32004D0006



Oficiālais Vēstnesis L 003 , 07/01/2004 Lpp. 0030 - 0031


Komisijas lēmums

(2003. gada 5. novembris),

ar ko izveido Eiropas Apdrošināšanas un fondēto pensiju uzraudzītāju komiteju

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2004/6/EK)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

tā kā:

(1) 2001. gada jūnijā Komisija pieņēma Lēmumus 2001/527/EK [1] un 2001/528/EK [2], ar ko izveido attiecīgi Eiropas Vērtspapīru regulatoru komiteju un Eiropas Vērtspapīru komiteju.

(2) Savās 2002. gada 5. februāra un 21. novembra rezolūcijās Eiropas Parlaments atbalstīja četru līmeņu pieeju regulējumam, kas atbalstīts Viedo komitejas ziņojumā, un aicināja attiecināt dažus minētās pieejas aspektus uz banku nozari un apdrošināšanas nozari, ja Padome skaidri apņemsies uzsākt reformu, lai nodrošinātu pareizu institūciju līdzsvaru.

(3) 2002. gada 3. decembrī Padome aicināja Komisiju īstenot šādus pasākumus banku nozarē un apdrošināšanas nozarē, kā arī fondēto pensiju nozarē un cik vien iespējams drīz izveidot jaunas komitejas, kas darbotos kā padomdevējas iepriekš minētajās nozarēs.

(4) Ir jāizveido Eiropas Apdrošināšanas un fondēto pensiju uzraudzītāju komiteja (turpmāk tekstā – "Komiteja"), kas darbotos kā neatkarīga izvērtētāja, diskusiju un padomdevēja iestāde Komisijā apdrošināšanas, pārapdrošināšanas un fondēto pensiju jomā. Tomēr fondēto pensiju jomā Komitejai būtu jāaplūko reglamentējošie un uzraudzības aspekti, kas attiecas uz šādiem pasākumiem, nevis jautājumi, kas attiecas uz darba un sociālajām tiesībām, piemēram, pensijas plānu organizācija, un jo īpaši jautājumi, kas skar obligātu dalību darba koplīgumos vai darba koplīgumu rezultātus.

(5) Komiteja sniedz ieguldījumu vienotā un savlaicīgā Kopienas tiesību aktu piemērošanā dalībvalstīs, nodrošinot valsts uzraudzības iestāžu ciešāku sadarbību, veicot abpusējus salīdzinošus novērtējumus un veicinot paraugpraksi.

(6) Komiteja organizē savus darbības pasākumus, jo īpaši ņemot vērā attiecīgo uzraudzības iestāžu specifiskumu, un uztur ciešus darba sakarus ar Komisiju un komiteju, kura ir izveidota ar Komisijas Lēmumu 2004/9/EK (2003. gada 5. novembris), ar ko izveido Eiropas Apdrošināšanas un fondēto pensiju komiteju [3]. Komiteja no savu locekļu vidus ievēl priekšsēdētāju.

(7) Komiteja laikus plaši, atklātā un pārredzamā veidā konsultējas ar tirgus dalībniekiem, patērētājiem un tiešajiem lietotājiem.

(8) Komiteja izstrādā savu reglamentu un pilnībā ievēro Līgumā noteiktās iestāžu prerogatīvas un institūciju līdzsvaru,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Izveido neatkarīgu padomdevēju grupu apdrošināšanas un fondēto pensiju jautājumos Kopienā, kuras nosaukums ir "Eiropas Apdrošināšanas un fondēto pensiju uzraudzītāju komiteja", turpmāk tekstā – "Komiteja".

2. pants

Komiteja dod padomus Komisijai vai nu pēc Komisijas pieprasījuma, ievērojot termiņu, kādu Komisija var noteikt, ņemot vērā jautājuma steidzamību, vai pēc pašas Komitejas iniciatīvas, jo īpaši par izpildes pasākumu projekta sagatavošanu apdrošināšanas, pārapdrošināšanas un fondēto pensiju jomā.

Komiteja dod ieguldījumu Kopienas direktīvu vienotā piemērošanā un dalībvalstu uzraudzības pasākumu saskaņošanā Kopienas teritorijā.

Komiteja darbojas arī kā forums sadarbībai uzraudzības jautājumos, tostarp informācijas apmaiņai par uzraugāmajām iestādēm.

3. pants

Komitejas sastāvā ir augsta līmeņa pārstāvji no valsts varas iestādēm, kas ir atbildīgas par apdrošināšanas, pārapdrošināšanas un fondēto pensiju uzraudzību. Katra dalībvalsts dalībai Komitejas sanāksmēs norīko augsta līmeņa pārstāvjus no savām kompetentajām iestādēm.

Komisija piedalās Komitejas sanāksmēs un norīko augsta līmeņa pārstāvi dalībai tās apspriedēs.

Katru reizi, kad darba kārtībā iekļautā jautājuma apspriešana ietver konfidenciālas informācijas apmaiņu par pārraugāmo uzņēmumu vai iestādi, šādā diskusijā piedalās tikai tieši iesaistītās uzraudzības iestādes.

Komiteja no savu locekļu vidus ievēl priekšsēdētāju.

Komiteja var uzaicināt piedalīties tās sanāksmēs ekspertus un novērotājus.

Komiteja neaplūko jautājumus, kas attiecas uz darba un sociālajām tiesībām, piemēram, pensijas plānu organizāciju, jo īpaši jautājumus, kas skar obligātu dalību darba koplīgumos un darba koplīgumu rezultātus.

4. pants

Komiteja uztur ciešus darba sakarus ar Komisiju un Komiteju, kas izveidota ar Lēmumu 2004/9/EK.

Tā var izveidot darba grupas. Darba grupās kā novērotāju aicina piedalīties Komisiju.

5. pants

Pirms atzinuma iesniegšanas Komisijai Komiteja laikus plaši, atklātā un pārredzamā veidā konsultējas ar tirgus dalībniekiem, patērētājiem un tiešajiem lietotājiem.

6. pants

Komiteja iesniedz Komisijai gada ziņojumu.

7. pants

Komiteja pieņem savu reglamentu un organizē pasākumus savai darbībai.

8. pants

Komiteja sāk pildīt savus pienākumus 2003. gada 24. novembrī.

Briselē, 2003. gada 5. novembrī

Komisijas vārdā —

Komisijas loceklis

Frederik Bolkestein

[1] OV L 191, 13.7.2001., 43. lpp.

[2] OV L 191, 13.7.2001., 45. lpp.

[3] OV L 3, 7.1.2004., 34. lpp.

--------------------------------------------------