Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C/2025/02285

Paziņojums par vakanci PE/330/2025/S – Direktors/direktore (AD funkciju grupas 14. pakāpe) – Personāla ģenerāldirektorāts – Cilvēkresursu attīstības direktorāts (A direktorāts)

OV C, C/2025/2285, 15.4.2025, ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2025/2285/oj (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2025/2285/oj

European flag

Eiropas Savienības
Oficiālais Vēstnesis

LV

C sērija


C/2025/2285

15.4.2025

Paziņojums par vakanci PE/330/2025/S

Direktors/direktore

(AD funkciju grupas 14. pakāpe)

Personāla ģenerāldirektorāts – Cilvēkresursu attīstības direktorāts (A direktorāts)

(C/2025/2285)

 

1.   Vakance

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja, pamatojoties uz Eiropas Savienības Civildienesta noteikumu (1) (turpmāk “Civildienesta noteikumi”) 29. panta 2. punktu, ir nolēmusi sākt direktora/direktores (AD 14. pakāpe) amata vakances aizpildīšanas procedūru Personāla ģenerāldirektorāta Cilvēkresursu attīstības direktorātā (A direktorāts).

Šī atlases procedūra piedāvās iecēlējinstitūcijai plašākas izvēles iespējas un notiks vienlaikus ar iekšējo un ar iestādēm kopīgo amata vietas aizpildīšanas procedūru.

Atalgojums un nodarbinātības noteikumi ir paredzēti Civildienesta noteikumos. Stājoties darbā, ieņemamā amata pakāpe būs AD 14 (2). Papildus pamatalgai, no kuras tiek ieturēts Savienības nodoklis un kura nav apliekama ar valsts nodokļiem, Civildienesta noteikumos paredzētajos gadījumos var izmaksāt noteiktas piemaksas.

Vēršam kandidātu uzmanību uz to, ka saskaņā ar Civildienesta noteikumiem katram jaunam darbiniekam ir jāiztur deviņu mēnešu pārbaudes laiks un ka šim amatam ir piemērojami Noteikumi par mobilitātes politiku, kurus Eiropas Parlamenta Prezidijs pieņēmis 2018. gada 15. janvārī.

Personai, kas ieņems šo amatu, jābūt gatavai veikt citus pienākumus un jāuztur plaša iekšējā un ārējā saziņa, jo īpaši ar Eiropas Parlamenta deputātiem. Direktoram/direktorei bieži būs jādodas komandējumos uz dažādām Eiropas Parlamenta darba vietām.

2.   Darba vieta

Luksemburgā. Šo amata pienākumu pildīšanas vietu var pārcelt uz citu Eiropas Parlamenta darba vietu.

3.   Iespēju vienlīdzība

Eiropas Parlaments īsteno vienlīdzīgu iespēju politiku un ar vislielāko uzmanību un bez diskriminācijas izvērtē visus pieteikumus, piemēram, nediskriminējot tādu pazīmju dēļ kā dzimums, tautība, ādas krāsa, etniskā vai sociālā izcelsme, ģenētiskas īpatnības, valoda, ticība vai pārliecība, politiskie vai jebkādi citi uzskati, piederība mazākumtautībai, mantiskais stāvoklis, dzimšana, invaliditāte, vecums, seksuālā orientācija, civilstāvoklis vai ģimenes stāvoklis.

4.   Pienākumu apraksts

Direktors/direktore kā augsta ranga ierēdnis/ierēdne saskaņā ar norādījumiem un lēmumiem, ko pieņēmušas Parlamenta lēmējstruktūras un ģenerāldirektore, pildīs šādus pienākumus (3):

saskaņā ar iestādes politiku nodrošinās sekmīgu darbu lielā Ģenerālsekretariāta struktūrvienībā, ko veido vairākas nodaļas direktorāta kompetences jomās,

vadīs, aktivizēs, motivēs un koordinēs darbinieku komandas, optimizēs struktūrvienības resursu izmantošanu, lai savas atbildības jomās nodrošinātu kvalitatīvu dienesta darbu (organizācija, cilvēkresursu un budžeta resursu pārvaldība, inovācija u. c.),

plānos direktorāta darbu (mērķu un stratēģiju noteikšana), pieņems lēmumus, kas vajadzīgi, lai sasniegtu nospraustos mērķus, izvērtēs pakalpojumu sniegšanu, lai garantētu, ka tie ir kvalitatīvi,

savas atbildības jomās konsultēs ģenerāldirektori, ģenerālsekretāru un Eiropas Parlamenta deputātus,

savas atbildības jomās sadarbosies ar dažādiem Ģenerālsekretariāta direktorātiem, pārstāvēs iestādi un vedīs sarunas par līgumiem vai nolīgumiem,

pārvaldīs un līdz galam īstenos konkrētus projektus, kas var ietvert finansiālu atbildību,

pildīs pastarpināti deleģētā kredītrīkotāja pienākumus.

5.   Pieteikšanās kritēriji

Šajā atlases procedūrā var piedalīties kandidāti, kuru pieteikšanās termiņa beigās atbilst turpmāk izklāstītajiem nosacījumiem.

a)     Vispārīgie nosacījumi

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu 28. pantu kandidātiem obligāti jābūt:

kādas Eiropas Savienības dalībvalsts (4) pilsoņiem,

tiesīgiem izmantot savas pilsoņa tiesības,

izpildījušiem visas saistības, kuras noteiktas ar likumiem par militāro dienestu,

spējīgiem uzrādīt atbilstošas rekomendācijas, kas apliecina piemērotību attiecīgo pienākumu izpildei.

b)     Īpašie nosacījumi

i)   Vajadzīgā kvalifikācija

izglītības līmenis, kas atbilst pabeigtam augstskolas studiju ciklam un ko apliecina kādā no Savienības dalībvalstīm oficiāli atzīts diploms, ja parastais šo studiju ilgums ir četri gadi vai ilgāk,

vai

izglītības līmenis, kas atbilst pabeigtam augstskolas studiju ciklam un ko apliecina kādā no Savienības dalībvalstīm oficiāli atzīts diploms, un pēc tam iegūta vismaz vienu gadu ilga attiecīga profesionālā pieredze (5), ja parastais šo studiju ilgums ir vismaz trīs gadi.

Neatkarīgi no tā, vai diplomi ir izsniegti Savienības dalībvalstī vai citā valstī, tie ir jāatzīst oficiālai Savienības dalībvalsts iestādei, piemēram, Izglītības ministrijai.

Kandidātiem, kuru diplomi ir izsniegti valstī, kas nav Savienības dalībvalsts (6), pieteikumam jāpievieno apliecinājums par to, kādiem ES diplomiem tie ir līdzvērtīgi. Sīkāka informācija par trešās valstīs iegūtu kvalifikāciju atzīšanu ir atrodama ENIC-NARIC tīklos (https://www.enic-naric.net/).

ii)   Vajadzīgā profesionālā pieredze

Profesionālā pieredze, kas iegūta pēc iepriekš minētās kvalifikācijas iegūšanas:

divpadsmit gadi, vismaz daļu no kuriem ir strādāts direktorāta kompetences jomās, tostarp:

vismaz seši gadi Eiropas un/vai starptautiskā vidē un

vismaz seši gadi vadošā amatā lielā struktūrā.

iii)   Valodu prasmes

Labas vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas (7) zināšanas (vismaz C1 līmenis) un apmierinošas vismaz vēl vienas oficiālās valodas zināšanas (vismaz B2 līmenis).

Šīs zināšanas ir definētas Eiropas vienotajā valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēmā. Ar to jūs varat iepazīties šādā tīmekļa vietnē: https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference-language-skills

Padomdevēja komiteja ņems vērā citu Eiropas Savienības oficiālo valodu zināšanas.

6.   Pārbaudījumi

Lai iecēlējinstitūcijai būtu vieglāk izvēlēties, Padomdevēja komiteja augsta līmeņa ierēdņu iecelšanai amatā sagatavos kandidātu sarakstu un ieteiks Eiropas Parlamenta Prezidijam, kuras personas aicināt uz interviju. Prezidijs apstiprinās šo personu sarakstu, un minētā komiteja intervēs kandidātus un iesniegs Prezidijam galīgo ziņojumu lēmuma pieņemšanai. Uz šī pamata Prezidijs varēs uzklausīt kandidātus.

Intervijas būs tematiski saistītas ar pienākumu aprakstu, kas atrodams šī paziņojuma 4. punktā, un tajās tiks vērtētas šādas prasmes:

stratēģiskā domāšana,

vadīšanas spēja,

prognozēšanas spēja,

spēja reaģēt,

stingrība,

komunikācijas spēja.

7.   Pieteikumu iesniegšana

Pieteikumu iesniegšanas termiņš:

piektdiena, 2025. gada 2. maijs, plkst. 12.00 (dienā) pēc Briseles laika.

Motivācijas vēstuli PDF formātā, kas sagatavota kādā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām (8) (ar norādi “Eiropas Parlamenta ģenerālsekretāram, paziņojums par vakanci PE/330/2025/S”), un Curriculum Vitae Europass formātā (9), temata ailē norādot atsauci uz paziņojumu (PE/330/2025/S), lūdzam sūtīt tikai pa e-pastu uz šādu adresi:

PERS-EPSeniorManagement@ep.europa.eu

Par pieteikuma iesniegšanas brīdi ir uzskatāms e-pasta vēstules nosūtīšanas datums un laiks.

Kandidātiem ir jānodrošina, lai skenēti dokumenti būtu salasāmi.

Uz interviju aicinātos kandidātus lūdzam ņemt vērā, ka intervijas dienā ir jāuzrāda tikai kopijas vai fotokopijas dokumentiem, kas apliecina izglītību, profesionālo pieredzi un pašreizējos darba pienākumus  (10) . Apliecinošie dokumenti kandidātiem netiks atdoti.

Šajā atlases procedūrā no kandidātiem saņemto personas datu apstrāde notiks saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/1725 (11), jo īpaši attiecībā uz konfidencialitāti un drošību.


(1)  Skatīt Padomes Regulu (EEK, Euratom, EOTK) Nr. 259/68 (OV L 56, 4.3.1968., 1. lpp.), kura grozīta ar Regulu (EK, Euratom) Nr. 723/2004 (OV L 124, 27.4.2004., 1. lpp.) un kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 22. oktobra Regulu (ES, Euratom) Nr. 1023/2013, ar ko groza Eiropas Savienības Civildienesta noteikumus un Eiropas Savienības Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību (OV L 287, 29.10.2013., 15. lpp.).

(2)  Pieņemot darbā ierēdni, amata pakāpe tiek piešķirta saskaņā ar Civildienesta noteikumu 32. pantu.

(3)  Pamatpienākumu aprakstu skatīt pielikumā.

(4)  Eiropas Savienības dalībvalstis ir: Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Īrija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovēnija, Slovākija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija.

(5)  Šis profesionālās pieredzes gads netiks ņemts vērā, vērtējot ii) punktā prasīto profesionālo pieredzi.

(6)  Apvienotās Karalistes kvalifikācijas/diplomi, kas iegūti līdz 2020. gada 31. decembrim, ir pieņemami bez papildu atzīšanas procedūras. Diplomi, kas iegūti pēc minētā datuma, ir jāatzīst NARIC. Praksē tas nozīmē, ka Apvienotās Karalistes diplomiem, kas izsniegti, sākot ar 2021. gada 1. janvāri, ir jāpievieno kādas pašreizējās ES dalībvalsts kompetentās iestādes sniegts līdzvērtības apliecinājums.

(7)  Eiropas Savienības oficiālās valodas ir šādas: angļu, bulgāru, čehu, dāņu, franču, grieķu, horvātu, igauņu, itāļu, īru, latviešu, lietuviešu, maltiešu, nīderlandiešu, poļu, portugāļu, rumāņu, slovāku, slovēņu, somu, spāņu, ungāru, vācu un zviedru valoda.

(8)  Eiropas Savienības oficiālās valodas ir: angļu, bulgāru, čehu, dāņu, franču, grieķu, horvātu, igauņu, itāļu, īru, latviešu, lietuviešu, maltiešu, nīderlandiešu, poļu, portugāļu, rumāņu, slovāku, slovēņu, somu, spāņu, ungāru, vācu un zviedru valoda.

(9)   https://europa.eu/europass/.

(10)  Tas neattiecas uz kandidātiem, kas dienā, kad beidzas pieteikumu iesniegšanas termiņš, strādā Eiropas Parlamentā. Šiem kandidātiem ir jānodrošina, ka iestāde ir saņēmusi visus pieteikuma iesniegšanai vajadzīgos dokumentus (ja tie jau nav pieejami HRM (Streamline) portālā).

(11)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp., http://data.europa.eu/eli/reg/2018/1725/oj).


PIELIKUMS

PERSONĀLA ĢENERĀLDIREKTORĀTS

CILVĒKRESURSU ATTĪSTĪBAS DIREKTORĀTS

PAMATPIENĀKUMI

Nodrošināt direktorāta nodaļu vadību, koordināciju un aktīvu darbību, kā arī direktorāta darbinieku vadību un vispārējo organizāciju,

nodrošināt cilvēkresursu rīcībpolitiku vadību un koordināciju direktorāta un nodaļu atbildības jomās,

analizēt, plānot un novērtēt Eiropas Parlamenta cilvēkresursu vajadzības, talantu atlasi un piesaisti, darbinieku pieņemšanu darbā, apmācību, personāla karjeras attīstību un ētiskumu,

pārvaldīt deputātu un darbinieku mācību un izaugsmes jomu,

vadīt projektus cilvēkresursu attīstības jomā,

piedalīties komitejās vai darba grupās ģenerāldirektorāta ietvaros un kopā ar citiem ģenerāldirektorātiem, starpiestāžu u. c. forumos, tur pārstāvēt direktorātu un attiecīgā gadījumā ģenerāldirektorātu,

koordinēt direktorāta un/vai tā nodaļu atbilžu elementus saistībā ar sūdzībām, kas skar direktorāta atbildības jomas,

īstenot iecēlējinstitūcijas un pastarpināti deleģētā kredītrīkotāja pilnvaras.

CILVĒKRESURSU STRATĒĢISKĀS PLĀNOŠANAS NODAĻA

Izstrādāt un sagatavot ar cilvēkresursiem saistītus pasākumus un pētījumus un sagatavot ieteikumus cilvēkresursu plānošanai, lai sasniegtu iestādes stratēģiskos mērķus,

koordinēt kontaktus starp Personāla ģenerāldirektorātu un resursu direktorātiem attiecībā uz cilvēkresursu stratēģiju un plānošanas jautājumiem, tostarp veicināt labu praksi šajās jomās visai iestādei,

izstrādāt, koordinēt un piemērot Eiropas Parlamenta personāla mobilitātes politiku un nodrošināt citu saistīto pasākumu uzraudzību,

nodrošināt profesionālo orientāciju ar Centrālā Karjeras atbalsta dienesta (SCOP) starpniecību un koordinēt vietējo karjeras virzības tīklu (RELOP),

pārvaldīt amatu aprakstus Eiropas Parlamentā,

izstrādāt vadības instrumentus nodaļu vadītājiem, jo īpaši izmantojot “Vidējā līmeņa vadības rīcības programmu” (Middle Management Action Programme (MM-AP)),

koordinēt Personāla ĢD dalību nodaļu vadītāju atlases procedūrās un sniegt procesuālo un administratīvo atbalstu ģenerāldirektorātiem.

TALANTU ATLASES UN PIESAISTES NODAĻA

Izstrādāt un organizēt Eiropas Parlamenta konkursus un atlases procedūras (ierēdņiem, pagaidu darbiniekiem un līgumdarbiniekiem); vadīt visus procedūras posmus, tostarp izveidot Eiropas Parlamenta atlasīto kandidātu sarakstus, kā arī EPSO konkursus, kas attiecas tikai uz Eiropas Parlamentu,

pārvaldīt Eiropas Parlamenta rezerves sarakstus, kā arī tā kvotas EPSO sarakstos; palīdzēt un konsultēt ģenerāldirektorātus, kas pieņem darbā no šiem sarakstiem,

izstrādāt un veikt talantu piesaistes pasākumus, lai popularizētu Eiropas Parlamenta Ģenerālsekretariātu kā labu darba devēju un iestādes vajadzībām piesaistītu kvalificētus kandidātus,

nodrošināt sadarbību ar EPSO: definēt vajadzības Eiropas Parlamenta konkursos, pārbaudīt EPSO sagatavotos paziņojumus par konkursiem,

nodrošināt EPSO konkursiem, kuros piedalās Eiropas Parlaments, atlases komisiju locekļus, korektorus un uzraudzītājus; šajā sakarā sadarboties ar citām iestādēm,

vadīt sertifikācijas procedūru un testus Šūmana stažieru darbā pieņemšanas un attīstības programmai, kā arī citas atsevišķas atlases procedūras,

pārvaldīt 1610. budžeta pozīciju: ceļa izdevumu atlīdzināšana (ārstu apmeklējumi, intervijas, rakstiskie un mutiskie testi) un tādu izmaksu pārvaldība, kas saistītas ar citām nodaļas darbībām, jo īpaši talantu piesaistes jomā.

KARJERAS ATTĪSTĪBAS UN ĒTIKAS NODAĻA

Pārvaldīt Eiropas Parlamenta darbinieku karjeras un administratīvās dzīves posmus, jo īpaši dažādās procedūrās, kas saistītas ar ierēdņu un pārējo darbinieku karjeras norisi (pārcelšana citā amatā, administratīvā stāvokļa maiņa, dienesta attiecību izbeigšana, dienesta pagarināšana, atvaļinājumi personisku iemeslu dēļ un atjaunošana darbā),

pārvaldīt procedūras, kas saistītas ar novērtējumu, nopelnu punktu piešķiršanu, spēju strādāt trešajā valodā, paaugstināšanu amatā,

pārvaldīt tādas ar ētiku saistītas procedūras kā pieprasījumi pieņemt atzinības apliecinājumus un dāvanas, apmaksātu vai neapmaksātu ārēju darbību veikšana, laulātā nodarbošanās, vēlēta amata pildīšana, tekstu publicēšana,

informēt darbiniekus par administratīvajām procedūrām un atbildēt uz klientu informācijas pieprasījumiem,

nodrošināt, ka tiek atjauninātas vai pat izveidotas iekšējās procedūras, norādes un noteikumi, kas attiecas uz karjeru, ētiku un nodaļas darbību pārvaldību.

MĀCĪBU UN PILNVEIDES NODAĻA

+ DEPUTĀTU PROFESIONĀLĀS APMĀCĪBAS DIENESTS

Plānot, izstrādāt un/vai nodrošināt apmācību programmas un kursus par Eiropas Parlamenta iekšējiem tematiem, piedāvāt Eiropas Parlamenta deputātiem, Ģenerālsekretariāta darbiniekiem un reģistrētajiem deputātu palīgiem standarta un īpaši pielāgotus kursus, komandas veidošanas pasākumus, izbraukuma dienas,

nodrošināt, ka apmācības tiek atjauninātas atbilstoši iestādes vajadzībām; atbalstīt un konsultēt ģenerāldirektorātus darbinieku apmācības vajadzību analīzē,

organizēt, atlasīt un īstenot Eiropas Parlamenta deputātu, Ģenerālsekretariāta darbinieku un reģistrēto deputātu palīgu profesionālo apmācību valodu, IT un profesionālās izaugsmes jomā, izmantojot virtuālus vai e-mācību kursus; pārvaldīt loģistikas aspektus un pārbaudīt apmācības kvalitāti,

izstrādāt un īstenot ievadapmācības, mūžizglītības un komandas veidošanas mācību pasākumus Žana Monē akadēmijā Houjarray,

pārvaldīt nodaļas budžetu ciešā sadarbībā ar Personāla ģenerāldirektorāta Finanšu resursu nodaļu; organizēt un uzraudzīt publiskos iepirkumus, kas nepieciešami apmācību līgumu noslēgšanai,

sadarboties ar citām iestādēm un palīdzēt izstrādāt Eiropas Administrācijas skolas (EUSA) mācību programmas.

DARBINIEKU PIEŅEMŠANAS DARBĀ NODAĻA

Nodrošināt ierēdņu, ierēdņu pārbaudes laikā, pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku pieņemšanu darbā un stāšanos amatā visās Eiropas Parlamenta Ģenerālsekretariāta struktūrvienībās un politiskajās grupās, piemērojot spēkā esošos Civildienesta un citus noteikumus un darbā pieņemšanas norādījumus ciešā sadarbībā ar klientu dienestiem,

pārvaldīt pagaidu darbinieku līgumus un lēmumus saistībā ar norīkotajiem valstu ekspertiem,

uzraudzīt pagaidu darbinieku un līgumdarbinieku darba līgumus un pēc klientu dienestu pieprasījuma tos pagarināt/atjaunot,

administratīvi pārvaldīt līgumdarbinieku karjeras (darba līgumu izbeigšana, pārbaudes laika pagarināšana, atļaujas strādāt pēc pensionēšanās vecuma sasniegšanas, karjera Eiropas iestādēs, sertifikāti bijušajiem sesiju palīgdarbiniekiem),

izstrādāt rīkus, tostarp IT risinājumus, nodaļas darbībām,

nodrošināt vakanču publicēšanu iekšēji un starpiestāžu portālā; pieņemt kandidātu pieteikumus un veikt atbilstības pārbaudes; nodrošināt atbilstīgo pieteikumu nosūtīšanu attiecīgajiem ģenerāldirektorātiem,

palīdzēt nodaļas darba stratēģiskajā plānošanā,

pārvaldīt budžeta pozīcijas, kas attiecas uz līgumdarbiniekiem, pagaidu darbiniekiem un norīkotajiem valstu ekspertiem.


ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2025/2285/oj

ISSN 1977-0952 (electronic edition)


Top