1.6.2018   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 136/1


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2018/791

(2018. gada 31. maijs),

ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 690/2008, ar ko atzīst aizsargājamās zonas, kuras Kopienā pakļautas konkrētiem augu veselības apdraudējumiem

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Padomes 2000. gada 8. maija Direktīvu 2000/29/EK par aizsardzības pasākumiem pret tādu organismu ievešanu, kas kaitīgi augiem vai augu produktiem, un pret to izplatību Kopienā (1), un jo īpaši tās 2. panta 1. punkta h) apakšpunktu,

ņemot vērā Apvienotās Karalistes, Grieķijas, Itālijas, Īrijas, Lietuvas, Maltas, Portugāles, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas un Zviedrijas iesniegtos pieprasījumus,

tā kā:

(1)

Ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 690/2008 (2) konkrētas dalībvalstis un konkrēti dalībvalstu apgabali tika atzīti par aizsargājamām zonām attiecībā uz konkrētiem kaitīgiem organismiem. Dažos gadījumos minētais statuss tika piešķirts uz ierobežotu laiku, lai attiecīgajai dalībvalstij ļautu sniegt visu nepieciešamo informāciju, kas apliecinātu, ka konkrētie kaitīgie organismi attiecīgajā dalībvalstī vai apgabalā nav sastopami, vai ļautu pabeigt konkrētā organisma izskaušanu. Kopš tā laika dažu dalībvalstu konkrētās aizsargājamās zonās ir notikušas nozīmīgas pārmaiņas attiecībā uz augu veselības statusu.

(2)

Somijas teritorija tika atzīta par pastāvīgi aizsargājamo zonu attiecībā uz Bemisia tabaci Genn. (Eiropas populācijas). Somija pieprasīja aizsargājamās zonas statusu atcelt nepietiekama pastāvīgā ekonomikas un augu veselības guvuma dēļ. Tāpēc Somija vairs nebūtu atzīstama par aizsargājamo zonu attiecībā uz Bemisia tabaci Genn (Eiropas populācijas).

(3)

Portugāles Azoru salu teritorija līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzīta par aizsargājamo zonu attiecībā uz Globodera pallida (Stone) Behrens, Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens un Rhynchophorus ferrugineus (Olivier). No Portugāles sniegtās papildu informācijas izriet, ka Azoru salu teritorija joprojām ir brīva no minētajiem organismiem. Tāpēc Azoru salas attiecībā uz minētajiem kaitīgajiem organismiem būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu, nenosakot laika ierobežojumu.

(4)

Īrija un Apvienotā Karaliste pieprasījušas attiecīgi Īrijas un Ziemeļīrijas teritoriju atzīt par aizsargājamām zonām attiecībā uz Liriomyza huidobrensis (Blanchard) un Liriomyza trifolii (Burgess). Pamatojoties uz apsekojumiem, kas Īrijā veikti kopš 2011. gada un Ziemeļīrijā (Apvienotajā Karalistē) – kopš 2012. gada, Īrija un Apvienotā Karaliste ir iesniegušas pierādījumus, ka attiecīgie kaitīgie organismi attiecīgajās to teritorijās nav sastopami, lai gan tajās ir minētajiem organismiem labvēlīgi apstākļi. Tomēr būtu jāturpina veikt turpmākus apsekojumus. Minētajiem apsekojumiem arī turpmāk būtu jānorit Komisijas pakļautībā esošu ekspertu uzraudzībā. Tāpēc Īrija un Apvienotās Karalistes Ziemeļīrijas teritorija attiecībā uz Liriomyza huidobrensis un Liriomyza trifolii būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu līdz 2020. gada 30. aprīlim.

(5)

Īrijas, Maltas un Apvienotās Karalistes teritorijas līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzītas par aizsargājamo zonu attiecībā uz Paysandisia archon (Burmeister). No Īrijas, Maltas un Apvienotās Karalistes sniegtās papildu informācijas izriet, ka to teritorijas joprojām ir brīvas no minētā organisma. Tāpēc Īrija, Malta un Apvienotā Karaliste būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu attiecībā uz Paysandisia archon, nenosakot laika ierobežojumu.

(6)

Īrijas un Apvienotās Karalistes teritorijas līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzītas par aizsargājamo zonu attiecībā uz Rhynchophorus ferrugineus (Olivier). No Īrijas un Apvienotās Karalistes sniegtās papildu informācijas izriet, ka to teritorijas joprojām ir brīvas no minētā organisma. Tāpēc Īrija un Apvienotā Karaliste būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu attiecībā uz Paysandisia archon, nenosakot laika ierobežojumu.

(7)

Apvienotās Karalistes teritorija līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzīta par aizsargājamo zonu attiecībā uz Thaumetopoea pityocampa Denis & Schiffermüller un ‘Candidatus Phytoplasma ulmi’. No Apvienotās Karalistes sniegtās papildu informācijas izriet, ka tās teritorija joprojām ir brīva no minētajiem kaitīgajiem organismiem. Tāpēc Apvienotā Karaliste attiecībā uz minēto kaitīgo organismu būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu, nenosakot laika ierobežojumu.

(8)

Apvienotās Karalistes teritorija, izņemot konkrētas vietējo pašvaldību teritorijas, līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzīta par aizsargājamo zonu attiecībā uz Thaumetopoea processionea L. Apvienotās Karalistes iesniegtā informācija liecina, ka tagad Thaumetopoea processionea L. ir ieviesies šo vietējo pašvaldību teritorijās: Bārkinga un Degenema, Bezildona, Beizingstoka un Dīna, Beksli, Breknelforista, Brentvuda, Broksborna, Kāslpointa, Čelmsforda, Čiltema, Kroli, Dakorama, Dārtforda, Īsthārfordšīra, Enfīlda, Epingforesta, Greivšema, Griniča, Hārlova, Hārta, Heiveringa, Hertsmere, Horšema, Litlesforda, Medveja, Midsaseksa, Molveli, Ņūema, Northārfordšīra, Redbridža, Raigita un Bensteda, Rašmūra, Sevenoksa, Sautbedfordšīra, Sautbaksa, Senolbensa, Sarihīta, Tendridža, Trīriversa, Taroka, Tanbridža un Malinga, Voltemforesta, Votforda, Veiverlija, Velvinhetfīlda, Vindzora un Meidenheda, Vokingema un Vikomba. Tāpēc minētie apgabali turpmāk vairs nebūtu atzīstami par Apvienotās Karalistes aizsargājamās zonas daļu un minētie apgabali būtu jāpievieno to vietējo pašvaldību teritoriju sarakstam, kas izslēgtas no aizsargājamās zonas. Iesniegtā informācija turklāt liecina, ka pārējā Apvienotās Karalistes teritorija, kas attiecībā uz Thaumetopoea processionea L. ir atzīta par aizsargājamo zonu, joprojām šķiet brīva no minētā kaitīgā organisma. Tomēr būtu jāturpina veikt turpmākus apsekojumus. Minētajiem apsekojumiem arī turpmāk būtu jānorit Komisijas pakļautībā esošu ekspertu uzraudzībā. Tāpēc Apvienotā Karaliste, izņemot minēto vietējo pašvaldību teritorijas, būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu attiecībā uz Thaumetopoea processionea L. līdz 2020. gada 30. aprīlim.

(9)

Itālijā esošā Sicīlijas teritorija tika atzīta par pastāvīgi aizsargājamo zonu attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. Itālijas iesniegtā informācija liecina, ka Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. ir ieviesusies Sicīlijas Čezāro (Mesīnas province), Maniake, Bronte, Adrāno (Katānijas province), Čenturipe, Regalbuto un Troina (Ennas province) pašvaldībās. Tāpēc Čezāro (Mesīnas province), Maniake, Bronte, Adrāno (Katānijas province), Čenturipe, Regalbuto un Troina (Ennas province) pašvaldības attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. turpmāk vairs nebūtu atzīstamas par Itālijas Sicīlijas teritorijas aizsargājamās zonas daļu.

(10)

Turklāt konkrētas Itālijas teritorijas daļas līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzītas par aizsargājamo zonu attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. Itālijas iesniegtā informācija liecina, ka Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. ir ieviesusies Parmas un Pjačencas provincēs, kuras ir Emīlijas-Romanjas vienīgās daļas, kas atzītas par aizsargājamo zonu attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al.Tāpēc Emīlija-Romanja vairs nebūtu atzīstama par Itālijas aizsargājamās zonas daļu. Iesniegtā informācija turklāt liecina, ka pārējā Itālijas teritorija, kas attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. bija atzīta par aizsargājamo zonu līdz 2018. gada 30. aprīlim, joprojām šķiet brīva no minētā kaitīgā organisma. Tomēr būtu jāturpina veikt turpmākus apsekojumus. Minētajiem apsekojumiem arī turpmāk būtu jānorit Komisijas pakļautībā esošu ekspertu uzraudzībā. Tāpēc Itālijas teritorija, kas attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzīta par aizsargājamo zonu, attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al., izņemot konkrētas provinces, tostarp Parmas un Pjačencas provinces Emīlijā-Romanjā, būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu līdz 2020. gada 30. aprīlim.

(11)

Ziemeļīrijas teritorija, izņemot konkrētas administratīvās teritorijas, attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. bija atzīta par daļu no Apvienotās Karalistes aizsargājamās zonas. Apvienotās Karalistes iesniegtā informācija liecina, ka Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. ir ieviesusies arī citviet Ziemeļīrijā, un pieprasījusi atcelt aizsargājamās zonas statusu attiecībā uz visu Ziemeļīrijas teritoriju. Tāpēc Ziemeļīrija attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. turpmāk vairs nebūtu atzīstama par Apvienotās Karalistes aizsargājamās zonas daļu.

(12)

Īrijas, Lietuvas, Slovēnijas un Slovākijas teritorijas, izņemot konkrētus apgabalus, līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzītas par aizsargājamo zonu attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. No Īrijas, Lietuvas, Slovēnijas un Slovākijas sniegtās papildu informācijas izriet, ka sporādiskie un izolētie minētā kaitīgā organisma [sastopamības] uzliesmojumi dažās aizsargājamās zonas daļās vai nu ir, vai tiek izskausti un ka pārējā to teritorijas daļa, izņemot konkrētus apgabalus, joprojām ir brīva no minētā kaitīgā organisma. Minētā informācija liecina, ka līdz šim neviena uzliesmojuma izskaušanai nav vajadzējis vairāk kā divus gadus. Tomēr būtu jāturpina veikt turpmākus apsekojumus. Minētajiem apsekojumiem arī turpmāk būtu jānorit Komisijas pakļautībā esošu ekspertu uzraudzībā. Tāpēc Īrijas, Lietuvas, Slovēnijas un Slovākijas teritorijas, izņemot konkrētus apgabalus, attiecībā uz Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al. būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu līdz 2020. gada 30. aprīlim.

(13)

Apvienotās Karalistes teritorija līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzīta par aizsargājamo zonu attiecībā uz Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al. No Apvienotās Karalistes sniegtās papildu informācijas izriet, ka sporādiskie un izolētie minētā kaitīgā organisma sastopamības uzliesmojumi dažās aizsargājamās zonas daļās vai nu ir, vai tiek izskausti un ka pārējā teritorijas daļa joprojām ir brīva no minētā kaitīgā organisma. Minētā informācija liecina, ka līdz šim neviena uzliesmojuma izskaušanai nav vajadzējis vairāk kā divus gadus. Tomēr būtu jāturpina veikt izskaušanas pasākumus un turpmākus apsekojumus. Minētajiem apsekojumiem arī turpmāk būtu jānorit Komisijas pakļautībā esošu ekspertu uzraudzībā. Tāpēc Apvienotajai Karalistei attiecībā uz Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al. piešķirtais aizsargājamās zonas statuss būtu jāpagarina līdz 2020. gada 30. aprīlim.

(14)

Īrija līdz 2018. gada 30. aprīlim bija atzīta par aizsargājamo zonu attiecībā uz Ceratocystis platani (J.M. Walter) Engelbr. & T.C. Harr. No Īrijas sniegtās papildu informācijas izriet, ka tās teritorija joprojām ir brīva no minētā kaitīgā organisma. Tāpēc Īrija attiecībā uz minēto kaitīgo organismu būtu jāatzīst par aizsargājamo zonu, nenosakot laika ierobežojumu.

(15)

Apvienotās Karalistes Ziemeļīrijas teritorija bija atzīta par aizsargājamo zonu attiecībā uz Gremmeniella abietina (Lag.) Morelet. Apvienotās Karalistes iesniegtā informācija liecina, ka Gremmeniella abietina (Lag.) Morelet ir ieviesies Ziemeļīrijā. Tāpēc Ziemeļīrija vairs nebūtu atzīstama par aizsargājamo zonu attiecībā uz Gremmeniella abietina (Lag.) Morelet.

(16)

Grieķijas teritorija, izņemot konkrētas reģionālās vienības, bija atzīta par aizsargājamo zonu attiecībā uz citrusu tristēzas vīrusu (Eiropas celmiem). Grieķijas iesniegtā informācija liecina, ka tagad citrusu tristēzas vīruss (Eiropas celmi) ir ieviesies arī reģionālajās vienībās Arta un Lakonija. Tāpēc reģionālās vienības Arta un Lakonija turpmāk vairs nebūtu atzīstamas par Grieķijas aizsargājamām zonām attiecībā uz citrusu tristēzas vīrusu (Eiropas celmiem).

(17)

Zviedrijas teritorija ir atzīta par aizsargājamo zonu attiecībā uz tomātu plankumainās vītes vīrusu. Zviedrija pieprasīja aizsargājamās zonas statusu atcelt, jo pastāvīgais tautsaimniecības guvums ir nepietiekams. Tāpēc Zviedrija vairs nebūtu atzīstama par aizsargājamo zonu attiecībā uz tomātu plankumainās vītes vīrusu.

(18)

Skaidrības labad būtu jāaizstāj viss Regulas (EK) Nr. 690/2008 pielikums.

(19)

Tāpēc Regula (EK) Nr. 690/2008 būtu attiecīgi jāgroza.

(20)

Konkrēti apgabali saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 690/2008 ir atzīti par aizsargājamām zonām līdz 2018. gada 30. aprīlim, tāpēc, lai nodrošinātu juridisko nepārtrauktību un izvairītos no tirdzniecības traucējumiem, šī regula būtu jāpiemēro no 2018. gada 1. maija.

(21)

Šajā regulā noteiktie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (EK) Nr. 690/2008 I pielikumu aizstāj ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2018. gada 1. maija.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2018. gada 31. maijā

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 169, 10.7.2000., 1. lpp.

(2)  Komisijas 2008. gada 4. jūlija Regula (EK) Nr. 690/2008, ar ko atzīst aizsargājamās zonas, kuras Kopienā pakļautas konkrētiem augu veselības apdraudējumiem (OV L 193, 22.7.2008., 1. lpp.).


PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 690/2008 I pielikumu aizstāj ar šādu:

I PIELIKUMS

Zonas, ko Kopienā atzīst par “aizsargājamām zonām” saistībā ar kaitīgo(-ajiem) organismu(-iem), kas iekļauts(-i) sarakstā iepretī attiecīgās zonas nosaukumam

Kaitīgie organismi

Aizsargājamās zonas: valstu teritorijas

a)   

Kukaiņi, ērces un nematodes visās attīstības stadijās

1.

Anthonomus grandis (Boh.)

Grieķija, Spānija (Andalūzija, Katalonija, Estremadura, Mursija, Valensija)

2.

Bemisia tabaci Genn. (Eiropas populācijas)

Īrija, Portugāle (Azoru salas, Iekšbeira, Piejūras Beira, apgabals starp Douru un Miņu un Trašošmonteša), Zviedrija, Apvienotā Karaliste

3.

Cephalcia lariciphila (Klug.)

Īrija, Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija, Menas Sala un Džērsija)

3.1.

Daktulosphaira vitifoliae (Fitch)

Kipra

4.

Dendroctonus micans Kugelan

Īrija, Grieķija, Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija, Menas Sala un Džērsija)

4.1.

Dryocosmus kuriphilus Yasumatsu

Īrija, Apvienotā Karaliste

5.

Gilpinia hercyniae (Hartig)

Īrija, Grieķija, Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija, Menas Sala un Džērsija)

6.

Globodera pallida (Stone) Behrens

Latvija, Portugāle (Azoru salas), Slovēnija, Slovākija, Somija

6.1.

Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens

Portugāle (Azoru salas)

7.

Gonipterus scutellatus Gyll.

Grieķija, Portugāle (Azoru salas)

8.

Ips amitinus Eichhof

Īrija, Grieķija, Apvienotā Karaliste

9.

Ips cembrae Heer

Īrija, Grieķija, Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija un Menas Sala)

10.

Ips duplicatus Sahlberg

Īrija, Grieķija, Apvienotā Karaliste

11.

Ips sexdentatus Bőrner

Īrija, Kipra, Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija un Menas Sala)

12.

Ips typographus Heer

Īrija, Apvienotā Karaliste

13.

Leptinotarsa decemlineata Say

Īrija, Spānija (Ibisa un Menorka), Kipra, Malta, Portugāle (Azoru salas un Madeira), Somija (Ālandes, Hemes, Kimi, Pirkanmā, Satakuntas, Turku, Ūsimā rajons), Zviedrija (Blēkinges, Gotlandes, Hallandes, Kalmaras un Skones lēnes), Apvienotā Karaliste

14.

Liriomyza bryoniae (Kaltenbach)

Īrija, Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija)

14.01.

Liriomyza huidobrensis (Blanchard)

Īrija (līdz 2020. gada 30. aprīlim), Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija) (līdz 2020. gada 30. aprīlim)

14.02.

Liriomyza trifolii (Burgess)

Īrija (līdz 2020. gada 30. aprīlim), Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija) (līdz 2020. gada 30. aprīlim)

14.1.

Paysandisia archon (Burmeister)

Īrija, Malta, Apvienotā Karaliste

14.2.

Rhynchophorus ferrugineus (Olivier)

Īrija, Portugāle (Azoru salas), Apvienotā Karaliste

15.

Sternochetus mangiferae Fabricius

Spānija (Granada un Malaga), Portugāle (Alentežu, Algarve un Madeira)

15.1.

Thaumetopoea pityocampa Denis & Schiffermüller

Apvienotā Karaliste

16.

Thaumetopoea processionea L.

Īrija, Apvienotā Karaliste (izņemot šo vietējo pašvaldību teritorijas: Bārkinga un Degenema, Bārneta, Bezildona, Beizingstoka un Dīna, Beksli, Breknelforista, Brenta, Brentvuda, Bromli, Broksborna, Kemdena, Kāslpointa, Čelmsforda, Čiltema, Londonas Sitija, Vestminsteras Sitija, Kroli, Kroidona, Dakorama, Dārtforda, Īlinga, Īsthārfordšīra, Elmbridžas apgabals, Enfīlda, Epingforesta, Epsomas un Jūelas apgabals, Greivšema, Griniča, Gildforda, Hekni, Hemersmita un Fulema, Heringi, Hārlova, Harova, Hārta, Heiveringa, Hertsmere, Hilingdona, Horšema, Hounslova, Islingtona, Kensingtona un Čelsi, Kingstona pie Temzas, Lembeta, Lūišema, Litlesforda, Medveja, Mērtona, Midsaseksa, Molveli, Ņūema, Northārfordšīra, Redinga, Redbridža, Raigita un Bensteda, Ričmonda pie Temzas, Ranimīdas apgabals, Rašmūra, Sevenoksa, Slau, Sautbedfordšīra, Sautbaksa, Sautoksfordšīra, Sautvarka, Spelthornas apgabals, Senolbensa, Satona, Sarihīta, Tendridža, Trīriversa, Taroka, Tanbridža un Malinga, Tauerhemlitsa, Voltemforesta, Vondsvērta, Votforda, Veiverlija, Velvinhetfīlda, Vestbārkšīra, Vindzora un Meidenheda, Vokinga, Vokingema un Vikomba) (līdz 2020. gada 30. aprīlim)

b)   

Baktērijas

01.

Candidatus Phytoplasma ulmi’

Apvienotā Karaliste

1.

Curtobacterium flaccumfaciens pv. flaccumfaciens (Hedges) Col.

Grieķija, Spānija

2.

Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.

Igaunija, Spānija (izņemot Andalūzijas, Aragonas, Kastīlijas-Lamančas, Kastīlijas un Leonas, Estremaduras autonomos apgabalus, Madrides, Mursijas, Navarras un Larjohas autonomos apgabalus, Gipuskojas provinci (Basku zeme), Gariges, Nogeras, Pladurdžeļas, Segrias un Urdžeļas komarkas Ļeidas provincē (Katalonijas autonomajā apgabalā) un Alvoračes un Turisas pašvaldības Valensijas provincē, Altovinalopo un Vidusvinalopo komarkas Alikantes provincē (Valensijas apgabalā), Francija (Korsika), Itālija (Abruco, Bazilikata, Kalabrija, Kampānija, Lacio, Ligūrija, Marke, Molīze, Pjemonta (izņemot Buskas, Čentallo un Tarantaskas komūnas Kuneo provincē), Sardīnija, Sicīlija (izņemot Čezāro (Mesīnas province), Maniakes, Brontes, Adrano (Katānijas province) un Čenturipes, Regalbuto un Troinas (Ennas province) pašvaldības), Toskāna, Umbrija, Valle d'Aosta), Latvija, Portugāle, Somija, Apvienotā Karaliste (Menas Sala, Normandijas salas),

un līdz 2020. gada 30. aprīlim: Īrija (izņemot Golvejas pilsētu), Itālija (Apūlija, Lombardija (izņemot Milānas, Mantujas, Sondrio un Varēzes provinces), Veneto (izņemot Rovigo un Venēcijas provinces, Barbonas, Boara Pizāni, Kastelbaldo, Mazi, Pjačenca d'Adidžes, Santurbāno un Veskovanas komūnas Padujas provincē un apgabalu uz dienvidiem no automaģistrāles A4 Veronas provincē)), Lietuva (izņemot Babtu un Ķēdaiņu pašvaldības (Kauņas reģions)), Slovēnija (izņemot Goreņskas, Koroškas, Mariboras un Notraņskas reģionus, kā arī Lendavas un Renčes-Vogrsko kopienas (uz dienvidiem no autoceļa H4)), Slovākija (izņemot Dunajska Stredas, Hronovces, Hronske Kļačanu (Levices apriņķis), Dvoru pie Žitavas (Nove Zāmku apriņķis), Malinecas (Poltāras apriņķis), Hrhovas (Rožņavas apriņķis), Veļke Ripņanu (Topoļčanu apriņķis), Kazimīras, Luhiņas, Mali Horešas, Svetušes un Zatīnas (Trebišovas apriņķis) kopienas))

3.

Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al.

Apvienotā Karaliste (līdz 2020. gada 30. aprīlim)

c)   

Sēnes

01.

Ceratocystis platani (J.M.Walter) Engelbr. & T.C.Harr.

Īrija, Apvienotā Karaliste

02.

Cryphonectria parasitica (Murrill) Barr.

Čehijas Republika, Īrija, Zviedrija, Apvienotā Karaliste

1.

Glomerella gossypii Edgerton

Grieķija

2.

Gremmeniella abietina (Lag.) Morelet

Īrija

3.

Hypoxylon mammatum (Wahlenberg) J. Miller

Īrija, Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija)

d)   

Vīrusi un vīrusiem līdzīgi organismi

1.

Biešu nekrotiskās dzīslu dzeltēšanas vīruss

Īrija, Francija (Bretaņa), Portugāle (Azoru salas), Somija, Apvienotā Karaliste (Ziemeļīrija)

3.

Citrusu tristēzas vīruss (Eiropas celmi)

Grieķija (izņemot Argolidas, Artas, Hanjas un Lakonijas reģionālās pārvaldes vienības), Malta, Portugāle (izņemot Algarvi, Madeiru un Odemiras pašvaldību Alentežu reģionā)

4.

Vīnogulāju Flavescence Dorée MLO

Čehijas Republika, Francija (Elzasa, Šampaņa-Ardēni, Pikardija (Ēnas departaments), Ildefransa (Sitrī, Nanteijsīrmarnas un Saasīsīrmarnas komūnas) un Lotringa), Itālija (Apūlija, Sardīnija un Bazilikata)