EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52021M9076

Atzinums, ko sniegusi Padomdevēja komiteja uzņēmumu apvienošanās jautājumos (2019. gada 18. septembris) Lieta M.9076 – Novelis/Aleris Ziņotāja dalībvalsts: Kipra (Dokuments attiecas uz EEZ) 2021/C 36/06

C/2019/7061

OJ C 36, 2.2.2021, p. 6–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

2.2.2021   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 36/6


Atzinums, ko sniegusi Padomdevēja komiteja uzņēmumu apvienošanās jautājumos

(2019. gada 18. septembris)

Lieta M.9076 – Novelis/Aleris

Ziņotāja dalībvalsts: Kipra

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2021/C 36/06)

Darbība

1.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijai, ka darījums ir koncentrācija Apvienošanās regulas 3. panta 1. punkta b) apakšpunkta izpratnē.

Savienības mērogs

2.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijai, ka darījums ir Savienības mēroga darījums saskaņā ar Apvienošanās regulas 1. panta 2. punktu.

Produktu tirgi

3.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijas sniegtajai definīcijai par konkrēto produktu tirgu noteiktu plakanu alumīnija velmējumu ražošanai un piegādei un jo īpaši tam, ka standarta plakani velmējumi veido atšķirīgu produktu tirgu un ka attiecībā uz anodētām alumīnija loksnēm un savienojošām caurulēm paredzētām alumīnija loksnēm var nesniegt precīzu produkta tirgus definīciju.

4.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijas definīcijai par konkrēto produktu tirgu noteiktu plakanu alumīnija velmējumu ražošanai un piegādei un jo īpaši tam, ka:

4.1.

automobiļu virsbūves alumīnija loksnes veido atsevišķu produktu tirgu, kas ir nošķirts no citiem plakaniem alumīnija velmējumiem;

4.2.

automobiļu virsbūves alumīnija loksnes un plakani tērauda velmējumi, ko izmanto automobiļu virsbūvē, pieder dažādiem tirgiem;

4.3.

dažāda veida automobiļu virsbūves alumīnija loksnes pieder pie viena un tā paša diferencētā tirgus.

Ģeogrāfiskie tirgi

5.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijas definīcijām par konkrētiem ģeogrāfiskajiem tirgiem noteiktu plakanu alumīnija velmējumu ražošanai un piegādei un jo īpaši tam, ka:

5.1.

standarta plakanu velmējumu tirgus ir EEZ mēroga tirgus. Ja anodētas alumīnija loksnes un savienojošām caurulēm paredzētas alumīnija loksnes būtu uzskatāmas par atsevišķiem un nošķirtiem konkrētiem produktu tirgiem, tie būtu EEZ mēroga tirgi;

5.2.

automobiļu virsbūves alumīnija lokšņu tirgus ir EEZ mēroga tirgus.

Novērtējums par ietekmi uz konkurenci

6.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijas novērtējumam, ka paziņotais darījums būtiski kaitētu efektīvai konkurencei attiecībā uz automobiļu virsbūves alumīnija lokšņu ražošanu un piegādi EEZ tādēļ, ka tā rezultātā tiktu radīts vai nostiprināts dominējošs stāvoklis tirgū, un jebkurā gadījumā – tā radītās horizontālās nekoordinētās ietekmes dēļ.

7.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijas novērtējumam, ka paziņotais darījums neradītu būtisku kaitējumu efektīvai konkurencei attiecībā uz plakanu standarta velmējumu ražošanu un piegādi EEZ un attiecībā uz anodētu alumīnija lokšņu un savienojošām caurulēm paredzētu alumīnija lokšņu iespējamo ražošanas un piegādes tirgu EEZ.

Efektivitātes ieguvumi

8.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijai, ka saistībā ar paziņotājas puses apgalvotajiem efektivitātes ieguvumiem nav precīzi izklāstīti ieguvumi patērētājiem, apvienošanās specifika un tādu alternatīvu neesamība, kuras ir mazāk vērstas pret konkurenci, vai pierādījumi, kas pamatotu apgalvojumus par efektivitātes ieguvumiem.

Saistības

9.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijai, ka galīgās saistības ir piemērotas un pietiekamas, lai novērstu būtiskos šķēršļus efektīvai konkurencei attiecībā uz automobiļu virsbūves alumīnija lokšņu ražošanu un piegādi EEZ.

Saderība ar iekšējo tirgu

10.

Padomdevēja komiteja (9 dalībvalstis) piekrīt Komisijai, ka tādēļ minētais darījums, kas grozīts ar galīgajām saistībām, būtu jāuzskata par saderīgu ar iekšējo tirgu un EEZ līguma darbību.

Top