24.6.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 183/6


PADOMES ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) Nr. 691/2014

(2014. gada 23. jūnijs),

ar ko īsteno Regulas (ES) Nr. 224/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Centrālāfrikas Republikā 17. panta 1. punktu

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Padomes Regulu (ES) Nr. 224/2014 (2014. gada 10. marts) par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Centrālāfrikas Republikā (1) un jo īpaši tās 17. panta 1. punktu,

tā kā:

(1)

Padome 2014. gada 10. martā pieņēma Regulu (ES) Nr. 224/2014.

(2)

2014. gada 9. maijā Sankciju komiteja, kas izveidota atbilstīgi Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes (ANO DP) Rezolūcijai 2127 (2013), iekļāva trīs personas to personu un vienību sarakstā, uz kurām attiecas pasākumi, kas noteikti ANO DP Rezolūcijas 2134 (2014) 30. un 32. punktā.

(3)

Tāpēc attiecīgi būtu jāgroza Regulas (ES) Nr. 224/2014 I pielikums,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Šīs regulas pielikumā uzskaitītās personas pievieno sarakstam, kas izklāstīts Regulas (ES) Nr. 224/2014 I pielikumā.

2. pants

Šī regula stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Luksemburgā, 2014. gada 23. jūnijā

Padomes vārdā –

priekšsēdētāja

C. ASHTON


(1)  OV L 70, 11.3.2014., 1. lpp.


PIELIKUMS

Lēmuma 1. pantā minētās personas

1.   FRANÇOIS YANGOUVONDA BOZIZÉ

UZVĀRDS:

BOZIZÉ

VĀRDS:

François Yangouvonda

PIEŅEMTS VĀRDS:

Bozize Yangouvonda

DZIMŠANAS DATUMS UN VIETA: 1946. gada 14. oktobris/Mouila, Gabona

PASES UN PERSONAS INFORMĀCIJA: Martine Kofio dēls

SARAKSTĀ IEKĻAUŠANAS IEMESLS/PAMATOJUMS Iesaistās darbībās, ar kurām apdraud Centrālāfrikas Republikas (CĀR) mieru, stabilitāti vai drošību, vai atbalsta tās: kopš valsts apvērsuma 2013. gada 24. martāBozizé ir sniedzis finansiālu un materiālu atbalstu kaujiniekiem, kuri cenšas destabilizēt notiekošo pāreju un panākt viņa atgriešanos pie varas. François Bozizé sadarbībā ar saviem atbalstītājiem mudināja veikt 2013. gada 5. decembrī notikušo uzbrukumu Bangui. Situācija Centrālāfrikas Republikā strauji pasliktinājās pēc anti-balaka spēku uzbrukuma 2013. gada 5. decembrīBangui, kur bojā gāja vairāk nekā 700 cilvēku. Kopš tā laika viņš turpina veikt destabilizēšanas operācijas un apvienot anti-balaka kaujiniekus, lai Centrālāfrikas Republikas galvaspilsētā saglabātu spriedzi. Bozizé centās pārstrukturēt daudzus Centrālāfrikas bruņoto spēku elementus, kas pēc valsts apvērsuma bija izklīduši lauku rajonos. Bozizé lojāli spēki iesaistījās atriebības uzbrukumos pret Centrālāfrikas Republikas musulmaņu iedzīvotājiem. Bozizé aicināja savus kaujiniekus veikt nežēlīgus noziegumus pret pašreizējo režīmu un islāmistiem.

2.   NOURREDINE ADAM

UZVĀRDS:

ADAM

VĀRDS:

Nourredine

PIEŅEMTS VĀRDS: Nourredine Adam; Nureldine Adam; Nourreldine Adam; Nourreddine Adam

DZIMŠANAS DATUMS UN VIETA: 1970/Ndele, Centrālāfrikas Republika

Iespējami dzimšanas datumi: 1969, 1971

PASES UN PERSONAS INFORMĀCIJA:

 

SARAKSTĀ IEKĻAUŠANAS IEMESLS/PAMATOJUMS Ir iesaistījies darbībās, ar kurām apdraud mieru, stabilitāti vai drošību CĀR, vai atbalsta tās: Noureddine ir viens no sākotnējiem Séléka vadītājiem. Viņš ir identificēts gan kā ģenerālis, gan kā priekšsēdētājs vienā no Séléka bruņotajām nemiernieku grupām Central PJCC – oficiāli šī grupa ir zināma kā Patriotu konvents taisnīgumam un mieram (Convention of Patriots for Justice and Peace), un tās nosaukuma saīsinājums ir zināms arī kā CPJP. Kā bijušais Patriotu konventa taisnīgumam un mieram (CPJP/F) Fundamental šķelšanās grupas vadītājs viņš bija ex-Séléka militārais koordinators uzbrukumos iepriekšējo nemieros Centrālāfrikas Republikā laikposmā no 2012. gada decembra sākuma līdz 2013. gada martam. Bez Noureddine iesaistīšanās Séléka, visticamāk, nebūtu spējuši izraut varu no iepriekšējā Centrālāfrikas Republikas prezidenta François Bozizé rokām. Kopš Catherine Samba-Panza iecelšanas pagaidu prezidentes amatā 2014. gada 20. janvārī viņš bija viens no galvenajiem ex-Séléka taktiskās atkāpšanās autoriem Sibut, lai īstenotu viņa plānu nostiprināt musulmaņu pozīcijas valsts ziemeļos. Viņš skaidri aicināja savus spēkus pretoties Āfrikas valstu vadītās starptautiskās atbalsta misijas Centrālāfrikas Republikā (MISCA) pārejas posma valdības un militāro līderu rīkojumiem. Noureddine aktīvi virza ex-Séléka – bijušos Séléka spēkus, ko Djotodia 2013. gada septembrī bija izklīdinājis, – un vada operācijas pret kristiešu apkaimi, un turpina sniegt būtisku atbalstu un vadību ex-Séléka, kas darbojas CĀR.

Attiecīgi iesaistīts tādu darbību plānošanā, vadīšanā vai veikšanā, kas ir pretrunā ar starptautiskajām cilvēktiesībām vai starptautiskajām humanitārajām tiesībām: pēc tam, kad Séléka2013. gada 24. martā pārņēma kontroli pār Bangui, Nourredine Adam tika iecelts par drošības ministru, toreiz – ģenerāldirektors Demokrātisko sasniegumu ārkārtas aizsardzības komitejā (Comité extraordinaire de défense des acquis démocratiques – CEDAD, pašreiz tas ir neaktīvs CĀR izlūkošanas dienests).Nourredine Adam izmantoja CEDAD kā personīgo politisko policiju, veicot daudzus patvaļīgus arestus, spīdzināšanu un nāvessodus bez tiesas sprieduma. Turklāt Noureddine bija viena no galvenajām atbildīgajām personām Boy Rabe notikušajās asiņainajās darbībās. 2013. gada augustā Séléka spēki uzbruka Boy Rabe, CĀR apkaimei, ko uzskata par François Bozizé atbalstītāju un viņa etniskās grupas bastionu. Kā ziņots, aizbildinoties ar ieroču krājumu meklēšanu, Séléka karaspēks ir nogalinājis daudzus civiliedzīvotājus un ir veicis postošas laupīšanas. Kad šie uzbrukumi izplatījās uz citiem rajoniem, tūkstošiem iedzīvotāju ieņēma starptautisko lidostu, ko Francijas karaspēka klātbūtnes dēļ uzskatīja par drošu vietu, un ieņēma tās skrejceļu.

Nelegāli izmantojot dabas resursus, sniedz atbalstu bruņotām grupām vai noziedzīgiem tīkliem: 2013. gada sākumā Nourredine Adam bija svarīga loma ex-Séléka finansēšanas tīklos. Viņš devās uz Saūda Arābiju, Kataru un Apvienotajiem Arābu Emirātiem, lai vāktu līdzekļus iepriekšējiem nemieriem. Viņš darbojās arī kā koordinators Čadas dimantu kontrabandas grupējumā, kas darbojas starp Centrālāfrikas Republiku un Čadu.

3.   LEVY YAKETE

UZVĀRDS:

YAKETE

VĀRDS:

Levy

PIEŅEMTS VĀRDS: Levi Yakite; Levy Yakite

DZIMŠANAS DATUMS UN VIETA: 1964. gada 14. augusts/Bangui, Centrālāfrikas Republika

Iespējams dzimšanas datums: 1965

PASES UN PERSONAS INFORMĀCIJA: Pierre Yakété un Joséphine Yamazon dēls

SARAKSTĀ IEKĻAUŠANAS IEMESLS/PAMATOJUMS Iesaistās darbībās, ar kurām apdraud CĀR mieru, stabilitāti vai drošību, vai atbalsta tās:2013. gada 17. decembrīYakete kļuva par jaunizveidotās Centrālāfrikas Republikas reformēšanas Tautas pretošanās kustības anti-balaka nemiernieku grupas politisko koordinatoru. Viņš bija tieši iesaistīts tādas nemiernieku grupas lēmumu pieņemšanā, kas bija iesaistīta darbībās, kuras apdraud mieru, stabilitāti un drošību CĀR, jo īpaši 2013. gada 5. decembrī un pēc tam. Turklāt saistībā ar šādām darbībām šī grupa ir skaidri izcelta ANO Drošības padomes Rezolūcijās 2127, 2134 un 2149. Yakete ir apsūdzēts par tādu personu apcietināšanu, kas ir saistītas ar Séléka, par aicināšanu uzbrukt cilvēkiem, kuri neatbalsta prezidentu Bozizé, un par jaunu kaujinieku vervēšanu pret režīmam naidīgām personām vērstiem uzbrukumiem ar mačetēm. Pēc 2013. gada marta palicis par François Bozizé līdzgaitnieku, viņš pievienojās CĀR Konstitucionālās kārtības atjaunošanas frontei (Front pour le Retour à l'Ordre Constitutionnel en CentrAfriqueFROCCA), kuras mērķis bija ar jebkādiem līdzekļiem panākt gāztā prezidenta atgriešanos. 2013. gada vasaras beigās viņš devās uz Kamerūnu un Beninu, kur mēģināja savervēt dalībniekus cīņai pret Séléka. 2013. gada septembrī viņš centās atgūt kontroli pār operācijām, ko pilsētās un ciematos Bossangoa tuvumā vada Bozizé atbalstoši kaujinieki. Yakete tiek turēts aizdomās arī par to, ka ir veicinājis mačešu izdali kristiešu jauniešiem bezdarbniekiem, lai veicinātu viņu uzbrukumus musulmaņiem.