28.3.2013   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 90/78


KOMISIJAS REGULA (ES) Nr. 301/2013

(2013. gada 27. marts),

ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 1126/2008, ar ko pieņem noteiktus starptautiskos grāmatvedības standartus saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1606/2002, attiecībā uz Ikgadējiem starptautisko finanšu pārskatu standartu uzlabojumiem 2009.-2011. gada ciklam

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 19. jūlija Regulu (EK) Nr. 1606/2002 par starptautisko grāmatvedības standartu piemērošanu (1) un jo īpaši tās 3. panta 1. punktu,

tā kā:

(1)

Ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 1126/2008 (2) tika pieņemti vairāki starptautiski standarti un to interpretācijas, kas bija spēkā 2008. gada 15. oktobrī.

(2)

Starptautiskā Grāmatvedības standartu padome (SGSP) 2012. gada 17. maijā regulārās uzlabojumu procedūras ietvaros, kuras mērķis ir vienkāršot un precizēt standartus, publicēja Ikgadējos starptautisko finanšu pārskatu standartu uzlabojumus 2009.-2011. gada ciklam (turpmāk — uzlabojumi). Uzlabojumu mērķis ir risināt jautājumus, kas nav steidzami, tomēr nepieciešami un kurus SGSP apsprieda 2009. gadā uzsāktā projektu cikla laikā, kurā tika risināti jautājumi saistībā ar starptautisko finanšu pārskatu standartu (SFPS) nekonsekvenci vai nepieciešamību pēc formulējuma precizēšanas. Trīs uzlabojumi, proti, grozījumi 1. SFPS D papildinājumā, 16. starptautiskajā grāmatvedības standartā (SGS) un 34. SGS, ir attiecīgo standartu precizējumi vai labojumi. Pārējie trīs uzlabojumi, proti, grozījumi 1. SFPS, 1. SGS un 32. SGS, ietver izmaiņas esošajās prasībās vai papildu norādījumus šo prasību īstenošanai.

(3)

Apspriešanās ar Eiropas Finanšu pārskatu padomdevējas grupas (EFRAG) tehnisko ekspertu grupu (TEG) apstiprina, ka uzlabojumi atbilst Regulas (EK) Nr. 1606/2002 3. panta 2. punktā izklāstītajiem pieņemšanas tehniskajiem kritērijiem.

(4)

Tāpēc attiecīgi jāgroza Regula (EK) Nr. 1126/2008.

(5)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Grāmatvedību regulējošās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (EK) Nr. 1126/2008 pielikumu groza šādi:

(1)

groza 1. Starptautisko finanšu pārskatu standartu (SFPS) “Starptautisko finanšu pārskatu standartu pirmreizēja pieņemšana”, kā norādīts šīs regulas pielikumā;

(2)

groza 1. Starptautisko grāmatvedības standartu (SGS) “Finanšu pārskatu sniegšana”, kā norādīts šīs regulas pielikumā;

(3)

groza 1. SFPS “Starptautisko finanšu pārskatu standartu pirmreizēja pieņemšana” un 34. SGS “Starpperioda finanšu pārskatu sniegšana” saskaņā ar 1. SGS, kā norādīts šīs regulas pielikumā;

(4)

groza 16. SGS “Pamatlīdzekļi”, kā norādīts šīs regulas pielikumā;

(5)

groza 32. SGS “Finanšu instrumenti: informācijas sniegšana”, kā norādīts šīs regulas pielikumā;

(6)

groza Starptautisko finanšu pārskatu interpretācijas komitejas (SFPIK) 2. interpretāciju “Kooperatīvo uzņēmumu dalībnieku akcijas un līdzīgi instrumenti” saskaņā ar 32. SGS, kā norādīts šīs regulas pielikumā;

(7)

groza 34. SGS “Starpperioda finanšu pārskatu sniegšana”, kā norādīts šīs regulas pielikumā.

2. pants

Ikviens uzņēmums piemēro 1. pantā minētos grozījumus, vēlākais, no datuma, kad sākas tā pirmais finanšu gads, kura sākums ir 2013. gada 1. janvārī vai pēc tam.

3. pants

Šī regula stājas spēkā trešajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2013. gada 27. martā

Komisijas vārdā

priekšsēdētājs

José Manuel BARROSO


(1)  OV L 243, 11.9.2002., 1. lpp.

(2)  OV L 320, 29.11.2008., 1. lpp.


PIELIKUMS

STARPTAUTISKIE GRĀMATVEDĪBAS STANDARTI

1. SFPS

1. SFPS

Starptautisko finanšu pārskatu standartu pirmreizēja pieņemšana

1. SGS

1. SGS

Finanšu pārskatu sniegšana

16. SGS

16. SGS

Pamatlīdzekļi

32. SGS

32. SGS

Finanšu instrumenti: informācijas sniegšana

34. SGS

34. SGS

Starpperioda finanšu pārskatu sniegšana

"Pavairošana atļauta Eiropas Ekonomikas zonā. Visas esošās tiesības saglabātas ārpus EEZ, izņemot tiesības pavairot personīgai lietošanai vai cita godīga darījuma nolūkā. Papildu informāciju var saņemt no Starptautisko grāmatvedības standartu padomes šādā tīmekļa vietnē: www.SGSP.org"

Grozījums 1. SFPS Starptautisko finanšu pārskatu standartu pirmreizēja piemērošana

Pievieno 4.A–4.B, 23.A–23.B un 39.P punktu.

DARBĪBAS JOMA

4.A

Neatkarīgi no 2. un 3. punkta prasībām uzņēmumam, kas ir piemērojis SFPS iepriekšējā pārskata periodā, bet kura pēdējā iepriekšējā gada finanšu pārskatā nav bijis ietverts skaidrs un tiešs paziņojums par atbilstību SFPS, ir vai nu jāpiemēro šis SFPS, vai arī jāpiemēro SFPS retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas tā, it kā uzņēmums nekad nebūtu pārtraucis piemērot SFPS.

4.B

Ja uzņēmums neizlemj piemērot šo SFPS saskaņā ar 4.A punktu, uzņēmums tomēr piemēro 1. SFPS 23.A–23.B punktā izklāstītās informācijas atklāšanas prasības papildus 8. SGS noteiktajām informācijas atklāšanas prasībām.

UZRĀDĪŠANA UN INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA

Pārejas uz SFPS skaidrojums

23.A

Uzņēmums, kas ir piemērojis SFPS iepriekšējā periodā, kā aprakstīts 4.A punktā, atklāj šādu informāciju:

(a)

iemeslu, kāpēc tas pārtraucis piemērot SFPS, un

(b)

iemeslu, kāpēc tas atsāk piemērot SFPS.

23.B

Ja uzņēmums nolemj nepiemērot 1. SFPS saskaņā ar 4.A punktu, tas paskaidro iemeslus, kāpēc nolēmis piemērot SFPS, it kā nekad nebūtu pārtraucis piemērot SFPS.

SPĒKĀ STĀŠANĀS DIENA

39.P

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika pievienots 4.A–4.B un 23.A–23.B punkts. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tos drīkst piemērot arī no agrāka datuma. Ja uzņēmums piemēro grozījumus agrākam periodam, šis fakts ir jāatklāj.

Grozījums 1. SFPS Starptautisko finanšu pārskatu standartu pirmreizējā piemērošana D pielikumā

Grozīts D.23 punkts un pievienots 39.Q punkts.

Aizņēmumu izmaksas

D.23

Pirmreizējs piemērotājs var izlemt piemērot 23. SGS prasības no pārejas datuma vai no agrāka datuma, kā atļauts 23. SGS 28. punktā. No dienas, kad uzņēmums, kas piemēro šo atbrīvojumu, sāk piemērot 23. SGS, uzņēmums:

(a)

nekoriģē aizņēmumu izmaksu daļu, kas tikusi kapitalizēta saskaņā ar iepriekšējiem vispārpieņemtiem grāmatvedības principiem un tikusi iekļauta aktīvu minētās dienas uzskaites vērtībā, un

(b)

uzskaita aizņēmumu izmaksas, kas radušās minētajā dienā vai pēc tās saskaņā ar 23. SGS, tostarp tās aizņēmumu izmaksas, kas radušās minētajā dienā vai pēc tās saistībā ar kritērijiem atbilstošiem aktīviem, kas jau ir veidošanas procesā.

SPĒKĀ STĀŠANĀS DIENA

39.Q

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika grozīts D.23 punkts. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tos drīkst piemērot arī no agrāka datuma. Ja uzņēmums piemēro grozījumus agrākam periodam, šis fakts ir jāatklāj.

Grozījumi 1. SGS Finanšu pārskatu sniegšana

Grozīts 10., 38. un 41. punkts. Svītrots 39. un 40. punkts. Pievienots 38.A–38.D, 40.A–40.D un 139.L punkts (kaut arī 38.A un 38.B punktu saturs ir balstīts uz agrāko 39. un 40. punktu, kas tagad ir svītroti), kā arī pozīcijas pirms 38., 38.C un 40. punkta.

Pilns finanšu pārskatu kopums

10

Pilns finanšu pārskatu kopums ietver:

(a)

finanšu stāvokļa pārskatu perioda beigās;

(b)

peļņas vai zaudējumu un citu ienākumu pārskatu par konkrēto periodu;

(c)

pašu kapitāla izmaiņu pārskatu konkrētajā periodā;

(d)

naudas plūsmu pārskatu par konkrēto periodu;

(e)

piezīmes, kas ietver kopsavilkumu par nozīmīgu grāmatvedības politiku, un citu skaidrojošu informāciju;

(ea)

salīdzinošu informāciju par iepriekšējo periodu, kā precizēts 38. un 38.A punktā; un

(f)

finanšu stāvokļa pārskatu uz iepriekšējā perioda sākumu gadījumā, ja uzņēmums retrospektīvi piemēro grāmatvedības politiku vai veic retrospektīvu koriģēšanu finanšu pārskata posteņos, kā arī, ja tas pārklasificē posteņus finanšu pārskatos saskaņā ar 40.A–40.D punktu.

Pārskatos uzņēmums ir tiesīgs izmantot nosaukumus, kas atšķiras no šajā standartā norādītajiem. Piemēram, nosaukuma "peļņas vai zaudējumu un citu ienākumu pārskats" vietā uzņēmums ir tiesīgs izmantot nosaukumu "apvienotais ienākumu pārskats".

Salīdzinošā informācija

Salīdzinošās informācijas minimums

38

Ja vien SFPS nav atļauts vai pieprasīts citādi, uzņēmumam jāsniedz iepriekšējā perioda salīdzinošā informācija attiecībā uz visu pašreizējā perioda finanšu pārskatos norādīto skaitlisko informāciju. Ja tas ir svarīgi pārskata perioda finanšu pārskatu izprašanai, tad arī finanšu pārskatu tekstuālajā un ilustratīvajā informācijā jāietver salīdzinoši dati.

38.A

Uzņēmumam jāsniedz vismaz divi finanšu stāvokļa pārskati, divi peļņas vai zaudējumu un citu ienākumu pārskati, divi atsevišķi peļņas vai zaudējumu pārskati (ja tādi tiek sniegti), divi naudas plūsmu pārskati un divi pārskati par pašu kapitāla izmaiņām, kā arī attiecīgas piezīmes.

38.B

Dažos gadījumos finanšu pārskatos sniegtā stāstījuma informācija par iepriekšējo periodu(-iem) joprojām ir svarīga pārskata periodā, piemēram, ja uzņēmums pārskata periodā atklāj informāciju par juridisku strīdu, kura iznākums iepriekšējā pārskata perioda beigās nebija skaidrs un kas vēl jāatrisina. Lietotāji var gūt labumu no informācijas atklāšanas par to, ka iepriekšējā perioda beigās ir pastāvējusi nenoteiktība, un no informācijas atklāšanas par pasākumiem, kas veikti attiecīgajā periodā, lai novērstu šo nenoteiktību.

Papildu salīdzinošā informācija

38.C

Uzņēmums var sniegt salīdzinošo informāciju papildus salīdzināmo finanšu pārskatu minimumam saskaņā ar SFPS, ja vien attiecīgā informācija ir sagatavota saskaņā ar SFPS. Šī salīdzinošā informācija var sastāvēt no viena vai vairākiem pārskatiem, kas minēti 10. punktā, bet tai nav jāietver pilns finanšu pārskatu kopums. Šādā gadījumā uzņēmums iesniedz saistīto piezīmju informāciju par attiecīgajiem papildu pārskatiem.

38.D

Piemēram, uzņēmums var iesniegt trešo peļņas vai zaudējumu un citu ienākumu pārskatu (tādējādi sniedzot informāciju par pašreizējo periodu, iepriekšējo periodu un vienu papildu salīdzināmo periodu). Tomēr uzņēmumam nav pienākums iesniegt trešo finanšu stāvokļa pārskatu, trešo naudas plūsmu pārskatu vai trešo pārskatu par pašu kapitāla izmaiņām (t.i., papildu salīdzinošu finanšu pārskatu). Uzņēmumam finanšu pārskatu piezīmēs ir jāsniedz salīdzinošā informācija, kas saistīta ar papildu peļņas vai zaudējumu un citu ienākumu pārskatu.

39

[Svītrots]

40

[Svītrots]

Izmaiņas grāmatvedības politikā, retrospektīva koriģēšana vai pārklasifikācija

40.A

Uzņēmumam jāsniedz trešais finanšu stāvokļa pārskats uz iepriekšējā perioda sākumu papildus salīdzināmo finanšu pārskatu minimumam, kas noteikts 38.A punktā, ja:

(a)

tas piemēro grāmatvedības politiku retrospektīvi, veic retrospektīvu koriģēšanu finanšu pārskata posteņos vai pārklasificē posteņus savos finanšu pārskatos; un

(b)

retrospektīvai piemērošanai, retrospektīvai koriģēšanai vai pārklasifikācijai ir būtiska ietekme uz informāciju iepriekšējā perioda sākuma finanšu stāvokļa pārskatā.

40.B

40.A punktā aprakstītajos apstākļos uzņēmumam ir jāsniedz trīs paziņojumi par finanšu stāvokli:

(a)

pašreizējā perioda beigās;

(b)

iepriekšējā perioda beigās un

(c)

iepriekšējā perioda sākumā.

40.C

Ja uzņēmumam ir jāsniedz papildu paziņojums par finanšu stāvokli saskaņā ar 40.A punktu, tam jāatklāj 41. līdz 44. punktā un 8. SGS prasītā informācija. Tomēr tam nav jāsniedz sākuma finanšu stāvokļa pārskata saistītās piezīmes attiecībā uz iepriekšējā perioda sākumu.

40.D

Minētā sākuma finanšu stāvokļa pārskata datums ir iepriekšējā perioda sākuma datums, neatkarīgi no tā, vai uzņēmuma finanšu pārskatos sniegta salīdzinošā informācija par iepriekšējiem periodiem (kā atļauts 38.C punktā).

41

Ja uzņēmums maina posteņu uzrādīšanas vai klasifikācijas kārtību finanšu pārskatos, tas pārklasificē salīdzināmās summas, ja vien tas nav neiespējami. Ja uzņēmums pārklasificē salīdzināmās summas, tas norāda (tostarp attiecībā uz iepriekšējā perioda sākumu):

(a)

pārklasifikācijas veidu;

(b)

katra posteņa vai klases summu, kas ir pārklasificēta, un

(c)

pārklasifikācijas iemeslu.

PĀREJAS PERIODS UN SPĒKĀ STĀŠANĀS DATUMS

139.L

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika grozīts 10., 38. un 41. punkts, dzēsts 39.–40. punkts un pievienots 38.A–38.D un 40.A–40.D punkts. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tos drīkst piemērot arī no agrāka datuma. Ja uzņēmums piemēro grozījumus agrākam periodam, šis fakts ir jāatklāj.

No 1. SGS grozījumiem izrietoši secīgi grozījumi citos standartos

Lai nodrošinātu saskanību ar pārskatīto 1. SGS, citos SFPS ir nepieciešami turpmāk norādītie grozījumi.

Grozījums 1. SFPS Starptautisko finanšu pārskatu standartu pirmreizēja pieņemšana

Grozīts 21. punkts un pievienots 39.R punkts.

INFORMĀCIJAS ATKLĀŠANA UN SNIEGŠANA

Salīdzinošā informācija

21

Uzņēmuma pirmajos SFPS prasībām atbilstošajos finanšu pārskatos jāiekļauj vismaz trīs finanšu stāvokļa pārskati, divi peļņas vai zaudējumu un citu ienākumu pārskati, divi atsevišķi peļņas vai zaudējumu pārskati (ja tādi tiek sniegti), divi naudas plūsmu pārskati un divi pārskati par pašu kapitāla izmaiņām, kā arī attiecīgas piezīmes ar salīdzinošiem datiem par visiem sniegtajiem pārskatiem.

SPĒKĀ STĀŠANĀS DIENA

39.R

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika grozīts 21. punkts. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS „Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas” attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tos drīkst piemērot arī no agrāka datuma. Ja uzņēmums piemēro grozījumus agrākam periodam, šis fakts ir jāatklāj.

Grozījums 34. SGS Starpperioda finanšu pārskati

Grozīts 5. punkts un pievienots 52. punkts.

STARPPERIODA FINANŠU PĀRSKATA SATURS

5

Saskaņā ar 1. SGS finanšu pārskatu pilnu kopumu veido šādas sastāvdaļas:

(a)

finanšu stāvokļa pārskats perioda beigās;

(b)

peļņas vai zaudējumu un citu ienākumu pārskats par konkrēto periodu;

(c)

pašu kapitāla izmaiņu pārskats konkrētajā periodā;

(d)

naudas plūsmu pārskats par konkrēto periodu;

(e)

piezīmes, kas ietver kopsavilkumu par nozīmīgu grāmatvedības politiku, un citu skaidrojošu informāciju;

(ea)

salīdzinošā informāciju par iepriekšējo periodu, kā precizēts 1. SGS 38. un 38.A punktā; un

(f)

finanšu stāvokļa pārskats uz iepriekšējā perioda sākumu gadījumā, ja uzņēmums retrospektīvi piemēro grāmatvedības politiku vai veic retrospektīvu koriģēšanu finanšu pārskata posteņos, kā arī tad, ja tas pārklasificē posteņus finanšu pārskatos saskaņā ar 1. SGS 40.A–40.D punktu.

Pārskatos uzņēmums ir tiesīgs izmantot nosaukumus, kas atšķiras no šajā standartā norādītajiem. Piemēram, nosaukuma "peļņas vai zaudējumu un citu ienākumu pārskats" vietā uzņēmums ir tiesīgs izmantot nosaukumu "apvienotais ienākumu pārskats".

SPĒKĀ STĀŠANĀS DIENA

52

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika grozīts 5. punkts — tas ir secīgs grozījums, kas izriet no grozījuma 1. SGS Finanšu pārskatu sniegšana. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS „Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas” attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tos drīkst piemērot arī no agrāka datuma. Ja uzņēmums piemēro grozījumus agrākam periodam, šis fakts ir jāatklāj.

Grozījumi 16. SGS Pamatlīdzekļi

Grozīts 8. punkts un pievienots 81.G punkts.

ATZĪŠANA

8

Tādus posteņus kā rezerves daļas, rezerves iekārtas un apkalpojošās iekārtas atzīst saskaņā ar šo SFPS, ja tie atbilst pamatlīdzekļu definīcijai. Pretējā gadījumā šos posteņus klasificē kā krājumus.

SPĒKĀ STĀŠANĀS DIENA

81.G

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika grozīts 8. punkts. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS „Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas” attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tos drīkst piemērot arī no agrāka datuma. Ja uzņēmums piemēro grozījumus agrākam periodam, šis fakts ir jāatklāj.

Grozījumi 32. SGS Finanšu instrumenti: Informācijas sniegšana

Grozīts 35., 37. un 39. punkts pievienots un 35.A un 97.M punkts.

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Procenti, dividendes, zaudējumi un guvumi

(Skatīt arī AG37. punktu)

35

Procenti, dividendes, zaudējumi un guvumi, kuri attiecas uz finanšu instrumentu vai tā sastāvdaļu, kas ir finanšu saistības, jāatzīst peļņas vai zaudējumu aprēķinā kā ienākumi vai izdevumi. Pašu kapitāla instrumenta turētājiem sadalītās summas uzņēmums atzīst tieši pašu kapitālā. Ar pašu kapitāla darījumu saistītās izmaksas uzskaita kā atskaitījumu no pašu kapitāla.

35.A

Ienākuma nodokli, kas attiecas uz pašu kapitāla instrumenta turētājiem sadalītajām summām un ar pašu kapitāla darījumu saistītajām izmaksām, uzskaita saskaņā ar 12. SGS Ienākuma nodokļi.

37

Uzņēmumam, emitējot vai iegādājoties tā pašu kapitāla instrumentus, parasti rodas dažādas izmaksas. Tās var būt reģistrācijas un citas administratīvās maksas, summas, kas tiek maksātas juridiskiem, grāmatvedības un citiem profesionāliem konsultantiem, drukāšanas izmaksas un zīmognodevas. Pašu kapitāla darījuma izmaksas uzskaita kā atskaitījumu no pašu kapitāla tādā mērā, cik tās ir uz pašu kapitāla darījumu tieši attiecināmas izmaksas, no kurām citādi būtu iespējams izvairīties. Pārtraukta pašu kapitāla darījuma izmaksas atzīst kā izdevumus.

39

Darījumu izmaksu summu, kuru uzskaita kā atskaitījumu no pašu kapitāla par periodu, atklāj atsevišķi saskaņā ar 1. SGS.

SPĒKĀ STĀŠANĀS DATUMS UN PĀREJAS NOTEIKUMI

97.M

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika grozīts 35., 37. un 39. punkts un pievienots 35.A punkts. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS „Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas” attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tos drīkst piemērot arī no agrāka datuma. Ja uzņēmums piemēro grozījumus agrākam periodam, šis fakts ir jāatklāj.

No 32. SGS grozījumiem izrietoši secīgi grozījumi citos standartos

Lai nodrošinātu saskanību ar pārskatīto 32. SGS, citos SFPS ir nepieciešami turpmāk norādītie grozījumi.

Grozījums 2. SFPIK Kooperatīvo uzņēmumu dalībnieku akcijas un līdzīgi instrumenti

Grozīts 11. punkts un pievienots 17. punkts.

VIENPRĀTĪBA

11

Kā noteikts 32. SGS 35. punktā, pašu kapitāla instrumentu turētājiem sadalītās summas atzīst tieši pašu kapitālā. Procentu maksājumi, dividendes un cita veida ienākumi saistībā ar finanšu instrumentiem, kurus klasificē kā finanšu saistības, ir izdevumi neatkarīgi no tā, vai šīs izmaksātās summas juridiski tiek uzskatītas par dividendēm, procentu maksājumiem vai citiem maksājumiem.

SPĒKĀ STĀŠANĀS DIENA

17

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika grozīts 11. punkts. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS „Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas” attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Ja uzņēmums minētos 32. SGS grozījumus piemēro kā daļu no 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam agrākam periodam, attiecīgajam periodam piemēro arī grozījumus 11. punktā.

Grozījums 34. SGS Starpperioda finanšu pārskati

Grozīts 16.A punkts un pievienots 53. punkts.

STARPPERIODA FINANŠU PĀRSKATA SATURS

Citas informācijas atklāšana

16.A

Papildus informācijas atklāšanai par būtiskiem notikumiem un darījumiem saskaņā ar 15.–15.C punktu uzņēmums starpperioda finanšu pārskatu piezīmēs iekļauj turpmāk minēto informāciju, ja šī informācija starpperioda finanšu pārskatā nav atklāta citur. Šo informāciju parasti sniedz, pamatojoties uz datiem par finanšu gadu no tā sākuma līdz konkrētajam datumam:

(a)

(g)

turpmāk minētajā segmenta informācijā (uzņēmuma starpperioda finanšu pārskatā segmenta informācija jāatklāj tikai tad, ja 8. SFPS Darbības segmenti noteikts, ka uzņēmumam gada finanšu pārskatos jāatklāj segmenta informācija):

(i)

(iv)

kopējo aktīvu un saistību novērtējums par konkrētu uzrādāmo segmentu, ja šādi rādītāji regulāri tiek iesniegti galvenajam darbības lēmumu pieņēmējam un ja ir bijušas būtiskas izmaiņas salīdzinājumā ar summu, kas norādīta pēdējos gada finanšu pārskatos par attiecīgo uzrādāmo segmentu.

(v)

(h)

SPĒKĀ STĀŠANĀS DIENA

53

Ar 2012. gada maijā izdotajiem Ikgadējiem uzlabojumiem 2009. līdz 2011. gada ciklam tika grozīts 16.A punkts. Uzņēmums minētos grozījumus piemēro retrospektīvi saskaņā ar 8. SGS „Grāmatvedības politika, grāmatvedības aplēšu izmaiņas un kļūdas” attiecībā uz gada periodiem, kas sākas 2013. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tos drīkst piemērot arī no agrāka datuma. Ja uzņēmums piemēro grozījumus agrākam periodam, šis fakts ir jāatklāj.