Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2012/010/02

Apgrozībai paredzēto euro monētu jauna valsts puse

OJ C 10, 12.1.2012, p. 2–2 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

12.1.2012   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 10/2


Apgrozībai paredzēto euro monētu jauna valsts puse

2012/C 10/02

Image

Valsts puse jaunajai 2 euro piemiņas monētai, kuru paredzēts laist apgrozībā un kuru emitē Vācija

Apgrozībai paredzētajām euro monētām ir likumīga maksāšanas līdzekļa statuss visā eurozonā. Komisija publicē visus jauno euro monētu dizainus, lai informētu visas personas, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar monētām, un sabiedrību kopumā (1). Saskaņā ar Padomes 2009. gada 10. februāra secinājumiem (2) eurozonas dalībvalstīm un valstīm, kas ar Kopienu noslēgušas monetāro nolīgumu, ar ko paredz euro monētu emisiju, ir atļauts laist apgrozībā piemiņas euro monētas, ievērojot konkrētus nosacījumus, jo īpaši to, ka var emitēt tikai monētas 2 euro nominālvērtībā. Šīm monētām ir tādas pašas tehniskās pazīmes kā parastajām apgrozībā esošajām 2 euro monētām, bet valsts pusē tās rotā piemiņas monētas dizains, kam ir izteikti simboliska nozīme valsts vai Eiropas mērogā.

Emitentvalsts: Vācija

Piemiņas monētas tematika: Bavārija sērijā “Federālās zemes”

Dizainparauga apraksts: Piemiņas monētas “Bavārija” dizaineris ir Ērihs Ots (Erich Ott), un tajā attēlota Neišvānšteinas pils tās visslavenākajā rakursā. Attēlots skats no austrumiem, kas paveras apmeklētājiem, kāpjot pils kalnā, ar vārtu māju priekšplānā un viduslaiku stila torņiem un dekoratīviem tornīšiem. Labi saskatāms ir panorāmiskais kalns aiz pils, kā arī pils novietojums uz klints, kas slejas pār romantisko Pellātas aizu. Uzraksts “BAYERN” rada asociācijas starp attēloto Neišvānšteinas pili un Bavārijas brīvvalsti. Attiecīgās kaltuves zīme (A, D, F, G vai J) atrodas iekšējās daļas labajā pusē, bet mākslinieka iniciāļi – iekšējās daļas kreisajā pusē.

Gar monētas ārējo uzmalu izvietotas divpadsmit Eiropas Savienības karoga zvaigznes. Apakšpusē starp zvaigznēm izvietots gadskaitlis “2012”, bet augšpusē – D burts, kas norāda uz emitentvalsti.

Emitēto monētu skaits: 30 miljoni

Emisijas datums: 2012. gada janvāris


(1)  Informāciju par visu 2002. gadā emitēto monētu valsts pusēm skatīt OV C 373, 28.12.2001., 1. lpp.

(2)  Sk. Ekonomikas un finanšu padomes 2009. gada 10. februāra sanāksmes secinājumus un Komisijas 2008. gada 19. decembra Ieteikumu par kopīgām pamatnostādnēm attiecībā uz apgrozībai paredzēto euro monētu emisiju un to valsts pusēm (OV L 9, 14.1.2009., 52. lpp.).


Top