15.11.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 314/4


KOMISIJAS REGULA (EK) Nr. 1678/2006

(2006. gada 14. novembris),

ar ko groza Regulu (EK) Nr. 92/2005 attiecībā uz alternatīviem dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu iznīcināšanas vai izlietošanas līdzekļiem

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 3. oktobra Regulu (EK) Nr. 1774/2002, ar ko nosaka veselības aizsardzības noteikumus attiecībā uz dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem, kuri nav paredzēti cilvēku uzturam (1), un jo īpaši tās 5. panta 2. punkta g) apakšpunktu un 6. panta 2. punkta i) apakšpunktu,

tā kā:

(1)

Regulā (EK) Nr. 1774/2002 izklāstīti noteikumi attiecībā uz dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu iznīcināšanas vai izlietošanas līdzekļiem. Tajā paredzēti arī iespējamie papildu līdzekļi dzīvnieku blakusproduktu iznīcināšanai un citi veidi, kā tos izlietot, kas ir jāapstiprina pēc apspriešanās ar attiecīgo zinātnisko komiteju.

(2)

Pamatojoties uz Zinātniskās vadības komitejas un Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes (EFSA) atzinumiem, līdz šim saskaņā ar Komisijas 2005. gada 19. janvāra Regulu (EK) Nr. 92/2005, ar kuru īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1774/2002 attiecībā uz dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu iznīcināšanas vai izlietošanas līdzekļiem un groza tās VI pielikumu attiecībā uz biogāzes transformēšanu un kausētu tauku pārstrādi (2), kā dzīvnieku blakusproduktu iznīcināšanas vai izmantošanas alternatīvi līdzekļi ir apstiprināti seši procesi.

(3)

Pamatojoties uz nākamo iesniegumu, 2006. gada 13. jūlijāEFSA sniedza atzinumu par termomehāniskā procesa drošību biodegvielas ražošanā. Tādēļ, veicot grozījumus Regulā (EK) Nr. 92/2005, jāņem vērā nosacījumi, pie kādiem šis process tika uzskatīts par drošu kūtsmēslu un gremošanas trakta satura un trešās kategorijas materiālu iznīcināšanas līdzekli.

(4)

Pēc sabiedrības un dzīvnieku veselības risku pārskatīšanas būtu jāatļauj tāda otrās kategorijas materiāla, kas rodas apstiprinātas biodīzeļdegvielas ražošanas procesā, konkrēta tehniska izlietošana vai pārveidošana biogāzē.

(5)

Attiecīgi ir jāgroza Regula (EK) Nr. 92/2005.

(6)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Pārtikas aprites un dzīvnieku veselības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulu (EK) Nr. 92/2005 groza šādi:

1)

Regulas 2. pantu aizstāj ar šādu pantu:

“2. pants

Otrās vai trešās kategorijas materiāla apstiprināšana, apstrāde un izlietošana vai iznīcināšana

1.   Otrās vai trešās kategorijas materiāla apstrādei un izlietošanai vai iznīcināšanai kompetentās iestādes var atļaut šādus apstiprinātus procesus:

a)

bāziskās hidrolīzes procesu, kā tas aprakstīts I pielikumā;

b)

hidrolīzes procesu augstā temperatūrā un augsta spiediena apstākļos, kā tas aprakstīts II pielikumā;

c)

biogāzes procesu hidrolīzes rezultātā augsta spiediena apstākļos, kā tas aprakstīts III pielikumā;

d)

biodīzeļdegvielas ražošanas procesu, kā tas aprakstīts IV pielikumā;

e)

Brūka gazifikācijas procesu, kā tas aprakstīts V pielikumā, kā arī

f)

dzīvnieku tauku sadedzināšanu siltumenerģijas apkures katlā, kā tā aprakstīta VI pielikumā.

Kūtsmēslu un barības vada satura un trešās kategorijas materiāla apstrādei un izlietošanai kompetentās iestādes var atļaut apstiprināto termomehānisko biodegvielas ražošanas procesu, kas aprakstīts VII pielikumā.

2.   Kompetentās iestādes var atļaut izmantot citus procesa parametrus ar nosacījumu, ka šie parametri nodrošina līdzvērtīgu risku samazinājumu attiecībā uz sabiedrības un dzīvnieku veselību, attiecībā uz etapiem šādos procesos:

a)

biodīzeļdegvielas ražošanas process, kā tas aprakstīts IV pielikuma 1. punkta b) apakšpunkta i) sadaļā, kā arī

b)

dzīvnieku tauku sadedzināšana siltumenerģijas apkures katlā, kā tā aprakstīta VI pielikuma 1. punkta c) apakšpunkta i) sadaļā.”

2)

Virsrakstā un 3. panta pirmajā teikumā frāzi “I līdz VI pielikumā” aizstāj ar frāzi “pielikumos”.

3)

Regulas 4. pantu groza šādi:

a)

panta 2. punktam pievieno šādu daļu:

“Tomēr materiālu, kas rodas biodīzeļdegvielas ražošanas procesā, kā tas aprakstīts IV pielikumā, ir jāsadedzina.”;

b)

panta 3. punktu papildina ar šādu d) apakšpunktu:

“d)

attiecībā uz materiālu, kas rodas biodīzeļdegvielas ražošanas procesā, kā tas aprakstīts IV pielikumā, izlieto tehnisku produktu ražošanā.”;

c)

minētā panta 5. punktu svītro.

4)

Pielikumus groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Šī regula stājas spēkā trešajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2006. gada 14. novembrī

Komisijas vārdā

Komisijas loceklis

Markos KYPRIANOU


(1)  OV L 273, 10.10.2002., 1. lpp. Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 208/2006 (OV L 36, 8.2.2006., 25. lpp.).

(2)  OV L 19, 21.1.2005., 27. lpp. Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 2067/2005 (OV L 331, 17.12.2005., 12. lpp.).


PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 92/2005 pielikumus groza šādi:

1.

Svītro IV pielikuma 3.punktu.

2.

Pievieno šādu VII pielikumu:

“VII PIELIKUMS

TERMOMEHĀNISKAIS BIODEGVIELAS RAŽOŠANAS PROCESS

Termomehāniskā biodegvielas ražošana ir dzīvnieku blakusproduktu apstrāde šādos apstākļos:

1.

Dzīvnieku blakusproduktus ieliek konvektorā un pēc tam astoņas stundas apstrādā 80 °C temperatūrā. Šajā laikposmā materiālu nepārtraukti smalcina, izmantojot atbilstošas mehāniskas abrazīvas ierīces.

2.

Pēc tam materiālu apstrādā 100 °C temperatūrā ne mazāk kā divas stundas.

3.

Iegūtā materiāla daļiņu izmērs nedrīkst pārsniegt 20 mm.

4.

Dzīvnieku blakusproduktus apstrādā tādā veidā, lai vienlaicīgi panāktu 1. un 2. punktā noteiktos laika un temperatūras režīmus.

5.

Materiāla termiskās apstrādes laikā iztvaikojušo ūdeni nepārtraukti savāc no gaisa telpas virs biodegvielas un izlaiž caur nerūsējoša tērauda kondensatoru. Pirms izliešanas notekūdeņos kondensātu ne mazāk kā vienu stundu saglabā vismaz 70 °C temperatūrā.

6.

Pēc materiāla termiskās apstrādes iegūto biodegvielu izlej no konvektora un pa pilnībā noslēgtu un bloķētu konveijeru automātiski transportē uz sadedzināšanu vai līdzsadedzināšanu tajā pašā vietā.

7.

Darbojas un tiek uzturēta bīstamības analīzes sistēma un kritiskie kontroles punkti, kas ļauj pārbaudīt, vai tiek ievērotas 1. līdz 6. punktā noteiktās prasības.

8.

Procesu īsteno partiju veidā.”