2.9.2022   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 228/5


PADOMES LĒMUMS (ES) 2022/1449

(2022. gada 18. jūlijs)

par to, lai Eiropas Savienības vārdā noslēgtu Protokolu, ar ko īsteno Ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Kuka Salu valdību

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 43. pantu saistībā ar 218. panta 6. punkta otrās daļas a) apakšpunkta v) punktu un 218. panta 7. punktu,

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta piekrišanu (1),

tā kā:

(1)

Ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgums starp Eiropas Savienību un Kuka Salu valdību (2) (“nolīgums”) tika noslēgts ar Padomes Lēmumu (ES) 2017/418 (3).

(2)

Saskaņā ar Padomes Lēmumu (ES) 2021/2277 (4) Protokols, ar ko īsteno Ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Kuka Salu valdību, (“protokols”) tika parakstīts 2021. gada 17. decembrī, ar noteikumu, ka tas vēlāk tiks noslēgts.

(3)

Protokola mērķis ir nodrošināt Savienībai un Kuka Salu valdībai iespēju turpināt sadarboties, lai veicinātu ilgtspējīgas zivsaimniecības politiku un zvejas resursu atbildīgu izmantošanu Kuka Salu zvejas ūdeņos, ievērojot Savienības tiesību aktos izvirzīto jūras bioloģisko resursu saglabāšanas mērķi, un ļaut Savienības kuģiem minētajos ūdeņos zvejot.

(4)

Protokols būtu jāapstiprina.

(5)

Ar nolīguma 6. pantu ir izveidota Apvienotā komiteja, kuras uzdevums ir uzraudzīt nolīguma un tā īstenošanas protokola piemērošanu. Turklāt saskaņā ar protokola 5. pantu Apvienotā komiteja var apstiprināt dažus protokola grozījumus. Lai atvieglotu minēto grozījumu apstiprināšanu, Komisija būtu jāpilnvaro tos Savienības vārdā apstiprināt vienkāršotā procedūrā, ievērojot īpašus materiālos un procesuālos noteikumus un nosacījumus.

(6)

Savienības nostāja attiecībā uz ierosinātajiem protokola grozījumiem būtu jānosaka Padomei. Ierosinātie grozījumi būtu jāapstiprina, ja vien dalībvalstu bloķējošais mazākums saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 16. panta 4. punktu pret minētājiem grozījumiem neiebilst.

(7)

Ņemot vērā Kuka Salu zvejas apgabalos notiekošo Savienības zvejas darbību ekonomisko nozīmi un ņemot vērā vajadzību novērst minēto darbību pārtraukšanu pēc pašreizējā protokola termiņa beigām 2021. gada 13. novembrī, protokolam būtu jāstājas spēkā pēc iespējas drīzāk.

(8)

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2018/1725 (5) 42. pantu ir notikusi apspriešanās ar Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāju, kas 2021. gada 3. novembrī sniedza atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Ar šo Savienības vārdā tiek apstiprināts Protokols, ar ko īsteno Ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Kuka Salu valdību (“protokols”) (6).

2. pants

Padomes priekšsēdētājs Savienības vārdā sniedz protokola 12. pantā paredzēto paziņojumu (7).

3. pants

Saskaņā ar šā lēmuma II pielikumā izklāstītajiem noteikumiem un nosacījumiem, Komisija tiek pilnvarota Savienības vārdā apstiprināt protokola grozījumus, kurus jāpieņem Apvienotajā komitejā.

4. pants

Šis lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

Briselē, 2022. gada 18. jūlijā

Padomes vārdā –

priekšsēdētājs

Z. NEKULA


(1)  2022. gada 5. jūlija piekrišana (Oficiālajā Vēstnesī vēl nav publicēta).

(2)  OV L 131, 20.5.2016., 3. lpp.

(3)  Padomes Lēmums (ES) 2017/418 (2017. gada 28. februāris) par to, lai Eiropas Savienības vārdā noslēgtu Ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Kuka Salu valdību un tā īstenošanas protokolu (OV L 64, 10.3.2017., 1. lpp.).

(4)  Padomes Lēmums (ES) 2021/2277 (2021. gada 11. novembris) par to, lai Eiropas Savienības vārdā parakstītu un provizoriski piemērotu Protokolu, ar ko īsteno Ilgtspējīgas zivsaimniecības partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Savienību un Kuka Salu valdību (OV L 463, 28.12.2021., 1. lpp.).

(5)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).

(6)  Protokola teksts ir publicēts OV L 463, 28.12.2021., 3. lpp.

(7)  Protokola spēkā stāšanās dienu Padomes Ģenerālsekretariāts publicēs Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.


PIELIKUMS

KĀRTĪBA, KĀDĀ APSTIPRINĀMI PROTOKOLA GROZĪJUMI, KURI JĀPIEŅEM APVIENOTAJĀ KOMITEJĀ

Ja Apvienotajā komitejā jāpieņem protokola grozījumi saskaņā ar nolīguma 6. panta 3. punktu un protokola 5. pantu, Komisija ir pilnvarota ierosinātos grozījumus Savienības vārdā apstiprināt ar tālāk minētajiem nosacījumiem.

1.

Komisija gādā par to, lai apstiprināšana Savienības vārdā:

a)

atbilstu kopējās zivsaimniecības politikas mērķiem;

b)

atbilstu attiecīgajiem reģionālo zvejniecības pārvaldības organizāciju noteikumiem un ņemtu vērā piekrastes valstu kopīgi īstenoto pārvaldību;

c)

ņemtu vērā jaunāko statistisko, bioloģisko un citu attiecīgo informāciju, kas nosūtīta Komisijai.

2.

Pirms Savienības vārdā apstiprināt ierosinātos grozījumus, Komisija pietiekami savlaicīgi pirms attiecīgās Apvienotās komitejas sanāksmes tos iesniedz Padomei.

3.

Padome izvērtē ierosināto grozījumu atbilstību kritērijiem, kas noteikti 1. punktā.

4.

Ja pret ierosinātajiem grozījumiem neiebilst noteikts dalībvalstu skaits, kas Padomē veido bloķējošo mazākumu saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 16. panta 4. punktu, Komisija minētos grozījumus Savienības vārdā apstiprina. Ja šāds bloķējošais mazākums ir, Komisija ierosinātos grozījumus Savienības vārdā noraida.

5.

Ja Apvienotās komitejas turpmākajās sanāksmēs, arī uz vietas, vienošanos panākt nav iespējams, tad, lai Savienības nostājā būtu ņemti vērā jaunie elementi, jautājumu vēlreiz nodod Padomei saskaņā ar 2., 3. un 4. punktā izklāstīto kārtību.

6.

Komisija tiek aicināta laikus pieņemt visus pasākumus, kas ir vajadzīgi, lai īstenotu Apvienotās komitejas lēmumu, attiecīgā gadījumā arī publicēt attiecīgo lēmumu Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un iesniegt minētā lēmuma īstenošanai vajadzīgos priekšlikumus.

Attiecībā uz citiem jautājumiem, kuri neattiecas uz protokola grozījumiem, kā tas paredzēts nolīguma 6. pantā, Savienības nostāju, kas jāieņem Apvienotajā komitejā, nosaka saskaņā ar Līgumiem un iedibināto darba praksi.