32004R0874

Komisijas Regula (EK) Nr. 874/2004 (2004. gada 28. aprīlis), ar ko nosaka sabiedriskās kārtības noteikumus par pirmā līmeņa domēna .eu ieviešanu un darbību, kā arī principiem, kas reglamentē reģistrācijuDokuments attiecas uz EEZ.

Oficiālais Vēstnesis L 162 , 30/04/2004 Lpp. 0040 - 0050
CS.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835
ET.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835
HU.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835
LT.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835
LV.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835
MT.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835
PL.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835
SK.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835
SL.ES Nodaļa 13 Sējums 34 Lpp. 825 - 835


Komisijas Regula (EK) Nr. 874/2004

(2004. gada 28. aprīlis),

ar ko nosaka sabiedriskās kārtības noteikumus par pirmā līmeņa domēna .eu ieviešanu un darbību, kā arī principiem, kas reglamentē reģistrāciju

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 22. aprīļa Regulu (EK) Nr. 733/2002 par .eu pirmā līmeņa domēna ieviešanu [1], un jo īpaši tās 5. panta 1. punktu,

apspriedusies ar reģistru atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 733/2002 5. panta 1. punktam,

tā kā:

(1) Pirmā līmeņa domēna .eu, kas jāizveido saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 733/2002, ieviešanas sākotnējie posmi ir pabeigti, izraugoties Kopienā reģistrētu juridisko personu, kas administrēs un vadīs TLD .eu reģistra darbību. Reģistram, kas izraudzīts ar Komisijas Lēmumu 2003/375/EK [2], jābūt bezpeļņas organizācijai, kura darbojas un sniedz pakalpojumus pēc pašfinansēšanās principiem un par pieņemamu cenu.

(2) Jānodrošina, ka domēna vārdu var pieprasīt, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus un vienkāršu, ātru un efektīvu procedūru, visās Kopienas oficiālajās valodās caur akreditētām reģistratūrām.

(3) Reģistratūru akreditāciju veic TLD .eu reģistrs saskaņā ar procedūru, kas nodrošina taisnīgu un atklātu konkurenci reģistratūru starpā. Šim akreditācijas procesam jābūt objektīvam, pārredzamam un nediskriminējošam. Tikai tās personas, kas atbilst noteiktām tehniskām pamatprasībām, kuras reģistram jānosaka, var tikt akreditētas.

(4) Reģistratūrām jāpieņem tikai tie pieteikumi domēnu vārdu reģistrācijai, kas iesniegti pēc to akreditācijas, un jānodod tie tālāk tādā hronoloģiskā secībā, kādā tie saņemti.

(5) Lai nodrošinātu labāku patērētāju tiesību aizsardzību un neierobežojot Kopienas noteikumus par jurisdikciju un piemērojamām tiesībām, reģistratūru un reģistrēto personu strīdos par jautājumiem, kas skar Kopienas nosaukumus, piemērojamās tiesības ir tiesību akti vienā no attiecīgajām dalībvalstīm.

(6) Reģistratūras pieprasa saviem klientiem pareizu kontaktinformāciju, t.i., pilnu vārdu vai nosaukumu, pastāvīgās dzīvesvietas adresi, tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi, kā arī informāciju par to fizisko vai juridisko personu, kas atbild par domēna vārda tehnisko darbību.

(7) Reģistrācijas politikai jāveicina visu Kopienas oficiālo valodu lietošana.

(8) Saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 733/2002 dalībvalstis var pieprasīt, ka to oficiālo apzīmējumu un apzīmējumu, ar ko tās ir plaši pazīstamas, TLD .eu tieši var reģistrēt tikai to valdība. Valstīm, kas plāno pievienoties Eiropas Savienībai pēc 2004. gada maija, jānodrošina iespēja bloķēt savu oficiālo apzīmējumu un apzīmējumus, ar ko tās ir plaši pazīstamas, lai tos varētu reģistrēt vēlāk.

(9) Dalībvalstis jāpilnvaro izraudzīties uzņēmēju, kas kā savu domēna vārdu reģistrēs attiecīgās dalībvalsts oficiālo apzīmējumu vai apzīmējumu, ar ko valsts ir plaši pazīstama. Līdzīgi Komisija ir pilnvarota izraudzīties domēna vārdus, ko izmantos Kopienas iestādes, un uzņēmēju, kas ar šiem domēna vārdiem strādās. Reģistrs ir pilnvarots rezervēt vairākus īpašus domēna vārdus savām darbībām.

(10) Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 733/2002 5. panta 2. punktu vairākas dalībvalstis ir paziņojušas Komisijai un citām dalībvalstīm sarakstu ar plaši atpazīstamiem nosaukumiem attiecībā uz ģeogrāfiskiem un/vai ģeopolitiskiem jēdzieniem, kas ietekmē šo valstu politisko sistēmu vai teritoriālo uzbūvi. Šajos sarakstos ietverti nosaukumi, ko saskaņā ar sabiedriskās kārtības noteikumiem vai nu nevar reģistrēt vai var reģistrēt tikai otrā līmeņa domēnā. Uz vārdiem vai nosaukumiem, kas ir ietverti minētajos sarakstos, neattiecas rindas kārtības princips jeb princips, ka pirmo reģistrē to, par ko agrāk iesniegts reģistrācijas pieteikums.

(11) Rindas kārtības princips ir pamatprincips, izšķirot strīdus starp pirmtiesību īpašniekiem pakāpeniskajā reģistrācijā. Pēc pakāpeniskās reģistrācijas pabeigšanas domēnu vārdu piešķiršanā piemēro rindas kārtības principu.

(12) Lai aizsargātu pirmtiesības, kas atzītas saskaņā ar Kopienas vai attiecīgās valsts tiesību aktiem, jāievieš pakāpeniskas reģistrācijas kārtība. Pakāpeniskā reģistrācija notiek divos posmos, lai nodrošinātu to, ka pirmtiesību īpašniekiem ir pienācīgas iespējas reģistrēt vārdus, attiecībā uz kuriem tiem ir pirmtiesības. Reģistrs nodrošina, ka tiesību pārbaudi veic iecelti izvērtētāji. Ņemot vērā pieteikumu iesniedzēju sniegtos pierādījumus, izvērtētājiem jāpārbauda tiesības, ko prasa īstenot attiecībā uz konkrēta vārda reģistrāciju. Ja par domēna vārda reģistrāciju pieteikumu ir iesniegušas divas vai vairākas personas, kurām visām ir pirmtiesības, minēto vārdu piešķir rindas kārtībā.

(13) Reģistrs noslēdz attiecīgu fiduciāru līgumu, lai nodrošinātu pakalpojuma turpināšanos un jo īpaši to, ka funkciju nodošanas gadījumā vai citos neparedzamos apstākļos pakalpojumu sniegšanu vietējai interneta lietotāju kopienai iespējams turpināt ar iespējami mazāku pārtraukumu. Reģistram arī jānodrošina atbilstība attiecīgiem datu aizsardzības noteikumiem, principiem, vadlīnijām un labākajai praksei, jo īpaši attiecībā uz to datu apjomu un veidu, kas pieejami WHOIS datu bāzē. Domēna vārdus, ko dalībvalsts tiesa uzskata par godu aizskarošiem, rasistiskiem vai tādiem, kas ir pretrunā ar valsts politiku, bloķē un, līdzko tiesas spriedums ir galīgs, anulē. Šos domēna vārdus nākotnē vairs nedrīkst reģistrēt.

(14) Domēna vārda īpašnieka nāves vai maksātnespējas gadījumā, ja reģistrācijas posma beigās nav uzsākts domēna vārda nodošanas process, šā domēna vārda izmantošanu aptur uz 40 kalendārajām dienām. Ja attiecīgie tiesību pārņēmēji vai administratori šajā laikā nav reģistrējuši domēna vārdu, tas kļūst pieejams vispārējai reģistrācijai.

(15) Reģistrs domēna vārdus dažu īpašu iemeslu dēļ var anulēt pēc tam, kad ir devis attiecīgajam domēna vārda īpašniekam iespēju veikt atbilstošus pasākumus. Domēna vārdus var arī anulēt saskaņā ar alternatīvu strīdu izšķiršanas procedūru.

(16) Reģistrs paredz alternatīvu strīdu izšķiršanas procedūru, kurā ņem vērā labāko starptautisko praksi šajā jomā un jo īpaši Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) attiecīgos ieteikumus, lai pēc iespējas nodrošinātu izvairīšanos no spekulatīvas un ļaunprātīgas reģistrācijas.

(17) Reģistrs izraugās pakalpojumu sniedzējus, kam ir attiecīgas speciālās zināšanas, ņemot vērā objektīvus, pārredzamus un nediskriminējošus kritērijus. Alternatīvajā strīdu izšķiršanas procedūrā ievēro to vienoto procesuālo noteikumu minimumu, kuri ir līdzīgi Piešķirto nosaukumu un numuru interneta korporācijas (ICANN) pieņemtās Vienotās strīdu izšķiršanas politikas noteikumiem.

(18) Ņemot vērā gaidāmo Eiropas Savienības paplašināšanos, sabiedriskās kārtības noteikumu sistēmai, kas izveidota ar šo regulu, jāstājas spēkā nekavējoties.

(19) Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar tās Komunikāciju komitejas atzinumu, kas izveidota ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/21/EK 22. panta 1. punktu [3],

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

I NODAĻA

PRIEKŠMETS

1. pants

Priekšmets

Ar šo regulu nosaka sabiedriskās kārtības noteikumus par pirmā līmeņa domēna .eu ieviešanu un darbību, kā arī sabiedriskās kārtības principus reģistrācijai, kas minēti Regulas (EK) Nr. 733/2002 5. panta 1. punktā.

II NODAĻA

REĢISTRĀCIJAS PRINCIPI

2. pants

Tiesības reģistrēt un vispārēji reģistrācijas principi

Personas, kas ir tiesīgas reģistrēt, kā noteikts Regulas (EK) Nr. 733/2002 4. panta 2. punkta b) apakšpunktā, var TLD .eu reģistrēt vienu vai vairākus domēna vārdus.

Neskarot IV nodaļu, īpašu domēna vārdu piešķir tās reģistrēties tiesīgās personas izmantošanai, kura pirmā ir iesniegusi reģistrā pieteikumu, kas noformēts tehniski pareizi un saskaņā ar šo regulu. Šīs regulas nolūkā uz šo pirmā saņemtā pieteikuma kritēriju atsaucas kā uz "rindas kārtības" principu.

Kad domēna vārds ir reģistrēts, tas kļūst nepieejams reģistrācijai līdz brīdim, kad reģistrācijas termiņš izbeidzas un to neatjauno vai arī domēna vārdu anulē.

Ja vien šajā regulā nav norādīts citādi, domēna vārdus TLD .eu reģistrē tieši.

Domēna vārda reģistrācija ir spēkā tikai pēc tam, kad pieteikuma iesniedzēja persona ir samaksājusi attiecīgo maksu.

TLD .eu reģistrētos domēna vārdus var nodot tikai tādām personām, kam ir tiesības reģistrēt .eu domēna vārdus.

3. pants

Domēna vārda reģistrācijas pieteikumi

Domēna vārda reģistrācijas pieteikumā ietver šādu informāciju:

a) pieteikuma iesniedzējas personas vārds/nosaukums un adrese;

b) pieteikuma iesniedzējas personas apliecinājums, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus, ka tā atbilst vispārējiem atbilstības kritērijiem, kas noteikti Regulas (EK) Nr. 733/2002 4. panta 2. punkta b) apakšpunktā;

c) pieteikuma iesniedzējas personas apliecinājums, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus, ka, cik tai zināms, attiecīgo pieteikumu domēna vārda reģistrācijai tā iesniedz labā ticībā un nepārkāpjot kādas trešās personas tiesības;

d) pieteikuma iesniedzējas personas apņemšanās, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus, ka tā ievēros visus reģistrācijas noteikumus un nosacījumus, tostarp konfliktu ārpustiesas risināšanas politiku, kas izklāstīta VI nodaļā.

Jebkura būtiska neprecizitāte, sniedzot a)–d) apakšpunktā minēto informāciju, ir reģistrācijas noteikumu pārkāpums.

Reģistrācijas pieteikumu pārbaudi reģistrs veic pēc reģistrēšanas un pēc savas ierosmes vai tad, ja ir radies strīds par attiecīgā domēna vārda reģistrāciju, izņemot attiecībā uz pieteikumiem, kas iesniegti pakāpeniskās reģistrācijas kārtībā saskaņā ar 10., 12. un 14. pantu.

4. pants

Reģistratūru akreditēšana

Tikai reģistra akreditētās reģistratūras drīkst piedāvāt reģistrācijas pakalpojumus TLD.eu vārdiem.

Reģistrs nosaka reģistratūru akreditācijas kārtību, kura ir pieņemama, pārredzama un nediskriminējoša, un nodrošina efektīvus un taisnīgus konkurences nosacījumus.

Reģistratūrām ir jāpiekļūst un jāizmanto reģistra automatizētās reģistrācijas sistēmas. Reģistrs var noteikt papildu tehniskās pamatprasības reģistratūru akreditēšanai.

Reģistrs var prasīt reģistratūrām reģistrācijas maksu avansa maksājumu, ko reģistrs ik gadu nosaka, ņemot vērā pieņemamu tirgus aprēķinu.

Reģistrs dara publiski un viegli pieejamu reģistratūru akreditācijas kārtību un noteikumus, kā arī akreditēto reģistratūru sarakstu.

Visas reģistratūras saista līgums ar reģistru, kurā tās apņemas ievērot akreditācijas noteikumus un jo īpaši nodrošināt atbilstību sabiedriskās kārtības principiem, kas noteikti šajā regulā.

5. pants

Noteikumi attiecībā uz reģistratūrām

Neskarot noteikumus, kas reglamentē piemērojamo jurisdikciju un tiesības, reģistra un domēna vārdu reģistrējušās personas starpā noslēgtais līgums nevar kā piemērojamās tiesības paredzēt tiesības, kas atšķiras no tiesībām vienā no dalībvalstīm, un nevar paredzēt strīdu izšķiršanas iestādi, ja vien reģistrs to nav izraudzījies saskaņā ar 23. pantu, ne arī arbitrāžas tiesu vai tiesu, kas atrodas ārpus Kopienas.

Reģistratūra, kas saņem vairāk nekā vienu reģistrācijas pieteikumu par to pašu vārdu, nodod šos pieteikumus reģistram tādā hronoloģiskā secībā, kādā tie saņemti.

Reģistram nodod tikai tos pieteikumus, kas saņemti pēc akreditācijas dienas.

Reģistratūras prasa visiem pieteikumu iesniedzējiem sniegt pareizu un uzticamu kontaktinformāciju par vismaz vienu fizisku vai juridisku personu, kas atbild par pieprasītā domēna vārda tehnisko darbību.

Reģistratūras var saskaņā ar valstī vai Kopienā spēkā esošajiem tiesību aktiem izveidot iezīmju, autentificēšanas un uzticamības zīmju sistēmas, lai veicinātu patērētāju uzticību tās informācijas ticamībai, kas ir pieejama zem to reģistrētā domēna vārda.

III NODAĻA

VALODAS UN ĢEOGRĀFISKIE JĒDZIENI

6. pants

Valodas

.eu domēna vārdus sāk reģistrēt tikai pēc tam, kad reģistrs ir informējis Komisiju par to, ka pieteikumu iesniegšana .eu domēna vārdu reģistrācijai un lēmumu paziņošana par reģistrāciju ir iespējama visās Kopienas oficiālajās valodās, turpmāk tekstā – "oficiālajās valodās".

Reģistrs nodrošina, ka visi reģistra ziņojumi, kas skar kādas personas tiesības saistībā ar reģistrāciju, piemēram, domēna piešķiršanu, nodošanu, atcelšanu vai anulēšanu, ir pieejami visās oficiālajās valodās.

Reģistrs reģistrē domēna vārdus ar visiem oficiālo valodu alfabēta burtiem, kad kļūst pieejami attiecīgi starptautiski standarti.

Reģistram nav jāveic darbība citās valodās, kas nav oficiālās valodas.

7. pants

Kārtība rezervētajiem ģeogrāfiskajiem un ģeopolitiskajiem nosaukumiem

Attiecībā uz kārtību, kādā ceļ iebildumus par plaši pazīstamo vārdu/nosaukumu sarakstiem saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 733/2002 5. panta 2. punktu, par šiem iebildumiem paziņo ar Direktīvas 2002/21/EK 22. panta 1. punktu izveidotās Komunikāciju komitejas locekļiem un Komisijas Informācijas sabiedrības ģenerāldirektorāta ģenerāldirektoram. Komunikāciju komitejas locekļi un ģenerāldirektors var noteikt citus kontaktpunktus šiem paziņojumiem.

Par iebildumiem un citiem kontaktpunktiem paziņo pa elektronisko pastu, kurjerpastu, personiski vai pa pastu, izmatojot reģistrētu vēstuli un saņemšanas apstiprinājumu.

Iebildumu izskatīšanas nolūkā reģistrs savā tīmekļa vietnē publicē divus sarakstus ar vārdiem/nosaukumiem. Vienā sarakstā ir vārdi/nosaukumi, ko Komisija noteikusi kā "nereģistrējamus". Otrajā sarakstā ir vārdi/nosaukumi, ko Komisija reģistram ir norādījusi kā "reģistrējamus tikai otrā līmeņa domēnā".

8. pants

Valstu nosaukumi un valstu kodi (Alpha 2 sistēmā)

Dalībvalstis (un valstis, kas pievienojas) var prasīt, lai to oficiālo apzīmējumu un apzīmējumu, ar ko tās ir plaši pazīstamas, vienā vai vairākās (2004. gada maijā paplašinātās Kopienas) oficiālajās valodās TLD .eu nevar tieši reģistrēt neviens, izņemot attiecīgās valsts valdību. Tālab visas dalībvalstis (vai valstis, kas pievienojas) divu mēnešu laikā no dienas, kad šī regula stājas spēkā, nosūta Komisijai sarakstu ar vārdiem/nosaukumiem, kas jārezervē, kā arī paziņo izraudzīto iestādi, kas pārstāvēs attiecīgās valsts valdību minēto vārdu/nosaukumu reģistrēšanas nolūkā.

Komisija paziņo reģistram šos vārdus, kas jārezervē, un iestādes, kas pārstāv valstu valdības minēto vārdu reģistrēšanas nolūkā.

Kandidātvalstis, kas negatavojas pievienoties Eiropas Savienībai 2004. gada maijā, un Eiropas Ekonomikas zonas valstis, kas nav dalībvalstis, var prasīt, lai to oficiālo apzīmējumu un apzīmējumu, ar ko tās ir plaši pazīstamas, to valodā un jebkurā no oficiālajām valodām no 2004. gada maija nevar tieši reģistrēt TLD .eu. Tālab minētās valstis var divu mēnešu laikā no dienas, kad šī regula stājas spēkā, nosūtīt Komisijai sarakstu ar vārdiem/nosaukumiem, kas jārezervē.

Komisija paziņo reģistram vārdus/nosaukumus, kas nav jārezervē.

Tiešai domēna vārdu reģistrēšanā TLD .eu neizmanto valstu kodus Alpha 2 sistēmā.

9. pants

Otrā līmeņa domēna vārds ģeogrāfiskiem un ģeopolitiskiem nosaukumiem

Ģeogrāfiskus un ģeopolitiskus jēdzienus kā domēna vārdus saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 733/2002 5. panta 2. punkta b) apakšpunktu var reģistrēt dalībvalsts, kas šos vārdus ir paziņojusi. To var darīt zem jebkura domēna vārda, kas ir reģistrēts attiecīgajā dalībvalstī.

Komisija var lūgt reģistram ieviest domēna vārdus tieši TLD .eu Kopienas iestāžu izmantošanai. Pēc šīs regulas stāšanās spēkā un ne vēlāk kā nedēļu pirms IV nodaļā paredzētā pakāpeniskās reģistrācijas perioda sākuma Komisija paziņo reģistram vārdus, kas jārezervē, un iestādes, kas pārstāv Kopienas iestādes šo vārdu reģistrēšanas nolūkā.

IV NODAĻA

PAKĀPENISKĀ REĢISTRĀCIJA

10. pants

Personas, kam ir tiesības iesniegt reģistrācijas pieteikumus, un vārdi, ko tās var reģistrēt

1. Pirmtiesību īpašnieki, kas atzīti un reģistrēti saskaņā ar valsts un/vai Kopienas tiesībām, un valsts iestādes ir tiesīgas iesniegt domēna vārda reģistrācijas pieteikumu pakāpeniskās reģistrācijas laikā, pirms ir sākusies vispārējā.eu domēna reģistrācija.

"Pirmtiesības"inter alia attiecas uz reģistrētām valsts un Kopienas preču zīmēm, ģeogrāfiskiem apzīmējumiem vai izcelsmes apzīmējumiem un, ciktāl tie ir aizsargāti saskaņā ar valsts tiesību aktiem dalībvalstī, kurā tie pastāv: nereģistrētām preču zīmēm, komercnosaukumiem, uzņēmumu identifikācijas zīmēm, uzņēmumu nosaukumiem, uzvārdiem un aizsargātu literāru un mākslas darbu nosaukumiem.

"Valsts iestādes" ir Kopienas iestādes, valstu valdības un vietējās pašvaldības, valsts iestādes, organizācijas un iestādes, uz ko attiecas publiskās tiesības, kā arī starptautiskas un starpvaldību organizācijas.

2. Reģistrācija uz pirmtiesību pamata ir tā pilna vārda/nosaukuma reģistrācija, attiecībā uz kuru pastāv pirmtiesības, kā tas rakstīts dokumentos, kuri apliecina, ka šādas tiesības pastāv.

3. Reģistrācijā, ko veic valsts iestāde, var norādīt pilnu attiecīgās valsts iestādes nosaukumu vai arī plaši izmantojamu akronīmu. Valsts iestādes, kas atbild par noteiktas ģeogrāfiskas teritorijas pārvaldīšanu, var arī reģistrēt pilnu tās teritorijas nosaukumu, par ko tās atbild, un nosaukumu, ar kādu minētā teritorija ir plaši pazīstama.

11. pants

Īpašas rakstu zīmes

Attiecībā uz pilnu nosaukumu reģistrāciju, ja šādi nosaukumi ietver atstarpi starp teksta elementiem vai vārdiem, šādus pilnus nosaukumus uzskata par identiskiem tādiem pašiem domēna vārda reģistrācijas pieteikumā minētiem nosaukumiem, ko raksta ar defisi starp vārdiem vai to elementiem vai apvienotus vienā vārdā.

Ja vārds/nosaukums, par ko prasa īstenot pirmtiesības, ietver īpašas rakstu zīmes, atstarpes vai pieturzīmes, tās pilnībā svītro no attiecīgā domēna vārda, aizstāj ar defisēm vai, ja iespējams, pārraksta.

Šā panta otrajā daļā minētās īpašās rakstu zīmes un pieturzīmes ietver šādas rakstu zīmes:

∼ @ $ % ˆ & * () + = < >{} [] | \ /:;',.?

Neskarot 6. panta trešo punktu, ja vārdā, uz ko attiecas pirmtiesības, ir burti ar papildu elementiem, ko nevar atveidot ASCII kodā, piemēram, ä, é vai ñ, attiecīgos burtus atveido bez šiem elementiem (kā a, e un n) vai aizvieto ar parasti pieņemtu rakstību (piemēram, ae). Citās jomās domēna vārds ir identisks tā vārda teksta vai vārdu elementiem, uz ko attiecas pirmtiesības.

12. pants

Pakāpeniskas reģistrācijas principi

1. Pakāpenisku reģistrāciju nesāk agrāk kā 2004. gada 1. maijā un tikai tad, ja ir izpildīta 6. panta pirmajā daļā noteiktā prasība un ir beidzies 8. pantā paredzētais laika posms.

Reģistrs vismaz divus mēnešus iepriekš publicē datumu, kurā sākas pakāpeniskā reģistrācija, un attiecīgi informē visas akreditētās reģistratūras.

Reģistrs savā tīmekļa vietnē divus mēnešus pirms pakāpeniskās reģistrācijas sākuma publicē visu to tehnisko un administratīvo pasākumu sīku aprakstu, ko tas izmanto, lai nodrošinātu pareizu, taisnīgu un tehniski pieņemamu pakāpeniskās reģistrācijas posma vadību.

2. Pakāpeniskās reģistrācijas posms ilgst četrus mēnešus. Vispārējā domēna vārdu reģistrācija nesākas, pirms nav beidzies pakāpeniskās reģistrācijas posms.

Pakāpenisko reģistrāciju veido divas daļas un katra daļa ilgst divus mēnešus.

Pakāpeniskās reģistrācijas pirmajā daļā 10. panta 1. punktā minētie pirmtiesību īpašnieki vai licenciāti un valsts iestādes kā domēna vārdus var pieteikt tikai reģistrētas valstu un Kopienas preču zīmes, ģeogrāfiskās izcelsmes norādes un 10. panta 3. punktā minētos nosaukumus vai akronīmus.

Pakāpeniskās reģistrācijas otrajā daļā nosaukumus, ko var reģistrēt pirmajā daļā, un nosaukumus, kuru pamatā ir visas citas pirmtiesības, kā domēna vārdus var pieteikt tie, kam ir pirmtiesības uz šiem vārdiem.

3. Pieteikumā reģistrēt domēna vārdu, ņemot vērā pirmtiesības saskaņā ar 10. panta 1. un 2. punktu, ietver atsauci uz tiesību uz šo vārdu juridisko pamatu attiecīgās valsts vai Kopienas tiesībās, kā arī citu svarīgu informāciju, piemēram, preču zīmes reģistrācijas numuru, informāciju par publikāciju valdības biļetenā vai oficiālā valdības laikrakstā, profesionālo vai uzņēmējdarbības apvienību un tirdzniecības kameru reģistrācijas informāciju.

4. Reģistrs var prasīt par domēna vārda reģistrācijas pieteikumiem maksāt papildu maksu – ar nosacījumu, ka tā domāta tikai to izmaksu segšanai, kas rodas, piemērojot šo nodaļu. Reģistrs var iekasēt atšķirīgu maksu, ņemot vērā tā procesa sarežģītību, kas vajadzīgs pirmtiesību pārbaudei.

5. Pakāpeniskās reģistrācijas beigās par reģistra līdzekļiem veic neatkarīgu revīziju un tās rezultātus paziņo Komisijai. Revidentu ieceļ reģistrs, apspriežoties ar Komisiju. Revīzijas mērķis ir apstiprināt, ka reģistrs ir nodrošinājis taisnīgu, pareizu un pienācīgu pakāpeniskās reģistrācijas posma operatīvo un tehnisko vadību.

6. Strīdus par domēna vārdu izšķir, piemērojot VI nodaļas noteikumus.

13. pants

Izvērtētāju izraudzīšanās

Izvērtētāji ir juridiskas personas, kas ir reģistrētas Kopienas teritorijā. Izvērtētāji ir cienījamas iestādes ar pienācīgu profesionālo pieredzi. Reģistrs izraugās izvērtētājus objektīvā, pārredzamā un nediskriminējošā procesā, nodrošinot iespējami plašāku ģeogrāfisko pārstāvību. Reģistrs lūdz izvērtētājus veikt pārbaudi objektīvā, pārredzamā un nediskriminējošā veidā.

Dalībvalstis paredz pārbaudi attiecībā uz 10. panta 3. punktā minētajiem nosaukumiem. Šai nolūkā dalībvalstis divos mēnešos no šīs regulas stāšanās spēkā dienas nosūta Komisijai skaidru norādi par adresēm, attiecībā uz kurām pārbaudei ir jānosūta dokumentāri pierādījumi. Komisija paziņo šīs adreses reģistram.

Reģistrs savā tīmekļa vietnē publicē informāciju par izvērtētājiem.

14. pants

Pakāpeniskajā reģistrācijā saņemto pieteikumu pārbaude un reģistrācija

Visas pieteikumos minētās pirmtiesības saskaņā ar 10. panta 1. un 2. punktu jāpārbauda, ņemot vērā dokumentārus pierādījumus, kas apliecina minētās tiesības saskaņā ar tās valsts tiesību aktiem, pamatojoties uz kuriem minētās tiesības pastāv.

Saņemot pieteikumu, reģistrs attiecīgo domēna vārdu bloķē, līdz ir notikusi pārbaude vai līdz brīdim, kad beidzas termiņš dokumentācijas saņemšanai. Ja reģistrs pakāpeniskās reģistrācijas laikā saņem vairāk nekā vienu pieteikumu par to pašu domēnu, šos pieteikumus izskata hronoloģiskā secībā.

Reģistrs dara pieejamu datu bāzi, kura satur informāciju par domēna vārdiem, par ko pakāpeniskajā reģistrācijā ir iesniegti pieteikumi, pieteikuma iesniedzējiem, reģistratūru, kas iesniegusi attiecīgo pieteikumu, termiņu apliecinājuma dokumentu iesniegšanai un turpmākus pieteikumus attiecībā uz minētajiem vārdiem.

Visi pieteikuma iesniedzēji iesniedz dokumentārus pierādījumus, kas apliecina, ka viņi ir pirmtiesību īpašnieki attiecībā uz konkrēto vārdu. Dokumentāros pierādījumus iesniedz reģistra norādītajam izvērtētājam. Pieteikuma iesniedzējs iesniedz pierādījumus tā, lai izvērtētājs tos saņem četrpadsmit dienās no pieteikuma par domēna vārda reģistrāciju iesniegšanas dienas. Ja šajā termiņā dokumentāros pierādījumus nesaņem, pieteikumu par domēna vārdu noraida.

Izvērtētāji, saņemot dokumentāros pierādījumus, tos apzīmogo ar datuma spiedogu.

Izvērtētāji pārbauda pieteikumus par konkrētu domēna vārdu tādā secībā, kādā pieteikumi ir saņemti reģistrā.

Attiecīgais izvērtētājs pārbauda, vai pieteikuma iesniedzējam, kas ir jāizvērtē pirmais attiecībā uz domēna vārdu un kas ir iesniedzis dokumentārus pierādījumus, pirms beidzies termiņš, ir pirmtiesības uz šo vārdu. Ja dokumentārie pierādījumi nav saņemti laikus vai ja izvērtētājs konstatē, ka dokumentārie pierādījumi nepamato pirmtiesības, izvērtētājs par to informē reģistru.

Ja izvērtētājs konstatē, ka pastāv pirmtiesības attiecībā uz konkrēta domēna vārda reģistrācijas pieteikumu, kas ir pirmais pēc kārtas, izvērtētājs par to informē reģistru.

Šo pārbaudi pieteikumu iesniegšanas hronoloģiskā secībā turpina, līdz konstatē pieteikumu, attiecībā uz kuru izvērtētājs apstiprina pirmtiesības uz attiecīgo domēna vārdu.

Ja reģistrs konstatē, ka pieteikuma iesniedzējs ir apliecinājis savas pirmtiesības saskaņā ar šā panta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā noteikto kārtību, tas reģistrē domēna vārdus rindas kārtībā.

V NODAĻA

REZERVĀCIJA, WHOIS DATI UN NEPAREIZA REĢISTRĀCIJA

15. pants

Fiduciārs līgums

1. Reģistrs par saviem līdzekļiem slēdz līgumu ar cienījamu uzticības personu vai citu fiduciāru, kas reģistrēts Kopienas teritorijā, norādot Komisiju kā labuma guvēju no fiduciārā līguma. Pirms šā līguma noslēgšanas Komisija dod tam savu piekrišanu. Reģistrs ik dienas iesniedz fiduciāram .eu datu bāzes tā brīža satura elektronisku kopiju.

2. Līgums paredz, ka fiduciārs glabā datus ar šādiem noteikumiem:

a) datus saņem un glabā fiduciāra glabāšanā saskaņā ar uzticības principu, neveicot nekādu citu procedūru kā vien pārbaudi, vai dati ir pilnīgi, viendabīgi un pareizā formātā, līdz tos nodod Komisijai;

b) datus izņem no fiduciāra glabāšanas, beidzoties termiņam, ja neseko atjaunošana, vai beidzoties reģistra un Komisijas līgumam jebkuru tādu iemeslu dēļ, kas aprakstīti līgumā, un neatkarīgi no Komisijas un reģistra strīdiem vai tiesas prāvām;

c) ja fiduciāro glabāšanu beidz, Komisijai ir ekskluzīvas un neatceļamas tiesības, nemaksājot atlīdzību, atkārtoti izraudzīties reģistru;

d) ja līgumu ar reģistru pārtrauc, Komisija sadarbībā ar reģistru veic visus vajadzīgos pasākumus, lai nodotu administratīvo un operatīvo atbildību par TLD.eu un rezerves fondiem personai, ko izraudzījusies Komisija; tādā gadījumā reģistrs veic visus pasākumus, lai novērstu pakalpojumu pārtraukšanu, un jo īpaši turpina atjaunināt informāciju, uz ko attiecas fiduciārais līgums, līdz laikam, kad vadība ir pilnībā nodota citai personai.

16. pants

WHOIS datu bāze

WHOIS datu bāzes mērķis ir sniegt precīzu un atjauninātu informāciju par tehniskajiem un administratīvajiem kontaktpunktiem, kas administrē TLD .eu domēna vārdus.

WHOIS datu bāze satur tādu informāciju par domēna vārda īpašnieku, kas ir vajadzīga un nepārsniedz datu bāzes mērķa apjomu. Ciktāl informācija nav nepieciešama attiecībā uz datu bāzes mērķi un ja domēna vārda īpašnieks ir fiziska persona, tad attiecībā uz informāciju, ko plāno padarīt publiski pieejamu, ir jāsaņem skaidra domēna vārda īpašnieka piekrišana. Ja apzināti ir sniegta nepareiza informācija, uzskata, ka domēna vārda reģistrācija ir notikusi, pārkāpjot reģistrācijas noteikumus.

17. pants

Reģistra rezervētie vārdi

Reģistrs savas darbības vajadzībām rezervē šādus vārdus:

eurid.eu, registry.eu, nic.eu, dns.eu, internic.eu, whois.eu, das.eu, coc.eu, eurethix.eu, eurethics.eu, euthics.eu

18. pants

Nepareiza reģistrācija

Ja kādas dalībvalsts tiesa uzskata domēna vārdu par aizskarošu, rasistisku vai tādu, kas ir pretrunā ar sabiedrisko kārtību, reģistrs, saņemot informāciju par šo tiesas lēmumu, attiecīgo domēna vārdu bloķē un, saņemot paziņojumu par galīgo tiesas lēmumu, domēna vārdu anulē. Reģistrs bloķē turpmākai reģistrācijai tos vārdus, uz ko attiecas šāds tiesas nolēmums, tik ilgi, kamēr šāds nolēmums ir spēkā.

19. pants

Nāve un likvidācija

1. Ja domēna vārda reģistrācijas posmā domēna vārda īpašnieks mirst, viņa testamenta izpildītāji vai likumīgie mantinieki var lūgt domēna vārdu nodot mantiniekiem, iesniedzot attiecīgu dokumentāciju. Ja, reģistrācijas posmam beidzoties, domēna vārda nodošana nav uzsākta, domēna vārdu uz četrdesmit kalendārajām dienām aptur un publicē reģistra tīmekļa vietnē. Šai laika posmā testamenta izpildītāji vai likumīgie mantinieki var iesniegt pieteikumu vārda reģistrēšanai, iesniedzot attiecīgus dokumentus. Ja mantinieki minētajā 40 dienu posmā nav reģistrējuši attiecīgo domēna vārdu, tas pēc tam kļūst pieejams vispārējai reģistrācijai.

2. Ja domēna vārda īpašnieks ir uzņēmums, juridiska vai fiziska persona vai organizācija, attiecībā uz kuru domēna vārda reģistrācijas posmā sākas maksātnespējas procedūra, likvidācija, darbības pārtraukšana, likvidācija ar tiesas nolēmumu vai cita līdzīga attiecīgās valsts tiesību aktos paredzēta procedūra, tad likumīgi ieceltais domēna vārda īpašnieka administrators var pieprasīt nodot pircējam domēna vārda īpašnieka aktīvus, iesniedzot attiecīgus dokumentus. Ja, reģistrācijas posmam beidzoties, domēna vārda nodošana nav uzsākta, domēna vārdu uz 40 kalendārajām dienām aptur un publicē reģistra tīmekļa vietnē. Šai laika posmā administrators var iesniegt pieteikumu reģistrēt domēna vārdu, iesniedzot attiecīgus dokumentus. Ja administrators minētajā 40 dienu posmā nav reģistrējis attiecīgo domēna vārdu, tas pēc tam kļūst pieejams vispārējai reģistrācijai.

VI NODAĻA

ANULĒŠANA UN STRĪDU IZŠĶIRŠANA

20. pants

Domēna vārdu anulēšana

Reģistrs var pēc savas ierosmes domēna vārdu atcelt, neiesniedzot attiecīgo strīdu izskatīšanai kādā ārpustiesas strīdu izšķiršanas iestādē, vienīgi šādu iemeslu dēļ:

a) reģistram nenomaksāti parādi;

b) domēna vārda īpašnieks neatbilst vispārējiem atbilstības kritērijiem, kas noteikti Regulas (EK) Nr. 733/2002 4. panta 2. punkta b) apakšpunktā;

c) domēna vārda īpašnieka 3. pantā minēto reģistrācijas noteikumu pārkāpums.

Reģistrs nosaka kārtību, kādā tas minēto iemeslu dēļ var atcelt domēna vārdus. Šī procedūra paredz informēt domēna vārda īpašnieku un dot viņam iespēju veikt attiecīgus pasākumus.

Domēna vārda atcelšanu un attiecīgā gadījumā turpmāku nodošanu citai personai var veikt arī saskaņā ar ārpustiesas strīdu izšķiršanas iestādes lēmumu.

21. pants

Spekulatīva un ļaunprātīga reģistrācija

1. Reģistrētu domēna vārdu var atcelt, izmantojot attiecīgu ārpustiesas vai tiesas procedūru, ja šis vārds ir identisks vai ļoti līdzīgs vārdam, attiecībā uz kuru saskaņā ar attiecīgās valsts un/vai Kopienas tiesību aktiem ir atzītas tiesības, piemēram, 10. panta 1. punktā minētās tiesības, un ja:

a) šo vārdu tā īpašnieks ir reģistrējis, nepastāvot tiesībām vai leģitīmām interesēm uz vārdu, vai arī

b) tas ir reģistrēts vai tiek izmantots ļaunprātīgi.

2. Leģitīmas intereses 1. punkta a) apakšpunkta nozīmē var pamatot šādi apstākļi:

a) ja pirms jebkāda paziņojuma par alternatīvu strīdu izšķiršanas (ADR) procedūru domēna vārda īpašnieks ir izmantojis domēna vārdu vai tam atbilstošu vārdu saistībā ar preču vai pakalpojumu piedāvāšanu vai ir veicis pierādāmus sagatavošanās darbus šādā nolūkā;

b) ja domēna vārda īpašnieks – organizācija vai fiziska persona – bijis plaši pazīstams ar minēto domēna vārdu, pat tad, ja tam nav saskaņā ar attiecīgās valsts un/vai Kopienas tiesību aktiem atzītu tiesību uz vārdu;

c) ja domēna vārda īpašnieks likumīgi un nekomerciāliem nolūkiem izmanto domēna vārdu bez nodoma maldināt patērētājus vai kaitēt tā vārda reputācijai, uz kuru tiesības ir atzītas saskaņā ar attiecīgās valsts un/vai Kopienas tiesību aktiem.

3. Par ļaunprātīgu 1. punkta b) apakšpunkta nozīmē uzskata šādu rīcību:

a) ja apstākļi norāda, ka domēna vārds ir reģistrēts vai iegūts galvenokārt ar mērķi to pārdot, iznomāt vai citādi nodot īpašniekam, kura tiesības uz šo vārdu ir atzītas saskaņā ar attiecīgās valsts un/vai Kopienas tiesību aktiem, vai valsts iestādei, vai

b) domēna vārds ir reģistrēts, lai neļautu šā vārda īpašniekam, kura tiesības uz šo vārdu ir atzītas saskaņā ar attiecīgās valsts un/vai Kopienas tiesību aktiem, vai valsts iestādei ietvert šo vārdu atbilstošā domēna vārdā, ja vien:

i) šādu pieteikuma iesniedzēja rīcību var pierādīt; vai

ii) domēna vārds nav pienācīgi izmantots vismaz divus gadus no reģistrācijas dienas; vai

iii) apstākļos, ja uzsākta alternatīvā strīdu izšķiršanas procedūra, domēna vārda īpašnieks, kura tiesības uz šo vārdu ir atzītas saskaņā ar attiecīgās valsts un/vai Kopienas tiesību aktiem, vai valsts iestādes domēna vārda īpašnieks ir paziņojis par savu nodomu attiecīgi izmantot šo domēna vārdu, bet to nav darījis sešos mēnešos no dienas, kad uzsākta alternatīvās strīdu izšķiršanas procedūra;

c) domēna vārds ir reģistrēts ar nolūku traucēt konkurenta profesionālo darbību; vai

d) domēna vārds ir speciāli lietots, lai nolūkā gūt komerciālu labumu pievērstu interneta lietotājus domēna vārda īpašnieka tīmekļa vietnei vai citai tiešsaistes vietnei, radot līdzību ar vārdu, attiecībā uz kuru saskaņā ar attiecīgās valsts un/vai Kopienas tiesību aktiem ir atzītas tiesības, vai ar valsts iestādes nosaukumu, šādai līdzībai izrietot no minētās domēna vārda īpašnieka tīmekļa vietnes vai tiešsaistes vietnes, vai arī tīmekļa vietnē vai tiešsaistes vietnē norādīta ražojuma vai pakalpojuma avota, sponsorējuma, piederības vai vizēšanas; vai

e) reģistrētais domēna vārds ir personas vārds, attiecībā uz kuru nepastāv pierādāma saikne starp domēna vārda īpašnieku un reģistrēto domēna vārdu.

4. Noteikumus, kas paredzēti 1., 2. un 3. punktā, nevar izmantot, lai traucētu pieteikumu iesniegšanu saskaņā ar attiecīgās valsts tiesību aktiem.

22. pants

Alternatīva strīdu izšķiršanas (ADR) procedūra

1. Alternatīvu strīdu izšķiršanas procedūru var uzsākt ikviena persona, ja:

a) reģistrācija ir spekulatīva vai ļaunprātīga 21. panta nozīmē; vai

b) reģistra pieņemtais lēmums ir pretrunā ar šo regulu vai Regulu (EK) Nr. 733/2002.

2. Dalība alternatīvajā strīdu izšķiršanas procedūrā domēna vārda īpašniekam un reģistram ir obligāta.

3. Maksu par alternatīvās strīdu izšķiršanas procedūru maksā sūdzības iesniedzējs.

4. Ja vien puses nevienojas citādi vai ja reģistratūras un domēna vārda īpašnieka noslēgtajā reģistrācijas līgumā nav norādīts citādi, administratīvās tiesvedības valoda ir valoda, kurā noslēgts minētais līgums. Tomēr strīdu izšķiršanas komisija var šā noteikuma sakarā lemt citādi, ņemot vērā konkrētās lietas apstākļus.

5. Sūdzības un atbildes uz sūdzībām ir jāiesniedz alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājam, ko sūdzības iesniedzējs izraugās no 23. panta pirmajā daļā minētā saraksta. Minētos dokumentus iesniedz saskaņā ar šo regulu un alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātāja publicētām papildu procedūrām.

6. Līdzko alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājam ir pienācīgi iesniegts pieteikums izskatīt strīdu un ir samaksāta attiecīgā maksa, tas informē reģistru par sūdzības iesniedzēja identitāti un domēna vārdu, uz ko attiecas strīds. Reģistrs aptur visas iespējas šo domēna vārdu atcelt vai nodot, līdz beidzas strīdu izšķiršanas procedūra vai turpmāka tiesvedība un pieņemtais lēmums tiek paziņots reģistram.

7. Alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājs pārbauda sūdzības atbilstību savam reglamentam, šīs regulas un Regulas (EK) Nr. 733/2002 noteikumiem, un, ja vien nekonstatē neatbilstību, nodod sūdzību atbildētājam piecās darbdienās pēc to maksu saņemšanas, kas jāmaksā sūdzības iesniedzējam.

8. Atbildētājs 30 darbdienu laikā pēc sūdzības saņemšanas iesniedz atbildi alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājam.

9. Visus rakstveida paziņojumus sūdzības iesniedzējam vai atbildētājam nosūta, izmantojot attiecīgi sūdzības iesniedzēja vai atbildētāja norādīto saziņas līdzekli vai, ja šādas norādes nav, elektroniski caur Internetsu, ja vien ir iespējams nosūtīšanu reģistrēt.

Visus paziņojumus par alternatīvo strīdu izšķiršanas procedūru domēna vārda īpašniekam, uz ko attiecīgā procedūra attiecas, nosūta uz adresi, kas ir norādīta informācijā, kura pieejama reģistratūrai, kas uztur domēna vārda reģistrāciju saskaņā ar reģistrācijas noteikumiem.

10. Ja kāda no alternatīvajā strīdu izšķiršanas procedūrā iesaistītajām personām noteiktajā termiņā nesniedz atbildi vai neierodas uz lietas izskatīšanas sēdi, to var uzskatīt par pamatu pretējās puses prasību pieņemšanai.

11. Izskatot prasību pret domēna vārda īpašnieku, alternatīvo strīdu izšķiršanas komisija pieņem lēmumu par domēna vārda atsaukšanu, ja tā konstatē, ka reģistrācija bijusi spekulatīva vai ļaunprātīga, kā norādīts 21. pantā. Domēna vārdu nodod sūdzības iesniedzējam, ja tas iesniedz pieteikumu par šo domēna vārdu un atbilst vispārējiem atbilstības kritērijiem, kas noteikti Regulas (EK) Nr. 733/2002 4. panta 2. punkta b) apakšpunktā.

Ja izskata prasību pret reģistru, alternatīvās strīdu izšķiršanas komisija lemj, vai lēmums, ko pieņēmis reģistrs, nav pretrunā ar šo regulu vai Regulu (EK) Nr. 733/2002. Alternatīvās strīdu izšķiršanas komisija pieņem lēmumu par minētā reģistra lēmuma anulēšanu un var attiecīgā gadījumā nolemt, ka attiecīgo domēna vārdu nodod citai personai, anulē vai piešķir, ja vien vajadzības gadījumā ir ievēroti Regulas (EK) Nr. 733/2002 4. panta 2. punkta b) apakšpunktā noteiktie vispārējie atbilstības kritēriji.

Alternatīvās strīdu izšķiršanas komisijas lēmumā norāda šā lēmuma īstenošanas dienu.

Komisijas lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu. Komisija pieņem lēmumu viena mēneša laikā no dienas, kad saņemta alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātāja atbilde. Lēmumam jābūt pienācīgi pamatotam. Komisijas lēmumus nodod publicēšanai.

12. Trīs darbdienās pēc komisijas lēmuma saņemšanas alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājs paziņo pilnu lēmuma tekstu abām pusēm, attiecīgajai reģistratūrai un reģistram. Reģistram un sūdzības iesniedzējam lēmumu paziņo ar ierakstītu vēstuli vai citu līdzvērtīgu elektroniskās saziņas līdzekli.

13. Alternatīvās strīdu izšķiršanas procedūras rezultāti ir saistoši pusēm un reģistram, ja vien 30 kalendāro dienu laikā pēc tās procedūras rezultātu paziņošanas pusēm kāda no tām neuzsāk tiesvedību.

23. pants

Alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātāju un komisijas locekļu izraudzīšanās

1. Reģistrs var izraudzīties alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājus, kas ir iestādes ar labu reputāciju un attiecīgu pieredzi, objektīvā, pārredzamā un nediskriminējošā veidā. Alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājus publicē reģistra tīmekļa vietnē.

2. Strīdu, kas iesniegts izskatīšanai alternatīvā strīdu izšķiršanas procedūrā, izskata šķīrējtiesnešu komisija, kuru var veidot viens vai trīs šķīrējtiesneši.

Komisijas locekļus izraugās saskaņā ar iecelto alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātāju reglamentu. Tiem ir attiecīgas profesionālās zināšanas un tos izraugās objektīvā, pārredzamā un nediskriminējošā veidā. Visi alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātāji uztur publiski pieejamu komisijas locekļu un to kvalifikācijas sarakstu.

Komisijas locekļi ir objektīvi un neatkarīgi, un tiem pirms stāšanās amatā ir jāinformē alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājs par visiem apstākļiem, kas var radīt pamatotas šaubas par komisijas locekļu objektivitāti un neatkarību. Ja kādā posmā administratīvās tiesvedības laikā parādās jauni apstākļi, kas var radīt pamatotas šaubas par kāda komisijas locekļa objektivitāti vai neatkarību, šis komisijas loceklis nekavējoties atklāj alternatīvās strīdu izšķiršanas nodrošinātājam šādus apstākļus.

Tādā gadījumā nodrošinātājs izraugās komisijas locekļa aizvietotāju.

VII NODAĻA

NOBEIGUMA NOTEIKUMI

24. pants

Stāšanās spēkā

Šī regula stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2004. gada 28. aprīlī

Komisijas vārdā —

Komisijas loceklis

Erkki Liikanen

[1] OV L 113, 30.4.2002., 1. lpp.

[2] OV L 128, 24.5.2003., 29. lpp.

[3] OV L 108, 24.4.2002., 33. lpp.

--------------------------------------------------