31999Q0109



Oficiālais Vēstnesis L 005 , 09/01/1999 Lpp. 0072 - 0073


PIELIKUMS

Ekonomikas un finanšu komitejas statūti

1. pants

Ekonomikas un finanšu komitejas uzdevumi ir Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 109.c panta 2. un 4. punktā aprakstītie uzdevumi.

2. pants

Ekonomikas un finanšu komiteja cita starpā var

- sniegt konsultācijas sakarā ar procedūru lēmumu pieņemšanai attiecībā uz ekonomikas un monetārās savienības (EMS II) valūtas kursu mehānismu,

- neskarot Līguma 151 panta noteikumus, sagatavot Padomes pārskatus attiecībā uz pārmaiņām eiro maiņas kursā,

- izstrādāt shēmu, kurā var sagatavot un īstenot Padomes un Eiropas Centrālās bankas (ECB) dialogu, kas pulcētu augstas amatpersonas no ministrijām, valstu centrālajām bankām, Komisijas un ECB.

3. pants

Komitejas locekļi un viņu aizstājēji savus pienākumus pilda, vadoties no Kopienas vispārējām interesēm.

4. pants

Atzinumus, ziņojumus vai paziņojumus pieņem ar locekļu balsu vairākumu tad, kad ir vajadzīgs balsojums. Katram Komitejas loceklim ir viena balss. Taču tad, kad Komiteja formulē ieteikumus vai atzinumus par jautājumiem, attiecībā uz ko pēc tam Padome varētu pieņemt lēmumu, centrālo banku un Komisijas pārstāvji var pilnā mērā piedalīties jautājumu apspriešanā, bet nevar piedalīties balsošanā. Komiteja ziņo arī par mazākuma vai atšķirīgiem viedokļiem, kas izteikti jautājumu apspriešanas laikā.

5. pants

Komiteja no savu locekļu vidus ar locekļu balsu vairākumu uz diviem gadiem ievēl priekšsēdētāju. Divu gadu pilnvaru termiņu var pagarināt. Priekšsēdētāju ievēl no to locekļu vidus, kas ir valstu pārvaldes iestāžu vecākās amatpersonas. Priekšsēdētājs deleģē savas balsstiesības savam aizstājējam.

6. pants

Ja priekšsēdētājs nevar pildīt savus pienākumus, tad viņu aizvieto Komitejas vicepriekšsēdētājs, kuru ievēl saskaņā ar tiem pašiem noteikumiem.

7. pants

Ja Komiteja nelemj citādi, aizvietotāji var piedalīties Komitejas sēdēs. Viņi nebalso. Viņi nepiedalās jautājumu apspriešanā, ja vien Komiteja nelemj citādi.

Loceklis, kas nevar piedalīties Komitejas sēdē, var deleģēt savas balss tiesības vienam no aizstājējiem. Viņš var tās deleģēt arī citam loceklim. Par minēto deleģēšanu pirms sēdes rakstiski informē priekšsēdētāju un sekretāru. Ārkārtas gadījumos priekšsēdētājs var piekrist alternatīviem noteikumiem.

8. pants

Komiteja konkrētu jautājumu izskatīšanu var uzticēt tās locekļu aizstājējiem, apakškomitejām vai darba grupām. Šajos gadījumos prezidentūru uzņemas Komisijas iecelts Komitejas loceklis vai tā aizvietotājs. Komitejas locekļi, tās aizvietotāji un tās apakškomitejas vai darba grupas var lūgt ekspertu palīdzību.

9. pants

Komiteju sasauc priekšsēdētājs vai nu pēc savas ierosmes, vai arī pēc Padomes vai Komisijas vai divu vai vairāk Komitejas locekļu pieprasījuma.

10. pants

Parasti Komiteju pārstāv priekšsēdētājs, jo īpaši Komiteja priekšsēdētāju var pilnvarot ziņot par apspriedēm un sniegt mutiskas piezīmes par Komitejas sagatavotiem atzinumiem un paziņojumiem. Komitejas priekšsēdētājs atbild par attiecību uzturēšanu ar Eiropas Parlamentu.

11. pants

Komitejas sēdes ir konfidenciālas. Šo pašu normu piemēro attiecībā uz tās aizstājēju, apakškomiteju un darba grupu sēdēm.

12. pants

Padomei palīdz sekretariāts, ko vada sekretārs. Sekretāru un sekretariātam vajadzīgo personālu nodrošina Komisija. Sekretāru ieceļ Komisija pēc apspriešanas ar Komiteju. Sekretārs un viņa personāls, pildot savus pienākumus, rīkojas pēc Komitejas norādījumiem.

Komitejas izdevumus iekļauj Komisijas tāmēs.

13. pants

Komiteja apstiprina savu reglamentu.

--------------------------------------------------