25.1.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 21/20


KOMISIJAS LĒMUMS

(2006. gada 20. janvāris),

ar ko izveido augsta līmeņa ekspertu grupu jautājumos, kas saistīti ar etnisko minoritāšu sociālo integrāciju un to pilnvērtīgu līdzdalību darba tirgū

(2006/33/EK)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

tā kā:

(1)

Ar Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 13. pantu Kopienai piešķir pilnvaras veikt attiecīgus pasākumus, lai cīnītos pret diskrimināciju dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, reliģijas vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai dzimumorientācijas dēļ.

(2)

Saskaņā ar Komisijas paziņojumu “Nediskriminācija un iespēju vienlīdzība visiem” (1), kas pieņemts 2005. gada 1. jūnijā un kas uzsver vajadzību paplašinātajā Eiropas Savienībā noteikt saskaņotu un efektīvu pieeju, lai sociāli integrētu etniskās minoritātes un ļautu tām pilnvērtīgi piedalīties darba tirgū, Komisija vēlas izmantot kompetenci, ko sniedz konsultatīvā grupā apvienoti speciālisti.

(3)

Grupai jāpalīdz veidot saskaņotu un efektīvu pieeju, lai veicinātu mazāk labvēlīgo etnisko minoritāšu sociālo integrāciju un to pilnvērtīgu līdzdalību darba tirgū.

(4)

Grupas sastāvā jābūt ekspertiem, kas pārstāv pilsonisko sabiedrību, pētniecību, uzņēmumus, valsts un vietējās iestādes, kā arī etniskās minoritātes un citas attiecīgās ieinteresētās puses. Grupas sastāvam jābūt sabalansētam, jo īpaši saskaņā ar šādiem kritērijiem: izcelsmes valsts, dzimums, etniskā izcelsme, darbības joma un speciālās zināšanas,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Komisijā izveido “augsta līmeņa konsultatīvu ekspertu grupu jautājumos, kas saistīti ar etnisko minoritāšu sociālo integrāciju un to pilnvērtīgu līdzdalību darba tirgū”, turpmāk tekstā – “grupa”.

2. pants

Uzdevums

Grupas uzdevums ir:

pētīt iespējas panākt labāku etnisko minoritāšu sociālo integrāciju un to pilnvērtīgu līdzdalību Eiropas Savienības darba tirgū,

pirms 2007. gada (“Eiropas gads par iespēju vienlīdzību visiem”) beigām iesniegt pārskatu, kurā ietverti ieteikumi attiecībā uz politikām, kas īstenojamas šajā jomā.

Grupa ievēro labu praksi attiecīgajā jomā un jo īpaši interesējas par šādiem jautājumiem:

etnisko minoritāšu pašreizējā sociālekonomiskā situācija Eiropas Savienībā,

mazākuma grupu, tostarp neseno migrantu, Eiropas Savienībā dzīvojošu etnisko minoritāšu, nacionālo minoritāšu, romu un bezpavalstnieku dažādās situācijas un vajadzības,

vairākkārtējas diskriminācijas ietekme un tādu faktoru ietekme kā vecums, dzimums, invaliditāte un reliģija, kā arī ģeogrāfiskās izolācijas un izglītības līmeņa ietekme,

Eiropas Savienības politiku un programmu nozīme etnisko minoritāšu sociālajā integrācijā un to pilnvērtīgā līdzdalībā Eiropas Savienības darba tirgū,

turpmāko notikumu, tostarp iespējamās Eiropas Savienības paplašināšanās (Rumānija, Bulgārija, Turcija, Rietumbalkānu valstis) ietekme.

Grupas priekšsēdētājs var norādīt Komisijai, cik pamatoti ir apspriesties ar grupu par kādu noteiktu jautājumu.

3. pants

Sastāvs – Iecelšana

1.   Komisija ieceļ grupas dalībniekus no speciālistu vidus, kas ir kompetenti 2. pantā minētajās jomās.

2.   Grupā ir ne vairāk kā 10 dalībnieki.

3.   Piemēro šādus nosacījumus:

grupas dalībniekus ieceļ amatā privātpersonas statusā, un ieteikumus Komisijai viņi sniedz neatkarīgi no ārējiem norādījumiem,

viņi pilda savus pienākumus, līdz viņu vietā ieceļ citus vai līdz viņu pilnvaru beigām,

grupas dalībniekus, kuri vairs nespēj efektīvi piedalīties grupas darbā, atkāpjas vai neievēro šā panta pirmā vai otrā ievilkuma vai Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 287. panta prasības, var aizstāt uz atlikušo pilnvaru laiku,

grupas dalībnieki katru gadu rakstiski apstiprina, ka tie apņemas darboties sabiedrības interešu labā, kā arī apstiprina, ka tiem nav interešu, kas varētu kaitēt viņu neatkarībai,

grupas dalībnieku vārdus publicē Nodarbinātības, sociālo lietu un iespēju vienlīdzības ģenerāldirektorāta tīmekļa vietnē un Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā. Grupas dalībnieku vārdus apkopo, kontrolē un publicē saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 45/2001 (2) noteikumiem attiecībā uz personas datu aizsardzību un apstrādi.

4. pants

Darbība

1.   Komisija ieceļ grupas priekšsēdētāju.

2.   Ja ir lietderīgi un/vai nepieciešami, Komisijas pārstāvis var uzaicināt ekspertus vai novērotājus, kas ir īpaši kompetenti kādā dienas kārtības jautājumā, piedalīties grupas darbā.

3.   Ja Komisija norāda, ka informācija, kas iegūta, piedaloties grupas darbā, attiecas uz konfidenciāliem jautājumiem, to nedrīkst izplatīt.

4.   Grupa parasti pulcējas uz sanāksmi kādā no Komisijas vai tās dienestu darba vietām, kuru Komisija sīkāk nosaka atkarībā no procedūras un plāna. Sekretariāta pakalpojumus nodrošina Komisijas dienesti. Šajās sanāksmēs var piedalīties citi ieinteresēti Komisijas ierēdņi.

5.   Grupa pieņem reglamentu, pamatojoties uz Komisijas pieņemto standarta reglamentu (3).

6.   Komisijas dienesti var publicēt tīmeklī kopsavilkumu, secinājumu, secinājuma daļu vai grupas darba dokumentu attiecīgā dokumenta oriģinālvalodā.

5. pants

Sanāksmju izdevumi

Komisija saskaņā ar tajā spēkā esošajiem noteikumiem atmaksā ceļojuma un, vajadzības gadījumā, uzturēšanās izdevumus, kas grupas dalībniekiem, ekspertiem un novērotājiem radušies saistībā ar grupas darbību. Par veiktajiem uzdevumiem atlīdzība netiek maksāta.

Sanāksmju izdevumus atmaksā attiecīgo dienestu rīcībā esošo resursu robežās saskaņā ar ikgadējo resursu sadalījuma procedūru.

6. pants

Stāšanās spēkā

Šis lēmums stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī. To piemēro līdz 2007. gada 31. decembrim. Komisija pirms šī termiņa beigām lemj par lēmuma iespējamu pagarināšanu.

Briselē, 2006. gada 20. janvārī

Komisijas vārdā

Komisijas loceklis

Vladimír ŠPIDLA


(1)  KOM(2005) 224 galīgais.

(2)  OV L 8, 12.1.2001., 1. lpp.

(3)  OV C 38, 6.2.2001., 3. lpp.