EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2019/018/04

2019. gada uzaicinājums iesniegt priekšlikumus – Vienas dalībvalsts programmas – Dotācijas tādiem informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem, ko īsteno iekšējā tirgū un trešās valstīs saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1144/2014

OJ C 18, 15.1.2019, p. 4–20 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

15.1.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 18/4


2019. GADA UZAICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS

VIENAS DALĪBVALSTS PROGRAMMAS

Dotācijas tādiem informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem, ko īsteno iekšējā tirgū un trešās valstīs saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1144/2014

(2019/C 18/04)

1.   Priekšvēsture un šā uzaicinājuma nolūks

1.1.   Informācijas un veicināšanas pasākumi attiecībā uz lauksaimniecības produktiem

Eiropas Parlaments un Padome 2014. gada 22. oktobrī pieņēma Regulu (ES) Nr. 1144/2014 (1) par tādiem informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem, ko īsteno iekšējā tirgū un trešās valstīs, un ar kuru atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 3/2008. Šī regula ir papildināta ar Komisijas Deleģēto regulu (ES) 2015/1829 (2), un tās piemērošanas noteikumi ir sniegti Komisijas īstenošanas regulā (ES) 2015/1831 (3).

Informācijas un veicināšanas pasākumu vispārīgais mērķis ir uzlabot Savienības lauksaimniecības nozares konkurētspēju.

Informācijas un veicināšanas pasākumu konkrētie mērķi ir:

a)

palielināt informētību par Savienības lauksaimniecības produktu izcilību un augstajiem standartiem, ko Savienībā piemēro ražošanas metodēm;

b)

palielināt Savienības lauksaimniecības produktu un konkrētu pārtikas produktu konkurētspēju un patēriņu un veicināt to atpazīstamību gan Savienībā, gan ārpus tās;

c)

palielināt Savienības kvalitātes shēmu atzīšanu un atpazīstamību;

d)

palielināt Savienības lauksaimniecības produktu un dažu pārtikas produktu tirgus daļu, īpašu uzmanību pievēršot to trešo valstu tirgiem, kuriem ir vislielākais izaugsmes potenciāls;

e)

atjaunot normālus tirgus nosacījumus nopietnu tirgus traucējumu, patērētāju uzticības zaudēšanas vai citu specifisku problēmu gadījumā.

1.2.   Komisijas 2019. gada darba programma

Komisijas 2019. gada darba programmā, kas pieņemta ar īstenošanas lēmumu (4)2018. gada 14 novembrī, ir sniegtas ziņas par līdzfinansējuma piešķiršanu un prioritātes attiecībā uz vienas dalībvalsts un daudzvalstu programmām iekšējā tirgū un trešās valstīs. Tā ir pieejama šādā vietnē:

https://ec.europa.eu/info/promotion-eu-farm-products_en

1.3.   Patērētāju, veselības, lauksaimniecības un pārtikas izpildaģentūra

Eiropas Komisija ir uzticējusi Patērētāju, veselības, lauksaimniecības un pārtikas izpildaģentūrai (turpmāk “Chafea”) vadīt noteiktas tādu informācijas un veicināšanas pasākumu daļas attiecībā uz lauksaimniecības produktiem, ko īsteno iekšējā tirgū un trešās valstīs, tostarp publicēt uzaicinājumus iesniegt priekšlikumus un novērtēt vienas dalībvalsts programmu pieteikumus.

1.4.   Šis uzaicinājums iesniegt priekšlikumus

Šis uzaicinājums iesniegt priekšlikumus attiecas uz vienas dalībvalsts programmu īstenošanu saskaņā ar 2019. gada darba programmas I pielikuma 1.2.1.1. punktu (1. tematiskās prioritātes pasākumi: vienas dalībvalsts programmas iekšējā tirgū) un 1.2.1.2. punktu (2. tematiskās prioritātes pasākumi: vienas dalībvalsts programmas trešās valstīs).

2.   Mērķi. Prioritātes. Temati

2019. gada darba programmas I pielikuma 1.2.1.1. un 1.2.1.2. punktā ir noteiktas tematiskās prioritātes pasākumiem, kuriem plānots paredzēt līdzfinansējumu ar šā uzaicinājuma starpniecību (sk. arī 6.2. punktu “Atbilstīgās darbības”). Saskaņā ar šo uzaicinājumu iesniegtajiem pieteikumiem ir jāatbilst kādam no šajos gada darba programmas punktos minētajiem sešiem tematiem, pretējā gadījumā tie finansējuma piešķiršanai netiks izskatīti. Pieteikuma iesniedzēji drīkst iesniegt vairākus pieteikumus dažādiem projektiem, kas atbilst vienam prioritārajam tematam. Pieteikuma iesniedzēji drīkst iesniegt arī vairākus pieteikumus dažādiem projektiem, kas atbilst dažādām tematiskajām prioritātēm vai tematiem.

3.   Grafiks

Iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 16. aprīlis pulksten 17.00 CET (pēc Centrāleiropas laika).

 

Posmi/termiņi

Datums un laiks vai orientējošais periods

a)

Uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus publicēšana

2019. gada 15. janvāris

b)

Ar IT nesaistītu jautājumu iesniegšanas termiņš

2019. gada 2. aprīlis pulksten 17.00 pēc Centrāleiropas laika

c)

Termiņš, lai atbildētu uz jautājumiem, kas nav saistīti ar IT

2019. gada 9. aprīlis pulksten 17.00 pēc Centrāleiropas laika

d)

Pieteikumu iesniegšanas termiņš

2019. gada 16. aprīlis pulksten. 17.00 pēc Centrāleiropas laika

e)

Novērtēšanas periods

no 2019. gada aprīļa līdz 2019. gada augustam

f)

Komisijas lēmums

2019. gada oktobris

g)

Dalībvalstis sniedz informāciju pieteikuma iesniedzējiem

2019. gada oktobris

h)

Dotācijas adaptācijas posms

no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada janvārim

i)

Dalībvalstu un saņēmēju dotācijas nolīguma parakstīšana

līdz 2020. gada janvārim

j)

Pasākuma sākšanas laiks

pēc 2020. gada 1. janvāra

4.   Pieejamais budžets

Kopējais paredzētais budžets saskaņā ar šo uzaicinājumu iesniegto pasākumu līdzfinansēšanai ir 95 000 000 EUR. Orientējošās summas, kas pieejamas katram tematam, ir norādītas 6.2. punktā tabulā “Atbilstīgās darbības”.

Šīs summas pieejamība ir atkarīga no tā, vai pēc tam, kad ES budžeta lēmējinstitūcija būs pieņēmusi ES 2019. gada vispārējo budžetu, būs pieejamas apropriācijas, vai tās būs paredzētas provizoriskajās divpadsmitdaļās. Šī summa ir atkarīga arī no apropriāciju pieejamības nākamajos trīs gados, ņemot vērā nediferencētās apropriācijas.

Komisija patur tiesības nepiešķirt visu pieejamo finansējumu.

5.   Pieņemamības prasības

Pieteikumi ir jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 3. iedaļā norādītajam iesniegšanas termiņam.

Pieteikumi koordinatoram ir jāiesniedz tiešsaistē ar finansējuma un konkursu portāla starpniecību (elektroniskā iesniegšanas sistēma ir pieejama: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/programmes/agrip).

Ja minētās prasības netiks izpildītas, pieteikums tiks noraidīts.

Priekšlikumus var iesniegt jebkurā Eiropas Savienības oficiālajā valodā. Tomēr, gatavojot savus priekšlikumus, pieteikuma iesniedzējiem būtu jāņem vērā tas, ka dotāciju nolīgumus pārvaldīs dalībvalstis. Attiecīgi pieteikuma iesniedzēji tiek mudināti iesniegt savu priekšlikumu iesniedzējas(-u) organizācijas(-u) izcelsmes dalībvalsts valodā(-ās), ja vien attiecīgā dalībvalsts savā nolīgumā nav norādījusi, ka dotācijas nolīgums ir jāparaksta angļu valodā (5).

Lai neatkarīgajiem ekspertiem, kas veic novērtējuma tehnisko pusi, atvieglotu priekšlikumu izskatīšanu, ja tas sagatavots kādā citā ES oficiālajā valodā, būtu vēlams iesniegt priekšlikuma tehniskās daļas (B daļas) tulkojumu angļu valodā.

6.   Atbilstības kritēriji

6.1.   Atbilstīgie pretendenti

Vienas dalībvalsts programmu priekšlikumus drīkst iesniegt tikai juridiskas personas vai arī subjekti, kas nav juridiskas personas saskaņā ar attiecīgās valsts tiesību aktiem, ar nosacījumu, ka to pārstāvjiem ir tiesības uzņemties juridiskas saistības šo subjektu vārdā, kā arī sniegt garantijas Savienības finanšu interešu aizsardzībai, kas būtu vienādas ar juridisko personu sniegtajām garantijām, kā noteikts 197. panta 2. punktā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES, Euratom) 2018/1046 (6) (turpmāk “Finanšu regula”).

Konkrētāk, pieteikumus ir tiesīgas iesniegt šādas organizācijas un struktūras, kā minēts Regulas (ES) Nr. 1144/2014 7. panta 1. punktā:

i)

profesionālās vai starpnozaru profesionālās organizācijas, kas veic uzņēmējdarbību dalībvalstī un pārstāv attiecīgās dalībvalsts attiecīgo nozari vai nozares, un jo īpaši starpnozaru organizācijas, kas minētas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1308/2013 (7) 157. pantā, un grupas, kas definētas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1151/2012 (8) 3. panta 2. punktā, ar noteikumu, ka tās pārstāv nosaukumu, kurš ir aizsargāts saskaņā ar pēdējo minēto regulu un uz kuru attiecas minētā programma;

ii)

ražotāju organizācijas vai ražotāju organizāciju apvienības, kuras minētas Regulas (ES) Nr. 1308/2013 152. un 156. pantā un kuras ir atzinusi kāda dalībvalsts; vai

iii)

lauksaimniecības un pārtikas nozares struktūras, kuru mērķis un darbība ir saistīta ar informācijas sniegšanu un lauksaimniecības produktu tirdzniecības veicināšanu un kurām attiecīgā dalībvalsts uzticējusi skaidri noteiktu sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja pienākumu šajā jomā; minētajām struktūrām jābūt veikušām likumīgu uzņēmējdarbību attiecīgajā dalībvalstī vismaz divus gadus pirms datuma, kad publicēts uzaicinājums iesniegt priekšlikumus, kas minēts 8. panta 2. punktā.

Iepriekš minētās programmu iesniedzējas organizācijas var iesniegt priedāvājumu ar noteikumu, ka tās ir reprezentatīvas attiecīgās nozares vai produkta organizācijas, kas atbilst Deleģētās regulas (ES) 2015/1829 1. panta 1. vai 2. punkta nosacījumiem, proti:

i)

uzskata, ka profesionālās vai starpnozaru profesionālās organizācijas, kas reģistrētas dalībvalstī, kā minēts attiecīgi Regulas (ES) Nr. 1144/2014 7. panta 1. punkta a) apakšpunktā, pārstāv nozari, uz kuru attiecas programma:

ja tā aptver vismaz 50 % no ražotāju skaita vai 50 % no pārdodamās produkcijas apjoma vai produkta(-u) vērtības tirgū vai attiecīgajā nozarē attiecīgajā dalībvalstī vai

ja tā ir starpnozaru organizācija, kuru atzinusi dalībvalsts saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1308/2013 158. pantu vai Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1379/2013 (9) 16. pantu;

ii)

grupu, kas definēta Regulas (ES) Nr. 1151/2012 3. panta 2. punktā un minēta Regulas (ES) Nr. 1144/2014 7. panta 1. punkta a) apakšpunktā, uzskata par reprezentatīvu attiecībā uz nosaukumu, kas ir aizsargāts saskaņā ar Regulu (ES) Nr. 1151/2012 un uz kuru attiecas programma, ja tā pārstāv vismaz 50 % no pārdodamās produkcijas apjoma vai tā/to produkta(-u) vērtības tirgū, kura(-u) nosaukums ir aizsargāts;

iii)

ražotāju organizācijas vai ražotāju organizāciju apvienības, kas minētas Regulas (ES) Nr. 1144/2014 7. panta 1. punkta c) apakšpunktā, uzskata par reprezentatīvām attiecībā uz produktu(-iem) vai nozari, uz kuru attiecas programma, ja tās ir atzinusi dalībvalsts saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1308/2013 154. vai 156. pantu vai Regulas (ES) Nr. 1379/2013 14. pantu;

iv)

lauksaimniecības un pārtikas nozares struktūru, kā minēts Regulas (ES) Nr. 1144/2014 7. panta 1. punkta d) apakšpunktā, uzskata par reprezentatīvu attiecībā uz nozari(-ēm), uz kuru(-ām) attiecas programma, ja tās dalībnieku vidū ir minētā(-o) produkta(-u) vai nozares pārstāvji.

Atkāpjoties no iepriekš minētā i) un ii) punkta, zemākas robežvērtības var tikt akceptētas, ja programmas iesniedzēja organizācija iesniegtajā programmas priekšlikumā pierāda, ka pastāv īpaši apstākļi, tostarp pierādījumi par tirgus struktūru, kas attaisnotu programmas iesniedzējas organizācijas uzskatīšanu par reprezentatīvu attiecīgā produkta(-u) vai nozares pārstāvi.

Priekšlikumus var iesniegt viena vai vairākas programmu iesniedzējas organizācijas, kuras visas ir no tās pašas ES dalībvalsts.

Atbilstīgi ir tikai tie pieteikumi, ko iesnieguši subjekti, kuri veic uzņēmējdarbību ES dalībvalstīs.

Attiecībā uz britu pretendentiem: lūdzu, ņemiet vērā, ka atbilstība noteiktajiem atbilstības kritērijiem ir jānodrošina visā dotāciju nolīguma darbības termiņa laikā. Ja dotāciju saņemšanas periodā Apvienotā Karaliste izstāsies no ES, nenoslēdzot ar ES nolīgumu, kas nodrošina, ka Apvienotās Karalistes pieteikuma iesniedzēji arī turpmāk ir tiesīgi saņemt dotācijas, jūs vairs nesaņemsiet ES finansējumu (vienlaikus iespēju robežās turpinot piedalīties) vai arī jums nāksies atstāt projektu, pamatojoties uz dotācijas nolīguma 34.3. pantu.

Neatbilstīgi subjekti: pieteikuma iesniedzēji, kas jau saņem Savienības finansējumu par tādiem pašiem informācijas un veicināšanas pasākumiem, kuri iekļauti viņu priekšlikumā(-os), nav tiesīgi saņemt Savienības finansējumu šo pasākumu īstenošanai saskaņā ar Regulu (ES) Nr. 1144/2014.

Lai novērtētu pieteikuma iesniedzēju atbilstību, ir jāiesniedz šādi apliecinoši dokumenti:

privāts uzņēmums: izraksts no valdības biļetena, statūtu kopija, izraksts no komercreģistra vai apvienību reģistra,

valsts iestāde: valsts uzņēmuma dibināšanas rezolūcijas vai lēmuma kopija vai cits oficiāls dokuments, kas apliecina publisko tiesību subjekta dibināšanu,

subjekti, kam nav juridiskas personas statusa: dokumenti, kas apliecina, ka to pārstāvis(-ji) var uzņemties juridiskās saistības to vārdā,

visiem pieteikuma iesniedzējiem turklāt jāiesniedz attiecīga dokumentācija, kas apliecina, ka pieteikuma iesniedzējs atbilst Deleģētās regulas (ES) 2015/1829 1. pantā noteiktajiem pārstāvības kritērijiem.

6.2.   Atbilstīgie pasākumi un darbības

Priekšlikumiem ir jāatbilst gada darba programmas II pielikumā uzskaitītajiem atbilstības kritērijiem, proti:

a)

priekšlikumos drīkst ietvert tikai Regulas (ES) Nr. 1144/2014 5. pantā uzskaitītos produktus un shēmas;

b)

priekšlikumi nodrošina, ka pasākumi tiek īstenoti, izvēloties izpildstruktūras, kā minēts Regulas (ES) Nr. 1144/2014 13. pantā. Programmu iesniedzējām organizācijām ir jāatlasa par programmu īstenošanu atbildīgās struktūras, nodrošinot labāko cenas un kvalitātes attiecību un nepieļaujot interešu konfliktu (Deleģētās regulas (ES) 2015/1829 2. pants). Programmas iesniedzēja organizācija nodrošina par programmas īstenošanu atbildīgās struktūras atlasi ne vēlāk kā līdz dotācijas nolīguma parakstīšanas dienai (sk. Īstenošanas regulas (ES) 2015/1831 10. pantu);

c)

ja programmas iesniedzēja organizācija ierosina pati īstenot dažas priekšlikuma daļas, tā nodrošina, ka pasākuma izmaksas, ko tā plāno veikt pati, nepārsniedz parastās tirgus likmes;

d)

priekšlikumi atbilst Savienības tiesību aktiem, kas reglamentē attiecīgos produktus un to tirdzniecību, to apjoms ir būtisks, tiem ir Savienības dimensija un tie atbilst visiem Deleģētās regulas (ES) 2015/1829 3. panta 1. punkta noteikumiem;

e)

ja sniegtā informācija attiecas uz ietekmi uz veselību, priekšlikumiem ir jāatbilst Deleģētās regulas (ES) 2015/1829 3. panta 2. punkta noteikumiem;

f)

ja priekšlikumā piedāvāts minēt izcelsmi vai preču zīmi, tai ir jāatbilst Īstenošanas regulas (ES) 2015/1831 II nodaļā minētajiem noteikumiem.

Pieteikuma iesniedzējiem, kuru priekšlikumi attiecas uz Apvienoto Karalisti, jāņem vērā, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES var izraisīt izmaiņas programmu īstenošanā.

Lai novērtētu plānoto darbību atbilstību, ir jāsniedz šāda informācija:

Priekšlikumiem, kuri attiecas uz valsts kvalitātes shēmām, pievieno dokumentus vai atsauci uz publiski pieejamiem avotiem, kas apstiprina, ka kvalitātes shēmu ir oficiāli atzinusi dalībvalsts.

Priekšlikumos, kuru mērķis ir iekšējais tirgus un kuros ietvertais vēstījums attiecas uz pareiziem ēšanas paradumiem vai alkoholisko dzērienu atbildīgu patēriņu, izklāsta, kā ierosinātā programma un tās vēstījums(-i) atbilst attiecīgajiem valsts noteikumiem sabiedrības veselības jomā dalībvalstī, kurā programma tiks īstenota. Jāiesniedz atsauces vai dokumenti, kas apstiprina sniegto pamatojumu.

Turklāt priekšlikumam ir jāsaskan arī ar kādu no tematiskajām prioritātēm, kas minētas 2019. gada darba programmā attiecībā uz vienas dalībvalsts programmām. Turpmāk ir sniegts 2019. gada darba programmas izraksts, sīkāk norādot sešus tematus, par kurām drīkst iesniegt pieteikumus. Tekstā ir izklāstīts temats, attiecīgā plānotā summa, mērķi un gaidāmie rezultāti.

Pasākumi 1. tematiskajā prioritātē: vienas dalībvalsts programmas iekšējā tirgū

Temati

Kopējā plānotā summa

Gada prioritātes, izvirzītie mērķi un gaidāmie rezultāti

1. temats

Informācijas un veicināšanas programmas, kuru mērķis ir palielināt Savienības kvalitātes shēmu atzīšanu un atpazīstamību, kā noteikts Regulas (ES) Nr. 1144/2014 5. panta 4. punkta a), b) un c) apakšpunktā

12 000 000 EUR

Mērķis ir palielināt Savienības kvalitātes shēmu atzīšanu un atpazīstamību, proti:

a)

kvalitātes shēmas: aizsargāts cilmes vietas nosaukums (ACVN), aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (AĢIN), garantēta tradicionālā īpatnība (GTĪ) un fakultatīvi kvalitātes noteikumi;

b)

bioloģisko produktu ražošana;

c)

Savienības tālākajiem reģioniem raksturīgu kvalitatīvu lauksaimniecības produktu logotips.

Informācijas un veicināšanas programmām, kuru mērķis ir šīs Savienības kvalitātes shēmas, būtu jābūt galvenajai prioritātei iekšējā tirgū, jo šādas shēmas sniedz patērētājiem pārliecību par produkta vai izmantotā ražošanas procesa kvalitāti un raksturlielumiem, nodrošina attiecīgo produktu pievienoto vērtību un vairo to tirgus iespējas.

Viens no paredzētajiem rezultātiem ir palielināt ar Savienības kvalitātes shēmām saistītā logotipa atpazīstamību Eiropas patērētāju vidū. Saskaņā ar īpašu Eirobarometra aptauju (Nr. 473) tikai 18 % Eiropas patērētāju atpazīst tādu produktu logotipus, uz kuriem attiecas aizsargāts cilmes vietas nosaukums (ACVN) un aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (AĢIN), savukārt 15 % atpazīst tādu produktu logotipus, uz kuriem attiecas garantēta tradicionālā īpatnība (GTĪ), kas ir galvenās Savienības kvalitātes shēmas. Lai gan kopš 2015. gada bioloģiskās lauksaimniecības logotipa atpazīstamība ir pieaugusi par četriem procentpunktiem, aizvien tikai 27 % Eiropas patērētāju atpazīst ES bioloģiskās lauksaimniecības logotipu.

Vēlamā galīgā ietekme ir palielināt to produktu konkurētspēju un patēriņu, kas reģistrēti saskaņā ar Savienības kvalitātes shēmu, paaugstināt to atpazīstamību un palielināt to tirgus daļu.

2. temats

Informācijas un veicināšanas programmas, kuru mērķis ir izcelt Savienības lauksaimniecības produktu ražošanas metožu specifiku un Eiropas lauksaimniecības un pārtikas produktu īpašības, kā arī kvalitātes shēmas, kā noteikts Regulas (ES) Nr. 1144/2014 5. panta 4. punkta d) apakšpunktā

8 000 000 EUR

Mērķis ir izcelt vismaz vienu Savienības lauksaimniecības produktu ražošanas metožu specifisko iezīmi, jo īpaši saistībā ar pārtikas nekaitīgumu, izsekojamību, autentiskumu, marķēšanu, uzturvērtību un veselīgumu (tostarp pareiziem ēšanas paradumiem un atbilstīgu alkoholisko dzērienu atbildīgu patēriņu), dzīvnieku labturību, vides aizsardzību un ilgtspēju, un lauksaimniecības un pārtikas produktu īpašības, jo īpaši saistībā ar to kvalitāti, garšu, daudzveidību vai tradīcijām.

Vēlamā galīgā ietekme ir panākt, ka Eiropas patērētāji labāk apzinās Savienības lauksaimniecības produktu izcilību, un veicināt attiecīgo Savienības lauksaimniecības pārtikas produktu konkurētspēju un patēriņu, paaugstināt to atpazīstamību un palielināt to tirgus daļu.

Pasākumi 2. tematiskajā prioritātē: vienas dalībvalsts programmas trešās valstīs

Pieteikuma iesniedzēji var gūt papildu pamatinformāciju darba programmas I pielikuma 1.2.1. iedaļā.

Temati

Kopējā plānotā summa

Gada prioritātes, izvirzītie mērķi un gaidāmie rezultāti

3. temats

Informācijas un veicināšanas programmas, kas paredzētas vienai vai vairākām šādām valstīm: Ķīna (tostarp Honkonga un Makao), Japāna, Dienvidkoreja, Taivāna, Dienvidaustrumāzija vai Dienvidāzija (10)

25 250 000 EUR

Informācijas un veicināšanas programmām jābūt paredzētām vienai vai vairākām attiecīgajā tematā noteiktajām valstīm.

Šo programmu mērķiem ir jāsaskan ar Regulas (ES) Nr. 1144/2014 2. un 3. pantā noteiktajiem vispārīgajiem un konkrētajiem mērķiem.

Vēlamā galīgā ietekme ir veicināt Savienības lauksaimniecības pārtikas produktu konkurētspēju un patēriņu, paaugstināt to atpazīstamību un palielināt to tirgus daļu šajās mērķa valstīs.

4. temats

Informācijas un veicināšanas programmas, kuru mērķis ir viena vai vairākas no turpmāk minētajām valstīm: Kanāda, ASV, Meksika vai Kolumbija

22 000 000 EUR

5. temats

Informācijas un veicināšanas programmas, kuru mērķis ir citas ģeogrāfiskās teritorijas

25 250 000 EUR

6. temats (*1)

Informācijas un veicināšanas programmas par galda olīvām, kuru mērķis ir kāda no trešām valstīm, kas minētas tabulā Regulas (ES) Nr. 1308/2013 I pielikuma VII daļas b) apakšpunktā.

2 500 000 EUR

Ja priekšlikuma iesniedzēja organizācija vēlas pievērsties vairākiem prioritārajiem reģioniem trešās valstīs, tā iesniedz vai nu vairākus pieteikumus, vai vienu pieteikumu katrā tematā. Vai arī tā var iesniegt pieteikumu tematā “informācijas un veicināšanas programmas, kuru mērķis ir citas ģeogrāfiskās teritorijas”. Šis temats attiecas uz ģeogrāfiskajām teritorijām, kuras nav iekļautas 3. un 4. tematā, bet tas var attiekties arī uz vairāku 3. un 4. tematā minēto prioritāro reģionu apvienojumu.

Atbilstīgo darbību veidi

Saskaņā ar šo uzaicinājumu atbilstīgas veicināšanas un informācijas sniegšanas darbības var būt konkrēti šādas:

1.

Projektu vadība

2.

Sabiedriskās attiecības

Sabiedrisko attiecību darbības

Preses pasākumi

3.

Tīmekļa vietne, sociālie plašsaziņas līdzekļi

Tīmekļa vietnes izveidošana, atjaunināšana, uzturēšana

Sociālie plašsaziņas līdzekļi (kontu izveidošana, regulāri ieraksti)

Cits (mobilās lietotnes, e-mācību platformas, vebināri utt.)

4.

Reklāma

Drukāta

TV

Radio

Tiešsaistē

Brīvā dabā

Kino

5.

Saziņas rīki

Publikācijas, plašsaziņas līdzekļu komplekti, reklāmas preces

Reklāmas video

6.

Pasākumi

Stendi gadatirgos

Semināri, darbsemināri, B2B sanāksmes, tirdzniecības/ēdiena gatavošanas apmācība, darbības skolās

Restorānu nedēļas

Pasākumu sponsorēšana

Mācību braucieni uz Eiropu

7.

Tirdzniecības punktu (POS) veicināšana

Degustācijas dienas

Citi: mazumtirgotāju publikāciju veicināšana, POS reklamēšana

Degustācijas un paraugu dalīšana nav atļauta kampaņās par alkoholisko dzērienu atbildīgu patēriņu, kuras īsteno iekšējā tirgū, tomēr šīs darbības ir pieņemamas, ja ar tām papildina un atbalsta informācijas pasākumus par kvalitātes shēmām un bioloģisko produktu ražošanu.

Īstenošanas periods

Līdzfinansēšanas pasākumu (informācijas/veicināšanas programmas) īsteno vismaz vienu gadu, bet ne vairāk par trim gadiem.

Priekšlikumā norāda pasākuma ilgumu.

7.   Izslēgšanas kritēriji (11)

7.1.   Izslēgšana no dalības

Pieteikuma iesniedzēji tiks izslēgti no dalības šā uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus procedūrā, ja viņi ir kādā no šīm izslēgšanas situācijām:

a)

pieteikuma iesniedzējs ir bankrotējis vai tam tiek piemērota maksātnespējas vai likvidācijas procedūra, ja tā aktīvus pārvalda likvidators vai tiesa, ja tam ir mierizlīgums ar kreditoriem, ja tā darījumdarbība ir pārtraukta vai ja tas ir nonācis citā analogā situācijā, kas izriet no līdzīgas procedūras, kura paredzēta ES vai valsts normatīvajos aktos;

b)

ar galīgu spriedumu vai galīgu administratīvo lēmumu ir atzīts, ka pieteikuma iesniedzējs nav izpildījis savus pienākumus saistībā ar nodokļu maksāšanu vai sociālā nodrošinājuma iemaksu veikšanu saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem;

c)

ar galīgo spriedumu vai galīgo administratīvo lēmumu ir atzīts, ka pieteikuma iesniedzējs ir vainīgs smagā pārkāpumā saistībā ar profesionālo rīcību, pārkāpjot piemērojamos normatīvos aktus vai tādus ētikas standartus, ko piemēro profesijā, kurā darbojas attiecīgais pieteikuma iesniedzējs, vai arī iesaistoties jebkurā prettiesiskā rīcībā vai rupjā neuzmanībā, tostarp jo īpaši kādā no šādām rīcībām:

i)

tādas informācijas sagrozīšana krāpnieciskos nolūkos vai nolaidības dēļ, kas jāsniedz, lai pārbaudītu, vai nepastāv izslēgšanas iemesli un vai ir izpildīti attiecināmības vai atlases kritēriji, vai kas jāsniedz, pildot līgumu, dotācijas nolīgumu vai dotācijas lēmumu;

ii)

līguma slēgšana ar citiem pieteikuma iesniedzējiem ar mērķi izkropļot konkurenci;

iii)

intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpums;

iv)

mēģinājums ietekmēt Aģentūras lēmumu pieņemšanas procesu dotāciju piešķiršanas procedūras laikā;

v)

mēģinājums iegūt konfidenciālu informāciju, kas tam varētu dot nepamatotas priekšrocības piešķiršanas procedūrā;

d)

ar galīgo spriedumu tiek atzīts, ka pieteikuma iesniedzējs ir vainīgs kādā no šādām rīcībām:

i)

krāpšana Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2017/1371 (12) 3. panta un ar Padomes 1995. gada 26. jūlija aktu izstrādātās Konvencijas par Eiropas Kopienu finansiālo interešu aizsardzību 1. panta nozīmē;

ii)

korupcija, kā definēts 4. panta 2. punktā Direktīvā (ES) 2017/1371 vai 3. pantā ar Padomes 1997. gada 26. maija aktu izstrādātajā Konvencijā par cīņu pret korupciju, kurā iesaistītas Eiropas Kopienas amatpersonas vai Eiropas Savienības dalībvalstu amatpersonas, vai rīcība, kas minēta Padomes Pamatlēmuma 2003/568/TI (13) 2. panta 1. punktā, un korupcija, kā definēts piemērojamos tiesību aktos;

iii)

rīcība saistībā ar līdzdalību noziedzīgā organizācijā, kā minēts Padomes Pamatlēmuma 2008/841/TI (14) 2. pantā;

iv)

nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana vai teroristu finansēšana Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2015/849 (15) 1. panta 3., 4. un 5. punkta nozīmē;

v)

teroristu nodarījumi vai nodarījumi, kas saistīti ar teroristu darbībām, kā definēts attiecīgi Padomes Pamatlēmuma 2002/475/TI (16) 1. un 3. pantā, vai kūdīšana, atbalstīšana, līdzdalība vai mēģinājums izdarīt šādus nodarījumus, kā minēts minētā lēmuma 4. pantā;

vi)

bērnu darbs vai citi nodarījumi, kas saistīti ar cilvēku tirdzniecību, kā minēts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2011/36/ES (17) 2. pantā;

e)

pieteikuma iesniedzējs ir pieļāvis būtiskas nepilnības saistībā ar galveno prasību ievērošanu, pildot no Savienības budžeta finansētu līgumu, dotāciju nolīgumu vai dotāciju lēmumu, kuri ir noveduši pie šāda līguma priekšlaicīgas izbeigšanas vai līgumsodu vai citu līgumā noteiktu sankciju piemērošanas vai kuri ir atklāti kredītrīkotāja, OLAF vai Revīzijas palātas veiktās pārbaudēs, revīzijās vai izmeklēšanās;

f)

ar galīgo spriedumu vai galīgo administratīvo lēmumu ir atzīts, ka pieteikuma iesniedzējs ir izdarījis pārkāpumu Padomes Regulas (EK, Euratom) Nr. 2988/95 (18) 1. panta 2. punkta nozīmē;

g)

ar galīgu spriedumu vai galīgu administratīvo lēmumu ir atzīts, ka pieteikuma iesniedzējs ir izveidojis subjektu citā jurisdikcijā nolūkā apiet fiskālās, sociālās vai jebkādas citas juridiskās saistības, kas ir obligāti piemērojamas tā juridiskās adreses, centrālās administrācijas vai galvenās darījumdarbības vietas jurisdikcijā;

h)

ar galīgu spriedumu vai galīgu administratīvo lēmumu ir atzīts, ka subjekts ir izveidots g) apakšpunktā minētajā nolūkā;

i)

c) līdz h) punktā minētajās situācijās pieteikuma iesniedzējam piemēro:

i)

faktus, kas konstatēti Eiropas Prokuratūras, pēc tās izveides, Revīzijas palātas, Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai vai iekšējā revidenta veiktās revīzijās vai izmeklēšanās vai jebkādās citās pārbaudēs, revīzijās vai kontrolēs, kas veiktas ES iestādes, Eiropas biroja vai ES aģentūras vai struktūras kredītrīkotāja uzdevumā;

ii)

tādus administratīvos spriedumus vai lēmumus, kas nav galīgi un kuros var būt ietverti disciplināri pasākumi, ko veic kompetentā uzraudzības struktūra, kura ir atbildīga par profesionālās ētikas standartu piemērošanas pārbaudi;

iii)

faktus, kas minēti tādu personu vai subjektu lēmumos, kuriem ir uzticēti ES budžeta izpildes uzdevumi;

iv)

informāciju, ko nosūta Savienības fondus īstenojošas dalībvalstis;

v)

Komisijas lēmumus saistībā ar Savienības konkurences tiesību pārkāpumu vai valsts kompetentās iestādes lēmumus saistībā ar Savienības vai valsts konkurences tiesību pārkāpumu; vai

vi)

ES iestādes, Eiropas biroja vai ES aģentūras vai struktūras izslēgšanas lēmumus.

7.2.   Izslēgšana no tiesībām saņemt atbalstu

Pieteikuma iesniedzēji tiks izslēgti no tiesībām saņemt līdzfinansējumu, ja atbalsta piešķiršanas procedūrā tie ir kādā no situācijām, kas izklāstītas Finanšu regulas (19) 141. pantā:

a)

atrodas izslēgšanas situācijā, kas noteikta saskaņā ar Finanšu regulas 136. pantu;

b)

ir snieguši sagrozītā veidā informāciju, kas prasīta kā nosacījums dalībai procedūrā, vai nav iesnieguši šo informāciju atbalsta piešķiršanas procedūrā;

c)

iepriekš ir bijuši iesaistītu to dokumentu sagatavošanā, kuri izmantoti piešķiršanas procedūrā, ja tas rada vienlīdzīgas attieksmes principa pārkāpumu, tostarp konkurences izkropļojumu, kuru nevar novērst citādi.

Lai apliecinātu atbilstību izslēgšanas kritērijiem, koordinatoram, iesniedzot savu pieteikumu tiešsaistē, ir jāatzīmē attiecīgā aile. Visiem saņēmējiem (ja dotāciju piešķir vairākiem saņēmējiem), kas atlasīti līdzfinansējuma saņemšanai, ir jāparaksta apliecinājums ar godavārdu, ka viņi neatrodas Finanšu regulas 136. panta 1. un 2. punktā, 141. un 142. pantā norādītajās situācijās. Pieteikuma iesniedzējiem ir jāseko finansējuma un konkursu portālā sniegtajiem norādījumiem.

8.   Atlases kritēriji

8.1.   Finansiālās spējas

Pieteikuma iesniedzējiem jābūt stabiliem un pietiekamiem finansējuma avotiem, lai nodrošinātu savu darbību visā pasākuma īstenošanas laikā un piedalītos tā finansēšanā.

Visu pieteikuma iesniedzēju finansiālā spēja tiks novērtēta saskaņā ar Regulas (ES, Euratom) 2018/1046 prasībām. Novērtēšana netiks veikta, ja:

pieteikuma iesniedzēja prasītais ES ieguldījums ir ≤ 60 000 EUR,

pieteikuma iesniedzējs ir publisko tiesību subjekts.

Lai varētu novērtēt finansiālās iespējas, tiešsaistes pieteikumam ir jāpievieno šādi apliecinoši dokumenti:

gada pārskats (arī bilance un peļņas un zaudējumu aprēķins) par pēdējo finanšu gadu, par kuru ir noslēgti konti (jaunizveidotiem subjektiem pārskata vietā iesniedz uzņēmējdarbības plānu),

aizpildīta finansiālās noturības veidlapa, kurā apkopoti vajadzīgie dati no gada pārskata un kura atvieglina pieteikuma iesniedzēja finansiālās spējas novērtēšanu.

Koordinatoram vai citam saņēmējam, kas pieprasa ES līdzfinansējumu ≥ 750 000 EUR (katram saņēmējam piemērojamais slieksnis), papildus ir jāiesniedz:

revīzijas ziņojums, ko sagatavojis apstiprināts ārējais revidents, kurš apliecina kontu pieejamību par pēdējo finanšu gadu. Šo noteikumu nepiemēro publisko tiesību subjektiem.

8.2.   Rīcības spēja

Pieteikuma iesniedzējiem ir jābūt profesionālai kvalifikācijai, kas vajadzīga ierosināto darbību izpildei.

Pieteikuma iesniedzēji apliecina, ka vismaz viena fiziska persona, kurai ar pieteikuma iesniedzēju ir noslēgts darba līgums vai kurai uzticēts īstenot pasākumu, pamatojoties uz līdzvērtīgu iecelšanas aktu, norīkojumu pret samaksu vai cita veida tiešiem līgumiem (piemēram, par pakalpojumu sniegšanu), tiks iecelta par projekta koordinatoru. Projekta koordinatoram jābūt vismaz trīs gadu pieredzei projektu vadībā. Lai to apliecinātu, pielikumā “CV” ir jāsniedz šāda informācija:

dzīves apraksts (kvalifikācija un profesionālā pieredze) personai(-ām), kas galvenokārt atbild par piedāvātās darbības vadību un īstenošanu (20),

Ja programmu iesniedzējas organizācijas piedāvā īstenot noteiktas priekšlikuma daļas, ir jāsniedz apliecinājums, ka tām ir vismaz trīs gadu pieredze informācijas un veicināšanas pasākumu īstenošanā. Lai to apliecinātu, pielikumā “Papildinformācija” ir jāsniedz šāda informācija:

programmu iesniedzējas organizācijas(-u) darbības pārskats vai veikto darbību izklāsts saistībā ar tām darbībām, kas atbilst līdzfinansējuma piešķiršanas nosacījumiem, kā noteikts (iepriekš) 6. punktā.

9.   Piešķiršanas kritēriji

Pieteikuma B daļu izmanto, lai novērtētu priekšlikuma atbilstību piešķiršanas kritērijiem.

Pieteikumos jāpiedāvā efektīva vadības struktūra un jāsniedz skaidrs un precīzs stratēģijas un gaidāmo rezultātu izklāsts.

Katra priekšlikuma saturu novērtēs pēc šādiem kritērijiem un apakškritērijiem:

Kritēriji

Maksimālais punktu skaits

Robežlielums

1.

Savienības dimensija

20

14

2.

Tehniskā priekšlikuma kvalitāte

40

24

3.

Projekta vadības kvalitāte:

10

6

4.

Budžeta un izmaksu efektivitāte

30

18

KOPĀ

100

62

Priekšlikumi, kas nesasniedz norādītās kopējā un/vai atsevišķā sliekšņa vērtības, tiek noraidīti.

Lai novērtētu katru galveno piešķiršanas kritēriju, novērtējumā ņem vērā šādus apakškritērijus.

1.

Savienības dimensija:

a)

ierosināto informācijas un veicināšanas pasākumu saistība ar Regulas (ES) Nr. 1144/2014 2. pantā minētajiem vispārīgajiem un konkrētajiem mērķiem, šīs regulas 3. pantā minētajiem mērķiem, kā arī prioritātēm, mērķiem un paredzamajiem rezultātiem, kas paziņoti atbilstīgi attiecīgajai tematiskajai prioritātei;

b)

Eiropas Savienības kampaņas vēstījums;

c)

projekta ietekme Savienības līmenī.

2.

Tehniskā priekšlikuma kvalitāte

a)

tirgus analīzes kvalitāte un atbilstība;

b)

programmas stratēģijas, mērķu un galveno vēstījumu saskaņotība;

c)

atbilstoša darbību izvēle, ņemot vērā mērķus un programmas stratēģiju, līdzsvarots komunikācijas metožu kopums, sinerģija starp darbībām;

d)

kodolīgs darbību un nodevumu izklāsts;

e)

ierosināto novērtēšanas metožu un rādītāju kvalitāte.

3.

Projekta vadības kvalitāte:

a)

projekta organizācija un vadības struktūra;

b)

kvalitātes kontroles mehānismi un riska pārvaldība.

4.

Budžeta un izmaksu efektivitāte:

a)

kopējā ieguldījumu līmeņa pamatojums;

b)

piemērots budžeta sadalījums attiecībā pret mērķiem un darbību tvērumu;

c)

lēsto izmaksu un budžeta precizitātes skaidrs izklāsts;

d)

lēsto izmaksu atbilstība nodevumiem;

e)

projekta koordinācijas un programmas iesniedzējas organizācijas īstenoto darbību reālistiska izmaksu aplēse, ieskaitot persondienu skaitu un likmi.

Pēc novērtēšanas visus atbilstīgos priekšlikumus sarindo pēc kopējā piešķirto punktu skaita. Finansiāls atbalsts pieejamā budžeta robežās tiks piešķirts priekšlikumiem, kuri būs saņēmuši augstāko punktu skaitu.

Katram no šā uzaicinājuma 6.2. punktā minētajiem prioritārajiem tematiem izveido atsevišķu sarakstu, kas kārtots pēc piešķirto punktu skaita.

Ja divi vai vairāki priekšlikumi tajā pašā sarindotajā sarakstā ir saņēmuši vienādu punktu skaitu, par prioritāru(-iem) atzīst priekšlikumu(-us), kurš(-i) ļauj dažādot produktus vai mērķa tirgus. Tas nozīmē, ka no ex aequo priekšlikumiem Komisija vispirms izvēlas to, kura saturs (pirmkārt, produktu ziņā, otrkārt, mērķa tirgu ziņā) vēl nav pārstāvēts augstāk novērtēto priekšlikumu sarakstā. Ja šo kritēriju nevar piemērot, Komisija vispirms izvēlas programmu, kas atsevišķo piešķiršanas kritēriju novērtējumā ir saņēmusi lielāko punktu skaitu. Tā vispirms salīdzina punktu skaitu kritērijā “Savienības dimensija”, tad kritērijā “Tehniskā priekšlikuma kvalitāte” un visbeidzot kritērijā “Budžeta un izmaksu efektivitāte”.

Ja konkrētā tematā sarindotajā sarakstā nav pietiekami daudz priekšlikumu, lai izsmeltu visu paredzēto summu, atlikušo summu var piešķirt citiem tematiem saskaņā ar šādiem kritērijiem:

a)

diviem tematiem par iekšējo tirgu paredzētās summas kopējo atlikumu piešķir projektiem, kuri vērsti uz iekšējo tirgu un ir saņēmuši augstāko kvalitātes novērtējumu, neatkarīgi no temata, kurā tie ir iesniegti;

b)

to pašu pieeju izmanto priekšlikumiem, kas vērsti uz trešām valstīm (3.–6. temats);

c)

ja paredzētā summa vēl aizvien nav izlietota, atlikušās summas gan iekšējam tirgum, gan trešām valstīm apvieno un piešķir projektiem, kuri saņēmuši augstāko kvalitātes novērtējumu, neatkarīgi no prioritātes un temata, kurā tie ir iesniegti.

Sarindotā saraksta kārtību ievēro precīzi.

10.   Juridiskās saistības

Pēc novērtēšanas Chafea izveido sarakstu ar priekšlikumiem, kurus ieteikt finansēšanai, sarindojot tos pēc piešķirto punktu skaita.

Saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1144/2014 11. panta 2. punktu Eiropas Komisija pieņem īstenošanas aktu, nosakot atlasītās vienas dalībvalsts programmas, tajās veicamās izmaiņas un attiecīgo budžetu (atbalsta piešķiršanas lēmumu).

Komisijas lēmumā tiks uzskaitītas atlasītās programmas, kurām apstiprināts Savienības finansiālais ieguldījums saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1144/2014 15. pantu. Šis lēmums tiks adresēts kompetentajām dalībvalstīm. Attiecīgās dalībvalstis atbild par vienas dalībvalsts programmu pareizu īstenošanu un par attiecīgajiem maksājumiem.

Tiklīdz Komisija ir pieņēmusi šo īstenošanas aktu, tā nosūta atlasīto programmu kopijas attiecīgajām dalībvalstīm. Dalībvalstis nekavējoties informē attiecīgās programmu iesniedzējas organizācijas par to, vai to pieteikumi ir apstiprināti.

Dalībvalstis noslēdz dotāciju nolīgumus ar atlasītajām programmu iesniedzējām organizācijām par programmu īstenošanu saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2015/1831 10. pantā noteiktajām prasībām. Dotāciju nolīgumos īpaši sīki norāda finansējuma nosacījumus un apmēru, kā arī pušu pienākumus.

11.   Finanšu uzkrājumi

11.1.   Vispārīgi principi, kas attiecas uz dotācijām (21)

a)

Nekumulatīvs piešķīrums

Pasākumam var piešķirt tikai vienu dotāciju no ES budžeta.

Vienas un tās pašas izmaksas nekādā gadījumā nevar finansēt no Savienības budžeta divreiz.

Pieteikuma iesniedzēji norāda tā Savienības finansējuma avotus un summas, kas saņemts vai pieprasīts tam pašam pasākumam vai pasākuma daļai, vai to funkcionēšanai (darbības dotācijas), kā arī jebkuru citu finansējumu, kas saņemts vai pieprasīts tam pašam pasākumam.

b)

Atpakaļejoša spēka aizliegums

Dotācijas nevar piešķirt ar atpakaļejošu spēku par jau pabeigtiem pasākumiem.

c)

Līdzfinansēšanas princips

Līdzfinansējums nozīmē, ka resursi, kas vajadzīgi pasākuma īstenošanai, netiek pilnībā nodrošināti ar ES dotāciju.

Atlikušos izdevumus sedz vienīgi programmas iesniedzēja organizācija.

Iemaksas, ko saņēmējam piešķir tā dalībnieki un kas ir īpaši paredzētas pasākuma attiecināmo izmaksu segšanai, ir atļautas un tiek uzskatītas par ieņēmumiem.

11.2.   Līdzsvarots budžets

Plānotais pasākuma budžets ir jānorāda pieteikuma veidlapas A daļā. Tā ieņēmumiem un izdevumiem ir jābūt līdzsvarā.

Budžets jāveido euro.

Pieteikuma iesniedzēji, kas paredz, ka izmaksas neradīsies euro, tiek aicināti izmantot valūtas maiņas kursu, kas publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī:

http://ec.europa.eu/budget/contracts_grants/info_contracts/inforeuro/inforeuro_en.cfm

11.3.   Īstenošanas līgumi / apakšuzņēmuma līgumi

Ja pasākuma īstenošanai jāpiešķir publiskā iepirkuma līguma (īstenošanas līguma) slēgšanas tiesības, saņēmējam tās jāpiešķir priekšlikumam ar labāko cenas un vērtības attiecību vai (attiecīgi) piedāvājumam ar zemākās cenas piedāvājumu, nepieļaujot interešu konfliktu (22).

Saņēmējam skaidri jādokumentē konkursa procedūra un jāsaglabā dokumenti revīzijas vajadzībai.

Ja iesniedzēja organizācija ir publisko tiesību subjekts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2014/24/ES (23) 2. panta 1. punkta 4. apakšpunkta nozīmē, tai apakšuzņēmēji ir jāizraugās saskaņā ar valsts tiesību aktiem, ar kuriem tiek transponēta šī direktīva.

Apakšlīgumu slēgšanai, t. i., konkrētu uzdevumu vai darbību, kas veido pasākuma daļu, kā izklāstīts priekšlikumā, nodošanai ārējiem pakalpojumu sniedzējiem, ir jāatbilst nosacījumiem, kas piemērojami visiem īstenošanas līgumiem (kā minēts iepriekš), un šādiem papildu nosacījumiem:

apakšlīgumu slēgšanai jābūt pamatotai, ņemot vērā pasākuma veidu un tā īstenošanai vajadzīgo,

attiecībā uz pasākumu galvenajiem uzdevumiem (t. i., pasākuma tehniskā un finansiālā koordinēšana un stratēģijas vadība) nevar slēgt apakšlīgumus, un šos uzdevumus nevar deleģēt,

apakšlīgumu slēgšanas aprēķinātās izmaksas ir skaidri jānorāda priekšlikuma tehniskajā un finansiālajā daļā,

par apakšlīgumu izmantošanu, ja tā nav paredzēta pasākuma aprakstā, saņēmējs paziņo un dalībvalsts sniedz apstiprinājumu. Dalībvalsts drīkst piešķirt apstiprinājumu:

i)

pirms apakšlīgumu slēgšanas, ja saņēmēji pieprasa grozījumus;

ii)

pēc apakšlīgumu slēgšanas, ja apakšlīgumu slēgšana:

ir īpaši pamatota vidusposma vai galīgajā tehniskajā ziņojumā un

nerada dotācijas nolīgumā izmaiņas, kuras liktu apšaubīt lēmumu par dotācijas piešķiršanu vai būtu pretrunā principam par vienlīdzīgu attieksmi pret pieteikuma iesniedzējiem,

saņēmēji nodrošina, ka konkrētus nosacījumus, ko piemēro saņēmējiem un kas uzskaitīti dotācijas nolīgumā (piemēram, publicitāte, konfidencialitāte utt.), piemēro arī apakšuzņēmējiem.

Apakšlīgumu slēgšana ar subjektiem, kam ir strukturāla saikne ar saņēmēju

Apakšlīgumus var noslēgt arī ar subjektiem, kam ir strukturāla saikne ar saņēmēju, bet tikai tad, ja cena ir faktisko subjektam radušos izmaksu robežās (t. i., bez peļņas normas).

Šādiem subjektiem īstenojamie uzdevumi ir skaidri jānorāda priekšlikuma tehniskajā daļā.

11.4.   Finansējuma veidi, attiecināmās un neattiecināmās izmaksas

Līdzfinansējums izpaužas kā faktiski radušos attiecināmo izmaksu noteiktas proporcionālās daļas atmaksa; līdzfinansējumā tiks ietverta arī vienota likme, sedzot ar pasākuma īstenošanu saistītās netiešās izmaksas (kas ir 4 % no attiecināmiem personāla izdevumiem) (24).

—   Maksimālā pieprasītā summa

ES dotācijai ir noteikts ierobežojums, nepārsniedzot šādu maksimālo līdzfinansējuma likmi:

vienas dalībvalsts programmām iekšējā tirgū: 70 % no attiecināmajām izmaksām,

vienas dalībvalsts programmām trešās valstīs: 80 % no attiecināmajām izmaksām,

attiecībā uz vienas dalībvalsts programmām, ko īsteno dalībvalstī dibināts saņēmējs iekšējā tirgū, kas saņem finansiālu atbalstu 2014. gada 1. janvārī vai pēc tam saskaņā ar LESD (25) 136. un 143. pantu: 75 % no programmas attiecināmajām izmaksām,

attiecībā uz vienas dalībvalsts programmām, ko īsteno dalībvalstī dibināts saņēmējs trešās valstīs, kas saņem finansiālu atbalstu 2014. gada 1. janvārī vai pēc tam saskaņā ar LESD 136. un 143. pantu: 85 % no programmas attiecināmajām izmaksām.

Abas pēdējās minētās procentuālās likmes attiecas tikai uz tām programmām, par ko Komisija ir lēmusi pirms datuma, no kura attiecīgā dalībvalsts vairs nesaņem šādu finansiālo atbalstu.

Tādējādi daļa no kopējām attiecināmajām izmaksām, kas iekļauta budžeta aplēsē, jāfinansē no avotiem, kas nav ES dotācija (līdzfinansēšanas princips).

—   Attiecināmās izmaksas

Attiecināmās izmaksas ir tās izmaksas, kas dotācijas saņēmējam ir faktiski radušās un atbilst visiem kritērijiem, kuri norādīti dotāciju nolīguma parauga 6.1. un 6.2. pantā un Deleģētās regulas (ES) 2015/1829 4. pantā.

—   Neattiecināmas izmaksas

Neattiecināmās izmaksas ir izmaksas, kas neatbilst Deleģētās regulas (ES) 2015/1829 4. panta nosacījumiem. Tās ir uzskaitītas dotāciju nolīguma parauga 6.4. pantā.

—   Dotācijas galīgās summas aprēķināšana

Dotācijas galīgo summu aprēķina pēc programmas pabeigšanas, pēc maksājuma pieprasījuma apstiprināšanas.

Dotācijas galīgā summa ir atkarīga no tā, kādā mērā programma ir faktiski īstenota saskaņā ar nolīguma noteikumiem un nosacījumiem.

Šo summu aprēķina dalībvalsts, kad tiek veikts atlikuma maksājums, saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2015/1831 15. pantu.

11.5.   Maksāšanas kārtība

Programmu iesniedzēja organizācija var iesniegt pieteikumu attiecīgajai dalībvalstij avansa maksājuma saņemšanai saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2015/1831 13. pantu.

Pieteikumus uz Savienības finansiālā ieguldījuma starpmaksājumu programmu iesniedzēja organizācija iesniedz dalībvalstij saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2015/1831 14. pantu.

Pieteikumus uz atlikuma maksājumu programmu iesniedzēja organizācija iesniedz dalībvalstij saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2015/1831 15. pantu.

11.6.   Iepriekšējs nodrošinājums

Saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2015/1831 13. pantu avansa maksājumu veic ar noteikumu, ka programmu iesniedzēja organizācija par labu dalībvalstij ir devusi nodrošinājumu, kas līdzvērtīgs šā avansa apmēram, saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) Nr. 907/2014 (26) IV nodaļu.

12.   Publicitāte

Eiropas Savienības ieguldījums saņēmējiem ir skaidri jānorāda visās publikācijās vai saistībā ar darbībām, kurām izmanto dotāciju.

Saistībā ar minēto saņēmējiem ir pienākums veicināt to, ka Eiropas Savienības vārds un emblēma tiek popularizēti visās to publikācijās, plakātos, programmās un citos produktos, kurus rada saskaņā ar līdzfinansēto projektu.

Noteikumi par Eiropas emblēmas grafisku reproducēšanu ir atrodami iestāžu publikāciju noformēšanas rokasgrāmatā (27).

Turklāt visiem vizuālajiem materiāliem, kas izstrādāti Eiropas Savienības līdzfinansētās veicināšanas programmas ietvaros, ir jābūt parakstam “Enjoy it’s from Europe” (“Izbaudi, ražots Eiropā”). Šā paraksta lietošanas pamatnostādnes, kā arī visas grafiskās datnes var lejupielādēt no reklāmas tīmekļa vietnes par Eiropu (28).

Visbeidzot, visos rakstītajos materiālos, t. i., brošūrās, plakātos, bukletos, reklāmkarogos, informācijas stendos, drukātos reklāmas darbos, laikrakstu rakstos, tīmekļa vietnēs (izņemot mazās ierīcēs), iekļauj atrunu saskaņā ar dotācijas nolīgumā sīki izstrādātajiem noteikumiem, skaidrojot, ka tajos ir sniegts autora viedoklis. Eiropas Komisija neuzņemas nekādu atbildību par šajos materiālos ietvertās informācijas lietošanu.

13.   Datu aizsardzība

Atbildes uz ikvienu uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus ietver personas datu reģistrēšanu un apstrādi (piemēram, līdzfinansētajā pasākumā iesaistīto personu vārds, uzvārds, adrese un CV). Šos personas datus apstrādā saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 45/2001 (29). Ja nav norādīts citādi, jautājumus un visus pieprasītos personas datus, kas prasīti vai vajadzīgi, lai novērtētu pieteikumu saskaņā ar specifikāciju, kas iekļauta uzaicinājumā iesniegt priekšlikumu, Izpildaģentūra/Komisija vai trešās personas, kas darbojas Izpildaģentūras/Komisijas vārdā un pakļautībā, apstrādās vienīgi šim nolūkam. Datu subjektiem var sniegt sīkākas ziņas par apstrādes darbībām, informāciju par viņu tiesībām un to īstenošanu, atsaucoties uz paziņojumu par personas datu aizsardzību, kas publicēts finansējuma un konkursu portālā:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/support/legalnotice

un Aģentūras tīmekļa vietnē:

http://ec.europa.eu/chafea/about/data_protection.html

Pieteikuma iesniedzēji tiek aicināti regulāri pārbaudīt attiecīgo paziņojumu par personas datu aizsardzību, lai būtu pilnībā informēti par iespējamiem atjauninājumiem, kas var tikt veikti līdz priekšlikumu iesniegšanas termiņam vai pēc tam. Saņēmēji uzņemas juridisku pienākumu informēt savu personālu par attiecīgajām apstrādes darbībām, kas jāveic Aģentūrai; lai to izpildītu, viņiem ir jāsniedz personālam paziņojumi par personas datu aizsardzību, ko Aģentūra publicē finansējuma un konkursu portālā, pirms personāla datu nosūtīšanas Aģentūrai; personas datus var reģistrēt Eiropas Komisijas agrīnas atklāšanas un izslēgšanas sistēmā (EDES), kā norādīts ES Finanšu regulas 135. un 142. pantā, saskaņā ar piemērojamajiem noteikumiem.

14.   Priekšlikumu iesniegšanas procedūra

Priekšlikumi 3. iedaļā noteiktajā termiņā ir jāiesniedz elektroniskās iesniegšanas sistēmā:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/home

Pirms priekšlikuma iesniegšanas:

1.

Atrodiet uzaicinājumu:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/programmes/agrip

2.

Izveidojiet kontu priekšlikuma iesniegšanai:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/beneficiary-register

3.

Reģistrējiet visus partnerus, izmantojot saņēmēju reģistru:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/beneficiary-register

Pieteikuma iesniedzēji tiks rakstiski informēti par atlases procesa rezultātiem.

Pieteikuma iesniedzēji ievēro noteikto lappušu skaitu un formatēšanas prasības attiecībā uz tehnisko priekšlikumu (B daļa), kas norādītas iesniegšanas sistēmā.

Iesniedzot priekšlikumu, pieteikuma iesniedzējs piekrīt gan šajā uzaicinājumā, gan tajā minētajos dokumentos izklāstītajai procedūrai un nosacījumiem.

Pēc iesniegšanas termiņa beigām pieteikumā nedrīkst izdarīt izmaiņas. Tomēr, ja ir jāprecizē noteikti aspekti vai jāveic pārrakstīšanās kļūdu labojums, šajā nolūkā Komisija/Aģentūra novērtēšanas procesa laikā var sazināties ar pieteikuma iesniedzēju (30).

Kontaktinformācija

Ja rodas jautājumi par tiešsaistes iesniegšanas rīkiem, sazinieties ar šim nolūkam izveidoto IT informatīvo dienestu, izmantojot finansējuma un konkursu portāla tīmekļa vietni:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/support/helpdesks

Ar IT nesaistītiem jautājumiem ir pieejams Chafea informatīvais dienests: CHAFEA-AGRI-CALLS@ec.europa.eu. Jautājumu iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 2. aprīlis pulksten 17.00 CET (pēc Centrāleiropas laika). Atbildes uz attiecīgiem jautājumiem tiks publicētas http://ec.europa.eu/chafea/agri/faq.html līdz 2019. gada 9. aprīlim pulksten 17.00 CET (pēc Centrāleiropas laika).

Biežāk uzdotie jautājumi ir publicēti Chafea tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/chafea/agri/faq.html

Saistībā ar šo uzaicinājumu veiktajā sarakstē (piemēram, pieprasot informāciju vai iesniedzot pieteikumu) ir jādod skaidra norāde uz šo konkrēto uzaicinājumu. Tiklīdz elektroniskā apmaiņas sistēma ir piešķīrusi priekšlikuma identifikācijas numuru, pieteikuma iesniedzējam ir jāizmanto šis numurs visā turpmākajā sarakstē.

Saistītie dokumenti:

vadlīnijas pieteikuma iesniedzējiem ar attiecīgajiem pielikumiem,

ieteikuma veidlapa,

dotācijas nolīguma paraugs (viena saņēmēja un vairāku saņēmēju versija).


(1)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 22. oktobra Regula (ES) Nr. 1144/2014 par tādiem informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem, ko īsteno iekšējā tirgū un trešās valstīs, un ar kuru atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 3/2008 (OV L 317, 4.11.2014., 56. lpp.).

(2)  Komisijas 2015. gada 23. aprīļa Deleģētā regula (ES) 2015/1829, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1144/2014 par tādiem informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem, ko īsteno iekšējā tirgū un trešās valstīs (OV L 266, 13.10.2015., 3. lpp.).

(3)  Komisijas 2015. gada 7. oktobra Īstenošanas regula (ES) 2015/1831, kurā noteikts, kā piemērojama Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1144/2014 par tādiem informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem, ko īsteno iekšējā tirgū un trešās valstīs (OV L 266, 13.10.2015., 14. lpp.).

(4)  Komisijas 2018. gada 14. novembra Īstenošanas lēmums par darba programmas 2019. gadam pieņemšanu informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem, ko īsteno iekšējā tirgū un trešās valstīs, C(2018) 7451.

(5)  Šī informācija ir pieejama https://ec.europa.eu/chafea/agri/funding-opportunities/simple-and-multi-programmes.

(6)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 18. jūlija Regula (ES, Euratom) 2018/1046 par finanšu noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam, ar kuru groza Regulas (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 un Lēmumu Nr. 541/2014/ES un atceļ Regulu (ES, Euratom) Nr. 966/2012 (OV L 193, 30.7.2018., 1. lpp.).

(7)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 17. decembra Regula (ES) Nr. 1308/2013, ar ko izveido lauksaimniecības produktu tirgu kopīgu organizāciju un atceļ Padomes Regulas (EEK) Nr. 922/72, (EEK) Nr. 234/79, (EK) Nr. 1037/2001 un (EK) Nr. 1234/2007 (OV L 347, 20.12.2013., 671. lpp.).

(8)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 21. novembra Regula (ES) Nr. 1151/2012 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu kvalitātes shēmām (OV L 343, 14.12.2012., 1. lpp.).

(9)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 11. decembra Regula (ES) Nr. 1379/2013 par zvejas un akvakultūras produktu tirgu kopīgo organizāciju un ar ko groza Padomes Regulas (EK) Nr. 1184/2006 un (EK) Nr. 1224/2009 un atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 104/2000 (OV L 354, 28.12.2013., 1. lpp.).

(10)  Reģionu sadalījuma pamatā ir Apvienoto Nāciju Organizācijas valstu un reģionu klasifikācija. Sīkāku informāciju par valstīm ģeogrāfiskajās teritorijās, skatīt: http://unstats.un.org/unsd/methods/m49/m49regin.htm.

(*1)  Uz programmām par galda olīvām, kuru mērķis ir trešās valstis, attiecas 6. temats. Uz tām neattiecas 3., 4 vai 5. temats, izņemot, ja galda olīvas ir saistītas ar citu(-iem) produktu(-iem).

(11)  Regulas (ES, Euratom) 2018/1046 136., 137. un 142. pants.

(12)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 5. jūlija Direktīva (ES) 2017/1371 par cīņu pret krāpšanu, kas skar Savienības finanšu intereses, izmantojot krimināltiesības (OV L 198, 28.7.2017., 29. lpp.).

(13)  Padomes 2003. gada 22. jūlija Pamatlēmums 2003/568/TI par korupcijas apkarošanu privātajā sektorā (OV L 192, 31.7.2003., 54. lpp.).

(14)  Padomes 2008. gada 24. oktobra Pamatlēmums 2008/841/TI par cīņu pret organizēto noziedzību (OV L 300, 11.11.2008., 42. lpp.).

(15)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2015. gada 20. maija Direktīva (ES) 2015/849 par to, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai vai teroristu finansēšanai, un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 684/2012 un atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2005/60/EK un Komisijas Direktīvu 2006/70/EK (OV L 141, 5.6.2015., 73. lpp.).

(16)  Padomes 2002. gada 13. jūnijs Pamatlēmums 2002/475/TI par terorisma apkarošanu (OV L 164, 22.6.2002., 3. lpp.).

(17)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 5. aprīļa Direktīva 2011/36/ES par cilvēku tirdzniecības novēršanu un apkarošanu un cietušo aizsardzību, un ar kuru aizstāj Padomes Pamatlēmumu 2002/629/TI (OV L 101, 15.4.2011., 1. lpp.).

(18)  Padomes 1995. gada 18. decembra Regula (EK, Euratom) Nr. 2988/95 par Eiropas Kopienu finanšu interešu aizsardzību (OV L 312, 23.12.1995., 1. lpp.).

(19)  Regula (EK, Euratom) 2018/1046.

(20)  Pieteikuma iesniedzējiem ieteicams iesniegt dzīves aprakstu Eiropas formātā. Veidne ir pieejama šeit: https://europass.cedefop.europa.eu/lv.

(21)  Regulas (ES) 2018/1046 188. pants.

(22)  Norādījumi par konkursa procedūru ir pieejami šajā tīmekļa lapā:

https://ec.europa.eu/chafea/agri/sites/chafea/files/agri-2016-61788-00-00_lv.pdf.

(23)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 26. februāra Direktīva 2014/24/ES par publisko iepirkumu un ar ko atceļ Direktīvu 2004/18/EK (OV L 94, 28.3.2014., 65. lpp.).

(24)  Pieteikuma iesniedzējiem ir jāņem vērā, ka gadījumā, ja viņi saņem darbības dotāciju, netiešās izmaksas nav attiecināmas.

(25)  Šā uzaicinājuma publicēšanas dienā: neviena dalībvalsts nesaņem finansiālu palīdzību.

(26)  Komisijas 2014. gada 11. marta Deleģētā regula (ES) Nr. 907/2014, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1306/2013 attiecībā uz maksājumu aģentūrām un citām iestādēm, finanšu pārvaldību, grāmatojumu noskaidrošanu, nodrošinājumu un euro izmantošanu (OV L 255, 28.8.2014., 18. lpp.).

(27)  http://publications.europa.eu/code/lv/lv-5000100.htm

(28)  http://ec.europa.eu/agriculture/promotion/index_en.htm

(29)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 18. decembra Regula (EK) Nr. 45/2001 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Kopienas iestādēs un struktūrās un par šādu datu brīvu apriti (OV L 8, 12.1.2001., 1. lpp.).

(30)  Regulas (ES) 2018/1046 89. apsvērums.


Top