EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52020XC0908(03)

Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. punktu 2020/C 298/08

PUB/2020/556

OV C 298, 8.9.2020, p. 14–16 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

8.9.2020   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 298/14


Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. punktu

(2020/C 298/08)

Šis paziņojums publicēts saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 (1) 17. panta 5. punktu.

STANDARTA GROZĪJUMA APSTIPRINĀŠANAS PAZIŅOJUMS

“Leithaberg”

Atsauces numurs: PDO-AT-A0216-AM01

Paziņojuma datums: 21.2.2020.

APSTIPRINĀTĀ GROZĪJUMA APRAKSTS UN PAMATOJUMS

1.

Tā kā vīna dārzu reģistru tagad pārvalda ar integrēto administrācijas un kontroles sistēmu, maksimālā raža no hektāra jāpielāgo.

VIENOTS DOKUMENTS

1.   Produkta nosaukums

Leithaberg

2.   Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes veids

ACVN – aizsargāts cilmes vietas nosaukums

3.   Vīnkopības produktu kategorijas

1.

Vīns

4.   Vīna vai vīnu apraksts

Cilmes vietas nosaukumu “Leithaberg” drīkst attiecināt tikai uz tiem vīniem, kam piemīt attiecīgajai šķirnei raksturīgais izteiktais augļainums un mineralitātes un pikantuma notis (ar skaidri pakārtotu galvenā augļa noti). Citas organoleptiskās īpašības atrodamas produkta specifikācijā. Attiecībā uz baltvīniem vīna ražošanā atļauts izmantot tikai šķirnes ‘Pinot Blanc’, ‘Chardonnay’, ‘Neuburger’ un ‘Grüner Veltliner’ vai šo šķirņu salikumu. Sarkanvīnu gadījumā atļauts izmantot tikai šķirni ‘Blaufränkisch’.

Vispārīgie analītiskie parametri

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

 

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos litrā)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos litrā)

 

5.   Vīndarības metodes

a.   Galvenās vīndarības metodes

Attiecīgie ierobežojumi vīndarībā

Ražojot vīnu, kam piešķirts cilmes vietas nosaukums “Leithaberg”, atļauts izmantot visas vīndarības metodes, kuras saskaņā ar Regulu (ES) 2019/934 un (ES) 2019/935 atļauts izmantot ar aizsargātu cilmes vietas nosaukumu apzīmēta vīna ražošanā, izņemot apstrādi ar kālija sorbātu un dimetildikarbonātu. Vīna atskābināšanu var veikt saskaņā ar Regulu (ES) 2019/934 un (ES) 2019/935. Par iespējamo paskābināšanu lauksaimniecības, reģionu un tūrisma federālā ministre lemj atkarībā no laikapstākļiem veģetācijas periodā. Šādā gadījumā iespējamās paskābināšanas nosacījumus nosaka Regula (ES) 2019/934 un (ES) 2019/935.

Īpašās vīndarības metodes (to vidū bagātināšana) izriet no izraudzītās tradicionālās ražošanas metodes, un tās aprakstītas produkta specifikācijā.

b.   Maksimālās ražas

10 000 kg vīnogu no hektāra.

6.   Noteiktais ģeogrāfiskais apgabals

Leitabergas vīnkopības reģionā ietilpst Eizenštates apkaimes politiskais apgabals, Eizenštates un Rustas brīvpilsētas un Jois un Winden pašvaldības, kā arī Neizīdles pašvaldībā Rieden Hausberg, Neuberg un Landstraße Hutweide.

7.   Galvenā vīna vīnogu šķirne vai šķirnes

‘Weißer Burgunder’ – ‘Pinot Blanc’

‘Neuburger’

‘Weißer Burgunder’ – ‘Weißburgunder’

‘Weißer Burgunder’ – ‘Klevner’

‘Grüner Veltliner’ – ‘Weißgipfler’

‘Blaufränkisch’ – ‘Frankovka’

‘Chardonnay’ – ‘Morillon’

8.   Saiknes vai saikņu apraksts

Augsne veidojusies no kristāliskiem gneisa un vizlas slānekļa iežiem, kas miljoniem gadu laikā pārklājušies ar sacietējušu terciāro Leitas kaļķakmeni. Pirms 15 miljoniem gadu gar reģiona termālo līniju (Thermenregionslinie) izveidojās plaisa, aiz sevis atstājot pirmatnējos iežus un vizlas slānekli. Mūsdienās reģiona vīnu raksturu veido šie izdēdējušie pirmatnējie ieži, ka satur smilšainu mālu, bet galvenokārt slānekli un gliemežkaļķakmeni. Šī augsne piešķir vīniem pikantu mineralitātes noti.

Leitabergas vīnkopības reģionam raksturīgi, ka ar vīna ražošanu nodarbojas vīndaru ģimenes uzņēmumi, kas pārstrādā galvenokārt pašu audzētas vīnogas un bieži arī pārdod vīnu tieši no saimniecības. Pastāv cieša saikne starp intensīvo tūrismu un vīna nozari. Vīnkokus audzē gandrīz vienīgi augststumbra formā, izmantojot stiepļu rāmjus.

Vīnam jāpiemīt šādām raksturīgām īpašībām, proti, garša: reģionam tipiska; smalka, pikanta, eleganta, ar mineralitātes noti, bez vai tikai ar viegli nojaušamām koksnes niansēm; smarža: reģionam raksturīga buķete; augļaina, pikanta un svaiga, ar pakārtotu galvenā augļa noti. “Leithaberg DAC” vīnu raksturu nosaka divi ietekmes faktori: Leitas kalni ziemeļrietumos un Neizīdles ezers dienvidaustrumos. Pateicoties siltajiem vējiem, Neizīdles ezers vīnogas nogatavina vajadzīgajā gatavības pakāpē. Leitas kalni sniedz naksnīgo vēsumu, tādējādi piešķirot vīnogām augļainumu, svaigumu, izsmalcinātību un dzīvīgumu. “Leithaberg DAC” augsni lielākoties veido kaļķis un slāneklis. Gliemežkaļķakmens piešķir vīniem mazliet sāļu noti un eleganci. Savukārt slāneklis piešķir vīniem vajadzīgo spēku un noturīgumu.

Turklāt tas, ka ar vīna ražošanu galvenokārt nodarbojas vīndaru ģimenes uzņēmumi, nozīmē, ka tradicionālās vīndarības metodes tiek nodotas no paaudzes paaudzē, un tas Leitabergas vīnus padara vēl īpašākus.

9.   Būtiski papildu nosacījumi (iepakojums, marķēšana, citas prasības)

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

atkāpe par ražošanu noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā.

Nosacījuma apraksts:

saskaņā ar Austrijas Vīna likumu vīnu var pārdot ar cilmes vietas nosaukumu “Leithaberg” tikai tad, ja tam ir oficiāls kvalitātes pārbaudes numurs (Staatliche Prüfnummer). Lai saņemtu oficiālo kvalitātes pārbaudes numuru, jāveic analītiskas un organoleptiskas pārbaudes ikviena tāda vīna paraugam, ko paredzēts laist tirgū ar cilmes vietas nosaukumu “Leithaberg” (sistemātiska kontrole) (sk. produkta specifikāciju). Personām, kuras vēlas iesniegt pieteikumu, lai saņemtu oficiālu kvalitātes pārbaudes numuru attiecībā uz vīnu ar tirdzniecības nosaukumu “Leithaberg”, katru gadu rakstiski jāinformē Burgenlandes Reģionālā vīna komiteja. Lai piešķirtu oficiālo kvalitātes pārbaudes numuru, degustācija, kurā piedalās žūrija, drīkst notikt tikai Federālajā vīnkopības birojā Eizenštatē. Burgenlandes Reģionālajai vīna komitejai visi oficiālās vīna degustācijas žūrijas degustētāji jāapmāca, kā novērtēt “Leithaberg DAC” vīniem raksturīgās garšas nianses. Vīnu uzskata par piemērotu organoleptiskā ziņā, ja vismaz pieci no sešiem degustētājiem sniedz pozitīvu vērtējumu. Ja vīns netiek atzīts par “Leithaberg DAC” nosaukumam atbilstošu un degustētāju pozitīvā un negatīvā vērtējuma attiecība ir 4:2, paraugs vēlreiz jāiesniedz citai vīna degustācijas žūrijai.

Saite uz produkta specifikāciju

https://www.bmlrt.gv.at/land/produktion-maerkte/pflanzliche-produktion/wein/Weinherkunft.html


(1)  OV L 9, 11.1.2019., 2. lpp.


Top