Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32015R1485

Padomes Īstenošanas regula (ES) 2015/1485 (2015. gada 2. septembris), ar ko īsteno 17. panta 1. punktu Regulā (ES) Nr. 224/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Centrālāfrikas Republikā

OJ L 229, 3.9.2015, p. 1–4 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2015/1485/oj

3.9.2015   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 229/1


PADOMES ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2015/1485

(2015. gada 2. septembris),

ar ko īsteno 17. panta 1. punktu Regulā (ES) Nr. 224/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Centrālāfrikas Republikā

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Padomes Regulu (ES) Nr. 224/2014 (2014. gada 10. marts) par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Centrālāfrikas Republikā (1) un jo īpaši tās 17. panta 1. punktu,

tā kā:

(1)

Padome 2014. gada 10. martā pieņēma Regulu (ES) Nr. 224/2014.

(2)

Sankciju komiteja, kas izveidota atbilstīgi Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes (ANO DP) Rezolūcijai 2127 (2013), 2015. gada 20. augustā iekļāva trīs personas un vienu vienību to personu un vienību sarakstā, uz kurām attiecas pasākumi, kas noteikti ANO DP Rezolūcijas 2134 (2014) 30. un 32. punktā.

(3)

Tāpēc attiecīgi būtu jāgroza Regulas (ES) Nr. 224/2014 I pielikums,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Šīs regulas pielikumā uzskaitītās personas un vienību pievieno sarakstam, kas izklāstīts Regulas (ES) Nr. 224/2014 I pielikumā.

2. pants

Šī regula stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2015. gada 2. septembrī

Padomes vārdā –

priekšsēdētājs

J. ASSELBORN


(1)  OV L 70, 11.3.2014., 1. lpp.


PIELIKUMS

Regulas 1. pantā minētās personas un vienības

A.   Personas

4.

Alfred YEKATOM (jeb: a) Alfred Yekatom Saragba b) Aifred Ekatom c) Alfred Saragba d) pulkvedis Rombhot e) pulkvedis Rambo f) pulkvedis Rambot g) pulkvedis Rombot h) pulkvedis Romboh)

Amats: Centrālāfrikas bruņoto spēku (Forces Armées Centrafricaines – FACA) galvenais kaprālis

Dzimšanas datums: 1976. gada 23. jūnijs

Dzimšanas vieta: Centrālāfrikas Republika

Valstspiederība: Centrālāfrikas Republika

Adrese: a) Mbaiki, Lobaye Province, Centrālāfrikas Republika (Tel. +236 72 15 47 07/+236 75 09 43 41) b) Bimbo, Ombella-Mpoko province, Centrālāfrikas Republika (iepriekšējā vieta)

Cita informācija: Viņš pārvaldīja un komandēja lielu bruņotu kaujinieku grupu. Tēva (adoptētāja) vārds ir Ekatom Saragba (raksta arī Yekatom Saragba). Viņš ir Yves Saragba brālis, kurš ir “Antibalaka” kaujinieku komandieris Batalimo, Lobajes (Lobaye) provincē un bijušais FACA karavīrs. Ārējā izskata apraksts: acis – melnas, mati –noskūti, sejas krāsa – melna, augums – 170 cm, svars – 100 kg. Fotoattēls ir pieejams iekļaušanai Interpola un ANO Drošības padomes īpašajā paziņojumā.

Papildu informācija no apraksta par iemesliem iekļaušanai sarakstā, ko sniegusi Sankciju komiteja:

Alfred Yekatom sarakstā tika iekļauts 2015. gada 20. augustā saskaņā ar Rezolūcijas 2196 (2015) 11. punktu kā tāds, “kas iesaistās vai atbalsta darbības, ar kurām apdraud mieru, stabilitāti vai drošību Centrālāfrikas Republikā, tostarp darbības, kas apdraud vai pārkāpj pārejas nolīgumus vai kas apdraud vai kavē politisko pārejas procesu, tostarp pāreju uz brīvām un godīgām demokrātiskām vēlēšanām, vai kas uzkurina vardarbību”.

Papildu informācija:

Alfred Yekatom, ko dēvē arī par pulkvedi Rombhot, ir “Antibalaka” kustības frakcijas vadītājs, kuru dēvē par “Antibalaka no dienvidiem”. Viņš ir ieņēmis Centrālāfrikas bruņoto spēku (Forces Armées Centrafricaines – FACA) galvenā kaprāļa amatu.

Yekatom iesaistījās un atbalstīja tādas darbības, ar kurām apdraud mieru, stabilitāti vai drošību Centrālāfrikas Republikā, tostarp darbības, kas apdraud vai pārkāpj pārejas nolīgumus vai kas apdraud vai kavē politisko pārejas procesu. Viņš pārvaldīja un komandēja lielu bruņotu kaujinieku grupu, kura atradās PK9 apkaimē Bangi (Bangui) un pilsētās – Bimbo (Ombela-Mpoko (Ombella-Mpoko) provincē), Cekijā (Cekia),Pissā (Pissa) un Mbaiki (Mbaïki – Lobaje provinces galvaspilsētā), un savu štābu bija izveidojis mežu koncesijā Batalimo.

No Bimbo un Bangi galvenā tilta līdz Mbaiki (Lobajes provincē) un no Pissas līdz Batalimo (pie robežas ar Kongo Republiku) Yekatom tiešā pārvaldībā bija desmitiem kontrolpunktu ar vidēji desmit tādiem bruņotiem kaujiniekiem armijas formas tērpos un ar ieročiem, tostarp militārām triecienšautenēm, kuri iekasēja neatļautus nodokļus ne tikai no privātiem transportlīdzekļiem un motocikliem, pasažieru mikroautobusiem un kravas automobiļiem, kas eksportēja mežu resursus uz Kamerūnu un Čadu, bet arī no kuģiem, kas peldēja pa Ubangi (Oubangui) upi. Tika novērots, kā Yekatom pats personiski iekasē daļu no šiem neatļautajiem nodokļiem. Ziņo, ka Yekatom un viņa kaujinieki esot arī nonāvējuši civiliedzīvotājus.

5.

Habib SOUSSOU (jeb: Soussou Abib)

Amats: a) “Antibalaka” koordinators Lobajes (Lobaye) provincē b) Centrālāfrikas bruņoto spēku (Forces Armées Centrafricaines – FACA) kaprālis

Dzimšanas datums: 1980. gada 13. marts

Dzimšanas vieta: Boda, Centrālāfrikas Republika.

Valstspiederība: Centrālāfrikas Republika Adrese: Boda, Centrālāfrikas Republika (Tel. +236 72198628)

Cita informācija: 2014. gada 11. aprīlī iecelts par Bodas zonas komandieri (COMZONE) un 2014. gada 28. jūnijā – par visas Lobajes provinces komandieri. Pēc viņa komandas turpinājās mērķtiecīgas slepkavības, sadursmes un uzbrukumi humānās palīdzības organizācijām un palīdzības sniedzējiem. Ārējā izskata apraksts: acis – brūnas, mati –melni, augums – 160 cm, svars – 60 kg. Fotoattēls ir pieejams iekļaušanai Interpola un ANO Drošības padomes īpašajā paziņojumā.

Papildu informācija no apraksta par iemesliem iekļaušanai sarakstā, ko sniegusi Sankciju komiteja:

Habib Soussou sarakstā tika iekļauts 2015. gada 20. augustā saskaņā ar Rezolūcijas 2196 (2015) 11. punktu un 12. punkta b) un e) apakšpunktu kā tāds, “kas iesaistās vai atbalsta darbības, ar kurām apdraud mieru, stabilitāti vai drošību Centrālāfrikas Republikā, tostarp darbības, kas apdraud vai pārkāpj pārejas nolīgumus vai kas apdraud vai kavē politisko pārejas procesu, tostarp pāreju uz brīvām un godīgām demokrātiskām vēlēšanām, vai kas uzkurina vardarbību”, “ir iesaistīt[..]s tādu darbību plānošanā, vadīšanā vai veikšanā, ar kurām attiecīgā gadījumā tiek pārkāptas starptautiskās cilvēktiesības vai starptautiskās humanitārās tiesības vai kuras rada cilvēktiesību aizskārumus vai pārkāpumus Centrālāfrikas Republikā, tostarp ar seksuālo vardarbību saistītas darbības, vardarbības vēršana pret civiliedzīvotājiem, uzbrukumi, kas balstīti uz etniskiem vai reliģiskiem motīviem, uzbrukumi skolām un slimnīcām un nolaupīšana un piespiedu pārvietošana” un kas “kavē humānās palīdzības sniegšanu Centrālāfrikas Republikā vai piekļuvi humānajai palīdzībai, vai tās sadali Centrālāfrikas Republikā”.

Papildu informācija:

2014. gada 11. aprīlīHabib Soussou tika iecelts par Bodas “Antibalaka” zonas komandieri (COMZONE), un tādēļ viņš apgalvoja, ka ir atbildīgs par drošības stāvokli apakšprefektūrā (sous- préfecture). 2014. gada 28. jūnijā“Antibalaka” vispārējais koordinators Patrice Edouard Ngaïssona iecēla Habib Soussou par reģionālo koordinatoru Bodas pilsētā no 2014. gada 11. jūnija un no 2014. gada 28. jūnija – par visas Lobajes provinces koordinatoru. Apvidos, kuros Soussou bija “Antibalaka” komandieris vai koordinators, Bodā katru nedēļu notika “Antibalaka” veiktas mērķtiecīgas slepkavības, sadursmes un uzbrukumi humānās palīdzības organizācijām un palīdzības sniedzējiem. Soussou vadītie un “Antibalaka” spēki šajos apgabalos arī vērsa un draudēja vērst vardarbību pret civiliedzīvotājiem.

6.

Oumar YOUNOUS (jeb: a) Omar Younous b) Oumar Sodiam c) Oumar Younous M'Betibangui)

Amats: bijušais “Séléka” ģenerālis

Valstspiederība: Sudāna

Adrese: a) Bria, Centrālāfrikas Republika (Tel. +236 75507560) b) Birao, Centrālāfrikas Republika c) Tullus, southern Darfur, Sudāna (iepriekšējā vieta)

Cita informācija: Viņš ir dimantu kontrabandists un “Séléka” trīszvaigžņu ģenerālis, kā arī tuva uzticības persona bijušajam Centrālāfrikas Republikas pagaidu prezidentam Michel Djotodia. Ārējā izskata apraksts: mati –melni, augums – 180 cm, pieder pie fulani tautības. Fotoattēls ir pieejams iekļaušanai Interpola un ANO Drošības padomes īpašajā paziņojumā.

Papildu informācija no apraksta par iemesliem iekļaušanai sarakstā, ko sniegusi Sankciju komiteja:

Oumar Younous sarakstā tika iekļauts 2015. gada 20. augustā saskaņā ar Rezolūcijas 2196 (2015) 11. punktu un 12. punkta d) apakšpunktu kā tāds, kurš “iesaistās vai atbalsta darbības, ar kurām apdraud mieru, stabilitāti vai drošību Centrālāfrikas Republikā, tostarp darbības, kas apdraud vai pārkāpj pārejas nolīgumus vai kas apdraud vai kavē politisko pārejas procesu, tostarp pāreju uz brīvām un godīgām demokrātiskām vēlēšanām, vai kas uzkurina vardarbību” un kas “sniedz atbalstu bruņotiem grupējumiem vai noziedznieku tīkliem, nelikumīgi izmantojot vai tirgojot dabas resursus, tostarp dimantus, zeltu, savvaļas dzīvniekus, kā arī savvaļas dzīvnieku izcelsmes produktus Centrālāfrikas Republikā”.

Papildu informācija:

Oumar Younous kā bijušās alianses “Séléka” ģenerālis un dimantu kontrabandists ir sniedzis atbalstu bruņotam grupējumam ar nelikumīgu dabas resursu, tostarp dimantu, izmantošanu un tirdzniecību Centrālāfrikas Republikā.

Bijušais dimantu uzpirkšanas sabiedrības “SODIAM” vadītājs Oumar Younous 2008. gada oktobrī pievienojās nemiernieku grupējumam “Mouvement des Libérateurs Centrafricains pour la Justice” (MLCJ). 2013. gada decembrī Oumar Younous tika identificēts kā “Séléka” trīszvaigžņu ģenerālis un tuva uzticības persona pagaidu prezidentam Michel Djotodia.

Younous ir iesaistīts dimantu tirdzniecībā no Brias (Bria) un Sam Uandjas (Sam Ouandja) uz Sudānu. No informācijas avotiem saņemti ziņojumi, ka Oumar Younous ir iesaistījies Briā apslēpto dimantu sūtījumu savākšanā nu nogādāšanā Sudānā pārdošanas nolūkiem.

В.   Vienības

1.

BUREAU D'ACHAT DE DIAMANT EN CENTRAFRIQUE/KARDIAM

(jeb: a) BADICA/KRDIAM b) KARDIAM)

Adrese: a) BP 333, Bangui, Centrālāfrikas Republika (Tel. +32 3 2310521, Fakss +32 3 2331839, e-pasts: kardiam.bvba@skvnet·be, tīmekļa vietne: www.groupeabdoulkarim.com) b) Antwerp, Beļģija

Cita informācija: Kopš 1986. gada 12. decembra ir Abdoul-Karim Dan-Azoumi vadībā, un kopš 2005. gada 1. janvāra – Aboubaliasr Mahamat vadībā. Pie filiālēm pieder MINAiR un SOFIA TP (Duala (Douala), Kamerūna).

Papildu informācija no apraksta par iemesliem iekļaušanai sarakstā, ko sniegusi Sankciju komiteja:

The Bureau d'achat de Diamant en Centrafrique/KARDIAM sarakstā tika iekļauts 2015. gada 20. augustā saskaņā ar Rezolūcijas 2196 (2015) 12. punkta d) apakšpunktu kā tāds, kas “sniedz atbalstu bruņotiem grupējumiem vai noziedznieku tīkliem, nelikumīgi izmantojot vai tirgojot dabas resursus, tostarp dimantus, zeltu, savvaļas dzīvniekus, kā arī savvaļas dzīvnieku izcelsmes produktus Centrālāfrikas Republikā”.

Papildu informācija:

BADICA/KARDIAM sniedza atbalstu bruņotiem grupējumiem Centrālāfrikas Republikā, proti, bijušajai aliansei “Séléka” un “Antibalaka”, nelikumīgi izmantojot vai tirgojot dabas resursus, tostarp dimantus un zeltu.

Bureau d'Achat de Diamant en Centrafrique (BADICA) 2014. gadā turpināja iepirkt dimantus no Brias (Bria) un Sam Uandjas (Sam Ouandja) Augškoto (Haute Kotto) provincē Centrālāfrikas Republikas austrumos, kur bijušās alianses “Séléka” spēki uzliek nodokļus gaisa kuģiem, kas transportē dimantus, un saņem drošības maksājumus no dimantu ieguvējiem. Vairāki ieguvēji, kas Briā un Sam Uandjā piegādā BADICA, ir cieši saistīti ar bijušās alianses “Séléka” komandieriem.

2014. gada maijā Beļģijas iestādes konfiscēja divus dimantu sūtījumus BADICA pārstāvniecībai Antverpenē, kura Beļģijā ir oficiāli reģistrēta kā KARDIAM. Dimantu eksperti atzina: pastāv liela iespēja, ka konfiscēto dimantu izcelsme ir Centrālāfrikas Republikā, un tiem ir iezīmes, kas ir tipiskas dimantiem no Sam Uandjas un Brias, kā arī no Nolas Sanga-Mbaere (Sangha Mbaéré) provincē valsts dienvidrietumos.

Tirgotāji, kas iepirka no Centrālāfrikas Republikas, tostarp no valsts rietumiem, uz ārvalstu tirgiem nelegāli pārvestus dimantus, Kamerūnā darbojās BADICA vārdā.

2014. gada maijā BADICA eksportēja arī zeltu, kas ražots Jalokē (Yaloké), (Ombela-Mpoko provincē), kur amatnieku zelta raktuves līdz 2014. gada februāra sākumam atradās “Séléka” kontrolē, līdz kontroli pārņēma “Antibalaka”.


Top