 2022. gada 31. jūlijam. Būdams VADP un VPP loceklis, ģenerālis Mya Tun Oo ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu un tādējādi ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu.

Būdams VPP loceklis, ģenerālis Mya Tun Oo ir tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Turklāt, būdams aizsardzības ministrs, Mya Tun Oo ir atbildīgs par militāro spēku uzbrukumiem 2021. gada 25. decembrī Kajas pavalstī, kuros tika nogalināti vairāk nekā 30 cilvēki, tostarp bērni un humānās palīdzības darbinieki, un par civiliedzīvotāju masveida nogalināšanu un spīdzināšanu visā Mjanmā. Būdams aizsardzības ministrs, ģenerālis Mya Tun Oo turklāt ir atbildīgs par bombardēšanu, gaisa spēku uzlidojumiem un citiem plaša mēroga vardarbības gadījumiem, ko 2022. gadā veikuši Mjanmas bruņotie spēki. Tādējādi viņš ir atbildīgs par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem Mjanmā/Birmā.

2018. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija un starptautiskās pilsoniskās sabiedrības organizācijas ziņoja par rupjiem cilvēktiesību pārkāpumiem un nopietniem starptautisko humanitāro tiesību pārkāpumiem, ko militārie un policijas spēki kopš 2011. gada pastrādājuši pret rohindžu tautības iedzīvotājiem Kačinas, Rakhainas un Šanas pavalstīs, un secināja, ka saskaņā ar starptautiskajām tiesībām daudzi no minētajiem pārkāpumiem ir vissmagākie noziegumi. No 2016. gada augusta līdz iecelšanai par aizsardzības ministru Mya Tun Oo bija Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Apvienotā militārā štāba priekšnieks, kas ir trešais augstākais amats Mjanmas bruņotajos spēkos. Pildot šā amata pienākumus, viņš pārraudzīja militārās operācijas Rakhainas pavalstī un koordinēja dažādos bruņotos spēkus, tostarp sauszemes, jūras un gaisa spēkus, kā arī artilērijas izmantošanu. Tādējādi viņš ir atbildīgs par minētajiem smagajiem pārkāpumiem un aizskārumiem pret rohindžu tautības iedzīvotājiem.

22.3.2021.

23.

Maung Maung Kyaw

Dzimšanas datums: 1964. gada 23. jūlijs

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālis Maung Maung Kyaw ir bijušais Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) loceklis. Viņš atvaļinājās 2022. gada janvārī. Līdz 2023. gada februārim viņš arī bija Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis. Iepriekš – no 2018. gada līdz 2022. gada janvārim – viņš bija Mjanmas gaisa spēku virspavēlnieks. Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlain vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras. Būdams VPP loceklis, ģenerālis Maung Maung Kyaw ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu un tādējādi ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Kā bijušais VPP loceklis ģenerālis Maung Maung Kyaw bija tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Turklāt savā agrākajā Mjanmas gaisa spēku vadītāja amatā viņš bija tieši atbildīgs par 2021. gada decembrī Kajas pavalstī notikušajiem sprādzieniem, kas bija vērsti pret civiliedzīvotājiem un radīja lielu skaitu upuru. Tādējādi viņš ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

22.3.2021.

25.

Than Hlaing

Dzimšanas datums: 1965. gads

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālleitnants Than Hlaing ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) loceklis. No 2021. gada 2. februāra līdz 2022. gada maijam viņš bija iekšlietu ministra vietnieks, policijas priekšnieks.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Ģenerālleitnantu Than Hlaing iecēla VPP, un viņš ir iesaistīts darbībās un politikā, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī darbībās, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

Turklāt kopš 2021. gada 1. februāra policijas spēki, kuri darbojas ģenerālleitnanta Than Hlaing pakļautībā, ir izdarījuši nopietnus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Kā bijušais iekšlietu ministra vietnieks un policijas priekšnieks ģenerālleitnants Than Hlaing bija tieši atbildīgs par lēmumu pieņemšanu attiecībā uz represīvo politiku un policijas vardarbīgo rīcību pret miermīlīgiem demonstrantiem, un tādēļ ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem Mjanmā/Birmā.

22.3.2021.

26.

Mahn Nyein Maung

(jeb P’do, Phado Man Nyein Maung)

Valsts pārvaldes padomes loceklis

Dzimšanas datums: aptuveni 1947. gads

Dzimšanas vieta: Maungdaw, Mjanma

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Mahn Nyein Maung ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdams VPP loceklis, Mahn Nyein Maung ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Turklāt VPP atsevišķās valsts daļās ir izsludinājusi karastāvokli, piešķirot militārajiem spēkiem pilnīgu varu pār konkrētajām teritorijām, tostarp pārvaldes, tiesu varas un tiesībaizsardzības funkcijas. Teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis, civiliedzīvotājus, tostarp žurnālistus un miermīlīgos protestētājus, tiesā militārās tiesas, viņiem faktiski liedzot tiesības uz pienācīgu procesu, tostarp apelācijas tiesības. Militāro un policijas spēku vardarbīgā rīcība, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti, būtiski ir palielinājusies teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis.

Būdams VPP loceklis, Mahn Nyein Maung ir tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

19.4.2021.

27.

Thein Nyunt

Valsts pārvaldes padomes loceklis Jaunās valsts demokrātiskās partijas (JVDP) priekšsēdētājs

Dzimšanas datums: 1944. gada 26. decembris

Dzimšanas vieta: Kawkareik (Karen State), Mjanma/Birma

Valstspiederība: Mjanma

ID numurs: 12/THAGAKA(NAING)012432

Dzimums: vīrietis

Thein Nyunt ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis. Kopš 2023. gada 1. februāra viņš strādā arī VPP centrālajā padomdevējā struktūrā.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdams VPP loceklis, Thein Nyunt ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Turklāt VPP atsevišķās valsts daļās ir izsludinājusi karastāvokli, piešķirot militārajiem spēkiem pilnīgu varu pār konkrētajām teritorijām, tostarp pārvaldes, tiesu varas un tiesībaizsardzības funkcijas. Teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis, civiliedzīvotājus, tostarp žurnālistus un miermīlīgos protestētājus, tiesā militārās tiesas, viņiem faktiski liedzot tiesības uz pienācīgu procesu, tostarp apelācijas tiesības. Militāro un policijas spēku vardarbīgā rīcība, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti, būtiski ir palielinājusies teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis.

Būdams VPP loceklis, Thein Nyunt ir tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

19.4.2021.

28.

Khin Maung Swe

Valsts pārvaldes padomes loceklis Valsts demokrātisko spēku partijas (VDS) priekšsēdētājs

Dzimšanas datums: 1942. gada 24. jūlijs

Dzimšanas vieta: Ngathaingchaung, Pathein District, Mjanma/Birma

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Khin Maung Swe ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis. Kopš 2023. gada 1. februāra viņš strādā arī VPP centrālajā padomdevējā struktūrā.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdams VPP loceklis, Khin Maung Swe ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Turklāt VPP atsevišķās valsts daļās ir izsludinājusi karastāvokli, piešķirot militārajiem spēkiem pilnīgu varu pār konkrētajām teritorijām, tostarp pārvaldes, tiesu varas un tiesībaizsardzības funkcijas. Teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis, civiliedzīvotājus, tostarp žurnālistus un miermīlīgos protestētājus, tiesā militārās tiesas, viņiem faktiski liedzot tiesības uz pienācīgu procesu, tostarp apelācijas tiesības. Militāro un policijas spēku vardarbīgā rīcība, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti, būtiski ir palielinājusies teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis.

Būdams VPP loceklis, Khin Maung Swe ir tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

19.4.2021.

29.

Aye Nu Sein

Valsts pārvaldes padomes locekle; Arakan nacionālās partijas priekšsēdētāja vietniece

Dzimšanas datums: 1957. gada 24. marts

Dzimšanas vieta: Sittwe, Rakhine State, Mjanma/Birma

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: sieviete

Aye Nu Sein ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) locekle. Kopš 2023. gada 1. februāra viņa strādā arī VPP centrālajā padomdevējā struktūrā.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdama VPP locekle, Aye Nu Sein ir bijusi tieši iesaistīta lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijusi tieši atbildīga par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīga par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Turklāt VPP atsevišķās valsts daļās ir izsludinājusi karastāvokli, piešķirot militārajiem spēkiem pilnīgu varu pār konkrētajām teritorijām, tostarp pārvaldes, tiesu varas un tiesībaizsardzības funkcijas. Teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis, civiliedzīvotājus, tostarp žurnālistus un miermīlīgos protestētājus, tiesā militārās tiesas, viņiem faktiski liedzot tiesības uz pienācīgu procesu, tostarp apelācijas tiesības. Militāro un policijas spēku vardarbīgā rīcība, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti, būtiski ir palielinājusies teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis.

Būdama VPP locekle, Aye Nu Sein ir tieši atbildīga par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

19.4.2021.

30.

Jeng Phang Naw Htaung

Valsts pārvaldes padomes loceklis

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Jeng Phang Naw Htaung ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis. Kopš 2023. gada 1. februāra viņš ir arī Savienības etnisko lietu ministrs.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdams VPP loceklis, Jeng Phang Naw Htaung ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Turklāt VPP atsevišķās valsts daļās ir izsludinājusi karastāvokli, piešķirot militārajiem spēkiem pilnīgu varu pār konkrētajām teritorijām, tostarp pārvaldes, tiesu varas un tiesībaizsardzības funkcijas. Teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis, civiliedzīvotājus, tostarp žurnālistus un miermīlīgos protestētājus, tiesā militārās tiesas, viņiem faktiski liedzot tiesības uz pienācīgu procesu, tostarp apelācijas tiesības. Militāro un policijas spēku vardarbīgā rīcība, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti, būtiski ir palielinājusies teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis.

Būdams VPP loceklis, Jeng Phang Naw Htaung ir tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

19.4.2021.

32.

Sai Long Hseng

Valsts pārvaldes padomes loceklis

Dzimšanas datums: 1947. gada 18. aprīlis

Dzimšanas vieta: Kengtung, Mjanma/Birma

Valstspiederība: Mjanma

Valstspiederību apliecinoša karte: Katana (Naing) 0052495

NRC numurs: 13/KATANA (N)-005249

Dzimums: vīrietis

Sai Long Hseng ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis. Kopš 2023. gada 1. februāra viņš strādā arī VPP centrālajā padomdevējā struktūrā.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdams VPP loceklis, Sai Long Hseng ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Turklāt VPP atsevišķās valsts daļās ir izsludinājusi karastāvokli, piešķirot militārajiem spēkiem pilnīgu varu pār konkrētajām teritorijām, tostarp pārvaldes, tiesu varas un tiesībaizsardzības funkcijas. Teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis, civiliedzīvotājus, tostarp žurnālistus un miermīlīgos protestētājus, tiesā militārās tiesas, viņiem faktiski liedzot tiesības uz pienācīgu procesu, tostarp apelācijas tiesības. Militāro un policijas spēku vardarbīgā rīcība, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti, būtiski ir palielinājusies teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis.

Būdams VPP loceklis, Sai Long Hseng ir tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

19.4.2021.

33.

Saw Daniel

Valsts pārvaldes padomes loceklis

Dzimšanas datums: 1957. gada 25. novembris

Dzimšanas vieta: Loikaw (Kayah State), Mjanma/Birma

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Saw Daniel ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis. Kopš 2023. gada 1. februāra viņš strādā arī VPP centrālajā padomdevējā struktūrā.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdams VPP loceklis, Saw Daniel ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Turklāt VPP atsevišķās valsts daļās ir izsludinājusi karastāvokli, piešķirot militārajiem spēkiem pilnīgu varu pār konkrētajām teritorijām, tostarp pārvaldes, tiesu varas un tiesībaizsardzības funkcijas. Teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis, civiliedzīvotājus, tostarp žurnālistus un miermīlīgos protestētājus, tiesā militārās tiesas, viņiem faktiski liedzot tiesības uz pienācīgu procesu, tostarp apelācijas tiesības. Militāro un policijas spēku vardarbīgā rīcība, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti, būtiski ir palielinājusies teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis.

Būdams VPP loceklis, Saw Daniel ir tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

19.4.2021.

34.

Dr. Banyar Aung Moe

Valsts pārvaldes padomes loceklis

Dzimšanas datums: 14.8.1947.

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Valsts identifikācijas numurs: 10RAMANAN202348

Banyar Aung Moe ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis. Kopš 2023. gada 1. februāra viņš strādā arī VPP centrālajā padomdevējā struktūrā.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdams VPP loceklis, Banyar Aung Moe ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kas ierobežoja tiesības uz vārda brīvību, tostarp piekļuvi informācijai, un tiesības uz miermīlīgu pulcēšanos. Kopš 2021. gada 1. februāra militārie spēki un iestādes, kas darbojas VPP kontrolē, ir izdarījuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, nogalinot civilos un neapbruņotos protestētājus, ierobežojot pulcēšanās un vārda brīvību, tostarp, ierobežojot piekļuvi internetam, un veicot opozīcijas līderu un apvērsuma pretinieku patvaļīgu aizturēšanu un apcietināšanu. Turklāt VPP atsevišķās valsts daļās ir izsludinājusi karastāvokli, piešķirot militārajiem spēkiem pilnīgu varu pār konkrētajām teritorijām, tostarp pārvaldes, tiesu varas un tiesībaizsardzības funkcijas. Teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis, civiliedzīvotājus, tostarp žurnālistus un miermīlīgos protestētājus, tiesā militārās tiesas, viņiem faktiski liedzot tiesības uz pienācīgu procesu, tostarp apelācijas tiesības. Militāro un policijas spēku vardarbīgā rīcība, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti, būtiski ir palielinājusies teritorijās, kur ir izsludināts karastāvoklis.

Būdams VPP loceklis, Banyar Aung Moe ir tieši atbildīgs par minētajiem represīvajiem lēmumiem un nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

19.4.2021.

35.

U Chit Naing

(jeb Sate Pyin Nyar)

Dzimšanas datums: 1948. gada decembris

Dzimšanas vieta: Kyee Nee Village, Chauk Township, Magway Region, Mjanma/Birma

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Adrese: No 150, Yadanar Street, Yadanar Housing (near Tine Yin Thar Village), Tharkayta Township, Yangon, Mjanma

U Chit Naing no 2021. gada 1. augusta līdz 2022. gada 18. augustam bija Savienības valdības ministrs, kas vadīja Savienības valdības ministrijas biroju. No 2021. gada 2. februāra līdz 2021. gada 31. jūlijam viņš bija informācijas ministrs. Viņu iecēla Valsts pārvaldes padomes (VPP) priekšsēdētājs, kas no 2021. gada 2. februāra pārņēma valsts likumdošanas, izpildvaras un tiesu varas pilnvaras. Būdams informācijas ministrs, viņš bija atbildīgs par valstij piederošajiem plašsaziņas līdzekļiem (MWD, MRTV, laikrakstiem Myanmar Alin, Kyemon un Global New Light of Myanmar, kā arī Mjanmas ziņu aģentūru (MNA), un Mjanmas digitālajām ziņām) un tādējādi arī par oficiālo ziņu pārraidīšanu un publicēšanu. Viņam esot informācijas ministra amatā, avīzes bija pilnas ar promilitāriskiem rakstiem, un tādējādi viņš ir atbildīgs par huntas propagandu un dezinformācijas izplatīšanu ar valsts plašsaziņas līdzekļu starpniecību, kas neatspoguļo notikumus precīzi. Viņš ir tieši atbildīgs par lēmumiem, kuru rezultātā tika sāktas represijas pret Mjanmas plašsaziņas līdzekļiem. Tas ietver arī direktīvas, kas lika neatkarīgajiem plašsaziņas līdzekļiem neizmantot vārdus “apvērsums”, “militārais režīms” un “hunta” un kā rezultātā valstī tika aizliegti pieci vietējie ziņu kanāli. Viņa rīcība, politika un darbības, viņam ieņemot iepriekšējos valdības locekļa amatus, grāva demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

19.4.2021.

38.

Win Shein

(jeb U Win Shein)

Dzimšanas datums: 1957. gada 31. jūlijs

Dzimšanas vieta: Mandalay, Mjanma/Birma

Valstspiederība: Mjanma

Dzimums: vīrietis

Pases numurs: DM001478 (Mjanma/Birma), izdota 2012. gada 10. septembrī, derīga līdz 2022. gada 9. septembrim

Valsts identifikācijas numurs: 12DAGANA011336

Win Shein ir premjerministra vietnieks kopš 2023. gada 1. februāra, un plānošanas un finanšu ministrs Savienības valdībā kopš 2021. gada 1. februāra; viņu iecēla virspavēlnieks Min Aung Hlaing.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva Min Aung Hlaing.

Piekrītot iecelšanai par plānošanas un finanšu ministru un par premjerministra vietnieku Savienības valdībā un ņemot vērā viņa svarīgo lomu režīma ekonomikas politikā, Win Shein ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā.

21.6.2021.

40.

Tin Aung San

Dzimšanas datums: 1960. gada 16. oktobris

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Valsts identitātes karte: 12/La Ma Na (N) 89 489

Admirālis Tin Aung San ir Mjanmas jūras spēku virspavēlnieks. Kopš 2021. gada 3. februāra viņš ir arī transporta un sakaru ministrs un kopš 2023. gada 1. februāra – premjerministra vietnieks. Viņš ir Valsts pārvaldes padomes (VPP) loceklis.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlain vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota VPP, tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras.

Būdams valdības transporta un sakaru ministrs, viņš ir atbildīgs par sakariem un tīkliem un tādējādi pieņem lēmumus un īsteno politiku, kas nosaka brīvību piekļūt datiem tiešsaistē. Kopš viņš ir pārņēmis ministriju, bieži ir ticis atslēgts internets un tīši palēnināta tā darbība, kā arī doti rīkojumi pakalpojumu sniedzējiem novērst piekļuvi Facebook, Twitter un Instagram tiešsaistē. 2022. gada janvārī tika izplatīts jauns kiberdrošības likumprojekts, kas ļauj ļaunprātīgi izmantot novērošanas tehnoloģijas, lai uzraudzītu personas un vērstos pret tām un tādējādi ierobežotu to vārda brīvību, kā arī piekļuvi informācijai. Tāpēc viņš ir tieši atbildīgs par preses brīvības un piekļuves informācijai tiešsaistē ierobežošanu, kā arī par Mjanmas iedzīvotāju tiesību uz privātumu pārkāpšanu. Tādējādi viņš grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

Būdams VPP loceklis, Tin Aung San ir bijis tieši iesaistīts lēmumu pieņemšanā par valsts funkcijām, kā arī ir bijis tieši atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu, un tādēļ ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā. Viņš ir arī tieši atbildīgs par VPP pieņemtajiem represīvajiem lēmumiem, tostarp par tiesību aktiem, ar ko tiek pārkāptas Mjanmas iedzīvotāju cilvēktiesības un ierobežotas viņu brīvības, un par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, ko izdarījuši Mjanmas drošības spēki.

21.6.2021.

41.

Thida Oo

(jeb Daw Thida Oo)

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: sieviete

Kopš 2021. gada 2. februāra, kad viņu iecēla amatā Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) virspavēlnieks Min Aung Hlaing, Thida Oo ir Mjanmas Savienības ģenerālprokurore. Viņa ir Mjanmas Investīciju komisijas (MIC) locekle.

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī sarīkoja apvērsumu Mjanmā, ignorējot 2020. gada 8. novembrī notikušo vēlēšanu rezultātus un gāžot demokrātiski ievēlēto valdību. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Myint Swe, kurš rīkojās kā prezidenta pienākumu izpildītājs, 2021. gada 1. februārī izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu nodeva aizsardzības spēku virspavēlniekam ģenerālisimusam Min Aung Hlaing. Lai realizētu minēto varu, 2021. gada 2. februārī tika izveidota Valsts pārvaldes padome (VPP), tādējādi liedzot demokrātiski ievēlētajai valdībai pildīt tai uzticētās pilnvaras. 2022. gada jūlijā Oo piedalījās Starptautiskajā Tiesā ierosinātajā lietā, kurā liecināja pret apsūdzību rohingu populācijas genocīdā un aizstāvēja huntu.

Thida Oo kopš pirmās dienas ir iesaistīta valdībā, kas izveidojās apvērsuma rezultātā, un izmanto ar 2010. gada likuma par Savienības ģenerālprokuroru piešķirtās pilnvaras tam, lai rīkotu politiski motivētus tiesas procesus un tiem sekojošu patvaļīgu aizturēšanu un rīkotos tādā veidā, kas sekmē militārā režīma izdarītos pārkāpumus. Tāpēc viņa ir iesaistīta darbībās un politikā, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī darbībās, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

21.6.2021.

44.

Aung Naing Oo

Dzimšanas datums: 1962. gada 13. oktobris vai 1969. gada 9. jūnijs

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas vieta: Kyaukse, Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Adrese: L 103, Kenyeikthar Lane 6, FMI city, Yangon, Mjanma/Birma

Pases numurs: DM002656

Valsts identitātes karte: 7/PaKhaNa (Naing) 13345; 5/SaKaNa (Naing) 017289

Aung Naing Oo kopš 2022. gada 19. augusta ir tirdzniecības ministrs. No 2021. gada 2. februāra līdz 2022. gada 18. augustam viņš bija investīciju un ārējo ekonomisko attiecību ministrs. Viņu iecēla virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadītā Valsts pārvaldes padome (VPP), kas no 2021. gada 2. februāra ir pārņēmusi valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu.

Būdams valdības ministrs, viņš ir daļa no militārā režīma, kas sagrāba varu militārā apvērsumā un gāza likumīgi ievēlētos līderus Mjanmā/Birmā. Viņa kā investīciju un ārējo ekonomisko attiecību ministra pārziņā bija uzņēmumu un investīciju veicināšana Mjanmā/Birmā un tādējādi viņš palīdz nodrošināt militārā režīma finansiālās vajadzības. Savos paziņojumos un darbībās viņš ir publiski atbalstījis apvērsumu un militāro režīmu, tostarp, norādot, ka starptautiskie plašsaziņas līdzekļi ir pārspīlējuši krīzi, un arī uzstājot, ka pilsoniskās nepakļaušanās kustība tuvojas beigām. Turklāt viņš liedza ārvalstu telesakaru uzņēmumu vadītājiem pamest valsti bez atļaujas un 2021. gada februārī atlaida protestējošos ministrijas ierēdņus. Tādējādi viņa darbības, politika un rīcība grauj demokrātiju vai tiesiskumu Mjanmā/Birmā, un viņš ir iesaistīts darbībās, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

21.2.2022.

46.

Thet Thet Khine

Dzimšanas datums: 1967. gada 19. augusts

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas vieta: Mogok, Mjanma/Birma

Dzimums: sieviete

Addrese:127A Dhamazadei Road, Kamayut, Yangon, Mjanma/Birma

Pases numurs: MB132403 (Mjanma/Birma), izdota 2015. gada 7. maijā, derīga līdz 2020. gada 6. maijam

Valsts identitātes karte: 9MAKANAN034200

Thet Thet Khine ir sociālās labklājības, palīdzības un pārmitināšanas lietu ministre kopš 2021. gada 4. februāra. Viņu iecēla virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadītā Valsts pārvaldes padome (VPP), kas no 2021. gada 2. februāra ir pārņēmusi valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu.

Viņa ir vairākkārt publiski atbalstījusi apvērsumu. Būdama valdības ministre, viņa ietilpst militārā režīma, kas sagrāba varu militārā apvērsumā un gāza likumīgi ievēlētos vadītājus Mjanmā/Birmā, sastāvā. Savos paziņojumos un darbībās viņa ir publiski atbalstījusi apvērsumu un militāro režīmu, tostarp paziņojumā, ka militārpersonas sarīkoja apvērsumu, reaģējot uz vēlēšanu rezultātu viltošanu. Turklāt viņa noraidīja, ka militārpersonas īsteno genocīdu pret rohindžu tautības iedzīvotājiem. Tādējādi viņa ir iesaistīta darbībās un politikā, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī darbībās, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā, un atbalsta tās.

21.2.2022.

64.

Ni Lin Aung

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālmajors Ni Lin Aung kopš 2022. gada augusta strādā Centrālaustrumu pavēlniecībā. Viņš ir bijušais Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Austrumu pavēlniecības komandieris. Austrumu pavēlniecības jurisdikcijā ietilpst arī Kayah pavalsts. Uzbrukumā, kas 2021. gada 24. decembrī notika netālu no Moso ciema Phruso pilsētas pārvaldes rajonā (Phruso township) Karenni (Kayah) pavalstī, tika nogalināti vismaz 35 cilvēki, starp tiem civiliedzīvotāji, bērni un divi humānās palīdzības darbinieki no NVO “Glābiet bērnus”. Atbildība par uzbrukumu gulstas uz Tatmadaw. Būdams Austrumu pavēlniecības komandieris, ģenerālmajors (iepriekš brigādes ģenerālis) Ni Lin Aung tieši komandēja vienības Kayah pavalstī, tostarp tās, kas ir atbildīgas par minēto slaktiņu. Tādējādi ģenerālmajors Ni Lin Aung ir atbildīgs par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem un iesaistīšanos darbībās, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

21.2.2022.

65.

Aung Zaw Aye

(jeb U Aung Zaw Aye)

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālleitnants Aung Zaw Aye kopš 2023. gada februāra ir Šanas pavalsts galvenais ministrs. Viņš ir bijušais Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Speciālo operāciju biroja Nr. 2 komandieris.

Militārajā uzbrukumā, kas 2021. gada 24. decembrī notika netālu no Moso ciema Phruso pilsētas pārvaldes rajonā (Phruso township) Karenni (Kayah) pavalstī, tika nogalināti vismaz 35 cilvēki, starp tiem civiliedzīvotāji, bērni un divi humānās palīdzības darbinieki no NVO “Glābiet bērnus”. Atbildība par uzbrukumu gulstas uz Tatmadaw. Būdams Speciālo operāciju biroja Nr. 2 komandieris, ģenerālleitnants Aung Zaw Aye komandēja Austrumu pavēlniecību, kas tieši komandē militārās vienības, kuras darbojas Kayah pavalstī, tostarp tās, kas ir atbildīgas par minēto slaktiņu. Tādējādi ģenerālleitnants Aung Zaw Aye ir atbildīgs par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem un iesaistīšanos darbībās, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

21.2.2022.

71.

U Than Swe

(jeb Than Swe)

Dzimšanas datums: 1957. vai 1965. gads

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

U Than Swe kopš 2023. gada februāra ir Savienības ārlietu ministrs. Viņš ir bijušais Korupcijas apkarošanas komisijas priekšsēdētājs, kuru iecēla amatā Valsts pārvaldes padome (VPP) no 2022. gada 19. augusta līdz 2023. gada februārim.

Korupcijas apkarošanas komisija, kas tolaik bija U Than Swe vadībā, ir īstenojusi politiku, kuras mērķis ir leģitimizēt militāro apvērsumu, tostarp tā ir iesaistījusies tiesvedībās pret demokrātiski ievēlētiem līderiem, piemēram, izvirzot apsūdzības korupcijā valsts padomniecei Daw Aung San Suu Kyi. Tādējādi, būdams Korupcijas apkarošanas komisijas priekšsēdētājs, U Than Swe bija iesaistījies darbībās, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.”;

2)

ierakstu attiecībā uz turpmāk norādīto vienību sarakstā “B. Juridiskas personas, vienības un struktūras, kas minētas 6. panta 1. punktā” aizstāj ar šādu:

 

Nosaukums

Identifikācijas informācija

Pamatojums

Sarakstā iekļaušanas datums

“5.

Forest Products Joint Venture Corporation Limited

Adrese:

422/426, Rm 2, 2nd Flr, Strand Rd., Corner of Botahtaung Pagoda St., FJVC Center, Ward (4), BTHG;

52/66, Rm 2, 3rd Flr, Botahtaung Pagoda St., Lower Block, Botahtaung Township, Yangon, Mjanma

Vienības veids: kopuzņēmums

Reģistrācijas vieta: Mjanma

Tālruņa numurs: 01-9010742; 01-9010744; 09-443250050

E-pasts: fjv.md@gmail.com

Forest Products Joint Venture Corporation Limited (FPJVC) darbojas Mjanmas kokrūpniecības nozarē, apstrādājot tīku un cieto koksni. Lai gan FPJVC ir akciju sabiedrība, to kontrolē valsts, kurai i) pieder lielākā daļa FPJVC akciju ar Dabas resursu un vides saglabāšanas ministrijas (MONREC) (10 %) un valstij piederoša Myanma Timber Enterprise (MTE) (45 %) starpniecību un ii) ir tiesības iecelt vairākumu FPJVC Direktoru padomes locekļu (no 11 locekļiem MONREC un MTE katrs ieceļ trīs locekļus).

Mjanmas bruņotie spēki (Tatmadaw) virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadībā 2021. gada 1. februārī, īstenojot valsts apvērsumu, sagrāba varu no likumīgās civilās valdības un izveidoja Valsts pārvaldes padomi (VPP), lai īstenotu valsts likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu. 2021. gada 2. februārī militārais režīms iecēla jaunu ministru kabinetu, tostarp jaunu Dabas resursu un vides saglabāšanas ministru (MONREC). Ar VPP un jaunā kabineta starpniecību militārais režīms ieguva kontroli pār valsts uzņēmumiem, tostarp FPJVC, un gūst labumu no tiem, tostarp FPJVC. Tādējādi FPJVC ir Tatmadaw kontrolē un rada tiem ieņēmumus, tādā veidā veicinot to spēju veikt darbības, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu.

21.6.2021.”