31998R0708



Oficiālais Vēstnesis L 098 , 31/03/1998 Lpp. 0021 - 0029


Komisijas Regula (EK) Nr. 708/98

(1998. gada 30. marts),

ar ko nosaka kārtību, kādā intervences aģentūras pārņem nelobītus rīsus, kā arī piemērojamos koriģējošos daudzumus, cenu paaugstinājumus un samazinājumus

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Padomes 1995. gada 22. decembra Regulu (EK) Nr. 3072/95 par rīsu tirgus kopīgo organizāciju [1], kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 192/98 [2], un jo īpaši tās 8. panta b) punktu,

tā kā Regula (EK) Nr. 3072/95 paredz, ka intervences cena ir noteikta īpašas standarta kvalitātes nelobītiem rīsiem un, ja intervencei piedāvāto rīsu kvalitāte atšķiras no minētās standarta kvalitātes, intervences cenu pielāgo, piemērojot cenu paaugstinājumus vai samazinājumus;

tā kā Padomes Regula (EK) Nr. 3073/95 [3] paredz standarta kvalitāti nelobītiem rīsiem, kuriem ir noteikta intervences cena, nosakot stingrākas prasības, salīdzinot ar iepriekšējiem noteikumiem;

tā kā, lai nodrošinātu apmierinošu intervences pārvaldību, būtu jānosaka katra piedāvājuma minimālais daudzums; tā kā tomēr vajadzētu paredzēt augstāku robežu tā, lai varētu ņemt vērā tirdzniecības paražas un situāciju vairumtirdzniecības tirgū atsevišķās dalībvalstīs;

tā kā nelobītus rīsus, kuru kvalitāte nepieļauj piemērotu izmantošanu vai glabāšanu, nevajadzētu pieņemt intervencei; tā kā, nosakot minimālo daudzumu, īpašu uzmanību vajadzētu pievērst laika apstākļiem Kopienas rīsu audzēšanas apgabalos; tā kā, lai varētu pārņemt vienveidīgas partijas, būtu jānosaka, ka partija ir jāveido no vienas rīsu šķirnes;

tā kā, lai piemērotu cenu paaugstinājumus un samazinājumus, vajadzētu ņemt vērā nelobītiem rīsiem raksturīgās īpašības, tādējādi ļaujot objektīvi novērtēt to kvalitāti; tā kā mitruma saturu, pārstrādes guvumu un graudu bojājumus var novērtēt ar vienkāršām un efektīvām metodēm, tādējādi ievērojot šo prasību;

tā kā, lai intervences shēmu izveidotu pēc iespējas vienkāršu un efektīvu, piedāvājumus būtu jāiesniedz tajā intervences centrā, kas ir vistuvāk preču glabāšanas vietai, kā arī jāparedz noteikumi attiecībā uz izmaksām, kas rodas, transportējot preces uz noliktavu, kur tās pārņem intervences aģentūra;

tā kā būtu precīzi jāapraksta pārbaudes, lai nodrošinātu, ka piedāvāto preču svars un kvalitāte atbilst prasībām; tā kā ir jānodala, no vienas puses, piedāvāto preču pieņemšana pēc tam, kad ir pārbaudīts daudzums un atbilstība minimālajām kvalitātes prasībām, un, no otras puses, tās cenas noteikšana, ko maksā piedāvājuma iesniedzējam pēc tam, kad ir veikti vajadzīgie testi, lai precīzi noteiktu katras partijas īpašības, pamatojoties uz reprezentatīviem paraugiem;

tā kā būtu jāizveido īpaši noteikumi, kas attiecas uz gadījumiem, kad preces pārņem pieteikuma iesniedzēja noliktavās; tā kā šādos gadījumos būtu jāatsaucas uz pieteikuma iesniedzēja krājumu uzskaiti, kā arī jāveic papildus pārbaudes, lai pārliecinātos, ka intervences aģentūras prasības attiecībā uz pārņemšanu ir izpildītas;

tā kā ar šo regulu jāaizstāj Komisijas Regula (EK) Nr. 1528/96 [4]; tā kā minētā regula tādēļ būtu jāatceļ;

tā kā Labības pārvaldības komiteja nav sniegusi atzinumu tās priekšsēdētāja noteiktajā termiņā,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

1. Regulas (EK) Nr. 3072/95 4. panta 1. punktā noteiktajā iepirkšanas laikposmā jebkurš vismaz 20 tonnu nelobītu Kopienā novāktu rīsu partijas īpašnieks ir tiesīgs piedāvāt šādus rīsus intervences aģentūrai. Partija jāveido no vienas šķirnes rīsiem.

Dalībvalstis var paredzēt lielāku minimālo daudzumu.

2. Ja partiju piegādā vairākās kravās (ar kravas auto, kuģi, preču vagonu utt.), katrai kravai jāatbilst prasītajām minimālajām īpašībām, neierobežojot 8. panta 1. punkta pēdējo daļu.

2. pants

1. Lai nelobītus rīsus pieņemtu intervencei, tiem jābūt tirdzniecībai piemērotai kvalitātei.

2. Nelobītu rīsu kvalitāti uzskata par tirdzniecībai piemērotu, ja tajos nav dzīvu kukaiņu un tie nesmaržo, kā arī, ja:

- mitruma saturs nepārsniedz I pielikumā noteikto procentuālo daudzumu,

- guvums pēc pārstrādes nav mazāks kā 14 iedaļas zem pamatguvuma, kas dots II pielikumā,

- graudu, kas nav nevainojamas kvalitātes, kā noteikts Regulas (EK) Nr. 3073/95 pielikumā, procentuālais daudzums, dažādu piemaisījumu, citu šķiru un citu šķirņu rīsu graudu procentuālais daudzums nepārsniedz šādus maksimālos lielumus:

| Apaļgraudu rīsi ar KN kodu 10061092 | Vidējgraudu un A garengraudu rīsi ar KN kodu 10061094 un 10061096 | B garengraudu rīsi ar KN kodu 10061098 |

Krītaini graudi | 6 | 4 | 4 |

Graudi ar sarkanu svītrojmu | 10 | 5 | 5 |

Plankumaini graudi | 3 | 2 | 2 |

Iekrāsojušies graudi | 1 | 0,75 | 0,75 |

Brūni graudi | 1 | 0,50 | 0,50 |

Dzelteni graudi | 0,175 | 0,175 | 0,175 |

Dažādi piemaisījumi | 1 | 1 | 1 |

Citu šķirņu rīsu graudi | 5 | 5 | 5 |

- radioaktivitāte nepārsniedz Kopienas tiesību aktos atļauto maksimālo līmeni. Radioaktivitāti rīsiem pārbauda tikai tad, ja tas ir vajadzīgs attiecīgajā situācijā, un tikai nepieciešamajā laikposmā. Ja vajadzīgs, kontroles pasākumu ilgumu un apjomu nosaka saskaņā ar kārtību, kas paredzēta Regulas (EK) Nr. 3072/95 22. pantā.

3. pants

1. Nelobītus rīsus, kas satur vairāk nekā 0,1 % dažādu piemaisījumu, var iepirkt tikai ar cenas samazinājumu 0,02 % par katru papildu novirzes 0,01 %.

Dažādi piemaisījumi ir svešķermeņi, kas nav rīsi un kas sastāv no neēdamiem augu vai neorganiskas izcelsmes svešķermeņiem, kas nav indīgi, kā arī citiem ēdamiem graudiem vai to daļām, beigtiem kukaiņiem un to daļām.

2. Nelobītus rīsus, kas satur vairāk kā 0,1 % dažādu piemaisījumu, var iepirkt tikai ar cenas samazinājumu 0,02 % par katru papildu novirzes 0,1 %.

3. Ja intervencei piedāvāto nelobīto rīsu mitruma saturs pārsniedz to, kas paredzēts standarta kvalitātes nelobītiem rīsiem, piemērojamais cenas samazinājums ir tāds, kā noteikts I pielikumā.

4. Ja guvums pēc intervencei piedāvāto rīsu pārstrādes atšķiras no pārstrādes pamatguvuma attiecīgajai šķirnei, kā noteikts II pielikuma B daļā, piemērojamais cenu paaugstinājums un samazinājums ir norādīts II pielikuma A daļā.

5. Ja graudu bojājumi nelobītiem rīsiem, kas piedāvāti intervencei, pārsniedz pielaides, kas pieļaujamas standarta kvalitātes nelobītiem rīsiem, piemērojamais cenas samazinājums ir tāds, kā noteikts III pielikumā.

6. Iepriekš minētos cenu paaugstinājumus un samazinājumus aprēķina, piemērojot procentu likmes, kas norādītas pielikumos tai intervences cenai, kas ir spēkā tirgdarbības gada sākumā. Tos piemēro kumulatīvi.

4. pants

1. Visus intervences pārdošanas piedāvājumus iesniedz rakstiski intervences aģentūrai saskaņā ar tās izveidotu paraugu. Piedāvājumiem, lai tie būtu spēkā esoši, ir jāsatur šāda informācija:

- pieteikuma iesniedzēja vārds,

- piedāvāto rīsu uzglabāšanas vieta,

- rīsu daudzums, šķirne, galvenās īpašības un ražas novākšanas gads,

- intervences centrs, kuram izsaka piedāvājumu.

Pieteikumā jābūt arī deklarācijai, kas apliecina, ka produktam ir Kopienas izcelsme.

Informatīvā nolūkā pieteikumos norāda veiktās apstrādes ar pesticīdiem, precizējot izmantotās devas.

Intervences aģentūra var uzskatīt par pieļaujamu ar telekomunikācijas līdzekļu palīdzību izteiktu rakstveidā fiksētu piedāvājumu, ar noteikumu, ka tajā ir iekļauta visa iepriekš minētā informācija. Tomēr šādos gadījumos aģentūra var prasīt, lai pēc šādi izteikta piedāvājuma pieteicējs iesniedz arī rakstisku pieteikumu, ko nosūta pa pastu vai iesniedz tieši. Šo rakstisko pieteikumu uzskata par iesniegtu dienā, kad ir saņemts pa tālruni izteiktais piedāvājums.

2. Par piedāvājuma pieņemšanu intervences aģentūra pieteikuma iesniedzējam paziņo 10 darbadienu laikā kopš tā iesniegšanas.

3. Ja piedāvājums ir nederīgs, intervences aģentūra par to informē attiecīgo uzņēmēju 10 darbadienu laikā kopš piedāvājuma iesniegšanas.

5. pants

1. Visus piedāvājumus izsaka intervences aģentūrai attiecībā uz intervences centru, kas ir vistuvāk vietai, kur atrodas nelobītie rīsi laikā, kad izsaka piedāvājumu.

Vistuvākais intervences centrs ir tas, uz kuru nelobītos rīsus var nogādāt ar viszemākajām izmaksām. Šādas izmaksas nosaka intervences aģentūra.

2. Izmaksas, kas rodas, preces transportējot no noliktavas, kurā tās ir uzglabātas laikā, kad iesniedz piedāvājumu, līdz vistuvākajam intervences centram, kā noteikts saskaņā ar 1. punktu, sedz pieteikuma iesniedzējs.

3. Ja intervences aģentūra nepārņem nelobītos rīsus tuvākajā intervences centrā, kas noteikts saskaņā ar 1. punktu, papildu transporta izmaksas sedz intervences aģentūra.

6. pants

1. Intervences aģentūra nosaka piegādes datumu un intervences centru un to paziņo pieteikuma iesniedzējam. Šos noteikumus var apstrīdēt ne vēlāk kā divu darbadienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas.

Faktiskajai pārņemšanai jānotiek ne vēlāk kā līdz otrā mēneša beigām pēc piedāvājuma saņemšanas un, jebkurā gadījumā, līdz esošā tirdzniecības gada 31. augustam. Ja piegāde notiek pa daļām, pēdējā partijas daļa jāpiegādā saskaņā ar šo punktu.

2. Intervences aģentūra pārņem preces pieteikuma iesniedzēja vai tā pienācīgi pilnvarota pārstāvja klātbūtnē.

3. Piedāvātos rīsus intervences aģentūra pārņem, ja attiecībā uz precēm, kas piegādātas intervences noliktavā saskaņā ar 8. panta 1. punktu, intervences iestāde vai tās pilnvarots aģents ir konstatējis minimālo daudzumu un 1. un 2. pantā paredzētās īpašības.

Ja piemēro 7. pantu, pārņemšanas diena sakrīt ar dienu, kurā tika pārbaudītas 9. pantā minētajā pārņemšanas protokolā izklāstītās minimālās īpašības.

4. Piegādāto daudzumu konstatē sverot, klātesot pieteikuma iesniedzējam un intervences aģentūras pārstāvim, kurš nedrīkst būt saistīts ar pieteikuma iesniedzēju.

5. Intervences aģentūru var pārstāvēt noliktavas pārzinis.

Tādā gadījumā intervences aģentūra pati veic pārbaudi 30 dienu laikā pēc piegādes pabeigšanas. Jāpārbauda vismaz svars, veicot tilpuma mērījumu.

Ja tilpuma mērījums uzrāda, ka:

a) svars ir par ne vairāk kā 6 % mazāks kā daudzums, kas reģistrēts noliktavas pārziņa uzskaitē, noliktavas pārzinis sedz visas izmaksas, kas saistītas ar trūkstošo daudzumu, kas reģistrēts jebkurā sekojošā svēršanā, salīdzinot ar svaru, kas reģistrēts uzskaitē (preces pārņemot);

b) svars ir par vairāk kā 6 % mazāks kā daudzums, kas reģistrēts noliktavas pārziņa uzskaitē, preces nekavējoties nosver. Svēršanas izmaksas sedz noliktavas pārzinis, ja konstatētais svars ir mazāks par uzskaitē reģistrēto. Pretējā gadījumā svēršanas izmaksas sedz intervences aģentūra.

7. pants

1. Intervences aģentūra var pārņemt nelobītos rīsus vietā, kur tos glabā laikā, kad piedāvājums iesniegts, nevis pieteikuma iesniedzēja nosauktā intervences centrā.

2. Šādos gadījumos daudzumu var noteikt, balstoties uz krājumu uzskaiti, kas izveidota pēc profesionālajām specifikācijām un saskaņā ar intervences aģentūras prasībām, ar noteikumu, ka:

- uzskaitē ir norādīts svars, kas noteikts sverot, kvalitātes parametri svēršanas brīdī, jo īpaši mitruma saturs, jebkāda pārvietošana un veiktā apstrāde. Svēršanai ir jābūt veiktai iepriekšējos 10 mēnešos,

- noliktavas pārzinis apliecina, ka piedāvātā partija visos sīkumos atbilst uzskaitē minētajai informācijai.

Šādā gadījumā:

- reģistrējamais svars ir tas, kas minēts uzskaitē, attiecīgi pielāgots, ņemot vērā atšķirību starp mitruma saturu, kas noteikts sverot, un to saturu, kas noteikts, balstoties uz reprezentatīvo paraugu,

- intervences aģentūra veic tilpuma pārbaudi 30 dienu laikā pēc pārņemšanas dienas. Starpība starp nosvērto un ar tilpuma metodi konstatēto daudzumu nedrīkst pārsniegt 6 %.

Ja tilpuma mērījums uzrāda, ka:

- svars ir par līdz 6 % mazāks kā noliktavas pārziņa uzskaitē reģistrētais daudzums, noliktavas pārzinis sedz visas izmaksas, kas saistītas ar trūkstošo daudzumu, kas noteikts nākošajā svēršanā, salīdzinot ar svaru, kas reģistrēts uzskaitē (pārņemot),

- svars ir vairāk kā par 6 % mazāks kā noliktavas pārziņa uzskaitē reģistrētais daudzums, noliktavas pārzinis preces nekavējoties nosver. Ja šādi konstatētais svars ir mazāks par reģistrēto, noliktavas pārzinis sedz svēršanas izmaksas. Pretējā gadījumā izmaksas sedz ELVGF.

8. pants

1. Kvalitātes prasības, kurām jāatbilst intervences produktiem, pārbauda šādi:

Intervences aģentūra ņem paraugus pieteikuma iesniedzēja vai tā pienācīgi pilnvarota pārstāvja klātbūtnē. Katrā paraugu ņemšanas reizē ņem trīs paraugus, kas attiecīgi paredzēti:

- pieteikuma iesniedzējam,

- noliktavai, kurā notiks pārņemšana,

- intervences aģentūrai. Attiecībā uz šo paraugu aģentūra veic savu testu.

a) Ja notiek piegāde, paraugus ņem katrai piegādes daļai (ar kravas auto, kuģi, preču vagonu, utt.) ar attiecību viens paraugs uz 10 tonnām rīsu.

Vajadzīgos nosacījumus pārbauda, balstoties uz katras piegādes daļas reprezentatīvo paraugu. Reprezentatīvo paraugu veido no paraugiem, kas paredzēti noliktavai.

b) Ja piemēro 7. pantu un ja pārņemšana notiek pieteikuma iesniedzēja noliktavā, pārbaude balstās uz piedāvātās partijas reprezentatīvo paraugu. Šis reprezentatīvais paraugs sastāv no noliktavai paredzēto paraugu vidējā rezultāta. Paraugu skaitu, kas jāņem, iegūst, dalot piedāvātās partijas daudzumu ar 20; tomēr reprezentatīvajā paraugā ir ne vairāk kā 20 paraugu.

Pārbaudei jāapliecina, ka preces atbilst minimālajām kvalitātes prasībām. Pretējā gadījumā partiju nepārņem.

Ja notiek piegāde, pirms partiju nogādā intervences noliktavā katras piegādes daļas pārbaudi var ierobežot līdz mitruma satura un piemaisījumu līmeņa pārbaudei, kā arī verifikācijai, ka nav dzīvu kukaiņu. Taču, ja pēc tam, kad ir veikta pārbaude, kļūst skaidrs, ka piegādes daļa neatbilst minimālajām kvalitātes prasībām, partijas pārņemšanu noraida. Visu partiju izved uz pieteikuma iesniedzēja rēķina.

Ja intervences aģentūrai dalībvalstī ir iespējas pārbaudīt visas minimālās kvalitātes prasības katrai piegādes daļai pirms to ieved noliktavā, tā atsakās pārņemt jebkuru piegādes daļu, kas neatbilst šīm prasībām.

2. Ja preces ir pieņemtas, tiklīdz saskaņā ar 1. punktu ir veikta pārbaude, precīzi nosaka preču īpašības, lai noteiktu cenu, kas jāsamaksā pieteikuma iesniedzējam. Šo cenu nosaka piedāvātajai partijai, balstoties uz reprezentatīvo paraugu testa rezultātu vidējo svērto, kā noteikts 1. punktā.

Par testa rezultātiem paziņo pieteikuma iesniedzējam pārņemšanas protokolā, kas minēts 9. pantā.

3. Ja pieteikuma iesniedzējs apstrīd testa rezultātu, kas veikts, lai noteiktu cenu saskaņā ar 2. punktu, kompetentās iestādes apstiprināta laboratorija veic tālāku, detalizētu preču īpašību analīzi, izmantojot jaunus reprezentatīvos paraugus, kas izveidoti tāpat kā paraugi pieteikuma iesniedzējam un noliktavai. Rezultāts ir šo reprezentatīvo paraugu testa rezultātu vidējais svērtais.

Minēto analīžu rezultāts ir galīgs un nosaka cenu, kas jāmaksā pieteikuma iesniedzējam. Šo jauno analīžu izmaksas sedz zaudējusī puse.

9. pants

Intervences aģentūra katrai partijai raksta pārņemšanas protokolu. Rakstot protokolu, ir atļauta pieteikuma iesniedzēja vai tā pārstāvja klātbūtne.

Protokolā norāda:

- datumu, kurā ir pārbaudīts daudzums un minimālās īpašības,

- piegādāto šķirni un svaru,

- paraugu skaitu, kas ņemti, lai izveidotu reprezentatīvo paraugu,

- pamanītās fiziskās un kvalitatīvās īpašības.

10. pants

1. Cena, kas jāmaksā pārdevējam, ir tā, kas paredzēta saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 3072/95 4. panta 2. punktu par piegādātajām, taču noliktavā neizkrautajām precēm, un kas ir spēkā dienā, kas noteikta kā pirmā piegādes diena, ņemot vērā 5. panta noteikumus par transporta izmaksām un cenas paaugstinājumiem un samazinājumiem, kas paredzēti I līdz III pielikumā.

Ja rīsus pārņem pieteikuma iesniedzēja noliktavās saskaņā ar 7. pantu, cenu, kas jāmaksā, nosaka, balstoties uz intervences cenu, kas ir spēkā dienā, kad pieņemts piedāvājums, ko pielāgo, piemērojot cenas paaugstinājumus un samazinājumus, kā arī atņem visizdevīgākās pārvadājuma izmaksas starp vietu, kurnelobītos rīsus pārņem, un vistuvāko intervences centru, kā noteikts 5. panta 1. punktā, un izvešanas no noliktavas izmaksas. Šādas izmaksas nosaka intervences aģentūra.

2. Maksājumu veic laikā starp 32. un 37. dienu, skaitot no šīs regulas 6. panta 3. punktā minētās pārņemšanas dienas. Ja piemēro 8. panta 3. punktu, maksājumu veic cik iespējams drīz pēc tam, kad pēdējā testa rezultāti ir paziņoti pieteikuma iesniedzējam.

Ja pirms maksājuma veikšanas pieteicējiem jāiesniedz faktūrrēķins, un ja šis faktūrrēķins nav iesniegts laikposmā, kas noteikts iepriekšējā apakšpunktā, maksājumu veic piecu darba dienu laikā pēc faktūrrēķina iesniegšanas.

11. pants

Operatori, kas glabā produktus, kas iepirkti intervences aģentūras vārdā, regulāri uzrauga to esamību un stāvokli un ziņo aģentūrai par problēmām šajā sakarā.

Intervences aģentūra pārbauda uzglabājamo produktu kvalitāti vismaz reizi gadā. Šajā nolūkā var ņemt paraugus ikgadējās inventarizācijas laikā, ko veic saskaņā ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 2148/96 [5].

12. pants

Intervences aģentūra vajadzības gadījumā paredz papildu kārtību un noteikumus pārņemšanai, kas savienojami ar šīs regulas noteikumiem, ņemot vērā jebkādus īpašus apstākļus, kas dominē attiecīgajā dalībvalstī.

13. pants

Ar šo atceļ Regulu (EEK) Nr. 1528/96.

14. pants

Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 1998. gada 30. martā

Komisijas vārdā —

Komisijas loceklis

Franz Fischler

[1] OV L 329, 30.12.1995., 18. lpp.

[2] OV L 20, 27.1.1998., 16. lpp.

[3] OV L 329, 30.12.1995., 33. lpp.

[4] OV L 190, 31.7.1996., 25. lpp.

[5] OV L 288, 9.11.1996., 6. lpp.

--------------------------------------------------

I PIELIKUMS

CENU SAMAZINĀJUMI ATTIECĪBĀ UZ PROCENTUĀLO MITRUMA SATURU

Procenti | Samazinājums |

1997./98. tirdzniecības gads

No 13 līdz 15% | Mīnus procentuālais daudzums, kas vienāds ar procentuālo mitruma saturu, kas pārsniedz 13% |

No 1998./99. tirdzniecības gada

No 13 līdz 14,5% | Mīnus procentuālais daudzums, kas vienāds ar procentuālo mitruma saturu, kas pārsniedz 13% |

--------------------------------------------------

II PIELIKUMS

A. Cenas paaugstinājumi un samazinājumi attiecībā uz guvumu pēc pārstrādes

Guvums no nelobītiem rīsiem slīpētu rīsu veselu graudu veidā | Cenas paaugstinājumi un samazinājumi uz guvuma vienību |

Virs pamatguvuma | Cenas paaugstinājums par 1% |

Zem pamatguvuma | Cenas samazinājums par 1% |

Kopējais guvums no nelobītiem rīsiem slīpētu rīsu veidā | Cenas paaugstinājumi un samazinājumi uz guvuma vienību |

Virs pamatguvuma | Cenas paaugstinājums par 0,80% |

Zem pamatguvuma | Cenas samazinājums par 0,80% |

B. Pamatguvums pēc pārstrādes

Rīsu kvalitātes apraksts | Veselu graudu guvums (%) | Kopējais ieguvums (%) |

Carillon | 65 | 69 |

Argo, Selenio, Couschi | 64 | 71 |

Alpe, Balilla, Balilla GG, Balilla Sollana, Bomba, Bombon, Colina, Elio, Frances, Lido, Liso, Matusaka, Monticili, Pegonil, Strella, Thainato, Thaiperla, Ticinese, Veta, Leda, Mareny, Clot, Albada, Guadiamar | 63 | 71 |

Ispaniki A, Makedonia | 62 | 71 |

Europa, Loto, Riva, Rosa Marchetti, Veneria | 61 | 70 |

Tolima | 61 | 69 |

Inca | 61 | 68 |

Arôme | 61 | 71 |

Alfa, Ariete, Bahia, Carola, Cigalon, Corallo, Cripto, Cristal, Drago, Girona, Graldo, Indio, Italico, Jucar, Koral, Lago, Lemont, Miara, Molo, Navile, Niva, Onda, Padano, Panda, Pierina, Marchetti, Ribe, Ringo, Rio, S. Andrea, Senia, Sequial, Smeraldo, Star, Stirpe, Vela, Vitro, Calca, Dion | 60 | 70 |

Strymonas | 60 | 69 |

Anseatico, Arlesienne, Baldo, Belgioioso, Betis, Euribe, Italpatna, Marathon, Redi, Ribello, Rizzotto, Rocca, Roma, Romanico, Romeo, Tebre, Volano | 59 | 70 |

Bonnet Bell, Rita, Silla, Thaibonnet, L 202, Puntal | 58 | 70 |

Evropi, Melas | 58 | 68 |

Arborio, Arlatan, Blue Belle, Blue Belle ‘E’, Blue Bonnet, Calendal, Razza 82, Rea | 56 | 70 |

Cesariot, Maratelli, Precoce Rossi | 56 | 68 |

Carnaroli, Elba, Vialone Nano | 55 | 70 |

Delta | 55 | 68 |

Axios | 55 | 65 |

Roxani | 55 | 64 |

| 54 | 69 |

Irat 348, Mana | 45 | 65 |

Pygmalion | 50 | 69 |

Nenorādītas šķirnes | 63 | 71 |

--------------------------------------------------

III PIELIKUMS

CENAS SAMAZINĀJUMI PAR BOJĀTIEM GRAUDIEM

1996./97. tirdzniecības gads:

Bojājumi | Bojājumu procentuālais īpatsvars | Samazinājums |

Apaļgraudu rīsi ar KN kodu 10061092 | Vidējgraudu un A gargraudu rīsi ar KN kodu 10061094 un 10061096 | B gargraudu rīsi ar KN kodu 10061098 |

Krītaini | No 2,5 līdz 6% | No 2,5 līdz 4% | No 2 līdz 4% | 1% par 1/2 punkta |

Ar sarkanu svītrojumu | No 1 līdz 10% | No 1 līdz 5% | No 1 līdz 5% | 1% par punktu |

Plankumaini | No 0,5 līdz 3% | No 0,5 līdz 2% | No 0,5 līdz 2% | 1,25% par 1/2 punkta |

Iekrāsojušies | No 0,25 līdz 1% | No 0,25 līdz 0,75% | No 0,25 līdz 0,75% | 1,25% par 1/4 punkta |

Brūni | No 0,05 līdz 1% | No 0,05 līdz 0,50% | No 0,05 līdz 0,50% | 1,25% par 1/4 punkta |

Dzelteni | No 0,02 līdz 0,175% | No 0,02 līdz 0,175% | No 0,02 līdz 0,175% | 6% par 1/8 punkta |

No 1997./98. tirdzniecības gada:

Bojājumi | Bojājumu īpatsvars procentos | Samazinājums |

Apaļgraudu rīsi ar KN kodu 10061092 | Vidējgraudu un A gargraudu rīsi ar KN kodu 10061094 un 10061096 | B gargraudu rīsi ar KN kodu 10061098 |

Krītaini | No 2 līdz 6% | No 2 līdz 4% | No 1,5 līdz 4% | 1% par 1/2 punkta |

Ar sarkanu svītrojumu | No 1 līdz 10% | No 1 līdz 5% | No 1 līdz 5% | 1% par punktu |

Plankumaini | No 0,5 līdz 3% | No 0,5 līdz 2% | No 0,5 līdz 2% | 1,25% par 1/2 punkta |

Iekrāsojušies | No 0,25 līdz 1% | No 0,25 līdz 0,75% | No 0,25 līdz 0,75% | 1,25% par 1/4 punkta |

Brūni | No 0,05 līdz 1% | No 0,05 līdz 0,50% | No 0,05 līdz 0,50% | 1,25% par 1/4 punkta |

Dzelteni | No 0,02 līdz 0,175% | No 0,02 līdz 0,175% | No 0,02 līdz 0,175% | 6% par 1/8 punkta |

--------------------------------------------------