Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62012CA0019

Lieta C-19/12: Tiesas (astotā palāta) 2013. gada 7. marta spriedums ( Varhoven administrativen sad (Bulgārija) lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu) — Efir OOD/Direktor na Direktsia “Obzhalvane i upravlenie na izpalnenieto” Plovdiv (Pievienotās vērtības nodoklis — Direktīva 2006/112/EK — 62., 63., 65., 73. un 80. pants — Apbūves tiesību nodibināšana, ko par labu sabiedrībai veic fiziskas personas apmaiņā pret šīs sabiedrības būvniecības pakalpojumiem minētajām fiziskajām personām — Maiņas līgums — PVN par būvniecības pakalpojumiem — Nodokļa iekasējamības gadījums — Iekasējamība — Gan ar nodokli apliekamu darījumu, gan no nodokļa atbrīvotu darījumu iekļaušana nodokļa iekasējamības gadījuma jēdzienā — Visas atlīdzības summas maksājums avansā — Avanss — Darījuma nodokļa bāze, ja atlīdzība ietver preces vai pakalpojumus — Tieša iedarbība)

OJ C 123, 27.4.2013, p. 7–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

27.4.2013   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 123/7


Tiesas (astotā palāta) 2013. gada 7. marta spriedums (Varhoven administrativen sad (Bulgārija) lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu) — Efir OOD/Direktor na Direktsia “Obzhalvane i upravlenie na izpalnenieto” Plovdiv

(Lieta C-19/12) (1)

(Pievienotās vērtības nodoklis - Direktīva 2006/112/EK - 62., 63., 65., 73. un 80. pants - Apbūves tiesību nodibināšana, ko par labu sabiedrībai veic fiziskas personas apmaiņā pret šīs sabiedrības būvniecības pakalpojumiem minētajām fiziskajām personām - Maiņas līgums - PVN par būvniecības pakalpojumiem - Nodokļa iekasējamības gadījums - Iekasējamība - Gan ar nodokli apliekamu darījumu, gan no nodokļa atbrīvotu darījumu iekļaušana nodokļa iekasējamības gadījuma jēdzienā - Visas atlīdzības summas maksājums avansā - Avanss - Darījuma nodokļa bāze, ja atlīdzība ietver preces vai pakalpojumus - Tieša iedarbība)

2013/C 123/09

Tiesvedības valoda — bulgāru

Iesniedzējtiesa

Varhoven administrativen sad

Lietas dalībnieki pamatlietā

Prasītāja: Efir OOD

Atbildētājs: Direktor na Direktsia “Obzhalvane i upravlenie na izpalnenieto” Plovdiv

Priekšmets

Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu — Varhoven administrativen sad — Padomes 2006. gada 28. novembra Direktīvas 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu (OV L 347, 1. lpp.) 62. panta 1) un 2) punkta interpretācija — Nodokļa iekasējamības gadījuma iestāšanās — Valsts tiesiskais regulējums, saskaņā ar kuru nodokļa iekasējamības gadījuma jēdziens attiecas gan uz darījumiem, kas ir atbrīvoti no nodokļa, gan uz darījumiem, kas nav atbrīvoti no nodokļa — Apbūves tiesību nodibināšana, ko par labu sabiedrībai veic fiziskas personas apmaiņā pret šīs sabiedrības būvniecības pakalpojumiem minētajām fiziskajām personām

Rezolutīvā daļa:

1)

Padomes 2006. gada 28. novembra Direktīvas 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu 63. un 65. pants ir jāinterpretē tādējādi, ka tādos apstākļos, kādi ir pamatlietā, kad apbūves tiesības ir nodibinātas par labu sabiedrībai nolūkā uzbūvēt ēkas un kā atlīdzību par noteiktu ēku būvniecības pakalpojumiem minētā sabiedrība apņemas nodot tās pilnībā gatavas ekspluatācijā personām, kas nodibināja šīs apbūves tiesības, šīm normām nav pretrunā tas, ka pievienotās vērtības nodoklis par šiem būvniecības pakalpojumiem kļūst iekasējams brīdī, kurā ir nodibinātas apbūves tiesības, proti, pirms vēl šo pakalpojumu sniegšana ir notikusi, ar noteikumu, ka šo tiesību nodibināšanas brīdī visi būtiskie fakti par nākotnē sniedzamajiem pakalpojumiem jau ir zināmi un tātad it īpaši ir precīzi raksturoti attiecīgie pakalpojumi un ka minēto tiesību vērtību var izteikt naudā, kas ir jāpārbauda iesniedzējtiesai.

Tādos apstākļos, kādi ir pamatlietā, kad darījumus nav noslēgušas saistītas personas Direktīvas 2006/112 80. panta izpratnē, kas tomēr ir jāpārbauda iesniedzējtiesai, šīs direktīvas 73. un 80. pants ir jāinterpretē tādējādi, ka tiem ir pretrunā tāda valsts tiesību norma, kāda ir aplūkota pamatlietā, saskaņā ar kuru gadījumā, ja atlīdzība par darījumu ir pilnībā izteikta precēs vai pakalpojumos, darījuma nodokļa bāze ir piegādāto preču vai sniegto pakalpojumu tirgus vērtība.

2)

Direktīvas 2006/112 63., 65. un 73. pantam ir tieša iedarbība.


(1)  OV C 89, 24.3.2012


Top