3.12.2020   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 406/1


KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) 2020/1816

(2020. gada 17. jūlijs),

ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 papildina attiecībā uz paziņojumā par etalonu sniedzamo skaidrojumu par to, kā katrā sniegtajā un publicētajā etalonā atspoguļoti vidiskie, sociālie un pārvaldības faktori

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 (2016. gada 8. jūnijs) par indeksiem, ko izmanto kā etalonus finanšu instrumentos un finanšu līgumos vai ieguldījumu fondu darbības rezultātu mērīšanai, un ar kuru groza Direktīvu 2008/48/EK, Direktīvu 2014/17/ES un Regulu (ES) Nr. 596/2014 (1), un jo īpaši tās 27. panta 2.b punktu,

tā kā:

(1)

Parīzes nolīgumā, kurš pieņemts saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējo konvenciju par klimata pārmaiņām (turpmāk “Parīzes nolīgums”) un kuru Savienība apstiprināja 2016. gada 5. oktobrī (2), ir noteikts mērķis stiprināt reakciju uz klimata pārmaiņām, cita starpā pieskaņojot investīciju plūsmas izvirzītajam kursam uz mazām siltumnīcefekta gāzu emisijām un klimatnoturīgu attīstību.

(2)

2019. gada 11. decembrī Komisija pieņēma paziņojumu Eiropas Parlamentam, Eiropadomei, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Eiropas zaļais kurss” (3). Minētais Eiropas zaļais kurss ir jauna izaugsmes stratēģija, kuras mērķis ir pārveidot Savienību par taisnīgu un labklājīgu sabiedrību ar mūsdienīgu, resursefektīvu un konkurētspējīgu ekonomiku, kurā siltumnīcefekta gāzu neto emisijas 2050. gadā būtu nulle un ekonomiskā izaugsme būtu atsaistīta no resursu patēriņa. Eiropas zaļā kursa sekmīga īstenošana paredz, ka investoriem jādod skaidri ilgtermiņa signāli, lai novērstu aktīvu kļūšanu par balastu un piesaistītu ilgtspējīgu finansējumu.

(3)

Regulā (ES) 2016/1011 ir noteikts, ka etalonu administratoriem paziņojumā par etalonu ir jāpaskaidro, kā vidiskie, sociālie un pārvaldības (VSP) faktori tiek atspoguļoti katrā sniegtajā un publicētajā etalonā vai etalonu grupā.

(4)

Ja pastāvētu dažādi veidi, kā tiek atspoguļoti VSP faktori, etalonus nevarētu salīdzināt un būtu neskaidrs VSP faktoru tvērums un mērķi. Tādēļ ir jāprecizē minētā skaidrojuma saturs un jānosaka izmantojamā veidne.

(5)

Lai investoriem sniedzamā informācija būtu labāk pielāgota, prasībā par katru sniegto un publicēto etalonu vai etalonu grupu izskaidrot, kā atspoguļoti VSP faktori, būtu jāņem vērā pamatā esošie aktīvi, uz kuriem etaloni balstās. Šī regula nebūtu jāpiemēro etaloniem, kuriem nav pamatā esošu aktīvu, kas ietekmē klimata pārmaiņas, piemēram, procentu likmju etaloniem un ārvalstu valūtas etaloniem.

(6)

Skaidrojumā par to, kā tiek atspoguļoti VSP faktori, būtu jāatklāj attiecīgo VSP faktoru atbilstīgais vērtējums attiecībā pret etalonu, norādot agregēto svērto vidējo vērtību. Šāds vērtējums nebūtu jāatklāj par katru etalonu komponentu. Gadījumos, kad tas ir nozīmīgi un lietderīgi, būtu jāparedz iespēja etalonu administratoriem sniegt papildu informāciju par VSP.

(7)

Ņemot vērā to īpašības un mērķus, būtu jānosaka īpašas informācijas atklāšanas prasības attiecībā uz ES klimata pārejas etaloniem un Parīzes nolīgumam pielāgotajiem ES etaloniem, kā arī attiecībā uz nozīmīgiem obligāciju un kapitāla vērtspapīru etaloniem.

(8)

Lai etalonu lietotājiem būtu nodrošināta pareiza un atjaunināta informācija, etalonu administratoriem būtu jāatjaunina sniegtā informācija, atspoguļojot visas paziņojumā par etalonu veiktās izmaiņas, un būtu jānorāda informācijas atjaunināšanas iemesli un datumi,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Definīcijas

Šajā regulā piemēro šādas definīcijas:

a)

“kapitāla vērtspapīri” ir biržas sarakstā iekļautas akcijas;

b)

“fiksētie ienākumi” ir biržas sarakstā iekļauti parāda vērtspapīri, izņemot vērtspapīrus, ko emitējis valsts emitents;

c)

“valsts parāds” ir parāda vērtspapīri, ko emitē valsts emitents.

2. pants

Skaidrojums par to, kā katra talonā vai etalonu grupā atspoguļoti VSP faktori

1.   Etalonu administratori, izmantojot I pielikumā sniegto veidni, izskaidro, kā katrā to sniegtajā un publicētajā etalonā vai etalonu grupā atspoguļoti II pielikumā minētie vidiskie, sociālie un pārvaldības (VSP) faktori.

Pirmajā daļā noteikto prasību nepiemēro procentu likmei un ārvalstu valūtas etaloniem.

2.   1. punktā minētajā skaidrojumā iekļauj VSP faktoru vērtējumu attiecībā pret atbilstīgo etalonu un etalonu grupu, norādot agregēto svērto vidējo vērtību.

3.   Tā vietā, lai attiecībā uz konkrētiem etaloniem sniegtu visu šīs regulas I pielikumā noteiktajā veidnē prasīto informāciju, etalonu administratori var minēto informāciju aizstāt ar paziņojumā par etalonu iekļautu hipersaiti uz tīmekļa vietni, kurā ietverta visa minētā informācija.

4.   Ja etalonos kombinēti dažādi pamatā esošie aktīvi, etalonu administratori skaidrojumu par VSP faktoru atspoguļošanu sniedz par katru pamatā esošo aktīvu.

5.   Etalonu administratori sniegtajā skaidrojumā par VSP faktoriem, par kuriem sniegta informācija, iekļauj atsauci uz izmantotajiem datu avotiem un standartiem.

6.   Etalonu administratori, kas atklāj papildu VSP faktorus saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2020/[2020/1817 (4) 1. panta 4. punktu, iekļauj šo papildu VSP faktoru vērtējumu.

3. pants

Sniegtā skaidrojuma atjaunināšana

Etalonu administratori atjaunina sniegto skaidrojumu ikreiz, kad notiek būtiskas izmaiņas attiecībā uz VSP faktoriem, un jebkurā gadījumā vismaz reizi gadā. Tie norāda atjaunināšanas iemeslus.

4. pants

Stāšanās spēkā un piemērošana

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2020. gada 17. jūlijā

Komisijas vārdā –

priekšsēdētāja

Ursula VON DER LEYEN


(1)  OV L 171, 29.6.2016., 1. lpp.

(2)  Padomes Lēmums (ES) 2016/1841 (2016. gada 5. oktobris) par to, lai Eiropas Savienības vārdā noslēgtu Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām ietvaros pieņemto Parīzes nolīgumu (OV L 282, 19.10.2016., 1. lpp.).

(3)  COM(2019) 640 final.

(4)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2020/1817 (2020. gada 17. jūlijs), ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 papildina attiecībā uz satura minimumu skaidrojumā par to, kā etalonu noteikšanas metodoloģijā atspoguļoti vidiskie, sociālie un pārvaldības faktori (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 12. lpp.).


I PIELIKUMS

SKAIDROJUMA PAR TO, KĀ VIDISKIE, SOCIĀLIE UN PĀRVALDĪBAS (VSP) FAKTORI TIEK ATSPOGUĻOTI PAZIŅOJUMĀ PAR ETALONU, VEIDLAPA

SKAIDROJUMA PAR TO, KĀ VSP FAKTORI TIEK ATSPOGUĻOTI PAZIŅOJUMĀ PAR ETALONU

1. IEDAĻA – VSP FAKTORU APSVĒRUMI

1. postenis. Etalona administratora nosaukums.

 

2. postenis. Etalona vai etalonu grupas veids.

Izvēlieties attiecīgo pamatā esošo aktīvu no II pielikumā sniegtā saraksta.

 

3. postenis. Etalona vai etalonu grupas nosaukums.

 

4. postenis. Vai etalona administratora portfelī ir kādi ES klimata pārejas etaloni, Parīzes nolīgumam pielāgoti ES etaloni, etaloni, kas tiecas sasniegt VSP mērķus, vai etaloni, kuros ņemti vērā VSP faktori?

☐ Jā ☐ Nē

5. postenis. Vai etalonam vai etalonu grupai ir VSP mērķi?

☐ Jā ☐ Nē

6. postenis. Ja atbilde uz 5. posteni ir pozitīva, sniedziet sīkāku informāciju (vērtējumu) attiecībā uz VSP faktoriem, kas uzskaitīti II pielikumā, par katru etalonu grupu agregētā līmenī.

VSP faktorus atspoguļo attiecībā uz agregēto svērto vidējo vērtību etalonu grupas līmenī.

a)

Kombinēto VSP faktoru saraksts:

Sīkāka informācija par katru faktoru:

b)

Vides faktoru saraksts:

Sīkāka informācija par katru faktoru:

c)

Sociālo faktoru saraksts:

Sīkāka informācija par katru faktoru:

d)

Pārvaldības faktoru saraksts:

Sīkāka informācija par katru faktoru:

7. postenis. Ja atbilde uz 5. posteni ir pozitīva, norādīt sīkāku informāciju (vērtējumu) par katru etalonu saistībā ar VSP faktoriem, kas uzskaitīti II pielikumā, atkarībā no attiecīgā pamatā esošā aktīva.

Vai arī visu šo informāciju var sniegt, norādot hipersaiti uz etalona administratora tīmekļa vietni, kas iekļauta paziņojumā par etalonu. Informācijai tīmekļa vietnē jābūt viegli pieejamai. Etalonu administratori nodrošina, ka to tīmekļa vietnē publicētā informācija ir pieejama piecus gadus.

VSP faktoru vērtējumu neatklāj par katru etalona komponentu, bet to sniedz attiecībā uz etalona agregēto svērto vidējo vērtību.

a)

Kombinēto VSP faktoru saraksts:

Sīkāka informācija par katru faktoru:

b)

Vides faktoru saraksts:

Sīkāka informācija par katru faktoru:

c)

Sociālo faktoru saraksts:

Sīkāka informācija par katru faktoru:

d)

Pārvaldības faktoru saraksts:

Sīkāka informācija par katru faktoru:

Hipersaite uz informāciju par VSP faktoriem attiecībā uz katru etalonu:

 

8. postenis. Izmantotie datu avoti un standarti

a)

To datu avotu apraksts, kurus izmanto, lai paziņojumā par etalonu sniegtu informāciju par VSP faktoriem.

Aprakstiet, kā tiek iegūti dati, kas izmantoti, lai sniegtu informāciju par VSP faktoriem paziņojumā par etalonu, un vai un kādā mērā dati tiek aplēsti vai paziņoti;

 

b)

Atsauces standarti.

Uzskaitiet papildstandartus, kas izmantoti ziņošanai saskaņā ar 6. un/vai 7. posteni.

 

2. IEDAĻA – PAPILDU INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANAS PRASĪBAS ATTIECĪBĀ UZ ES KLIMATA PĀREJAS ETALONIEM UN PARĪZES NOLĪGUMAM PIELĀGOTIEM ES ETALONIEM

9. postenis. Ja etalons ir apzīmēts kā “ES klimata pārejas etalons” vai “Parīzes nolīgumam pielāgots ES etalons”, etalonu administratori atklāj arī šādu informāciju:

a)

uz nākotni vērsta dekarbonizācijas trajektorija gadu no gada;

 

b)

pakāpe, kādā IPCC dekarbonizācijas trajektorija (1,5 °C bez pārsnieguma vai pārsniedzot tikai nedaudz) ir sasniegta vidēji gadā kopš izveides;

 

c)

pārklāšanās starp šiem etaloniem un to ieguldījumu kopums, kā definēts Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2020/[2020/1818 (1) 1. panta e) punktā, izmantojot aktīvo daļu aktīvu līmenī.

 

3. IEDAĻA – INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA PAR ATBILSTĪBAS PANĀKŠANU PARĪZES NOLĪGUMA MĒRĶIEM

10. postenis. Līdz šīs regulas piemērošanas datumam etalonu administratori atklāj arī šādu informāciju par nozīmīgiem kapitāla vērtspapīru un obligāciju etaloniem, ES klimata pārejas etaloniem un Parīzes nolīgumam pielāgotiem ES etaloniem:

Līdz 2021. gada 31. decembrim etalonu administratori atklāj šādu informāciju par katru etalonu vai attiecīgā gadījumā katru etalonu grupu:

a)

vai etalons atbilst oglekļa emisiju samazināšanas mērķim vai Parīzes nolīguma mērķu sasniegšanai;

☐ Jā ☐ Nē

b)

temperatūras scenārijs saskaņā ar starptautiskajiem standartiem, ko izmanto, lai panāktu atbilstību SEG emisiju samazināšanas mērķim vai sasniegtu Parīzes nolīguma mērķus;

 

c)

tā temperatūras scenārija nodrošinātāja nosaukums, ko izmanto, lai panāktu atbilstību SEG emisiju samazināšanas mērķim vai sasniegtu Parīzes nolīguma mērķus;

 

d)

metodoloģija, ko izmanto, lai izmērītu atbilstību temperatūras scenārijam;

 

e)

hipersaite uz izmantotā temperatūras scenārija tīmekļa vietni.

 

Datums, kurā informācija pēdējo reizi atjaunināta, un atjaunināšanas iemesls:

 


(1)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2020/1818 (2020. gada 17. jūlijs), ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 papildina attiecībā uz ES klimata pārejas etalonu un Parīzes nolīgumam pielāgoto ES etalonu minimālajiem standartiem (skatīt šā Oficiālā Vēstneša17. lpp.).


II PIELIKUMS

VIDISKIE, SOCIĀLIE UN PĀRVALDĪBAS (VSP) FAKORI, KAS JĀŅEM VĒRĀ PĒC ETALONA PAMATĀ ESOŠAJIEM AKTĪVIEM

1. iedaļa

KAPITĀLA VĒRTSPAPĪRI

VSP FAKTORI

INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA

Kombinētie VSP faktori

Etalona vidējais svērtais VSP reitings (brīvprātīgi)

Desmit lielāko etalona komponentu vispārējais VSP vērtējums pēc etalona svēruma (brīvprātīgi).

Vidiskie faktori

Etalona vidējais svērtais vidiskais reitings (brīvprātīgi)

Etalonportfeļa pakļautība atjaunojamo energoresursu enerģijai, ko mēra pēc kapitālizdevumiem (CapEx) šajās darbībās (kā portfelī iekļauto energouzņēmumu kopējā CapEx daļa) (brīvprātīgi).

Etalona portfeļa pakļautība ar klimatu saistītiem fiziskiem riskiem, mērot ekstremālu laikapstākļu ietekmi uz uzņēmumu darbību un ražošanu vai dažādiem piegādes ķēdes posmiem (pamatojoties uz emitenta pakļautību riskam) (brīvprātīgi).

Portfeļa pakļautības pakāpe nozarēs, kas uzskaitītas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 1893/2006 (1) I pielikuma A līdz H iedaļā un L iedaļā, procentos no portfeļa kopējā svēruma.

Etalona siltumnīcefekta gāzu (SEG) intensitāte.

Ziņoto SEG emisiju procentuālā attiecība pret aplēsto.

Etalonportfeļa pakļautība uzņēmumiem, kuru darbība ietilpst Regulas (EK) Nr. 1893/2006 I pielikuma 05.–09., 19. un 20. nodaļā.

Etalona portfeļa pakļautība darbībām, kas iekļautas vides preču un pakalpojumu nozarē, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 691/2011 (2) 2. panta 5. punktā.

Sociālie faktori

Etalona vidējais svērtais sociālais reitings (brīvprātīgi)

Starptautiskie līgumi un konvencijas, Apvienoto Nāciju Organizācijas principi vai attiecīgā gadījumā valsts tiesību akti, kas izmantoti, lai noteiktu, kas ir “pretrunīgi vērtējams ierocis”.

Etalona komponentu vidējais svērtais procentuālais īpatsvars pretrunīgi vērtējamajā ieroču nozarē.

Etalona komponentu vidējais svērtais procentuālais īpatsvars tabakas nozarē.

To etalona komponentu skaits, uz kuriem attiecas sociālie pārkāpumi (absolūtais skaits un relatīvais skaits dalīts ar visiem etalona komponentiem), kā minēts starptautiskajos līgumos un konvencijās, Apvienoto Nāciju Organizācijas principos un attiecīgā gadījumā valsts tiesību aktos.

Etalonu portfeļa pakļautība uzņēmumiem bez pienācīgas pārbaudes politikas jautājumos, kas izskatīti Starptautiskās Darba organizācijas 1.- 8. konvencijā.

Vidējā svērtā vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība.

Sieviešu un vīriešu vidējais svērtā attiecība valdēs.

Vidējais svērtais negadījumu, traumu un bojāgājušo skaits.

Notiesājošo spriedumu skaits un naudas sodu apmērs par korupcijas apkarošanas un kukuļošanas apkarošanas tiesību aktu pārkāpumiem.

Pārvaldības faktori

Etalona vidējais svērtais pārvaldības reitings (brīvprātīgi)

To valdes locekļu vidējais svērtais procentuālais īpatsvars, kuri ir neatkarīgi.

Sieviešu vidējais svērtais procentuālais īpatsvars valdēs.

2. iedaļa

FIKSĒTI IENĀKUMI

VSP FAKTORI

INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA

Kombinētie VSP faktori

Etalona vidējais svērtais VSP reitings (brīvprātīgi)

Desmit lielāko etalona komponentu vispārējais VSP vērtējums pēc etalona svēruma (brīvprātīgi).

Vidiskie faktori

Etalona vidējais svērtais vidiskais reitings (brīvprātīgi)

Etalonportfeļa pakļautība atjaunojamo energoresursu enerģijai, ko mēra pēc kapitālizdevumiem (CapEx) šajās darbībās (kā portfelī iekļauto energouzņēmumu kopējā CapEx daļa) (brīvprātīgi).

Etalona portfeļa pakļautība ar klimatu saistītiem fiziskiem riskiem, mērot ekstremālu laikapstākļu ietekmi uz uzņēmumu darbību un ražošanu vai dažādiem piegādes ķēdes posmiem (pamatojoties uz emitenta pakļautību riskam) (brīvprātīgi).

Portfeļa pakļautības pakāpe nozarēs, kas uzskaitītas Regulas (EK) Nr. 1893/2006 I pielikuma A līdz H iedaļā un L iedaļā, procentos no portfeļa kopējā svēruma.

Etalona SEG intensitāte.

Ziņoto emisiju procentuālā attiecība pret aplēstajām emisijām.

Etalonportfeļa pakļautība uzņēmumiem, kuru darbība ietilpst Regulas (EK) Nr. 1893/2006 I pielikuma 05.–09., 19. un 20. nodaļā.

Zaļo obligāciju procentuālais īpatsvars etalonportfelī.

Sociālie faktori

Etalona vidējais svērtais sociālais reitings (brīvprātīgi)

Starptautiskie līgumi un konvencijas, Apvienoto Nāciju Organizācijas principi vai attiecīgā gadījumā valsts tiesību akti, kas izmantoti, lai noteiktu, kas ir “pretrunīgi vērtējams ierocis”.

Etalona komponentu vidējais svērtais procentuālais īpatsvars pretrunīgi vērtējamajā ieroču nozarē.

Etalona komponentu vidējais svērtais procentuālais īpatsvars tabakas nozarē.

To etalona komponentu skaits, uz kuriem attiecas sociālie pārkāpumi (absolūtais skaits un relatīvais skaits dalīts ar visiem etalona komponentiem), kā minēts starptautiskajos līgumos un konvencijās, Apvienoto Nāciju Organizācijas principos vai attiecīgā gadījumā valsts tiesību aktos.

Etalonu portfeļa pakļautība uzņēmumiem bez pienācīgas pārbaudes politikas jautājumos, kas izskatīti Starptautiskās Darba organizācijas 1.- 8. konvencijā.

Vidējā svērtā vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība.

Sieviešu un vīriešu vidējais svērtā attiecība valdēs.

Vidējais svērtais negadījumu, traumu un bojāgājušo skaits.

Notiesājošo spriedumu skaits un naudas sodu apmērs par korupcijas apkarošanas un kukuļošanas apkarošanas tiesību aktu pārkāpumiem.

Pārvaldības faktori

Etalona vidējais svērtais pārvaldības reitings (brīvprātīgi)

3. iedaļa

VALSTS PARĀDS

VSP FAKTORI

INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA

Kombinētie VSP faktori

Etalona vidējais svērtais VSP reitings (brīvprātīgi)

Desmit lielāko etalona komponentu vispārējais VSP vērtējums pēc etalona svēruma (brīvprātīgi).

To pamatā esošo fondu pārvaldības sabiedrību procentuālais īpatsvars, kuras ir parakstījušas starptautiskos standartus.

Vidiskie faktori

Etalona vidējais svērtais vidiskais reitings (brīvprātīgi)

Etalona portfeļa pakļautība ar klimatu saistītiem fiziskiem riskiem, mērot ekstremālu laikapstākļu ietekmi uz uzņēmumu darbību un ražošanu vai dažādiem piegādes ķēdes posmiem (pamatojoties uz emitenta pakļautību riskam) (brīvprātīgi).

Desmit galvenie un desmit maznozīmīgākie komponenti atkarībā no pakļautības ar klimatu saistītiem fiziskiem riskiem (brīvprātīgi).

Etalona SEG intensitāte.

Ziņoto emisiju procentuālā attiecība pret aplēstajām emisijām.

Zaļo obligāciju procentuālais īpatsvars etalonportfelī.

Sociālie faktori

Etalona vidējais svērtais sociālais reitings (brīvprātīgi)

To etalona komponentu skaits, uz kuriem attiecas sociālie pārkāpumi (absolūtais skaits un relatīvais skaits dalīts ar visiem etalona komponentiem), kā minēts starptautiskajos līgumos un konvencijās, Apvienoto Nāciju Organizācijas principos un attiecīgā gadījumā valsts tiesību aktos.

Emitentu vidējie rezultāti cilvēktiesību jomā (tostarp kvantitatīvs rādītājs un tā aprēķināšanai izmantotā metodoloģija).

Vidējais ienākumu nevienlīdzības vērtējums, ar ko mēra ienākumu un ekonomiskās nevienlīdzības sadalījumu starp konkrētās ekonomikas dalībniekiem (tostarp kvantitatīvs rādītājs un tā aprēķināšanai izmantoto metodoloģiju).

Vidējais vārda brīvības vērtējums, kurā tiek mērīts, cik brīvi var darboties politiskās un pilsoniskās sabiedrības organizācijas (tostarp kvantitatīvs rādītājs un tā aprēķināšanai izmantotā metodoloģija).

Pārvaldības faktori

Etalona vidējais svērtais pārvaldības reitings (brīvprātīgi)

Vidējais korupcijas vērtējums, kurā tiek mērīts korupcijas līmenis publiskajā sektorā (tostarp kvantitatīvs rādītājs un tā aprēķināšanai izmantotā metodoloģija).

Vidējais politiskās stabilitātes vērtējums, kurā tiek mērīta iespējamība, ka pašreizējais režīms tiks gāzts, izmantojot spēku (tostarp kvantitatīvs rādītājs un tā aprēķināšanai izmantotā metodoloģija).

Vidējais tiesiskuma vērtējums, pamatojoties uz korupcijas neesamību, pamattiesību ievērošanu un civiltiesību un krimināltiesību stāvokli (tostarp kvantitatīvs rādītājs un tā aprēķināšanai izmantotā metodoloģija).

4. iedaļa

PRECES

VSP FAKTORI

INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA

Vidiskie faktori

Pamatā esošo preču pakļautības ar klimatu saistītiem fiziskiem riskiem pakāpe, mērot ekstremālu laikapstākļu ietekmi uz uzņēmumu darbību un ražošanu vai dažādiem piegādes ķēdes posmiem (zema, vidēja vai augsta) (brīvprātīgi).

Metodoloģija, kas izmantota, lai aprēķinātu ar klimatu saistītos fiziskos riskus (brīvprātīgi).

Pamatā esošo preču pakļautības klimata pārejas riskiem pakāpe, mērot finanšu ietekmi, ko izraisa mazoglekļa stratēģijas īstenošanas sekas (zema, vidēja vai augsta).

Sociālie faktori

Pamatā esošo preču pakļautības sociālajam riskam pakāpe (zema, vidēja vai augsta).

Pārvaldības faktori

Pamatā esošo preču pakļautības pārvaldības riskam pakāpe (zema, vidēja vai augsta).

Vidējais tiesiskuma vērtējums, pamatojoties uz korupcijas neesamību, pamattiesību ievērošanu un civiltiesību un krimināltiesību stāvokli (tostarp kvantitatīvs rādītājs un tā aprēķināšanai izmantotā metodoloģija).

5. iedaļa

CITI

VSP FAKTORI

INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA

Kombinētie VSP faktori

Etalona vidējais svērtais VSP reitings (brīvprātīgi)

Vidiskie faktori

Etalona vidējais svērtais vidiskais reitings (brīvprātīgi)

Portfeļa pakļautības pakāpe ar klimatu saistītām iespējām, mērot ar klimata pārmaiņām un novatoriskiem jauniem ieguldījumu risinājumiem saistītu ieguldījumu iespējas, procentos no portfeļa kopējā svēruma.

Etalona SEG intensitāte.

Portfeļa pakļautības pakāpe nozarēs, kas uzskaitītas Regulas (EK) Nr. 1893/2006 I pielikuma A līdz H iedaļā un L iedaļā, procentos no portfeļa kopējā svēruma.

Sociālie faktori

Etalona vidējais svērtais sociālais reitings (brīvprātīgs)

Starptautiskie līgumi un konvencijas, Apvienoto Nāciju Organizācijas principi vai attiecīgā gadījumā valsts tiesību akti, kas izmantoti, lai noteiktu, kas ir “pretrunīgi vērtējams ierocis”.

Etalona komponentu vidējais svērtais procentuālais īpatsvars pretrunīgi vērtējamajā ieroču nozarē.

Etalona komponentu vidējais svērtais procentuālais īpatsvars tabakas nozarē.

Pārvaldības faktori

Etalona vidējais svērtais pārvaldības reitings (brīvprātīgi)

To pamatā esošo fondu procentuālais īpatsvars, kuriem ir ieviesta pārvaldības politika, tostarp pasākumi resursu plānošanai un pārvaldībai.


(1)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1893/2006 (2006. gada 20. decembris), ar ko izveido NACE 2. red. saimniecisko darbību statistisko klasifikāciju, kā arī groza Padomes Regulu (EEK) Nr. 3037/90 un dažas EK regulas par īpašām statistikas jomām (OV L 393, 30.12.2006., 1. lpp.).

(2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 691/2011 (2011. gada 6. jūlijs) par Eiropas vides ekonomiskajiem kontiem (OV L 192, 22.7.2011., 1. lpp.).