2.8.2021   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 277/18


KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) 2021/1257

(2021. gada 21. aprīlis),

ar ko Deleģēto regulu (ES) 2017/2358 un Deleģēto regulu (ES) 2017/2359 groza attiecībā uz ilgtspējas faktoru, risku un vēlmju integrēšanu produktu pārraudzības un pārvaldības prasībās apdrošināšanas sabiedrībām un apdrošināšanas izplatītājiem un noteikumos par darījumdarbības veikšanu un ieguldījumu konsultācijām attiecībā uz apdrošināšanas ieguldījumu produktiem

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2016/97 (2016. gada 20. janvāris) par apdrošināšanas izplatīšanu (1) un jo īpaši tās 25. panta 2. punktu, 28. panta 4. punktu un 30. panta 6. punktu,

tā kā:

(1)

Pārejai uz mazoglekļa, ilgtspējīgāku, resursu ziņā efektīvāku aprites ekonomiku saskaņā ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem ir būtiska nozīme, lai nodrošinātu Savienības ekonomikas ilgtermiņa konkurētspēju. Savienība 2016. gadā noslēdza Parīzes nolīgumu (2). Parīzes nolīguma 2. panta 1. punkta c) apakšpunktā ir nosprausts mērķis stiprināt reakciju uz klimata pārmaiņām, cita starpā pieskaņojot finanšu plūsmas izvirzītajam kursam uz mazām siltumnīcefekta gāzu emisijām un klimatnoturīgu attīstību.

(2)

Atzīstot šo problēmu, Komisija 2019. gada decembrī nāca klajā ar Eiropas zaļo kursu (3). Zaļais kurss ir jauna izaugsmes stratēģija, kuras mērķis ir pārveidot Savienību par taisnīgu un labklājīgu sabiedrību ar mūsdienīgu, resursefektīvu un konkurētspējīgu ekonomiku, kurā siltumnīcefekta gāzu neto emisijas, sākot no 2050. gada, būtu nulle un ekonomiskā izaugsme būtu atsaistīta no resursu patēriņa. Lai sasniegtu šo mērķi, ieguldītājiem jādod skaidri signāli attiecībā uz viņu ieguldījumiem, lai novērstu aktīvu kļūšanu par balastu un piesaistītu ilgtspējīgu finansējumu.

(3)

Komisija 2018. gada martā publicēja savu rīcības plānu “Ilgtspējīgas izaugsmes finansēšana” (4), ar ko izveido vērienīgu un visaptverošu stratēģiju attiecībā uz ilgtspējīgu finansējumu. Viens no rīcības plānā minētajiem mērķiem ir pārorientēt kapitāla plūsmas uz ilgtspējīgākiem ieguldījumiem, lai panāktu ilgtspējīgu un iekļaujošu izaugsmi.

(4)

Rīcības plāna pareiza īstenošana veicina ieguldītāju pieprasījumu pēc ilgtspējīgiem ieguldījumiem. Tāpēc ir jāprecizē, ka ilgtspējas faktori un ar ilgtspēju saistītie mērķi būtu jāņem vērā produktu pārvaldības prasībās, kas izklāstītas Komisijas Deleģētajā regulā (ES) 2017/2358 (5).

(5)

Apdrošināšanas sabiedrībām un apdrošināšanas starpniekiem, kas izstrādā apdrošināšanas produktus, būtu jāņem vērā ilgtspējas faktori katra apdrošināšanas produkta apstiprināšanas procesā un citos produktu pārraudzības un pārvaldības pasākumos attiecībā uz katru apdrošināšanas produktu, ko paredzēts izplatīt klientiem, kuri vēlas saņemt produktus, kuriem ir ar ilgtspēju saistīts profils.

(6)

Ņemot vērā to, ka mērķtirgus būtu jānosaka pietiekami detalizētā līmenī, ar vispārīgu paziņojumu, ka apdrošināšanas produktam ir ar ilgtspēju saistīts profils, nevajadzētu pietikt. Apdrošināšanas sabiedrībai vai apdrošināšanas starpniekam, kas izstrādā apdrošināšanas produktu, drīzāk būtu jāprecizē, kurai klientu grupai ar īpašiem ar ilgtspēju saistītiem mērķiem apdrošināšanas produkts ir jāizplata.

(7)

Lai nodrošinātu, ka apdrošināšanas produkti ar ilgtspējas faktoriem joprojām ir viegli pieejami arī tiem klientiem, kuriem nav vēlmju ilgtspējas jomā, apdrošināšanas sabiedrībām un apdrošināšanas starpniekiem, kas izstrādā apdrošināšanas produktus, nebūtu jānosaka prasība identificēt klientu grupas, kuru vajadzības, iezīmes un mērķi nav saderīgi ar apdrošināšanas produktiem ar ilgtspējas faktoriem.

(8)

Apdrošināšanas produkta ilgtspējas faktori būtu jāizklāsta pārredzamā veidā, lai apdrošināšanas izplatītāji varētu sniegt attiecīgo informāciju saviem klientiem vai potenciālajiem klientiem.

(9)

Ietekmes novērtējums, kas bija pamatā turpmākajām 2018. gada maijā publicētajām likumdošanas iniciatīvām (6), parādīja nepieciešamību precizēt, ka apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām, kas izplata apdrošināšanas ieguldījumu produktus, būtu jāņem vērā ilgtspējas faktori, pildot savus pienākumus pret klientiem un potenciālajiem klientiem.

(10)

Lai uzturētu augstu ieguldītāju aizsardzības standartu, apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām, kas izplata apdrošināšanas ieguldījumu produktus, nosakot interešu konfliktu veidus, kuru pastāvēšana var kaitēt klienta vai potenciālā klienta interesēm, būtu tajos jāietver tie interešu konfliktu veidi, kas izriet no klienta vēlmju ilgtspējas jomā integrēšanas. Attiecībā uz esošajiem klientiem, kuriem jau ir veikts piemērotības novērtējums, apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām vajadzētu būt iespējai noteikt klienta individuālās vēlmes ilgtspējas jomā, veicot nākamo parasto pašreizējā piemērotības novērtējuma atjauninājumu.

(11)

Apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām, kas sniedz konsultācijas par apdrošināšanas ieguldījumu produktiem, vajadzētu būt iespējai ieteikt saviem klientiem vai potenciālajiem klientiem piemērotus apdrošināšanas ieguldījumu produktus, un tāpēc tām vajadzētu būt iespējai uzdot jautājumus, lai noteiktu klienta individuālās vēlmes ilgtspējas jomā. Saskaņā ar pienākumu veikt izplatīšanas darbības saskaņā ar klientu interesēm ieteikumos klientiem vai potenciālajiem klientiem būtu jāatspoguļo gan finansiālie mērķi, gan jebkādas minēto klientu paustās vēlmes ilgtspējas jomā. Tādēļ ir jāprecizē, ka ilgtspējas faktoru iekļaušana konsultāciju procesā nedrīkst izraisīt maldinošas pārdošanas praksi vai tādu apdrošināšanas ieguldījumu produktu nepareizu atspoguļojumu, kas īsteno vēlmes ilgtspējas jomā, ja tas nenotiek. Lai izvairītos no šādas prakses vai nepareiziem paziņojumiem, apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām, kas sniedz konsultācijas par apdrošināšanas ieguldījumu produktiem, vispirms būtu jānovērtē klienta vai potenciālā klienta citi ieguldījumu mērķi un individuālie apstākļi, pirms tiek pieprasītas viņa iespējamās vēlmes ilgtspējas jomā.

(12)

Līdz šim ir izstrādāti apdrošināšanas ieguldījumu produkti ar dažādiem ar ilgtspēju saistītu mērķu līmeņiem. Lai klienti vai potenciālie klienti varētu izprast atšķirīgās ilgtspējas pakāpes un pieņemt uz informāciju balstītus lēmumus par ieguldījumiem ilgtspējas ziņā, apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām, kas izplata apdrošināšanas ieguldījumu produktus, būtu jāizskaidro atšķirība starp, no vienas puses, apdrošināšanas ieguldījumu produktiem, ar kuriem pilnībā vai daļēji veic ilgtspējīgus ieguldījumus saimnieciskajās darbībās, kuras saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2020/852 (7) ir uzskatāmas par ekoloģiski ilgtspējīgām, ilgtspējīgus ieguldījumus, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2019/2088 (8) 2. panta 17. punktā, un apdrošināšanas ieguldījumu produktiem, kuros ņemta vērā svarīgākā negatīvā ietekme uz ilgtspējas faktoriem, kas var būt atbilstīgi, lai tos ieteiktu kā tādus, kas atbilst klientu individuālajām vēlmēm ilgtspējas jomā, un, no otras puses, citiem apdrošināšanas ieguldījumu produktiem bez šīm īpašajām iezīmēm, kuri nebūtu atbilstīgi, lai tos ieteiktu klientiem vai potenciālajiem klientiem, kuriem ir individuālas vēlmes ilgtspējas jomā.

(13)

Ir jākliedē bažas par “zaļmaldināšanu”, proti, praksi gūt negodīgas konkurences priekšrocības, iesakot apdrošināšanas ieguldījumu produktu kā videi draudzīgu vai ilgtspējīgu, lai gan faktiski apdrošināšanas ieguldījumu produkts neatbilst vides vai citiem ar ilgtspēju saistītiem pamatstandartiem. Lai novērstu maldinošu pārdošanu un zaļmaldināšanu, apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām, kas izplata apdrošināšanas ieguldījumu produktus, nebūtu jāiesaka apdrošināšanas ieguldījumu produkti kā tādi, kas atbilst individuālajām vēlmēm ilgtspējas jomā, ja minētie produkti neatbilst minētajām vēlmēm. Apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām, kas izplata apdrošināšanas ieguldījumu produktus, saviem klientiem vai potenciālajiem klientiem būtu jāpaskaidro iemesli, kāpēc tie to nedara, un jāveic uzskaite par šiem iemesliem.

(14)

Ir jāprecizē, ka apdrošināšanas ieguldījumu produktus, kas neatbilst individuālām vēlmēm ilgtspējas jomā, joprojām var ieteikt apdrošināšanas starpnieki un apdrošināšanas sabiedrības, kas izplata apdrošināšanas ieguldījumu produktus, bet ne kā tādus, kas atbilst individuālajām vēlmēm ilgtspējas jomā. Lai varētu sniegt turpmākus ieteikumus klientiem vai potenciālajiem klientiem, ja apdrošināšanas ieguldījumu produkti neatbilst klienta vēlmēm ilgtspējas jomā, klientam vajadzētu būt iespējai pielāgot informāciju par savām vēlmēm ilgtspējas jomā. Lai novērstu maldinošu pārdošanu un zaļmaldināšanu, apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām, kas izplata apdrošināšanas ieguldījumu produktus, būtu jāglabā informācija par klienta lēmumu kopā ar klienta paskaidrojumu, kas pamato minēto pielāgojumu.

(15)

Šīs regulas noteikumi ir cieši saistīti savā starpā un ar Regulas (ES) 2019/2088 noteikumiem, jo ar tiem tiek izveidota visaptveroša sistēma informācijas atklāšanai par ilgtspējas aspektiem. Lai nodrošinātu šo noteikumu saskaņotu interpretāciju un piemērošanu un lai nodrošinātu, ka tirgus dalībniekiem un kompetentajām iestādēm, kā arī ieguldītājiem tiek sniegta visaptveroša izpratne un viegla piekļuve tiem, ir vēlams tos iekļaut vienā tiesību aktā.

(16)

Tāpēc būtu attiecīgi jāgroza Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2017/2358 un (ES) 2017/2359 (9).

(17)

Kompetentajām iestādēm, apdrošināšanas starpniekiem un apdrošināšanas sabiedrībām būtu jādod pietiekami daudz laika, lai tās varētu pielāgoties šajā regulā ietvertajām jaunajām prasībām. Tādēļ tās piemērošana būtu jāatliek,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Grozījumi Deleģētajā regulā (ES) 2017/2358

Deleģēto regulu (ES) 2017/2358 groza šādi:

1)

regulas 4. panta 3. punkta a) apakšpunkta i) punktu aizstāj ar šādu:

“i)

tajā tiek ņemti vērā klientu mērķi, intereses un iezīmes, tostarp visi ar ilgtspēju saistītie mērķi”;

2)

regulas 5. pantu un 6. pantu aizstāj ar šādiem:

“5. pants

Mērķtirgus

1.   Produkta apstiprināšanas procesā attiecībā uz katru apdrošināšanas produktu tiek apzināts mērķtirgus un piemērotu klientu grupa. Mērķtirgu apzina pietiekami detalizētā līmenī, ņemot vērā apdrošināšanas produkta iezīmes, riska profilu, sarežģītību un būtību, kā arī tā ilgtspējas faktorus, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2019/2088 (*1) 2. panta 24. punktā.

2.   Izstrādātāji var jo īpaši attiecībā uz apdrošināšanas ieguldījumu produktiem apzināt klientu grupu, ar kuru vajadzībām, iezīmēm un mērķiem apdrošināšanas produkts parasti nav saderīgs, izņemot gadījumus, kad apdrošināšanas produktos tiek ņemti vērā 1. punktā minētie ilgtspējas faktori.

3.   Izstrādātāji izstrādā un laiž tirgū tikai tādus apdrošināšanas produktus, kas ir saderīgi ar mērķtirgum piederošo klientu vajadzībām, iezīmēm un mērķiem, tostarp jebkādiem ar ilgtspēju saistītiem mērķiem. Novērtējot, vai apdrošināšanas produkts ir saderīgs ar mērķtirgu, izstrādātāji ņem vērā mērķtirgum piederošajiem klientiem pieejamās informācijas līmeni un viņu lietpratību finanšu jautājumos.

4.   Izstrādātāji nodrošina, ka personālam, kas iesaistīts apdrošināšanas produktu izstrādē un izveidē, ir vajadzīgās prasmes, zināšanas un kompetence, lai pareizi izprastu pārdošanā esošos apdrošināšanas produktus un mērķtirgum piederošo klientu intereses, mērķus un iezīmes, tostarp jebkādus ar ilgtspēju saistītos mērķus.

6. pants

Produkta testēšana

1.   Izstrādātāji atbilstīgi testē savus apdrošināšanas produktus, tostarp attiecīgā gadījumā veicot scenāriju analīzes, pirms produktu laišanas tirgū vai būtiskiem to pielāgojumiem vai gadījumā, ja mērķtirgus ir ievērojami mainījies. Ar minētā produkta testēšanu novērtē, vai apdrošināšanas produkts tā aprites cikla laikā atbilst mērķtirgum piederošo klientu apzinātajām vajadzībām, mērķiem un iezīmēm, tostarp ar ilgtspēju saistītiem mērķiem. Izstrādātāji testē savus apdrošināšanas produktus kvalitatīvi un – atkarībā no apdrošināšanas produkta veida un būtības un ar to saistītā riska, ka patērētājiem varētu tikt nodarīts kaitējums, – kvantitatīvi.

2.   Izstrādātāji nelaiž apdrošināšanas produktus tirgū, ja produktu testēšanas rezultāti liecina, ka produkti neatbilst apzinātajām mērķtirgus vajadzībām, mērķiem un iezīmēm, tostarp ar ilgtspēju saistītiem mērķiem.”;

(*1)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/2088 (2019. gada 27. novembris) par informācijas atklāšanu, kas saistīta ar ilgtspēju, finanšu pakalpojumu nozarē (OV L 317, 9.12.2019., 1. lpp.)."

3)

regulas 7. panta 1. punktu aizstāj ar šādu:

“1.   Izstrādātāji nepārtraukti uzrauga un regulāri pārskata apdrošināšanas produktus, ko tie ir laiduši tirgū, lai apzinātu gadījumus, kuri varētu būtiski ietekmēt šo produktu galvenās iezīmes, riska segumu vai garantijas. Tie novērtē, vai apdrošināšanas produkti joprojām atbilst apzinātā mērķtirgus vajadzībām, iezīmēm un mērķiem, tostarp jebkādiem ar ilgtspēju saistītiem mērķiem, un vai produktus izplata mērķtirgū vai piedāvā klientiem ārpus mērķtirgus.”;

4)

regulas 8. panta 3. punktu aizstāj ar šādu:

“3.   Šā panta 2. punktā minētā informācija ļauj apdrošināšanas izplatītājiem:

a)

gūt izpratni par apdrošināšanas produktiem;

b)

izprast apzināto apdrošināšanas produktu mērķtirgu;

c)

apzināt visus klientus, ar kuru vajadzībām, iezīmēm un mērķiem, tostarp jebkādiem ar ilgtspēju saistītiem mērķiem, apdrošināšanas produkts nav saderīgs;

d)

veikt attiecīgo apdrošināšanas produktu izplatīšanas darbības atbilstoši klientu interesēm, kā noteikts Direktīvas (ES) 2016/97 17. panta 1. punktā.”;

5)

regulas 10. panta 2. punktu aizstāj ar šādu:

“2.   Produktu izplatīšanas mehānismi:

a)

tiek veikti ar mērķi novērst un mazināt kaitējumu klientam;

b)

sekmē interešu konfliktu pienācīgu pārvaldību;

c)

nodrošina, ka klientu mērķi, intereses un iezīmes, tostarp visi ar ilgtspēju saistītie mērķi, tiek pienācīgi ņemti vērā.”;

6)

regulas 11. pantu aizstāj ar šādu:

“11. pants

Izstrādātāja informēšana

Apdrošināšanas izplatītāji, kuriem kļūst zināms, ka apdrošināšanas produkts neatbilst to mērķtirgum piederošo klientu interesēm, mērķiem un iezīmēm, tostarp visiem ar ilgtspēju saistītiem mērķiem, vai kuriem kļūst zināms par citiem ar produktu saistītiem apstākļiem, kas var negatīvi ietekmēt klientu, nekavējoties informē izstrādātāju un, ja nepieciešams, maina savu apdrošināšanas produkta izplatīšanas stratēģiju.”.

2. pants

Grozījumi Deleģētajā regulā (ES) 2017/2359

Deleģēto regulu (ES) 2017/2359 groza šādi:

1)

regulas 2. pantam pievieno šādu 4. un 5. punktu:

“4)

“vēlmes ilgtspējas jomā” ir klienta vai potenciālā klienta izvēle attiecībā uz to, vai un kāda mērā viņa ieguldījumā būtu jāiekļauj viens vai vairāki no šādiem finanšu produktiem:

a)

apdrošināšanas ieguldījumu produkts, attiecībā uz kuru klients vai potenciālais klients nosaka, ka minimālo daļu iegulda vides ziņā ilgtspējīgos ieguldījumos, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2020/852 (*2) 2. panta 1. punktā;

b)

apdrošināšanas ieguldījumu produkts, attiecībā uz kuru klients vai potenciālais klients nosaka, ka minimālo daļu iegulda ilgtspējīgos ieguldījumos, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2019/2088 (*3) 2. panta 17. punktā”;

c)

apdrošināšanas ieguldījumu produkts, kurā ņemta vērā svarīgākā negatīvā ietekme uz ilgtspējas faktoriem, klientam vai potenciālajam klientam nosakot kvalitatīvus vai kvantitatīvus elementus, kuri apliecina, ka šī negatīvā ietekme ir ņemta vērā;

5)

“ilgtspējas faktori” ir ilgtspējas faktori, kā definēts Regulas (ES) 2019/2088 2. panta 24) punktā.

(*2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2020/852 (2020. gada 18. jūnijs) par regulējuma izveidi ilgtspējīgu ieguldījumu veicināšanai un ar kuru groza Regulu (ES) 2019/2088 (OV L 198, 22.6.2020., 13. lpp.)."

(*3)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/2088 (2019. gada 27. novembris) par informācijas atklāšanu, kas saistīta ar ilgtspēju, finanšu pakalpojumu nozarē (OV L 317, 9.12.2019., 1. lpp.)."

2)

regulas 3. panta 1. punktu aizstāj ar šādu:

“1.   Lai saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/97 28. pantu noteiktu interešu konfliktu veidus, kas rodas, veicot jebkādas apdrošināšanas izplatīšanas darbības, kuras ir saistītas ar apdrošināšanas ieguldījumu produktiem un kuras rada kaitējuma risku klienta interesēm, tostarp tā vēlmēm ilgtspējas jomā, apdrošināšanas starpnieki un apdrošināšanas sabiedrības izvērtē, vai tām, attiecīgajai personai vai jebkurai personai, kas tieši vai netieši ar tām saistīta ar kontroles starpniecību, attiecībā uz apdrošināšanas izplatīšanas darbību rezultātiem ir intereses, kas atbilst šādiem kritērijiem:

a)

tās atšķiras no klienta vai potenciālā klienta interesēm attiecībā uz apdrošināšanas izplatīšanas darbību rezultātu;

b)

tās potenciāli var ietekmēt izplatīšanas darbību rezultātu, nodarot kaitējumu klientam.

Apdrošināšanas starpnieki un apdrošināšanas sabiedrības rīkojas tāpat, lai noteiktu starp klientiem pastāvošus interešu konfliktus.”;

3)

regulas 9. pantu groza šādi:

a)

panta 2. punkta a) apakšpunktu aizstāj ar šādu:

“a)

tas atbilst attiecīgā klienta vai potenciālā klienta ieguldījumu mērķiem, tostarp attiecīgās personas noturībai pret risku un jebkādām vēlmēm ilgtspējas jomā;”;

b)

panta 4. punktu aizstāj ar šādu:

“4.   Informācija par klienta vai potenciālā klienta ieguldījumu mērķiem ietver, ja vajadzīgs, informāciju par termiņu, uz kādu klients vai potenciālais klients vēlas turēt ieguldījumu, viņa/viņas izvēli saistībā ar riska uzņemšanos, riska profilu, ieguldījuma mērķus un turklāt viņa/viņas vēlmes ilgtspējas jomā.”; Apkopotās informācijas līmenis ir atbilstīgs attiecīgā produkta vai pakalpojuma konkrētajam veidam.”;

c)

panta 6. punktu aizstāj ar šādu:

“6.   Sniedzot konsultācijas par apdrošināšanas ieguldījumu produktu saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/97 30. panta 1. punktu, apdrošināšanas starpnieks vai apdrošināšanas sabiedrība nesniedz ieteikumu, ja neviens no produktiem nav piemērots klientam vai potenciālajam klientam.

Apdrošināšanas starpnieks vai apdrošināšanas sabiedrība neiesaka apdrošināšanas ieguldījumu produktus kā tādus, kas atbilst klienta vai potenciālā klienta vēlmēm ilgtspējas jomā, ja minētie apdrošināšanas ieguldījumu produkti neatbilst minētajām vēlmēm. Apdrošināšanas starpnieks vai apdrošināšanas sabiedrība paskaidro klientiem vai potenciālajiem klientiem iemeslus, kāpēc tā to nedara, un veic uzskaiti par šiem iemesliem.

Ja neviens apdrošināšanas ieguldījumu produkts neatbilst klienta vai potenciālā klienta vēlmēm ilgtspējas jomā un klients nolemj pielāgot savas vēlmes ilgtspējas ziņā, apdrošināšanas starpnieks vai apdrošināšanas sabiedrība veic uzskaiti par klienta lēmumu, tostarp par šāda lēmuma iemesliem.”;

4)

regulas 14. pantu groza šādi:

a)

panta 1. punkta b) apakšpunkta i) punktu aizstāj ar šādu:

“i)

klienta ieguldījumu mērķiem, tostarp minētās personas riska tolerancei, un tam, vai klienta ieguldījumu mērķi tiek sasniegti, ņemot vērā viņa/viņas vēlmes ilgtspējas jomā;”.

b)

panta 4. punktā pievieno šādu daļu:

“Prasības, lai atbilstu klientu vai potenciālo klientu vēlmēm ilgtspējas jomā, attiecīgā gadījumā nemaina pirmajā daļā paredzētos nosacījumus.”.

3. pants

Stāšanās spēkā un piemērošana

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2022. gada 2. augusta.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2021. gada 21. aprīlī

Komisijas vārdā –

Priekšsēdētāja

Ursula VON DER LEYEN


(1)  OV L 26, 2.2.2016., 19. lpp.

(2)  Padomes Lēmums (ES) 2016/1841 (2016. gada 5. oktobris) par to, lai Eiropas Savienības vārdā noslēgtu Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām ietvaros pieņemto Parīzes nolīgumu (OV L 282, 19.10.2016., 1. lpp.).

(3)  COM(2019) 640 final.

(4)  COM(2018) 97 final.

(5)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2017/2358 (2017. gada 21. septembris), ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2016/97 papildina attiecībā uz produktu pārraudzības un pārvaldības prasībām apdrošināšanas sabiedrībām un apdrošināšanas izplatītājiem (OV L 341, 20.12.2017., 1. lpp.).

(6)  SWD(2018) 264 final.

(7)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2020/852 (2020. gada 18. jūnijs) par regulējuma izveidi ilgtspējīgu ieguldījumu veicināšanai un ar kuru groza Regulu (ES) 2019/2088 (OV L 198, 22.6.2020., 13. lpp.).

(8)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/2088 (2019. gada 27. novembris) par informācijas atklāšanu, kas saistīta ar ilgtspēju, finanšu pakalpojumu nozarē (OV L 317, 9.12.2019., 1. lpp.).

(9)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2017/2359 (2017. gada 21. septembris), ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2016/97 papildina attiecībā uz informācijas prasībām un darījumdarbības veikšanas noteikumiem, kas piemērojami apdrošināšanas ieguldījumu produktu izplatīšanai (OV L 341, 20.12.2017, 8. lpp.).