EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2021/358A/01

Ģenerālsekretariāts – Sludinājums par Regulējuma kontroles padomes locekļa vakanci AD 14 pakāpē (galvenais padomnieks) – Pagaidu darbinieka pieņemšana darbā saskaņā ar Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 2. panta a) apakšpunktu – COM/2021/10406

PUB/2021/611

OJ C 358A, 7.9.2021, p. 1–5 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

7.9.2021   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 358/1


Ģenerālsekretariāts

Sludinājums par Regulējuma kontroles padomes locekļa vakanci AD 14 pakāpē (galvenais padomnieks)

Pagaidu darbinieka pieņemšana darbā saskaņā ar Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 2. panta a) apakšpunktu

COM/2021/10406

(2021/C 358 A/01)

 

Par mums

Regulējuma kontroles padome (RKP) tika izveidota 2015. gadā ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāja lēmumu (1), kurā jaunākie grozījumi izdarīti 2020. gadā (2). RKP sekmē Komisijas labāka regulējuma politiku, kontrolējot ietekmes novērtējumu, ex post novērtējumu un atbilstības pārbaužu kvalitāti un pieņemot atzinumus par saistītiem ziņojumu projektiem. Teksti, ko iesniedz RKP, parasti tiek sagatavoti un apspriesti angļu valodā.

RKP ir seši locekļi un priekšsēdētājs. RKP locekļi padomē strādā pilnu darba laiku. Trīs RKP locekļi tiek pieņemti darbā ārpus Komisijas dienestiem, bet atlikušie trīs locekļi tiek atlasīti un iecelti amatā no Eiropas Komisijas darbiniekiem. Ārējās padomes locekļi tiek atlasīti, pamatojoties uz pierādītām akadēmiskajām zināšanām ietekmes novērtēšanā, ex post novērtēšanā un regulējuma politikā kopumā, aptverot makroekonomiku, mikroekonomiku, sociālo un vides politiku.

Visi RKP locekļi padomē strādā pilnu darba laiku un darbojas noteiktu trīs gadu termiņu, ko nevar pagarināt. Izņēmuma kārtā šo termiņu var pagarināt par vienu gadu, ja tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu padomes darba nepārtrauktību, iekšējo un ārējo locekļu līdzsvarotu sastāvu vai pilnu kapacitāti laikā, kad ir ārkārtīgi liela darba slodze. Visi RKP locekļi ir administratīvi piesaistīti Eiropas Komisijas Ģenerālsekretariātam. Uz viņiem attiecas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtība (3) un Eiropas Komisijas labas administratīvās prakses kodekss. Šajos dokumentos ir paredzēti stingri noteikumi par ētiku, konfidencialitāti un interešu konfliktu, kas ir īpaši nozīmīgi saistībā ar Regulējuma kontroles padomes darbību. Saskaņā ar Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību padomes locekļi savu pilnvaru laikā var publicēt rakstus ar nosacījumu, ka tas netraucē viņu pilnvarām.

Piedāvātais amats

Regulējuma kontroles padomes locekļa amats ir izaicinājumiem pilns, un konkrētie pienākumi ir:

novērtēt kvalitāti iesniegtajiem ziņojumiem par spēkā esošās politikas novērtējumiem un atbilstības pārbaudēm un ietekmes novērtējumiem, kas sagatavoti, lai atbalstītu Komisijas jaunās politiskās iniciatīvas,

palīdzēt sagatavot atzinumus par iesniegtajiem ietekmes novērtējumu, izvērtējumu un atbilstības pārbaužu ziņojumiem un sniegt ieteikumus par to, kā tie būtu jāuzlabo,

saskaņā ar priekšsēdētāja norādījumiem piedāvāt konsultācijas atsevišķiem Komisijas dienestiem par attiecīgo pamatnostādņu piemērošanu un interpretāciju īpaši sarežģītos novērtējumos/izvērtējumos un, ja vajadzīgs, par metodikas jautājumiem.

Prasības (atlases kritēriji)

Piemērotajam kandidātam jābūt izcilam un dinamiskam profesionālim, kurš atbilst šādiem atlases kritērijiem.

Personiskās īpašības

teicamas mutvārdu un rakstveida saziņas prasmes efektīvai un brīvai sakaru uzturēšanai, saziņai un sadarbībai gan ar iekšējām, gan ārējām ieinteresētajām personām, kā arī Komisijas pārstāvībai ārējos forumos.

Tehniskās prasmes un pieredze

īpašas zināšanas vienā vai vairākās turpmāk minētajās jomās: makroekonomika, mikroekonomika, sociālā politika un vides politika,

atzītas zināšanas un kompetence regulējuma politikā, ietekmes novērtējumu vai ex post novērtējumu procesos un metodikā, ko apliecina sasniegumi akadēmiskajā jomā un jo īpaši attiecīgas publikācijas,

ļoti labas zināšanas par ES politiku un ES lēmumu pieņemšanas procesiem, tostarp Komisijas politiku par labāku regulējumu.

Vadības/augsta līmeņa konsultēšanas prasmes

spēcīgas analītiskās iemaņas un ļoti labas stratēģiskās domāšanas spējas,

ļoti labas koordinācijas prasmes.

Atbilstības kritēriji

Kandidātus atlases posmam izvēlēsies, tikai pamatojoties uz atbilstību turpmāk norādītajām formālajām prasībām, kas jāizpilda līdz pieteikumu iesniegšanas termiņam.

Valstspiederība: kandidātiem jābūt Eiropas Savienības dalībvalsts pilsoņiem.

Akadēmiskais grāds vai diploms: kandidātiem jābūt:

vai nu izglītībai, kas atbilst pabeigtām studijām augstākās izglītības iestādē, kuras apliecina ar diplomu, ja parastais studiju ilgums augstākās izglītības iestādē ir četri gadi vai vairāk,

vai arī izglītībai, kas atbilst pabeigtām studijām augstākās izglītības iestādē, kuras apliecina ar diplomu, un vismaz vienu gadu ilgai atbilstošai darba pieredzei, ja parastais studiju ilgums augstākās izglītības iestādē ir vismaz trīs gadi. Šo viena gada darba pieredzi nevar iekļaut pēcdiploma darba pieredzē, kas prasīta turpmāk.

Darba pieredze: kandidātam jābūt vismaz 15 gadu ilgai pēcdiploma darba pieredzei (4), kas atbilst iepriekš minētajai kvalifikācijai.

Pieredze padomdevēja amatā: vajadzīga vismaz 5 gadus ilga pēcdiploma darba pieredze, kas gūta augsta līmeņa padomdevēja amatā (5) piedāvātajam amatam atbilstošā jomā.

Valodas: kandidātiem jābūt ļoti labām Eiropas Savienības vienas oficiālās valodas (6) prasmēm un pietiekamām citas oficiālās valodas prasmēm. Intervijas(-u) laikā atlases komitejas pārbaudīs, vai kandidāti atbilst prasībai par pietiekamām citas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmēm. Intervija (vai daļa no tās) var notikt minētajā citā valodā.

Vecuma ierobežojums: trīs gadu pilnvaru termiņa laikā kandidāts nedrīkst sasniegt parasto pensionēšanās vecumu, kas Eiropas Savienības ierēdņiem ir noteikts kā tā mēneša pēdējā diena, kurā ierēdnis sasniedz 66 gadu vecumu (skatīt Civildienesta noteikumu 52. panta a) punktu (7)).

Atlase un iecelšana amatā

Eiropas Komisija galveno padomnieku – Regulējuma kontroles padomes locekli – izraudzīsies un iecels amatā saskaņā ar savām atlases un darbā pieņemšanas procedūrām (sk. dokumentu par augstākā līmeņa ierēdņu iecelšanas politiku (8)).

Šajā atlases procedūrā Eiropas Komisija izveido priekšatlases komisiju. Šī komisija izvērtē visus pieteikumus, veic sākotnējo piemērotības pārbaudi un noskaidro tos kandidātus, kuru profils vislabāk atbilst iepriekš minētajiem atlases kritērijiem un kurus var aicināt uz interviju ar priekšatlases komisiju.

Pēc šīm intervijām priekšatlases komisija izdara secinājumus un ierosina sarakstu ar kandidātiem, kurus aicināt uz turpmākām intervijām ar Eiropas Komisijas Padomdevēju komiteju darbā iecelšanas jautājumos (CCA). Ņemot vērā priekšatlases komisijas secinājumus, CCA lemj, kurus kandidātus aicināt uz interviju.

Uz interviju ar CCA uzaicinātie kandidāti pavada vienu dienu vadītāju vērtēšanas centrā, kur viņus vērtē ārējie darbā pieņemšanas konsultanti. Pamatojoties uz intervijas un vērtēšanas centra pārbaudījumu rezultātiem, CCA sastāda sarakstu ar tiem kandidātiem, kurus tā uzskata par piemērotiem galvenā padomnieka – Regulējuma kontroles padomes locekļa – amatam.

CCA kandidātu sarakstā iekļautos kandidātus intervēs par labāku regulējumu atbildīgais Komisijas loceklis (9).

Pēc šīm intervijām Eiropas Komisija pieņem lēmumu par iecelšanu amatā.

Atlasītajam kandidātam jābūt izpildījušam visas tiesību aktos noteiktās prasības par militāro dienestu, jāiesniedz attiecīgas atsauksmes par rakstura īpašībām saistībā ar piemērotību veikt amata pienākumus un jābūt fiziski spējīgam pildīt ar amatu saistītos pienākumus.

Atlasītajam kandidātam jābūt derīgai drošības pielaides apliecībai vai jāspēj tādu iegūt no savas valsts drošības iestādes. Personāla drošības pielaides apliecību izsniedz ar administratīvu lēmumu pēc tam, kad pabeigta drošības pārbaude, ko veic personas valsts kompetentā drošības iestāde saskaņā ar piemērojamajiem valsts drošības normatīvajiem aktiem, un ar to apliecina, ka personai drīkst būt pieejama klasificēta informācija līdz konkrētam līmenim. (Jāatceras, ka drošības pielaides apliecības iegūšanai nepieciešamo procedūru var sākt tikai pēc darba devēja, nevis pēc kandidāta lūguma.)

Kamēr attiecīgā dalībvalsts nebūs piešķīrusi personāla drošības pielaidi un nebūs pabeigta pielaides procedūra, kas ietver juridiski nepieciešamo instruktāžu, ko veic Eiropas Komisijas Drošības direktorāts, izvēlētais kandidāts nevarēs ne piekļūt ES klasificētajai informācijai (ESKI) CONFIDENTIEL UE/EU CONFIDENTIAL vai augstākā līmenī, ne arī piedalīties sanāksmēs, kurās apspriež ESKI.

Iespēju vienlīdzība

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu 1.d pantu Eiropas Komisijas stratēģiskais mērķis ir līdz savu pašreizējo pilnvaru termiņa beigām panākt dzimumu līdztiesību visos vadības līmeņos, un tādēļ tā piemēro vienlīdzīgu iespēju politiku, rosinot pieteikties tādus kandidātus, kas varētu nodrošināt lielāku daudzveidību, dzimumu līdztiesību un vispārēju ģeogrāfisko līdzsvaru.

Nodarbināšanas kārtība

Atalgojums un nodarbināšanas kārtība ir noteikta Civildienesta noteikumos.

Veiksmīgo kandidātu pieņems darbā pagaidu darbinieka statusā AD 14 pakāpē. Atkarībā no darba pieredzes ilguma viņu ierindos minētās pakāpes 1. vai 2. līmenī. Šis ir pagaidu amats uz trijiem gadiem, un izņēmuma kārtā to var pagarināt uz laiku, kas nepārsniedz vienu gadu.

Kandidātiem jāņem vērā Civildienesta noteikumos ietvertā prasība, ka visiem jaunajiem darbiniekiem ir sekmīgi jāiztur deviņu mēnešu pārbaudes laiks.

Darba vieta ir Briselē, Beļģijā, kur atrodas Regulējuma kontroles padome.

Amata vieta ir pieejama no 2021. gada 1. aprīļa.

Neatkarība un interešu konflikta neesības deklarācija

Pirms pienākumu uzņemšanās galvenajam padomniekam būs jāparaksta saistību deklarācija ar apņemšanos strādāt neatkarīgi sabiedrības interesēs un jādeklarē jebkādas intereses, kuras varētu uzskatīt par tādām, kas ietekmē viņa neatkarību.

Pieteikšanās procedūra

Pirms pieteikuma iesniegšanas jums rūpīgi jāpārliecinās par atbilstību visām piemērotības prasībām (“Prasības kandidātiem”), jo īpaši attiecībā uz diplomu veidiem, darba pieredzi augsta līmeņa amatā, kā arī valodu prasmēm. Ja tiek konstatēta neatbilstība kādai no norādītajām piemērotības prasībām, kandidātu automātiski izslēdz no atlases procedūras.

Ja vēlaties pieteikties, jums jāreģistrējas internetā šādā tīmekļa vietnē un jāseko norādījumiem par dažādajiem procedūras posmiem:

https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/.

Jums jābūt derīgai e-pasta adresei. Tā tiks izmantota, lai apstiprinātu jūsu reģistrāciju, kā arī tam, lai sazinātos ar jums dažādos procedūras posmos. Tāpēc lūdzam informēt Eiropas Komisiju, ja maināt e-pasta adresi.

Lai iesniegtu pieteikumu, jums vajadzēs augšupielādēt CV PDF formātā (vēlams, izmantojot Europass CV formātu (10)) un tiešsaistē aizpildīt motivācijas vēstuli (ne vairāk kā 8 000 rakstzīmes). CV un motivācijas vēstuli varat iesniegt jebkurā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām. Kad reģistrēšanās tiešsaistē būs pabeigta, saņemsiet e-pastu ar apstiprinājumu, ka pieteikums ir reģistrēts. Ja nesaņemat e-pastu ar apstiprinājumu, jūsu pieteikums nav reģistrēts!

Ņemiet vērā, ka sekot jūsu pieteikuma virzībai tiešsaistē nav iespējams. Par pieteikuma statusu Eiropas Komisija ar jums sazināsies tieši.

Ja nepieciešama papildu informācija un/vai rodas tehniskas problēmas, lūdzam sūtīt e-pastu uz šādu adresi: HR-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Reģistrēšanās termiņš

Reģistrēšanās termiņš ir 2021. gada 4. oktobris, plkst. 12.00 dienā pēc Briseles laika, un pēc tā reģistrēties vairs nebūs iespējams.

Jūs atbildat par to, lai reģistrāciju pabeigtu laikus. Iesakām neatlikt pieteikšanos uz pēdējām reģistrēšanās dienām, jo interneta pārslodze vai problēmas ar interneta pieslēgumu var pārtraukt reģistrāciju tiešsaistē, pirms to pabeidzat, un jums nāksies visas darbības atkārtot. Pēc reģistrēšanās termiņa beigām informāciju vairs nevarēs ievadīt. Novēlota reģistrēšanās netiks pieņemta.

Svarīga informācija kandidātiem

Atgādinām kandidātiem, ka dažādo atlases komisiju darbs ir konfidenciāls. Kandidātiem un citām personām kandidātu vārdā ir aizliegts tieši vai netieši sazināties ar atsevišķiem šo komisiju locekļiem. Visi jautājumi jāadresē attiecīgās komisijas sekretariātam.

Personas datu aizsardzība

Komisija nodrošinās, ka kandidātu personas dati tiek apstrādāti saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 23. oktobra Regulu (ES) 2018/1725 (11). Jo īpaši tas attiecas uz šādu datu konfidencialitāti un drošību.


(1)  Lēmums C(2015) 3263 (2015. gada 19. maijs) par neatkarīgas Regulējuma kontroles padomes izveidi.

(2)  Lēmums P(2020) 2 (2020. gada 23. janvāris) par neatkarīgu Regulējuma kontroles padomi.

(3)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX%3A01962R0031-20140701.

(4)  Darba pieredze tiek ņemta vērā tikai tad, ja tā atspoguļo faktiskas darba attiecības, kuras definētas kā reāls, faktisks un algots darbs, kas veikts darbinieka (ar jebkāda veida līgumu) vai pakalpojuma sniedzēja statusā. Nepilnas slodzes profesionālo darbību ieskaita proporcionāli, aprēķinot to kā apliecināto procentuālo daļu no pilna laika darba. Maternitātes, paternitātes vai adopcijas atvaļinājumu ņem vērā, ja tas ir darba līguma ietvaros. Doktorantūras studijas tiek pielīdzinātas darba pieredzei, pat ja tās nav apmaksātas, bet ne ilgāk kā trīs gadus, – ar nosacījumu, ka doktorantūras studijas ir sekmīgi pabeigtas. Jebkuru konkrētu laikposmu var ieskaitīt tikai vienu reizi.

(5)  Aizpildot CV, kandidātiem par visiem gadiem, kuros gūta pieredze padomdevēja amatā, skaidri jānorāda šāda informācija: 1) ieņemto amatu nosaukumi un pienākumi; 2) precīza tematiskā joma, kā arī informācija par amata līmeni organizācijā (hierarhisko līmeņu skaits virs un zem attiecīgā amata); 3) katra ieņemtā amata funkcionālā pakļautība.

(6)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX%3A01958R0001-20130701.

(7)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX%3A01962R0031-20140701.

(8)  https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/compilation-of-the-senior-official-policy-at-the-european-commission_en.pdf (pieejams tikai angļu valodā).

(9)  Ja vien attiecīgais Komisijas loceklis nav šo uzdevumu deleģējis saskaņā ar Komisijas 2007. gada 5. decembra lēmumu (PV(2007) 1811) un 2020. gada 30. septembra lēmumu (PV(2020) 2351).

(10)  Informāciju par to, kā izveidot Europass CV, varat atrast tiešsaistē: https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv.

(11)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).


Top