16.2.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 39/28


PADOMES LĒMUMS (ES) 2016/202

(2016. gada 12. februāris),

ar ko nosaka nostāju, kura Eiropas Savienības vārdā jāieņem EPN komitejā, kas izveidota ar Pagaidu nolīgumu ceļā uz Ekonomisko partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Centrālāfrikas Līgumslēdzēju pusi, no otras puses, attiecībā uz tās reglamenta pieņemšanu

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienību,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 207. un 209. pantu saistībā ar 218. panta 9. punktu,

ņemot vērā Padomes Lēmumu 2009/152/EK (2008. gada 20. novembris), lai parakstītu un provizoriski piemērotu Pagaidu nolīgumu ceļā uz Ekonomisko partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Centrālāfrikas Līgumslēdzēju pusi, no otras puses (1),

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

tā kā:

(1)

Pagaidu nolīgums ceļā uz Ekonomisko partnerattiecību nolīgumu (EPN) starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Centrālāfriku, no otras puses (turpmāk “nolīgums”), tika parakstīts 2009. gada 15. janvārī un pagaidu kārtā ir piemērots no 2014. gada 4. augusta.

(2)

Ar nolīguma 92. pantu tiek izveidota EPN komiteja, kam jāatbild par nolīguma pārvaldību un visu tajā minēto uzdevumu izpildi.

(3)

Nolīguma 92. pantā noteikts, ka Līgumslēdzējas puses vienojas par EPN komitejas sastāvu, organizāciju un darbību.

(4)

Eiropas Savienībai būtu jānosaka nostāja, kas jāieņem attiecībā uz EPN komitejas reglamenta pieņemšanu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Nostāja, kas Savienības vārdā jāieņem EPN komitejā, kas izveidota ar Pagaidu nolīgumu ceļā uz Ekonomisko partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Centrālāfrikas Līgumslēdzēju pusi, no otras puses, attiecībā uz šīs komitejas reglamentu, ir balstīta uz šim lēmumam pievienoto EPN komitejas lēmuma projektu.

Nelielus grozījumus lēmuma projektā, kuri nerada ievērojamas izmaiņas, atļauts veikt bez jauna Padomes lēmuma.

2. pants

Pēc EPN komitejas lēmuma pieņemšanas to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

3. pants

Šis lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

Briselē, 2016. gada 12. februārī

Padomes vārdā –

priekšsēdētājs

J.R.V.A. DIJSSELBLOEM


(1)  OV L 57, 28.2.2009., 1. lpp.


PROJEKTS

EPN KOMITEJAS LĒMUMS Nr. …/2015

(…),

kas attiecas uz EPN komitejas reglamenta pieņemšanu un ko pieņēmusi minētā komiteja, kura izveidota ar Pagaidu nolīgumu ceļā uz Ekonomisko partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Centrālāfrikas Līgumslēdzēju pusi, no otras puses,

attiecībā uz tās reglamenta pieņemšanu

EPN KOMITEJA,

ņemot vērā Pagaidu nolīgumu ceļā uz Ekonomisko partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Centrālāfrikas Līgumslēdzēju pusi, no otras puses (“nolīgums”), kas parakstīts Briselē 2009. gada 15. janvārī un ko provizoriski piemēro no 2014. gada 4. augusta, un jo īpaši tā 92. pantu,

tā kā:

(1)

ņemot vērā, ka saskaņā ar nolīguma un šā lēmuma noteikumiem Centrālāfrikas Līgumslēdzēja puse ir Kamerūnas Republika,

(2)

nolīgumā paredzēts, ka Līgumslēdzējas puses vienojas par EPN komitejas sastāvu, organizāciju un darbību,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

EPN komitejas reglaments ir tāds, kā pielikumā izklāstītais.

Minētais reglaments neskar īpašos noteikumus, kuri paredzēti nolīgumā vai par kuriem var lemt EPN komiteja.

2. pants

Šis lēmums stājas spēkā tā parakstīšanas dienā.

…,

Kamerūnas Republikas vārdā –

Eiropas Savienības vārdā –


PIELIKUMS

REGLAMENTS EPN KOMITEJAI,

kas izveidota ar Pagaidu nolīgumu ceļā uz Ekonomisko partnerattiecību nolīgumu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Centrālāfrikas Līgumslēdzēju pusi, no otras puses

I NODAĻA

VISPĀRĪGI NOTEIKUMI

1. pants

EPN komitejas uzdevumi

EPN komiteja ir atbildīga par visu nolīgumā iekļauto jomu pārvaldību un visu minētajā nolīgumā minēto uzdevumu īstenošanu.

EPN komitejas uzdevumi jo īpaši ir šādi:

1)

tirdzniecības jomā:

a)

uzraudzīt un nodrošināt nolīguma noteikumu pareizu piemērošanu un īstenošanu. Šim nolūkam tā izpēta un iesaka prioritārās sadarbības jomas;

b)

izvērtēt saistībā ar nolīgumu gūtos rezultātus un vajadzības gadījumā uzlabot nolīgumu;

c)

veikt vajadzīgos pasākumus, lai izvairītos no domstarpībām par nolīguma interpretāciju vai piemērošanu un/vai atrisinātu tās;

d)

uzraudzīt reģionālās integrācijas un Līgumslēdzēju pušu ekonomisko un tirdzniecisko attiecību attīstību;

e)

uzraudzīt un izvērtēt nolīguma īstenošanas ietekmi uz Līgumslēdzēju pušu ilgtspējīgu attīstību;

f)

apspriest un veikt visus vajadzīgos pasākumus, kas var sekmēt tirdzniecību, ieguldījumus un darījumdarbības iespējas starp Līgumslēdzējām pusēm;

g)

apspriest visus jautājumus saistībā ar nolīgumu un jebkādus citus jautājumus, kas varētu traucēt komitejas mērķu sasniegšanu;

2)

attīstības sadarbības jomā:

a)

nodrošināt to noteikumu piemērošanu, kuri nolīguma darbības jomā attiecas uz attīstības sadarbību;

b)

sekot nolīgumā paredzēto sadarbības noteikumu īstenošanai un koordinēt to ar citiem partneriem;

c)

regulāri pārskatīt nolīgumā noteiktās sadarbības prioritātes un attiecīgā gadījumā izstrādāt ieteikumus par jaunu prioritāšu iekļaušanu;

d)

uzraudzīt nolīgumam pievienotā kopīgā stratēģijas dokumenta īstenošanu.

II NODAĻA

ORGANIZĀCIJA

2. pants

Sastāvs un vadība

1.   EPN komiteju veido Eiropas Savienības Padomes un Eiropas Komisijas pārstāvji, no vienas puses, un Kamerūnas Republikas pārstāvji, no otras puses, ministru vai vecāko civildienesta ierēdņu līmenī.

2.   Atsauce uz “Līgumslēdzējām pusēm” reglamentā atbilst nolīguma 95. pantā sniegtajai definīcijai.

3.   EPN komiteju pārmaiņus 12 mēnešus vada Eiropas Savienības pārstāvis un Kamerūnas Republikas pārstāvisPirmā priekšsēdētāja pilnvaras sākas dienā, kad notiek pirmā EPN komitejas sanāksme, un beidzas nākamā gada 31. decembrī. Pirmais priekšsēdētājs ir Kamerūnas Republikas pārstāvis.

3. pants

Novērotāji

1.   Visās EPN komitejas sanāksmēs novērotāju lomā tiek aicināti piedalīties Centrālāfrikas valstu ekonomikas un monetārās kopienas (CEMAC) komisijas un Centrālāfrikas valstu ekonomikas kopienas (CEEAC) ģenerālsekretariāta pārstāvji.

2.   Līgumslēdzējas puses var nolemt uzaicināt piedalīties EPN komitejas sanāksmēs novērotāju lomā pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora pārstāvjus, kā arī ekspertus vai jebkuras citas personas pēc savas izvēles.

3.   EPN komiteja var nolemt, ka tās sanāksmes daļas, kurās tiek izskatīti sensitīvi jautājumi un kurās tiek pieņemts EPN komitejas lēmums, ir novērotājiem slēgtas.

4. pants

Sekretariāts

Eiropas Komisija Eiropas Savienības vārdā un Kamerūnas Republika pārmaiņus, katra 12 mēnešus, nodrošina EPN komitejas sekretariātu. Šie laikposmi atbilst laikposmiem, kad attiecīgā Līgumslēdzēja puse vada EPN komiteju.

5. pants

Apakškomitejas

EPN komitejas efektīvai darbībai tā var veidot apakškomitejas, kurās izskata konkrētus ar nolīgumu saistītus jautājumus. Šim nolūkam EPN komiteja nosaka minēto apakškomiteju sastāvu un uzdevumus.

III NODAĻA

DARBĪBA

6. pants

Lēmumi un ieteikumi

1.   EPN komiteja lēmumus un ieteikumus pieņem vienprātīgi.

2.   EPN komiteja var nolemt iesniegt jebkuru vispārēju jautājumu, kurš radies nolīguma jomā un kurā ir kopīgi ieinteresētas ĀKK valstis un Eiropas Savienība, izskatīšanai ĀKK un ES Ministru padomē, kas definēta 15. pantā Partnerattiecību nolīgumā starp Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas locekļiem, no vienas puses, un Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no otras puses (turpmāk “Kotonū nolīgums”).

3.   Sanāksmju starplaikā EPN komiteja var pieņemt lēmumus vai ieteikumus, izmantojot rakstisku procedūru, ja abas Līgumslēdzējas puses par to vienojas. Rakstiskā procedūrā Līgumslēdzējas puses apmainās ar paziņojumiem.

4.   EPN komitejas lēmumu un ieteikumu nosaukumā ir “lēmums” vai “ieteikums”, kā arī kārtas numurs, pieņemšanas datums un norāde par saturu. Katrā lēmumā norāda tā spēkā stāšanās dienu.

5.   EPN komitejas pieņemtos lēmumus un ieteikumus apstiprina Eiropas Komisijas pārstāvis Eiropas Savienības vārdā un Kamerūnas Republikas pārstāvis.

6.   Lēmumus un ieteikumus nosūta Līgumslēdzējām pusēm kā EPN komitejas dokumentus.

7. pants

Sarakste

1.   Visu EPN komitejai adresēto korespondenci adresē tās sekretariātam.

2.   Sekretariāts nodrošina, ka EPN komitejai adresētā sarakste tiek nodota komitejas priekšsēdētājam un vajadzības gadījumā tiek pārsūtīta nolīguma 92. pantā norādītajam katras Līgumslēdzējas puses kontaktpunktam kā dokumenti, kas minēti šā reglamenta 10. pantā.

3.   EPN komitejas priekšsēdētāja saraksti sekretariāts nosūta katras Līgumslēdzējas puses kontaktpunktam un vajadzības gadījumā to pārsūta pārējiem EPN komitejas locekļiem kā dokumentus, kas minēti šā reglamenta 10. pantā.

8. pants

Sanāksmes

1.   EPN komiteja tiekas regulāri, ne retāk kā reizi gadā, bet vajadzības gadījumā – ārkārtas sanāksmēs, ja Līgumslēdzējas puses par to vienojas.

2.   Līgumslēdzējas puses vienojas par EPN komitejas sanāksmju vietu un laiku.

3.   EPN komitejas sanāksmes sasauc tā Līgumslēdzēja puse, kura vada komiteju, pēc apspriešanās ar otru Līgumslēdzēju pusi.

4.   Uzaicinājumus uz sanāksmi dalībniekiem nosūta ne vēlāk kā 15 dienas pirms katras sanāksmes datuma.

9. pants

Delegācijas

Pirms katras sanāksmes EPN komitejas priekšsēdētāju informē par Eiropas Savienības un Kamerūnas Republikas delegāciju plānoto sastāvu, kā arī par iespējamajiem novērotājiem.

10. pants

Dokumenti

Ja EPN komitejas apspriežu pamatā ir rakstveida apstiprinošie dokumenti, sekretariāts vismaz 14 dienas pirms sanāksmes sākuma tos sanumurē un izplata kā EPN komitejas dokumentus.

11. pants

Sanāksmju darba kārtība

1.   Katrai sanāksmei EPN komitejas sekretārs sagatavo provizorisku darba kārtību, pamatojoties uz Līgumslēdzēju pušu priekšlikumiem. Ne vēlāk kā 15 dienas pirms sanāksmes sākuma EPN komitejas sekretariāts to nosūta Līgumslēdzēju pušu kontaktpunktiem.

2.   Provizoriskajā darba kārtībā iekļauj jautājumus, par kuriem sekretariāts ne vēlāk kā 21 dienu pirms sanāksmes sākuma ir saņēmis lūgumu iekļaut tos darba kārtībā, tomēr jautājumus iekļauj provizoriskajā darba kārtībā vienīgi tad, ja sekretariāts ir saņēmis ar tiem saistītos dokumentus ne vēlāk kā provizoriskās darba kārtības nosūtīšanas dienā.

3.   Katras sanāksmes sākumā EPN komiteja pieņem darba kārtību. Provizoriskajā darba kārtībā neesošus jautājumus tajā var iekļaut, ja Līgumslēdzējas puses par to vienojas.

4.   EPN komitejas priekšsēdētājs ar Līgumslēdzēju pušu piekrišanu var pieaicināt ekspertus piedalīties EPN komitejas sanāksmēs, lai sniegtu informāciju par konkrētiem jautājumiem.

5.   Ar Līgumslēdzeju pušu piekrišanu sekretariāts var saīsināt 1. un 2. punktā norādītos termiņus, lai ņemtu vērā vajadzības saistībā ar konkrēto gadījumu.

12. pants

Protokols

1.   Katras sanāksmes beigās tiek izstrādāts secinājumu kopsavilkums, kuru paraksta EPN komitejas locekļi.

2.   Sekretariāts vēlākais vienā mēnesī izstrādā katras sanāksmes protokola projektu.

3.   Protokolā parasti sniedz kopsavilkumu par katru darba kārtības jautājumu, vajadzības gadījumā norādot:

a)

visus EPN komitejai iesniegtos dokumentus,

b)

ikvienu paziņojumu, ko kāds EPN komitejas loceklis lūdzis ierakstīt protokolā,

c)

pieņemtos lēmumus, sniegtos ieteikumus, saskaņotos paziņojumus un secinājumus konkrētajos jautājumos.

4.   Protokolā iekļauj arī to EPN komitejas locekļu sarakstu, kuri piedalījušies sanāksmē, kā arī viņus pavadošo delegāciju locekļu sarakstu un novērotāju sarakstu.

5.   Abas Līgumslēdzējas puses protokolu apstiprina rakstveidā divos mēnešos no sanāksmes dienas. Pēc protokola apstiprināšanas sekretariāts to paraksta divos eksemplāros, un katra Līgumslēdzēja puse saņem šo autentisko dokumentu oriģinālu.

13. pants

Atklātums

1.   Ja vien Līgumslēdzējas puses nenolemj citādi, EPN komitejas sanāksmes nav atklātas.

2.   Katra Līgumslēdzēja puse var lemt par EPN komitejas lēmumu publicēšanu savā attiecīgajā oficiālajā izdevumā.

IV NODAĻA

NOBEIGUMA NOTEIKUMI

14. pants

Valodu režīms

1.   EPN komitejas darba valodas ir Līgumslēdzējām pusēm kopīgās oficiālās valodas.

2.   EPN komiteja rīko sanāksmes un pieņem lēmumus un ieteikumus, izmantojot dokumentus un ieteikumus, kas iesniegti kādā no 1. punktā minētajām valodām.

15. pants

Izdevumi

1.   Katra Līgumslēdzēja puse sedz visus izdevumus, kas tai radušies saistībā ar piedalīšanos EPN komitejas sanāksmēs – tie ir gan personāla, ceļošanas un uzturēšanās izdevumi, gan izdevumi par pasta un telekomunikāciju pakalpojumiem.

2.   Izdevumus saistībā ar sanāksmju organizēšanu un dokumentu pavairošanu sedz tā Līgumslēdzēja puse, kas rīko sanāksmi.

3.   Izdevumus saistībā ar sanāksmju mutvārdu tulkošanu un lēmumu un ieteikumu tulkošanu EPN komitejas darba valodās sedz tā Līgumslēdzēja puse, kas rīko sanāksmi. Izdevumus saistībā ar sanāksmju mutvārdu tulkošanu un lēmumu un ieteikumu tulkošanu citās Eiropas Savienības oficiālajās valodās sedz Eiropas Savienība.

16. pants

Reglamenta grozīšana

Šo reglamentu var grozīt ar EPN komitejas lēmumu, kas pieņemts saskaņā ar 6. panta 1. punktu.