28.3.2018   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 84/27


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2018/518

(2018. gada 26. marts),

ar ko nosaka dzīvnieku veselības un veterinārās sertifikācijas nosacījumus sacensībām paredzētu reģistrētu zirgu atpakaļievešanai pēc pagaidu izvešanas uz Indonēziju, groza Lēmuma 93/195/EEK I pielikumu attiecībā uz ierakstu par Indonēziju un Lēmuma 2004/211/EK I pielikumu attiecībā uz ierakstu par Indonēziju to trešo valstu un to daļu sarakstā, no kurām Savienībā atļauts importēt dzīvus zirgu dzimtas dzīvniekus un to spermu, olšūnas un embrijus

(izziņots ar dokumenta numuru C(2018) 1725)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Padomes 2009. gada 30. novembra Direktīvu 2009/156/EK par dzīvnieku veselības prasībām attiecībā uz zirgu dzimtas dzīvnieku pārvadāšanu un importu no trešām valstīm (1) un jo īpaši tās 12. panta 1. un 4. punktu, 16. panta 2. punktu un 19. panta a) un b) punktu,

tā kā:

(1)

Direktīva 2009/156/EK nosaka dzīvnieku veselības nosacījumus dzīvu zirgu dzimtas dzīvnieku importam Savienībā. Tajā noteikts, ka zirgu dzimtas dzīvnieku imports Savienībā ir atļauts tikai no tādām trešām valstīm, kurās tiek izpildītas konkrētas dzīvnieku veselības prasības

(2)

Komisijas Lēmuma 93/195/EEK (2) I pielikuma sarakstā ir norādītas trešās valstis, kas ierakstītas sanitārajās grupās A līdz E. Minētā lēmuma VII pielikumā cita starpā ir dots veselības sertifikāta paraugs, kas jāizmanto reģistrētu zirgu atpakaļievešanai pēc tam, kad tie uz laiku līdz 60 dienām izvesti, lai piedalītos Āzijas Sporta spēļu un Izturības pasaules kausa izcīņas jāšanas pasākumos.

(3)

18. Āzijas Sporta spēļu jāšanas pasākumi notiks Džakartā (Palembanga, Indonēzija) no 2018. gada 18. augusta līdz 2. septembrim. Šajos pasākumos Fédération Equestre Internationale aizgādībā risināsies konkūra, iejādes un trīscīņas sacīkstes, un pasākumi piesaistīs arī no Savienības nākošu zirgu un jātnieku kombinācijas.

(4)

Lai pēc pagaidu izvešanas, kuras nolūks bijis piedalīšanās Āzijas Sporta spēlēs, atļautu no 2018. gada 10. augusta līdz 2018. gada 10. septembrim Savienībā atpakaļ ievest sacensībām paredzētus reģistrētus zirgus un lai dotu paraugu veselības sertifikātam, kas jāpievieno šādu reģistrētu zirgu pavaddokumentiem, ir jānosaka, ka minētos zirgus Savienībā atpakaļ ievest drīkst tikai tad, ja tiem līdzi dots veselības sertifikāts, kas atbilst Lēmuma 93/195/EEK VII pielikumā dotajam paraugam. Tāpēc arī Indonēzija jāiekļauj attiecīgajā minētā lēmuma I pielikuma sanitārajā grupā.

(5)

I pielikums grozīts vairākas reizes, tāpēc juridiskās skaidrības labad būtu jāatjaunina un jāaizstāj visā pilnībā.

(6)

Tāpēc Lēmums 93/195/EEK būtu attiecīgi jāgroza.

(7)

Komisijas Lēmuma 2004/211/EK (3) I pielikumā ir sniegts to trešo valstu vai – reģionalizācijas gadījumā – to teritoriju daļu saraksts, no kurām dalībvalstis atļauj importēt zirgu dzimtas dzīvniekus un to spermu, olšūnas un embrijus, un norādīti nosacījumi, kas piemērojami šādam importam.

(8)

Lai varētu rīkot 2018. gada Āzijas Sporta spēles, Indonēzijas kompetentās iestādes ir lūgušas šīs valsts teritorijas daļu, kura ir pilnīgi iežogota hipodroma un tam piegulošās teritorijas veidota zona, kas atrodas Džakartas pilsētas centra dzīvojamā rajonā un kopš 2016. gada maija ir atbrīvota no zirgu dzimtas dzīvniekiem, atzīt par zonu, kas ir brīva no zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām. Šī no zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām brīvā zona ir izveidota saskaņā ar Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) (4) rekomendācijām un ar ekspertu palīdzību.

(9)

Indonēzijas kompetentās iestādes ir cita starpā garantējušas jo īpaši ziņošanu par Direktīvas 2009/156/EK I pielikuma sarakstā norādītajām slimībām savā valstī un apņemšanos pilnīgi izpildīt šīs direktīvas 12. panta 2. punkta f) apakšpunkta prasības attiecībā uz tūlītēju ziņošanu Komisijai un dalībvalstīm par zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām.

(10)

Pēc Indonēzijas un Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) sniegtās informācijas Indonēzijā nav ziņots par Āfrikas zirgu mēra, Venecuēlas zirgu encefalomielīta un vezikulārā stomatīta gadījumiem.

(11)

Ziņojumi par vaislas sērgas un zirgu ļauno ienāšu sastopamību iepriekšējos gados nav pieejami, taču Indonēzijā zirgu dzimtas dzīvnieku populācija uzraudzības un aizsardzības zonās, kuras Džakartas aglomerācijā piekļaujas no zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām brīvās zonas centrālajai zonai, ir pamatīgi apsekota seroloģiski; attiecībā uz Āfrikas zirgu mēri un vaislas sērgu apsekošanas rezultāti visos gadījumos bijuši negatīvi. Tomēr vienam no 600 apsekotajiem zirgiem seroloģiski tika diagnosticēti zirgu ļaunie ienāši.

(12)

Sešus mēnešus ilgā laikposmā, kurš oficiāli sākās 2018. gada 15. februārī, centrālā zona, kura ir Āzijas Sporta spēlēm paredzēto pasākuma vieta, tiks turēta brīva no zirgu dzimtas dzīvniekiem un līdz brīdim, kad saskaņā ar norunāto karantīnas protokolu tiks ievesti dalībnieku zirgi, spēkā būs visi kontroles un biodrošības pasākumi, kuri saistīti ar šo no zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām brīvo zonu.

(13)

Lai no zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām brīvajā zonā nodrošinātu zirgu dzimtas dzīvnieku populācijas veselības stāvokļa ilgtspējīgu aizsardzību, Indonēzijas iestādes ir apņēmušās minētajā zonā izveidot karantīnas punktu, kurš kontrolētu zirgu dzimtas dzīvnieku ievešanu no saimniecībām, kas atrodas Indonēzijas citās daļās, un no zināmām trešām valstīm, kas nav norādītas Lēmuma 2004/211/EK I pielikuma sarakstā. Šādas pirmsievešanas karantīnas laikā dzīvniekiem tiks veiktas veselības pārbaudes, kas atbilst Savienības importa nosacījumiem, kurus piemēro vienas sanitārās grupas valstīm.

(14)

Lai reģistrētus zirgus būtu atļauts no 2018. gada 10. augusta līdz 10. septembrim ievest atpakaļ, Indonēzija, ņemot vērā Indonēzijas sniegto informāciju un garantijas, būtu jāiekļauj Lēmuma 2004/211/EK I pielikumā ietvertajā trešo valstu sarakstā. Tomēr attiecībā uz atsevišķām zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām Indonēzija būtu jāreģionalizē. Raugoties no epidemioloģiskā viedokļa, Indonēzijas zona, kas ir brīva no zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām, būtu jāieraksta minētā lēmuma I pielikuma saraksta C sanitārajā grupā.

(15)

Tāpēc Lēmums 2004/211/EK būtu attiecīgi jāgroza.

(16)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠĀDU LĒMUMU.

1. pants

Pēc pagaidu eksporta uz Indonēzijas teritorijas daļu, kura Džakartā reģionalizēta 2018. gada Āzijas Sporta spēļu vajadzībām, dalībvalstis sacensībām paredzētus reģistrētus zirgus atpakaļ ievest atļauj ar nosacījumu, ka ikvienam zirgam ir līdzi dots pienācīgi aizpildīts veselības sertifikāts, kas atbilst Lēmuma 93/195/EEK VII pielikumā dotajam veselības sertifikāta paraugam, un ka zirgi un tiem līdzi dotie veselības sertifikāti robežkontroles punktā, caur kuru zirgus ieved Savienībā, tiek uzrādīti Lēmuma 2004/211/EK I pielikumā norādītajā laikposmā.

2. pants

Lēmuma 93/195/EEK I pielikumu aizstāj ar šā lēmuma I pielikuma tekstu.

3. pants

Lēmuma 2004/211/EK I pielikumu groza saskaņā ar šā lēmuma II pielikumu.

4. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

To piemēro līdz 2018. gada 30. septembrim.

Briselē, 2018. gada 26. martā

Komisijas vārdā –

Komisijas loceklis

Vytenis ANDRIUKAITIS


(1)  OV L 192, 23.7.2010., 1. lpp.

(2)  Komisijas 1993. gada 2. februāra Lēmums 93/195/EEK par dzīvnieku veselības nosacījumiem un veterināro sertifikāciju reģistrētu zirgu atpakaļievešanai pēc pagaidu izvešanas skriešanās sacīkstēm, sacensībām un kultūras pasākumiem (OV L 86, 6.4.1993., 1. lpp.).

(3)  Komisijas 2004. gada 6. janvāra Lēmums 2004/211/EK, kurā izstrādāts to trešo valstu un ar tām saistīto teritoriju daļu saraksts, no kurām dalībvalstis atļauj ievest dzīvus zirgu dzimtas dzīvniekus un to spermu, olšūnas un embrijus, un ar ko groza Lēmumus 93/195/EEK un 94/63/EK (OV L 73, 11.3.2004., 1. lpp.).

(4)  http://www.oie.int/our-scientific-expertise/specific-information-and-recommendations/international-competition-horse-movement/equine-disease-free-zones/


I PIELIKUMS

I PIELIKUMS

Sanitārā grupa A  (1)

Šveice (CH), Grenlande (GL), Islande (IS).

Sanitārā grupa B  (1)

Austrālija (AU), Baltkrievija (BY), Melnkalne (ME), bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika (2) (MK), Jaunzēlande (NZ), Serbija (RS), Krievija (3) (RU), Ukraina (UA).

Sanitārā grupa C  (1)

Kanāda (CA), Ķīna (3) (CN), Honkonga (HK), Indonēzija (3)  (4) (ID), Japāna (JP), Korejas Republika (KR), Makao (MO), Malaizija (pussala) (MY), Singapūra (SG), Taizeme (TH), Amerikas Savienotās Valstis (US).

Sanitārā grupa D  (1)

Argentīna (AR), Barbadosa (BB), Bermudu salas (BM), Bolīvija (BO), Brazīlija (3) (BR), Čīle (CL), Kostarika (3) (CR), Kuba (CU), Jamaika (JM), Meksika (3) (MX), Peru (3) (PE), Paragvaja (PY), Urugvaja (UY).

Sanitārā grupa E  (1)

Apvienotie Arābu Emirāti (AE), Bahreina (BH), Alžīrija (DZ), Izraēla (5) (IL), Jordānija (JO), Kuveita (KW), Libāna (LB), Maroka (MA), Omāna (OM), Katara (QA), Saūda Arābija (3) (SA), Tunisija (TN), Turcija (3) (TR).



II PIELIKUMS

Lēmuma 2004/211/EK I pielikumu groza šādi:

1)

tabulā ISO koda alfabētiskajā secībā starp ierakstiem par Honkongu un Izraēlu iekļauj šādu ierakstu par Indonēziju:

“ID

Indonēzija

ID-0

Visa valsts

 

Spēkā no 2018. gada 10. augusta līdz 10. septembrim”;

ID-1

No zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām brīvā zona Džakartā (sīkāku informāciju sk. 9. ailē)

C

X

2)

pievieno šādu 9. aili:

“9. aile

ID

Indonēzija

ID-1

Džakartas zonā, kas brīva no zirgu dzimtas dzīvnieku slimībām, ietilpst:

1)

centrālā zona, ko veido pasākuma vieta Pulomā;

2)

autoceļu koridors, kas uzraudzības zonā savieno pasākuma vietu un Džakartas starptautiskās lidostas (Soekarno-Hatta un Halim Perdana Kusuma)”