29.8.2009   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 204/5


PREZIDIJA LĒMUMS

(2009. gada 4. maijs)

attiecībā uz Eiropas Parlamenta noteikumiem par valodu un datorkursiem deputātiem

2009/C 204/03

EIROPAS PARLAMENTA PREZIDIJS,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta deputātu nolikumu (1) un jo īpaši tā 20. un 22. pantu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta deputātu nolikuma īstenošanas noteikumus (turpmāk tekstā “ĪN”) (2) un jo īpaši to 44. un 74. pantu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta Reglamenta 8. pantu un 22. panta 2. punktu,

tā kā Noteikumi par Eiropas Parlamenta deputātu izdevumiem un piemaksām (3), jo īpaši šo Noteikumu 22. un turpmākie panti par Valodu un datorkursiem deputātiem vairs nav spēkā, sākot ar dienu, kad stājas spēkā Eiropas Parlamenta deputātu nolikums un tādēļ jāpieņem jauni noteikumi šajā jomā,

IR NOLĒMIS ŠĀDI.

1.   NODAĻA

VISPĀRĪGI NOTEIKUMI

Pirmais pants

Principi un definīcijas

1.   Piemērojot deputātu nolikuma īstenošanas noteikumu 44. panta 1. punktu, deputātiem ir tiesības apmeklēt valodu un datorkursus, ko organizē Eiropas Parlaments vai pilnvarota struktūra, ievērojot nosacījumus, kas paredzēti šajos noteikumos. Deputātiem ir tiesības saņemt valodu un datorkursu reālo izdevumu atmaksu turpmāk minētājā apjomā un atbilstīgi turpmāk minētajiem noteikumiem.

2.   Ar pilnvarotu struktūru šajā gadījumā saprot skolu, institūtu vai neatkarīgu pasniedzēju/skolotāju, kam ir kvalifikācija, kuru paredz attiecīgās valsts tiesību akti attiecībā uz valodu apmācības kursiem un datorkursiem, atbilstīgi deputāta izvēlētajam apmācības veidam.

2. pants

Apmācības izdevumu atmaksa

1.   Apmācības izdevumu, tostarp vajadzības gadījumā reģistrācijas izdevumu atmaksa nevar pārsniegt EUR 5 000 gadā valodu kursiem un EUR 1 500 gadā datorkursiem. Šo summu ietvaros ne vairāk kā EUR 500 var atmaksāt par tālmācību vai pašmācības materiāliem.

2.   Vēlēšanu gadā vai, deputāta pilnvaru laikam izbeidzoties budžeta gadā, maksimālā summa tiek sadalīta pro rata temporis starp deputātu, kura pilnvaru periods beidzas un deputātu, kura pilnvaru periods sākas. Pārmaksātās summas jāatmaksā vai jāsedz.

3. pants

Izdevumu atmaksas kārtība

Apmācības izmaksu atmaksa, izņemot pasniedzēju ceļa izdevumus vai komisijas naudu, tiek veikta pēc deputāta rakstveida pieprasījuma, pievienojot šādus apliecinošus dokumentus:

1)

pienācīgi izrakstītu un par visu summu samaksātu apmācību izdevumu faktūrrēķinu, kas ietver:

a)

deputāta vārdu;

b)

pilnvarotās struktūras nosaukumu/vārdu, adresi un juridisko statusu;

c)

kursu cenu, atsevišķi norādot apmācības izmaksas un citas izmaksas;

d)

PVN maksātāja reģistrācijas numuru vai, ja struktūra ir atbrīvota no reģistrācijas vai no PVN maksas, arī atbrīvojuma pamatojumu;

e)

ja attiecīgie tiesību akti to paredz, pilnvarotās struktūras komercdarbības reģistrācijas numuru vai ekvivalentu;

2)

kursu apmeklējumu apliecinošu dokumentu, kuru izsniegusi un pienācīgi apstiprinājusi pilnvarotā struktūra, un kurā norādīts deputāta vārds, apmeklēto stundu skaits, apmeklējuma datumi un laiks;

3)

dokuments, kas apliecina, ka struktūra ir pilnvarota sniegt apmācību 1. panta 2. punkta nozīmē.

2.   NODAĻA

VALODU KURSI

4. pants

Eiropas Parlamenta organizētie valodu kursi

Sesiju laikā Strasbūrā un Briselē deputāti var apmeklēt vienus vai vairākus valodu kursus piecām vispieprasītākajām valodām (angļu, franču, vācu, itāļu un spāņu), kurus sniedz Eiropas Parlamenta nodrošināti pasniedzēji, atbilstoši pasniedzēju noteiktam grafikam, un kuru cena ir EUR 40 par nodarbību un 2. pantā noteiktās summas robežās.

5. pants

Citu oficiālo valodu kursi

1.   Deputāti var apmeklēt kursus, lai apgūtu Parlamenta Reglamenta 138. pantā noteiktās dalībvalstu valsts valodas, valodas, kurās ir sagatavotas līgumu autentiskās versijas, kā arī oficiāli atzīto pievienošanās kandidātvalstu valsts valodas.

2.   Par šiem kursiem deputāti saņem mācību maksas atmaksu, tās summas robežās, kas noteikta 2. pantā un atbilstīgi 3. pantā noteiktajai kārtībai.

3.   Papildus 2. pantā noteiktajai summai deputātiem ir tiesības saņemt arī ceļa un uzturēšanās izdevumu atmaksu, kurus deputāts ir apmeklējis kādā skolā vai institūtā, ar nosacījumu, ka:

a)

skola vai institūts atrodas Eiropas teritorijā (izņemot Parlamenta parastās darba vietas un reģionus, kuri ģeogrāfiski atrodas ārpus Eiropas kontinenta); un

b)

kuri apmeklēti citā dalībvalstī, kas nav dalībvalsts, kurā viņi ir ievēlēti vai valstī, kas ir oficiāli atzīta par kandidātvalsti; un

c)

apgūstamā valoda ir tās dalībvalsts vai kandidātvalsts oficiālā valoda; un ka

d)

šo kursu programmā ir vismaz divdesmit mācībstundu vienu kursu laikā, vismaz četras 60 minūšu nodarbības vai piecas 40 līdz 45 minūšu nodarbības dienā; kursu sesiju veido secīgas dienas, kuru laikā var būt pārtraukums ne vairāk kā divu svētku dienu (nedēļas nogale netiek ņemta vērā) garumā, kad mācību iestāde ir slēgta.

4.   Ceļa izdevumi tiek atmaksāti , pamatojoties uz 13. un 15. pantu un mutatis mutandis ĪN 17. pantu, ne vairāk kā par diviem braucieniem abos virzienos gadā. Braucienus ar taksometru, ierodoties vai aizbraucot vietā/no vietas, kur notiek kursi, ja veiktais attālums nepārsniedz 40 km un ja deputāts uzrāda apliecinošo dokumentu oriģinālus, kuros norādīts veiktais attālums;

5.   Uzturēšanās izdevumus atmaksā, pamatojoties uz pusi no pamatlikmes, kas noteikta ĪN 24. panta 2. punktā un ne vairāk kā par 20 dienām gadā, ja deputāts pierāda izmitināšanas izdevumu esamību. Šajā nolūkā deputātam jāuzrāda faktūrrēķins, kas apliecina, ka deputātam ir bijuši izmitināšanas izdevumi.

6.   Vēlēšanu gadā braucieni abos virzienos un dienas nauda tiek proporcionāli pro rata temporis sadalīta starp deputātu, kura pilnvaru periods beidzas, un jaunievēlēto deputātu.

7.   Ceļa un uzturēšanās izdevumus apliecinošus dokumenti jāuzrāda kopā ar apmācības izdevumus apliecinošiem dokumentiem.

6. pants

Citu valodu kursi

Deputāti var apmeklēt valodu kursus, kuras nav minētas 5. punktā, ar nosacījumu, ka šīm mācībām ir tiešs sakars ar viņu oficiālo parlamentāro darbību un ka pirms tam ir saņemta par profesionālo apmācību atbildīgā kvestora piekrišana. Par šiem kursiem deputāti saņem mācību maksas atmaksu, tās summas robežās, kas noteikta 2. pantā un atbilstīgi 3. pantā noteiktajai kārtībai.

3.   NODAĻA

DATORKURSI

7. pants

Parlamenta piedāvātie kursi

Deputāti var apmeklēt datorkursus, ko piedāvā Eiropas Parlaments par datorprogrammām, kuras tas nodod deputātu rīcībā.

Šo kursu apmeklēšanai deputāti nesaņem nekādu atmaksu.

8. pants

Citi datorkursi

Deputāti var apmeklēt datorkursus ārpus Eiropas Parlamenta par datorprogrammām, ko viņi izmanto, pildot savus pienākumus.

Par šiem kursiem deputāti saņem tikai mācību maksas atmaksu, tās summas robežās, kas noteikta 2. pantā un atbilstīgi 3. pantā noteiktajai kārtībai, ja deputāti iesniedz detalizētus dokumentus par apmeklēto kursu programmu.

4.   NODAĻA

TĀLMĀCĪBA UN PAŠMĀCĪBA

9. pants

Definīcija

Deputāti var apgūt valodas vai datorus tālmācības ceļā, tostarp tiešsaistē, vai pirkt valodu un datoru pašmācības materiālus.

10. pants

Izdevumu atmaksas kārtība

1.   Par šo tālmācību un/vai pašmācības mācību materiāliem deputāti var saņemt atmaksu 2. pantā norādītās summas robežās, izņemot maksu par interneta savienojumu vai izmantošanu.

2.   Izdevumu atmaksa notiek atbilstīgi 3. pantā noteiktajai kartībai un uzrādot:

a)

detalizētu dokumentu kopumu, kas attiecas uz izvēlēto apmācības programmu, vai nopirktā pašmācības materiāla aprakstu;

b)

tālmācības kursu un/vai interneta kursu apmeklējumu apliecinošu dokumentu, kuru izsniegusi un pienācīgi apstiprinājusi pilnvarotā struktūra, un kurā norādīts deputāta vārds, apmeklēto stundu skaits, apmeklējuma datumi un laiks.

5.   NODAĻA

NOBEIGUMA NOTEIKUMI

11. pants

Stāšanās spēkā

Šie noteikumi stājas spēka pēc to publicēšanas Oficiālajā Vēstnesī, vienlaicīgi ar Eiropas Parlamenta deputātu nolikumu.


(1)  Eiropas Parlamenta 2005. gada 28. septembra Lēmums 2005/684/EK, ar ko pieņem Eiropas Parlamenta deputātu nolikumu (OV L 262, 7.10.2005., 1. lpp.).

(2)  Pieņēmis EP Prezidijs 2008. gada 19. maijs un 2008. gada 9. jūnijs (PE 388.087/BUR/GT/REV 13).

(3)  Dok. PE 113/166/BUR/rév.XXV/01-2209.